Tusze do drukarki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-21, 11:45   #1
zapominajkaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 74
Question

Tusze do drukarki


Witam, nie wiem czy w dobrym miejscu ten temat zakładam ale tylko tu mi pasowało . Chodzi o to podjęłam decyzję że tym razem kupię zamiennik zamiast oryginalnego tuszu do drukarki - głównie ze względu na cenę, tak jak patrzę to może być nawet o 60% niższa. Czytałam już na różnych forach i opinie są skrajne, dużo osób pisze, że jakość wydruku zależy od rodzaju zamiennika, niektórzy chwalą inni krytykują takie rozwiązanie, z jednej strony niska cena (zamiennik), z drugiej gwarancja niezawodności i jakość (oryginał) itd.
A co wy dziewczyny sądzicie?
Ps.
Poszukuję informacji o zamiennikach do HP (konkretnie model HP LJ 1320), najlepiej linki do allegro jak kupowałyście i się spisały.
zapominajkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-21, 11:49   #2
olina_
Raczkowanie
 
Avatar olina_
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 348
Dot.: Tusze do drukarki

pasował ci ten temat tylko do działu o pracy?


--
co do tuszu, moja siostra zakupiła ostatnio zamiennik i musiała reklamować bo było coś nie tak. Inni znowu używają i jest ok. Spróbuj.

Edytowane przez olina_
Czas edycji: 2011-10-21 o 11:53
olina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-21, 11:53   #3
ratta
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 553
Dot.: Tusze do drukarki

No a nie pasuje? Jak pracuje nieoryginalny tusz
__________________
Proszę osoby, które zaciągnęły kredyt hipoteczny, o wypełnienie ankiety do pracy magisterskiej, która znajduje się
TU

Z góry dziękuję za pomoc.

ratta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-21, 12:40   #4
paraqua
Raczkowanie
 
Avatar paraqua
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: sprzed laptopa
Wiadomości: 300
Dot.: Tusze do drukarki

zapytaj sie w dziale uroda:/
__________________
Miej wyj...ane a bedzie ci dane
paraqua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-21, 15:17   #5
kasia86rz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 20
Dot.: Tusze do drukarki

Ja mam u siebie w biurze urządzenie wielofunkcyjne HP. Raz szef kazał mi kupić zamienniki i była to tragedia. Poszły do wyrzucenia. W przypadku sprzętu HP są takie pojemniki XXL - wystarczają na 3 razy więcej stron wydruku, a kosztują 2 razy więcej niż standardowe.

No i są oryginalne Nie traci się gwarancji na urządzenie Jak w sklepie za drogo, to popatrz na allegro.
kasia86rz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-21, 16:13   #6
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Tusze do drukarki

Odsyłam do programu Galileo, kiedy to testowali oryginalne tusze i zamienniki, a leciał w tym tygodniu

Ile ludzi, tyle opinii. Ja od zawsze jadę na zamiennikach i różnicy nie widzę w jakości wydruku różnicy, a w obcecnej drukarce za komplet tuszy zamienników płacę 25zł, jedynie zabawa jest z przekładaniem chipów, ale wolę to robić niżeli płacić 100zł za wszystkie. Drukarkę mam typowo fotograficzną, z możliwością wydruku na cd, a różnicy nie widze, jedynie w cenie
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-21, 16:20   #7
kasia86rz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 20
Dot.: Tusze do drukarki

Może to też zależy od zaawansowanai drukarki. W tańszych i prostszych modelach to bez różnicy, ale w droższych, bardziej zaawansowanych technicznie, z dokładniejsza głowicą, pewnie to ma znaczenie (łatwiej zasycha, łatwiej zatkać głowicę, drukarka ma czujniki jak kadridż włożono) itp.
kasia86rz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-22, 11:59   #8
mysia7a
Raczkowanie
 
Avatar mysia7a
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 138
Dot.: Tusze do drukarki

Przez kilka lat pracowałam w sklepie komputerowym, i z mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że niektóre zamienniki są dobre, niektóre kiepskie, (zależy od firmy) ale te dobre też dzielą się na takie, że mogą znaleźć się wadliwe, no i do tego dochodzi też to, że niektóre pojemniczki są "chińskie" a niektóre wręcz też inne Wiele razy wkładałam zamiennik do drukarki na sklepie i wydajność miał dużą większą
mysia7a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-22, 17:24   #9
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Tusze do drukarki

Całe życie jadę na zamiennikach. Pierwsza drukarka to jakaś przedpotopowa, kolorowa HP- moje pierwsze, tanie zamienniki Później 2 urządzenia wielofunkcyjne Epson, brałam zamienniki i nigdy nie narzekałam na jakość (ok. 3 razy tańsze były zamienniki). Co prawda nie były one najtańsze z allegro (np. za 5 zł), tylko sprawdzone za jakieś 30-35 zł na jeden kolor. Nie widziałam różnicy w jakości, może gdybym drukowała zdjęcia Teraz mam laserową, starą jak świat, czarno-białą hp 1300 i kupuję sam proszek Tak ekonomicznie jeszcze nigdy nie drukowałam (za 100 zł udaje mi się wydrukować ok. 2500 kartek- 3 'wsypy' proszku- u mnie starcza to na ok. 1 rok). No i nie ma czegoś takiego, że tusz zasycha
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-24, 14:08   #10
ilkas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 236
Dot.: Tusze do drukarki

Cytat:
Napisane przez mysia7a Pokaż wiadomość
Przez kilka lat pracowałam w sklepie komputerowym, i z mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że niektóre zamienniki są dobre, niektóre kiepskie
Zgodzę się w 100%, mąż kupuje do naszej drukarki głównie zamienniki, tylko nie jakieś pierwsze lepsze made in china, tylko sprawdzone (najlepiej z certyfikatem OEM), jest ku temu kilka powodów:
Przede wszystkim cena - za oryginalny toner w serwisie HP chcieli ponad 300 pln a mąż kupił zamiennik w sklepie internetowym za 120. Porównaj sobie sama: http://decusdruk.pl/sklep/index.php .
Jakość dobrych zamienników nie ustępują oryginałom, przy zakupie dobrego nie widać wręcz różnicy w wydruku.
Wydajność tonerów zamienników, wydaje mi się że są one wydajniejsze niż oryginalne tusze (pewna nie jestem).

Edytowane przez ilkas
Czas edycji: 2011-10-24 o 14:09
ilkas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-26, 12:37   #11
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: Tusze do drukarki

Ja mam urządzenie wielofunkcyjne HP, w 80 procentach używam zamienniki (czasami zdarzało mi się kupic oryginalne, ale teraz już raczej przestanę, bo się nie opłaca). Nigdy nie zauważyłam różnicy w jakości wydruku, sama drukarka ma już z 6 lat i nie było z nią żadnych problemów, a drukuję dość dużo. Zamienniki kupuję w Saturnie, są o wiele tańsze od HP i często mają do tego większą pojemność. W internecie jest na pewno jeszcze taniej.
__________________


_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-26, 23:10   #12
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Tusze do drukarki

Cytat:
Napisane przez ilkas Pokaż wiadomość
Zgodzę się w 100%, mąż kupuje do naszej drukarki głównie zamienniki, tylko nie jakieś pierwsze lepsze made in china, tylko sprawdzone (najlepiej z certyfikatem OEM), jest ku temu kilka powodów:
Przede wszystkim cena - za oryginalny toner w serwisie HP chcieli ponad 300 pln a mąż kupił zamiennik w sklepie internetowym za 120. Porównaj sobie sama: http://decusdruk.pl/sklep/index.php .
Jakość dobrych zamienników nie ustępują oryginałom, przy zakupie dobrego nie widać wręcz różnicy w wydruku.
Wydajność tonerów zamienników, wydaje mi się że są one wydajniejsze niż oryginalne tusze (pewna nie jestem).
Jako toner rozumiesz pojemnik z 1 kolorem?
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-27, 12:23   #13
zapominajkaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 74
Dot.: Tusze do drukarki

Cytat:
Napisane przez ilkas Pokaż wiadomość
tylko nie jakieś pierwsze lepsze made in china, tylko sprawdzone (najlepiej z certyfikatem OEM)
Dzięki za odpowiedzi, przekonałam sie do zamienników , mam tylko pytanie co to za certyfikat, o którym piszesz, gdzie dostać tusze z takim certyfikatem :P ?
zapominajkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-28, 16:23   #14
ilkas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 236
Dot.: Tusze do drukarki

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
Jako toner rozumiesz pojemnik z 1 kolorem?
tak
ilkas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-28, 16:33   #15
McCormick
Raczkowanie
 
Avatar McCormick
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 31
Dot.: Tusze do drukarki

Ja zawsze kupuje na Allegro i nigdy jeszcze wtopy nie bylo. Tak wiec polecam.
__________________
Filozofia życiowa? Zero Tabu i do przodu
McCormick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-31, 13:51   #16
ilkas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 236
Dot.: Tusze do drukarki

Cytat:
Napisane przez zapominajkaa Pokaż wiadomość
mam tylko pytanie co to za certyfikat, o którym piszesz, gdzie dostać tusze z takim certyfikatem :P ?
Pisałam o tym kilka postów wcześniej:

Albo Allegro.
ilkas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-26, 14:15   #17
bombonierkazeklerka
Przyczajenie
 
Avatar bombonierkazeklerka
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1
Dot.: Tusze do drukarki

Ja się raz nacięłam na alledrogo, nie minęło parę dni i mój epson przestał dobrze drukować . Rozglądam się teraz za jakimś pewniejszym źródłem pozyskiwania tuszy.
bombonierkazeklerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 14:06   #18
ilkas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 236
Dot.: Tusze do drukarki

Cytat:
Napisane przez malgosiami Pokaż wiadomość
Ja polecam to http://www.spam.pl
Pewne źródło informacji.
.. i pewna reklama !

Edytowane przez zlosliwiec
Czas edycji: 2012-06-25 o 17:10
ilkas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:17.