Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring - Strona 50 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-09-22, 12:30   #1471
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez alekasandra31 Pokaż wiadomość
Jeśli szukacie podcastów z dobrym głosem i dykcją bez zarzutu to polecę wam kanał Coś Strasznego. Niedawno trafiłam i bardzo mi się spodobał.

Co do hulajduszy - no jakoś nie mogę się przemóc, kopiuje Stanowo i tyle. Ale polubiłam Wschodnie Zbrodnie, też coś ciekawego
Tez lubie Cos Strasznego.

Bardzo ciekawy i smutny podcast ostatnio u Krym in All. Zawsze bardzo boli mnie jak ktos krzywdzi druga osobe a wlasciwie nie poniesie zadnej kary.

Polecam tez kanal True crime story. Dziewczyna tez ciekawie opowiada.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-23, 10:06   #1472
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Prawdopodobnie znaleziono broń z której zabito parę studentów w Górach Stołowych:
https://klodzko.naszemiasto.pl/morde...5W8CZ1DDwEoq00
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-23, 10:57   #1473
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;88155501]Prawdopodobnie znaleziono broń z której zabito parę studentów w Górach Stołowych:
https://klodzko.naszemiasto.pl/morde...5W8CZ1DDwEoq00[/QUOTE]O kurcze niezle... Moze ta sprawa wyjasni sie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-24, 20:18   #1474
Takion94
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 814
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez Monia284 Pokaż wiadomość
O kurcze niezle... Moze ta sprawa wyjasni sie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też mam taką nadzieję
Takion94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-25, 14:30   #1475
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 266
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

https://youtu.be/u_t-_CZsxTs

Polecam najnowszy odcinek „Morderstwo (nie)doskonale”, przedstawia sprawę zabójstwa dziennikarza polskiego radia z lat 90 tych o tyle ciekawe, ze przez zupełny przypadek w rekonstrukcji z programu 997 wzięli udział prawdziwi sprawcy zabójstwa. W odcinku również wypowiada się redaktor Fajbusiewicz.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-25, 16:28   #1476
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
https://youtu.be/u_t-_CZsxTs

Polecam najnowszy odcinek „Morderstwo (nie)doskonale”, przedstawia sprawę zabójstwa dziennikarza polskiego radia z lat 90 tych o tyle ciekawe, ze przez zupełny przypadek w rekonstrukcji z programu 997 wzięli udział prawdziwi sprawcy zabójstwa. W odcinku również wypowiada się redaktor Fajbusiewicz.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki, naprawdę interesująca sprawa

Ja ostatnio często słucham Mystery Cabin, Z notatnika dzielnicowego, Krym in All, a z angielskojęzycznych That Chapter - pasuje mi zwłaszcza do wstawania rano, bo długość filmów dla mnie idealna akurat żeby zjeść śniadanie i zrobić makijaż, a sposób narracji jest na tyle energiczny i rezolutny, że pasuje mi do powolnego rozbudzania się.

Nie mogę za to już słuchać Szepthanki i Michała Larka z serią Opowieści starego szkieła, bo w połowie gubię wątek.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-25, 21:13   #1477
Voytkova
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 1 451
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez Monia284 Pokaż wiadomość
O kurcze niezle... Moze ta sprawa wyjasni sie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Bardzo mnie intryguje ta sprawa i bardzo współczuje rodzicom ,oglądałam jakiś program z ich udziałem i aż się serce krajało .Bylam w tym miejscu chyba jakieś 4 lata po morderstwie ,przechodziły mnie ciarki .Od tej pory śledzę uważnie wszystkie doniesienia na ten temat i mam nadzieje ze w końcu winni zostaną ukarani .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Voytkova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-09-26, 15:07   #1478
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Sluchaliscie juz historii Brandona Swansona w wykonaniu Kompulika?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-26, 20:27   #1479
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Sluchaliscie juz historii Brandona Swansona w wykonaniu Kompulika?
Tak rewelacyjne jak zawsze. Tyle szczegolow i ciekawa analiza. A Ty co uwazasz??

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-26, 20:44   #1480
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez Monia284 Pokaż wiadomość
Tak rewelacyjne jak zawsze. Tyle szczegolow i ciekawa analiza. A Ty co uwazasz??

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Do tej pory myślałam, że on wpadł do rzeki i po prostu ciało nie wypłynęło, jak to czasem bywa. Ale po tej szczegółowej analizie poszukiwań, tego co mogły znaczyć tropy podejmowane ciągle na nowo przez psy od zwłok, myślę, że rzeczywiście jego ciało mogło się znaleźć na jednym z tych pól uprawnych, rozłożyło się tam i zostało przemielone przez maszyny rolnicze. Pytanie tylko jak się tam znalazło, czy miały w tym udział inne osoby.

Dużo się dowiedziałam z tego odcinka nt specyfiki pracy z psami tropiącymi. Wcześniej wiedziałam tylko, że szkolenie takiego psa trwa 3 lata (w Polsce).

W każdym razie ktoś tam na tych polach się rozkładał, bo inaczej nie byłoby tylu tropów.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-26, 21:57   #1481
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Teoretycznie nadal istnieje jakas "szansa" ze on jest w rzece, ale chyba mala skoro rzeka chyba rozlegla nie jest i sprawdzili ja szybko i sprawdzali chyba wiele razy.
Tez mi pasuje teoria o polach. Dlaczego powiedzial "oh shit" i sie rozlaczyl. Przychodzi tu na mysl cos strasznego i niespodziewanego, ale moze jednak to nie byla wielka sprawa, ale po prostu musial sie rozlaczyc. Nie sadze zeby byl wypadek samochodowy skoro nie bylo sladow (chyba ze zostaly zatarte) i nie bylo nic slychac w sluchawce. Moze to nie bylo nic wielkiego, ale potem Brandon byl w zlym stanie zasnal, a jakis rolnik go nie zauwazyl i pozniej wydarzyla sie tragedia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-09-27, 08:34   #1482
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez Monia284 Pokaż wiadomość
Teoretycznie nadal istnieje jakas "szansa" ze on jest w rzece, ale chyba mala skoro rzeka chyba rozlegla nie jest i sprawdzili ja szybko i sprawdzali chyba wiele razy.
Tez mi pasuje teoria o polach. Dlaczego powiedzial "oh shit" i sie rozlaczyl. Przychodzi tu na mysl cos strasznego i niespodziewanego, ale moze jednak to nie byla wielka sprawa, ale po prostu musial sie rozlaczyc. Nie sadze zeby byl wypadek samochodowy skoro nie bylo sladow (chyba ze zostaly zatarte) i nie bylo nic slychac w sluchawce. Moze to nie bylo nic wielkiego, ale potem Brandon byl w zlym stanie zasnal, a jakis rolnik go nie zauwazyl i pozniej wydarzyla sie tragedia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mogl w cos wdepnac, stracic rownowage, telefon wypadl mu z reki i potem byl juz niezdatny do uzytku.

Teraz to chyba juz tylko kosci moglyby sie odnalezc, a te trudno bedzie znalezc w rzece, a tym bardziej na polach, ktore przez te lata wielokrotnie byly przeorywane przez maszyny rolnicze. Po takim czasie to chyba juz nie ma zadnych tropow, ktore moglyby podjac psy?
Chyba jedyna mozliwosc rozwiazania tej sprawy to przyznanie sie przez kogos , kto cos widzial albo byl zamieszany w smierc Brandona, o ile w ogole ktos byl w to zamieszany. Bo jesli Brandon mial wypadek, zlamal noge, utopil sie, zmarl z wychlodzenia, to nie ma mozliwosci zeby po takim czasie zrekonstruowac takie zdarzenie nawet jakby znaleziono jakies kosci.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2020-09-27 o 08:36
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-27, 23:15   #1483
4e7542dda0fd66e47a4eea60a6dfa89c97e945d1_61c50d8334adc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 695
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

https://www.youtube.com/watch?v=XSVFso9QDGo&t=7s

W końcu omówienie sprawy, od ktorej rozpoczęłam wątek - gang Obcinaczy palców i porwanie Eweliny Bałdygi. Nie jest to jakiś super poziom (niestety), ale zawsze coś...Niszowe kanały na YT działające na własną rękę nie chcą ruszać tego tematu, a co dopiero media.

Ostatnio ktoś pytał tutaj o ciekawe książki kryminalne. Wydaje mi się, że już wrzucałam tutaj polecane przeze mnie pozycje, ale niech będzie, że się powtarzam...

1) Janusz Szostak "Urwane ślady" - nierozwiązane sprawy kryminalne, w większości dotyczące zaginięć. Bardzo dobra, ciekawa książka...Jedna z najlepszych książek Szostaka - fajnie dobrał te sprawy, no i uwielbiam okładkę tej książki:
https://www.swiatksiazki.pl/urwane-s...BoCLEYQAvD_BwE

2)Iza Michalewicz, "Zbrodnie prawie doskonałe. Policyjne Archiwum X" - książka polskiej autorki, czuć że to książka pisana przez kobietę i nie mam tutaj na myśl nic złego...Wręcz przeciwnie - cieszę się, że jest na tym niszowym dośc rynku jakaś autorka, bo chyba przeważają na tym obszarze mężczyźni. Tę książkę bardzo dobrze się czyta - mimo tego, że jest dość szczegółowa (w końcu kobiety są znane z tego, że przywiązują wagę do detali ), to czyta się ją łatwo i z przyjemnością. Bardzo wciąga...Dużo ciekawych spraw - zwłaszcza ta dot. Piotra Trojaka oraz sprawa "hakowego" z Małopolski (chyba znana wielbicielom filmów/podcastów na YT).
https://www.swiatksiazki.pl/zbrodnie...7-ksiazka.html

3) Tomasz Kin "Bez przedawnienia" - ciekawe sprawy,ale taka sobie książka. Autor jest chyba dość znany, bo to dziennikarz radiowy i telewizyjny. W tej książce opisano sprawę, która znajduje się tez w książce Izy Michalewicz i przyznaję, że to było ciekawe przeczytać o tej sprawie, z punktu widzenia dwóch autorów - nie jest ona opisana inaczej, ale inny język, trochę inne szczegóły pobudza zainteresowanie tematem. Nie podoba mi sie trochę taki "suchy"/pozbawiony emocji język, wydaje sie taki kronikarski, a może własnie tak wygląda język z kronik policyjnych. Książka p. Michalewicz jest wg mnie lepsza, ale to tylko moje subiektywne odczucie. T. Kin zebrał w tej książce bardzo ciekawe sprawy - np. tej dotyczącej zabójstwa recepcjonistki w południowej Polsce (mało znana sprawa)
https://www.swiatksiazki.pl/bez-prze...0-ksiazka.html

To tyle ode mnie.

Edytowane przez 4e7542dda0fd66e47a4eea60a6dfa89c97e945d1_61c50d8334adc
Czas edycji: 2020-09-27 o 23:16
4e7542dda0fd66e47a4eea60a6dfa89c97e945d1_61c50d8334adc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-28, 06:47   #1484
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

[1=4e7542dda0fd66e47a4eea6 0a6dfa89c97e945d1_61c50d8 334adc;88165501]https://www.youtube.com/watch?v=XSVFso9QDGo&t=7s

W końcu omówienie sprawy, od ktorej rozpoczęłam wątek - gang Obcinaczy palców i porwanie Eweliny Bałdygi. Nie jest to jakiś super poziom (niestety), ale zawsze coś...Niszowe kanały na YT działające na własną rękę nie chcą ruszać tego tematu, a co dopiero media.

Ostatnio ktoś pytał tutaj o ciekawe książki kryminalne. Wydaje mi się, że już wrzucałam tutaj polecane przeze mnie pozycje, ale niech będzie, że się powtarzam...

1) Janusz Szostak "Urwane ślady" - nierozwiązane sprawy kryminalne, w większości dotyczące zaginięć. Bardzo dobra, ciekawa książka...Jedna z najlepszych książek Szostaka - fajnie dobrał te sprawy, no i uwielbiam okładkę tej książki:
https://www.swiatksiazki.pl/urwane-s...BoCLEYQAvD_BwE

2)Iza Michalewicz, "Zbrodnie prawie doskonałe. Policyjne Archiwum X" - książka polskiej autorki, czuć że to książka pisana przez kobietę i nie mam tutaj na myśl nic złego...Wręcz przeciwnie - cieszę się, że jest na tym niszowym dośc rynku jakaś autorka, bo chyba przeważają na tym obszarze mężczyźni. Tę książkę bardzo dobrze się czyta - mimo tego, że jest dość szczegółowa (w końcu kobiety są znane z tego, że przywiązują wagę do detali ), to czyta się ją łatwo i z przyjemnością. Bardzo wciąga...Dużo ciekawych spraw - zwłaszcza ta dot. Piotra Trojaka oraz sprawa "hakowego" z Małopolski (chyba znana wielbicielom filmów/podcastów na YT).
https://www.swiatksiazki.pl/zbrodnie...7-ksiazka.html

3) Tomasz Kin "Bez przedawnienia" - ciekawe sprawy,ale taka sobie książka. Autor jest chyba dość znany, bo to dziennikarz radiowy i telewizyjny. W tej książce opisano sprawę, która znajduje się tez w książce Izy Michalewicz i przyznaję, że to było ciekawe przeczytać o tej sprawie, z punktu widzenia dwóch autorów - nie jest ona opisana inaczej, ale inny język, trochę inne szczegóły pobudza zainteresowanie tematem. Nie podoba mi sie trochę taki "suchy"/pozbawiony emocji język, wydaje sie taki kronikarski, a może własnie tak wygląda język z kronik policyjnych. Książka p. Michalewicz jest wg mnie lepsza, ale to tylko moje subiektywne odczucie. T. Kin zebrał w tej książce bardzo ciekawe sprawy - np. tej dotyczącej zabójstwa recepcjonistki w południowej Polsce (mało znana sprawa)
https://www.swiatksiazki.pl/bez-prze...0-ksiazka.html

To tyle ode mnie.[/QUOTE]Tomasz kin ma konto na Spotify, tam jest jego kryminalny podcast bez przedawnienia, juz od dawna niestety nie nagrywa nic nowego..

Pytanie, czy to nie są te same sprawy, co w książce...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-28, 14:29   #1485
4e7542dda0fd66e47a4eea60a6dfa89c97e945d1_61c50d8334adc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 695
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Nie widziałam tego podcastu, ale podejrzewam, że to te same sprawy co w książce...
4e7542dda0fd66e47a4eea60a6dfa89c97e945d1_61c50d8334adc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-01, 13:24   #1486
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Na Netflix jest nowy film dokumentalny pt. Morderstwo po amerykańsku. Zwyczajna rodzina.

Ciekawie się oglądało.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-01, 13:28   #1487
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Na Netflix jest nowy film dokumentalny pt. Morderstwo po amerykańsku. Zwyczajna rodzina.

Ciekawie się oglądało.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O Chrisie Wattsie? Jak tak to musze obejrzec mialo wejsc. Tez mam Netflixa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-01, 13:37   #1488
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez Monia284 Pokaż wiadomość
O Chrisie Wattsie? Jak tak to musze obejrzec mialo wejsc. Tez mam Netflixa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-01, 13:52   #1489
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Tak.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ok dziekuje. Obejrze straszna i szokujaca sprawa. Chce sie plakac na mysl o tym i tych dzieciach ale na pewno ciekawie zrobione i obejrze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-10-01, 14:06   #1490
amillia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2 364
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Na Netflix jest nowy film dokumentalny pt. Morderstwo po amerykańsku. Zwyczajna rodzina.

Ciekawie się oglądało.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Obejrzałam, bo lubię takie klimaty, ale ogólnie sprawa mnie nie porwała, nic w niej w sumie tajemniczego nie ma, od samego początku można się domyślić co się stało i dlaczego. Tym niemniej smutna i szokująca sprawa.

Z dokumentów w tych klimatach podobały mi się Jinx, The Staircase, Porwana w biały dzień, The Imposter, The Keepers i Amanda Knox. Większość dostępna na Netflixie. Dzisiaj sobie chyba obejrzę Dear Zachary, widziałam, że ma dobre oceny.
amillia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-01, 14:55   #1491
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez amillia Pokaż wiadomość
Obejrzałam, bo lubię takie klimaty, ale ogólnie sprawa mnie nie porwała, nic w niej w sumie tajemniczego nie ma, od samego początku można się domyślić co się stało i dlaczego. Tym niemniej smutna i szokująca sprawa.

Z dokumentów w tych klimatach podobały mi się Jinx, The Staircase, Porwana w biały dzień, The Imposter, The Keepers i Amanda Knox. Większość dostępna na Netflixie. Dzisiaj sobie chyba obejrzę Dear Zachary, widziałam, że ma dobre oceny.
Ja nie znałam tej sprawy prędzej, wiec mnie zaciekawiła.

Dziwi mnie podejście zaginionej, takie typowe życie na pokaz- mnóstwo relacji na Facebooku, sielskie zycie, udawanie jak jest super- np. jak pojechała do rodziców- w mediach wpisywała jak cudownie jest być u rodziców, a tak naprawdę pojechała tam na 5 tygodni, bo podejrzewała, że mąż ją zdradza i się pokłócili.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-01, 15:11   #1492
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez amillia Pokaż wiadomość
Obejrzałam, bo lubię takie klimaty, ale ogólnie sprawa mnie nie porwała, nic w niej w sumie tajemniczego nie ma, od samego początku można się domyślić co się stało i dlaczego. Tym niemniej smutna i szokująca sprawa.

Sprawa zamordowania rodziny przez Chrisa Wattsa była bardzo medialna, więc trochę filmów na ten temat oglądałam, nawet kiedyś włączyłam sobie nagrania z jego przesłuchań, które zakończyły się przyznaniem się do winy. To jakieś 8 godzin, ale niestety z kiepskim dźwiękiem, więc nie dałam rady obejrzeć wszystkiego.

Na tyle dużo naoglądałam się o tym morderstwie, że nie ciekawi mnie film Netflixa. Tym bardziej że właśnie sprawa banalna i niestety jest takich dużo, zwłaszcza ze Stanów. Mąż/żona morduje partnera, albo dla kasy z ubezpieczenia, albo/i bo ma kogoś na boku. Nie dalej jak 2 dni temu oglądałam The Twisting Case of April Kauffman u That Chapter KLIK.

Najciekawsza z tego typu spraw jest historia rodziny Dupont de Ligonnes, bo nierozwiązana i nie wiadomo, jakie były motywacje pana męża i gdzie się podziewa.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2020-10-01 o 15:15
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-01, 15:14   #1493
amillia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2 364
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Ja nie znałam tej sprawy prędzej, wiec mnie zaciekawiła.

Dziwi mnie podejście zaginionej, takie typowe życie na pokaz- mnóstwo relacji na Facebooku, sielskie zycie, udawanie jak jest super- np. jak pojechała do rodziców- w mediach wpisywała jak cudownie jest być u rodziców, a tak naprawdę pojechała tam na 5 tygodni, bo podejrzewała, że mąż ją zdradza i się pokłócili.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z tego co później doczytałam wynika, że ona pracowała w MLM, a tam takie życie na pokaz jest na porządku dziennym, żeby przyciągnąć kolejnych inwestorów. W wielu tych filmikach, które wrzucała na Facebooka otwarcie promowała kolejne produkty, które akurat wciskała ludziom.
amillia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-01, 15:31   #1494
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez amillia Pokaż wiadomość
Z tego co później doczytałam wynika, że ona pracowała w MLM, a tam takie życie na pokaz jest na porządku dziennym, żeby przyciągnąć kolejnych inwestorów. W wielu tych filmikach, które wrzucała na Facebooka otwarcie promowała kolejne produkty, które akurat wciskała ludziom.
Może tak było.
Potem czytałam o tej sprawie w necie i jak to w filmach bywa co było niewygodne, to przemilczeli- w filmie pokazane było jak to bohaterka świetnie sobie radziła finansowo, że wybudowała sama dom, że oboje żyli na dość wysokim poziomie- w necie było napisane, ze nie mieli kasy, żeby ten dom utrzymac i ogłosili bankructwo 🤷

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-01, 15:33   #1495
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Na Facebooku ogolnie wielu ludzi przedstawia idealne zycie, a w wielu przypadkach na pewno jest to klamstwo. Tez mnie to drazni choc w sumie czasem sama mowie ze jest ok a nie jest. Jestem zamknieta w sobie. No ale w sumie nie udaje ze jest idealnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-01, 15:39   #1496
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez Monia284 Pokaż wiadomość
Na Facebooku ogolnie wielu ludzi przedstawia idealne zycie, a w wielu przypadkach na pewno jest to klamstwo. Tez mnie to drazni choc w sumie czasem sama mowie ze jest ok a nie jest. Jestem zamknieta w sobie. No ale w sumie nie udaje ze jest idealnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na wizażu też XD

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-01, 18:37   #1497
amillia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2 364
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
KLIK.

Najciekawsza z tego typu spraw jest historia rodziny Dupont de Ligonnes, bo nierozwiązana i nie wiadomo, jakie były motywacje pana męża i gdzie się podziewa.
Ciekawa sprawa, nie słyszałam o niej wcześniej. Szkoda rodziny.

Skończyłam dzisiaj "Dear Zachary...", polecam, dobry chociaż przygnębiający dokument.
amillia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-01, 19:06   #1498
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;88175069]Na wizażu też XD

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]To prawda hehe. Idealne zycie Wizazanek a potem nowy temat zalozony z innego konta o swoich problemach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-01, 19:19   #1499
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11 232
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Oglądałam ten dokument o Wattsach i byłam w szoku skąd tyle materiałów. Kobieta absolutnie wszystko kręciła i wrzucała na fb. Nigdy tego nie zrozumiem. W ogóle strasznie latała za tym swoim mężem, rozumiem z jednej strony, ze chciała ratować małżeństwo, ale zamiast wziąć go za fraki, to ona cały czas mu nadskakiwała żeby to naprawić. A ta ciąża w momencie kiedy on juz miał kochankę to po prostu dramat.
W takich przypadkach ja w ogóle nie wierze w takie opowieści, ze omg mój soul mate, wielka miłość, był idealny, wspaniały ojciec i mąż a tu nagle zonk - udusił żonę w ciąży i 2 małe córeczki. No nie wierze. Typ musiał być ostro powalony już wcześniej i ona zapewne o tym wiedziała.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-01, 20:18   #1500
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez amillia Pokaż wiadomość
Ciekawa sprawa, nie słyszałam o niej wcześniej. Szkoda rodziny.

Skończyłam dzisiaj "Dear Zachary...", polecam, dobry chociaż przygnębiający dokument.
Na Netflix jest taki serial odcinkowy o zaginięciach/morderstwach i w jednym z odcinków jest ta sprawa opisana.

Niech dziewczyny podpowiedzi tytuł, bo nie pamietam.

Do tego ta sprawa jest w podcaście kanału" no nie gadaj" na Spotify, jak chcesz, to ci poszukam który to odcinek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:18 ---------- Poprzedni post napisano o 21:16 ----------

[1=07f49d5297ed442eaa63bdc 5e3365630f1fe1bde_620d900 1ec3ce;88175588]Oglądałam ten dokument o Wattsach i byłam w szoku skąd tyle materiałów. Kobieta absolutnie wszystko kręciła i wrzucała na fb. Nigdy tego nie zrozumiem. W ogóle strasznie latała za tym swoim mężem, rozumiem z jednej strony, ze chciała ratować małżeństwo, ale zamiast wziąć go za fraki, to ona cały czas mu nadskakiwała żeby to naprawić. A ta ciąża w momencie kiedy on juz miał kochankę to po prostu dramat.
W takich przypadkach ja w ogóle nie wierze w takie opowieści, ze omg mój soul mate, wielka miłość, był idealny, wspaniały ojciec i mąż a tu nagle zonk - udusił żonę w ciąży i 2 małe córeczki. No nie wierze. Typ musiał być ostro powalony już wcześniej i ona zapewne o tym wiedziała.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk[/QUOTE]Ja też.
Jakbym miała taką kumpele z fejsa, która nagrywa 5 relacji z samego odlotu samolotu to bym ją od razu zablokowała

Niesamowicie mnie wkurzają tacy ludzie, jakby na siłę chcieli udowodnić że ich życie jest bardziej super od innych..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-04-22 06:53:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:35.