Nieprawidłowe wyniki badania nasienia - prośba o interpretację - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-11, 16:50   #1
pretorianie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 14

Nieprawidłowe wyniki badania nasienia - prośba o interpretację


Witam

Odebraliśmy dziś badania nasienia męża. Było to pierwsze badanie, po ok. 2 miesiącach zażywania Salfazinu. Wyniki nie są chyba najlepsze. Martwię się, bo do lekarza możemy się udać dopiero za 2 tygodnie. Może ktoś na forum będzie mógł mi pomóc w interpretacji??? Mąż nie pije kawy, nie pil alkoholu w przeciągu tych 5 dni, nie brał antybiotykow...

Badanie po 5 -dniowej abstynencji seksualnej
Czas upłynnienia w 37 st. C: 10 min
Objetość w ml: 3,1 (2,0-6,0)
pH: 7,2 (7,2-8,2)
Liczba plemników w mln/ml: 27,8 (>20)

RUCHLIWOŚĆ:
A. Szybki ruch linearny: 15 (>25) lub A+B >50
B. Wolny ruch linearny: 35
C. Brak ruchu postępowego: 12
D. Plemniki nieruchome: 38 (<50)

MORFOLOGIA (%)
Prawidłowa: 6 (>30)
Patologia główki: 90
Patologia wstawki: 3
Patologia witki: 1

Leukocyty w mln/ml: 0,9 (<=1,0)
Erytrocyty w mln/ml: -
Inne okrągłe komórki w mln/ml: 0,3 (<=1,0)
Nabłonki (wpw): 0-0-1
Aglutynacja (-,+,++,+++): +
Flora bakteryjna: wynik dodatni (norma - wynik ujemny)


Strasznie zmartwiliśmy się tą morfologią. Inne parametry tez chyba nie są najlepsze... Ale ta morfologia.... Aż 94 % patologii.

Czy ktoś może mi coś powiedzieć na temat wyników? Czy tak duża patologia uniemożliwia nam naturalne zajście?

Będę wdzięczna za wszelkie odpowiedzi.
pretorianie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-11, 17:27   #2
starapanna
Wtajemniczenie
 
Avatar starapanna
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 093
GG do starapanna
Post Dot.: Nieprawidłowe wyniki badania nasienia - prośba o interpretację

Cytat:
Napisane przez pretorianie Pokaż wiadomość
Witam

Odebraliśmy dziś badania nasienia męża. Było to pierwsze badanie, po ok. 2 miesiącach zażywania Salfazinu. Wyniki nie są chyba najlepsze. Martwię się, bo do lekarza możemy się udać dopiero za 2 tygodnie. Może ktoś na forum będzie mógł mi pomóc w interpretacji??? Mąż nie pije kawy, nie pil alkoholu w przeciągu tych 5 dni, nie brał antybiotykow...

Badanie po 5 -dniowej abstynencji seksualnej
Czas upłynnienia w 37 st. C: 10 min
Objetość w ml: 3,1 (2,0-6,0)
pH: 7,2 (7,2-8,2)
Liczba plemników w mln/ml: 27,8 (>20)

RUCHLIWOŚĆ:
A. Szybki ruch linearny: 15 (>25) lub A+B >50
B. Wolny ruch linearny: 35
C. Brak ruchu postępowego: 12
D. Plemniki nieruchome: 38 (<50)

MORFOLOGIA (%)
Prawidłowa: 6 (>30)
Patologia główki: 90
Patologia wstawki: 3
Patologia witki: 1

Leukocyty w mln/ml: 0,9 (<=1,0)
Erytrocyty w mln/ml: -
Inne okrągłe komórki w mln/ml: 0,3 (<=1,0)
Nabłonki (wpw): 0-0-1
Aglutynacja (-,+,++,+++): +
Flora bakteryjna: wynik dodatni (norma - wynik ujemny)


Strasznie zmartwiliśmy się tą morfologią. Inne parametry tez chyba nie są najlepsze... Ale ta morfologia.... Aż 94 % patologii.

Czy ktoś może mi coś powiedzieć na temat wyników? Czy tak duża patologia uniemożliwia nam naturalne zajście?

Będę wdzięczna za wszelkie odpowiedzi.
Witam, nie bardzo sie znam na wynikach nasienia, ale moj M mial gorsze, rowniez sie martwilam. Udalo mi sie zajsc w ciaze w 3 cyklu staran.
__________________
Aniołku, nigdy o Tobie nie zapomne

http://www.suwaczki.com/tickers/1usahdgekp8qz8sz.png
starapanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-11, 17:35   #3
pretorianie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 14
Dot.: Nieprawidłowe wyniki badania nasienia - prośba o interpretację

Witaj Dziękuję za odpowiedź i małe natchnienie, że może jednak nie wszystko stracone....

Tylko tak przeraziła nas ten znikomy odsetek prawidłowych plemników i wysoka patologia...

A Twój M które wyniki miał niezbyt korzystne?
pretorianie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-11, 18:47   #4
Marzenax
Raczkowanie
 
Avatar Marzenax
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 284
Dot.: Nieprawidłowe wyniki badania nasienia - prośba o interpretację

Mój mąż jak pierwszy raz zrobił badania to wyszło mu że ma duzo nieprawidłowych i zbyt gęsta spermę co uniemozliwia zapłodnienie.Facet z labolatorium powiedział nam nawet, że nie ma na to na razie lekarstwa i że ratuje nas tylko in vitro. Ale zaczął brac leki: kwas foliowy, l-karnitynę i chyba polfilin na zwiększenie krążenia krwi i ogólnie więcej pił wody. Po jakimś pół roku kuracji zaszłam w ciążę, a teraz jestem w 9 miesiącu i nie możemy się doczekac naszeg dzidziusia
Także głowa do góry. Czasami wystarczy zmienic dietę, brac suplementy i nasienie zmienia się nie do poznania
__________________
Jak dobrze być razem...
Marzenax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-11, 18:58   #5
Jagooda_
Raczkowanie
 
Avatar Jagooda_
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 368
Dot.: Nieprawidłowe wyniki badania nasienia - prośba o interpretację

Wiesz ja bym na Waszym miejscu zrobiła jeszcze posiew nasienia. Może pogorszona jakość wynika z obecności flory bakteryjnej??
__________________

Lecz nikt nie może tracić z oczu tego, czego pragnie.
Nawet kiedy przychodzą chwile, gdy zdaje się, że świat i inni są silniejsi.
Sekret tkwi w tym, by się nie poddać.

Paulo Coelho

Jagooda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-11, 19:57   #6
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomości: 7 083
Dot.: Nieprawidłowe wyniki badania nasienia - prośba o interpretację

Kochana nie chce Cie negatywanie nakrecac, bo optymizm przy starniu sie o ciaze jest najwazniejszy, moj maz ma troszke lepsze wyniki od Twojego (znaczy lepsza morfologia, ale kiepska ruchliwosc) i lekarz powiedzial, ze bedzie trudno o naturalna ciaze, ale moj ma tez zylaki powrozka nasiennego, obecnie bierze od miesiaca l-arginine, salfazin, witamine C, maca (ponoc dziala cuda..) teraz musze kupic jeszcze l-karnityne, ale to bedzie bral na zmiane z arginina, przy kiepskich wynikach nasienia Twoje jajeczko musi byc b.dobre, my staramy sie 8 miesiecy, dajemy sobie jeszcze ok. 10 miesiecy, jesli nie lekarz cos wspominal o iui, zalezy tez w jakim jestescie wieku i ile dajecie sobie czasu, moj maz bedzie konczyl 34 wiec nie ma co zwlekac...trzymam kciuki i daj znac jak poszlo u lekarza, moj maz ma oddac nasienie do badania w przyszlym tyg no i tez jakos za 2 pojdziemy na wizyte
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-12, 08:30   #7
EdziaO
Zakorzenienie
 
Avatar EdziaO
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 346
Dot.: Nieprawidłowe wyniki badania nasienia - prośba o interpretację

Te wyniki nie są bardzo złe. Mój miał form prawidłowych chyba 8%(dikładnie nie pamiętam ale na pewno poniżej 10 i poniżej normy) a kończę 12tc. Tak jak radzą koleżanki proponuje suplementację-wit C1000, salfazin, selen, folik, żeń-szeń. Na początek warto spróbować tak polepszyć wynik. Poza tym sperma może chwilowo miec gorsze parametry więc badanie trzeba powtórzyć.
Jesli chodzi i patologię to nie ma dowodów na to, że plemnik o niewłaściwej budowie nie ma takiej samej wartości jak ten z prawidłowa. Plemnik o prawidłowej budowie ma takie same szans na wadliwy gen jak ten o nieprawidłowej. Dopóki ma dobrą witkę i może się ruszać to jest szansa, że powstanie z niego zdrowy zarodek. To jest akurat bardzo kontrowersyjny parametr. A i tak jak już pisała koleżanka zróbcie posiew o co chodzi z tą florą bakteryjna-może ma jakiś zapalenie?Warto zrobić też test w takiej sytacji tzw. test mar na obecność przeciwciał w spermie.
Uszy do góry!
__________________
Bartuś 23.12.2010
Aniołek 01.08.2011...
Hubert 21.11.2012


„Błogosławiony, który daje swoim dzieciom korzenie i skrzydła”

Edytowane przez EdziaO
Czas edycji: 2010-06-12 o 08:33
EdziaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-12, 09:19   #8
pretorianie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 14
Dot.: Nieprawidłowe wyniki badania nasienia - prośba o interpretację

Dziewczynki, dziękuję Wam za wszelkie odpowiedzi i pomoc. Udało mi się umówić na najbliższy wtorek do mojego lekarza ginekologa - sprawdzimy moją owulację, chociaż ostatnio nie było z nią problemu. Może nam coś od razu powie o tych wynikach... Chociaż i tak musimy umówić się do androloga

Mam jeszcze jedno pytanie. Skoro we wtorek będę u lekarza, to mogę go poprosić o jakieś dodatkowe badania dla mnie. Mam wykupiony pakiet w Medicoverze i w zasadzie mogę korzystać z badan w dowolnym zakresie, tylko muszę wiedzieć, jakie mi mogą być potrzebne - bo oczywiście lekarz to tylko sam z siebie skierował mnie na toxo, grupę krwi i przeciw ciała różyczki.

Czy możecie mi podpowiedzieć, jakie badania ja sobie mogę zrobić? Słyszałam coś o przeciwciałach przeciwplemnikowych - czy je się bada w jakimś konkretnym dniu cyklu??? Czy ja sama mogę jakoś ułatwić nam zajście w ciąże przy takich parametrach nasienia męża? Np. badaniem siebie i ewentualnym "podrasowaniem" tych parametrów, które mogą wspólnie nie współgrać... Czy raczej należy skupić się na mężu??
pretorianie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-12, 14:36   #9
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomości: 7 083
Dot.: Nieprawidłowe wyniki badania nasienia - prośba o interpretację

EdziaO wlasnie przyszedl mi salfazin, ile razy dziennie dwalas go mezowi?

pretorianie moj maz nie robil tych przeciwcial plemnikowych, ale zapomnialam Ci napisac ze Twoj maz w nasieniu ma leukocyty (z tego co napisalas), a wlasnie one wskazuje na zylaki powzorka nasiennego, zapisalabym meza do androloga na obejrzenie jaderek i usg...moj maz nigdy nie mial zadnych boli ani nic, a te zylaki ma, tak wyszlo na usg i na badaniu, narazie bierze te wszystkie witaminki, no ja niestety tez mam problemy, tarczyca, brak owu, prolaktyna, u nas cykle musza byc stymulowane, ale narazie trzeba poprawic jakos nasienia meza, Kochana jesli masz regularne cykle i nie masz jakis dolegliwosci (sennosc, wieczne zmeczenie) to mysle, ze badania sa niepotrzebne, ale zeby byc w 100% pewnym i spokojnym (bo ja sie leczylam na wszystko a tu z kolei wyszlo, ze maz tez ma problemy...) to zrob sobie badania prolaktyny, tarczycy (tsh), moze fhs i lh (w 3 dniu cyklu) i progesteron jakies 2 dni po owu (chociaz on jest ponoc ziemienny w kazdym cyklu), alez sie rozpisalam
daj znac jak poszlo u gina
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-12, 22:55   #10
dzidziadziumdzia
Zakorzenienie
 
Avatar dzidziadziumdzia
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Szczecin/Bydgoszcz
Wiadomości: 3 841
Dot.: Nieprawidłowe wyniki badania nasienia - prośba o interpretację

Rzeczywiście morfologia nie jest rewelacyjna, ale jednak daje szanse na zdrowego żołnierzyka. Ponadto ruchliwość jest na prawdę dobra. Mój mężczyzna ma wodniaki na jądrach i tylko dla świętego spokoju robiliśmy badanie. U nas prawidłowo ruchliwych praktycznie nie było... W ciążę zaszłam 3 razy- za każdym w pierwszym cyklu. Dwie pierwsze straciłam (okazało się, że problem leży we mnie- mam wadę anatomiczną macicy) podczas gdy płodność mojego mężczyzny ma się dobrze. Jestem teraz w trakcie 30 tygodnia i moje maleństwo ma się dobrze .

Na wyniki badań oprócz nieprawidłowego flory bkteryjnej wpływa również stan psychiki i dieta. Wystarczy, że było kilka czynników stresogennych o małym natężeniu, a także nieprawidłowo skomponowane posiłki i wszystko zmierza ku gorszemu.

Bez obaw- wszystko przed Wami
__________________
Wituś przyszedł na świat 18.09.2013; (33Hbd)

Aliska przyszła na świat 18.08.2010
. Witaj Kochanie


Aniołki 05.2009 i 08.2009 oraz Aniołek bliźniak 03.2013
dzidziadziumdzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-13, 10:07   #11
EdziaO
Zakorzenienie
 
Avatar EdziaO
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 346
Dot.: Nieprawidłowe wyniki badania nasienia - prośba o interpretację

Cytat:
Napisane przez principessina Pokaż wiadomość
EdziaO wlasnie przyszedl mi salfazin, ile razy dziennie dwalas go mezowi?

pretorianie moj maz nie robil tych przeciwcial plemnikowych, ale zapomnialam Ci napisac ze Twoj maz w nasieniu ma leukocyty (z tego co napisalas), a wlasnie one wskazuje na zylaki powzorka nasiennego, zapisalabym meza do androloga na obejrzenie jaderek i usg...moj maz nigdy nie mial zadnych boli ani nic, a te zylaki ma, tak wyszlo na usg i na badaniu, narazie bierze te wszystkie witaminki, no ja niestety tez mam problemy, tarczyca, brak owu, prolaktyna, u nas cykle musza byc stymulowane, ale narazie trzeba poprawic jakos nasienia meza, Kochana jesli masz regularne cykle i nie masz jakis dolegliwosci (sennosc, wieczne zmeczenie) to mysle, ze badania sa niepotrzebne, ale zeby byc w 100% pewnym i spokojnym (bo ja sie leczylam na wszystko a tu z kolei wyszlo, ze maz tez ma problemy...) to zrob sobie badania prolaktyny, tarczycy (tsh), moze fhs i lh (w 3 dniu cyklu) i progesteron jakies 2 dni po owu (chociaz on jest ponoc ziemienny w kazdym cyklu), alez sie rozpisalam
daj znac jak poszlo u gina
Na początku dawałam 2 razy dziennie zakładając, że ma niedobory witamin. Późnij już tylko raz dziennie.

A jeśli chodzi o badania to proponuje takie:
LH,FSH,estradiol (3-5dc), estradiol,LH(ok 2 dni przed owulacją),progesteron ok 7 dni po owulcji. Do tego na początek TSH(hormon taczycowy),testosteron i porlaktyne z obciążeniem. I te przesiwciała własnie. Jak masz abonament to możesz sobie zaszaleć a co
__________________
Bartuś 23.12.2010
Aniołek 01.08.2011...
Hubert 21.11.2012


„Błogosławiony, który daje swoim dzieciom korzenie i skrzydła”
EdziaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-13, 17:31   #12
starapanna
Wtajemniczenie
 
Avatar starapanna
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 093
GG do starapanna
Dot.: Nieprawidłowe wyniki badania nasienia - prośba o interpretację

pretorianie jak dlugo sie staracie?.

Edzia, popieram to co mowisz.
__________________
Aniołku, nigdy o Tobie nie zapomne

http://www.suwaczki.com/tickers/1usahdgekp8qz8sz.png
starapanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-13, 19:39   #13
pretorianie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 14
Dot.: Nieprawidłowe wyniki badania nasienia - prośba o interpretację

Dostałam właśnie odpowiedź na bocianie od lekarza ginekologa, interpretującego badania nasienia. Trochę podniosła nas na duchu. Wklejam ją poniżej, a następnie te aktualne normy, o której pisał doktor:

"Szanowna Pani,

Wynik wcale nie jest zły, według nowych norm WHO z 2010 roku badanie jest zupełnie prawidłowe. Jest możliwość naturalnego zajścia w ciążę. Gdyby nie udawało się to przez ponad 12 miesięcy należałoby się problemowi przyjrzeć i np rozważyć wykonanie inseminacji."

Aktualne normy nasienia wg WHO - 2010


PARAMETR WARTOŚĆ REFERENCYJNA

Objętość (ml) 1,5

Całkowita liczba plemników (mln) 39

Liczba plemników (mln/ml) 15

Ruchliwość (%) (progresywne/nieprogresywne) 40

Żywotność (%) 58

pH 7,2

Morfologia prawidłowe (%) 4

Leukocyty (mln) test z preoksydazą < 1

Immunobeat test (%) < 50

Fruktoza (mmol/ejakulat ) ³13


Może komuś jeszcze te wyniki się przydadzą Także te nasze 6 % wychodzi lekko powyżej normy ( choć to i tak nie rewelacja).

Dziękuję Wam za informacje o badaniach - na wizycie poproszę o te, które mogę od razu wykonać, a resztę postaram się zrobić w najbliższym czasie.

dzidziadziumdzia, masz rację co do tego stanu psychicznego. Najgorzej, że własnie takie informacje, jak ta piątkowa o nasieniu powodują, że wszystko opada. Na szczęście dziś jest już lepiej, a i M śmiejąc się mówi, że w takim razie musimy częściej próbować

starapanna, staramy się od około roku, tylko ze na początku na totalnym luzie, nie zwracając uwagi na "te" dni. Mniej więcej od przełomu lutego i marca tego roku staramy się .... bardziej Przez 2 miesiące sprawdzałam sobie owulację testami, ale jakoś to stresująco bardzo wpływało na "spontaniczność" przytulanek. Zobaczymy, co przyniesie aktualny cykl - dziś 11 dzień, także owulacja przed nami...
pretorianie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-13, 22:31   #14
starapanna
Wtajemniczenie
 
Avatar starapanna
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 093
GG do starapanna
Dot.: Nieprawidłowe wyniki badania nasienia - prośba o interpretację

mowilam, ze nie jest zle .
Trzymam kciuki za staranka i owulacje i polecam monitoring cyklu.
__________________
Aniołku, nigdy o Tobie nie zapomne

http://www.suwaczki.com/tickers/1usahdgekp8qz8sz.png
starapanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 14:09   #15
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomości: 7 083
Dot.: Nieprawidłowe wyniki badania nasienia - prośba o interpretację

pretorianie czy moglabys mi dac te stronke bociania gdzie odpowiada lekarz, tez chcialabym sie troszke uspokoic co do wynikow meza
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 15:50   #16
pretorianie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 14
Dot.: Nieprawidłowe wyniki badania nasienia - prośba o interpretację

principessina, poniżej dwa linki - na jednym pod-forum odpowiada lekarz z Białegostoku, na innym z Londynu. Ja pytałam się na tym "londyńskim":

http://www.nasz-bocian.pl/phpbbforum...a06a562ecb81c0

http://www.nasz-bocian.pl/phpbbforum...a06a562ecb81c0

Musisz się oczywiście wcześniej zalogować, ale po akceptacji posta przez moderatora, odpowiedź od lekarza masz w przeciągu 1 dnia.

Powodzenia
pretorianie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 17:01   #17
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomości: 7 083
Dot.: Nieprawidłowe wyniki badania nasienia - prośba o interpretację

dziekuje juz sie tam loguje, moze i mnie podniesie na duchu

pretorianie zalogowalam sie, ale jeszcze nie "rozgryzlam" w ktorym to dziale zadaje sie pytania?
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow

Edytowane przez principessina
Czas edycji: 2010-06-14 o 17:35
principessina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 17:43   #18
pretorianie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 14
Dot.: Nieprawidłowe wyniki badania nasienia - prośba o interpretację

Piszesz posty właśnie w jednym z tych dwóch działów (pytania do eksperta z L. lub B.) - proponuję jednak ten Londyn. Tam więcej jest pytań o interpretację badań. Zresztą, ja większość postów przejrzałam w poszukiwaniu pasujących wyników, anim otrzymałam odpowiedź na nasze.

Mam nadzieję, że Was także podniesie na duchu
pretorianie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 19:19   #19
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomości: 7 083
Dot.: Nieprawidłowe wyniki badania nasienia - prośba o interpretację

ok napisalam tylko ze sie nic nie pojawilo wpierw moze musz zatwierdzic moj post i pojawia sie po jakims czasie?
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-14, 19:31   #20
pretorianie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 14
Dot.: Nieprawidłowe wyniki badania nasienia - prośba o interpretację

Tak, na początku Twój post musi zaakceptować moderator forum. Dostaniesz wiadomość na maila, że post ukazał się na stronie. I wtedy zapewne w przeciągu kilku godzin pojawi się odpowiedź
pretorianie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-20, 20:57   #21
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Nieprawidłowe wyniki badania nasienia - prośba o interpretację

warto zaopatrzyc sie w takie suplementy jak. np. Salfazin czy Promen. Troszke dostarcza cynku i witamin.
Kontrola nasienia za 3 mce
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 18:24   #22
Asha07
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5
Dot.: Nieprawidłowe wyniki badania nasienia - prośba o interpretację

Witam

Od dłuższego czasu staramy się o dziecko.Dziś odebraliśmy wyniki badania nasienia i może ktoś bedzie umiał mi odpowiedzieć czy one są w normie i czy jest szansa na naturalne poczęcie . Lekarza mam dopiero we wtorek . Z góry bardzo dziękuje.


SPERMOGRAM zakres wart.ref wg.WHO 2010

- zach. wstrzemięzliwość - 3 dni 2-7 dni
- czas wyłapanie 7.10
-czas dostarczenia 7.30

-objętość 2,5 ml >2,0
-barwa biało-opalizująca
-lepkość zwiększona
- upłynnienie niezbyt całkowite- duża spoistaść <60min.
-PH 8,2 > 7.2

Liczba plemników w 1ml 19 220 000 > 15 mln/ml
liczba plem w całości 48 050 000

ruch plemników do 1 h po rozcieńczeniu
- ruch postęp./wolny 42% >32%
- ruch całkowity 58% > 40%
-brak ruchu 42%

Ruch plem.ocen do 6h

- ruch postęp./wolny 32%
-ruch całkowity 50%
brak ruchu 50%

Aglutynacja - BRAK

Żywotność ocen. do 1h - 70%

Morfologia plemników

Plemniki o prawidłowej budowie - 10%

Plemniki o nieprawidłowej budowie - 90%

- patologia główki 31%
-patologia główki i wstawki 36%
- patol. całego plem 23%

Komórki inne niż plemniki

Liczba komórek okrągłych 0,20 mln/ml < 5 mln/ml

niezbyt liczne ciałka resztkowe ,nieliczne bakterie
Asha07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 19:56   #23
iwonka174823
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1
Dot.: Nieprawidłowe wyniki badania nasienia - prośba o interpretację

Witam

Odebraliśmy dziś
badania nasienia męża. Było to pierwsze badanie.Wyniki nie są chyba najlepsze. Martwię się, bo do lekarza możemy się udać dopiero za 2 tygodnie. Może ktoś na forum będzie mógł mi pomóc w interpretacji???
DANE FIZYKO - CHEMICZNE:
Objętość: 2,2 ml
Aglutynacja: minimalna
Upłynnienie : zupełne
Kolor: mleczno - słomkowy
Lepkość : normalna
pH: 7,6
Liczba komórek okrągłych: 1,50 x 106/ml
w tym liczba leukocytów: 0,75 x 106/ml

OCENA KONCENTRACJI :
Koncentracja: 60,1 x 106/ml
Całkowita liczba w ejakulacie: 132,3 x 106
OCENA RUCHLIWOŚCI – klasyfikacja WHO:
liczba badanych: % koncentracja x 106/ml liczba w ejakulacie x 106
Ruch posteępowy (typ a + b ): 70 16 9,5 20.9
Ruch nieposteępowy ( typ c): 87 20 11,8 25,9
Nieruchome (typ d): 287 64 38,9 85,6]


Wartości redferencyjne: 32% plemników o ruchu a+b lub
40% plemników o ruchu a+b+c
ogólnie r.niepostępowy r.postępowy wolny r.postępowy szybki
ALH : 1,8 nie oceniono 0,0 1,8
BCF: 6,6 nie oceniono 0,0 6,6
VCL: 47,6 9,8 21,2 65,6
VAP: 26,3 3,9 11,8 37,0
LIN – VSL/VCL (%): 32,8 22,4 26,8 34,9
STR- VSL/VAP (%): 59,2 56,6 47,9 61,9
DANCEMEAN-ALHxVCL/VSL:5,5 nie oceniono 0,0 5,2


OCENA MORFOLOGI – WG WHO:
Plemniki prawidłowe 0 0
Plemniki nieprawidłowe 100 100
Wady główki 98 98
Wady wstawki 26 26
Wady witki 19 19
krople cytoplazmatyczne 5 5
Indeks teratozospermi: 1,50 (<2,09)


nieprawidłowości złożone:
główka + wstawka 18%
główka + witka 13%
wstawka+ witka 0%
główka + wstawka + witka 6%


KLASYFIKACJA SZCZEGÓŁOWA:
GŁÓWKA:
prawidłowy rozmiar 9%
mikro 90%
makro 1%
prawidłowy kształt 34%
okrągłe 2%
wąskie 8%
pędzelkowe 39%
z przewężeniem 0%
bezkształtne 17%
AKROSOM:
prawidłowy 41%
nieprawidłowy 24%
WSTAWKA:
prawidłowa 74%
nieprawidłowy kształt 24%
nieprawidłowe miejsce zaczepu 6%
nieprawidłowy kat zaczepu 0%
WITKA:
prawidłowa 81%
krótka 3%
nieregularna 0%
zrolowana 6%
podwójna 3%
brak 1%
złamana 6%


MIERZONE PARAMETRY:
średnia odchylenie
GŁÓWKA:
długość 3,8 0,5
szerokość 2,4 0,3
powierzchnia 7,9 1,6
obwód 10,8 1,1
elipsoidalność 1,6 0,2
wydłużenie 0,2 0,1
gładkość 0,8 0,0
regularność 0,9 0,0


AKROSOM:
powierzchnia akrosomu 36,2 11,8


WSTAWKA:
szerokość 0,8 0,5
powierzchnia 1,2 0,8
kąt przyczepienia 6,1 8,4






czy z takimi wynikami będziemy mogli mieć dziecko???
iwonka174823 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 17:28   #24
agusias13
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 47
Dot.: Nieprawidłowe wyniki badania nasienia - prośba o interpretację

Bardzo proszę o interpretację wyników męża, w nawiasie podaje wartość referencyjną podaną przez laboraturium
Liczba dni od ostatniej ejakulacji: 4
Upłynnienie : poniżej 60min (wartość referencyjna <60)
Objętość:3,0 ml(>=1,5)
pH: 7,2(>=7,2)
Barwa :biało-szara
lepkość: prawidłowa
Aglutynacja:brak
Koncentracja plemników: 59,5 mln/ml (>15mln/ml)
Całkowita liczba plemników w ejakulacie 178,5 mln(39 mln)
Ruch postępowy 50% (>32%)
Ruch całkowity 58% (>40%)
Brak ruchu 42%
Żywotność 77% (>58%)
Plemniki o prawidłowej budowie 30% (>4%)
Koncentracja komórek okrągłych 4,1 mln/ml (<5mln/ml)
Koncentracja leukocytów peroksydazo-dodatnich 2,2 mln/ml (<1mln/ml)
Uwagi: w badanym materiale obecne bardzo liczne bakterie Pałeczki Gram-ujemne.
Proszę o interpretację wyników czy ostatni wynik dot. koncentracji leukocytów ma wpływ na płodność męża i co znaczą te bakterie Pałeczki Gram. Dziękuję i pozdrawiam.
__________________
[I] Agusia i Robciu 3.09.2010:
agusias13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-16, 16:55   #25
ania_mr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2
Dot.: Nieprawidłowe wyniki badania nasienia - prośba o interpretację

Z mężem staram się o dziecko od 3 miesięcy, zrobiliśmy badania nasienia ze wględu że gdy miał 5 lat miał białaczkę i naświetlanie i ono są wyniki, czy z takimi wynikamy mamy szansę na dziecko, w naturalny sposób czy raczej inseminacja bądź in vitro ?? co możemy w tym przypadku zrobić?? proszę o pomoc

OCENA MAKROSKOPOWA:
Okres abstynencji: 14 dni
Objętość : 5,5
Wygład próbki: P
Lepkość: -
Czas upłynnienia: 25 min
pH: 7,9

OCENA MIKROSKOPOWA:
Liczba plemników: 30.0 mln/ml
Aglutynacja: -
Ilość plemników w ejakulacie: 165.0 mln

RUCHLIWOŚĆ PLEMNIKÓW:
Ogólna % ruchliwość: 58%
Ruch (A) + (B): 50
(A) Ruch szybki linearny: 0
(C)Ruch w miejscu: 8
(B) Ruch wolny linearny i nielinearny: 50
(D) Brak ruchu: 50

MORFOLOGIA PLEMNIKÓW ( wg kryteria Krugera):
Formy prawidłowe: 2
Uszkodzone szyjki wstawki: 73
Formy nieprawidłowe: 98
Uszkodzone witki: 24
Uszkodzone główki: 90
Kropla cytoplazmy: 2

ŻYWOTNOŚĆ PLEMNIKÓW:
Plemniki żywe (niezabarwione w teście eozynowym): 66
Plemniki martwe (zabarwione w teście eozynowym): 34

MAR TEST IgG (Bezpośredni)
Plemniki ruchliwe z przyłączoną granulką: 2 (wynik testu: Negatywny)

Oznaczenie il. Aktywnych leukocytów (Peroxydazo+)
Ilość komórek: 0,2mln/ml
Komórki spermatogenezy: 0-1 ( w polu widzenia)
Komórki nabłonkowe: 1-2 ( w polu widzenia)
ania_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-27, 11:44   #26
Kulaga123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2
Dot.: Nieprawidłowe wyniki badania nasienia - prośba o interpretację

Witam. Mam podobne wyniki jak u twojego męża i jestem ciekawa czy masz już dziecko. My wczoraj odebraliśmy wyniki i sama sie martwię. Czy mogę liczyć na jakąś szansę

---------- Dopisano o 12:44 ---------- Poprzedni post napisano o 12:38 ----------

Bardzo Cię proszę jak tylko sie zalogujesz to daj mi odpowiedź. My dopiero za 10 dni mamy jechać na wizytę ponieważ czekamy na posiew nasienia. Wyniki nasze są bardzo zbliżone do waszych,najgorzej martwi mnie patologia główki ma aż 94% i nie wiem czy mam szansę na dziecko. Czy ktoś mi może podpowiedzieć coś na ten temat.
Kulaga123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-28, 06:45   #27
ania_mr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2
Dot.: Nieprawidłowe wyniki badania nasienia - prośba o interpretację

Niestety nie mamy jeszcze własnego maleństwa, a lekarz powiedział że musimy mieć inseminację. Miał zrobione usg które wyszło dobrze a na posiew nasienia jeszcze czeka kolejna wizyta 4 grudnia
ania_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-28, 07:00   #28
Gabi2
Zakorzenienie
 
Avatar Gabi2
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 818
GG do Gabi2
Dot.: Nieprawidłowe wyniki badania nasienia - prośba o interpretację

Cytat:
Napisane przez Kulaga123 Pokaż wiadomość
Witam. Mam podobne wyniki jak u twojego męża i jestem ciekawa czy masz już dziecko. My wczoraj odebraliśmy wyniki i sama sie martwię. Czy mogę liczyć na jakąś szansę

---------- Dopisano o 12:44 ---------- Poprzedni post napisano o 12:38 ----------

Bardzo Cię proszę jak tylko sie zalogujesz to daj mi odpowiedź. My dopiero za 10 dni mamy jechać na wizytę ponieważ czekamy na posiew nasienia. Wyniki nasze są bardzo zbliżone do waszych,najgorzej martwi mnie patologia główki ma aż 94% i nie wiem czy mam szansę na dziecko. Czy ktoś mi może podpowiedzieć coś na ten temat.
Mój maz miał 1,8 % prawidłowych plemników w morfologii w tym własnie głownie problemy główki tez jakoś 90%
Na 12 grudnia mam termin (my sie staraliśmy 8 cykli) więc głowa do góry
Zabron mu podgrzewania tylka w samochodzie, sauny, jeśli lubi % to ograniczyć kup mu androvit, duzo cynku w tabletkach (chyba cynk bo juz nie pamietam co to było), L karnityne
__________________
Iza - łowca zabawek

Blog z recenzjami książek dla dzieci, zabawek, przepisy oraz pomysły na pokój Malucha
Gabi2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-28, 13:20   #29
Kulaga123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2
Dot.: Nieprawidłowe wyniki badania nasienia - prośba o interpretację

Mam pytanie czy po alkoholu wyniki są gorsze. Czy na przykład 2 dni przed badanie byliśmy na imprezie i mążwypił parę kieliszków czy to ma wpływ na ten wynik patologii główki?
Kulaga123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-13, 16:22   #30
mloda_to_glupia
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 514
GG do mloda_to_glupia
Dot.: Nieprawidłowe wyniki badania nasienia - prośba o interpretację

witam
oto nasze wyniki, jestem zalamana

wyglad: prawidlowy
konsystencja: rzadka
upłynnienie: 20min (max 60)
objętość: 3,5ml (min 1,5)
pH: 7,5 (min 7,2)
liczba plemników w ml: 0,5mld (min 15mln)
całkowita liczba plemników: 1,75mln (min 39 mln)
ruch plemników
postępowy:5% (min 32%)
niepostępowy: 26%
ruch ogółem: 31% (min 40%)
brak ruchu: 69% (max 60%)
komórki okrągłe: brak
aglutynacja: brak
Morfologia - 2% prawidłowych wyników (min 4%)

jest jakakolwiek szansa na dzidziusia??
__________________
grudzień 2013 - pamiętamy
mloda_to_glupia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:55.