Ślub od pierwszego wejrzenia - odcinek do przodu - Strona 109 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-11-02, 22:47   #3241
Markowianka
Rozeznanie
 
Avatar Markowianka
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 912
Dot.: Ślub od pierwszego wejrzenia - odcinek do przodu

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
W tej edycji nie ma, pisałam odnośnie całokształtu rozmów na naszych wizażowych wątkach.

Pary, którym to pykło czytaj 2/3 par, którym w ogóle pykło

Znacznie więcej par rozbiło się o nie dotrwanie do zamieszkania razem, w drugą stronę Agnieszka i Kamil, przy czym Agnieszka nie zorientowała się, że Kamil nie jest tak zaangażowany jak ona.

Markowianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-03, 10:44   #3242
_Sliwka_6
Zadomowienie
 
Avatar _Sliwka_6
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1 060
Dot.: Ślub od pierwszego wejrzenia - odcinek do przodu

Marek tak samo osaczający jak jego matka - pojawianie się bez uprzedzenia ma najwyraźniej w genach. Mam wrażenie; ze Kornelii ta niespodzianka nie ucieszyła. Dziewczyna może uchodzić za antyreklamę tego salonu fryzjerskiego. Jej włosy są w jeszcze gorszym stanie niż przed wizytą

Krzysiek to niesamowity prostak. Czy mi się wydaje, czy po seksach zaczął tracić zainteresowanie Magdą? (tutaj seksy były na bank).

Czy tylko ja myślałam, że Kinga pobije własną mamę? O.O
_Sliwka_6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-03, 11:53   #3243
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 266
Dot.: Ślub od pierwszego wejrzenia - odcinek do przodu

Cytat:
Napisane przez _Sliwka_6 Pokaż wiadomość
Marek tak samo osaczający jak jego matka - pojawianie się bez uprzedzenia ma najwyraźniej w genach. Mam wrażenie; ze Kornelii ta niespodzianka nie ucieszyła. Dziewczyna może uchodzić za antyreklamę tego salonu fryzjerskiego. Jej włosy są w jeszcze gorszym stanie niż przed wizytą

Krzysiek to niesamowity prostak. Czy mi się wydaje, czy po seksach zaczął tracić zainteresowanie Magdą? (tutaj seksy były na bank).

Czy tylko ja myślałam, że Kinga pobije własną mamę? O.O
Były seksy, przecież Krzysiu mówił, że są super dopasowani

Co do włosów Kornelii, to wiadomo, że jak miała wyciągnięte na szczotce, wylizane to wyglądały ładnie. Sama nic z nimi nie robi, więc ma taką falowaną szopę, sama mam podobne włosy, tylko je układam na szczotce więc nie są takie porąbane.
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-03, 11:58   #3244
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: Ślub od pierwszego wejrzenia - odcinek do przodu

A ja też nie uważam, że Magda jest przytłaczająca, za to Krzysio - tak jak się spodziewałam - jest niedojrzały. Skoro on już mówi, że motylki opadają, to niezłe ma tempo znajomości. Mimo wszystko to uważam, że mu się bardzo poszczęściło, bo Magda jest i sympatyczna, i dodatkowo atrakcyjniejsza od niego o wiele. W samej propozycji przeprowadzki ze strony Magdy nie widzę nic złego, bo mało ma do stracenia, a i podchodzi poważnie do eksperymentu.

Marek i Kornelia - no jak dla mnie to jej sprawił jednak jego przyjazd przyjemność. Mnie by Marek możliwe, że przytłoczył, ale skoro jej to odpowiada. Natomiast uważam, że to nie wina fryzjera, tylko ona ogólnie nie stylizuje włosów.

Kinga i Marcin - nie spodobało mi się tym razem bardzo zachowanie Kingi u rodziców. Nie wiem, czy jest nabuzowana przez Marcina, ale są kamery i wypominanie mamie zarobków było bardzo słabe. Marcin jak zwykle wypadł zupełnie nijako i nie wierzę, że zapalił światło i wynikła z tego afera. Pewnie Kinga go zapytała o to i to tyle, a on to interpretuje od razu jako konflikt. Jakby mi w środku nocy ktoś zapalił światło, to też bym pewnie zapytała, czemu je pali. Widać, że każdą jedną sytuację chce podciągnąć, dlaczego ma zamiar być na nie. I serio nie musi, Kinga mu nie musi odpowiadać ani z wyglądu, ani z charakteru, ale niech w końcu zdobędzie jakiś dar wysławiania się i po prostu to wyartykułuje.

[1=a240a5cdc9601fd61cd3ffc 006c0fc885123340f_657b970 2b0d25;89703687]On jest do niej źle nastawiony, teraz to już wszystko bierze za złą monetę.
Ale po sytuacji Kinga + jej mama w kuchni chyba wiem w czym tkwi problem Kingi w relacji z Marcinem
Ona nawet jak chce dobrze, to przez to, że przemawia takim poddenerwowanym/podniesionym tonem, wprowadza skisłą/niezdrową atmosferę, takiego konfliktu wiszącego w powietrzu. Tak namiętnie oponowała żeby mama nie dawała jej jedzenia, że prawie do konfliktu doprowadziła. Gdyby nie wyciszająca ją postawa mamy albo gdyby na jej miejscu był ktoś inny (np. Marcin), to wojna o paczkę sera murowana. Jestem w stanie zrozumieć, że Kinga ciągle nie czai czemu Marcin ma do niej wieczne pretensje, bo ona przecież nie chce źle. Samo wychodzi
Plus wszystko bierze na serio i jako zarzut w swoją stronę. Strasznie spięta jest. Do niej trzeba odpowiedniego, łagodzącego podejścia, a nie każdy to potrafi i nie każdy chce. Musi mieć ciężko w życiu.[/QUOTE]
No niestety jak broniłam Kingi, to po tym odcinku przyznaję Ci rację. Wydaje mi się, że ma syndrom typowej jedynaczki i rodzice troszkę za bardzo do niej podchodzą jak do jajka. Ja też widzę u swojej mamy, że odkąd się wyprowadziłam, to chce mi wcisnąć wszystko, ale no kurczę, nie wpadłoby mi do głowy wypominać jej, że ma ode mnie mniejsze zarobki. To był akurat bardzo słaby tekst.
sublips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-03, 13:46   #3245
PumpkinEyes
Zakorzenienie
 
Avatar PumpkinEyes
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 3 095
Dot.: Ślub od pierwszego wejrzenia - odcinek do przodu

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
No niestety jak broniłam Kingi, to po tym odcinku przyznaję Ci rację. Wydaje mi się, że ma syndrom typowej jedynaczki i rodzice troszkę za bardzo do niej podchodzą jak do jajka. Ja też widzę u swojej mamy, że odkąd się wyprowadziłam, to chce mi wcisnąć wszystko, ale no kurczę, nie wpadłoby mi do głowy wypominać jej, że ma ode mnie mniejsze zarobki. To był akurat bardzo słaby tekst.
Wydaje mi się, że dużo mam ma takie zapędy. Moja też chociaż od dawna jestem na swoim. Natomiast zawsze można te rzeczy wziąć i się potem odwdzięczyć w inny sposób jeśli nam sytuacja rodzica leży na sercu albo grzeczniej odmówić.
PumpkinEyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-03, 15:29   #3246
denneris
Zadomowienie
 
Avatar denneris
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 1 813
Dot.: Ślub od pierwszego wejrzenia - odcinek do przodu

Moja mama to samo, więc to chyba taka domena mam

Ja myślę, że Kornelię ucieszył przyjazd Marka. Zresztą ja w tym kompletnie nie widzę nic złego. Jaka w tym niby próba kontroli, co by chciał skontrolowac? Chciał moim zdaniem sprawić jej przyjemność i pokazać, że mu zależy. Mówił zresztą o tych małych gestach itp. Sama miałam podobne sytuacje i zawsze odbierałam to na plus i w żadnym przypadku facet nie był kontrolujący lub osaczający

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
denneris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-03, 20:23   #3247
analityczna8
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 338
Dot.: Ślub od pierwszego wejrzenia - odcinek do przodu

Tak mi przyszło do głowy... Czy było powiedziane, gdzie Marcin zapalił to światło jak wstał do łazienki? Wszyscy z góry założyliśmy (chyba) że zapalił je w łazience, a ona z pokoju się wkurzała i że trzeba być walniętym, żeby się człowieka czepiać że świeci jak leje.
A może on walnął iluminację w pokoju, w którym spali? Wstał, zapalił górne światło i polazł do wc? Wtedy pytanie/poddenerwowanie śpiącej osoby wydaje się już bardziej na miejscu.
analityczna8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-11-03, 20:41   #3248
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: Ślub od pierwszego wejrzenia - odcinek do przodu

Jak dla mnie to rozróżnienie tego, czy ktoś jest creepem, czy nie, zależy tylko od tego, czy druga strona jest zainteresowana. Kornelia ewidentnie jest, więc zachowanie Marka było według mnie po prostu romantyczne.

To chyba mamy tak mają, że lubią dawać . No Kinga jak dla mnie zachowuje się tak naturalnie przy kamerach, że aż mnie to dziwi, że nie bierze pod uwagę, że jest nagrywana.
sublips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-03, 20:56   #3249
Markowianka
Rozeznanie
 
Avatar Markowianka
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 912
Dot.: Ślub od pierwszego wejrzenia - odcinek do przodu

Cytat:
Napisane przez analityczna8 Pokaż wiadomość
Tak mi przyszło do głowy... Czy było powiedziane, gdzie Marcin zapalił to światło jak wstał do łazienki? Wszyscy z góry założyliśmy (chyba) że zapalił je w łazience, a ona z pokoju się wkurzała i że trzeba być walniętym, żeby się człowieka czepiać że świeci jak leje.
A może on walnął iluminację w pokoju, w którym spali? Wstał, zapalił górne światło i polazł do wc? Wtedy pytanie/poddenerwowanie śpiącej osoby wydaje się już bardziej na miejscu.
Oj no, ale jak jest w obcym miejscu i nie zapamiętał układu mieszkania to nic dziwnego, że zapalił światło. Wszystko rozbija się o sam początek - nie spodobała mu się, wręcz przeciwnie, ona to czuje - choć jakoś się mami nadal - chodzi nabuzowana i zgrzyty są o wszystko. Gdyby była między nimi chemia, inaczej sytuacja by się rozwijała. Nikt zakochany nie kłóci się i nie rozpamiętuje takich pierdół. Już dawno powinni rozejść się w peace ale ciągną to, bo mają kontrakt, a produkcja i psychologowie namawiają ich i naciskają. Normalnie żadna dorosła osoba, niezainteresowana tkwieniem w relacji, nie bedzie słuchać porad/pocisków od jakiegokolwiek psychologa czy innego coacha

---------- Dopisano o 21:54 ---------- Poprzedni post napisano o 21:49 ----------

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
A ja też nie uważam, że Magda jest przytłaczająca, za to Krzysio - tak jak się spodziewałam - jest niedojrzały. Skoro on już mówi, że motylki opadają, to niezłe ma tempo znajomości. Mimo wszystko to uważam, że mu się bardzo poszczęściło, bo Magda jest i sympatyczna, i dodatkowo atrakcyjniejsza od niego o wiele. W samej propozycji przeprowadzki ze strony Magdy nie widzę nic złego, bo mało ma do stracenia, a i podchodzi poważnie do eksperymentu.

Marek i Kornelia - no jak dla mnie to jej sprawił jednak jego przyjazd przyjemność. Mnie by Marek możliwe, że przytłoczył, ale skoro jej to odpowiada. Natomiast uważam, że to nie wina fryzjera, tylko ona ogólnie nie stylizuje włosów.

Kinga i Marcin - nie spodobało mi się tym razem bardzo zachowanie Kingi u rodziców. Nie wiem, czy jest nabuzowana przez Marcina, ale są kamery i wypominanie mamie zarobków było bardzo słabe. Marcin jak zwykle wypadł zupełnie nijako i nie wierzę, że zapalił światło i wynikła z tego afera. Pewnie Kinga go zapytała o to i to tyle, a on to interpretuje od razu jako konflikt. Jakby mi w środku nocy ktoś zapalił światło, to też bym pewnie zapytała, czemu je pali. Widać, że każdą jedną sytuację chce podciągnąć, dlaczego ma zamiar być na nie. I serio nie musi, Kinga mu nie musi odpowiadać ani z wyglądu, ani z charakteru, ale niech w końcu zdobędzie jakiś dar wysławiania się i po prostu to wyartykułuje.


No niestety jak broniłam Kingi, to po tym odcinku przyznaję Ci rację. Wydaje mi się, że ma syndrom typowej jedynaczki i rodzice troszkę za bardzo do niej podchodzą jak do jajka. Ja też widzę u swojej mamy, że odkąd się wyprowadziłam, to chce mi wcisnąć wszystko, ale no kurczę, nie wpadłoby mi do głowy wypominać jej, że ma ode mnie mniejsze zarobki. To był akurat bardzo słaby tekst.
Ja bym tak po Krzysztofie nie cisnęła póki co, nie wiemy czy ta wypowiedź nie dotyczyła ogólnie koła rozwoju związków, a wiadomo jak montażyści nam to potem sprzedają byle wyszedł na tym prostacko.

Co do Kingi to racja, o ile z Marcinem wiadomo jak jest i że nerwy jej mogą puszczać (co nie oznacza pozwalania sobie na chamstwo, ale on też ma dziwne teksty), to wobec dobrze jej życzącej matki porażka. Zresztą co ma za znaczenie ile mama zarabia, jak z mężem żyje to przecież na połowę się liczy Ci rodzice tacy kulturalni, córka zupełnie inna. Też już pisałam w kilku postach o tym, że uważam, że to ojciec ją za bardzo rozpieścił i być może niechcący nauczył księżniczkowania - wszystko jej się należy, każdy z zachwytu ma przed nią paść na kolana, każdy zakocha się do szaleństwa od pierwszej minuty (oczywiście przesadzając nieco)

---------- Dopisano o 21:56 ---------- Poprzedni post napisano o 21:54 ----------

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
Jak dla mnie to rozróżnienie tego, czy ktoś jest creepem, czy nie, zależy tylko od tego, czy druga strona jest zainteresowana. Kornelia ewidentnie jest, więc zachowanie Marka było według mnie po prostu romantyczne.

To chyba mamy tak mają, że lubią dawać . No Kinga jak dla mnie zachowuje się tak naturalnie przy kamerach, że aż mnie to dziwi, że nie bierze pod uwagę, że jest nagrywana.
I od sposobu, w wykonaniu Justyny taki nalot był faktycznie creepy

Mnie też Może nie ma autorefleksyjności? Oni mogą mieć obydwoje jakieś takie braki umiejętności miękkich z Marcinem Każde w inny sposób. Na FB padła sugestia, że Marcin może być G

Edytowane przez Markowianka
Czas edycji: 2023-11-03 o 21:00
Markowianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-03, 21:18   #3250
_Sliwka_6
Zadomowienie
 
Avatar _Sliwka_6
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1 060
Dot.: Ślub od pierwszego wejrzenia - odcinek do przodu

Oj, myślę, że Kinga będzie bardzo żałować udziału w tym cyrku - bardzo zaszkodzi sobie zawodowo, bo jednak mało kto wyśle dziecko (lub umówi się na konsultacje w sprawach wychowawczych) do psychologa z takimi odpałami (nawet gdyby ona potrafiła to jakimś cudem rozdzielić i w gabinecie była super profesjonalna, opanowana i empatyczna, to po tym programie chyba nikt nie zaryzykuje).
_Sliwka_6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-04, 09:52   #3251
Markowianka
Rozeznanie
 
Avatar Markowianka
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 912
Dot.: Ślub od pierwszego wejrzenia - odcinek do przodu

Hehe, dobrze powiedziane "w cyrku"
Markowianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-11-04, 10:37   #3252
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: Ślub od pierwszego wejrzenia - odcinek do przodu

Szczerze, to nie sądzę, żeby Kindze coś takiego miało zrujnować karierę, bo nie wiadomo ile osób nie ogląda tego programu i za edycje, dwie, wszyscy o niej zapomną. Gwiazdy z poprzednich edycji zostały zapomniane, a Darkowe pukanie do łazienki i nagrywanie jakichś creepowych bajek uszło płazem, nadal jest wykładowcą, a i starał się być politykiem. Mogę wręcz mnożyć przykłady.

Rzeczywiście rodzice Kingi wydają się spoko, ale może oni mają jakieś specyficzne teksty między sobą.

Natomiast żałuję, że Kinga nie ma konta w SM, chętnie bym poznała jej perspektywę. Pamiętam, jak np. Oliwia malowała się w kuchni i to wyglądało, jakby matka Łukasza wokół niej latała. Wiadomo jak było później, ale w czasie programu nawet matka Łukasza ją broniła, że Oliwia pytała, czy pomóc, ale tego nie pokazali, że malowała się w kuchni, bo światło i sama teściowa jej to zaproponowała. W przypadku Kingi trudno mi zwalić wszystko na montaż, ale brakuje mi szerszego kontekstu.

Natomiast jeśli byłaby psychoterapeutką, to ja pewno bym się do niej nie chciała wybrać na terapię
sublips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-04, 10:49   #3253
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Ślub od pierwszego wejrzenia - odcinek do przodu

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-17 o 22:15
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-04, 13:28   #3254
Markowianka
Rozeznanie
 
Avatar Markowianka
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 912
Dot.: Ślub od pierwszego wejrzenia - odcinek do przodu

Hahaha lolol



Tak na serio to jest tak mało psychologów, psychoterapeutów czy psychiatrów dziecięcych, a na NFZ to już w ogóle, że każdy na wagę złota (oczywiście nie krzywdzący dzieciaków). Gdyby chciała pracować w NFZ to naprawdę czapka z głowy. W początkowych odcinkach wydawała się bardzo pozytywną osobą, więc możliwe, że robią kawał dobrej roboty z Dariem Dariem. Mówiła zresztą, że pracuje w stowarzyszeniu pomagającym autystykom, osobom niepełnosprawnym. Już nie ma co hejtować ludzi z góry na dół. Tak samo wkurzało mnie, gdy cokolwiek, również dobrego, zrobili dawni, nielubiani uczestnicy ŚOPW, spotykało się to z ogromnym hejtem. 😕
Markowianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-04, 13:44   #3255
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: Ślub od pierwszego wejrzenia - odcinek do przodu

Specjalnie włączyłam odcinek na Playerze, żeby sprawdzić rozmowę o tym świetle. Bo nie uwierzyłam, że oni mogli spać w jednym pokoju.

Marcin powiedział, ze poszedł do toalety i przy okazji umył zęby. No a Kinga miała mu powiedzieć: po co zapaliłeś to światło w toalecie, przecież to widać w sypialni.

Czyli światło z toalety obudziło ją, jak spalanie w sypialni. Duży pokoj mial drzwi ze sporym przeszkleniem, więc pozostale drzwi też pewnie takie i światło razi.

Kinga na to rzekła, że po prostu zapytała, po co zapaliłeś światło. Wiecie, pewnie nie miala o to od razu pretensji i wielkich żali, ale sam fakt, ze pyta o takie głupoty, musi wszystko kontrolować, nie lubię bardzo takiego typu charakteru...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-04, 14:27   #3256
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: Ślub od pierwszego wejrzenia - odcinek do przodu

[1=fbf4f81e41525779832788c d71e9a6a506251643_6580de1 7ecce4;89705852]Specjalnie włączyłam odcinek na Playerze, żeby sprawdzić rozmowę o tym świetle. Bo nie uwierzyłam, że oni mogli spać w jednym pokoju.

Marcin powiedział, ze poszedł do toalety i przy okazji umył zęby. No a Kinga miała mu powiedzieć: po co zapaliłeś to światło w toalecie, przecież to widać w sypialni.

Czyli światło z toalety obudziło ją, jak spalanie w sypialni. Duży pokoj mial drzwi ze sporym przeszkleniem, więc pozostale drzwi też pewnie takie i światło razi.

Kinga na to rzekła, że po prostu zapytała, po co zapaliłeś światło. Wiecie, pewnie nie miala o to od razu pretensji i wielkich żali, ale sam fakt, ze pyta o takie głupoty, musi wszystko kontrolować, nie lubię bardzo takiego typu charakteru...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]
Ale to Marcin rozdmuchał to, jakby nie wiadomo, co się stało. Przecież to jakaś pierdoła.

I nie podciągamy tego od razu pod kontrolę. Nie wiemy, jak zapalił to światło, czy jej pytanie było dziwne, może się obudziła i zapytała, człowiek obudzony w środku nocy bywa mało elokwentny.

Ogólnie jak mi się niektóre teksty Kingi nie podobają, to Marcin albo udaje, albo naprawdę jest przewrażliwiony na punkcie wszystkiego i musi mu być w związku z tym też ciężko w życiu.

---------- Dopisano o 15:27 ---------- Poprzedni post napisano o 15:24 ----------

Cytat:
Napisane przez Markowianka Pokaż wiadomość
Hahaha lolol



Tak na serio to jest tak mało psychologów, psychoterapeutów czy psychiatrów dziecięcych, a na NFZ to już w ogóle, że każdy na wagę złota (oczywiście nie krzywdzący dzieciaków). Gdyby chciała pracować w NFZ to naprawdę czapka z głowy. W początkowych odcinkach wydawała się bardzo pozytywną osobą, więc możliwe, że robią kawał dobrej roboty z Dariem Dariem. Mówiła zresztą, że pracuje w stowarzyszeniu pomagającym autystykom, osobom niepełnosprawnym. Już nie ma co hejtować ludzi z góry na dół. Tak samo wkurzało mnie, gdy cokolwiek, również dobrego, zrobili dawni, nielubiani uczestnicy ŚOPW, spotykało się to z ogromnym hejtem. 😕
No ja widziałam na fb, że typowo zajmuje się dziećmi z autyzmem, z niepełnosprawnościami i to się chwali. Też mi się wydaje, że w pracy może być inna, plus każdy psycholog ma inny styl pracy.

I bez tych rzęs wachlarzy wyglada o niebo lepiej.
sublips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-04, 17:44   #3257
Markowianka
Rozeznanie
 
Avatar Markowianka
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 912
Dot.: Ślub od pierwszego wejrzenia - odcinek do przodu

Aha, pamiętam, że mówiła w programie, że pracuje z dzieciakami niepełnosprawnymi i ma z nimi świetny kontakt. Autyzm to nie jest niepełnosprawność, chyba, że ktoś ma sprzężony z jakąś niepełnosprawnością, ale sam autyzm nie zalicza się do chorób.
Markowianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-04, 20:33   #3258
analityczna8
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 338
Dot.: Ślub od pierwszego wejrzenia - odcinek do przodu

Cytat:
Napisane przez Markowianka Pokaż wiadomość
Aha, pamiętam, że mówiła w programie, że pracuje z dzieciakami niepełnosprawnymi i ma z nimi świetny kontakt. Autyzm to nie jest niepełnosprawność, chyba, że ktoś ma sprzężony z jakąś niepełnosprawnością, ale sam autyzm nie zalicza się do chorób.
Autyzm to nie choroba, ale jak najbardziej może być przyczyną niepełnosprawności. Mam w rodzinie chłopca w spektrum i jego rodzice mogli, ale nie musieli iść na komisję orzekającą i starać się o stopień niepełnosprawności. Nie poszli, bo młody jest wysokofunkcjonujący, ale gdyby było gorzej to dostałby takie orzeczenie. Niektórzy autyści mają nawet ten słynny 7 punkt, że wymagają opieki non stop, rodzic nie może wtedy pracować i dostaje z tego tytułu zasiłek.
analityczna8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-04, 20:50   #3259
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Ślub od pierwszego wejrzenia - odcinek do przodu

Oglądając ten odcinek miałam coraz większe WTF na twarzy. Co Kornelia zrobiła z brwiami? Dlaczego wciąż wpadają na matkę Marka?
Dlaczego Krzysiek jedzie do przodu na wstecznym a potem klnie na czym świat stoi, skoro ewidentnie to on popełniał błędy? O co mu chodzi ze spadaniem różowych okularów po 2-3 tygodniach oraz skąd u nich już te wyznania miłości?

Dlaczego Kinga zachowuje się tak w stosunku do matki? Żenujące.
Z zapowiedzi wynika też, że Marcin jednak potrafi składać zdania, rozmawiając z panią psycholog na klatce schodowej. Może to Kinga go tak stresuje?
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-11-04, 22:29   #3260
denneris
Zadomowienie
 
Avatar denneris
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 1 813
Dot.: Ślub od pierwszego wejrzenia - odcinek do przodu

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
Szczerze, to nie sądzę, żeby Kindze coś takiego miało zrujnować karierę, bo nie wiadomo ile osób nie ogląda tego programu i za edycje, dwie, wszyscy o niej zapomną. Gwiazdy z poprzednich edycji zostały zapomniane, a Darkowe pukanie do łazienki i nagrywanie jakichś creepowych bajek uszło płazem, nadal jest wykładowcą, a i starał się być politykiem. Mogę wręcz mnożyć przykłady.

Rzeczywiście rodzice Kingi wydają się spoko, ale może oni mają jakieś specyficzne teksty między sobą.

Natomiast żałuję, że Kinga nie ma konta w SM, chętnie bym poznała jej perspektywę. Pamiętam, jak np. Oliwia malowała się w kuchni i to wyglądało, jakby matka Łukasza wokół niej latała. Wiadomo jak było później, ale w czasie programu nawet matka Łukasza ją broniła, że Oliwia pytała, czy pomóc, ale tego nie pokazali, że malowała się w kuchni, bo światło i sama teściowa jej to zaproponowała. W przypadku Kingi trudno mi zwalić wszystko na montaż, ale brakuje mi szerszego kontekstu.

Natomiast jeśli byłaby psychoterapeutką, to ja pewno bym się do niej nie chciała wybrać na terapię
Dokładnie, myślę że Kindze ten program w żaden sposób nie zaszkodzi. Po pierwsze program ogląda jakaś garstka ludzi (na tle całej populacji Polaków), po drugie ludzie szybko są zapominani. Poza tym zauważyłam, że ludzie często nie zdają sobie sprawy z tego co jest profesjonalne w danym zawodzie a co nie.
No i też myślę że zupełnie inaczej oceniłabym Kingę jako psychoterapeutkę (noo nie poszłabym do niej ), a zupełnie inaczej jako psycholog pracującą z dziecmi autystycznymi- tutaj może sobie dobrze radzić.
Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
Ale to Marcin rozdmuchał to, jakby nie wiadomo, co się stało. Przecież to jakaś pierdoła.

I nie podciągamy tego od razu pod kontrolę. Nie wiemy, jak zapalił to światło, czy jej pytanie było dziwne, może się obudziła i zapytała, człowiek obudzony w środku nocy bywa mało elokwentny.

Ogólnie jak mi się niektóre teksty Kingi nie podobają, to Marcin albo udaje, albo naprawdę jest przewrażliwiony na punkcie wszystkiego i musi mu być w związku z tym też ciężko w życiu.

---------- Dopisano o 15:27 ---------- Poprzedni post napisano o 15:24 ----------


No ja widziałam na fb, że typowo zajmuje się dziećmi z autyzmem, z niepełnosprawnościami i to się chwali. Też mi się wydaje, że w pracy może być inna, plus każdy psycholog ma inny styl pracy.

I bez tych rzęs wachlarzy wyglada o niebo lepiej.
Ja sama nie wiem jak ocenić tą sytuację. Z jednej strony to Kingi gość i powinna ugryźć sie język i pozwolić mu spokojnie skorzystać z toalety, a z drugiej Marcin może wszystko za bardzo brać do siebie. Może zaspana coś palnęła, a on to odebrał jak atak

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
denneris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-05, 09:05   #3261
PumpkinEyes
Zakorzenienie
 
Avatar PumpkinEyes
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 3 095
Dot.: Ślub od pierwszego wejrzenia - odcinek do przodu

Cytat:
Napisane przez denneris Pokaż wiadomość
Moja mama to samo, więc to chyba taka domena mam

Ja myślę, że Kornelię ucieszył przyjazd Marka. Zresztą ja w tym kompletnie nie widzę nic złego. Jaka w tym niby próba kontroli, co by chciał skontrolowac? Chciał moim zdaniem sprawić jej przyjemność i pokazać, że mu zależy. Mówił zresztą o tych małych gestach itp. Sama miałam podobne sytuacje i zawsze odbierałam to na plus i w żadnym przypadku facet nie był kontrolujący lub osaczający

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Raczej Kornelia nie słyszała jak wyjaśniał motywacje swojego wyjazdu czyli że przyjechał, bo się bał, że rodzina ją będzie namawiać, żeby została i chciał zaznaczyć teren. Co jest faktycznie bardzo podobnym zachowaniem do jego kontrolującej matki.
PumpkinEyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-05, 09:29   #3262
denneris
Zadomowienie
 
Avatar denneris
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 1 813
Dot.: Ślub od pierwszego wejrzenia - odcinek do przodu

Cytat:
Napisane przez PumpkinEyes Pokaż wiadomość
Raczej Kornelia nie słyszała jak wyjaśniał motywacje swojego wyjazdu czyli że przyjechał, bo się bał, że rodzina ją będzie namawiać, żeby została i chciał zaznaczyć teren. Co jest faktycznie bardzo podobnym zachowaniem do jego kontrolującej matki.
Nie usłyszałam tego wyjaśnienia. Dziwne, bo przecież Kornelia i tak miała przyjechać tylko że pociągiem. Użył takich słów "chcę zaznaczyć teren"?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
denneris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-05, 09:43   #3263
PumpkinEyes
Zakorzenienie
 
Avatar PumpkinEyes
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 3 095
Dot.: Ślub od pierwszego wejrzenia - odcinek do przodu

Cytat:
Napisane przez denneris Pokaż wiadomość
Nie usłyszałam tego wyjaśnienia. Dziwne, bo przecież Kornelia i tak miała przyjechać tylko że pociągiem. Użył takich słów "chcę zaznaczyć teren"?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie musiał. Mówił coś w stylu, że jedzie ją odwiedzić, bo boi się, że rodzina będzie ją namawiać do zostania dłużej.
PumpkinEyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-05, 12:51   #3264
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: Ślub od pierwszego wejrzenia - odcinek do przodu

A to nie były jakieś żarty? Ja się w sumie nie doszukiwałam, uznałam, że Marek chciał jej zrobić przyjemność i podjechać po nią, żeby nie musiała jechać pociągiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-05, 16:50   #3265
Markowianka
Rozeznanie
 
Avatar Markowianka
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 912
Dot.: Ślub od pierwszego wejrzenia - odcinek do przodu

Cytat:
Napisane przez analityczna8 Pokaż wiadomość
Autyzm to nie choroba, ale jak najbardziej może być przyczyną niepełnosprawności. Mam w rodzinie chłopca w spektrum i jego rodzice mogli, ale nie musieli iść na komisję orzekającą i starać się o stopień niepełnosprawności. Nie poszli, bo młody jest wysokofunkcjonujący, ale gdyby było gorzej to dostałby takie orzeczenie. Niektórzy autyści mają nawet ten słynny 7 punkt, że wymagają opieki non stop, rodzic nie może wtedy pracować i dostaje z tego tytułu zasiłek.
Jasne, aczkolwiek sam autyzm nie jest niepełnosprawnością. Komisje i orzeczenia są po to, żeby dostać jakąkolwiek pomoc od Państwa, a nie płacić kilka tysięcy miesięcznie za terapię. Po prostu prawnie w Polsce autyzm zaliczają jako niepełnosprawność i za tym orzeczeniem idą następnie konkretne pieniądze, prawo do nauki w specjalnych placówkach, różne terapie w placówkach. Nawet maluchom wystawiają takie orzeczenia, żeby mogły korzystać z terapii i placówek już w okresie żłobkowym, gdzie wiadomo, że nie ma nawet mowy o diagnostyce, mozna najwyżej dostrzec pewne cechy. Chodzi jednak o to by wprowadzać te terapie jak najwcześniej, gdy tylko pojawią się pierwsze objawy, a nie żebyśmy potem oglądali skutki braku terapii w życiu społecznym, czy choćby w tym ŚOPW.

Offtop/Fachową diagnostykę, testy przesiewowe można zrobić dopiero po 3 roku życia, a mało kto je robi, to wysoki koszt, stąd często także te dzieciaki wysoko funkcjonujące mają też orzeczenia tylko po to, żeby odciążyć kieszeń rodzica i mieć większy dostęp do placówek i różnych form terapii. Wystarczy kilka cech, wysoka wrażliwość, problemy z integracją sensoryczną, a czasami dochodzi do tego coś jeszcze np. zły wzorzec ruchowy, złe napięcie mięśniowe. Za to przy ADHD chociażby nie ma pomocy, bo nie zalicza się do niepełnosprawności. Po prostu system jest dziurawy i nielogiczny. Czy teraz ktoś się tym zajmie i to ureguluje w końcu, nie wiadomo.

Zdarza się, że autyzmowi towarzyszy niepełnosprawność intelektualna, wtedy faktycznie jest to typowa niepełnosprawność, ale wcale nie musi i ani nie jest to regułą, ani większą częścią przypadków. Tak jak chłopiec z Twojej rodziny - jest w spectrum, ale zdrowy, pełnosprawny. Do spectrum zalicza się też Zespół Aspergera./Offtop

Edytowane przez Markowianka
Czas edycji: 2023-11-05 o 16:52
Markowianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-05, 18:22   #3266
denneris
Zadomowienie
 
Avatar denneris
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 1 813
Dot.: Ślub od pierwszego wejrzenia - odcinek do przodu

Cytat:
Napisane przez PumpkinEyes Pokaż wiadomość
Nie musiał. Mówił coś w stylu, że jedzie ją odwiedzić, bo boi się, że rodzina będzie ją namawiać do zostania dłużej.
No ale to jednak różnica czy padły takie słowa czy to czyjaś interpretacja [1=fbf4f81e41525779832788c d71e9a6a506251643_6580de1 7ecce4;89706485]A to nie były jakieś żarty? Ja się w sumie nie doszukiwałam, uznałam, że Marek chciał jej zrobić przyjemność i podjechać po nią, żeby nie musiała jechać pociągiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Ja dokładnie tak samo to odbieram

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
denneris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-06, 00:45   #3267
_Sliwka_6
Zadomowienie
 
Avatar _Sliwka_6
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1 060
Dot.: Ślub od pierwszego wejrzenia - odcinek do przodu

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Oglądając ten odcinek miałam coraz większe WTF na twarzy. Co Kornelia zrobiła z brwiami? Dlaczego wciąż wpadają na matkę Marka?

Kornelia ma żyć życiem Marka a ono tak wygląda. Ta dziewczyna ma jakieś anielskie pokłady cierpliwości i taktu. Z tych wycinków ich życia widać, że ma robić za psychoterapeutkę Mareczka. Oraz bufor. Ma żyć takim życiem żony z długim stażem. Od razu.
_Sliwka_6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-06, 06:21   #3268
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: Ślub od pierwszego wejrzenia - odcinek do przodu

No ja nie widziałam, żeby Kornelia się czuła niekomfortowo z tym przyjazdem Marka, choć tak, jego teksty były dziwne; ale kurczę, ja się nadal w nią programie nie zachwycam i tym, jaka jest "sympatyczna". Liczę, że to montaż, bo to jednak nie byłoby normalne, że wszystko jej pasuje, nic jej nie przeszkadza.
sublips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-06, 08:10   #3269
PumpkinEyes
Zakorzenienie
 
Avatar PumpkinEyes
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 3 095
Dot.: Ślub od pierwszego wejrzenia - odcinek do przodu

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
No ja nie widziałam, żeby Kornelia się czuła niekomfortowo z tym przyjazdem Marka, choć tak, jego teksty były dziwne; ale kurczę, ja się nadal w nią programie nie zachwycam i tym, jaka jest "sympatyczna". Liczę, że to montaż, bo to jednak nie byłoby normalne, że wszystko jej pasuje, nic jej nie przeszkadza.
Dla mnie jej zachowanie też jest dziwne. Ale może to taka gra przed kamerami?
PumpkinEyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-06, 09:42   #3270
denneris
Zadomowienie
 
Avatar denneris
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 1 813
Dot.: Ślub od pierwszego wejrzenia - odcinek do przodu

Na pewno nie jest tak, że wszystko jej pasuje. Myśle że to jest tego typu osoba co nie umie/ nie chce przed kamerami wchodzić w konflikty itp, ale Markowi może już mowić na osobności co jej nie pasuje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
denneris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-20 12:45:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:22.