Terminacja ciąży cz.3 - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-03-05, 05:33   #361
kalade
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 180
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Lisaki, trzeba przez to przejść. Ja jednego dnia płacze przez pół dnia a drugiego mam lepszy humor. Czas, czas, czas...
kalade jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-05, 06:57   #362
swiatelko11312
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 26
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Lisaki smaruj rączkę dalej altacetem napewno zejdzie. Jeśli potrzebujesz płakać to płacz to naprawdę pomaga ja też czasami zatrzymuje się w ciągu dnia i ryczę. Potem wracam do obowiązków i jest lepiej. Nie denerwuj się może kup sobie coś ziołowe go na stres 😘
swiatelko11312 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-05, 15:34   #363
Lisakl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 43
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Hej Dzieczyny, dziękuję za pocieszenie i rady ��rzeczywiście dzisiaj już mam lepsze samopoczucie pewnie jutro znowu będę miała doła... Ale patrząc na Was to wiem, że za jakiś czas znowu będzie dobrze ��

Edytowane przez Lisakl
Czas edycji: 2018-03-05 o 20:05
Lisakl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-06, 13:35   #364
nagiAkt
Zadomowienie
 
Avatar nagiAkt
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 233
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Cytat:
Napisane przez Roma1987 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, u mnie już minął miesiąc od T,a dokładnie 5 tygodni.

Staram się żyć normalnie, czasem zaboli serce na widok kobiety w ciąży, ale staram się nie rozpamiętywać tego co złe, z optymizmem patrze w przyszłość

Widzę, ze po okresie gdy ciagle ktoś się tu nowy pojawiał na razie się troszkę uspokoiło, to dobrze, starczy tych nieszczęść.

Karolkowa gratulacje, ale Wam się szybko udało!





A ja mam do Was pytanie o pierwsza miesiączkę po T, kiedy dostalyscie? U mnie minelo w piątek 5 tygodni i ani widu ani słychu, a w sumie doktor nie powiedziała mi jaki jest maksymalny czas braku miesiączki po którym trzeba się zgłosić do lekarza...
Właśnie miałam o to samo pytać. U mnie mija miesiąc od T i dziś dostałam... Brzuch mnie pobolewał i sie zaczęło. Szczerze to już zapomniałam całkiem o okresie o o myśleniu o nim.

Nawet nie wiedziałąm, że jeszcze przyjdzie jakiś wynik... Troche to głupie, bo czas mija oswajamy się i staramy się 'żyć' a tu nagle otrzymujesz takie cos. Jak narazie nic nie przyszło.

Kurde pomyśleć, że miesiąc temu dział się taki dramat
__________________
28.06

WIKTORIA

NASZ DZIUBEK
20.08.2014
15:10
nagiAkt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-06, 21:38   #365
kasia1221
Zadomowienie
 
Avatar kasia1221
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 325
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Hej dziewczyny, niestety ja też musiałam zmierzyć się z taką decyzja 28 lutego moja córeczka odeszła do Aniołków ciągle jest mi ciężko i czasem żałuję takiej decyzji, ale to był zespół edwardsa i wiem że cierpiała by jeszcze bardziej niż ja teraz od samego początku ciąży ciągle było coś nie tak, najpierw na pierwszym usg nie było widać zarodka potem dzieciątko było na każdym usg za małe jak na swój wiek, w 12 tyg wyszła nam duża przeziernosc-karkowa 7,8 mm i jakieś torbiele i zły przepływ czegos tam, pappa też wyszła bardzo niska. Patrząc po wszystkich wynikach mój aniołek nie miał wielkiej szansy ale mimo wszystko nie umiem się pogodzić z tym że to ja taką decyzję podjęłam, czuję się jakbym zabiła własne dziecko czy to minie?
kasia1221 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-06, 22:02   #366
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Cytat:
Napisane przez kasia1221 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, niestety ja też musiałam zmierzyć się z taką decyzja 28 lutego moja córeczka odeszła do Aniołków ciągle jest mi ciężko i czasem żałuję takiej decyzji, ale to był zespół edwardsa i wiem że cierpiała by jeszcze bardziej niż ja teraz od samego początku ciąży ciągle było coś nie tak, najpierw na pierwszym usg nie było widać zarodka potem dzieciątko było na każdym usg za małe jak na swój wiek, w 12 tyg wyszła nam duża przeziernosc-karkowa 7,8 mm i jakieś torbiele i zły przepływ czegos tam, pappa też wyszła bardzo niska. Patrząc po wszystkich wynikach mój aniołek nie miał wielkiej szansy ale mimo wszystko nie umiem się pogodzić z tym że to ja taką decyzję podjęłam, czuję się jakbym zabiła własne dziecko czy to minie?
Minie

16 grudnia pożegnaliśmy naszą córeczkę, również z zespołem Edwardsa. Wszystkie tutaj wiemy, jak to boli

Daj sobie czas na smutek i wszystkie towarzyszące mu uczucia, nie tłum tego w sobie. Każda z tych emocji jest ciężka, ale w pełni normalna. Pozwól sobie na nie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-06, 22:11   #367
wynn
Zadomowienie
 
Avatar wynn
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 681
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Hej Kasiu, bardzo mi przykro czy smutek minie, nie wiem, mysle, że z czasem każda z nas uczy się po prostu z nim żyć i z tą decyzją-nie do końca naszą. Żadna z nas nie zakonczyłaby zdrowej ciąży, nasze dzieci były czesto bardzo wyczekiwane, upragnione, ale niestety skazane na cierpienie, brak samodzielności, a często nawet na śmierć zaraz po urodzeniu. Ja uważam, że podjęłam słuszną decyzję, myślę, że moje dzieciątko jest teraz szczesliwe w lepszym świecie. Niewarto zadręczać się myślami, bo to co się stało to sie nie odstanie, postaraj się pogodzić sama ze sobą, uchroniłaś swoje dziecko przed cierpieniem, nie wszystkich stać na podjęcie tak odwaznej decyji w tak tragicznej sytuacji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wynn jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-03-07, 12:04   #368
Lisakl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 43
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Kasia, ja niestety nie za bardzo mogę pomóc bo sama jestem tydzień po T ale na dziewczyny z tego forum zawsze możesz liczyć. Potrafią pocieszyć w każdej ciężkiej chwili, która dopada nas znienacka. Jestem Wam bardzo wdzieczna, że chce Wam się tu jeszcze zaglądać i dodawać „nowym” otuchy chociaż od Waszych tragedii minęły już miesiące i może chciałybyście już zapomnieć...
Lisakl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-07, 20:25   #369
doris1435
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 24
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Witajcie dziewczyny.U mnie dokładnie dziś miesiąc po stracie naszego kochanego synka. Nie ma dnia bym o nim nie myślała,wszystko wróciło do normy,ale ból i żal pozostał.
Kasiu czytając twój wpis to tak jakbym dokładnie czytała swoją historię Ta sama wada , na pierwszym usg nie widać zarodka potem na każdym usg za małe do wieku ciąży i ciągle ta różnica wzrastała.I te same uczucia mi towarzyszyły co Tobie. Tyle mocno .
doris1435 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-08, 14:29   #370
OtoJa90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 218
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

"Kobieta ma tyle siły, że zadziwia mężczyzn. Dźwiga ciężary losu, rozwiązuje problemy, jest pełna miłości, radości i mądrości. Uśmiecha się gdy chce krzyczeć, śpiewa, gdy chce się jej płakać, płacze, gdy się cieszy i śmieje, gdy się boi. Jej miłość jest niekontrolowana. Łzy są jej sposobem wyrażania smutku, wątpliwości, miłości, samotności, cierpienia i dumy. Walczy o to, w co wierzy, sprzeciwia się niesprawiedliwości, daje z siebie wszystko, jej miłość jest bezwarunkowa. Mimo przeciwności losu znajduje w sobie siłę, by żyć dalej, wie, że pocałunek i przytulenie mogą uleczyć złamane serce. Ma tylko jedną wadę… zapomina ile jest warta."

Kobietki, w dniu Naszego Święta życzę samych pięknych dni!
Pamiętajcie, SIŁA jest KOBIETĄ ❤️😘

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
OtoJa90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-08, 14:50   #371
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Otoja pięknie napisałaś! Pamiętajmy o sobie i walczmy o szczęście

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-03-08, 18:34   #372
Karolkowa_86
Zakorzenienie
 
Avatar Karolkowa_86
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 6 696
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Dziewczynki wszystkiego dobrego !
Niech już więcej żadna Kobieta nie cierpi !

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Karolkowa_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-08, 18:56   #373
starszak75
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 78
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Dawno mnie tu nie było, widzę mnóstwo nowych osób. Przykro mi że musiałyście tu się znaleźć.
W tym miejscu chciałbym złożyć wszystkim Paniom najlepsze życzenia z okazji Dnia Kobiet. I niech się spełnią wszystkie Wasze najskrytsze marzenia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
starszak75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-10, 10:24   #374
Rosietherobot
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 112
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Starszak, a jak u Was?
Rosietherobot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-10, 14:17   #375
starszak75
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 78
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Po T. Mieliśmy poronienie w 12 Tc. Chyba daliśmy sobie spokój z próbami . A tak ogólnie raczej jest dobrze. Nie roztrzasamy Naszej decyzji, czasem idziemy na cmentarz, pewnie na rocznicę poleje się trochę łez. Ale cóż życie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez starszak75
Czas edycji: 2018-03-10 o 14:19
starszak75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-11, 17:38   #376
Rosietherobot
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 112
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Cytat:
Napisane przez starszak75 Pokaż wiadomość
Po T. Mieliśmy poronienie w 12 Tc. Chyba daliśmy sobie spokój z próbami . A tak ogólnie raczej jest dobrze. Nie roztrzasamy Naszej decyzji, czasem idziemy na cmentarz, pewnie na rocznicę poleje się trochę łez. Ale cóż życie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pamiętam Ja też niestety niedawno poroniłam- ale myślę, że jeszcze jedną próbę w sobie mam. Zobaczymy. Trzymajcie się!
Rosietherobot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-12, 10:08   #377
sabii79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 51
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

u mnie na dzisiaj dokładnie miesiąc.. wszystkie uczucia i stany, o których piszecie przerabialam i przerabiam cały czas . ściskam wszystkich serdecznie .przyszła wiosna może i do naszych serc też w końcu zawita ...
sabii79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-12, 11:21   #378
Lisakl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 43
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Mi mija prawie drugi tydzień od T. a wydaje mi się jakby to były miesiące a cała sytuacja nie dotyczyła mnie tylko kogoś innego... To chyba taki odruch obronny żeby ten koszmar wyrzucić z glowy. Ja dzisiaj pierwszy dzień w pracy czyli wracam do „normalności”. Pozdrawiam Was wszystkie bardzo serdecznie
Lisakl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-12, 14:20   #379
kalade
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 180
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

U mnie wczoraj minął miesiąc.. cały czas bardzo tęsknię za Krokiem to chyba nigdy nie minie...

---------- Dopisano o 15:20 ---------- Poprzedni post napisano o 15:19 ----------

*Leonkiem
kalade jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-03-12, 14:22   #380
OtoJa90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 218
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

No i u mnie jutro mija miesiąc... Wszystko nadal stoi przed oczami. Mam już takie momenty, że wydaje mi się, że wszystko jest i będzie ok, ale jakoś za długo to nie trwa...
To jeszcze jest za wcześnie, jeszcze trochę Dziewczyny.
Słońce zaświeci i dla Nas ❤️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
OtoJa90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-12, 20:03   #381
kasia1221
Zadomowienie
 
Avatar kasia1221
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 325
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Dziewczyny po jakim czasie po terminacjii zaczęłyście starania o kolejne dziecko?
kasia1221 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-13, 08:07   #382
joasiala
Zadomowienie
 
Avatar joasiala
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 399
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Cytat:
Napisane przez kasia1221 Pokaż wiadomość
Dziewczyny po jakim czasie po terminacjii zaczęłyście starania o kolejne dziecko?
Po 3 cykly zaczęliśmy i odrazu się udało. A dziś nasz gwiazdka ma już 5 miesięcy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
joasiala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-13, 08:38   #383
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Cytat:
Napisane przez kasia1221 Pokaż wiadomość
Dziewczyny po jakim czasie po terminacjii zaczęłyście starania o kolejne dziecko?
Po dwóch miesiączkach. Właśnie trwa nasz pierwszy cykl starań po terminacji.
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-13, 13:39   #384
Gomerka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 113
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Po 3 pełnych cyklach. Akurat 1 cs w trakcie i jak na złość bezowulacyjny.
Gomerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-13, 18:38   #385
kalade
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 180
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Cytat:
Napisane przez fioleciasto Pokaż wiadomość
Po dwóch miesiączkach. Właśnie trwa nasz pierwszy cykl starań po terminacji.
ja też mam takie przykazanie.
ale dzisiaj już 31dc i dalej nie ma@ i się nie zapowiada, żeby przyszła...;/
kalade jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-13, 19:04   #386
Karolkowa_86
Zakorzenienie
 
Avatar Karolkowa_86
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 6 696
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Kalade 3mam kciuki :-*

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Karolkowa_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-15, 06:09   #387
Elhi78
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 37
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Witaj tez jestem z Wrocławia i chyba czeka mnie ta sama sytuacja w 12tc w usg wyszły liczne niprawidlowosci przepuklina pepowinowa wodniaki szyi przyspieszone tetno i NT3.9 juz po tym mam ryzyko Zd 1:5 Ze 1:4 Zp 1:19 papa nawet nie poszłam omawiać bo juz po tym wyniku zapisali mnie na amniopukcje 26.03. znajoma lekarka kazała się nam przygotować na najgorsze bo zdziwiłbym się jeśli przy takich wynikach genetyka nic nie pokaże. Mam więc pytanie do Ciebie czy dla twojego lekarza prowadzącego wystarczył Fish bo ja usłyszałam ze będę musiała czekać min 3 tyg na pełne wyniki bez tego nikt nic nie zrobi i czy musiałaś mieć rozmowę z psychologram no i czy nie miałaś problemów na Brochowoe żeby Cię przyjęto -trzeba wcześniej się umawiać czy można tak z ulicy? Czuję że coś jest nie tak i jestem przerażona .
Elhi78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-15, 08:15   #388
olka_ra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 5
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Witam,
Piszę do Was dziewczyny, bo chyba potrzebuję się wygadać. W niedzielę minie u mnie 2 tygodnie od T. Trawi mnie żal i złość. I straszny lęk. W moim przypadku od podania pierwszej dawki tabletek (z pięciu) do poronienia minęło 30 godzin. Był to trzydziestogodzinny koszmar, pomimo naprawdę wspaniałego personelu szpitala.
To była moja pierwsza ciąża i paraliżuje mnie strach, że przy następnej próbie może się to powtórzyć. Genetyk mi mówił, że to trisomia prosta, że bez wpływu na następną ciążę, ale w tym momencie wydaje mi się, że szansa na normalną ciążę jest totalną abstrakcją.
Przez pierwszy tydzień myślałam, że sobie radzę, ale wróciłam do pracy i się sypię. Jak to możliwe, że wszystko dookoła dzieje się tak zwyczajnie, jakim cudem świat się nie skończył i nie zniknął, tylko wszystko dzieje się normalnie dalej.
Nie mam problemów z moją decyzją, nie zmieniłabym jej, ale czemu ten ból wraca, kiedy wydawało mi się, że już jest lepiej?
olka_ra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-15, 08:57   #389
kasia1221
Zadomowienie
 
Avatar kasia1221
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 325
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Olka_ra ból będzie wracał jeszcze wiele razy u mnie minęły dwa tygodnie wczoraj i dalej nie umiem się pogodzić z tym wszystkim, ciągle mam poczucie że zabiłam własne dziecko chociaż wiem że przy zespole edwardsa nie miało szans na życie mam ciągle raz lepsze dni, kiedy myślę że już będzie dobrze że dam radę, po czym przychodzi dzień kiedy znowu płaczę i jestem słaba psychicznie wczoraj pomogla mi spowiedź ale na jak długo - nie wiem :/ mimo wszystko tęsknię za moją córeczka i boję się kolejnych prób ale czekam tylko na zielone światło od lekarza i będziemy się starać o kolejne, a o pierwszym zawsze będę pamiętać i modlić się za nie
kasia1221 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-15, 09:28   #390
Elhi78
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 37
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Lisakl jeśli możesz mi odpowiedziec będę wdzieczna
Elhi78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-12-19 07:10:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:41.