Starania o dziecko w 2020 roku :) - Strona 115 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-05-06, 10:39   #3421
Enigvaa
Zadomowienie
 
Avatar Enigvaa
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Slupsk
Wiadomości: 1 727
Dot.: Starania o dziecko w 2020 roku :)

Cytat:
Napisane przez Unless Pokaż wiadomość
Dziewczyny zmienię temat... czy branie Letroxu jakoś wpłynęło na wasz cykl? Niby nie powinien ale biorę go od dwóch tygodni, nie dość że przyszedł @ bardzo spóźniony to w dodatku chyba juz po. Niecale 3 dni... NIGDY tak nie mialam. Zawsze trwa 5-6 dni. Moze te tabletki jakoś wpłynęły? Chciałam ciut obniżyć TSH żeby było ciążowe to z kolei cały cykl rozregulowany... błędne koło...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

To raczej tsh rozregulowane wplywa na cykl a nie na odwrot mi euthyrox nie wplynal na cykl, jak mam tsh wysokie to mam bardziej skape @.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Enigvaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-06, 10:41   #3422
Shadoww90
Zadomowienie
 
Avatar Shadoww90
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 1 781
Dot.: Starania o dziecko w 2020 roku :)

Cytat:
Napisane przez Fufka Pokaż wiadomość
Hej, wizaż wariował, ja byłam zajęta, więc dopiero teraz się odzywam.

U mnie rozmowa o dziecku była dość wcześnie, to był powód z rozstania z poprzednim partnerem. Teraz od początku mówiłam, że chcę dziecka i nic tego nie zmieni. Mój obecny chłopak niby też chciał, ale trudno było mu powiedzieć ok, teraz. Z jednej strony rozumiem, m.in. nie jesteśmy ze sobą długo (prawie 2,5 roku), ale już nie jesteśmy najmłodsi więc nie ma na co czekać, ewentualnie ma mi powiedzieć, że nie chce to się rozstajemy. No i padło, że od czerwca zaczynamy. Od tamtego czasu aż tak bardzo nie uważamy, ale i nie szarżujemy oswajamy się z nowymi możliwościami. Ja się powoli szykuję, zaczęłam brać witaminy, ginekolog za kilkanaście dni, wcześniej zrobię badania krwi i jeszcze muszę pójść do dentysty.
Mnie wirus niestraszny, bardziej zmiany klimatyczne, susza, brak wody, przeludnienie ziemi. To są argumenty, które powodują, że mam wątpliwości czy chcę i czy to jest etyczne sprowadzać kolejną istotę na ten świat. Plus to nie jest "zabaweczka" ale ciężka praca na kilkanaście lat i dużym ryzykiem, że ci się nie uda. Bo o ile możesz się starać, wpajać wartości, to jest to osobna istota, która w pewnym momencie będzie decydowała sama.

Opowiadacie o owulacji i chyba kupię drewno nie termometr i zobaczę jak tam ze mną jest

Odnośnie staników to nawet mając mały biust polecam wam porządne staniki dobrane przez brafiterkę. Na tym nie ma co oszczędzać. Warto się zaznajomić z tematem szczególnie, że chcecie być w ciąży, pewnie spora część karmić piersią a to ma duży wpływ na stan biustu, w ciąży i po. A i nagle może się okazać, że aż tak malego biustu nie macie. Pomijam fakt, że dobre staniki znacznie poprawiają komfort ich noszenia. Nagle nie trzeba też kupować nowych po miesiącu bo się rozciągnęły, wygięły i nie da się ich (wygodnie) nosić.

A dlaczego chcecie przerwać ćwiczenia na czas starań? Myślałam, że jak się nie ma przeciwwskazań to nie trzeba przerywać?


Trochę chaotycznie piszę, ale dużo do powiedzenia a mało czasu



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz



Hej

ogółem ja mam kilka biustonoszy porządniejszych z Ezotiq maja fajne jak i z Ali. Mam mały biust ( marze by w ciąży się zwiększył ) Niestety nienawidzę nosić ogółem biustonoszy więc jak nie potrzebuje fajnie podtrzymać , powiększyć piersi, nosze Np. te z Ali dla mnie Bomba w ogóle ich nie czuje i nie niszczeją wcale. i tez mam taki fajny miękki jakbym nic nie miała z Triumpha <3 wiec ak u mnie nie chodzi o oszczędzanie a wygodę Moja siostra przeciwieństwo piersi ma ogromne i jak dla niej zawsze musi mieć porządny , konkretny .


Jeśli o ćwiczenia to tak jak ogółem w I trymetrze kobieta powinna uważać bo jest duże ryzyko poronienia . Dlatego tez na ten czas powinna zaprzestać ćwiczyć by jeszcze bardziej nie zwiększać ryzyka. Tak powiedział ginekolog mojej kumpeli, ale można np. basen

Edytowane przez Shadoww90
Czas edycji: 2020-05-06 o 10:43
Shadoww90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-06, 11:46   #3423
faithworkswonders
Wtajemniczenie
 
Avatar faithworkswonders
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 2 330
Dot.: Starania o dziecko w 2020 roku :)

Dzień dobry
U nas dzisiaj słonecznie, ale za to mega wichura Dom wysprzątane już to siedzimy z B i E w klockach

U mnie dzisiaj 20 dc. Od wczoraj boli mnie podbrzusze i mam mega wzdęcia. Normalnie już mnie wkurzają, musiałam wyciągnąć dresy i szafki bo w jeansach nie idzie wytrzymać.
Dodatkowo mega mokro mam
Dziewczyny robicie testy owu dalej czy po owulacji przestajecie? W drugiej ciąży, z owu mi wyszła ciąża szybciej niż z testów ciążowych

Wysłane z mojego POT-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
Bartosz

Emilia
faithworkswonders jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-06, 11:52   #3424
Kerju
Raczkowanie
 
Avatar Kerju
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 286
Dot.: Starania o dziecko w 2020 roku :)

Cytat:
Napisane przez faithworkswonders Pokaż wiadomość
Dzień dobry

Dziewczyny robicie testy owu dalej czy po owulacji przestajecie? W drugiej ciąży, z owu mi wyszła ciąża szybciej niż z testów ciążowych

Wysłane z mojego POT-LX1 przy użyciu Tapatalka
Ja przestaję po owu, ale robię elektroniczne clearblue, więc to dlatego U mnie w przychodni w końcu uruchomili wizyty stacjonarne nie tylko dla kobiet w ciąży, pojutrze idę na monitoring usg zobaczyć co to się u mnie w tym cyklu zadziało lub nie, bo póki co ani apka ani testy owu nie pokazują (21 dc)
Kerju jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-06, 11:54   #3425
AnetaErr
Wtajemniczenie
 
Avatar AnetaErr
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 2 697
Dot.: Starania o dziecko w 2020 roku :)

Cytat:
Napisane przez faithworkswonders Pokaż wiadomość
Dzień dobry
U nas dzisiaj słonecznie, ale za to mega wichura Dom wysprzątane już to siedzimy z B i E w klockach

U mnie dzisiaj 20 dc. Od wczoraj boli mnie podbrzusze i mam mega wzdęcia. Normalnie już mnie wkurzają, musiałam wyciągnąć dresy i szafki bo w jeansach nie idzie wytrzymać.
Dodatkowo mega mokro mam
Dziewczyny robicie testy owu dalej czy po owulacji przestajecie? W drugiej ciąży, z owu mi wyszła ciąża szybciej niż z testów ciążowych

Wysłane z mojego POT-LX1 przy użyciu Tapatalka
Piona! Mnie też w ciąży wyszedł najpierw pozytywny test owu, a test ciążowy pokazywał dopiero minimalny cień cienia

Aaaa i jesteśmy na podobnym etapie bo u mnie dziś 21 dc

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AnetaErr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-06, 12:13   #3426
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Starania o dziecko w 2020 roku :)

Cytat:
Napisane przez Enigvaa Pokaż wiadomość
To raczej tsh rozregulowane wplywa na cykl a nie na odwrot mi euthyrox nie wplynal na cykl, jak mam tsh wysokie to mam bardziej skape @.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ale skoro rozregulowane TSH wpływa na cykl, to przywrócenie go do normy też.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-06, 12:20   #3427
faithworkswonders
Wtajemniczenie
 
Avatar faithworkswonders
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 2 330
Dot.: Starania o dziecko w 2020 roku :)

Cytat:
Napisane przez AnetaErr Pokaż wiadomość
Piona! Mnie też w ciąży wyszedł najpierw pozytywny test owu, a test ciążowy pokazywał dopiero minimalny cień cienia

Aaaa i jesteśmy na podobnym etapie bo u mnie dziś 21 dc

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ile masz do @? U mnie niby pokazuje 9-10 dni 🤷☠♀️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Bartosz

Emilia
faithworkswonders jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-05-06, 12:34   #3428
MadziQ6
Zakorzenienie
 
Avatar MadziQ6
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 5 244
Dot.: Starania o dziecko w 2020 roku :)

Cytat:
Napisane przez faithworkswonders Pokaż wiadomość
Dzień dobry
U nas dzisiaj słonecznie, ale za to mega wichura Dom wysprzątane już to siedzimy z B i E w klockach

U mnie dzisiaj 20 dc. Od wczoraj boli mnie podbrzusze i mam mega wzdęcia. Normalnie już mnie wkurzają, musiałam wyciągnąć dresy i szafki bo w jeansach nie idzie wytrzymać.
Dodatkowo mega mokro mam
Dziewczyny robicie testy owu dalej czy po owulacji przestajecie? W drugiej ciąży, z owu mi wyszła ciąża szybciej niż z testów ciążowych

Wysłane z mojego POT-LX1 przy użyciu Tapatalka
Ja zamierzam robić testy od jutra

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 13:30 ---------- Poprzedni post napisano o 13:29 ----------

Cytat:
Napisane przez AnetaErr Pokaż wiadomość
Piona! Mnie też w ciąży wyszedł najpierw pozytywny test owu, a test ciążowy pokazywał dopiero minimalny cień cienia

Aaaa i jesteśmy na podobnym etapie bo u mnie dziś 21 dc

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hmm ale jak test owu by pokazał ciąże? W sensie że te kreski były obie mocne i robiłaś w dniu @??

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:34 ---------- Poprzedni post napisano o 13:30 ----------

Od wczoraj boli mnie podbrzusze jak na @ i nie wiem o co kaman bo jestem dopiero po🤷☠♀️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MadziQ6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-06, 12:34   #3429
faithworkswonders
Wtajemniczenie
 
Avatar faithworkswonders
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 2 330
Dot.: Starania o dziecko w 2020 roku :)

Cytat:
Napisane przez MadziQ6 Pokaż wiadomość
Ja zamierzam robić testy od jutra

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 13:30 ---------- Poprzedni post napisano o 13:29 ----------

Hmm ale jak test owu by pokazał ciąże? W sensie że te kreski były obie mocne i robiłaś w dniu @??

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Po owulacji testy owu robią się coraz bladsze. A mi robiły się po 23 dc znowu coraz mocniejsze. Potem w 27 dc wyszła owu. I jak zrobiłam test o czułości 10 to był cień cienia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Bartosz

Emilia
faithworkswonders jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-06, 12:35   #3430
MadziQ6
Zakorzenienie
 
Avatar MadziQ6
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 5 244
Dot.: Starania o dziecko w 2020 roku :)

Cytat:
Napisane przez faithworkswonders Pokaż wiadomość
Po owulacji testy owu robią się coraz bladsze. A mi robiły się po 23 dc znowu coraz mocniejsze. Potem w 27 dc wyszła owu. I jak zrobiłam test o czułości 10 to był cień cienia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aaa teraz rozumiem dziękuję za wyjasnienie

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
MadziQ6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-06, 12:36   #3431
faithworkswonders
Wtajemniczenie
 
Avatar faithworkswonders
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 2 330
Dot.: Starania o dziecko w 2020 roku :)

Cytat:
Napisane przez MadziQ6 Pokaż wiadomość
Aaa teraz rozumiem dziękuję za wyjasnienie

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
Testy owu wyłapują hormon alfa i beta lh. Czasami testa się była bety z beta hcg

Wysłane z mojego POT-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
Bartosz

Emilia
faithworkswonders jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-05-06, 12:37   #3432
MadziQ6
Zakorzenienie
 
Avatar MadziQ6
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 5 244
Dot.: Starania o dziecko w 2020 roku :)

Cytat:
Napisane przez faithworkswonders Pokaż wiadomość
Testy owu wyłapują hormon alfa i beta lh. Czasami testa się była bety z beta hcg

Wysłane z mojego POT-LX1 przy użyciu Tapatalka
Dobrze ze kupiłam zapas testów owu więc będę robić hurtowo haha

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
MadziQ6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-06, 12:47   #3433
Enigvaa
Zadomowienie
 
Avatar Enigvaa
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Slupsk
Wiadomości: 1 727
Dot.: Starania o dziecko w 2020 roku :)

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Ale skoro rozregulowane TSH wpływa na cykl, to przywrócenie go do normy też.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Tylko raczej powinno wplynac pozytywnie a nie negatywnie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Enigvaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-06, 12:54   #3434
faithworkswonders
Wtajemniczenie
 
Avatar faithworkswonders
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 2 330
Dot.: Starania o dziecko w 2020 roku :)

Cytat:
Napisane przez Enigvaa Pokaż wiadomość
Tylko raczej powinno wplynac pozytywnie a nie negatywnie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
A wcześniej bez leków na tarczycę miałaś regularnie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Bartosz

Emilia
faithworkswonders jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-06, 13:00   #3435
Enigvaa
Zadomowienie
 
Avatar Enigvaa
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Slupsk
Wiadomości: 1 727
Dot.: Starania o dziecko w 2020 roku :)

Cytat:
Napisane przez faithworkswonders Pokaż wiadomość
A wcześniej bez leków na tarczycę miałaś regularnie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Bralam tabletki anty. Nie biore od grudnia- w marcu wynik 5,36 tsh i okres 1dzien i 2 plamienia. Pewnie gdybym nie zbadala to nastepnego bym juz nie dostala. Normalnie mam 3 dni krwawienia i czasami 2 plamien.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Enigvaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-06, 13:05   #3436
AnetaErr
Wtajemniczenie
 
Avatar AnetaErr
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 2 697
Dot.: Starania o dziecko w 2020 roku :)

Cytat:
Napisane przez faithworkswonders Pokaż wiadomość
Ile masz do @? U mnie niby pokazuje 9-10 dni 🤷♀️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie 7 dni ale mam bóle podbrzusza i okropne uczucie wilgoci (jak to brzmi&#129318
Cytat:
Napisane przez MadziQ6 Pokaż wiadomość
Ja zamierzam robić testy od jutra

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 13:30 ---------- Poprzedni post napisano o 13:29 ----------

Hmm ale jak test owu by pokazał ciąże? W sensie że te kreski były obie mocne i robiłaś w dniu @??

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:34 ---------- Poprzedni post napisano o 13:30 ----------

Od wczoraj boli mnie podbrzusze jak na @ i nie wiem o co kaman bo jestem dopiero po🤷♀️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie były na teście owu 2 tak samo mocne kreski i wtedy coś mnie pokusiło żeby zrobić test ciążowy na którym ukazał się straszny bladzioch, że byl widoczny tylko pod światło (test robiłam po południu) następnego dnia beta wynosiła 56

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AnetaErr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-06, 13:06   #3437
MadziQ6
Zakorzenienie
 
Avatar MadziQ6
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 5 244
Dot.: Starania o dziecko w 2020 roku :)

Cytat:
Napisane przez AnetaErr Pokaż wiadomość
U mnie 7 dni ale mam bóle podbrzusza i okropne uczucie wilgoci (jak to brzmi) U mnie były na teście owu 2 tak samo mocne kreski i wtedy coś mnie pokusiło żeby zrobić test ciążowy na którym ukazał się straszny bladzioch, że byl widoczny tylko pod światło (test robiłam po południu) następnego dnia beta wynosiła 56

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mnie też podbrzusze nawala i uczucie mokrości mam

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
MadziQ6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-06, 13:22   #3438
Elph
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 462
Dot.: Starania o dziecko w 2020 roku :)

Ja zaczęłam brać Euthyrox (chyba działa tak samo jak Letrox) w pierwszym cyklu po odstawieniu tabletek anty, i ten cykl był wyjątkowo długi. Zazwyczaj po odstawieniu pierwszy cykl miałam książkowy 28 dni. Jednak nie wiem czy to wina Euthyroxu.
Moja koleżanka też bierze Euthyrox i jej gin mówił, że cykl może się wydłużyć. Niedawno jej zwiększyli dawkę i faktycznie @ jej się spóźniła o kilka dni. Z czego to może wynikać - nie wiem, wbrew pozorom mimo że regulujemy hormony, to jednak jest jakaś ingerencja i stąd może zaburzenia w długości cyklu?

Co do śluzu to dobrze wiedzieć, muszę się lepiej poobserwować, byle bym się za bardzo nie nakręciła od tego

W ogóle to jest takie dziwne i śmieszne, jak się staramy zajść w ciążę i teoretycznie jesteśmy po owulacji - nie wiadomo jeszcze czy się udało i nie ma jak tego sprawdzić, taki trochę kot Schrodingera Dla mnie to niesamowite uczucie, że mogę być w ciąży, może już jestem, rośnie we mnie życie i nawet o tym nie wiem. Swoją drogą to też ciekawe, mamy tak rozwiniętą medycynę, a nie mamy jeszcze sposobu na szybkie wykrycie ciąży.
Elph jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-06, 13:41   #3439
Nemmireth_
Zakorzenienie
 
Avatar Nemmireth_
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 377
Dot.: Starania o dziecko w 2020 roku :)

Cytat:
Napisane przez Kerju Pokaż wiadomość
Dzięki za wyjaśnienia, szkoda że bez monitoringu nie da się z całą pewnością ustalić, że owu była

A czy któraś z Was używa elektronicznych testów owulacyjny Clearblue? Można im ufać? Zdarzyło się którejś, że nie wyłapały pika pomimo owulacji?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nawet z monitoringiem nie masz 100% pewności. Znam takie dziewczyny które miały niby cykl bezowulacyjny (potwierdzony na usg) a wyszła ciąża więc tylko ciąża może że 100% pewnością potwierdzic że owulacja była.

Cytat:
Napisane przez Unless Pokaż wiadomość
Dziewczyny zmienię temat... czy branie Letroxu jakoś wpłynęło na wasz cykl? Niby nie powinien ale biorę go od dwóch tygodni, nie dość że przyszedł @ bardzo spóźniony to w dodatku chyba juz po. Niecale 3 dni... NIGDY tak nie mialam. Zawsze trwa 5-6 dni. Moze te tabletki jakoś wpłynęły? Chciałam ciut obniżyć TSH żeby było ciążowe to z kolei cały cykl rozregulowany... błędne koło...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja co prawda biorę euthurox ale nie zauważyłam zmian.


Cytat:
Napisane przez Shadoww90 Pokaż wiadomość
Jeśli o ćwiczenia to tak jak ogółem w I trymetrze kobieta powinna uważać bo jest duże ryzyko poronienia . Dlatego tez na ten czas powinna zaprzestać ćwiczyć by jeszcze bardziej nie zwiększać ryzyka. Tak powiedział ginekolog mojej kumpeli, ale można np. basen
Jeśli ćwiczyłas przed ciąża, to nie ma żadnych przeciwskazań żeby przestać ćwiczyć w ciąży. Może łagodniej, albo nie typowo na brzuch ale można ćwiczyć. A tym bardziej w starania


Wysłane z mojego DUB-LX2 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 13:41 ---------- Poprzedni post napisano o 13:38 ----------

Cytat:
Napisane przez Elph Pokaż wiadomość
Swoją drogą to też ciekawe, mamy tak rozwiniętą medycynę, a nie mamy jeszcze sposobu na szybkie wykrycie ciąży.
Jak to nie ma? Jest, beta z krwi. Tylko trzeba pamiętać że od owulacji do zagnieżdżenia zapłodnionego jajeczka może minąć ok 12 dni i dopiero wtedy wytwarza się hormon. Więc dzień po zagnieżdżeniu już może wyjść na becie.


Wysłane z mojego DUB-LX2 przy użyciu Tapatalka
__________________

1 + 1 = 3
Nasza Księżniczka




Starania od listopada 2019
Tyle zmienił mały człowiek, niemal lżejszy od powietrza.
11tc[*] 11.04.2017
6tc[*] 5.12.2017
Nemmireth_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-05-06, 13:54   #3440
Shadoww90
Zadomowienie
 
Avatar Shadoww90
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 1 781
Dot.: Starania o dziecko w 2020 roku :)

Cytat:
Napisane przez Nemmireth_ Pokaż wiadomość
Nawet z monitoringiem nie masz 100% pewności. Znam takie dziewczyny które miały niby cykl bezowulacyjny (potwierdzony na usg) a wyszła ciąża więc tylko ciąża może że 100% pewnością potwierdzic że owulacja była.


Ja co prawda biorę euthurox ale nie zauważyłam zmian.



Jeśli ćwiczyłas przed ciąża, to nie ma żadnych przeciwskazań żeby przestać ćwiczyć w ciąży. Może łagodniej, albo nie typowo na brzuch ale można ćwiczyć. A tym bardziej w starania


Wysłane z mojego DUB-LX2 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 13:41 ---------- Poprzedni post napisano o 13:38 ----------


Jak to nie ma? Jest, beta z krwi. Tylko trzeba pamiętać że od owulacji do zagnieżdżenia zapłodnionego jajeczka może minąć ok 12 dni i dopiero wtedy wytwarza się hormon. Więc dzień po zagnieżdżeniu już może wyjść na becie.


Wysłane z mojego DUB-LX2 przy użyciu Tapatalka




Ja nie pisze o staraniach . Tylko jak już pisałam o I trymestrze.
i Mowie co powiedział ginekolog. Każdy robi jak uważa . Ja też wolałabym zaprzestać niż później sobie ryć głowę , że może przez to poroniłam ( mimo jakby to nie było powodem )
Shadoww90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-06, 14:05   #3441
Nemmireth_
Zakorzenienie
 
Avatar Nemmireth_
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 377
Dot.: Starania o dziecko w 2020 roku :)

Cytat:
Napisane przez Shadoww90 Pokaż wiadomość
Ja nie pisze o staraniach . Tylko jak już pisałam o I trymestrze.

i Mowie co powiedział ginekolog. Każdy robi jak uważa . Ja też wolałabym zaprzestać niż później sobie ryć głowę , że może przez to poroniłam ( mimo jakby to nie było powodem )
Tak, to któraś inna dziewczyna pisała o staraniach
Pewnie każdy gin mysli inaczej

Wysłane z mojego DUB-LX2 przy użyciu Tapatalka
__________________

1 + 1 = 3
Nasza Księżniczka




Starania od listopada 2019
Tyle zmienił mały człowiek, niemal lżejszy od powietrza.
11tc[*] 11.04.2017
6tc[*] 5.12.2017
Nemmireth_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-06, 14:11   #3442
MadziQ6
Zakorzenienie
 
Avatar MadziQ6
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 5 244
Dot.: Starania o dziecko w 2020 roku :)

Cytat:
Napisane przez Nemmireth_ Pokaż wiadomość
Tak, to któraś inna dziewczyna pisała o staraniach
Pewnie każdy gin mysli inaczej

Wysłane z mojego DUB-LX2 przy użyciu Tapatalka
O mnie napewno Ci chodzi ja cwiczylam ale chce zaprzestać przy staraniach, dużo się na czytałam że można ale lekkie rozluźniające albo basen, ale ja akurat jak dla mnie dość męczące robiłam. Nic mi się niestanie jak nie poćwiczę, w ciąży i tak niezamierzam ćwiczyć a jak zgrubne to będę po ciąży się martwić zbędnymi kg

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
MadziQ6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-06, 14:11   #3443
Shadoww90
Zadomowienie
 
Avatar Shadoww90
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 1 781
Dot.: Starania o dziecko w 2020 roku :)

Cytat:
Napisane przez Nemmireth_ Pokaż wiadomość
Tak, to któraś inna dziewczyna pisała o staraniach
Pewnie każdy gin mysli inaczej

Wysłane z mojego DUB-LX2 przy użyciu Tapatalka


Wiadomo, jedni mówią nadal , że można pić w ciąży ...piwka czy trochę wina, albo że mleko matki jest gorsze niż te kupne... bo i takie bzdury mówią w Poznaniu ...
Shadoww90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-06, 14:15   #3444
MadziQ6
Zakorzenienie
 
Avatar MadziQ6
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 5 244
Dot.: Starania o dziecko w 2020 roku :)

Cytat:
Napisane przez Shadoww90 Pokaż wiadomość
Wiadomo, jedni mówią nadal , że można pić w ciąży ...piwka czy trochę wina, albo że mleko matki jest gorsze niż te kupne... bo i takie bzdury mówią w Poznaniu ...
Taa z tym piciem to się spotkałam nawet u koleżanki ktrora rok temu była w ciąży i niby jej położna powiedziała że od czasu do czasu może napić się trochę wina🤦☠♀️🤷☠♀️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:15 ---------- Poprzedni post napisano o 15:13 ----------

Cytat:
Napisane przez Shadoww90 Pokaż wiadomość
Wiadomo, jedni mówią nadal , że można pić w ciąży ...piwka czy trochę wina, albo że mleko matki jest gorsze niż te kupne... bo i takie bzdury mówią w Poznaniu ...
Mi np gin w ciąży poprzedniej zakazał nadmiar ruchu czy dźwigania, i też niemoglam pić zielonej herbaty ani innych ziolek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MadziQ6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-06, 14:29   #3445
AnetaErr
Wtajemniczenie
 
Avatar AnetaErr
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 2 697
Dot.: Starania o dziecko w 2020 roku :)

Cytat:
Napisane przez Shadoww90 Pokaż wiadomość
Wiadomo, jedni mówią nadal , że można pić w ciąży ...piwka czy trochę wina, albo że mleko matki jest gorsze niż te kupne... bo i takie bzdury mówią w Poznaniu ...
Jak leżałam na ginekologii 2 lata temu to kobietka która miała mieć CC planowana na następny dzień cały czas chodziła na papieroska... Nie docierało do niej, że może dziecku zaszkodzić bo "lekarz nie zakazał kategorycznie palenia tylko ograniczenie do minimum, więc skoro mam pozwolenie to palę jak wczesniej"... 🤦 Po tej rozmowie już w sumie nie miałyśmy o czym rozmawiać 🤷

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AnetaErr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-06, 14:37   #3446
faithworkswonders
Wtajemniczenie
 
Avatar faithworkswonders
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 2 330
Dot.: Starania o dziecko w 2020 roku :)

Cytat:
Napisane przez MadziQ6 Pokaż wiadomość
O mnie napewno Ci chodzi ja cwiczylam ale chce zaprzestać przy staraniach, dużo się na czytałam że można ale lekkie rozluźniające albo basen, ale ja akurat jak dla mnie dość męczące robiłam. Nic mi się niestanie jak nie poćwiczę, w ciąży i tak niezamierzam ćwiczyć a jak zgrubne to będę po ciąży się martwić zbędnymi kg

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
Ja cały czas ćwiczę tylko teraz już podczas starań ćwiczę treningi dla kobiet w I trymestrze ciąży

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Bartosz

Emilia
faithworkswonders jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-06, 14:37   #3447
Shadoww90
Zadomowienie
 
Avatar Shadoww90
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 1 781
Dot.: Starania o dziecko w 2020 roku :)

Cytat:
Napisane przez AnetaErr Pokaż wiadomość
Jak leżałam na ginekologii 2 lata temu to kobietka która miała mieć CC planowana na następny dzień cały czas chodziła na papieroska... Nie docierało do niej, że może dziecku zaszkodzić bo "lekarz nie zakazał kategorycznie palenia tylko ograniczenie do minimum, więc skoro mam pozwolenie to palę jak wczesniej"... 🤦 Po tej rozmowie już w sumie nie miałyśmy o czym rozmawiać 🤷

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
taaaa.... nam babka na studiach na psychologi mówiła... że jak jestes wieloletnią palaczką ,,, nie rzucaj bo zaszkodzisz dziecku tylko ogranicz... a potem laski sobie to interpretują pod siebie i tak jak mówisz pala, pija normalnie ... ehh
Shadoww90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-06, 15:24   #3448
faithworkswonders
Wtajemniczenie
 
Avatar faithworkswonders
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 2 330
Dot.: Starania o dziecko w 2020 roku :)

To są tak stare zalecenia że aż szok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:24 ---------- Poprzedni post napisano o 14:44 ----------

Możecie wprowadzić kilka ostatnich cykli w ovufriend?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Bartosz

Emilia
faithworkswonders jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-06, 17:12   #3449
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 360
Dot.: Starania o dziecko w 2020 roku :)

Cytat:
Napisane przez Karo991 Pokaż wiadomość
MadziQ6, przyszła, bez żadnych objawów, zero bólu więc byłam zaskoczona. No ale nic, może w maju się uda, trzeba być dobrej myśli
Maj, taki ładny miesiąc na 2 kreski

Cytat:
Napisane przez Nemmireth_ Pokaż wiadomość
Jak to nie ma? Jest, beta z krwi. Tylko trzeba pamiętać że od owulacji do zagnieżdżenia zapłodnionego jajeczka może minąć ok 12 dni i dopiero wtedy wytwarza się hormon. Więc dzień po zagnieżdżeniu już może wyjść na becie.
Dokładnie nie przesadzajmy. No chyba, że koś wychodzi z założenia, że godzinę po stosunku już jest się w ciąży
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-06, 17:20   #3450
MadziQ6
Zakorzenienie
 
Avatar MadziQ6
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 5 244
Dot.: Starania o dziecko w 2020 roku :)

Robiłam dziś pierwszy test owu i kreska druga prawie niewidoczna, jutro będę robić rano i wieczorkiem 🤭

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MadziQ6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (0 użytkowników i 2 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-28 13:12:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:46.