Co daje zielona herbata lub pu-erh? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-09-24, 18:00   #1
Dorotk@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 374

Co daje zielona herbata lub pu-erh?


Słyszałam że poprawiają przemianę materii. Może wiecie coś więcej? Proszę o informacje
Dorotk@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-24, 18:23   #2
czarownica
Zadomowienie
 
Avatar czarownica
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 177
Re: Co daje zielona herbata lub pu-erh?

Pu - erh jest niezastąpiona jesli chodzi o odchudzanie!!! Dzięki niej zrzuciłam od czerwca 6 kilogramów. Tylko trzeba uważać, i kupować jedynie pu - erh w małych prasowanych bloczkach do trzykrotnego parzenia, są droższe ale i starczają na dłużej. Herbata ta sprzedawana w zwykłych torebkach nie działa. Należy pamiętać żeby pić ją trzy razy dziennie (czyli kosteczka na raz).
__________________
"Wszystko co robimy jest kwestią wyboru.
Czego tu żałować?
Jesteś taką osobą jaką decydujesz się być."
P. Arden

Mój blog: http://spinkowemazidla.blogspot.com/
czarownica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-24, 18:25   #3
Dorotk@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 374
Re: Co daje zielona herbata lub pu-erh?

A ta sypana(liściasta), jest zła? Schudłaś pijąc jedynie tą herbatkę czy stosowałaś jakąś dietkę?
Dorotk@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-24, 18:37   #4
czarownica
Zadomowienie
 
Avatar czarownica
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 177
Re: Co daje zielona herbata lub pu-erh?

Ten bloczek herbaty to prasowane liście. Trudno mi powiedzieć bo porównuję taką z torebek z tymi bloczkami, i niestety ta pierwsza nie działa. Czytałam też sporo o tym i to powinna być orginalna chińska cherbata. Ja mam taką na której niewiele po polsku jest napisane. Zaopatrzyłam się w nią w sklepie ze zdrową żywnością i pani pracująca tam potwierdziła że jest ona najlepsza, w zwykłych sklepach nigdy takiej nie widziałam. Nie stosowałam szczególnej diety ale jestem wegetarianką. Jestem wdzięczna tej herbatce bo kiedy zaczęłam zażywać hormony to przytyłam i przez trzy lata próbowałam różnych rzeczy i tylko to pomogło.
__________________
"Wszystko co robimy jest kwestią wyboru.
Czego tu żałować?
Jesteś taką osobą jaką decydujesz się być."
P. Arden

Mój blog: http://spinkowemazidla.blogspot.com/
czarownica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-24, 18:41   #5
czarownica
Zadomowienie
 
Avatar czarownica
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 177
Re: Co daje zielona herbata lub pu-erh?

Dowiedziałam się również że herbata ta ma takie działanie że przestaje odchudzać w momencie kiedy nie mamy już nic do spalenia. Po prostu przestaje działać przez co nie robi z nas szkieletu i nie niszczy tkanki mięśniowej.
__________________
"Wszystko co robimy jest kwestią wyboru.
Czego tu żałować?
Jesteś taką osobą jaką decydujesz się być."
P. Arden

Mój blog: http://spinkowemazidla.blogspot.com/
czarownica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-24, 18:46   #6
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko
Re: Co daje zielona herbata lub pu-erh?

pu -erh, którą można kupić w "herbatach świata" także poprawia przemianę materii.podobnie zielona.no, czerwona trochę lepiej sobie z tym radzi.ale niektórzy twierdzą, że jest bardzo niesmaczna.ja uważam, że można się przyzwyczaić.poza tym istnieją też wersje smakowe.całkiem niezłe.ostatnio miałam cynamonowo-jabłkową.
koko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-24, 18:51   #7
czarownica
Zadomowienie
 
Avatar czarownica
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 177
Re: Co daje zielona herbata lub pu-erh?

Ja uważam że czerwona jest dobra ale ja lubię wszystkie herbaty pić bez cukru i kawę też bo lubię ten naturalny smak. Niestety słyszałam że słodzenie czerwonej i zielonej herbatki zabija niektóre ich właściwości. Ale muszę się wybrać do "herbat świata" i spróbować tych smaków.
__________________
"Wszystko co robimy jest kwestią wyboru.
Czego tu żałować?
Jesteś taką osobą jaką decydujesz się być."
P. Arden

Mój blog: http://spinkowemazidla.blogspot.com/
czarownica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-09-24, 20:51   #8
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko
Re: Co daje zielona herbata lub pu-erh?

ja też nie słodzę ani zielonej ani czerwonej. a smakowe są naprawdę dobre.polecam.
koko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-25, 11:37   #9
Anita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 204
Re: Co daje zielona herbata lub pu-erh?

Też miałam taką w bloczkach, ale mi się skończyła i wzięłam się za zwykłą sypaną. To co męczę sie na nic? (Bo jednak ciwkawie smakuje). A po tej z kostki strasznie chciało mi się jeść.
Anita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-25, 11:49   #10
wiewiorka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 36
Re: Co daje zielona herbata lub pu-erh?

a jak pracowalam w chinskiej restauracji ,to po jedzeniu czesto goscie zamawiali zielona herbatke.byla ona parzona wlasnie z takich luznych lisci i dodawalo sie do tego odrobine lisci jasminu.pilam ja wtedy codziennie.pomogla mi bardzo na paznokcie i wlosy,zawiera wiele witamin i mikroelementow.
wiewiorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-25, 14:26   #11
Beza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 127
Re: Co daje zielona herbata lub pu-erh?

Witam
Obligatoryjnie zaznaczam, iż nigdy nie wierzyłam w różnego rodzaju "cudowne" produkty odchudzające, itp.
Pu-erh mnie zainteresował tylko i wyłącznie z przyczyn zdrowotnych i w ogóle nie liczyłam na jakikolwiek efekt redukcji wagi. Herbatkę ekspresową! (taką w zwykłych torebeczkach ) piłam regularnie( codziennie przynajmniej 2 duże kubki ) i po jakichś 3 miesiącach zauważalne były efekty postaci utraty zbędnego tłuszczyku : schudłam 4 kilogramy bez żadnych dodatkowych obostrzeń typu dieta, czy sport.
Wiem, brzmi niewiarygodnie , ale to wszystko prawda
Dlatego nie przekreślałabym tak szybko herbatek innych postaci niż "bloczki". Zalecam pić cierpliwie i regularnie.
Poza tym zarówno czerwona, jak i zielona herbatka wpływają pozytywnie na organizm, tak więc nawet, gdy wysoce pożądanych efektów utraty zbędnych kilogramów nie ma, to efekt niewidoczny, wewnętrzny na pewno jest
Pozdrawiam
Beza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-09-25, 17:21   #12
maly
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 265
Wyślij wiadomość przez ICQ do maly GG do maly Wyślij wiadomość przez Yahoo do maly
Re: Co daje zielona herbata lub pu-erh?

Herbata ta ma następujące zalety :

- wspomaga pracę wątroby,
- obniża poziom cholesterolu,
- oczyszcza organizm,
- pobudza procesy trawienne,
- skutecznie walczy z nadwagą,
- łagodzi skutki spożycia alkoholu,
- wzmacnia organizm.

Co ciekawe badania wykazały że 88% pacjentów pijących regularnie tę herbatę w ciągu miesiąca straciło 3,2-10,8 kg , przy czym były to straty samego tłuszczu gdyż herbata ta zwalcza tylko nadmiat tkanki tłuszczowej a nie ogólną mase .

http://republika.pl/herbata_/czerw.html
http://www.resmedica.pl/zdart129911.html
http://herbaty.w.interia.pl/wstep.html

Jednak nie należy się spodziewać, że ta herbata uczyni cuda w szybkim tempie.Żeby było widać większe efekty trzeba ją pić regularnie od 3 do 5 filiżanek dziennie.Jednoczesnie nie można przestać jeść!!!! A nie pić samą herbatę. Apel do dziewczyn: jak sie odchudzać to z głową to nie jest herbata typu "Figura" (czyści bez przerywania snu).
Ta herbata jest na prawde bardzo smaczne. Ja ja kupuje tylko z pewnego źródła tzn. od samego importera (PANACEUM (22)879-75-36/773-23-42)wysyłają za zaliczeniem pocztowym lub można ich odwiedzić, mają też bardzo dobrze opracowaną ulotkę.Polecam wszystkim

zielonej herbacie przypisuje sie wiele cudownych wlasiwosci.... Jesli chodzi o spalanie tluszczu, to zdaje sie ze zielona herbata zawiera sporo kofeiny... Metaloksantyny, w tym kofeina sa inhibitorami fosfodiesterazy, enzymu ktory rozklada cAMP, a przez to miedzy innymi hamuje inne enzymy np lipaze zalezna od hormonow... To wlasnie ten enzym inicjuje w organizmie proces rozkladu tluszczy zapasowych. Inhibowanie wiec fosfodiesterazy bedzie powodowac ze lipaza ta bedzie mogla pracowac wydajniej i z wieksza sila... Troche to chyba zbyt naukowe, w kazdym razi emozna powiedziec ze picie zielonej herbatu czy np kawy, ale mocnych naparow i w sporej ilosci miedzy innymi bedzie nasilac lipolize, czyli rozklad tluszczy w organizmie... Herbata pu-erh dziala na innej zasadzie, ma ona w swym skladzie sporo garbnikow i to one powoduja dobroczynne dzialanie pu - erh ( zreszta poleca sie ja na kac jako odtrutke)...


Stworzone na podstawie własnych ino, ino dostępnych z sieci, ino z innych forum.
maly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-25, 17:42   #13
jostine
Raczkowanie
 
Avatar jostine
 
Zarejestrowany: 2002-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 287
Re: Co daje zielona herbata lub pu-erh?

A konkretnie jakich firm herbaty Pu Erh polecacie?? Bardzo lubię ten napój, codziennie piję co najmniej dwa razy, więc zamiana zwykłej czarnej na pu erh to nie będzie dla mnie problem, a niestety mam skłonności do magazynowania tłuszczu w biodrach i udach (dobrze, że nie w garbie).
jostine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-02, 22:20   #14
Ali
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 9
Re: Co daje zielona herbata lub pu-erh?

A czy mogłabyś podać firmę i nazwę tej herbatki którą pijesz?
Ali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-02, 22:34   #15
monalea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 115
Re: Co daje zielona herbata lub pu-erh?

Herbatę Pu-erh pije od półtora roku. Kupuję ją w sklepie z herbatami świata. Moją faworytka jest gatunek" Królowa Matka". Uwielbiam ją, gdyż od zawsze miałam problemy z przemianą materii, a teraz jak ręką odciął. Poza tym jakieś rok temu przeprowadziłam kurację odchudzającą i udało mi się zrzucić 8 kg i sądzę ,że herbata miała też w tym swój udział, właśnie przez właściwości porawiające przemianę materii.
monalea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-03, 08:22   #16
koculek
Zakorzenienie
 
Avatar koculek
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 3 054
Re: Co daje zielona herbata lub pu-erh?

Ja od 2 lat piję liściastą herbatę firmy Posti. Oczywiście nie słodzę. Żadnych herbat nie słodzę, bo nie znoszę smaku słodkiej herbaty bleeee. Ale moją herbatke zalewam wrzątkiem, a słyszałam, że powinno się to robić chłodniejszą wodą. Tylko, że wtedy dłuzej się czeka aż liście poopadają. To co mnie w niej denerwuje to te pływające kijki, wpadające do ust. Na przemianę materii dobra jest herbatka z bratków, ale smak ma ohydny pozdrowionka
__________________
Przeznaczenie rozdaje karty, my tylko w nie gramy.
koculek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-03, 12:40   #17
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Re: Co daje zielona herbata lub pu-erh?

Ja tylko dodam, że takie herbatki na niektórych działają, na niektórych nie-niestety to wszystko zależy od organizmu-ale spróbowac warto. Nie należy przesadzac jednak z ilością-szczęgólnie w przypadku czerwonej herbaty, bo może podrażniać śluzówkę żołądka-wszystko, ale z umiarem.
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-05, 14:20   #18
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: Co daje zielona herbata lub pu-erh?

buuuu wątek umarł 7 lat temu ;/ a bliźniaczego jakoś znaleźć z wyszukiwarką nie mogę... kurde te wizażowe wyszukiwarki mnie wkurzają, zawsze wyskakuje coś co mnie nie interesuje a prędzej google da mi linka do wątku na którym mi zależy;/
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-07, 07:12   #19
881a135baa34e075ff271ac6ad77e43317518c11
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 151
Dot.: Co daje zielona herbata lub pu-erh?

serio nie mozesz znależć? na 1 czy 2 stronie jest wątek " cała prawda o czerwonej herbacie" o zielonej tez jest
881a135baa34e075ff271ac6ad77e43317518c11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-07, 09:43   #20
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: Co daje zielona herbata lub pu-erh?

Serio, wpisałąm w wyszukiwarkę 'zielona herbata' i wyskakiwały mi same diety, śluby, ciąże, trądziki :O
a jak to samo wpisałam w google to od razu pierwszym linkiem był ten temat.

A nie ma takiego typowo o zielonej? mnie czerwona nie interesi

Edytowane przez mmm3m
Czas edycji: 2010-09-07 o 09:46
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-12, 15:22   #21
agnieszkadzi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3
Dot.: Co daje zielona herbata lub pu-erh?

ja właśnie też nie mogę znaleźć typowo o zielonej, a napewno jest, bo kiedys rzuciło mi sie w oczy
agnieszkadzi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-16, 03:07   #22
smurfretka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1
Dot.: Co daje zielona herbata lub pu-erh?

Moja ulubiona to Tiens (http://zdrowa-rodzina.pl/index.php?p...duct&prod_id=4). Niby to nie pu-erh, ale sprawy przemiany materii wyraznie mi sie unormowaly, a od zawsze mialam z tym problemy.
smurfretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:47.