Mamy sierpniowe 2020 cz. 2 - Strona 131 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-10-06, 19:01   #3901
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Ja tak właśnie się zastanawiam kiedy zacząć starać się o drugie dziecko, ale dochodzę do wniosku, że po pierwsze na pewno przez minimum rok nie mogę zajść w kolejną ciążę, a po drugie i chyba i tak wolę poczekać i najpierw odchować trochę Młodego.

Ostatnio rozmawiałam z koleżanką i opowiadała mi historię jak to jej znajoma zaszła w ciążę 14 miesięcy po cc i szwy jej się rozeszły. Rozwiązali jej przez to ciążę w 32 tygodniu i ma teraz już dożywotni zakaz zachodzenia w kolejną.
I tak sobie myślę, że ja chyba skonsultuję się z kilkoma lekarzami zanim podejmę decyzję o drugim dziecku.
Ja zaszłam 9 miesięcy po cc I nawet urodziłam naturalnie. Rozejście blizny choc przerażające (sama się go bałam) jest tak naprawdę bardzo rzadkim powikłaniem wbrew pozorom Więc to mit, że trzeba zawsze odczekać minimum rok albo i dwa lata, wszystko zależy od opinii lekarza i indywidualnej oceny stanu zdrowia. Ale jak i tak chcesz poczekać to inna sprawa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-06, 19:43   #3902
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Ja też często w pionie noszę, do tego muzyka latino, uginanie kolan w rytm muzyki i zasypia. Chyba mu przypomina bezwład z brzucha.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[COLOR="Silver"]


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My tańczymy do remixu I love baby, polecam ;-)

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Dzisiaj mam doła, męża nie ma i od razu psycha w dół. Brakuje mi czasu na podstawowe rzeczy, brakuje mi snu, brakuje mi miejsca w mieszkaniu. Nie rożłożyliśmy jeszcze ani maty materiałowej ani piankowej dla małego. Brakuje mi chwili dla Wiktora. Bawił się dziś smartfonem zabawkowym i ciągle naciskał smutną minkę, gdy ja od rana Kornela na rękach noszę, bo ryk przez gazy. Zapytałam czy jest smutny i łzy mu w oczach stanęły. Płakać mi się chce.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Będzie lepiej, też miałam i pewnie jeszcze będę mieć takie dni

Cytat:
Napisane przez baby blues Pokaż wiadomość
No mój prawie 3-latek na pewno też przeżywa, że już nie jest jedynakiem i mam dla niego mniej czasu. Staram się jak mogę, czytamy razem książki, Oliwka na kp, a Tymek z drugiej strony wtulony we mnie, staram się usypiać oboje na noc na dużym łóżku, no ale nie zawsze oboje współpracują, nie zawsze się da... Dobrze, że popołudnia tż z nim spędza, do południa jest w przedszkolu, jakoś sobie radzimy i też mam z tyłu głowy, że jeszcze przecież kiedyś wróci jakas normalność...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To jak u nas, dopóki jest pogoda odbieram z przedszkola i idziemy na plac zabaw i wracamy do domu chwile przed mężem. Agata tak zazdrosna, że chce mieć mnie tylko dla siebie, też myślałam, że będę karmić a Ona z drugiej strony

Edytowane przez akada
Czas edycji: 2020-10-06 o 20:21
akada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-06, 19:46   #3903
dreaming_9004
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 735
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Dajesz mi nadzieję dobrze pamiętam, że Twoja malutka jest z pierwszej połowy lipca? to by oznaczało, że za miesiąc u nas powinno się polepszyć. Delicol i Espumisan daję przed każdym karmieniem, do tego Debridat od 3 tygodni a problem z kupą wciąż jest.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, moja z 14lipca to w sumie taki środek miesiąca ale też była masakra u nas, a teraz z tygodnia na tydzień coraz lepiej jeśli chodzi o brzuszek. Jeszcze troszkę.

Ja już więcej dzieci mieć nie zamierzam. Chyba że jakims przypadkowym zrzadzeniem losu, na pewno nie świadomie nie mam już sił i cierpliwości, mimo że noworodki są takie słodkie to naprawdę macierzyństwo to ciężka sprawa i wielkie poświęcenie. Dwie corcie mi wystarcza

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dreaming_9004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-06, 20:16   #3904
dooorra
Zadomowienie
 
Avatar dooorra
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: często się zmienia :P
Wiadomości: 1 430
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Muszę przyznać, że spodziewałam sie, że będzie ciężko z dwójką i tak właśnie jest. Starszy jest wulkanem energii i cały czas by latał po placu zabaw. Trzeba go cały czas pilnować. Mała jest absorbująca tak jak to miesięczne dziecko. Jednak bardzo lubię te momenty, jak starszy dzieli się ze mną swoim jabłkiem albo daje mi swoje samochodziki do zabawy z nim. U mnie jest mala różnica wieku ale ja właśnie taką chciałam.

Ja bym chciała mieć jeszcze trzecie dziecko ale to dopiero za kilka lat. Jak już nasze maluchy będę trochę starsze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Tak jak liczba pi jestem nieobliczalna
dooorra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-06, 21:17   #3905
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
A jak u was objawiają się te problemy?
Rany.
To wymaga bardzo dobrej organizacji i ogromu cierpliwości.


Ja tak właśnie się zastanawiam kiedy zacząć starać się o drugie dziecko, ale dochodzę do wniosku, że po pierwsze na pewno przez minimum rok nie mogę zajść w kolejną ciążę, a po drugie i chyba i tak wolę poczekać i najpierw odchować trochę Młodego.

Ostatnio rozmawiałam z koleżanką i opowiadała mi historię jak to jej znajoma zaszła w ciążę 14 miesięcy po cc i szwy jej się rozeszły. Rozwiązali jej przez to ciążę w 32 tygodniu i ma teraz już dożywotni zakaz zachodzenia w kolejną.
I tak sobie myślę, że ja chyba skonsultuję się z kilkoma lekarzami zanim podejmę decyzję o drugim dziecku.
Przebrany, nakarmiony i ululany do snu, odłożony do łóżeczka budzi się po kilku, kilkunastu minutach z wielkim krzykiem. Do tego robi się bordowy. Noszony i bujany, krzyczy prężąc się. W ciągu godziny potrafi się nawet 8 razy obudzić. Do tego są gazy bardzo śmierdzące i póki ich nie wypuści to taka zabawa. Kupa co 3-4 dni. Gdy są boleści a karmię, to je bardzo energicznie, niespokojnie, odrywa się i poszukuje cyca. Tak to mniej więcej wygląda codziennie. Najgorzej od rana do 15:00 i od 18:00 do 22:00.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-07, 06:14   #3906
literka28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 437
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez justysiaa89 Pokaż wiadomość
Ja zaszłam 9 miesięcy po cc I nawet urodziłam naturalnie. Rozejście blizny choc przerażające (sama się go bałam) jest tak naprawdę bardzo rzadkim powikłaniem wbrew pozorom Więc to mit, że trzeba zawsze odczekać minimum rok albo i dwa lata, wszystko zależy od opinii lekarza i indywidualnej oceny stanu zdrowia. Ale jak i tak chcesz poczekać to inna sprawa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Jednak generalnie troche trwa zanim wszystko wroci do siebie po ciazy i po porodzie. Nawet jak wydaje nam sie ze juz jest ok. Nie bez powodu lekarze zawsze mowia o jakims mininum. Nie tylko po cesarskim cieciu, ale i porodzie naturalnym.
Ja juz znam kobiety bez zadnych przeciwwskazan po krotkim czasie po ciazy - dolegliwosci po czasie sie ukazuja.
Nie zapominajmy ze ciaza i porod to ogromny wysilek dla organizmu a i pierwsze miesiace lubia byc trudne.
Super! Ze u Ciebie wszystko w porzadku! Jednak jestes w zdecydowanej mniejszości


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
literka28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-07, 07:22   #3907
sicianek1
Raczkowanie
 
Avatar sicianek1
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 67
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

U nas chyba skok rozwojowy. Już druga nocka nieprzespana. Michaś nie mógł spać w łóżeczku ani w łóżku ze mną, cały czas wiercił się i kręcił jakby było mu niewygodnie. Jeść też nie chciał. Dopiero w wózku jakoś spał ale i tak budził się co godzinę. Musiałam spać na kanapie w salonie. Jestem bardzo niewyspana.
sicianek1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-10-07, 07:51   #3908
gr8ania
Moderator
 
Avatar gr8ania
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród
Wiadomości: 14 691
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

dzień dobry

nie ogarniam życia...
w niedzielę chrzciny, ja w lesie i ze swoim ubiorem i ze sprzątaniem... Młoda gorzej śpi ostatnio, nie wiem czy skok czy co, wczoraj skończyła 9 tygodni więc teoretycznie może być

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.
— Jan Paweł II
gr8ania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-07, 07:52   #3909
gr8ania
Moderator
 
Avatar gr8ania
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród
Wiadomości: 14 691
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

justysia- kciuki za podcięcie wędzidełka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.
— Jan Paweł II
gr8ania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-07, 08:02   #3910
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Dzień dobry! ja też dziś niewyspana, bo Młody budził się co godzinę i chciał jeść.. dopiero koło 6 mąż go ponosił i spał do teraz..
Mały zaczął szalenie przybierać na wadze. A w karmieniu nic nie zmienialiśmy, karmię na żądanie, nie budzę do karmienia. Także taki ma swój rytm.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-07, 08:15   #3911
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Justysia powodzenia na podcieciu. Oby tym razem pomoglo

Kurcze Emilka ma asymetrie i praktycznie caly czas obraca glowke w lewo. A mi juz sie koncza pomysly jak ja zachecac na ta druga strona. Ona woli sie gapic w lewo w pusta sciane niz w prawo na mnie i zabawki. Kontrole u fizjo mamy za 2 tyg a ja mam wrazenie ze jest z tym coraz gorzej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-10-07, 08:39   #3912
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
Justysia powodzenia na podcieciu. Oby tym razem pomoglo

Kurcze Emilka ma asymetrie i praktycznie caly czas obraca glowke w lewo. A mi juz sie koncza pomysly jak ja zachecac na ta druga strona. Ona woli sie gapic w lewo w pusta sciane niz w prawo na mnie i zabawki. Kontrole u fizjo mamy za 2 tyg a ja mam wrazenie ze jest z tym coraz gorzej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A fizjo co ostatnio Wam mówiła o asymetrii?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-07, 08:59   #3913
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez literka28 Pokaż wiadomość
Jednak generalnie troche trwa zanim wszystko wroci do siebie po ciazy i po porodzie. Nawet jak wydaje nam sie ze juz jest ok. Nie bez powodu lekarze zawsze mowia o jakims mininum. Nie tylko po cesarskim cieciu, ale i porodzie naturalnym.
Ja juz znam kobiety bez zadnych przeciwwskazan po krotkim czasie po ciazy - dolegliwosci po czasie sie ukazuja.
Nie zapominajmy ze ciaza i porod to ogromny wysilek dla organizmu a i pierwsze miesiace lubia byc trudne.
Super! Ze u Ciebie wszystko w porzadku! Jednak jestes w zdecydowanej mniejszości


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Polecam grupę Naturalnie po cesarce - już odbiegając od od porodu sn po cc to jest tam mnóstwo pozytywnych historii z krótkimi odstępami czasu. Ja oczywiście decyzję o drugiej ciąży podjęłam po opinii dwóch niezależnych lekarzy, to nie było moje widzimisię. Ale wiadomo że każdy organizm jest inny Nie powiedziałabym że jestem w mniejszości ale rozumiem że ktoś inny może mieć obawy i zupełnie tego nie neguję Cieszę się po prostu że u mnie się udało i wszystko było w porządku bo nam zależało na małej różnicy wieku
Cytat:
Napisane przez gr8ania Pokaż wiadomość
justysia- kciuki za podcięcie wędzidełka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
Justysia powodzenia na podcieciu. Oby tym razem pomoglo

Kurcze Emilka ma asymetrie i praktycznie caly czas obraca glowke w lewo. A mi juz sie koncza pomysly jak ja zachecac na ta druga strona. Ona woli sie gapic w lewo w pusta sciane niz w prawo na mnie i zabawki. Kontrole u fizjo mamy za 2 tyg a ja mam wrazenie ze jest z tym coraz gorzej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziękuję bardzo za kciuki, przydadzą się Stresuję się bardziej niż za pierwszym razem, stresuje mnie już sama podróż bo to jednak kawałek drogi, będę bez tżta, zdana tylko na siebie jeśli chodzi np. o uspokojenie małej i mam nadzieję że sobie poradzę bo wiem że w stresie potrafię panikować a to przenosi się na dziecko

Roselyn u nas też w mała upodobała sobie lewą stronę. Starsza też miała asymetrię i do roku chodziliśmy na rehabilitację do fizjo najpierw dwa razy w tygodniu, potem raz. Oczywiście asymetria ustąpiła wcześniej ale widziałam że te ćwiczenia w formie zabawy super robią na jej rozwój a mieliśmy to na nfz więc chodziliśmy Teraz w czasie pandemii ten ośrodek na nfz nie przyjmuje, chyba muszę poszukać jakiegoś fizjo prywatnie żeby obejrzał małą. A nie myślałaś żeby kłaść wałek z ręcznika po lewej stronie główki żeby jednak trochę uniemożliwić jej obracanie tylko w tamtą stronę? Karmisz i nosisz ją na obie strony? Bo to też ważne. Nam też fizjo zalecała żeby w łóżeczku leżała zawsze tak że główkę ma tak że lubiana strona to np. ściana czy okno a nielubiana strona zwrócona do nas, na pokój tak jakby bo nasze głosy będą ją zachęcać do odwracania się. Nie wiem czy dobrze to opisałam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez justysiaa89
Czas edycji: 2020-10-07 o 09:01
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-07, 09:05   #3914
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez baby blues Pokaż wiadomość
A fizjo co ostatnio Wam mówiła o asymetrii?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kazala poki co ja zachecac na ta druga strona zabawkami i zabawami , przestawic lozeczko, klasc ja na boczku na tej stronie, masowac ja i dotykac bo ta strona jest niedobodzcowana oraz kupic poduszke ortopedyczna bo ma juz minimalnie splaszczona glowka
Najgorsze jest ze ja dopiero teraz widze ze sie sama do tego przyczynilam, bo mimo ze od urodzenia odkladalam ja na rozne strony w lozeczku to zawsze nosilam ja na lewej rece a gdy lezala mi na kolanach to pokazywalam zabawki i ksiazeczki prawa , przez co ona sie musiala patrzec w lewo ciagle.
Serio nie wiem czy jest gorzej czy ja poprostu jestem juz taka przewrazliwiona na tym punkcie. Ona jest w stanie obrocic sama glowke w druga strona , ale wtedy odrywa bark.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-07, 09:24   #3915
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Zdążyłam napisać post i zadzwonili z kliniki że zabieg się nie odbędzie bo pani doktor miała pacjenta z covidem. Nie wiadomo czy nawet za tydzień się uda tak jak pierwotnie miało być bo to zależy od testu pani doktor.

Normalnie płakać mi się chce bo wiem że ten tydzień pogrąży nasze kp, już jest źle bo przez dokarmianie mała coraz bardziej się deberwuje przy piersi bo jej nie leci jak z butli, mleka mam coraz mniej i nie wiem czy jest w ogóle sens jechać tam wtedy i ją meczyć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-07, 10:23   #3916
asiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 720
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez justysiaa89 Pokaż wiadomość
Zdążyłam napisać post i zadzwonili z kliniki że zabieg się nie odbędzie bo pani doktor miała pacjenta z covidem. Nie wiadomo czy nawet za tydzień się uda tak jak pierwotnie miało być bo to zależy od testu pani doktor.

Normalnie płakać mi się chce bo wiem że ten tydzień pogrąży nasze kp, już jest źle bo przez dokarmianie mała coraz bardziej się deberwuje przy piersi bo jej nie leci jak z butli, mleka mam coraz mniej i nie wiem czy jest w ogóle sens jechać tam wtedy i ją meczyć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przytulam . Straszny pech z tą odwołaną wizytą.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 11:23 ---------- Poprzedni post napisano o 11:18 ----------

U nas z ogarnianiem dzieci też bywa różnie. Mati wszystko dobrze znosi, ale zabiega o moją uwagę. Na szczęście chodzi do przedszkola to ma jakąś rozrywkę. Igusia gorzej, bo gdy Mati jest w przedszkolu to bardzo się nudzi, niczym się nie bawi. A ja trochę jestem rozerwana między obowiązkami, maluszkiem i starszakami i córce poświęcam naprawdę mało czasu, nie licząc tego kiedy ogarniam z nią Ignasia

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
__________________
Jeśli kiedyś jakiś facet złamie kobiecie skrzydła to później zostaje jej latanie na miotle
asiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-07, 10:58   #3917
Enilis
Rozeznanie
 
Avatar Enilis
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 734
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
Justysia powodzenia na podcieciu. Oby tym razem pomoglo

Kurcze Emilka ma asymetrie i praktycznie caly czas obraca glowke w lewo. A mi juz sie koncza pomysly jak ja zachecac na ta druga strona. Ona woli sie gapic w lewo w pusta sciane niz w prawo na mnie i zabawki. Kontrole u fizjo mamy za 2 tyg a ja mam wrazenie ze jest z tym coraz gorzej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas ten sam problem mimo że na początku wolała prawa stronę. Też wiem że sama do tego doprowadziłam. Od kilku dni staram się ją nosić też na drugą rękę ale z tym obracaniem głowy ciężko. A karmie ja naprzemian po prawej i lewej... Mamy fizjoterapeute za jakiś tydzień to może jakies sposoby mi pokaże żeby Małą zachęcać do prawej strony.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Enilis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-07, 12:09   #3918
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Enilis Pokaż wiadomość
U nas ten sam problem mimo że na początku wolała prawa stronę. Też wiem że sama do tego doprowadziłam. Od kilku dni staram się ją nosić też na drugą rękę ale z tym obracaniem głowy ciężko. A karmie ja naprzemian po prawej i lewej... Mamy fizjoterapeute za jakiś tydzień to może jakies sposoby mi pokaże żeby Małą zachęcać do prawej strony.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ooo dasz prosze znac, jezeli cos ciekawego Wam pokaze ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-07, 13:35   #3919
Enilis
Rozeznanie
 
Avatar Enilis
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 734
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
Ooo dasz prosze znac, jezeli cos ciekawego Wam pokaze ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pewnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Enilis jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-10-07, 13:41   #3920
Silumin
Zadomowienie
 
Avatar Silumin
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1 023
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez justysiaa89 Pokaż wiadomość
Zdążyłam napisać post i zadzwonili z kliniki że zabieg się nie odbędzie bo pani doktor miała pacjenta z covidem. Nie wiadomo czy nawet za tydzień się uda tak jak pierwotnie miało być bo to zależy od testu pani doktor.

Normalnie płakać mi się chce bo wiem że ten tydzień pogrąży nasze kp, już jest źle bo przez dokarmianie mała coraz bardziej się deberwuje przy piersi bo jej nie leci jak z butli, mleka mam coraz mniej i nie wiem czy jest w ogóle sens jechać tam wtedy i ją meczyć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Trzymam kciuki żeby za tydzień się udalo.

A u mnie klujacy ból w piersiach, jedna cdl stwierdziła że to nie grzybica, umówiłam się z inną i ta stwierdziła że grzybica, mam zaczerwienione brodawki, mały nie ma pleśniawek. Smaruje piersi i jemu buzie nystatyna od piątku i narazie żadnej poprawy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
31.05.2019
Silumin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-07, 14:59   #3921
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Mój starszak też miał asymetrię. Coś do przekręcania głowy w jedną stronę, to sama wpadłam na genialny pomysł mianowicie, w nocy karmiłam go na leżąco, więc cały czas leżał z mojej prawej, a swojej niepreferowanej, lewej strony. Ja tylko musiałam się nauczyć, że z jednej strony da się obiema piersiami karmić Tym sposobem nauczył się odkręcać głowę w dzień też na lewo, wiadomo że też go nosiliśmy odpowiednio (przy podnoszeniu łapaliśmy za bark, żeby mu naciągać tę krótszą stronę) i tak samo przy leżeniu na brzuszku ćwiczyliśmy to naciąganie.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-07, 16:18   #3922
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez baby blues Pokaż wiadomość
Mój starszak też miał asymetrię. Coś do przekręcania głowy w jedną stronę, to sama wpadłam na genialny pomysł mianowicie, w nocy karmiłam go na leżąco, więc cały czas leżał z mojej prawej, a swojej niepreferowanej, lewej strony. Ja tylko musiałam się nauczyć, że z jednej strony da się obiema piersiami karmić Tym sposobem nauczył się odkręcać głowę w dzień też na lewo, wiadomo że też go nosiliśmy odpowiednio (przy podnoszeniu łapaliśmy za bark, żeby mu naciągać tę krótszą stronę) i tak samo przy leżeniu na brzuszku ćwiczyliśmy to naciąganie.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oooo ciekawe rady z tyn naciaganiem barku. Fizjo nam nie wspomniala. Ale bardziej jeszcze mnie ciekawi JAK karmic na lezacu z tej samej strony z obu piersi ?! Moja wyobraznia tego nie ogarnia 🤯

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-07, 16:22   #3923
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
Oooo ciekawe rady z tyn naciaganiem barku. Fizjo nam nie wspomniala. Ale bardziej jeszcze mnie ciekawi JAK karmic na lezacu z tej samej strony z obu piersi ?! Moja wyobraznia tego nie ogarnia 🤯

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No można, serio trzeba się tylko odpowiednio ułożyć, tak hmm prawie na brzuchu, w moim przypadku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-07, 16:24   #3924
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
Oooo ciekawe rady z tyn naciaganiem barku. Fizjo nam nie wspomniala. Ale bardziej jeszcze mnie ciekawi JAK karmic na lezacu z tej samej strony z obu piersi ?! Moja wyobraznia tego nie ogarnia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też sobie tego nie wyobrażam. Chyba mam za małe piersi.


Byłam dziś u fryzjerki. Miałam wychodne na całe 3 godziny. Fajnie tak ruszyć się bez dziecka.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-07, 16:46   #3925
sunshine16
Zakorzenienie
 
Avatar sunshine16
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 057
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez baby blues Pokaż wiadomość
No można, serio trzeba się tylko odpowiednio ułożyć, tak hmm prawie na brzuchu, w moim przypadku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mi też się czasami tak zdarzało karmić da się

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sunshine16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-07, 18:07   #3926
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Też karmię z jednej strony z obu piersi w nocy jak nie chcę wstawać . Tylko muszę uważać żeby Małego nie przygnieść .
My dziś mamy marudny dzień po ciężkiej nocy (wolał o jedzenie co godzinę..). Nawet wycieczka do pradziadków mało co pomogła.. Pokazał jak umie głośno krzyczeć .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-07, 19:45   #3927
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Justysiaa ale pech z tą lekarką
Roselyn mój starszak miał asymetrię na lewą stronę. Przychodziła do nas fizjoterapeutka i pokazywała jak podnosić i nosić żeby to wyrównać. Oczywiście odwrócenie wszystkiego ciekawego na tą nielubianą stronę bardzo pomogło.
U nas dziś była tesciowa i bratowa cały dzień. Babcia wyprasowała stertę wnuków, ciocia ponosiła maluszka, starszak był w żłobku. Dzięki temu nadgoniłam sporo rzeczy. Jestem zmęczona i zadowolona, że tyle udało mi się zrobić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-07, 21:30   #3928
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Justysiaa ale pech z tą lekarką
Roselyn mój starszak miał asymetrię na lewą stronę. Przychodziła do nas fizjoterapeutka i pokazywała jak podnosić i nosić żeby to wyrównać. Oczywiście odwrócenie wszystkiego ciekawego na tą nielubianą stronę bardzo pomogło.
U nas dziś była tesciowa i bratowa cały dzień. Babcia wyprasowała stertę wnuków, ciocia ponosiła maluszka, starszak był w żłobku. Dzięki temu nadgoniłam sporo rzeczy. Jestem zmęczona i zadowolona, że tyle udało mi się zrobić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kurcze no musze sie podpytac fizjo o to podnoszenie i noszenie.

Ah no i rzeczywiscie da sie karmic z obu piersi na jedna strona ! Wow i wcale nie jest to trudne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-07, 21:35   #3929
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Ja w ogóle nie lubię karmić na leżąco. Nawet w nocy wolę wstać i nakarmić go w fotelu a potem odłożyć do łóżeczka.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-07, 21:36   #3930
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
Kurcze no musze sie podpytac fizjo o to podnoszenie i noszenie.

Ah no i rzeczywiscie da sie karmic z obu piersi na jedna strona ! Wow i wcale nie jest to trudne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nooo a jakie wygodne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-12-09 13:02:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:52.