Usg 3D/4D - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-27, 18:13   #1
paulka21xxx
euphoria87
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 23

Usg 3D/4D


hej dziewczyny, jestem ciekawa czy ktoras z was byla na badaniu usg 3d, poniewaz te badanie jest bardzo drogie chcem wiedziec czy rzeczywiscie jest tak dokladne jak to opisuja.mam na mysli jak lekarz stwierdzil przy tym badaniu ze dziecko nie ma zadnych wad genetycznych i rzeczywiscie tak bylo i dziecko urodzilo sie zdrowe.jaka daja pewnosc te usg
paulka21xxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-27, 22:06   #2
Xenia
Rozeznanie
 
Avatar Xenia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 740
Dot.: Usg 3D/4D

To w koncu 3D czy 4D ?
Mialam i to i to.
Usg mialam od pierwszej wizyty u ginekologa i tak co miesiac.
Mozna obserwowac dziecko jak rosnie , widac wszystko. Mozna mierzyc jego cialko i patrzec czy sie prawidlowo rozwija. Nie jestem lekarzem. Nie znam sie na terminologii ale slyszalam , ze dzieki temu mozna na czas wykryc wiele chorob.
Normalnie w ciazy przysluguja bodajze 3 Usg.
Ja wykupilam na cala ciaze.

4D to robilo sie jakos przed koncem. Byl to film pokazujacy zycie maluszka w brzuchu.
Krotki filmik i kilka ciekawszych zdjec , uksztaltowanego juz malucha.
W sumie niepotrzebny wydatek.
Xenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-27, 22:47   #3
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Usg 3D/4D

o tyle niepotrzebny ze kazde dziecko tak na dobra sparwe wyglada tak samo...
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 01:36   #4
marika155
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2
Dot.: Usg 3D/4D

Jeśli zdecydujesz się na usg4D będziesz miała cudowną pamiątkę i większą pewność, że dzidzia ma się dobrze i nic jej nie dolega...choć to 3D tez jest dość dokładne bo można w trakcie badania dokonywać pomiarów i obracać dzidzie pod każdym kątem...cały fenomen 4D polega na tym, że obraz jest bardziej wyraźny, są widoczne np. rysy twarzy dziecka...ale taka imprezka kosztuje ok. 200zł...generalnie technika idzie do przodu, obraz jest bardzie wyraźny przez co pomiary są bardziej dokładne w 4D
marika155 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 07:10   #5
superzabula
Zadomowienie
 
Avatar superzabula
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Wiadomości: 1 369
Dot.: Usg 3D/4D

Ja mialam takie badanie w poniedzialek i jestem bardzo zadowolona Roznica miedzy 3d a 4 d polega tylko na tym, ze na 4d nalozony jest kolor cialka, nie jest czarno-biale. Usg to zwykle, ktore wykonuje sie na standardowym badaniu to 2d, chyba, ze ktos chodzi do gina, ktory robi juz tylko 3d

Jezeli chodzi o samo badanie, to dla mnie mialo ono duze znaczenie, jezeli chodzi o wykrycie ewntualnych wad dziecka, jak i o to zeby miec pamiatke Udalo nam sie, ze mamy mnostwo fajnych zdjec i filmik z naszym synusiem, a do tego na tyle ile to jest mozliwe,Maly zostal dokladnie wymierzony i zbadany, dzieki czemu jestesmy spokojniejsi. U mojego gina, do ktorego chodze, nie mielisbysmy szans na tak dokladna diagnostyke (nie ma takiego sprzetu)zaplacilismy 250 zl i uwazamy, ze warto!

Czytalam opinie dwoch "wizazanek" i mowily, ze u nich wystapil problem z przepuszczalnoscia fal i nie maja zdjec. Nie wiem od czego to zalezy, na szczescie u nas sie udalo
Ja osobiscie POLECAM!
__________________

Fitness czy bieganie?
Nie ograniczaj się, połącz jedno z drugim
bądź szczęśliwa!!!


superzabula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 08:52   #6
teacher
Raczkowanie
 
Avatar teacher
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 111
GG do teacher
Dot.: Usg 3D/4D

Ja będąc w ciąży też byłam na takim badaniu. Co miesiąc chodziłam na zwykłe USG a raz pojechaliśmy z mężem do innego miasta. Osobiście uważam że to super sprawa. Syn został dokładnie obejrzany z każdej strony zbadane zostały przepływy krwi, wszyskie narządy , łożysko. Filmiku nie udało się zrobić bo syn był za duży(30 tydzień). Mam dwie fotki na których widać buźkę. Syn urodził się zdrowy.
__________________
Mateuszek 22.04.2008 9:35 3450 gram 55 cm
teacher jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 12:04   #7
j-usta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1
Dot.: Usg 3D/4D

Rowniez zastanawiamy sie nad zrobieniem takiego usg,
wydaje nam sie ze jest to cudowna pamiatka dla kazdgo czlowieka, sama chcialaby moc sie zobaczyc w brzuszku mamy.
Czy ktos moze wie ktory tydzien jest najlepszy aby dzidzia byla dobrze widoczna i aby mozna bylo dostac film z usg?
j-usta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-29, 13:04   #8
superzabula
Zadomowienie
 
Avatar superzabula
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Wiadomości: 1 369
Dot.: Usg 3D/4D

justa mi lekarz do ktorego jechalam powiedzial, ze najlepiej miedzy 24 a 28 tc. Najlepiej zadzwon tam gdzie chcesz isc i Ci powiedza w jakim wola robic
__________________

Fitness czy bieganie?
Nie ograniczaj się, połącz jedno z drugim
bądź szczęśliwa!!!


superzabula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 06:37   #9
magduchahahaha
Zadomowienie
 
Avatar magduchahahaha
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: koniec tęczy
Wiadomości: 1 450
GG do magduchahahaha
Dot.: Usg 3D/4D

Dziewczyny - to że pójdziecie na takie usg wcale nie gwarantuje Wam, że pooglądacie sobie dzidzię, dostaniecie zdjęcia i filmik. Trzeba przygotować się na to, że może stać się inaczej - niestety ja należę do osób, które nie mogły cieszyć się widokiem swojego nienarodzonego jeszcze dziecka w brzuchu, bo mój brzuch nie przepuszcza dobrze fal... Pewnie ten problem nie dotyczy wielu osób, ale trzeba się liczyć, że może wystapić... oczywiście nie przeszkadzało to lekarzowi w dokonaniu pomiarów dzidzi i stwierdzeniu, że rozwija sie prawidłowo, więc finalnie nie żałuje, że poszłam, tylko szkoda trochę, bo fajna pamiątka mogła być...Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamusie
__________________
Dla Ciebie moje serce bije
tak jak kiedyś Twoje
dla mnie bić zaczęło
Nisia 3,06,2009
♥ ♥ ♥
magduchahahaha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 13:52   #10
ula la la
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 13
Dot.: Usg 3D/4D

Ja byłam na takim usg i nie zaluje! lekarz robi usg 2D 3D i 4D bada dziecko czy sie prawidlowo rozwija wg mnie jest to bardzo fajna sprawa dla wlasnego spokoju poszlam choc poleca sie to kobietom po 35 roku zycia kobietom palacym w ciazy lub pijacym albo po innych uzywkach, lekarz wyklucza wady w mozgu, serduszko bada no poprostu wszytsko nawet uklad moczowy sprawdza! mam opis a do tego dostalam 10 krociutkich filmikow i zdjec. zaplacilam 200zl choc wiem ze ceny sie wachaja. Ja uwazam ze warto zrobic
ula la la jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 15:53   #11
rock star
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 28
Dot.: Usg 3D/4D

hej dziewczyny, USG 3d i 4d to taki bajer, fajna pamiatka tak naprawde przeplywy, strukture kosci i narzady wewn., pomiary dokonywane sa na 2d, czyli standartwoym usg.
2d jest to usd w 2 wymiarach, czyli plaskie, 3d i 4d to usg trojwymiarowe. Roznica w 3d i 4d jest taka, ze na 4d macie wrazenie ruchu dziecka, 3d sa to fotki.
rock star jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-05, 00:48   #12
tu Ania
Przyczajenie
 
Avatar tu Ania
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 6
GG do tu Ania Send a message via Skype™ to tu Ania
Dot.: Usg 3D/4D

Kochane!!! Dla mnie to badanie było bardzo ważne. Poleciła mi je moja pani ginekolog, ponieważ mam chore nerki, itp. Jest tego trochę, nieważne. Ważne, że jestem szczęśliwą mamą. Drugi powód to taki, że normalne usg było zamazane, mój brzuch nie przepuszczał fal.
Powiem jedno, warto!!! Pierwsze maleństwo straciłam, puste jajeczko w 9 tygodniu. W szpitalu karmili mnie nadzieją. Wracając do badania. Jeśli miałyście jakieś problemy z ciążą lub chorujecie albo w rodzinie ktoś chorował lub choruje, zróbcie to badanie. Dopiero po tym badaniu poczułam się naprawdę szczęśliwa. Nieistotne dla mnie było, że urodzę córeczkę, ale ZDROWĄ córeczkę. Wszystko rozwijało prawidłowo.Poza tym mam teraz wspaniałą Karolinkę. Mówi do mnie mamusiu. Ma dopiero 19 miesięcy. Zachorowała w listopadzie na nereczki, ale mam nadzieję, że badania potwierdzą, że to była tylko niegroźna infekcja. W trakcie 3d lekarz wykonał wszystkie pomiary przepływy itd. Trwało to ponad 15 minut, dłużej niż zwykle. Mam wszystko na płycie. Zapis bicia serduszka mojej królewny. I wydruk 3d zdjęć. Córcia ma podobną buzię jak na tym zdjęciu. Tylko wtedy była tycia a teraz to duża panienka (90 cm, 15 kg).
Warto się zastanowić nad wykonaniem tego badania!!! Tydzień 21 wg ginekologa był dobry.
Pozdrawiam
tu Ania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 07:09   #13
cinusiowa
Zakorzenienie
 
Avatar cinusiowa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: koniec świata...
Wiadomości: 3 727
GG do cinusiowa
Dot.: Usg 3D/4D

Ja również miałam badanie USG 3D i 4D. Mamy nagrany super filmik trwający ponad 20 min oraz 18 fotek naszego maleństwa. Bałam się, żeby nie było coś nie tak z naszą córeczką i mimo, że jest jescze w brzuszku i nie mam możliwości tego potwierdzić, to lekarz mnie uspokoił. Zbadał mózg, serduszko, przepływ krwi, kręgosłup... nawet potrafił się dopatrzyć, czy dziecko nie ma np. zajęczej wargi Ogólnie dużo zależy do jakiego lekarza z tym też traficie, bo nasz był bardzo sympatyczny i fajnie nam wszystko tłumaczył, a siostra trafiła w tej samej przychodni na jakiegoś potwora którego nie wspomina miło.
Ja bardzo polecam!
__________________
56/2015
111/2014
cinusiowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 09:54   #14
euphoria87
Raczkowanie
 
Avatar euphoria87
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 329
Dot.: Usg 3D/4D

Cytat:
Napisane przez cinusiowa Pokaż wiadomość
Ja również miałam badanie USG 3D i 4D. Mamy nagrany super filmik trwający ponad 20 min oraz 18 fotek naszego maleństwa. Bałam się, żeby nie było coś nie tak z naszą córeczką i mimo, że jest jescze w brzuszku i nie mam możliwości tego potwierdzić, to lekarz mnie uspokoił. Zbadał mózg, serduszko, przepływ krwi, kręgosłup... nawet potrafił się dopatrzyć, czy dziecko nie ma np. zajęczej wargi Ogólnie dużo zależy do jakiego lekarza z tym też traficie, bo nasz był bardzo sympatyczny i fajnie nam wszystko tłumaczył, a siostra trafiła w tej samej przychodni na jakiegoś potwora którego nie wspomina miło.
Ja bardzo polecam!

zobaczył ci przepływy krwi?/ ja bylam teraz tez na takim usg ale mi powiedzial ze przeplywy mozna sprawdzic dopiero w 28 tyg.a ja bylam tydz temu czyli w 20 tyg.
euphoria87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 11:01   #15
cinusiowa
Zakorzenienie
 
Avatar cinusiowa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: koniec świata...
Wiadomości: 3 727
GG do cinusiowa
Dot.: Usg 3D/4D

Cytat:
Napisane przez euphoria87 Pokaż wiadomość
zobaczył ci przepływy krwi?/ ja bylam teraz tez na takim usg ale mi powiedzial ze przeplywy mozna sprawdzic dopiero w 28 tyg.a ja bylam tydz temu czyli w 20 tyg.
Tak mi to sprawdzał, na filmiku nawet zaznaczył mi komory serduszka i pokazywał jak przepływa krew, czy wszystko jest w porządku, a robiłam to usg na koniec 22 tyg.

Na początku jak lekarz dowiedzial się, że mam 22 tydzień to ostrzegł mnie, że nie wszystkie badania i pomiary mo9gą wyjść bo najlepiej to robić po 25 tyg., ale na szczęście wszystko było ok i dał radę z wszystkim.
__________________
56/2015
111/2014
cinusiowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-20, 19:05   #16
aniutka85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1
Dot.: Usg 3D/4D

Witam! Znacie jakieś sprawdzone miejsca w Łodzi gdzie można wykonać badanie usg 3d/4d ? Jakie są ceny takiej usługi?
aniutka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-06, 15:45   #17
AmeMama
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1
Dot.: Usg 3D/4D

Od niedawna spodziewam się maleństwa i dotąd byłam bierną użytkowniczką, ale trafiłam na ten watek i pomyślałam , że się podzielę radą. Warto śledzić różne wydarzenia w okolicznych miastach dotyczące medycyny i sprzętu. Na początku marca byliśmy na urlopie w Szczyrku, a że już zbyt aktywne rozrywki mi nie pasują, szukaliśmy sobie zajęcia w mieście. Był tam jakiś zlot ginekologów, z prezentacją sprzętu i takimi różnymi rzeczami. Normalnie to nudy, ale trafiłam na stoisko jakiejś firmy, OK Medical System czy jakoś tak i tam robili usg 3d i 4 d za free, w ramach prezentacji sprzetu. Naprawdę wzruszające przeżycie, no i mamy piękną pamiątkę dla maleństwa. Więc warto poszperać na forach czy coś takiego nie dzieje się w okolicy.
AmeMama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:31.