Dentysta bez bólu (znieczulenie, narkoza) - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-27, 13:27   #151
anwen
Zadomowienie
 
Avatar anwen
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zamość<->Kraków
Wiadomości: 1 185
GG do anwen
Dot.: Dentysta bez bólu (znieczulenie, narkoza)

Cytat:
Napisane przez *Duszyczqa* Pokaż wiadomość
No to ja teraz moge pocwaniakować Zmusilam sie wczoraj i poszłam bez narkozy do dentysty :d Jedno powiem bylam idiotką ze nie poszlam wczesniej i ze chcialam narkoze SZKODA ZDROWIA!
robila mi wczoraj kanałowo 2 zeby i siedze tu z trutką w zębie i powiem jedno

NIC NIE BOLI NIC NIC NIC NIC NIE CZUC TYLKO SLYCHAC DZWIĘK NIC WIECEJ!!!
nie uwierzycie ale juz sie soboty doczekac nie moge na następną wizytę i sciagniecie lekarstwa a zalozenie plomby!

JESTEM Z SIEBIE DUMNA! I UWIERZCIE MI NIE MA SIE CZEGO bAC MIMO ZE 10 LAT MIALAM PEŁNE SPODNIE KIEDY SLYSZALAM O DENTYSCIE
NIC NIE BOLI!!!!!!!!
a moglabys napisac gdzie bylas? i ile zaplacilas za leczenie? ja tez strasznie sie boje dentysty (zle doswiadczenia w dziecinstwie :/) i mam ich do leczenia pewnie baaardzo duzo
anwen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-02, 13:35   #152
nati103
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 5
Question Dot.: Dentysta bez bólu (znieczulenie, narkoza)

witam
Chcialam zapytac czy ktos wie cos na temat DENTAAMERICA??? Wybieram sie tam na leczenie pod narkoza i musze cos wiedziec wiecej naich temat
Prosze o rady Dzieki
nati103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-28, 17:21   #153
madulka
Zadomowienie
 
Avatar madulka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 1 312
Dot.: Dentysta bez bólu (znieczulenie, narkoza)

No akurat tam, nic nie boli... To zalezy wszystko. Ja mialam dzisiaj borowana siodemke na dole, lekarka mi 3 razy dokladala znieczulenie i dalej bolalo, myslalam, ze umre W koncu powiedzialam, ze juz wiecej nie wytrzymam, to zalozyla mi jakis lek przeciwzapalny i mam przyjsc na tydzien. Ale kurde ja sie tak boje tam wrocic... Pierwszy raz bylam u tej dentystki i nie wiem, czy ona moze nie umie znieczulac czy ze mna jest cos nie tak?? Wczesniej zawsze znieczulenie na mnie dzialalo... Matko, to bylo straszne
madulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-29, 09:40   #154
jutispruti
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 29
Dot.: Dentysta bez bólu (znieczulenie, narkoza)

Prawdopodobnie mialas stan zapalny w tym zebie dlatego znieczulenie nie zadzialalo...Zazyj antybiotyk ktory ci przepisala i powinno byc ok...
jutispruti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-29, 09:45   #155
madulka
Zadomowienie
 
Avatar madulka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 1 312
Dot.: Dentysta bez bólu (znieczulenie, narkoza)

Nie przepisala mi antybiotyku, tylko wsadzila go w ta dziure. Najgorsze jest to, ze ona mi jeszcze nie wyborowala do konca, bo nie wytrzymalam wiecej, wiec czeka mnie kolejne wiercenie, ale ja tego nie przezyje. Dzisiaj spuchlo mi dziaslo od osemki obok (osemki mi nie wyszly) i juz nie wiem co mam robic. Chyba pojde do innego lekarza.

Kiedys mialam leczenie kanalowe i nic nie bolalo a teraz normalna dziura i nie mam pojecia co sie stalo.
madulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-06, 14:22   #156
Osiak
Zadomowienie
 
Avatar Osiak
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wszechświat
Wiadomości: 1 064
GG do Osiak
Dot.: Dentysta bez bólu (znieczulenie, narkoza)

Jak duża liczba zgromadzonych tu dziewcząt zaniedbałam chodzenie do dentysty na długie lata. Normalnie na sam ten charakterystyczny zapach chemikaliów w gabinecie robilo mi się niedobrze. No ale postanowiłam się przemóc i miesiąc temu poszłam. Na pierwszej wizycie młoda i miła pani doktor znieczuliła mnie i wyrwała szóstkę. Nie było źle nawet, ale najbardziej bałam się borowania. Potem wyrwała mi czwórkę z drugiej strony i trwało to tylko dwie minuty dosłownie...no aż nie do uwierzenia. Teraz byłam we wtorek i przyszedł czas na wiercenie Najpierw sprawdziła czy ząb jest martwy-okazało się że nie i że jednak czuję więc dała mi znieczulenie. I powiem Wam jedno. Jestem głupia. Nie bolało NIC...jedyne co czułam to dźwięki. Mam teraz śliczną plombę w górnej szóstce, taką światłoutwardzalną- bajer Wyleczyłam się z dentystycznej fobii i nie myślę już o tym ze strachem. Zostały mi dwa zęby jeszcze(w tym martwa jedynka która podobno może być do uratowania) i już nigdy nie zaniedbam chodzenia do dentysty

Ogółem dziewczyny to nigdy nie idźcie do kogoś niepoleconego. Pytajcie znajomych i zbierajcie opinie. Wybierajcie nowoczesne gabinety stomatologiczne. I nie bójcie się bo to nie jest tak straszne jak (mi) się wydawało
__________________
[I][COLOR=Indigo]"Życie nie jest ani lepsze, ani gorsze od naszych marzeń. Jest po prostu inne."
Osiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-17, 16:47   #157
mewa81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 14
Dot.: Dentysta bez bólu (znieczulenie, narkoza)

Witam wszystkich. Czytam sobie to forum i widzę, że nie tylko ja sie boje dentysty. Tylko w moim przypadku jest taki problem, że tu nie chodzi wcale o ból ale o to, ze zanim dentystka cokolwiek zacznie mi robic to ja mdleje. Wystarczy, ze otworze usta i "juz po mnie". No i wlasnie tu jest problem. Przez ten lek nie mam trojki (straszne w wieku 27 lat), korzenia tez nie mam, wyrwalam u dentysty (oczywiscie zemdlalam). I teraz jestem zmuszona nosic chyba tzw. koronke, taki sztuczny zab na druciku. Ale meczy mnie to, ze nie moge sie normalnie calowac z chlopakiem i jesc tylko ciagle uwazac by sie nie zlamal drucik (mialam juz robina 4 razy w ciagu roku). Musze ja wstawic i jesli juz to w narkozie. Oczywiscie jest jeszcze 1 bardzo zepsuty zabek, na szczescie 6 i do wyrwania Znacie jakiegos dobrego dentyste ktory zrobi to pod narkoza, najlepiej w okolicach Bydgoszczy lub Wroclawia? Jak myslicie jaki bylby najlepszy sposob na wstawienie zeba, zacementowanie czy implant? Ktory sposob bedzie bardziej trwalszy?
mewa81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-18, 16:11   #158
madziaxd10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 9
Dot.: Dentysta bez bólu (znieczulenie, narkoza)

Bardzo boje sie dyntysty, ale niestety musze iść bo zrobiła mi się dziura. Wiecie może czy jest jakiś gabinet niedaleko Grudziądza gdzie leczą pod narkozą?
pozdrawiam
madziaxd10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-18, 16:34   #159
Palemka005
Raczkowanie
 
Avatar Palemka005
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 297
Send a message via Skype™ to Palemka005
Dot.: Dentysta bez bólu (znieczulenie, narkoza)

mewa81 też miałam szóstkędo wyrwania. Szkoda, że mieszkasz tak daleko bo poleciłabym Ci mój gabinet w Bielsku "pod szyndzielnią". Miałam do wyrwania DOLNĄ 6 a jak wiadomo dolne gorzej sięrwie,ponieważ mają pozawijane korzenie. Nad pracą czuwała moja dentystka i chirurg zajmujący się wszystkim co związane z zębami właśnie w tamtej klinice. Obydwoje nie mieli za dużo czasu więc trzeba było wykonać to sprawnie i szybko. Chirurg (bardzo sympatyczny, tak samo jak i moja dentystka) wstrzyknął mi dwa albo trzy razy znieczulenie jednego zęba, które nic nie bolało. Zawsze znieczulenia okropnie mnie bolą, tym razem nie czułam nic. Okazało się, że mój ząb był bardzo że tak powiem "byczy" jak topowiedział doktorek ;p Było mu go trudno wyrwać, bardzo trudno bobolała mnie górna warga strasznie jak się wyginał ;p Mimo tego, iż ząb był duży, posiadał potężne korzenie, to całą sytuację wspominam bardzo dobrze. Gdy znieczulenie przestało dzialać, nic mnie nie bolało, wiele się wtedy uśmialiśmy wszyscy w trójkę, a na koniec chirurg powiedział że jestem "dzielna babka" ipowędrowałam zadowolona do domku ;p
__________________
Aparatka
Góra: 26.06.09
Dół: 04.02.09


Edytowane przez Palemka005
Czas edycji: 2008-11-18 o 16:35
Palemka005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-19, 14:49   #160
izzie
Zakorzenienie
 
Avatar izzie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Wiadomości: 6 856
GG do izzie
Dot.: Dentysta bez bólu (znieczulenie, narkoza)

Cytat:
Napisane przez Palemka005 Pokaż wiadomość
mewa81 też miałam szóstkędo wyrwania. Szkoda, że mieszkasz tak daleko bo poleciłabym Ci mój gabinet w Bielsku "pod szyndzielnią". Miałam do wyrwania DOLNĄ 6 a jak wiadomo dolne gorzej sięrwie,ponieważ mają pozawijane korzenie. Nad pracą czuwała moja dentystka i chirurg zajmujący się wszystkim co związane z zębami właśnie w tamtej klinice. Obydwoje nie mieli za dużo czasu więc trzeba było wykonać to sprawnie i szybko. Chirurg (bardzo sympatyczny, tak samo jak i moja dentystka) wstrzyknął mi dwa albo trzy razy znieczulenie jednego zęba, które nic nie bolało. Zawsze znieczulenia okropnie mnie bolą, tym razem nie czułam nic. Okazało się, że mój ząb był bardzo że tak powiem "byczy" jak topowiedział doktorek ;p Było mu go trudno wyrwać, bardzo trudno bobolała mnie górna warga strasznie jak się wyginał ;p Mimo tego, iż ząb był duży, posiadał potężne korzenie, to całą sytuację wspominam bardzo dobrze. Gdy znieczulenie przestało dzialać, nic mnie nie bolało, wiele się wtedy uśmialiśmy wszyscy w trójkę, a na koniec chirurg powiedział że jestem "dzielna babka" ipowędrowałam zadowolona do domku ;p
A ile zapłaciłaś, jeśli mogę spytać?
izzie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-19, 16:52   #161
Palemka005
Raczkowanie
 
Avatar Palemka005
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 297
Send a message via Skype™ to Palemka005
Dot.: Dentysta bez bólu (znieczulenie, narkoza)

Za wyrywanie nic ;p Dość kasy zapłaciłam za leczenie, za wyrywanie nie płaciłam, a może refundował mi to fundusz? Bo klinika z nim współpracuje
__________________
Aparatka
Góra: 26.06.09
Dół: 04.02.09

Palemka005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-02, 23:50   #162
joanna1978
Raczkowanie
 
Avatar joanna1978
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 300
Dot.: Dentysta bez bólu (znieczulenie, narkoza)

ja miałam narkoze w zeszłym roku -poszły dwa zebiska.super sprawa.seka i po sprawie.tylko potem bolało przez tydzien bo chyba niepatrza pod narkoza jak rwa.ale lepsze to niz swiadomosc krecenia głowa i pekania kości jak pól oku temu. za tydzien mam narkoze i ciekawe jak to bedzie. dam znac. mam zaplanowane rwanie na trzy zębale.uuuuuuuuuuu



SORKI TO BYŁO DWA LATA TEMU.

Edytowane przez joanna1978
Czas edycji: 2008-12-10 o 21:18
joanna1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-03, 13:36   #163
Nika0503
Zakorzenienie
 
Avatar Nika0503
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kaczawa
Wiadomości: 4 063
Dot.: Dentysta bez bólu (znieczulenie, narkoza)

dziewczyny czy pod narkozą zrobię gdzieś zęby we wrocławiu???
Nika0503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-10, 21:18   #164
joanna1978
Raczkowanie
 
Avatar joanna1978
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 300
Dot.: Dentysta bez bólu (znieczulenie, narkoza)

Dzis wyrwalam trzy zeby-o 16 mnie obudzili a po 17 zajadałam lody z galaretka. jest 21 znieczuleniew zebach jeszcze działa.do tych co planuja narkoze-to polecam jezeli boji sie ktos panicznie swiadomosci rwania zebow-ja wyrałam dwie gorne 8 i jedna 7.oprocz narkozy daja dodatkowo zaszczyk w te miejsca co rwali.luzno.zobaczymy jak bedzie bolec.pozdrawiam
joanna1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-20, 11:58   #165
moniaaaaaaa86
Zadomowienie
 
Avatar moniaaaaaaa86
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: NRW / Koln
Wiadomości: 1 042
Unhappy Dot.: Dentysta bez bólu (znieczulenie, narkoza)

Hej Dziewczynki
Jestem z wielkopolski i szukam rowniez tutaj dobrego dentysty ktory wyrywa zabki pod narkoza
Otoz juz pare lat temu wyleczylam sobie wszystkie zabki i potem okazalo sie ze jeden zabek niestety popsul sie od srodka (( i tak sie pokruszyl ze prawie go juz nie ma, okropienstwo.
Niestety moj problem jest taki ze panicznie boje sie igly, mdleje, slabo mi itd a jak juz mysle o wyrywaniu to jest jeszcze gorzej a wiec sadze ze znieczulenie miejscowe nie wchodzi niestety w gre...
Jak wczesniej chodzilam, to zawsze bez znieczulenia sie meczylam ale z wyrwaniem nie bedzie juz tak latwo
Prosze was kochane o jakies info jesli macie jakies ciekawe namiary
Bym poszla wyrwac sobie tego zabka i przy okazji naprawic wszystkie malutkie dziurki jesli jakies powstaly
Pozdrawiam i zycze WESOLYCH SWIAT (bo to juz tuz tuz )
moniaaaaaaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-20, 12:05   #166
Audacieux
Wtajemniczenie
 
Avatar Audacieux
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łysa Góra!
Wiadomości: 2 485
Dot.: Plombowanie ała?

Ja miałam do leczenia kilka zębów, boję się panicznie dentysty (trauma z dzieciństwa) więc zdecydowałam się na leczenie pod znieczuleniem ogólnym. Na miejscu był anestezjolog i pomimo późniejszego fatalnego samopoczucia (4 dni jak na kacu) na pewno nie wahałabym się to zrobić drugi raz.
Jeśli macie słabe ząbki i często zauważacie u siebie coraz to nową próchnicę, to polecam elmex żel, taki którym myję się zęby na noc i nie spłukuje. Wczesniej doszukiwalam się coraz to nowych ubytków przynajmniej raz na 1/2 roku, a teraz od dwóch lat mam spokój.
__________________

Audacieux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-28, 00:16   #167
kamalaska
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 446
Dot.: Dentysta bez bólu (znieczulenie, narkoza)

Leczyłam kanałowo zeby rok czasu i wyleczylam ich chyba duzo. Zatruwalam;3,4,5,6,7,4,5, 6,7,6,7,2-chyba kilkanascie sztuk.wszystkie byly czesciowo zywe,a niektore okazywaly sie martwe.generalnie zrobilam to w rok-wizyty co 2 tygodnie. dalo rade.strachu wiecej niz to warte.co do znieczulen-da sie rade wytrzymac jak sie uprzesz,ale ja bralam zastrzyki znieczulajace
kazda wizyta tak wygladala-zastrzyk znieczulenie, 4 i 5 na jeden ogien na raz w wizyte-do nerwu i trucizna, nastepna wizyta zastrzyk- 2 i 3 na raz,za tydzien 6 i 7 itd
robil po dwa gdyz nie chcial kuc niepotrzebnie
nie boje sie ale wiem ze na bolu i zapaleniu zadne znieczulenie nic nie pomoze,wiec dopoki nie boli to idz,bo pozniej znieczulenie nei dziala...wiem po pierwszej wizycie u tego dentysty to byl 6 styczen 2008 i zapamietam to do konca zycia-znieczulenie nic nie dalo...mialam zapalenie i trzeba bylo znieczulac domiazgowo.poszukajcie co to jest znieczulenie domiazgowe, ale nie proscie o nie.o nie!!! dentysci je wolą,bo dzialaja po 10 sekundach,tylko trzeba wlozyc igle w srodek zeba i wbic ja w nerw dziala 3 tygodnie- czujac sanepidowski zapach malo co nei mdlalam przez 3 tyg
kamalaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-28, 09:31   #168
joanna1978
Raczkowanie
 
Avatar joanna1978
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 300
Dot.: Dentysta bez bólu (znieczulenie, narkoza)

Cytat:
Napisane przez kamalaska Pokaż wiadomość
Leczyłam kanałowo zeby rok czasu i wyleczylam ich chyba duzo. Zatruwalam;3,4,5,6,7,4,5, 6,7,6,7,2-chyba kilkanascie sztuk.wszystkie byly czesciowo zywe,a niektore okazywaly sie martwe.generalnie zrobilam to w rok-wizyty co 2 tygodnie. dalo rade.strachu wiecej niz to warte.co do znieczulen-da sie rade wytrzymac jak sie uprzesz,ale ja bralam zastrzyki znieczulajace
kazda wizyta tak wygladala-zastrzyk znieczulenie, 4 i 5 na jeden ogien na raz w wizyte-do nerwu i trucizna, nastepna wizyta zastrzyk- 2 i 3 na raz,za tydzien 6 i 7 itd
robil po dwa gdyz nie chcial kuc niepotrzebnie
nie boje sie ale wiem ze na bolu i zapaleniu zadne znieczulenie nic nie pomoze,wiec dopoki nie boli to idz,bo pozniej znieczulenie nei dziala...wiem po pierwszej wizycie u tego dentysty to byl 6 styczen 2008 i zapamietam to do konca zycia-znieczulenie nic nie dalo...mialam zapalenie i trzeba bylo znieczulac domiazgowo.poszukajcie co to jest znieczulenie domiazgowe, ale nie proscie o nie.o nie!!! dentysci je wolą,bo dzialaja po 10 sekundach,tylko trzeba wlozyc igle w srodek zeba i wbic ja w nerw dziala 3 tygodnie- czujac sanepidowski zapach malo co nei mdlalam przez 3 tyg

o fuj az mnie zemdliło na sama mysl o bólu. nie nie nie.
niestety w Polsce rwią przy zapaleniu. moj maz ciagu kilku godzin wygladal jak gremlin pojechal na pogotowie i Pani tylko sie zaparła porządnie i zeba usuneła. ja bym se niedała -panikara jestem.
ja za granica miałam zeba leczonego antybiotykiem zeby pozbyc sie ropy. na zywca ciela mi dziasło zeby rope usunac ale nic pozatym. po kilku dniach zapalenie ustało i dopiero pozniej zeba wyrwałam bo 8 niemiała miejsca
joanna1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-28, 10:10   #169
Cannabis84
Rozeznanie
 
Avatar Cannabis84
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 692
GG do Cannabis84
Dot.: Dentysta bez bólu (znieczulenie, narkoza)

Cytat:
Napisane przez joanna1978 Pokaż wiadomość
o fuj az mnie zemdliło na sama mysl o bólu. nie nie nie.
niestety w Polsce rwią przy zapaleniu. moj maz ciagu kilku godzin wygladal jak gremlin pojechal na pogotowie i Pani tylko sie zaparła porządnie i zeba usuneła. ja bym se niedała -panikara jestem.
ja za granica miałam zeba leczonego antybiotykiem zeby pozbyc sie ropy. na zywca ciela mi dziasło zeby rope usunac ale nic pozatym. po kilku dniach zapalenie ustało i dopiero pozniej zeba wyrwałam bo 8 niemiała miejsca
Pierwsze slysze o rwaniu zęba przy zapaleniu. Na jakiegos kiepskiego lekarza trafiliscie. Co nie znaczy, ze w Polsce zawsze rwą przy zapaleniu. Nie generalizuj, prosze. Oczywiscie, ze najpierw antybiotyk, a potem ew. usuwanie. Nie tylko za granica Nie róbcie z Polski jakiejs zaściankowej dziury, bo to sie dawno zmienilo. Dobrych stomatologow u nas tez nie brakuje.
__________________
Dancing in the moonlight, waiting for the sunrise....
Cannabis84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-01, 18:23   #170
joanna1978
Raczkowanie
 
Avatar joanna1978
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 300
Dot.: Dentysta bez bólu (znieczulenie, narkoza)

wiesz co ale mój mąz dwa razy miał rwane na zapaleniu. i pisze tu o swojich przeżyciach i doświadczeniach. i nawet zabieg pod narkoza jest inny -tutaj lepszy. w Polsce tak mi szczene wycharatali ze tydzien na ketanolu jechałam a tutaj nic nawet odrobina mnie niebolało. i nie atakuj mnie. i co sie niby zmieniło. \
ja ogólnie w Polsce mam chyba w 10 gabinetach karty- niestety rzaden z tych lekarzy niema podejcia.
joanna1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-01, 18:30   #171
madulka
Zadomowienie
 
Avatar madulka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 1 312
Dot.: Dentysta bez bólu (znieczulenie, narkoza)

Cytat:
Napisane przez kamalaska Pokaż wiadomość
Leczyłam kanałowo zeby rok czasu i wyleczylam ich chyba duzo. Zatruwalam;3,4,5,6,7,4,5, 6,7,6,7,2-chyba kilkanascie sztuk.wszystkie byly czesciowo zywe,a niektore okazywaly sie martwe.generalnie zrobilam to w rok-wizyty co 2 tygodnie. dalo rade.strachu wiecej niz to warte.co do znieczulen-da sie rade wytrzymac jak sie uprzesz,ale ja bralam zastrzyki znieczulajace
kazda wizyta tak wygladala-zastrzyk znieczulenie, 4 i 5 na jeden ogien na raz w wizyte-do nerwu i trucizna, nastepna wizyta zastrzyk- 2 i 3 na raz,za tydzien 6 i 7 itd
robil po dwa gdyz nie chcial kuc niepotrzebnie
nie boje sie ale wiem ze na bolu i zapaleniu zadne znieczulenie nic nie pomoze,wiec dopoki nie boli to idz,bo pozniej znieczulenie nei dziala...wiem po pierwszej wizycie u tego dentysty to byl 6 styczen 2008 i zapamietam to do konca zycia-znieczulenie nic nie dalo...mialam zapalenie i trzeba bylo znieczulac domiazgowo.poszukajcie co to jest znieczulenie domiazgowe, ale nie proscie o nie.o nie!!! dentysci je wolą,bo dzialaja po 10 sekundach,tylko trzeba wlozyc igle w srodek zeba i wbic ja w nerw dziala 3 tygodnie- czujac sanepidowski zapach malo co nei mdlalam przez 3 tyg
o matko to strasznie duzo mialas tych zebow leczonych, a czemu az tyle ci wyszlo?
I to nie prawda, ze jak juz zab boli to znieczulenie nie dziala. Ja mialam jeden zab leczony kanalowo, bolal mnie wiele tygodni zanim sie odwazylam pojsc i nic a nic nie bolalo przy leczeniu. Za to ten co wcale nie bolal nic sobie ze znieczulenia nie robil, koszmar jak boga kocham.
madulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-01, 20:51   #172
Cannabis84
Rozeznanie
 
Avatar Cannabis84
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 692
GG do Cannabis84
Dot.: Dentysta bez bólu (znieczulenie, narkoza)

Cytat:
Napisane przez joanna1978 Pokaż wiadomość
wiesz co ale mój mąz dwa razy miał rwane na zapaleniu. i pisze tu o swojich przeżyciach i doświadczeniach. i nawet zabieg pod narkoza jest inny -tutaj lepszy. w Polsce tak mi szczene wycharatali ze tydzien na ketanolu jechałam a tutaj nic nawet odrobina mnie niebolało. i nie atakuj mnie. i co sie niby zmieniło. \
ja ogólnie w Polsce mam chyba w 10 gabinetach karty- niestety rzaden z tych lekarzy niema podejcia.

Przeciez wcale Cie nie atakowałam i nie mam takiego zamiaru

Co do dentystów to ostatnio miałam z nimi dużo do czynienia, niestety. I zdania nie zmienię. Oczywiście jak w każdej dziedzinie znajdzie sie jakis "ewenement", co nie znaczy, że lekarze w Polsce nie mają pojęcia o tym co robią

I powtórzę się - nie wierzę, że za granicą jest lepiej, ładniej i wogóle super ekstra. Jak wyrywają zęba to wogóle nic nie boli i pewnie nawet krew nie leci
I tak gwoli wyjaśnienia kawałek swojego życia spędziłam w jednym z najbogatszych krajów świata, gdzie wszechobecny dobrobyt, w służbie zdrowia też. Tak więc wniosków moich nie wyssałam sobie z palca. Porównałam i bronić będę polskich lekarzy (i nie tylko).

Koniec OT.

MADULKA znieczulenie nie działa jeśli nastąpiło zapalenie i dziąsło jest opuchnięte i zaropiałe. Chyba Kamalaska to miała na myśli.
__________________
Dancing in the moonlight, waiting for the sunrise....

Edytowane przez Cannabis84
Czas edycji: 2009-03-01 o 20:56 Powód: dopisek
Cannabis84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-02, 15:42   #173
joanna1978
Raczkowanie
 
Avatar joanna1978
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 300
Dot.: Dentysta bez bólu (znieczulenie, narkoza)

Cytat:
Napisane przez Cannabis84 Pokaż wiadomość
Przeciez wcale Cie nie atakowałam i nie mam takiego zamiaru

Co do dentystów to ostatnio miałam z nimi dużo do czynienia, niestety. I zdania nie zmienię. Oczywiście jak w każdej dziedzinie znajdzie sie jakis "ewenement", co nie znaczy, że lekarze w Polsce nie mają pojęcia o tym co robią

I powtórzę się - nie wierzę, że za granicą jest lepiej, ładniej i wogóle super ekstra. Jak wyrywają zęba to wogóle nic nie boli i pewnie nawet krew nie leci
I tak gwoli wyjaśnienia kawałek swojego życia spędziłam w jednym z najbogatszych krajów świata, gdzie wszechobecny dobrobyt, w służbie zdrowia też. Tak więc wniosków moich nie wyssałam sobie z palca. Porównałam i bronić będę polskich lekarzy (i nie tylko).

.
no własnie mnie nic niebolało i krew sie nie lała tutaj po wyrwaniu. ale ja mam takie zdanie a ty masz takie- każdy ma swoje i ma do nich prawo. ja nie neguje polskich lekarzy tylko napisałam ze tutaj mi lepiej pod względem leczenia zębów i ze w polsce nieznalazłam dobrego lekarza-pech czy co. napisałam tez wcześniej że tutaj lody dostałam do zjedzenia i poleżałam jakis czas po tej narkozie a wpolsce 10 minut po i kazali mi isc. co niebyło dobre bo krew mi leciała z buzi a nie czułam tego bo byłam znieczulona noi to że szłam jak pijana ulicą. noi to że nawet niezapytali czy chce mi sie siusiu co po narkozie jest konieczne.
joanna1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-02, 19:58   #174
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Dentysta bez bólu (znieczulenie, narkoza)

pracuję w przychodni stomatologicznej i nigdy zęby w stanie zapalnym nie są usuwane od razu trzeba pacjentowi zaaplikować antybiotyk i czekać aż opuchlizna i ból minie, ok tygodnia.
Za granicą wcale nie jest lepiej, mnóstwo pacjentów którzy są na emigracji przyjeżdża do Polski by leczyć zęby nawet ze Stanów
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-02, 21:46   #175
madulka
Zadomowienie
 
Avatar madulka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 1 312
Dot.: Dentysta bez bólu (znieczulenie, narkoza)

Ja tam nie wiem jak jest za granica, ale nie mam dobrych wspomnien z polskiej sluzby zdrowia. Bylam u kilku dermatologow w swoim zyciu, dentystow, 2 razy lezalam w szpitalu itd itp I co sie naogladalam to moje: dentystka bez rekawiczek, babka w szpitalu pobierala mi krew bez rekawiczek! Takze wole nie chorowac
madulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 20:41   #176
joanna1978
Raczkowanie
 
Avatar joanna1978
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 300
Dot.: Dentysta bez bólu (znieczulenie, narkoza)

przyjezdzaja i lecza bo jest taniej- tutaj gdzie mieszkam jeden kanal kosztuje 200€
joanna1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 20:46   #177
madulka
Zadomowienie
 
Avatar madulka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 1 312
Dot.: Dentysta bez bólu (znieczulenie, narkoza)

Cytat:
Napisane przez joanna1978 Pokaż wiadomość
przyjezdzaja i lecza bo jest taniej- tutaj gdzie mieszkam jeden kanal kosztuje 200€
hehe no wlasnie tez mialam to napisac
madulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-05, 10:16   #178
Tikoma
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Z gór
Wiadomości: 74
Dot.: Dentysta bez bólu (znieczulenie, narkoza)

Dentysty nie ma się co bać Nie jest tak strasznie jak się wydaje, ja jak miałam jakieś 12 lat całe wakacje musiałam chodzić do dentysty (bo miałam mieć aparat i trzeba było ponaprawiać zęby) co dwa tygodnie. Teraz to nic nie czujesz jak ci naprawiają zęby, albo wyrywają może najgorsze jest znieczulenie, ale da się przeżyć. Pamiętam, że musiałam mieć wtedy też wyrwany korzeń bo mi został po jakimś dawnym zębie. Chyba z godzinę siedziała na tym fotelu dostałam 5 albo 6 znieczuleń, dwa takimi wielkimi metalowymi strzykawkami, bo nie chciał się wyrwać. Jeszcze było chyba z +40 stopni no i musiałam antybiotyk jeść. Tak spuchła, że wyglądałam jakbym miała kluskę w buzi. A i jeszcze jedno nic nie czułam jak mi to wyrywała pewno dlatego, że dostałam tyle znieczulenia. Dopiero potem jak znieczulenie zeszło to bolało. Dla mnie to dentysta nie straszny i naprawdę nie ma się czego bać. A całkowita narkoza tylko do zalepienia małej dziurki w zębie, albo wyrwania to głupi pomysł nawet jak ktoś bardzo boi się dentysty.

Wczoraj znowu byłam u dentysty na szczęście mam zdrowe zęby, ale trzeba było wyrwać jednego martwego nic nie czułam jedno znieczulenie, a ząb strasznie wielki i tylko mi dziura po nim została glęboka troche krwi było, ale już jest dobrze I nawet nie boli.

Edytowane przez Tikoma
Czas edycji: 2009-03-05 o 14:38
Tikoma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-06, 18:02   #179
joanna1978
Raczkowanie
 
Avatar joanna1978
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 300
Dot.: Dentysta bez bólu (znieczulenie, narkoza)

ale powiedz mi czemu piszesz ze jest bzdura poddawaniu sie narkozie zeby wyrwać zeba. a rwałam trzy naraz i mam swiety spokoj.zero bolu zero stresu ze cos pojdzie nie tak czy zaszczyk zadziała. nielubie gdy ktos tak pisze. jestes odwazna -ok. ale niekazdy jest taki. ja sie boje dentysty boje sie bolu.
przeszłam w zyciu wele operacji wiele narkoz , operacjie w znieczuleniu miejscowym. ale sory po wyrwaniu mi na zywca migdała powiedziałam dosc.ponoc dali mi znieczulenie. nigdy wiecej bolu.ile mozna wytrzymac.
i sa gorsi ludzie odemnie co boja sie panicznie bolu.
joanna1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-23, 13:20   #180
lilkalilly
Przyczajenie
 
Avatar lilkalilly
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 10
GG do lilkalilly
Dot.: Dentysta bez bólu (znieczulenie, narkoza)

Moje postanowienie noworoczne zostanie zrealizowane za tydzien. Obiecałam sobie, że pójdę do tego ,,strasznego'' dentysty i zrobię w końcu wszystkie zęby. Nie byłam u dentysty od ok ponad 3 lat, właśnie ze strachu. Przy pierwszej wizycie okazało się, że mam 10 zębów do plombowania, na szczęście żaden nie był jeszcze do usunięcia. Gdybym zwlekała kolejny rok, to pewnie kilka spośród tych 10 nie udałoby się uratować. Teraz mam już prawie wszystkie zdrowe. Znieczulenie to cudowny wynalazek. Nie taki dentysta straszny...
lilkalilly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-11 01:37:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:49.