Dlaczego tyle krytyki? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-02, 15:37   #61
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Dlaczego tyle krytyki?

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
i właśnie o tym mówię
co innego alergie co innego kolki - kolek dieta matki nie powoduje
pokarm robi się z kwi jakim cudem kapusta zjedzona przeze mnie spowoduje wzdęcie u maluszka?
ja nie mówię o uzywkach i alegenach więc niech kolejna osoba nie pisze mi o alegenach
chociaż na szczęście alegicy też stanowią mniejszość - i ja jem i orzechy i miód i ryby, i produkty z białkiem krowim mogę też chociaż za nabiałem akurat nie przepadam
Ja nie mogłam jeść średniej klasy żółtego sera (czyt. taniego czy średniopółkowego). Dlaczego? Dziecko cierpiało na lekkie wzdęcia. I tylko po tym. Sprawdzałam to o różnych porach dniach i wszystko się zgadzało.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-02, 17:28   #62
houseofcolours
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 852
GG do houseofcolours
Dot.: Dlaczego tyle krytyki?

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
to oczywiste, alkohol, nikotyna, kofeina krążą po naszym krwioobiegu
karmię więc nie piję, nie palę, nie palę biernie, jem zdrowo, nie jem fast foodów, unikam przetworzonej żywności - to wszystko oczywiste sprawy
ja mówię o czymś supełnie innym - o tym słynnym i niestety powszechnym - nie jedz surowych owoców, nie jedz kapusty itd.
Cały czas kręcisz się wokół słowa WSZYSTKO ale cały czas mówisz TYLKO o wzdymających. Bo wiesz, jak ktoś przed dzieckiem jadał w mcdonaldzie a zwykł pijać tylko kawę to powie, że karmiąc piersią nie może jeść NICZEGO. Wszystko się obraca wokół tego co dla kogo znaczy 'wszystko'. A, i żeby nie było ze 'zdrowych' rzeczy też jest trochę, których w trakcie karmienia nie wolno np. zielona herbata
houseofcolours jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-02, 18:54   #63
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Dlaczego tyle krytyki?

Zielonej herbaty nie można, pierwsze słyszę. A dlaczego?
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-02, 18:58   #64
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Dlaczego tyle krytyki?

Cytat:
Napisane przez houseofcolours Pokaż wiadomość
Cały czas kręcisz się wokół słowa WSZYSTKO ale cały czas mówisz TYLKO o wzdymających. Bo wiesz, jak ktoś przed dzieckiem jadał w mcdonaldzie a zwykł pijać tylko kawę to powie, że karmiąc piersią nie może jeść NICZEGO. Wszystko się obraca wokół tego co dla kogo znaczy 'wszystko'. A, i żeby nie było ze 'zdrowych' rzeczy też jest trochę, których w trakcie karmienia nie wolno np. zielona herbata
po pierwsze to ja pisałam o jedzeniu - "jeść można wszystko" a Ty głównie o używkach
odnosiłam się do bezsensownych zakazów typu zakaz jedzenia surowych jabłek czy zakaz jedzenia fasolki wpisz sobie w wyszukiwarkię "dieta matki karmiącej" i lista absurdalnych zakazów będzie długa

chyba oczywiste jest, że nie jada się w McDonaldzie karmiąc piersią, o rzeczach oczywistych chyba pisać nie trzeba; oczywiste jest tez że nie pije się alkoholu itp. każda odpowiedzialna kobieta to wie
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-02, 19:11   #65
houseofcolours
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 852
GG do houseofcolours
Dot.: Dlaczego tyle krytyki?

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Zielonej herbaty nie można, pierwsze słyszę. A dlaczego?
Działa pobudzająco, dziecko może mieć problemy ze snem.
Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
po pierwsze to ja pisałam o jedzeniu - "jeść można wszystko" a Ty głównie o używkach
odnosiłam się do bezsensownych zakazów typu zakaz jedzenia surowych jabłek czy zakaz jedzenia fasolki wpisz sobie w wyszukiwarkię "dieta matki karmiącej" i lista absurdalnych zakazów będzie długa

chyba oczywiste jest, że nie jada się w McDonaldzie karmiąc piersią, o rzeczach oczywistych chyba pisać nie trzeba; oczywiste jest tez że nie pije się alkoholu itp. każda odpowiedzialna kobieta to wie
Nie piszę tylko o używkach ale o zwykłym piciu i jedzeniu, kawie, zielonej herbacie (a nawet mocno parzonej czarnej herbacie, która też zawiera substancje pobudzające, które przenikają do krwi), cytrusach, czy w ogóle egzotycznych owocach, orzechach, rybach i owocach morza, które wchłaniają dużo metali ciężkich i które przechodzą z krwi do pokarmu matki, serach pleśniowych i jeszcze pewnie by się tego trochę znalazło. To nie są 'niezdrowe' rzeczy dla osoby niekarmiącej malucha ale niewskazane dla karmiącej.

Edytowane przez houseofcolours
Czas edycji: 2013-04-02 o 19:14 Powód: błąd
houseofcolours jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-02, 19:17   #66
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Dlaczego tyle krytyki?

Cytat:
Napisane przez houseofcolours Pokaż wiadomość
Działa pobudzająco, dziecko może mieć problemy ze snem.
Jak wszystkie napoje zawierające kofeinę/teinę. To nie jest tak, że nie można pić, trzeba jedynie zachować umiar.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-02, 19:25   #67
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Dlaczego tyle krytyki?

Cytat:
Napisane przez houseofcolours Pokaż wiadomość
Działa pobudzająco, dziecko może mieć problemy ze snem.

Nie piszę tylko o używkach ale o zwykłym piciu i jedzeniu, kawie, zielonej herbacie (a nawet mocno parzonej czarnej herbacie, która też zawiera substancje pobudzające), cytrusach, czy w ogóle egzotycznych owocach, orzechach, rybach i owocach morza, które wchłaniają dużo metali ciężkich i które przechodzą z krwi do pokarmu matki, serach pleśniowych i jeszcze pewnie by się tego trochę znalazło. To nie są 'niezdrowe' rzeczy dla osoby niekarmiącej malucha ale niewskazane dla karmiącej.
kawa i herbata to są używki

pozwolę sobie jeszcze raz zacytować Twój post:
Cytat:
Nie, nie można jeść wszystkiego. Przynajmniej na początku, kiedy układ pokarmowy jest niedojrzały. Pewnie idziesz tokiem myślenia, że pokarm jest z krwi a nie z ciągnięty rurką do piersi prosto z żołądka. Są substancje, które się dostają do mleka matki, alkohol, alergeny (dlatego, na początku karmienia dieta nie powinna obfitować w orzechy czy miód), kofeina, przez płuca do krwiobiegu dostaje się przecież nikotyna. Ta nasza krew z czegoś tez się tworzy, w tej naszej krwi pływają sobie witaminki, które dostarczamy z jedzeniem ale też wyżej wymienione. Dlatego tak, to co jemy jest istotne i na wszystko sobie pozwolić nie można.
oprócz pogrubionych (uzywki) piszesz też o alergenach
przecież ja cały czas nie o tym!
kończę tę dyskusję, ostatni raz tylko podkreślę, że oczywistym jest że karmiąc wykluczamy używki a do alergenów podchodzimy ostrożnie i tyle
moja dieta zawsze była zdrowa, nie używam gotowych półproduktów, sztucznych przypraw, mieszanek przypraw, używam produktów dobrej jakości, większość produktów eko - i jem wszystko, tak, orzechy też

---------- Dopisano o 20:25 ---------- Poprzedni post napisano o 20:22 ----------

Cytat:
Napisane przez Rzabba Pokaż wiadomość
Jak wszystkie napoje zawierające kofeinę/teinę. To nie jest tak, że nie można pić, trzeba jedynie zachować umiar.
zgadzam się

Edytowane przez Linka25
Czas edycji: 2013-04-02 o 19:23
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-02, 19:29   #68
houseofcolours
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 852
GG do houseofcolours
Dot.: Dlaczego tyle krytyki?

Cytat:
Napisane przez Rzabba Pokaż wiadomość
Jak wszystkie napoje zawierające kofeinę/teinę. To nie jest tak, że nie można pić, trzeba jedynie zachować umiar.
Tylko niektórzy (jak sądzę np vixen) nie wiedzą o tym, że zielona herbata pobudza i piją jej dużo (no bo zielona przecież zdrowa)
Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
kawa i herbata to są używki

pozwolę sobie jeszcze raz zacytować Twój post:

oprócz pogrubionych (uzywki) piszesz też o alergenach
przecież ja cały czas nie o tym!
kończę tę dyskusję, ostatni raz tylko podkreślę, że oczywistym jest że karmiąc wykluczamy używki a do alergenów podchodzimy ostrożnie i tyle
moja dieta zawsze była zdrowa, nie używam gotowych półproduktów, sztucznych przypraw, mieszanek przypraw, używam produktów dobrej jakości, większość produktów eko - i jem wszystko, tak, orzechy też
Ale w kolejnym poście pisałam o zwykłym jedzeniu (serach, cytrusach, rybach), które nie są półproduktami ani sztucznymi polepszaczami smaku tylko normalnym jedzeniem, jednak którego powinno się unikać karmiąc piersią
houseofcolours jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-02, 19:34   #69
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Dlaczego tyle krytyki?

Cytat:
Napisane przez houseofcolours Pokaż wiadomość
Tylko niektórzy (jak sądzę np vixen) nie wiedzą o tym, że zielona herbata pobudza i piją jej dużo (no bo zielona przecież zdrowa)

Ale w kolejnym poście pisałam o zwykłym jedzeniu (serach, cytrusach, rybach), które nie są półproduktami ani sztucznymi polepszaczami smaku tylko normalnym jedzeniem, jednak którego powinno się unikać karmiąc piersią
dobrze, myślę że nie ma sensu spierać się o niuanse, bo zasadniczo sie zgadzamy
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-02, 20:10   #70
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Dlaczego tyle krytyki?

Cytat:
Napisane przez houseofcolours Pokaż wiadomość
Tylko niektórzy (jak sądzę np vixen) nie wiedzą o tym, że zielona herbata pobudza i piją jej dużo (no bo zielona przecież zdrowa)

Ale w kolejnym poście pisałam o zwykłym jedzeniu (serach, cytrusach, rybach), które nie są półproduktami ani sztucznymi polepszaczami smaku tylko normalnym jedzeniem, jednak którego powinno się unikać karmiąc piersią
Piję jedną filiżankę dziennie zielonej herbaty i to niecodziennie.

Dlaczego powinno się unikać cytrusów, ryb (bardzo wartościowe, podczas kp i serów? Dziecku daję ryby (w sumie nie daję, bo nie lubi, ale są w diecie maluchów zalecane), trochę sera, a miałabym sama nie jeść? To jakiś absurd.
No chyba że coś źle zrozumiałam.

Edytowane przez _vixen_
Czas edycji: 2013-04-02 o 20:12
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-02, 20:14   #71
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Dlaczego tyle krytyki?

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
po pierwsze to ja pisałam o jedzeniu - "jeść można wszystko" a Ty głównie o używkach
odnosiłam się do bezsensownych zakazów typu zakaz jedzenia surowych jabłek czy zakaz jedzenia fasolki wpisz sobie w wyszukiwarkię "dieta matki karmiącej" i lista absurdalnych zakazów będzie długa

chyba oczywiste jest, że nie jada się w McDonaldzie karmiąc piersią, o rzeczach oczywistych chyba pisać nie trzeba; oczywiste jest tez że nie pije się alkoholu itp. każda odpowiedzialna kobieta to wie
A ja czasem miałam ochotę na hamburgera czy kebaba i nie potrafiłam sobie odmówić

Cytat:
Napisane przez houseofcolours Pokaż wiadomość
Działa pobudzająco, dziecko może mieć problemy ze snem.

Nie piszę tylko o używkach ale o zwykłym piciu i jedzeniu, kawie, zielonej herbacie (a nawet mocno parzonej czarnej herbacie, która też zawiera substancje pobudzające, które przenikają do krwi), cytrusach, czy w ogóle egzotycznych owocach, orzechach, rybach i owocach morza, które wchłaniają dużo metali ciężkich i które przechodzą z krwi do pokarmu matki, serach pleśniowych i jeszcze pewnie by się tego trochę znalazło. To nie są 'niezdrowe' rzeczy dla osoby niekarmiącej malucha ale niewskazane dla karmiącej.
Podobnie jak wróciłam do pracy nie potrafię się obudzić bez 3 mocnych czarnych herbat. Nie zauważylam negatywnego wpływu na dziecko (pobudzenie czy problemy ze snem). Jak była małym niemowlakiem też nie widziałam różnicy.
Ryby z kontrolowanych hodowli słodkowodnych są chyba bezpieczniejsze pod względem metali ciężkich niż ich morscy krewniacy. A lubiąc ryby nie będę zastępowała ich suplementami

Bo tak jakby się zastanowić to faktycznie lista zakazanych produktów (lub tych, gdzie nalezy zachować spory umiar" rozrasta się do takich rozmiarów, że najlepiej zyć o chlebie i wodzie

(tylko nie bierzcie dosłownie mojej wypowiedzi ).
Karmię piersią cały czas i nie ograniczam się z niczym (należę do osób niepalących i niepijacych alkoholu więc sumienie mam czyste )
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-02, 20:20   #72
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Dlaczego tyle krytyki?

Aha, już doczytałam, czemu nie powinno się jeść tych rzeczy.
To ja już wolałabym mm dziecku podac niż się takimi dietami 14 miesiąc katować.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-02, 20:28   #73
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Dlaczego tyle krytyki?

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Aha, już doczytałam, czemu nie powinno się jeść tych rzeczy.
To ja już wolałabym mm dziecku podac niż się takimi dietami 14 miesiąc katować.
Więc czemu?

Moja dostaje i mm, i normalne obiady, desery i 2-3 razy dziennie pierś.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-02, 20:48   #74
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Dlaczego tyle krytyki?

Oj tam. Jak dziecko nie ma alergii to wszystko można (choć "wszystko" to względne pojęcie, dla mnie wszystko to dla kogoś restrykcyjna dieta). Ja z niczego nie rezygnuję na wszelki wypadek. Sprawdzam.
Jedyne, po czym mały do dziś ma bóle brzucha (sprawdzone!) to leczo i wszystko co ma czerwoną paprykę podsmażoną.

Mama dziecka bardzo mocno alergicznego w mojej rodzinie z trudem, ale wrociła do kp (mądry lekarz doradził przejście na pepti, potem na jeszcze inne, i inne bo dziecko uczulone a żadnego mleka i tak pozniej nie tolerowało). Karmila go prawie 2 lata i dobrze, bo pierś długo była podstawą jego żywienia (z tym, że była na diecie).

Edytowane przez taszkin
Czas edycji: 2013-04-02 o 21:50
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-02, 21:06   #75
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Dlaczego tyle krytyki?

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
Więc czemu?

Moja dostaje i mm, i normalne obiady, desery i 2-3 razy dziennie pierś.
Chyba z powodu tych metali ciężkich.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-02, 21:46   #76
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Dlaczego tyle krytyki?

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Chyba z powodu tych metali ciężkich.
to jaki jest sens rozszerzania diety dziecka?
Pytanie retoryczne, bo każda matka chce dla dziecka dobrze, ale jeśli karmiąc piersią można te produkty spozywać w mocno ograniczonej ilości ze względu na metale ciężkie to jeśli zaleca się podawać rocznemu dziecku rybę morską 2 razy w tygodniu to bez sensu. Nie ma ryb morskich z hodowli ekologicznych (no bo nie ma).
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 06:56   #77
houseofcolours
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 852
GG do houseofcolours
Dot.: Dlaczego tyle krytyki?

Karolca nie wszystkie ryby morskie wchłaniają dużo metali, tak samo jak nie wszystkie owoce morza. Ale są takie, które wchłaniają ich bardzo dużo np. ośmiornice i ich powinno się unikać

poza tym sama widzisz, że dzieci potrafią reagować na zupełnie niespodziewane rzeczy. Ser żółty średniopółkowy, taszkin pisała o czerwonej podsmażonej papryce, u mnie była rewolucja jak zjadłam kilka czereśni. Układ niemowlęcia jest niedojrzały i nie zawsze ze wszystkim sobie poradzi.


Wkleję jeszcze króciutki artykuł o rybach :
Rtęć pod postacią tzw. metylortęci, wnika do organizmu ryb przez skrzela, oraz dostaje się z pokarmem. Metylortęć kumuluje się w ciele ryby, więc z wiekiem ryby stężenie tego toksycznego środka rośnie.
Na liście bezpiecznych dla naszego zdrowia (również kobiet w ciąży) są śledzie, łososie, sardynki, dorsze, ryby maślane czy pstrągi. Zgodnie z polskimi badaniami, do ryb o małej zawartości rtęci należą również flądry, sumy i sole.
Jak podaje Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności EFSA (European Food Safety Authority), najwięcej szkodliwych związków zawierają ryby znajdujące się na szczycie łańcucha pokarmowego, czyli ryby drapieżne. Należą do nich m.in. rekin, miecznik, marlin, tuńczyk, halibut, szczupak.

Edytowane przez houseofcolours
Czas edycji: 2013-04-03 o 07:23
houseofcolours jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 09:16   #78
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Dlaczego tyle krytyki?

Ale kto w ogóle je ośmiornice ?
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 09:20   #79
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Dlaczego tyle krytyki?

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Ale kto w ogóle je ośmiornice ?
Wczoraj na rybnym gość przede mną w Auchan kupował.
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-03, 09:40   #80
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Dlaczego tyle krytyki?

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Ale kto w ogóle je ośmiornice ?
Nawet jeśli, to przecież nie jem codziennie na śniadanie ośmiornicy i rekina Nie dajmy się zwariować. Ja jem wszystko, a w moim przypadku wszystko oznacza zdrową, racjonalną dietę bez używek typu alkohol, nikotyna, narkotyki. Kawa i herbata sporadcznie (wpływu na dziecko nie zauważyłam, ale nie to były naprawdę niewielkie ilości,i niezbyt mocne żadne tam podwójne espresso).
W każdym razie i ja o tym cały czas piszę: dieta matki karmiacej nie powinna kojarzyc sie głównie z marchewką i gotowanym kurczakiem. Dziewczyny piszą: nie karmiłam i dobrze, mogłam zjeść sobie żurku i bigosu na święta. I w ogóle mogłam jeść co chciałam (i zapewne nie mają na myśli ośmiornicy). A dlaczego? Dlatego że na starcie dostaje się mnóstwo zakazów. Ktoś to dobrze opisał, cytuję:
Cytat:
- nie wolno jesc nic surowego, tylko gotowane jabłka i jarzyny
- nie wolno jeść nic smażonego, ani tłustego
- jeść twarożek, ale tylko sobie nakładac na chlebek, nie za dużo
- mleko pić, tylko chude, z kartonu, żadne tłuste od krowy
- mleko fermentowane absolutnie nie (czyli jogurt odpada), bo rozstrój powoduje u matki i dziecko
- ciemne pieczywo nie, bo zakwasza organizm i powoduje rozstrój
- ciasta drożdżowego nie ruszac, bo fermentuje w żołądku, biszkopt jeśc i sobie przekładać duszonymi jabłkami, żadnych słodyczy, czekolada to prawie śmierć
- pić 5 l wody dziennie
- chleb biały, bułkę masłem smarować, jeść z chudą wędlina, lub własnoręcznie upieczonym mięsem
- broń boże strączkowych!
- po miesiącu można sobie na kanapce położyć plasterek sparzonego pomidora
- zupkę gotować dla całej rodziny na chudym mięsie, do tego upieczone chude mięso z warzywami upieczonymi (no bo surowych to absolutnie nie)
- ser żółty - fatalny, bardzo tłusty, wapń źle się wchłania, można sobie taki z obniżona zawartością tłuszczu kupić
- żadnych wzdymających jak kalafior, brokuł, kapusta, brukselka, chyba że jako częśc składowa mieszkanki warzyw mrożonych
dziwicie się, że cześć kobiet nie chce słyszeć o kp?
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 10:31   #81
irmith
Wtajemniczenie
 
Avatar irmith
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: miasto morza i marzeń..
Wiadomości: 2 969
GG do irmith
Dot.: Dlaczego tyle krytyki?

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Nawet jeśli, to przecież nie jem codziennie na śniadanie ośmiornicy i rekina Nie dajmy się zwariować. Ja jem wszystko, a w moim przypadku wszystko oznacza zdrową, racjonalną dietę bez używek typu alkohol, nikotyna, narkotyki. Kawa i herbata sporadcznie (wpływu na dziecko nie zauważyłam, ale nie to były naprawdę niewielkie ilości,i niezbyt mocne żadne tam podwójne espresso).
W każdym razie i ja o tym cały czas piszę: dieta matki karmiacej nie powinna kojarzyc sie głównie z marchewką i gotowanym kurczakiem. Dziewczyny piszą: nie karmiłam i dobrze, mogłam zjeść sobie żurku i bigosu na święta. I w ogóle mogłam jeść co chciałam (i zapewne nie mają na myśli ośmiornicy). A dlaczego? Dlatego że na starcie dostaje się mnóstwo zakazów. Ktoś to dobrze opisał, cytuję:


dziwicie się, że cześć kobiet nie chce słyszeć o kp?
litania fascynująca, szkoda że poznałam dopiero jak córa ma 18mcy niewiedza bywa błogosławieństwem, pewnie dlatego nie zastanawiałam się tylko karmiłam ile tylko się dało.


Co do ryb ja bym polecała umiar, te tak zwane bezpieczne rybki hodowlane są karmione całą masą antybiotyków, dzięki łososiowi zakupionemu w normalnym sklepie i spożytemu w ilości jednego dzwonka o mało nie straciłam ciąży takie zatrucie zaliczyłam. Od tamtej pory żyję tanio jak mi się zachciewa rybki kupuję flądrę czy śledzie ewentualnie pstrąga, ekstrawagancję zostawiam innym
__________________
Martusieńka 11.10.2011
Szymon16.07.2013

Magdalenka 5.11.2014

i wystarczy nam tego miodu
irmith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 11:29   #82
houseofcolours
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 852
GG do houseofcolours
Dot.: Dlaczego tyle krytyki?

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
dziwicie się, że cześć kobiet nie chce słyszeć o kp?
Ale te wyżej wymienione przez ciebie to nie żadne zalecenia i nawet jak ktoś chciał jakiekolwiek zalecenia wykpić to nieudolnie. Zalecenia są chociażby tu: http://www.zdrowystartwprzyszlosc.pl...mienia-piersia i w menu matki karmiącej są i sery i nabiał i ciemne pieczywo więc ja nie wiem skąd ktoś bierze to, że nie wolno sera, jogurtu czy ciemnego pieczywa.

A jeśli chodzi o ośmiorniczki to ja akurat je uwielbiam i jadam dużo stąd wiem, że nie powinno się ich jeśc podczas ciąży i kp, bo jak zaszłam w ciążę to od razu sprawdzałam czy wolno je czy nie

---------- Dopisano o 11:29 ---------- Poprzedni post napisano o 10:41 ----------

Poświęciłam trochę czasu i nie znalazłam żadnej listy, która zabraniałaby spożywania sera, jogurtów, ciemnego pieczywa, biszkoptów, czy tym bardziej surowych owoców podczas karmienia piersią. Wiec nie wiem, dlaczego ktoś (autor 'litanii' z postu Linki) się śmieje z tego, że tego nie wolno podczas gdy nikt nie napisał, że nie wolno.

Edytowane przez houseofcolours
Czas edycji: 2013-04-03 o 10:44
houseofcolours jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 11:57   #83
irmith
Wtajemniczenie
 
Avatar irmith
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: miasto morza i marzeń..
Wiadomości: 2 969
GG do irmith
Dot.: Dlaczego tyle krytyki?

Ale tam jest napisane że biszkopt można z duszonymi jabłkami

Generalnie we wszystkim wskazany jest umiar, przecież nie każde dziecko rodzi się uczulone na powietrze oj tam jak ktos nie chce karmić to zawsze powód znajdzie.
__________________
Martusieńka 11.10.2011
Szymon16.07.2013

Magdalenka 5.11.2014

i wystarczy nam tego miodu
irmith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 12:32   #84
houseofcolours
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 852
GG do houseofcolours
Dot.: Dlaczego tyle krytyki?

Cytat:
Napisane przez irmith Pokaż wiadomość
Ale tam jest napisane że biszkopt można z duszonymi jabłkami

Generalnie we wszystkim wskazany jest umiar, przecież nie każde dziecko rodzi się uczulone na powietrze oj tam jak ktos nie chce karmić to zawsze powód znajdzie.
Ale też nie można mówić, że można jeść wszystko. Bo moje menu zostało wywrócone do góry nogami i niestety mocno okrojone podczas kp.
houseofcolours jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 13:41   #85
irmith
Wtajemniczenie
 
Avatar irmith
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: miasto morza i marzeń..
Wiadomości: 2 969
GG do irmith
Dot.: Dlaczego tyle krytyki?

Ale to zależy od organizmu dziecka, jedno będzie wrażliwe na kilka rzeczy a innego nie ruszy nic... to nie jest tak że każda matka kp ma się z automatu katować przez 2 lata gotowanym kurczakiem i tekturą mojej córy nie ruszało nic poza tym że nie mogłam nabiału krowiego, cały nabiał jaki mi się zamarzył musiałam z kozy i było ok, żadnej diety nie uprawiałam. Argument 'bo nie będę mogła nic jeść' nie jest argumentem przeciw KP.


A tyle krytyki dlatego że każdy kto ma coś za uszami musi się głośno wybielać przed innymi
__________________
Martusieńka 11.10.2011
Szymon16.07.2013

Magdalenka 5.11.2014

i wystarczy nam tego miodu
irmith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 15:36   #86
houseofcolours
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 852
GG do houseofcolours
Dot.: Dlaczego tyle krytyki?

Cytat:
Napisane przez irmith Pokaż wiadomość
Ale to zależy od organizmu dziecka, jedno będzie wrażliwe na kilka rzeczy a innego nie ruszy nic... to nie jest tak że każda matka kp ma się z automatu katować przez 2 lata gotowanym kurczakiem i tekturą mojej córy nie ruszało nic poza tym że nie mogłam nabiału krowiego, cały nabiał jaki mi się zamarzył musiałam z kozy i było ok, żadnej diety nie uprawiałam. Argument 'bo nie będę mogła nic jeść' nie jest argumentem przeciw KP.
Ja mówię o żywności, której nie powinna jeść żadna matka karmiąca piersią bez względu na organizm dziecka i jego reakcje a z której to żywności głównie składało się moje menu sprzed ciąży.
houseofcolours jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 15:56   #87
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Dlaczego tyle krytyki?

Cytat:
Napisane przez houseofcolours Pokaż wiadomość
Ale też nie można mówić, że można jeść wszystko. Bo moje menu zostało wywrócone do góry nogami i niestety mocno okrojone podczas kp.
a jakie było to menu w ciaży?
bo przecież już w ciąży jemy a) zdrowo b) liczymy sie z pewnymi ograniczeniami
dieta przy kp nie różni sie od tej w ciaży

w ciaży też karmimy dzieci w końcu
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 16:33   #88
houseofcolours
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 852
GG do houseofcolours
Dot.: Dlaczego tyle krytyki?

wobec tego napiszę tak: moje menu zostało wywrócone do góry nogami i mocno okrojone podczas ciąży i kp.
houseofcolours jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 16:34   #89
irmith
Wtajemniczenie
 
Avatar irmith
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: miasto morza i marzeń..
Wiadomości: 2 969
GG do irmith
Dot.: Dlaczego tyle krytyki?

Cytat:
Napisane przez houseofcolours Pokaż wiadomość
Ja mówię o żywności, której nie powinna jeść żadna matka karmiąca piersią bez względu na organizm dziecka i jego reakcje a z której to żywności głównie składało się moje menu sprzed ciąży.
No w takiej sytuacji to raczej oczywiste jest że trzeba się lekko przeorganizować
__________________
Martusieńka 11.10.2011
Szymon16.07.2013

Magdalenka 5.11.2014

i wystarczy nam tego miodu
irmith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 20:45   #90
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Dlaczego tyle krytyki?

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Ktoś to dobrze opisał, cytuję:

A kto to? Ja mam książkę sprzed 40 lat o kp i żywieniu małych dzieci, mógł się na niej opierać. Faktycznie są tam tego typu zakazy.
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:26.