Hybrydy - co robię nie tak? WĄTEK ZBIORCZY - Strona 45 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Manicure hybrydowy

Notka

Manicure hybrydowy Forum dla osób, które interesują się manicurem hybrydowy. Tutaj znajdziesz porady związane z technikami zdobienia paznokci. Poznasz plusy i minusy hybrydy.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-02-10, 17:50   #1321
mrumrumrupigu
Przyczajenie
 
Avatar mrumrumrupigu
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 26
Dot.: Hybrydy - co robię nie tak? WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Lady eSs Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy miała któraś z Was bazę proteinową Neonail? Nie wiem, co robię nie tak ale hybryda na tej bazie bardzo szybko odpada (zarówno na brzegach jak i przy skórkach zadziera się). Na semilacu nic takiego się nie dzieje, pięknie się trzymają.
Matuję bloczkiem, cleaner, primer bezkwasowy, dwie warstwy bazy Neonail (pierwsza cieniutka, druga minimalnie grubsza). Oczywiście z kazdą warstwą bazy, koloru, topu zabezpieczam dokładnie wolny brzeg. Przetestowałam bazę na sobie - szybkie odpryski, u innej osoby to samo. Szkoda mi trochę wyrzucić, może macie jakieś pomysły?
Używam tej bazy już bardzo długo i jak do tej pory żadnych problemów, hybryda trzyma mi się aż do zdjęcia, czyli średnio 2,5 tygodnia, do 3 bo zazwyczaj po takim okresie zdejmuję
mrumrumrupigu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-12, 17:51   #1322
Lady eSs
Rozeznanie
 
Avatar Lady eSs
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 821
Dot.: Hybrydy - co robię nie tak? WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez mrumrumrupigu Pokaż wiadomość
Używam tej bazy już bardzo długo i jak do tej pory żadnych problemów, hybryda trzyma mi się aż do zdjęcia, czyli średnio 2,5 tygodnia, do 3 bo zazwyczaj po takim okresie zdejmuję

Czyli wygląda na to, że nie umiem się tą bazą posługiwać . Nakładałam ją też samą, bez koloru żeby zapuścić na niej paznokcie - po kąpieli zaczęła się zapowietrzać. Chyba, że to od tego, że mam obecnie osłabione, cieniutkie paznokcie.

Dziękuję za odpowiedzi. Nie mam cierpliwości żeby jeszcze próbować, zostanę jednak przy Semilacu
__________________
''Jeśli szczęście do Ciebie jeszcze nie przyszło – to znaczy, że jest duże i idzie małymi krokami.''
Lady eSs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-13, 09:03   #1323
MartusSs8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: In the middle of nowhere
Wiadomości: 11
Dot.: Hybrydy - co robię nie tak? WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez ewel86 Pokaż wiadomość
Ja w ogole nie sciagam acetonem do golasa. Te hardy w ogole sie ciezko odmaczaja to raz.
Ja piluje top i odrost z bazy i znow zalewam bazą.
Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Martuś, w momencie gdy po zdjęciu acetonu baza nie chce odchodzić, to odłóż drewniany patyczek i po prostu spiluj ja delikatnie pilnikiem, zostawiając jej cieniutka warstwę. I na to znowu baza i jedziesz dalej z tematem. Nic na siłę, takim skrobaniem tylko niszczysz paznokcie.
Cytat:
Napisane przez Gahla Pokaż wiadomość
Cześć,

wszystko, co mi przychodzi do głowy:
zamień waciki kosmetyczne na bezpyłowe, a aceton na zmywacz do paznokci Isana zielony z Rossmanna (koniecznie zielony! bo ma aceton, ten różowy jest bezacetonowy).
Nasącz waciki naprawdę solidnie, mają być naprawdę mokre, a nie wilgotne.
Potem na paznokieć i ściśle owiń folią aluminiową na minimum 10 minut.
Jeśli masz więcej niż 2 warstwy lakieru (koloru), albo nakładałaś hybrydę więcej niż 7-10 dni temu, możesz wydłużać czas pod folią.
Jeśli masz chłodno w pokoju, możesz trzymać zafoliowane palce drugą ręką, żeby było im cieplej, albo użyć suszarki.
I spróbuj innej bazy, jakiejś lżejszej.
U mnie takie rozwiązanie działa w 9 na 10 razy.
To niepowodzenie za 10 razem zwykle sama sobie funduję np. niewystarczająco nasączając wacik
Trzymam kciuki za powodzenie u Ciebie

PS Zwykle używam Semilaca na bazie Gelish.
Najczęściej kładę 3 warstwy koloru.
Nigdy nie spiłowuję topu.

Dzięki dziewczyny, będę próbować

Ostatnio jeszcze doszłam do wniosku, że za słabo piłuję top. Muszę wyczuć to jakoś.
MartusSs8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-14, 22:53   #1324
4d88b8945be75952c39c61b9b17b2a8019c982be_5fd16501de8d4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 733
Dot.: Hybrydy - co robię nie tak? WĄTEK ZBIORCZY

Treść usunięta
4d88b8945be75952c39c61b9b17b2a8019c982be_5fd16501de8d4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-14, 23:08   #1325
Dycarreau
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 1
Dot.: Hybrydy - co robię nie tak? WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez 4d88b8945be75952c39c61b9b 17b2a8019c982be_5fd16501d e8d4 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Nie da się przedobrzyć. Ja mam lampę gdzie bazę powinno się utwardzać 5s ale bojąc się, że to za mało zawsze trzymam 30s a top na 60 żeby mieć pewność, że po tygodniu nie odpadnie
Dycarreau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-16, 10:17   #1326
mrumrumrupigu
Przyczajenie
 
Avatar mrumrumrupigu
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 26
Dot.: Hybrydy - co robię nie tak? WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Lady eSs Pokaż wiadomość
Czyli wygląda na to, że nie umiem się tą bazą posługiwać . Nakładałam ją też samą, bez koloru żeby zapuścić na niej paznokcie - po kąpieli zaczęła się zapowietrzać. Chyba, że to od tego, że mam obecnie osłabione, cieniutkie paznokcie.

Dziękuję za odpowiedzi. Nie mam cierpliwości żeby jeszcze próbować, zostanę jednak przy Semilacu
Jeśli zapowietrza się po kąpieli to może za słabo utwardzona albo niedokładnie, lub zalałaś gdzieś skórki. Odchodzi Ci z boków od skórek czy z przodu??
mrumrumrupigu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-20, 00:35   #1327
Lady eSs
Rozeznanie
 
Avatar Lady eSs
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 821
Dot.: Hybrydy - co robię nie tak? WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez mrumrumrupigu Pokaż wiadomość
Jeśli zapowietrza się po kąpieli to może za słabo utwardzona albo niedokładnie, lub zalałaś gdzieś skórki. Odchodzi Ci z boków od skórek czy z przodu??

Baza odchodzi od góry, zabezpieczam wolny brzeg.
__________________
''Jeśli szczęście do Ciebie jeszcze nie przyszło – to znaczy, że jest duże i idzie małymi krokami.''
Lady eSs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-02-22, 14:34   #1328
e_madi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 20
Dot.: Hybrydy - co robię nie tak? WĄTEK ZBIORCZY

Cześć,
Mam problem z hybrydami, a właściwie z paznokciami.
Moje paznokcie niestety dość mocno się rozdwajają. Jak robię hybrydę, staram się dobrze zabezpieczać wolny brzeg, ale najwyraźniej mi nie wychodzi wystarczająco dobrze. Po około tygodniu mam już hybrydę do zmiany, bo odchodzi razem z kawałkiem płytki paznokcia w miejscu rozdwojenia.
Na paznokciach, które się nie rozdwajają, hybryda trzyma się świetnie.

Czy macie jakieś rady?
e_madi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-23, 16:32   #1329
4d88b8945be75952c39c61b9b17b2a8019c982be_5fd16501de8d4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 733
Dot.: Hybrydy - co robię nie tak? WĄTEK ZBIORCZY

Treść usunięta
4d88b8945be75952c39c61b9b17b2a8019c982be_5fd16501de8d4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-23, 18:14   #1330
she_like
Zadomowienie
 
Avatar she_like
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 1 311
Dot.: Hybrydy - co robię nie tak? WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez e_madi Pokaż wiadomość
Cześć,
Mam problem z hybrydami, a właściwie z paznokciami.
Moje paznokcie niestety dość mocno się rozdwajają. Jak robię hybrydę, staram się dobrze zabezpieczać wolny brzeg, ale najwyraźniej mi nie wychodzi wystarczająco dobrze. Po około tygodniu mam już hybrydę do zmiany, bo odchodzi razem z kawałkiem płytki paznokcia w miejscu rozdwojenia.
Na paznokciach, które się nie rozdwajają, hybryda trzyma się świetnie.

Czy macie jakieś rady?


Może spróbuj bazy z proteiną? Zawsze pomoże scalić trochę paznokcia


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Nastawienie to mała rzecz, która robi wielką różnicę.

she_like jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-11, 13:27   #1331
sexylook1993
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 43
Dot.: Hybrydy - co robię nie tak? WĄTEK ZBIORCZY

Cześć dziewczyny. Kupiłam ostatnio z Brillbird ŻEL HARD & GO GEL & LAC KERATIN do utwardzania naturalnych paznokci. Myślałam, że jest to coś al'a baza z Indigo. Paznokcie traktuje przed nałożeniem standardowo jak w przypadku każdej bazy. Ale na tej z Brillbird się hybryda nie trzyma ! Odpada, roluję się lub kruszy po kilku dniach, produkt nie zostawia warstwy lepkiej, może dlatego ? Opinii na temat marki w necie niewiele, a na temat konkretnie tego produktu to już w ogóle. Miał ktoś ? Jak to stosować ? Co robię źle, że na każdej bazie się wszystko trzyma a konkretnie na tej nie ?! Miał ktoś z nią styczność ?
sexylook1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-11, 13:34   #1332
Faith_ane
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 5
Dot.: Hybrydy - co robię nie tak? WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez e_madi Pokaż wiadomość
Cześć,
Mam problem z hybrydami, a właściwie z paznokciami.
Moje paznokcie niestety dość mocno się rozdwajają. Jak robię hybrydę, staram się dobrze zabezpieczać wolny brzeg, ale najwyraźniej mi nie wychodzi wystarczająco dobrze. Po około tygodniu mam już hybrydę do zmiany, bo odchodzi razem z kawałkiem płytki paznokcia w miejscu rozdwojenia.
Na paznokciach, które się nie rozdwajają, hybryda trzyma się świetnie.

Czy macie jakieś rady?
Piszesz, że na paznokietkach, które się nie rozdawają problem nie występuje, więc ja bym zrobiła przerwę na chwilkę w hybrydach (wiem, niełatwe). W tym czasie jakieś spa dla pazurków - odżywienie, nawilżenie, wzmocnienie. U mnie na rozdwojone paznokcie super zadziałała kuracja domowa oliwą z oliwek (ale może być też oliwka dla dzieci). Codziennie po 5-6 min takiej kąpieli wystarczy. Sprawdź efekty. U mnie mocniejsze paznokcie były już po 1,5 tygodnia

Edytowane przez Faith_ane
Czas edycji: 2019-03-11 o 15:04
Faith_ane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-24, 13:28   #1333
Cappuccino
Zakorzenienie
 
Avatar Cappuccino
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 353
Dot.: Hybrydy - co robię nie tak? WĄTEK ZBIORCZY

Mam problem z przedłuzeniem paznocki żelem. Nakłam formę na palec/ paznokieć i potem żel, 60 sek w lampie LED. Jednak bardzo częśto dostaje mi siwę powietrze pod żelowego paznokcie i po prostu odpada. Widać, że powietrrze się dostało, jak zachaczę czy podważę paznokciem to odłamuje się kawałek paznokcia. Jest jakis sposób, żeby temu zapobiec?

---------- Dopisano o 14:28 ---------- Poprzedni post napisano o 14:10 ----------

jeszcze jedno pytanie. ,ysle nad zamówieniem sobie z aliexpress takich form do paznoci, bo narazie strszanie duzo czasu mi to zajmuje jak robie na tych szablonach przyklejanych do palca.

Uzywałyście kiedyś tego ? Czy te formy są jednorazowe czy można je użyć ponownie?

https://pl.aliexpress.com/item/Szybk...00000000000000
Cappuccino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-25, 15:59   #1334
syrzgl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 3
Dot.: Hybrydy - co robię nie tak? WĄTEK ZBIORCZY

Cześć Dziewczyny!

Kupiłam zestaw startowy do hybrydy na ebayu z lakierami neonail. Pierwszy raz w życiu robiłam sobie hybrydę i mam w sumie 3 problemy z lakierem. W Was moja nadzieja. Może któraś z Was też się z tym spotkała?

1. Lakier zasycha na pędzelku i brzegach buteleczki Nałożenie bazy, dwóch warstw lakieru i topu zajęło mi prawie dwie godziny. Taka byłam przejęta i tak mi się ręce trzęsły. Efekt był cudowny, ale kiedy po dwóch tygodniach zdjęłam hybrydę i chciałam nałożyć nową, okazało się, że baza i top są w porządku, ale kolor jakby zasechł na całej długości pędzelka i tego plastikowego patyczka. Widać to na zdjęciu. Płakać mi się chciało. Dopiero jak usunęłam drewnianym patyczkiem płaty lakieru i wyczyściłam pędzelek cleanerem, udało się malować, ale w lakierze zostały zaschnięte farfocle. Kiedy nakładam lakier na paznokcie, one też się pojawiają. Zdejmuję je więc z paznokcia patyczkiem, ale malowanie to udręka i babranina. Jest mi szkoda, bo dopiero raz użyłam lakieru. Zastanawiam się, co zrobiłam nie tak. Chciałabym tego uniknąć, bo mam jeszcze dwa nienaruszone lakiery. Ten na zdjęciu to french medium pink z neonail. Dodam jeszcze, że malowałam paznokcie w pochmurny dzień, bez lampy, a lakier przechowuje w kartoniku w szafie, bez dostępu słońca.

2. W bazie są jakby pyłki. Na pewno nie z paznokcia, bo po opiłowaniu i zmatowieniu płytki, oczyszczam ją szczoteczką z resztek pyłku i szybko przemywam wodą. Osuszam ręcznikiem i dopiero po kilku minutach oczyszczam wacikiem bezpyłowym nasączonym cleanerem. Mimo to jak nakładam bazę, to pod światło widzę zatopione w niej drobinki. Skąd one się biorą? Możliwe że z tzw. bezpyłowego wacika?

3. W lakierze są mini bąbelki/ pęcherzyki powietrza. Jak maluję, muszę więc pilnować, żeby nie zostały i dlatego kilka razy przejeżdżam pędzelkiem, aż nic nie widać.

Czy Wy też macie takie atrakcje? Może już widzicie co robię nie tak? Będę Wam bardzo wdzięczna za pomoc
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20190311_125412.jpg (91,3 KB, 36 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20190311_131936.jpg (98,7 KB, 29 załadowań)
syrzgl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-25, 17:15   #1335
aga024
Zadomowienie
 
Avatar aga024
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 388
Dot.: Hybrydy - co robię nie tak? WĄTEK ZBIORCZY

1. Witaj Syrzgl, co do zaschniętego lakieru przyczyn może być wiele. Sprawdź datę ważności. Nie kupiłaś zestawu z pewnego źródła, więc może ktoś wysłał stary lakier? Nigdy nie próbowałam neonail, używam rzeczy z aliexpress i też dostaję różne kwiatki. Lakiery tej samej firmy mają różne konsystencje, buteleczki takie same, a produktu czasem mniej, czasem więcej itd. Nie wiem, czy dobrze zrozumiałam, ale jeśli lakiery były na początku ok, a później zaczęły twardnieć, to może jak robiłaś paznokcie trzymałaś je blisko lampy? Trzeba unikać kontaktu lampa - lakier, nawet w zamkniętej butelce.
2. Baza była nowa? Może ktoś wcześniej zapaskudził i Ci odsprzedał. Wiem też, że nie wszystkie waciki bezpyłowe tego pyłku nie mają. Może to wina innych czynników zewnętrznych, np. pyłków w pomieszczeniu (ze swetra, koca, ręczników papierowych...). Swoją drogą ja jak już zmatowię płytkę, to nie myję kolejny raz rąk, tylko od razu przemywam cleanerem i niczym już nie wycieram, tylko czekam, aż samo wyschnie.
3. Też takie bąbelki zauważam w niektórych lakierach (przeważnie jasnych) i nie wiem skąd to się bierze, ale można z tym walczyć, tylko trzeba więcej czasu poświęcać na malowanie paznokci. Spróbuj kupić inną bazę i lakier, nawet z biedronki i wtedy spróbować jeszcze raz. Nie zniechęcaj się, hybrydomania wciąga
Robię paznokcie tylko sobie, może niech jeszcze wypowiedzą się dziewczyny, które więcej wiedzą
__________________
Never, never, never give up.
aga024 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-25, 20:14   #1336
syrzgl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 3
Dot.: Hybrydy - co robię nie tak? WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez aga024 Pokaż wiadomość
1. Witaj Syrzgl, co do zaschniętego lakieru przyczyn może być wiele. Sprawdź datę ważności. Nie kupiłaś zestawu z pewnego źródła, więc może ktoś wysłał stary lakier? Nigdy nie próbowałam neonail, używam rzeczy z aliexpress i też dostaję różne kwiatki. Lakiery tej samej firmy mają różne konsystencje, buteleczki takie same, a produktu czasem mniej, czasem więcej itd. Nie wiem, czy dobrze zrozumiałam, ale jeśli lakiery były na początku ok, a później zaczęły twardnieć, to może jak robiłaś paznokcie trzymałaś je blisko lampy? Trzeba unikać kontaktu lampa - lakier, nawet w zamkniętej butelce.
2. Baza była nowa? Może ktoś wcześniej zapaskudził i Ci odsprzedał. Wiem też, że nie wszystkie waciki bezpyłowe tego pyłku nie mają. Może to wina innych czynników zewnętrznych, np. pyłków w pomieszczeniu (ze swetra, koca, ręczników papierowych...). Swoją drogą ja jak już zmatowię płytkę, to nie myję kolejny raz rąk, tylko od razu przemywam cleanerem i niczym już nie wycieram, tylko czekam, aż samo wyschnie.
3. Też takie bąbelki zauważam w niektórych lakierach (przeważnie jasnych) i nie wiem skąd to się bierze, ale można z tym walczyć, tylko trzeba więcej czasu poświęcać na malowanie paznokci. Spróbuj kupić inną bazę i lakier, nawet z biedronki i wtedy spróbować jeszcze raz. Nie zniechęcaj się, hybrydomania wciąga
Robię paznokcie tylko sobie, może niech jeszcze wypowiedzą się dziewczyny, które więcej wiedzą
Bardzo Ci jestem wdzięczna za odpowiedź
Od razu mi ulżyło. Też tak pomyślałam, że może następnym razem lepiej kupić z oryginalnej strony neonail. Lakiery są ważne do lutego 2021. Może ja niewłaściwie maluję? Nabieram kroplę i nakładam na paznokieć. Później wycieram pędzelek o brzeg buteleczki i prawie czystym pędzelkiem rozprowadzam lakier na płytce. Może dlatego zasycha na brzegach buteleczki? I malowałam przy świetle dziennym, ale w bardzo pochmurny dzień, bez lampy. A powinnam w ciemnym pomieszczeniu z lampą? Jestem początkująca i naprawdę uczę się podstaw. Może nie wpadłam na coś, co jest oczywiste, więc wybaczcie
syrzgl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-25, 21:36   #1337
aga024
Zadomowienie
 
Avatar aga024
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 388
Dot.: Hybrydy - co robię nie tak? WĄTEK ZBIORCZY

Syrzgl, wycieranie pędzelka o brzeg butelki niczego nie zmienia, u mnie z tego wycierania aż leje się po brzegach i czasami nie powycieram dokładnie, nic nigdy nie wyschło. Kiedyś naciapałam lakierem na taką tackę, co na niej kładę dłoń przy zdobieniach i zauważyłam dopiero po kilku dniach, lakier wciąż był mokry i lepki. Nie rozumiem jak malowałaś bez lampy hybrydę? Chodzi Ci o oświetlenie pomieszczenia? Jeśli tak, to TO nie ma żadnego wpływu na jakość/trwałość lakieru. Kwestia wygody, im lepsze oświetlenie, tym łatwiej pomalować paznokcia. Ale szczerze, robię pazurki zazwyczaj w nocy do zwykłej lampki przy biurku, bo w dzień nie mam na to czasu, mój błąd.
Kto pyta, nie błądzi. Sama uczyłam się z youtuba i blogów. Jest tego mnóstwo od podstaw, krok po kroku. Jak już podstawy opanujesz, to możesz pobawić się pyłkami, naklejkami, klejnocikami i wszelkimi innymi pierdołami
P.S. teraz jest w biedronce zniżka na lakiery hybrydowe, spróbuj jeden kolorek, co Ci szkodzi.
Polecam też paznokciowe zakupy na aliexpress, czeka się długo na paczki, ale lakiery w granicach 5 zł/szt, wszystkie ozdoby i przyrządy takie same jak u nas, tylko dużo taniej. Jest tu też wątek o zakupach paznokciowych z ali.
__________________
Never, never, never give up.
aga024 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-25, 22:14   #1338
Cappuccino
Zakorzenienie
 
Avatar Cappuccino
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 353
Dot.: Hybrydy - co robię nie tak? WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Cappuccino Pokaż wiadomość
Mam problem z przedłuzeniem paznocki żelem. Nakłam formę na palec/ paznokieć i potem żel, 60 sek w lampie LED. Jednak bardzo częśto dostaje mi siwę powietrze pod żelowego paznokcie i po prostu odpada. Widać, że powietrrze się dostało, jak zachaczę czy podważę paznokciem to odłamuje się kawałek paznokcia. Jest jakis sposób, żeby temu zapobiec?

---------- Dopisano o 14:28 ---------- Poprzedni post napisano o 14:10 ----------

jeszcze jedno pytanie. ,mysle nad zamówieniem sobie z aliexpress takich form do paznoci, bo narazie strszanie duzo czasu mi to zajmuje jak robie na tych szablonach przyklejanych do palca.

Uzywałyście kiedyś tego ? Czy te formy są jednorazowe czy można je użyć ponownie?

https://pl.aliexpress.com/item/Szybk...00000000000000
ktoś podpowie ?
Cappuccino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-26, 07:38   #1339
EKaczmarek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15
Dot.: Hybrydy - co robię nie tak? WĄTEK ZBIORCZY

Nie używałam tego nigdy więcej niż raz
EKaczmarek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-26, 07:47   #1340
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Hybrydy - co robię nie tak? WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez syrzgl Pokaż wiadomość
Może ja niewłaściwie maluję?
To raczej kwestia przechowywania lakierów. Hybrydy nie lubią wysokich temperatur, słońca, nie lubią też jak się je stawia za blisko światła lampy uv/led w trakcie malowania, nie lubią też być za słabo zakręcane - wtedy właśnie mogą zasychać.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-26, 08:33   #1341
Cappuccino
Zakorzenienie
 
Avatar Cappuccino
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 353
Dot.: Hybrydy - co robię nie tak? WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez EKaczmarek Pokaż wiadomość
Nie używałam tego nigdy więcej niż raz
a jak robilas paznocie to powietrze nie dostawało się pod te forme? bo mam wizje, że jak sie dostanie pod taką formę to od razu cały pazur odleci a nie np kawałek jak przy standartowym przedłuzaniu
Cappuccino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-26, 08:35   #1342
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Hybrydy - co robię nie tak? WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Cappuccino Pokaż wiadomość
a jak robilas paznocie to powietrze nie dostawało się pod te forme? bo mam wizje, że jak sie dostanie pod taką formę to od razu cały pazur odleci a nie np kawałek jak przy standartowym przedłuzaniu
Po youtubie krązy mnostwo pozytywnych recenzji tego systemu (w PL dostępne Elisium czy jakoś tak), chwalą właśnie te formy. Myślę, że przy dociskaniu żelu do płytki chyba usuwa się to powietrze.
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-26, 13:01   #1343
syrzgl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 3
Dot.: Hybrydy - co robię nie tak? WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez aga024 Pokaż wiadomość
Syrzgl, wycieranie pędzelka o brzeg butelki niczego nie zmienia, u mnie z tego wycierania aż leje się po brzegach i czasami nie powycieram dokładnie, nic nigdy nie wyschło. Kiedyś naciapałam lakierem na taką tackę, co na niej kładę dłoń przy zdobieniach i zauważyłam dopiero po kilku dniach, lakier wciąż był mokry i lepki. Nie rozumiem jak malowałaś bez lampy hybrydę? Chodzi Ci o oświetlenie pomieszczenia? Jeśli tak, to TO nie ma żadnego wpływu na jakość/trwałość lakieru. Kwestia wygody, im lepsze oświetlenie, tym łatwiej pomalować paznokcia. Ale szczerze, robię pazurki zazwyczaj w nocy do zwykłej lampki przy biurku, bo w dzień nie mam na to czasu, mój błąd.
Kto pyta, nie błądzi. Sama uczyłam się z youtuba i blogów. Jest tego mnóstwo od podstaw, krok po kroku. Jak już podstawy opanujesz, to możesz pobawić się pyłkami, naklejkami, klejnocikami i wszelkimi innymi pierdołami
P.S. teraz jest w biedronce zniżka na lakiery hybrydowe, spróbuj jeden kolorek, co Ci szkodzi.
Polecam też paznokciowe zakupy na aliexpress, czeka się długo na paczki, ale lakiery w granicach 5 zł/szt, wszystkie ozdoby i przyrządy takie same jak u nas, tylko dużo taniej. Jest tu też wątek o zakupach paznokciowych z ali.
Dziękuję Bardzo mi pomogłaś. Czyli skoro u Ciebie lakier tak długo pozostaje mokry, to stawiam na wadliwość mojego. Chętnie spróbowałabym tego z Biedronki, ale akurat wyjechałam zagranicę i nigdzie nie mogę dostać stacjonarnie hybrydy. Biedronki wprawdzie nie ma, ale są różne drogerie. Jak zapytałam ekspedientkę o lakier hybrydowy, to mało z drabinki nie spadła. Powiedziała, żeby raczej szukać w internecie. A szkoda, bo ja zanim kupię, lubię zobaczyć coś na własne oczy, wtedy widzę na przykład jaki jest naprawdę kolor, pomacać butelkę itp. Wtedy bardziej wiem, co kupuję. No ale poczekam i jak będę w Polsce, to się obkupię A o lampę mi chodziło jako o oświetlenie. Tą do paznokci mam

---------- Dopisano o 14:01 ---------- Poprzedni post napisano o 13:55 ----------

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
To raczej kwestia przechowywania lakierów. Hybrydy nie lubią wysokich temperatur, słońca, nie lubią też jak się je stawia za blisko światła lampy uv/led w trakcie malowania, nie lubią też być za słabo zakręcane - wtedy właśnie mogą zasychać.
Dziękuję Ci za rady. Nie pomyślałam o tym, a może rzeczywiście buteleczka stała za blisko lampy. Następnym razem zwrócę na to uwagę
syrzgl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-27, 08:18   #1344
riolla
Raczkowanie
 
Avatar riolla
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 50
Dot.: Hybrydy - co robię nie tak? WĄTEK ZBIORCZY

Tak to fakt, też trzymam lakiery z dala od lampy żeby nic się z nimi złego nie działo, kiedyś słyszałam też o poradzie, że warto buteleczkę z lakierem przeturlać kilka razy przed użyciem, żeby lakier się dobrze wymieszał.
riolla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-07, 08:13   #1345
4d88b8945be75952c39c61b9b17b2a8019c982be_5fd16501de8d4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 733
Dot.: Hybrydy - co robię nie tak? WĄTEK ZBIORCZY

Treść usunięta
4d88b8945be75952c39c61b9b17b2a8019c982be_5fd16501de8d4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-07, 11:48   #1346
aga024
Zadomowienie
 
Avatar aga024
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 388
Dot.: Hybrydy - co robię nie tak? WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez 4d88b8945be75952c39c61b9b 17b2a8019c982be_5fd16501d e8d4 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Nie widzę na zdjęciach gdzie ten top zjeżdża? Może dajesz za grube warstwy? Jak robiłam paznokcie na szybko, to właśnie wszystko się rolowało i warstwy się nie trzymały, rozdwajały. Lepiej dać kilka cieniuteńkich niż jedną grubą. Tak samo może być z topem.
__________________
Never, never, never give up.
aga024 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-07, 13:53   #1347
4d88b8945be75952c39c61b9b17b2a8019c982be_5fd16501de8d4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 733
Dot.: Hybrydy - co robię nie tak? WĄTEK ZBIORCZY

Treść usunięta
4d88b8945be75952c39c61b9b17b2a8019c982be_5fd16501de8d4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-07, 16:34   #1348
aga024
Zadomowienie
 
Avatar aga024
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 388
Dot.: Hybrydy - co robię nie tak? WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez 4d88b8945be75952c39c61b9b 17b2a8019c982be_5fd16501d e8d4 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Normalnie powinno dawać się wszystkiego po 1 warstwie, z kolorem bywa tak, że nie kryje idealnie, dlatego maluje się 2, 3 albo i więcej razy. Top zazwyczaj nakładam tylko jedną warstwę, dawałam 2 dla lepszego efektu matowego i zwykłego, jeśli chciałam mieć grubsze paznokcie. Jeśli robiłaś wszystko zgodnie z zasadami, np. nie przemywałaś warstwy dyspersyjnej koloru, nie dotykałaś (żeby płytka się nie tłuściła), lakiery są dobre i próbowałaś różnych, utwardzasz w lampie tyle ile trzeba, to już nie mam pomysłu. Fakt, że problem pojawia się tylko na końcu, wyklucza problemy z płytką paznokcia, inaczej odchodziłaby już sama baza, albo pierwsza warstwa lakieru.
__________________
Never, never, never give up.
aga024 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-08, 07:50   #1349
4d88b8945be75952c39c61b9b17b2a8019c982be_5fd16501de8d4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 733
Dot.: Hybrydy - co robię nie tak? WĄTEK ZBIORCZY

Treść usunięta
4d88b8945be75952c39c61b9b17b2a8019c982be_5fd16501de8d4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-08, 07:58   #1350
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Hybrydy - co robię nie tak? WĄTEK ZBIORCZY

@kinia, a produkty (kolor + top) masz z tej samej firmy czy z innej?
Czy przetarcie warstwy koloru cleanerem, a potem nałożenie topu, niweluje ten problem?
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Manicure hybrydowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-07-31 10:09:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:18.