Technikum Fryzjerskie czy zawodówka ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-03-01, 12:24   #1
Paulinka129k
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 1

Technikum Fryzjerskie czy zawodówka ?


HEJKA !
Jestem teraz w ostatniej klasie i czeka mnie trudna decyzja wyboru szkoły. A więc interesuje się fryzjerstwem i chciałabym iść w tym kierunku. Nie bardzo umiem wybrać, która szkoła jest lepsza. W technikum będę miała maturę, która na pewno mi się przyda bo chce iść jeszcze na studia zaoczne z filologią rosyjską. W zawodówce niestety nie będę miała matury. Ale w zawodówce chyba jest więcej praktyk i to płatnych, lecz to też jest ryzykowne bo mogę trafić na taki salon gdzie tylko nauczę się zamiatać podłogę. Za to w technikum jest chyba mniej praktyk ale też nie wiem jak to wygląda. I w technikum jest więcej nauki niż w zawodówce a ja średnio lubię się uczyć. Czy ktoś nie zechce mi pomóc w wyborze ? Bo sama nie wiem co mam wybrać.
Z góry dziękuje i pozdrawiam!
Paulinka129k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-04, 17:34   #2
Nuyumix
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 2
Dot.: Technikum Fryzjerskie czy zawodówka ?

Hej, moim zdaniem jednak powinnaś wybrać te technikum fryzjerskie.
Przede wszystkim przez to, że będziesz miała po nim więcej możliwości niż po zawodówce, nie chodzi mi już o samą maturę, a o rynek pracy. Pracodawca jeżeli będzie miał do wyboru osobę po zawodówce, a technikum wybierze raczej to drugie.
Mimo, że jestem na innym kierunku w zawodówce(hotelarskim) to u mnie właśnie tak to wygląda z tą praktyką uczę się "zamiatania podłogi". A o poziomie nauczania i społeczeństwie w mojej szkolę to nie wspomnę. Możliwe, że nie we wszystkich szkołach tak jest, ale u zdecydowanie większości tak to właśnie wygląda :/ Żałuję tego wyboru, a do zmiany już za póżno. Musisz tą naukę jakoś po prostu przeboleć.

Edytowane przez Nuyumix
Czas edycji: 2021-03-04 o 17:36
Nuyumix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-04 18:34:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:10.