Czy kremy z filtrem to ściema? - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-07-13, 04:42   #121
brandie
Wtajemniczenie
 
Avatar brandie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 169
Czy kremy z filtrem to ściema?

No tak, bo kobiety są zobowiązane do ukrywania mankamentów i podkreślania atutów, nie wiedziałyście?
Przypomniały mi się słowa pewnej beauty youtuberki, która opowiadała, że ma figurę klepsydry i pewnym okresie ubierała się w luźne ubrania i słyszała komentarze, że dlaczego nie podkreśla kształtów i chodzi tak ubrana niekorzystnie 🫠
brandie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-13, 06:07   #122
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Czy kremy z filtrem to ściema?

[1=747bf32364fc13da37122d4 9c7e01f75501e8a1a_65540b7 83ff7c;89625755]Moim zdaniem Renie chodziło raczej o to, że wyrazisty kolor paznokci czy włosów dodatkowo eksponuje wszelkie mankamenty dłoni i twarzy - których u starszych pan siłą rzeczy będzie więcej, niż u młodszych - a nie że jak skończysz 60 lat, to nie wolno Ci założyć niczego, co nie jest czarne, szare lub beżowe. Dużo na pewno zależy od typu urody i umiejętności łączenia ze sobą takich właśnie mocnych kolorów.[/QUOTE]

A jeśli paznokcie, pięknie pomalowane na wyrazisty kolor to już jedyna piękna rzecz w tych dłoniach?
No moja sąsiadka, pani 60+ lat tak ma, dłonie ma już mocno zestarzałe bo zorane reumatyzmem.
A paznokcie ma piękne w kształcie i robione na mocny kolor jakiś w gamie od mocnego pink po krwista czerwień.
Te paznokcie są tak ładne, ze odciągają uwagę od dłoni.
Jak ma zdjęty kolor to już nic ładnego jej tam nie zostaje, tylko te zniszczone dłonie widać.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-13, 07:38   #123
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Czy kremy z filtrem to ściema?

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
A jeśli paznokcie, pięknie pomalowane na wyrazisty kolor to już jedyna piękna rzecz w tych dłoniach?

No moja sąsiadka, pani 60+ lat tak ma, dłonie ma już mocno zestarzałe bo zorane reumatyzmem.

A paznokcie ma piękne w kształcie i robione na mocny kolor jakiś w gamie od mocnego pink po krwista czerwień.

Te paznokcie są tak ładne, ze odciągają uwagę od dłoni.

Jak ma zdjęty kolor to już nic ładnego jej tam nie zostaje, tylko te zniszczone dłonie widać.
No właśnie nie chciałam już tego ciągnąć, ale wysoki kontrast powinien wręcz być korzystny, bo wszelkie odcienia beżu na dłoni zleją się przy nim w jedną plamę.
Nie, nie ma obowiązku malować tak czy inaczej, czy w ogóle

Sent from my M2101K9G using Tapatalk
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-13, 08:20   #124
rejczeI
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 260
Dot.: Czy kremy z filtrem to ściema?

Mi się zdaje że to zdjęcie może pochodzić z jakiegoś czegoś dot. choroby, ktoś to puścił dalej w obieg nadając mu inny kontekst. I tak viraluje. Z 2 str różne rzeczy organizm potrafi więc może pani jest wyjątkiem od reguł. Ani skóra na buzi nie pasuje do 90latki, ani kontrast między szyją a twarzą nie jest zbyt naturalny.
rejczeI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-13, 08:48   #125
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Czy kremy z filtrem to ściema?

Po całej erze modowej twórczości niedawno zmarłej Vivienne Westwood (którą miałam przyjemność poznać osobiście, że znowu się pochwale ), pisanie o zarezerwowaniu kolorów tylko dla młódek jest jakimś kuriozum. Życiem pod kamieniem. Ludzie, mamy XXI wiek, kobiety spokojnie dożywają osiemdziesiątki, czyli żyją ponad dwa razy dłużej niż trwa młodość (liczę ją do 30tki), a tu jakieś brednie o kolorach tylko dla młodych Większość życia w kolorach stonowanych i skromnych. Alleluja i do grobu.

---------- Dopisano o 08:48 ---------- Poprzedni post napisano o 08:45 ----------

Cytat:
Napisane przez brandie Pokaż wiadomość
No tak, bo kobiety są zobowiązane do ukrywania mankamentów i podkreślania atutów, nie wiedziałyście?

No a jak. Po to żyjemy.
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-13, 08:53   #126
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Czy kremy z filtrem to ściema?

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
A o tym PA to nie wiedziałam i tylko na jednym swoim kremie znalazłam taką informację...
PA to oznaczenie koreańskie. Europejskie to PPD. Dobry filtr powinien mieć PPD o wysokości minimum 1/3 SPF. Jest to zalecenie Komisji Europejskiej. Produkty które spełniają to zalecenie mają oznaczenie UVA w kółku. Nieliczne marki apteczne podają konkretną wysokość PPD, więc jeśli komuś bardzo zależy akurat na ochronie przed UVA, to takich powinien szukać.


Cytat:
Napisane przez kwiaty_w_polu Pokaż wiadomość
jest jakiś lepszy? słyszałam kiedyś od kosmetologa, żeby tym się kierować przy wyborze (poza spf 50)
Jest, PPD, jeśli marka go podaje.


Cytat:
Napisane przez rejczeI Pokaż wiadomość
Mi się zdaje że to zdjęcie może pochodzić z jakiegoś czegoś dot. choroby, ktoś to puścił dalej w obieg nadając mu inny kontekst. I tak viraluje. Z 2 str różne rzeczy organizm potrafi więc może pani jest wyjątkiem od reguł. Ani skóra na buzi nie pasuje do 90latki, ani kontrast między szyją a twarzą nie jest zbyt naturalny.
To zdjęcie pochodzi z Journal of the european academy of dermatology and venereology. Jest opisane tak: Cheek and neck of a 92-year-old female, who used UV-protective moisturizers on her face but not on the neck for 40+ years. Clinical examination reveals a striking difference in solar damage between her cheek and neck.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-13, 10:31   #127
rejczeI
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 260
Dot.: Czy kremy z filtrem to ściema?

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
PA to oznaczenie koreańskie. Europejskie to PPD. Dobry filtr powinien mieć PPD o wysokości minimum 1/3 SPF. Jest to zalecenie Komisji Europejskiej. Produkty które spełniają to zalecenie mają oznaczenie UVA w kółku. Nieliczne marki apteczne podają konkretną wysokość PPD, więc jeśli komuś bardzo zależy akurat na ochronie przed UVA, to takich powinien szukać.




Jest, PPD, jeśli marka go podaje.




To zdjęcie pochodzi z Journal of the european academy of dermatology and venereology. Jest opisane tak: Cheek and neck of a 92-year-old female, who used UV-protective moisturizers on her face but not on the neck for 40+ years. Clinical examination reveals a striking difference in solar damage between her cheek and neck.

Dla mnie ta fota jest na maksa nieprofesjonalna, totalna maniana, więc ktokolwiek ją wrzucił bardziej ośmieszył co chciał udokumentować niż wyszło poważnie. Jeśli autor badań (?) chciał się zbłaźnić to jak dla mnie mu się udało.
Powinno być więcej ujęć, cała twarz (opcjonalnie można zasłonić same oczy, ale jest masa zdjęć obrazujących różne choroby i nie ma tam pajacowania z pokazywaniem wyłącznie 5cm2 - może to jest jedno z wielu zdjęc, tak w ogóle ?). Tym bardziej w wieku 92 to już chyba można mieć dystans. No i chyba że zdjęcie jest w ogóle robione z ukrycia i bez zgody i wiedzy właścicielki ale to wciąż, dalej, tym bardziej na nic dowód. I tylko na tej jednej jedynej skąpej focie widać że obszar wokół ust zdaje się pasować do szyi nie do tej gładkiej części. To co, pani smarowała tylko łuki szczękowe, dół policzków, a wokół ust nie? Chyba jednak nie.

---------- Dopisano o 10:31 ---------- Poprzedni post napisano o 10:26 ----------

Dobrym tropem jest też to że ludzie w pewnym wieku mają w ogóle całe ciała stare. Brzuchy, uda. O ile twarz pokazuje każdy (i jest wystawiona najbardziej), szyję może już mniej (golfy, szaliki) o tyle większość ludzi zakrywa przez większość życia większość ciała. I aż tak spektakularnych różnic znowu nie ma. Natomiast w szkodliwość promieni słonecznych wierzę, widac co robi słońce z przedmiotami wystawionymi na jego działanie bez żadnego cienia. Także nie tylko filtry ale cały styl, bo będa różnice między osobami które całe życie unikają słonca, noszą pełne ciuchy, do tego filtry, siedzą w budynkach, a tymi co smażą się jak naleśniki albo muszą na świeżym powietrzu operować non stop.

Edytowane przez rejczeI
Czas edycji: 2023-07-13 o 10:33
rejczeI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-07-13, 10:48   #128
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Czy kremy z filtrem to ściema?

Cytat:
Napisane przez rejczeI Pokaż wiadomość
Dla mnie ta fota jest na maksa nieprofesjonalna, totalna maniana, więc ktokolwiek ją wrzucił bardziej ośmieszył co chciał udokumentować niż wyszło poważnie. Jeśli autor badań (?) chciał się zbłaźnić to jak dla mnie mu się udało.
Powinno być więcej ujęć, cała twarz (opcjonalnie można zasłonić same oczy, ale jest masa zdjęć obrazujących różne choroby i nie ma tam pajacowania z pokazywaniem wyłącznie 5cm2 - może to jest jedno z wielu zdjęc, tak w ogóle ?). Tym bardziej w wieku 92 to już chyba można mieć dystans. No i chyba że zdjęcie jest w ogóle robione z ukrycia i bez zgody i wiedzy właścicielki ale to wciąż, dalej, tym bardziej na nic dowód. I tylko na tej jednej jedynej skąpej focie widać że obszar wokół ust zdaje się pasować do szyi nie do tej gładkiej części. To co, pani smarowała tylko łuki szczękowe, dół policzków, a wokół ust nie? Chyba jednak nie.
Obszar wokół ust akurat łatwo wyjaśnić, on ciągle pracuje, do tego jemy, pijemy, dotykamy ust, filtr tam łatwo się ściera.


Cytat:
Napisane przez rejczeI Pokaż wiadomość
---------- Dopisano o 10:31 ---------- Poprzedni post napisano o 10:26 ----------

[/COLOR]Dobrym tropem jest też to że ludzie w pewnym wieku mają w ogóle całe ciała stare. Brzuchy, uda. O ile twarz pokazuje każdy (i jest wystawiona najbardziej), szyję może już mniej (golfy, szaliki) o tyle większość ludzi zakrywa przez większość życia większość ciała. Natomiast w szkodliwość promieni słonecznych wierzę, widac co robi słońce z przedmiotami wystawionymi na jego działanie bez żadnego cienia.
Jak ktoś jest ciekawy, to jest wątek na Reddicie poświęcony temu zdjęciu KLIK. Mnie zainteresował zwłaszcza ten KLIK wpis osoby, która pokazuje twarz swojej prawie 70-letniej mamy używającej filtrów od końca lat 80.
Dla mnie to jest bardzo ładna skóra, chciałabym taką mieć w tym wieku i dlatego jednak używam filtrów. Jeśli dla kogoś to nie jest "hot"(jak to już raz tu padło), to pozostaje mu olać to albo jeszcze medycyna estetyczna. Oczywiste jest, że same filtry nie powstrzymają starzenia skóry tak, żeby 60-latka wyglądała jak 25-latka.
Dla mnie wybór na starość pomiędzy taką jasną, zadbaną cerą jak tej pani a pełną plam, przebarwień, głębokich bruzd, grudek jest dość prosty.

A różnice między zawsze zakrytymi częściami ciała a twarzą są na starość często dość spektakularne.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2023-07-13 o 10:54
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-13, 11:08   #129
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Czy kremy z filtrem to ściema?

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Obszar wokół ust akurat łatwo wyjaśnić, on ciągle pracuje, do tego jemy, pijemy, dotykamy ust, filtr tam łatwo się ściera.




Jak ktoś jest ciekawy, to jest wątek na Reddicie poświęcony temu zdjęciu KLIK. Mnie zainteresował zwłaszcza ten KLIK wpis osoby, która pokazuje twarz swojej prawie 70-letniej mamy używającej filtrów od końca lat 80.
Dla mnie to jest bardzo ładna skóra, chciałabym taką mieć w tym wieku i dlatego jednak używam filtrów. Jeśli dla kogoś to nie jest "hot"(jak to już raz tu padło), to pozostaje mu olać to albo jeszcze medycyna estetyczna. Oczywiste jest, że same filtry nie powstrzymają starzenia skóry tak, żeby 60-latka wyglądała jak 25-latka.
Dla mnie wybór na starość pomiędzy taką jasną, zadbaną cerą jak tej pani a pełną plam, przebarwień, głębokich bruzd, grudek jest dość prosty.

A różnice między zawsze zakrytymi częściami ciała a twarzą są na starość często dość spektakularne.



Moja mama ma 77 lat, absolutnie nie ma tak złego stanu skóry (szyja tej pani) . A filtrów nie używa.
No mam juz z racji wieku w swoim otoczeniu wielu seniorów w wieku 70+ -80 lat (pokolenie moich rodziców) i naprawdę mało kto ma tak złą skórę jak ta szyja, to raczej wynik lat ciężkich starań, np. palenia, złej diety, albo może chorób wątroby/nerek czy jakichś hormonalnych (te liczne przebarwienia/brodawkowate wręcz).


Ta osoba ma poza tym widocznym kawałkiem twarzy, niestandardowo zły stan skóry, nawet jak na swoje lata.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-13, 11:17   #130
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Czy kremy z filtrem to ściema?

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Moja mama ma 77 lat, absolutnie nie ma tak złego stanu skóry (szyja tej pani) . A filtrów nie używa.
No mam juz z racji wieku w swoim otoczeniu wielu seniorów w wieku 70+ -80 lat (pokolenie moich rodziców) i naprawdę mało kto ma tak złą skórę jak ta szyja, to raczej wynik lat ciężkich starań, np. palenia, złej diety, albo może chorób wątroby/nerek czy jakichś hormonalnych (te liczne przebarwienia/brodawkowate wręcz).


Ta osoba ma poza tym widocznym kawałkiem twarzy, niestandardowo zły stan skóry, nawet jak na swoje lata.
Moja babcia w wieku 80 lat takiej nie miała. Przy czym widzę czasem starsze panie, które mają właśnie tak zniszczoną szyję lub dekolt - twarz zwykle wygląda o wiele lepiej.

Przy czym też pokolenie mojej mamy - krem na twarz jakiś był, ale na szyję i dekolt już nie, bo po co.

---------- Dopisano o 11:17 ---------- Poprzedni post napisano o 11:14 ----------

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
[
Dla mnie to jest bardzo ładna skóra, chciałabym taką mieć w tym wieku i dlatego jednak używam filtrów. Jeśli dla kogoś to nie jest "hot"(jak to już raz tu padło), to pozostaje mu olać to albo jeszcze medycyna estetyczna. Oczywiste jest, że same filtry nie powstrzymają starzenia skóry tak, żeby 60-latka wyglądała jak 25-latka.
Dla mnie wybór na starość pomiędzy taką jasną, zadbaną cerą jak tej pani a pełną plam, przebarwień, głębokich bruzd, grudek jest dość prosty.

A różnice między zawsze zakrytymi częściami ciała a twarzą są na starość często dość spektakularne.
Twarz zawsze będzie wyglądać gorzej, bo każdy filtr nieco przenika, do tego dochodzą inne czynniki atmosferyczne.

Sama mam "brzydki dekolt" w porównaniu z resztą ciała - długo męczyły mnie uczulenia (mnóstwo krostek), które kochałam dusić. Efekt mam jaki mam.

Edytowane przez 26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Czas edycji: 2023-07-13 o 11:18
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-13, 11:21   #131
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Czy kremy z filtrem to ściema?

Cytat:
Napisane przez rejczeI Pokaż wiadomość
Dla mnie ta fota jest na maksa nieprofesjonalna, totalna maniana, więc ktokolwiek ją wrzucił bardziej ośmieszył co chciał udokumentować niż wyszło poważnie. Jeśli autor badań (?) chciał się zbłaźnić to jak dla mnie mu się udało.
Powinno być więcej ujęć, cała twarz (opcjonalnie można zasłonić same oczy, ale jest masa zdjęć obrazujących różne choroby i nie ma tam pajacowania z pokazywaniem wyłącznie 5cm2 - może to jest jedno z wielu zdjęc, tak w ogóle ?). Tym bardziej w wieku 92 to już chyba można mieć dystans. No i chyba że zdjęcie jest w ogóle robione z ukrycia i bez zgody i wiedzy właścicielki ale to wciąż, dalej, tym bardziej na nic dowód. I tylko na tej jednej jedynej skąpej focie widać że obszar wokół ust zdaje się pasować do szyi nie do tej gładkiej części. To co, pani smarowała tylko łuki szczękowe, dół policzków, a wokół ust nie? Chyba jednak nie.

---------- Dopisano o 10:31 ---------- Poprzedni post napisano o 10:26 ----------

Dobrym tropem jest też to że ludzie w pewnym wieku mają w ogóle całe ciała stare. Brzuchy, uda. O ile twarz pokazuje każdy (i jest wystawiona najbardziej), szyję może już mniej (golfy, szaliki) o tyle większość ludzi zakrywa przez większość życia większość ciała. I aż tak spektakularnych różnic znowu nie ma. Natomiast w szkodliwość promieni słonecznych wierzę, widac co robi słońce z przedmiotami wystawionymi na jego działanie bez żadnego cienia. Także nie tylko filtry ale cały styl, bo będa różnice między osobami które całe życie unikają słonca, noszą pełne ciuchy, do tego filtry, siedzą w budynkach, a tymi co smażą się jak naleśniki albo muszą na świeżym powietrzu operować non stop.
Na zdjęciu różnica jest wystarczająco dobrze widoczna, nie wiem po co ci fotka całej twarzy.
U starszych ludzi jak najbardziej widać różnicę między twarzą a np. brzuchem. Owszem, na starość skóra na brzuchu też jest porozciągana, wiotka, szczególnie u kobiet które były w ciąży, ale nie jest tak sucha, nie ma aż tylu zwyrodnień, przebarwień. Raki i czerniaki też z jakiegoś powodu najczęściej rozwijają się na twarzy, głowie, szyi, rękach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-07-13, 11:35   #132
kwiaty_w_polu
Justyna :)
 
Avatar kwiaty_w_polu
 
Zarejestrowany: 2023-06
Wiadomości: 530
Dot.: Czy kremy z filtrem to ściema?

chimay, dzięki, ani razu nie spotkałam się z oznaczeniem PPD na filtrze, będę szukać
kwiaty_w_polu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-13, 12:12   #133
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Czy kremy z filtrem to ściema?

Cytat:
Napisane przez kwiaty_w_polu Pokaż wiadomość
chimay, dzięki, ani razu nie spotkałam się z oznaczeniem PPD na filtrze, będę szukać
Ja też nie. Ale uva w kółeczku widziałam na prawie każdym i się zastanawiałam o co chodzi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-13, 12:19   #134
rejczeI
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 260
Dot.: Czy kremy z filtrem to ściema?

Ta druga fotka od Chimay choć ta sama pokazuje już nieco więcej.
Dla mnie to jest jednak trochę absurdalne żeby opierać wow lub nie wow o filtrach na jednej focie w dodatku niepełnej.
W sumie to i tak nie ma dowodów poza deklaracją że ktoś w wieku 92 używał x dekad filtrów, to nie jest badanie kliniczne, więc chyba można poszukać więcej osób które twierdzą, że się kremowały i mieć porównanie.
Oczywiście mam nadzieję że filtry i ciuszki dobrze robią na skórę , sama się smaruję codziennie 50 i lubię w zakrywanie.

---------- Dopisano o 12:19 ---------- Poprzedni post napisano o 12:15 ----------

https://www.thestarpress.com/gcdn/pr...fcb-b-12_1.JPG
A tu jest zdjęcie pani podpisanej jako 92 i ona też ma dół policzków ładniejszy niż szyję czy bez przebarwien jak na dekolcie. Może po prostu buzia 90latków w pewnych partiach wygląda lepiej, w innych gorzej.
rejczeI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-13, 12:26   #135
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Czy kremy z filtrem to ściema?

Cytat:
Napisane przez kwiaty_w_polu Pokaż wiadomość
chimay, dzięki, ani razu nie spotkałam się z oznaczeniem PPD na filtrze, będę szukać
To muszę skorygować, bo szukałam właśnie przykładów (wcześniej Anthelios miał PPD ponad 40), ale widzę, że marki wycofały się z tego oznaczenia, a niektóre apteczne właśnie wprowadziły PA.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-13, 12:27   #136
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Czy kremy z filtrem to ściema?

Cytat:
Napisane przez rejczeI Pokaż wiadomość
Ta druga fotka od Chimay choć ta sama pokazuje już nieco więcej.
Dla mnie to jest jednak trochę absurdalne żeby opierać wow lub nie wow o filtrach na jednej focie w dodatku niepełnej.
W sumie to i tak nie ma dowodów poza deklaracją że ktoś w wieku 92 używał x dekad filtrów, to nie jest badanie kliniczne, więc chyba można poszukać więcej osób które twierdzą, że się kremowały i mieć porównanie.
Oczywiście mam nadzieję że filtry i ciuszki dobrze robią na skórę , sama się smaruję codziennie 50 i lubię w zakrywanie.

---------- Dopisano o 12:19 ---------- Poprzedni post napisano o 12:15 ----------

https://www.thestarpress.com/gcdn/pr...fcb-b-12_1.JPG
A tu jest zdjęcie pani podpisanej jako 92 i ona też ma dół policzków ładniejszy niż szyję czy bez przebarwien jak na dekolcie. Może po prostu buzia 90latków w pewnych partiach wygląda lepiej, w innych gorzej.
Na tym zdjęciu nie widzę dużej różnicy. Moooooże troszkę na korzyść twarzy, ale tak średnio. Na szyi trochę więcej znamion, ale na twarzy też ma sporo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-13, 12:51   #137
rejczeI
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 260
Dot.: Czy kremy z filtrem to ściema?

Mi się nie chce googlać ale dowolne kosmetyki mają po ileś recenzji i filmików a tu miałabym na podstawie jednego w dodatku jak kalkulatorem zdjęcia (nie że jakość, ale ilość tego kadru) jarać się filtrami i lecieć po filtry. To może 50lat temu to działało że wystarczyło pokazać jedną fotę bez tak naprawdę sensownego źródła i bez powtórzenia procedury a wszyscy: zachwyt.

---------- Dopisano o 12:51 ---------- Poprzedni post napisano o 12:49 ----------

Kiedyś jak się natknęłam na polecajki kremów wybielających to przed i po była masa fotek, to samo np. jest przy fitness a tu filtrom ma robić robotę jedna jedyna smetna okrojona fota. No mi to mało.
rejczeI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-13, 13:39   #138
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Czy kremy z filtrem to ściema?

Cytat:
Napisane przez rejczeI Pokaż wiadomość
Mi się nie chce googlać ale dowolne kosmetyki mają po ileś recenzji i filmików a tu miałabym na podstawie jednego w dodatku jak kalkulatorem zdjęcia (nie że jakość, ale ilość tego kadru) jarać się filtrami i lecieć po filtry. To może 50lat temu to działało że wystarczyło pokazać jedną fotę bez tak naprawdę sensownego źródła i bez powtórzenia procedury a wszyscy: zachwyt.

---------- Dopisano o 12:51 ---------- Poprzedni post napisano o 12:49 ----------

Kiedyś jak się natknęłam na polecajki kremów wybielających to przed i po była masa fotek, to samo np. jest przy fitness a tu filtrom ma robić robotę jedna jedyna smetna okrojona fota. No mi to mało.
Nie, nie chodzi o to żebyś na podstawie tego zdjęcia biegła po filtr. Zdjęcia w artykułach naukowych kompletnie nie mają tego na celu. Artykuły naukowe to nie jest reklama czy opinia o konkretnym produkcie. To, że ktoś wyciągnął to jedno zdjęcie z pojedynczego artykułu nie znaczy, że autor pracy uważa je za niepodważalny dowód na skuteczność filtrów. Jest to zwyczajna ilustracja tak jak ilustracje w innych artykułach, książkach, itp.
Tutaj link do artykułu https://onlinelibrary.wiley.com/doi/...ne-pcw-related
Nie jest to nawet "case", którego wartość jest co prawda jedną z najniższych, ale od którego można by wymagać szczegółowego przedstawienia przypadku, lepszej dokumentacji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-13, 15:25   #139
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Czy kremy z filtrem to ściema?

Treść usunięta

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2023-07-13 o 18:05
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-07-13, 18:08   #140
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Czy kremy z filtrem to ściema?

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Ja w to wierzę, bo mimo ze się w pierwszej chwili wkurzyłam, to Rena po prostu nie jest osobą tego typu, czy w ogóle napastliwą.

Każdemu się zdarza coś chlapnąć niezbyt zręcznie po prostu i tyle.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-13, 19:04   #141
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 282
Dot.: Czy kremy z filtrem to ściema?

Ostatnio byłam tydzień w sanatorium i bardzo podobało mi się to, ze większość seniorek miało zrobione mani i pedi i często właśnie w mocnych kolorach moja mama po 70tce tez maluje na wyraziste kolory i wyglada to bardzo dobrze
No i moja mama całe życie używała kremów, ale nie pod katem filtrów i cerę ma bardzo ładna na swój wiek.

Ja filtrów nie używałam nigdy i zmarszczek póki co nie mam, jedynie bruzdy nosowo wargowe mocniej sie uwydatniły, nie mam kurzych łapek pomimo prawie 40tki na karku. Często mi mówią ze wyglądam na mniej niż mam, ale się tym nie jaram mam za to trądzik, tłusta skórę, wiec pewnie stad brak zmarszczek.
IMG_1689271402.367593.jpg


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-13, 19:47   #142
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Czy kremy z filtrem to ściema?

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
Ostatnio byłam tydzień w sanatorium i bardzo podobało mi się to, ze większość seniorek miało zrobione mani i pedi i często właśnie w mocnych kolorach moja mama po 70tce tez maluje na wyraziste kolory i wyglada to bardzo dobrze
No i moja mama całe życie używała kremów, ale nie pod katem filtrów i cerę ma bardzo ładna na swój wiek.

Ja filtrów nie używałam nigdy i zmarszczek póki co nie mam, jedynie bruzdy nosowo wargowe mocniej sie uwydatniły, nie mam kurzych łapek pomimo prawie 40tki na karku. Często mi mówią ze wyglądam na mniej niż mam, ale się tym nie jaram mam za to trądzik, tłusta skórę, wiec pewnie stad brak zmarszczek.
Załącznik 7791731


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super oczy. To jest właśnie duży plus tłustej skóry. W młodości daje popalić, ale potem wynagradza przynajmniej w taki sposób

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-13, 20:04   #143
rejczeI
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 260
Dot.: Czy kremy z filtrem to ściema?

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Nie, nie chodzi o to żebyś na podstawie tego zdjęcia biegła po filtr. Zdjęcia w artykułach naukowych kompletnie nie mają tego na celu. Artykuły naukowe to nie jest reklama czy opinia o konkretnym produkcie. To, że ktoś wyciągnął to jedno zdjęcie z pojedynczego artykułu nie znaczy, że autor pracy uważa je za niepodważalny dowód na skuteczność filtrów. Jest to zwyczajna ilustracja tak jak ilustracje w innych artykułach, książkach, itp.
Tutaj link do artykułu https://onlinelibrary.wiley.com/doi/...ne-pcw-related
Nie jest to nawet "case", którego wartość jest co prawda jedną z najniższych, ale od którego można by wymagać szczegółowego przedstawienia przypadku, lepszej dokumentacji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
świat nauki też potrafi stać błedami lub fejkami. O wielu chorobach jest pełno artykułów, w tym popartych zdjęciami. Dziwi mnie że moc filtrów jedzie na jednej fragmentarycznej focie. Jakby nie można było ogłosić że poszukuje się kobiet deklarujących używanie kremów z filtrem i zestawić grupę. W stanach to już w ogóle pełno domów seniora więc byoby gdzie przeprowadzać wywiady. Może większość 90latek nie żyje, lub jest zbyt zniedołężniała ale np. w grupie 70+. Nie wiem od ilu lat na rynku są filtry. Może tu jest pies pogrzebany. Może to podejrzane że 90latka cieszy się ładną skórą dzieki filtrom których nie mogła używać 30, 60 lat temu ? Jeśli filtry są na rynku od wielu lat, ze zwykłej statystyki powinny się zdarzać takie zadbane 90tki. Ktoś te filtry przecież kupował. Fajnie też byłoby rozeznać rynek azjatycki, np. Japonię. Na wschodzie kobiety są znane z tego, że unikają słońca, że lubią jasne karnacje i raczej nie boją się kosmetyków bielących.

Także ta jedna fota wjeżdżająca cała na biało na poparcie tez, jak dla mnie mało.
Ja na razie nawet w szołbizie nie widzę spektakularnie młodych starszych ludzi. Wprost przeciwnie, modelki i aktorki nie wiodą tu prymu. A co z kobietami które spędziły życie w odosobnieniu, ii zasłaniając ciała np. mniszkami. Albo noszącymi kwef. Jak widzisz, są pytania, ale czy odpowiedzi?

Edytowane przez rejczeI
Czas edycji: 2023-07-13 o 20:12
rejczeI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-13, 20:35   #144
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Czy kremy z filtrem to ściema?

Cytat:
Napisane przez rejczeI Pokaż wiadomość
Dziwi mnie że moc filtrów jedzie na jednej fragmentarycznej focie.
Jeśli na podstawie tego, że to jedno zdjęcie stało się pewnego rodzaju viralem, stwierdzasz powyższe, to... przerasta mnie ta logika.
Fajnie by było, jakbyś czytała posty, które cytujesz. Najlepiej tak dokładnie, ze zrozumieniem i w ogóle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-13, 20:59   #145
olabambola
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1 538
Dot.: Czy kremy z filtrem to ściema?

Wlaśnie oglądam sprawe dla reportera i babka 91 lat ma i szyję i twarz lepszą niż z tego słynnego zdjęcia. Może też robi zabiegi ale dla mnie dziwne by to bylo, skoro nie ma czystej poscieli, chyba ze w dawnych czasach coś robila

Edytowane przez olabambola
Czas edycji: 2023-07-13 o 21:28
olabambola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-13, 21:12   #146
Norluka
Wtajemniczenie
 
Avatar Norluka
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 049
Dot.: Czy kremy z filtrem to ściema?

Cytat:
Napisane przez rejczeI Pokaż wiadomość
Ja na razie nawet w szołbizie nie widzę spektakularnie młodych starszych ludzi. Wprost przeciwnie, modelki i aktorki nie wiodą tu prymu. A co z kobietami które spędziły życie w odosobnieniu, ii zasłaniając ciała np. mniszkami. Albo noszącymi kwef. Jak widzisz, są pytania, ale czy odpowiedzi?
Ja mam wrażenie, że w show biznesie to akurat więcej z nich wygląda na starsze, niż są, głównie chyba z powodu tego, co robią, żeby wyglądać młodziej, ewentualnie "ładniej".
Taka np. Rozenek albo Blanka Lipińska. Albo Viki Gabor.

Wysłane z mojego 23049PCD8G przy użyciu Tapatalka
Norluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-13, 21:32   #147
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 728
Dot.: Czy kremy z filtrem to ściema?

Cytat:
Napisane przez olabambola Pokaż wiadomość
Wlaśnie oglądam sprawe dla reportera i babka 91 lat ma i szyję i twarz lepszą niż z tego słynnego zdjęcia. Może też robi zabiegi ale dla mnie dziwne by to bylo, skoro nie ma czystej poscieli
Uważam, że po prostu są ludzie, którzy się dobrze starzeją. Nie tylko pod kątem wyglądu, ale i sił witalnych czy umysłowych.
Moja babcia taka była, gdy była w szpitalu w wieku 94 lat, to sprawdzali, czy nie zaszła pomyłka w numerze PESEL, bo pielęgniarki uważały, że wygląda i funkcjonuje jak młodsza osoba. Mi ciężko ocenić jej wygląd, bo nie znałam innych osób w jej wieku i nie miałam jak porównać. Pochodziła z długowiecznej rodziny, więc na starcie trafiła na dobre geny. Do tego dieta (dawniej żywność nie była tak przetworzona), tryb życia itd.
Są też osoby, po których bardzo wyraźnie widać upływ czasu, a nieraz zmiany zachodzą szybko.

Wróciłam z urlopu w Chorwacji i przyznam, że często tak rozważałam, czy jej mieszkańcy regularnie i sumiennie stosują filtry.
Ja u siebie mam ciekawą obserwację (obarczoną wadą braku obiektywizmu, no i to raczej przykład anegdotyczny niż dowód naukowy; nazwałbym to raczej ciekawostką). W 2013 miałam poparzenia III st. na lewym przedramieniu. Przez 3 lata w ogóle nie odkrywałam tej ręki na słońce (stosowałam specjalny rękaw uciskowy, żeby blizny nie przerastały, albo zwykle białe rękawki rowerowe). Później przez kolejne 3 lata smarowałam rękę na grubo filtrem. W tym samym czasie drugą rękę traktowałam inaczej- nie chowałam jej przed słońcem, opalałam ją itd. Od około 4 lat obie ręce traktuję tak samo- nie chowam ich specjalnie przed słońcem, jak jestem długo na rowerze czy na urlopie na słońcu to wtedy je smaruję. I do brzegu: na tej poparzonej powstało mi więcej jakichś przebarwień, pieprzyków czy czegoś w rodzaju piegów.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-13, 21:43   #148
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Czy kremy z filtrem to ściema?

Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość
Ja mam wrażenie, że w show biznesie to akurat więcej z nich wygląda na starsze, niż są, głównie chyba z powodu tego, co robią, żeby wyglądać młodziej, ewentualnie "ładniej".
Taka np. Rozenek albo Blanka Lipińska. Albo Viki Gabor.
Zależy czy przyjmiemy, że ma 45 lat, czy 54.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-13, 21:54   #149
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 282
Dot.: Czy kremy z filtrem to ściema?

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Uważam, że po prostu są ludzie, którzy się dobrze starzeją. Nie tylko pod kątem wyglądu, ale i sił witalnych czy umysłowych.

Moja babcia taka była, gdy była w szpitalu w wieku 94 lat, to sprawdzali, czy nie zaszła pomyłka w numerze PESEL, bo pielęgniarki uważały, że wygląda i funkcjonuje jak młodsza osoba. Mi ciężko ocenić jej wygląd, bo nie znałam innych osób w jej wieku i nie miałam jak porównać. Pochodziła z długowiecznej rodziny, więc na starcie trafiła na dobre geny. Do tego dieta (dawniej żywność nie była tak przetworzona), tryb życia itd.

Są też osoby, po których bardzo wyraźnie widać upływ czasu, a nieraz zmiany zachodzą szybko.



Wróciłam z urlopu w Chorwacji i przyznam, że często tak rozważałam, czy jej mieszkańcy regularnie i sumiennie stosują filtry.

Ja u siebie mam ciekawą obserwację (obarczoną wadą braku obiektywizmu, no i to raczej przykład anegdotyczny niż dowód naukowy; nazwałbym to raczej ciekawostką). W 2013 miałam poparzenia III st. na lewym przedramieniu. Przez 3 lata w ogóle nie odkrywałam tej ręki na słońce (stosowałam specjalny rękaw uciskowy, żeby blizny nie przerastały, albo zwykle białe rękawki rowerowe). Później przez kolejne 3 lata smarowałam rękę na grubo filtrem. W tym samym czasie drugą rękę traktowałam inaczej- nie chowałam jej przed słońcem, opalałam ją itd. Od około 4 lat obie ręce traktuję tak samo- nie chowam ich specjalnie przed słońcem, jak jestem długo na rowerze czy na urlopie na słońcu to wtedy je smaruję. I do brzegu: na tej poparzonej powstało mi więcej jakichś przebarwień, pieprzyków czy czegoś w rodzaju piegów.

Nie wiem czy to kwestia słońca, sama tez miałam poparzona rękę i skóra w tym miejscu nie ma jednolitego koloru, tylko właśnie plamy


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-13, 21:56   #150
Lasagna_ze_szpinakiem
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1 480
Dot.: Czy kremy z filtrem to ściema?

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Uważam, że po prostu są ludzie, którzy się dobrze starzeją. Nie tylko pod kątem wyglądu, ale i sił witalnych czy umysłowych.

Moja babcia taka była, gdy była w szpitalu w wieku 94 lat, to sprawdzali, czy nie zaszła pomyłka w numerze PESEL, bo pielęgniarki uważały, że wygląda i funkcjonuje jak młodsza osoba. Mi ciężko ocenić jej wygląd, bo nie znałam innych osób w jej wieku i nie miałam jak porównać. Pochodziła z długowiecznej rodziny, więc na starcie trafiła na dobre geny. Do tego dieta (dawniej żywność nie była tak przetworzona), tryb życia itd.

Są też osoby, po których bardzo wyraźnie widać upływ czasu, a nieraz zmiany zachodzą szybko.



Wróciłam z urlopu w Chorwacji i przyznam, że często tak rozważałam, czy jej mieszkańcy regularnie i sumiennie stosują filtry.

Ja u siebie mam ciekawą obserwację (obarczoną wadą braku obiektywizmu, no i to raczej przykład anegdotyczny niż dowód naukowy; nazwałbym to raczej ciekawostką). W 2013 miałam poparzenia III st. na lewym przedramieniu. Przez 3 lata w ogóle nie odkrywałam tej ręki na słońce (stosowałam specjalny rękaw uciskowy, żeby blizny nie przerastały, albo zwykle białe rękawki rowerowe). Później przez kolejne 3 lata smarowałam rękę na grubo filtrem. W tym samym czasie drugą rękę traktowałam inaczej- nie chowałam jej przed słońcem, opalałam ją itd. Od około 4 lat obie ręce traktuję tak samo- nie chowam ich specjalnie przed słońcem, jak jestem długo na rowerze czy na urlopie na słońcu to wtedy je smaruję. I do brzegu: na tej poparzonej powstało mi więcej jakichś przebarwień, pieprzyków czy czegoś w rodzaju piegów.
Mi np egzema na skórze zniknęła po ekspozycji na słońcu, a nic innego nie działało. Ogólnie za każdym razem gdy mam jakiś skórny problem, po 15-20 min na słońcu przez parę dni w rzędu problem samoistnie znika. Pewnie ma to też związek z wit D która się wytwarza.
Jeśli chodzi o filtry to na co dzień nie stosuję- na słońce wychodzę po 16 , raczej spacerując niż leżąc i nie czuję potrzeby (mam jakiś minimalny filtr w kremie do twarzy którego używam na co dzień). Jadąc poza Polskę na wakacje na ciało nakładam 30, na newralgiczne części ciała 50. Jestem zawsze w lato lekko opalona, nigdy się nie spaliłam (naturalnie ciemniejsza karnacja).
Do pielęgnacji używam minimum kosmetyków (żeby nie zapychać skóry) plus dwa razy w tygodniu nakładam czysty olejek arganowy. Ale mam ogólnie skórę mało wymagająca, bez trądziku i póki co bez zmarszczek.
Myślę że każdy musi dobrać pielęgnację pod siebie i tu nie ma złotej rady- chociaż jest jedna.. dużo wody i dużo dobrej jakości snu

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lasagna_ze_szpinakiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-07-21 16:06:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:18.