Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3 - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-14, 15:48   #121
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: GRZYBICA! Proszę o pomoc :(

grzybica to nie bakteria, nic ci nie pomoże.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-14, 15:54   #122
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: GRZYBICA! Proszę o pomoc :(

O ludzie a gdzie ty jesteś w dorzeczu amazonki, że nie potrafisz sie dogadać ?
slownik i już
urosept jest na infekcje pęcherza a nie pochwy.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-14, 18:32   #123
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Nawracająca grzybica a seks oralny

Cytat:
Napisane przez syrenka1982 Pokaż wiadomość
Owszem to co połykamy poddaje się działaniu kwasu żoładkowego ALE ja uważam że układ pokarmowy i płciowy mają ze sobą trochę wspólnego, bo przecież doustne probiotyki ginekologiczne są zalecane właśnie z tym założeniem że taka kapsułka rozkłada się w jelitach, a namnażające się bakterie wędrują z jelita do pochwy i tam ją zasiedlają. A jeśli chodzi o sex oralny to nie wiem czy to jest tak do końca bezpieczne. Jeśli ktoś ma grzybicę jamy ustnej to może przecież przenieść grzybki na narządy partnera i infekcja gotowa.
układ pokarmowy i płciowy mają o tyle coś wspólnego, że jak się je dużo cukru, jakiś serów pleśniowych itd to sprzyja to grzybicy, ale ogólnie wszystko co się je, ma wpływ na zdrowie... a co do probiotyków ginekologicznych doustnych to one są doustne przede wszystkim dla wygody i dla ochrony jelit, po to mają specjalne kapsułki, jakby miały się rozkładać w żołądku to już nic by nie dotarło do pochwy a dociera (bo dla mnie np. lacibios działa). a takie nieliczne bakterie jogurtowe to nie dotrą Ci do dalszych części przewodu pokarmowego... ale fakt, lepiej uważać też na wszelakie pleśniawki w jamie ustnej.
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-14, 18:37   #124
skazula
Przyczajenie
 
Avatar skazula
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 10
Dot.: Nawracająca grzybica a seks oralny

ja mialam nawracającą grzybice, myślałam, że nasila się przy osłabieniu organizmu, bo tak czulam, ale od kiedy oboje z moim facetem zrobiliśmy sobie kuracje (ja clotrimazolum globulki plus maść, On maść- dokładnie wysmarowany codziennie wieczorem i tak przez 5 dni, tyle żyje grzybnia i zero seksu w tym czasie,) to problem ustał i od wielu miesięcy mamy spokój, podobono często jest tak że facet sam nie ma stanu zapalnego ale zaraża kobietę
skazula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-15, 09:03   #125
Myszka_83
Zakorzenienie
 
Avatar Myszka_83
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Fucking ro...
Wiadomości: 3 161
Dot.: GRZYBICA! Proszę o pomoc :(

Cytat:
Napisane przez analee Pokaż wiadomość
clotrimazolum i nystatyna dopochwowa. tak się składa, że sama dość niedawno się z tym borykałam. niemniej jeśli będziesz używać clotrimazolum, to ogranicz kontakt seksualny z chłopakiem. w ulotce doczytałam się, że jakaś substacja w maści może uszkodzić prezerwatywę.
Nystatyna jest na receptę
Może jakieś zioła sobie kup i przemywaj. Weź słownik i sobie przetłumacz, czy nawet napisz na kartce i pokaż w aptece co Ci dolega. Ale lekarz to i tak Cię nie ominie
__________________









Myszka_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-17, 12:37   #126
Wenaa
Raczkowanie
 
Avatar Wenaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 467
GG do Wenaa
Dot.: GRZYBICA! Proszę o pomoc :(

jesli nie masz jak isc do lekarza to polecam globulki przywracajace wlaściwą florę w pochwie (poszukaj gdzies w internecie jakie będą najlepsze) plus krem clotrimazolum, ktory jest bez recepty, przetlumacz w slowniku na necie, napisz na kartce i daj w aptece. Do tego możesz codziennie łykać jakieś tabletki ze szczepami bakterii lub jesc jogurt. Po co masz się męczyć!
__________________
Wenaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-17, 21:10   #127
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: GRZYBICA! Proszę o pomoc :(

a clotrimazolum w globulkach i bodajże nystatyna są w niektórych krajach bez recepty dostępne choć ja samoleczenia nie popieram bez badań
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-12, 21:23   #128
kamma14
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 151
Dot.: Powracająca grzybica pochwy

hej. leczyłam się na grzybicę pochwy. wszystko przeszło nic nie piecze, nic. skończyłam kurację ale gdy wkładam palec do pochwy gdy go wyciągam to mam cały palec w takim białym dośc lepkim śluzie z grudkami. (uspławów już nie mam) co to może być?
__________________
Próbuję uciec od samej siebie. Rzucam sie na wiatr. marze przez cały czas. żyje w chmurach..
kamma14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-12, 21:50   #129
syrenka1982
Raczkowanie
 
Avatar syrenka1982
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 440
Dot.: Powracająca grzybica pochwy

Cytat:
Napisane przez kamma14 Pokaż wiadomość
hej. leczyłam się na grzybicę pochwy. wszystko przeszło nic nie piecze, nic. skończyłam kurację ale gdy wkładam palec do pochwy gdy go wyciągam to mam cały palec w takim białym dośc lepkim śluzie z grudkami. (uspławów już nie mam) co to może być?
Zrób posiew z pochwy i zagadka sama się rozwiąże .
__________________
język angielski
syrenka1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 22:04   #130
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Arrow Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

I część https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=35245
II część https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=377346

z wikipedia.org

Objawy
Najczęstszym objawem grzybicy pochwy jest świąd, pieczenie i podrażnienie okolicy pochwy oraz sromu (także pieczenie przy oddawaniu moczu) oraz charakterystyczne upławy: najczęściej białawe, o konsystencji twarożku (grudki) lub żółtawe. Infekcja grzybicza może także przebiegać bezobjawowo lub ujawniać się jedynie w postaci bólu lub pieczenia podczas stosunku lub po nim (dyspareunia).

By potwierdzić, że mamy do czynienia z drożdżycą, należy wykonać posiew (wraz z hodowlą), który wykaże obecność drożdżaków lub grzybni, ponieważ wiele innych chorób może dawać podobne objawy.
Jeśli mamy do czynienia z nawracającymi infekcjami, należy poddać leczeniu także partnera seksualnego. U mężczyzn kandydoza przebiega często bezobjawowo, chociaż mogą pojawić się: czerwone plamki lub pęcherzyki na żołędzi, zaczerwienienie, świąd, etc.

Leczenie
W przypadku kandydozy pochwy zazwyczaj stosuje się leczenie miejscowe (dopochwowe) lekami azolowymi lub zawierającymi nystatynę, a w cięższych przypadkach lub przy nawracających infekcjach, także leki doustne (triazolowe). Zalecane są również zewnętrznie maści i kremy, jeśli jednak zawierają sterydy, należy stosować je jedynie w krótkotrwałej kuracji.
Niezależnie od przyjmowanych leków należy uzupełnić braki bakterii Lactobacillus, odpowiedzialnych za utrzymanie prawidłowej mikroflory pochwy – np. przyjmując preparaty probiotyczne z odpowiednimi szczepami bakterii Lactobacillus (Lactobacillus rhamnosus GR-1 oraz Lactobacillus fermentum RC-14) w celu kolonizacji nabłonka pochwy i stworzenia bariery ochronnej. Preparaty te można przyjmować miejscowo (dopochwowo) lub doustnie (wówczas chroniony jest również przewód pokarmowy).
Dodatkowo pacjentkom cierpiącym z powodu częstych nawrotów choroby zaleca się noszenie przewiewnej bawełnianej bielizny, zrezygnowanie ze stosowania tamponów w trakcie miesiączki, stosowanie płynów do higieny intymnej o neutralnym pH lub zawierających kwas mlekowy, unikanie basenów, sauny oraz ograniczenie spożywania cukru.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 09:36   #131
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez gorzala
nawet jeśli sa to pewnie suuuuuper drogie. wole kazac mamie mi wyslac tantum rosa w saszetkach, co myslisz? wiesz, po masci przestaje swedziec, ale nie widze, zeby kolor sie zmienil.. troche dzisiaj podmylam ja woda z cytryna, bo podobno kwasny odczyn to dobrze robi bla bla

mama radzi kupic tu gdzies rumianek i przemywac tak czesto jak to mozliwe i mowi ze ta masc bardzo dobra na takie sprawy.. ale kiedy beda jakies efekty? tzn. kiedy zniknie zaognienie

edit: znalazlam globulki dopochwowe clotrimazolum w bootsie za 11 euro wiec nie jest tak zle, maja tez zel i tabletki doustne XD mam wziac wszystko ?
po kolei: tantum rosa do przemywania jest ok, ale nie jest to środek który wyleczy infekcję, kwaśny odczyn rzeczywiście pomaga choć lepiej jeśli jest to kwas mlekowy - stąd proponowałam obniżanie pH pochwy za pomocą probiotyków (ja tutaj biorę lacibios femina, zobacz czy są tam jakieś probiotyki które mają lactobacillus rhamnosus GR-1 i l. reuteri RC-14 - bo to dwa najlepsze szczepy jeśli chodzi o ginekologiczne sprawy).
przemywanie rumiankiem jest ok jeśli nie jesteś na rumianek uczulona, ja osobiście wolałam nagietka czy korę dębu ale to już zależy od organizmu
globulki clotrimazolum u nas są na receptę - jeśli masz możliwość kupić bez, to możesz kupić i stosować, ale zaznaczam, że to jest leczenie w ciemno - z braku laku ok, ale nie masz pewności że to na bank grzybica. tabletki doustne to nie ma sensu skoro to infekcja miejsc intymnych (w ogóle nie wiedziałam, że są w formie doustnej ). a co do żelu to już bym się zdecydowała albo na żel albo na krem chyba że to żel dopochwowy to wtedy albo na żel albo globulki
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-06, 10:39   #132
shanonnowa
Rozeznanie
 
Avatar shanonnowa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 814
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

a mi się spożnia okres
i nie wiem czemu
ciąża nie wchodzi w grę, bo stosujemy prezerwaytywy i zawsze sprawdzamy czy są całe
okres zawsze mialam co 28 no rzadkością było co 29 dni.
raz spoznial mi sie 2 tygodnie z powodu infekcji ( z jakies 2 lata temu )
i teraz znow
teoretyccznie powinnam go mieć, bo zawsze przed okresem "wysypuje mnie" i teraz także pojawily się wypryski ( a problemow z cerą nie mam tylko przed okresem )
lecz coś jest nie tak
mam uplawy, pieczenie, ból jajników, podbrzusza
jakies 1.5tyg mialam jednodniowe plamienie
ajjjj tam czuje ze przypałętało się jakieś dziadostwo
jutro na 17 ide pryw do gina, mam nadzieje, że w końcu okaże się co powoduje brak okresu
czemu musimy sie tak męczyć?
nienawidze tego stanu
__________________
Jako dziewczyna 14-02-2010r

Jako narzeczona 19-09-2013r

Jako żona 20-09-2014r

1+1=2

Jako kierowca 19-02-2015r
shanonnowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 10:56   #133
gorzala
Zakorzenienie
 
Avatar gorzala
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 449
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez flybird Pokaż wiadomość
po kolei: tantum rosa do przemywania jest ok, ale nie jest to środek który wyleczy infekcję, kwaśny odczyn rzeczywiście pomaga choć lepiej jeśli jest to kwas mlekowy - stąd proponowałam obniżanie pH pochwy za pomocą probiotyków (ja tutaj biorę lacibios femina, zobacz czy są tam jakieś probiotyki które mają lactobacillus rhamnosus GR-1 i l. reuteri RC-14 - bo to dwa najlepsze szczepy jeśli chodzi o ginekologiczne sprawy).
przemywanie rumiankiem jest ok jeśli nie jesteś na rumianek uczulona, ja osobiście wolałam nagietka czy korę dębu ale to już zależy od organizmu
globulki clotrimazolum u nas są na receptę - jeśli masz możliwość kupić bez, to możesz kupić i stosować, ale zaznaczam, że to jest leczenie w ciemno - z braku laku ok, ale nie masz pewności że to na bank grzybica. tabletki doustne to nie ma sensu skoro to infekcja miejsc intymnych (w ogóle nie wiedziałam, że są w formie doustnej ). a co do żelu to już bym się zdecydowała albo na żel albo na krem chyba że to żel dopochwowy to wtedy albo na żel albo globulki
Kurde, ale zapodałaś trudnymi nazwami probiotyki, o matko, gdzie ja to tu znajdę i jak to po ang się nazywa xd pije jogurty prawie codziennie ale zwykle sa slodzone bo dzieciom sie kupuje tylko slodkie ;/ no i mysle o tych globulkach, w bootsie jest caly arsenal clotrimazolum i ceny w miare znosne, a co do tantum to chodzi wlasnie tylko o przemywanie, bo canesten sam w sobie jest antybiotykiem, wiec rumianek czy tantum byloby jako lek pomocniczny. Dzieki za rady, moze obejdzie sie z placeniem 100euro ... ~,~
gorzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 11:14   #134
dolcebabex
Wtajemniczenie
 
Avatar dolcebabex
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 2 238
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cześć dziewczyny!
Przejrzałam kilka wątków, korzystałam z wyszukiwarki i nigdzie nie mogę znaleźć informacji o leku FluomycinN- tabletki dopochwowe, google wyszukało mi ten lek na stronach niemieckich :/
Spotkała się któraś z Was z tym specyfikiem?
Podejrzewam też że na polskim rynku istnieje jakiś jego być może na dodatek tańszy odpowiednik tylko ginekolog przepisał lek za który ma wpływy od koncernów farmaceutycznych.
__________________

dolcebabex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 15:38   #135
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez gorzala Pokaż wiadomość
Kurde, ale zapodałaś trudnymi nazwami probiotyki, o matko, gdzie ja to tu znajdę i jak to po ang się nazywa xd pije jogurty prawie codziennie ale zwykle sa slodzone bo dzieciom sie kupuje tylko slodkie ;/ no i mysle o tych globulkach, w bootsie jest caly arsenal clotrimazolum i ceny w miare znosne, a co do tantum to chodzi wlasnie tylko o przemywanie, bo canesten sam w sobie jest antybiotykiem, wiec rumianek czy tantum byloby jako lek pomocniczny. Dzieki za rady, moze obejdzie sie z placeniem 100euro ... ~,~
z tym probiotykiem, to się nazywają normalnie: vaginal probiotic
przykładowo na szybko znalazłam taki z tymi szczepami co w lacibios: http://www.cvs.com/shop/product-deta...t?skuId=478861
powodzenia!

Cytat:
Napisane przez dolcebabex Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!
Przejrzałam kilka wątków, korzystałam z wyszukiwarki i nigdzie nie mogę znaleźć informacji o leku FluomycinN- tabletki dopochwowe, google wyszukało mi ten lek na stronach niemieckich :/
Spotkała się któraś z Was z tym specyfikiem?
Podejrzewam też że na polskim rynku istnieje jakiś jego być może na dodatek tańszy odpowiednik tylko ginekolog przepisał lek za który ma wpływy od koncernów farmaceutycznych.
wiesz co, ja go nie używałam, ale to to samo co fluomizin - lek przeciwbakteryjny, nie działa na rzęsistka i chlamydię ale głównie leczy bakterie, we wskazania też nie ma grzybów
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-08, 13:08   #136
molina_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 121
Question Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

czy jak boli to zawsze świadczy to o grzybicy?

Edytowane przez molina_
Czas edycji: 2012-09-08 o 13:22
molina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-08, 15:07   #137
ThatsWhatISaid
Raczkowanie
 
Avatar ThatsWhatISaid
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 32
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez molina_ Pokaż wiadomość
czy jak boli to zawsze świadczy to o grzybicy?
nie. jak masz grudkowatą wydzielinę, specyficzny zapach (tego akurat nie musi być, ja nie miałam), swędzi i boli, to jest grzybica. Sam ból może mieć rozmaitą przyczynę.
ThatsWhatISaid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-08, 17:06   #138
gorzala
Zakorzenienie
 
Avatar gorzala
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 449
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

probiotyk kupiłam, kefirek piję, kupiłam też globulki Canesten Pessary i tera niech mi ktos powie jak to się aplikuje hahaha

---------- Dopisano o 17:06 ---------- Poprzedni post napisano o 17:00 ----------

30 euro poszlo sie... ;d
gorzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-08, 22:00   #139
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez gorzala Pokaż wiadomość
probiotyk kupiłam, kefirek piję, kupiłam też globulki Canesten Pessary i tera niech mi ktos powie jak to się aplikuje hahaha

---------- Dopisano o 17:06 ---------- Poprzedni post napisano o 17:00 ----------

30 euro poszlo sie... ;d
hehe, dasz radę! to takie z aplikatorem? my mamy bardziej prymitywną formę clotrimazolu - po prostu globulki lub krem i juz
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-09, 12:52   #140
gorzala
Zakorzenienie
 
Avatar gorzala
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 449
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

tutaj nawet tabletki '72h po' mozna kupic bez recepty co do globulek to tak, sa z aplikatorem i widze niby na instrukcji jak to mniej wiecej ma wyglądać, ale jeszcze jak na złość dostałam wczoraj okresu więc nie mogłam aplikować a i jeszcze takie pytanie... jedna ta globulka jest duza, a pozostałe cztery małe. Która pierwsza? ta najwieksza dawka? zauwazylam tez ze zaczerwienienie powoli blednie po okladach z rumianku i zastosowaniu arsenału doustnego może obejdzie sie bez globulek zanim skonczy misie okres :P?

---------- Dopisano o 12:52 ---------- Poprzedni post napisano o 12:50 ----------

co do clotrimazolum to tutaj od wyboru do koloru : http://www.boots.com/en/Boots-Brands-A-to-Z/Canesten/
gorzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-09, 22:03   #141
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

wg mnie najpierw ta duża a potem małe - ale dopiero po skończeniu krwawienia miesięcznego
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 06:06   #142
marma53
Raczkowanie
 
Avatar marma53
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 402
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez gorzala Pokaż wiadomość
probiotyk kupiłam, kefirek piję, kupiłam też globulki Canesten Pessary i tera niech mi ktos powie jak to się aplikuje hahaha

---------- Dopisano o 17:06 ---------- Poprzedni post napisano o 17:00 ----------

30 euro poszlo sie... ;d
Przepraszam, że się tak wtrącę... ale kefiry (i w ogóle produkty z bakteriami fermentacyjnymi) nie są wskazane w przebiegu grzybicy.
W połowie sierpnia sama przechodziłam 14 infekcję w ciągu 18 m-cy..
Zaczęłam stosować dietę antygrzybiczną, do tego szczepionkę w kapsułkach FemiVaxin, codziennie Lactovaginal, codziennie witamina C (w końcu nadmiar wydalany z moczem..), ale najpierw oczywiście leczenie antybiotykami plus krem Clotrimazolum. Okres minął i póki co nie ma nawrotów, ale tak panicznie się tego boję, że jak tylko coś mnie zaswędzi to jestem chora, tak chce mi się płakać...
Wiecie co przeczytałam ostatnio? Że depilacja bądź golenie okolic intymnych u kobiety znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia infekcji, bo pochwa wtedy nie jest dostatecznie chroniona przed czynnikami zewnętrznymi...
Teraz przestrzegam kilku zasad:
1 - nie używam żadnych płynów i husteczek, tym bardziej z SLS (środek wysuszający), jeśli już to tylko podczas okresu i jeszcze dokładnie sprawdzam skład
2 - przemywam się letnią wodą
3 - noszę luźniejsze, bawełniane majtki i spodnie
4 - noszę cieńkie wkładki
5 - biorę te tabletki co wyżej napisałam
6 - trzymam się zasad diety antygrzybicznej
7 - piję dużo wody

Wiem, że to żadna radość, że to dopiero miesiąc niedługo minie... ale każdy dzień bez tego paskudztwa to jest cud.
I czytałam też, że dopiero po 2-3 latach bez nawrotu infekcji można powiedzieć, że jest się wyleczonym, bo przez tyle czasu zarodki grzybów panoszą się w organizmie..


Dolcebabex, FluomycinN to międzynarodowa nazwa leku (u nas w Polsce) TETESEPT Andgidin, tabletki do ssania o działaniu bakterio i grzybobójczym i przeciwgrzybycznym z zawartością witaminy C.
__________________
"Nie ma rzeczy niemożliwych. Potrzebne są tylko chęci, pomysł i wiara w siebie."


Edytowane przez marma53
Czas edycji: 2012-09-10 o 06:10
marma53 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 10:01   #143
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez marma53 Pokaż wiadomość
Przepraszam, że się tak wtrącę... ale kefiry (i w ogóle produkty z bakteriami fermentacyjnymi) nie są wskazane w przebiegu grzybicy.
a wyjaśnisz, dlaczego? w sensie nie mówię o kefirach ale bardziej ogólnie o produkty z bakteriami kwasu mlekowego. ja od pewnego czasu i jak leczyłam sie, to stosowałam/stosuję regularnie i wspomagająco probiotyk (lacibios femina) i zauważałam poprawę... dlaczego nie są wskazane w czasie leczenia grzybicy? zaznaczam, że miałam zawsze grzybicę nie BV.

btw, gratuluję wyleczenia i trzymam kciuki aby było trwałe!
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 11:13   #144
gorzala
Zakorzenienie
 
Avatar gorzala
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 449
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

pierwsze slysze ze kefir niewskazany??? Nawet ginekolog mi mówił przez telefon, że mam sobie tutaj kupić, bo zawiera te naturalne bakterie i działa jak probiotyk, który z resztą też kupiłam :P
gorzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 11:16   #145
marma53
Raczkowanie
 
Avatar marma53
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 402
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Bo do produkcji kefiru zazwyczaj są dodawane oprócz kwasu mlekowego, drożdże, które nie są wskazane, a nawet zabronione podczas grzybicy pochwy.

Też myślałam, że kefir to dobry pomysł, ale poczytałam to forum plus o diecie antygrzybicznej i ogólny proces powstawania produktów fermentowanych, bo też się zdziwiłam, że nie jest to wskazane..
__________________
"Nie ma rzeczy niemożliwych. Potrzebne są tylko chęci, pomysł i wiara w siebie."


Edytowane przez marma53
Czas edycji: 2012-09-10 o 11:17
marma53 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 11:38   #146
agattee
Zakorzenienie
 
Avatar agattee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Germany.
Wiadomości: 9 640
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

a ja juz myslalam, ze opuszcze wasz watek ale niestety.

moja ostatnia wiadomosc byla dobra, 15 i 31go sierpnia kochalismy sie i bylo wszystko super. w koncu bez zadnego bolu.
chlopak leczyl swoj ukl. moczowy, pozniej leczyl grzybka.
w tym czasie w ktorym on leczyl grzybka ja bralam tabletki na infekcje bakteryjne w ukl. moczowym. gdy bylam w trakcie brania przedostatniej tabletki zaczelam miec wrazenie, a raczej objaw jakbym miala przeziebiony pecherz, parcie na mocz itd. nie wiem czy to wynik brania tego leku czy co innego, bo skoro biore lek przeciwbakteryjny w ukl. moczowym wiec chyba niemozliwe, zebym przeziebila pecherz?
okres sie skonczyl. kochalismy sie i znow czulam ta jakby suchosc i otarcie. nie wiem czy to wrocilo bo jesli tak to dlaczego skoro w sierpniu bylo dobrze i bezbolesnie, wrrr...
co najgorsze, tutaj w Niemczech nie maja zadnych probiotykow. znalazlam Femibion ale w aptece powiedzieli, ze juz ta firma tego nie produkuje i nie ma zadnych podobnych tabletek -.-

chcialam dodac, ze podczas brania tabletek na infekcje bakteryjne w ukl. moczowym, nie bralam probiotykow. moglo wiec sie znowu cos zakorzenic u mnie?
__________________

R.




Edytowane przez agattee
Czas edycji: 2012-09-10 o 15:50
agattee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 15:15   #147
gorzala
Zakorzenienie
 
Avatar gorzala
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 449
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez marma53 Pokaż wiadomość
Bo do produkcji kefiru zazwyczaj są dodawane oprócz kwasu mlekowego, drożdże, które nie są wskazane, a nawet zabronione podczas grzybicy pochwy.

Też myślałam, że kefir to dobry pomysł, ale poczytałam to forum plus o diecie antygrzybicznej i ogólny proces powstawania produktów fermentowanych, bo też się zdziwiłam, że nie jest to wskazane..
W składzie kefiru z mlekpolu jest tylko mleo pasteryzowane, mleko w proszku, zywe kultury baterii kefirowych, kultury bakterii probiotycznych Lactobacillus casei i to wszystko :P I ze idealny dla diabetykow xD Nie ma nic o drożdżach ? Może tu chodzi tylko o niektóre firmy?
gorzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 16:07   #148
marma53
Raczkowanie
 
Avatar marma53
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 402
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez gorzala Pokaż wiadomość
W składzie kefiru z mlekpolu jest tylko mleo pasteryzowane, mleko w proszku, zywe kultury baterii kefirowych, kultury bakterii probiotycznych Lactobacillus casei i to wszystko :P I ze idealny dla diabetykow xD Nie ma nic o drożdżach ? Może tu chodzi tylko o niektóre firmy?
A zobacz, tutaj czytałam o zasadach diety antygrzybicznej:
http://zielonaapteka.co.uk/dieta-prz...czna-n-21.html

W zabronionych są produkty fermentowane, produkty dla diabetyków...
__________________
"Nie ma rzeczy niemożliwych. Potrzebne są tylko chęci, pomysł i wiara w siebie."

marma53 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 21:50   #149
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez marma53 Pokaż wiadomość
Bo do produkcji kefiru zazwyczaj są dodawane oprócz kwasu mlekowego, drożdże, które nie są wskazane, a nawet zabronione podczas grzybicy pochwy.

Też myślałam, że kefir to dobry pomysł, ale poczytałam to forum plus o diecie antygrzybicznej i ogólny proces powstawania produktów fermentowanych, bo też się zdziwiłam, że nie jest to wskazane..
do kefiru są zawsze dodawane drożdże kefirowe, ale mi bardziej chodzi o produkty fermentowane i zawierające pałeczki kwasu mlekowego - czyli probiotyki (które łykam) lub chociażby ogórki kiszone itp. bo że kefir to wiem

Cytat:
Napisane przez agattee Pokaż wiadomość
a ja juz myslalam, ze opuszcze wasz watek ale niestety.

moja ostatnia wiadomosc byla dobra, 15 i 31go sierpnia kochalismy sie i bylo wszystko super. w koncu bez zadnego bolu.
chlopak leczyl swoj ukl. moczowy, pozniej leczyl grzybka.
w tym czasie w ktorym on leczyl grzybka ja bralam tabletki na infekcje bakteryjne w ukl. moczowym. gdy bylam w trakcie brania przedostatniej tabletki zaczelam miec wrazenie, a raczej objaw jakbym miala przeziebiony pecherz, parcie na mocz itd. nie wiem czy to wynik brania tego leku czy co innego, bo skoro biore lek przeciwbakteryjny w ukl. moczowym wiec chyba niemozliwe, zebym przeziebila pecherz?
okres sie skonczyl. kochalismy sie i znow czulam ta jakby suchosc i otarcie. nie wiem czy to wrocilo bo jesli tak to dlaczego skoro w sierpniu bylo dobrze i bezbolesnie, wrrr...
co najgorsze, tutaj w Niemczech nie maja zadnych probiotykow. znalazlam Femibion ale w aptece powiedzieli, ze juz ta firma tego nie produkuje i nie ma zadnych podobnych tabletek -.-

chcialam dodac, ze podczas brania tabletek na infekcje bakteryjne w ukl. moczowym, nie bralam probiotykow. moglo wiec sie znowu cos zakorzenic u mnie?
jak brałaś antybiotyk bez osłonki to niby mogło.. zwłaszcza że masz już osłabiony organizm.. nie wierzę, żeby nie mieli ŻADNYCH probiotyków dla kobiet! rany, może niech Ci ktoś wyśle pocztą?
a chłopak już ok?
kurcze, trudno powiedzieć czy to teraz grzybek, bakterie czy... nic i w głowie Ci siedzi. w posiewie moczu wcześniej jaka bakteria wyszła? może lek był źle dobrany?
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 06:02   #150
monciakrk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 24
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Może kuracja zbyt krótko trwała.
monciakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-27 10:54:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:16.