Uczymy się do egzaminu CAE (lub FCE) - grupa wsparcia - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-07-01, 00:00   #211
mikasa5
Zadomowienie
 
Avatar mikasa5
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 520
Dot.: Uczymy się do egzaminu CAE (lub FCE) - grupa wsparcia

Jestem po kursie cae, tylko nie zdecydowałam się teraz zdawać, bo musiałam skupić się na maturze. Myślałam, żeby teraz usiąść do tego i porządnie się przygotować, ale w Gdańsku/Olsztynie terminy są dopiero na październik i słabo to widzę... zacznę wtedy pierwszy rok studiów i domyślam się, że to będzie dla mnie bardzo ciężki okres A chciałabym to zrobić tak na świeżo, a nie za parę lat. Co myślicie?
__________________
wymiana
mikasa5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-01, 06:55   #212
kaasi
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Świdnica
Wiadomości: 701
GG do kaasi
Dot.: Uczymy się do egzaminu CAE (lub FCE) - grupa wsparcia

mysle ze im szybciej tym lepiej a w pazdz jeszcze duzo na uczelni sie dziac nie bedzie!
__________________
Zdrowe odżywianie, regularne treningi...
Nauka angielskiego...
Dietetykowanie...
Czytanie książek...
kaasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-01, 12:53   #213
kinguska01
Raczkowanie
 
Avatar kinguska01
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 404
Dot.: Uczymy się do egzaminu CAE (lub FCE) - grupa wsparcia

Dokładnie podzielam opinię kaasi. Październikowy termin jest dobry, całe wakacje na przygotowanie się, a to dopiero początek roku akademickiego więc luzy są. Sama wtedy zdaję
__________________
Językowelove: English, Deutsch, Norsk
Razem 8.08.17
Narzeczeni 8.08.18
Mąż i żona 10.08.2019
Czekamy na nasze grudniowe maleństwo
kinguska01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-01, 14:34   #214
mikasa5
Zadomowienie
 
Avatar mikasa5
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 520
Dot.: Uczymy się do egzaminu CAE (lub FCE) - grupa wsparcia

W takim razie celuję w październik, dziękuję za odpowiedzi
Pobrałam sobie Cae gold, teraz tylko trzeba się znowu spiąć
__________________
wymiana
mikasa5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-21, 15:14   #215
pancakes
ist mir egal
 
Avatar pancakes
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 498
Dot.: Uczymy się do egzaminu CAE (lub FCE) - grupa wsparcia

Cytat:
Napisane przez mikasa5 Pokaż wiadomość
W takim razie celuję w październik, dziękuję za odpowiedzi
Pobrałam sobie Cae gold, teraz tylko trzeba się znowu spiąć
Powodzenia masz teraz tyle czasu, chęci na pewno się znajdą

Ja jutro otrzymam swoje wyniki i zaczynam się stresować... co jeśli nie zaliczę? Tyle kasy pójdzie się... ach oby
__________________
Für so einen Unsinn habe ich nur ein müdes Lächeln übrig. 
pancakes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-21, 23:36   #216
Carousel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 531
Dot.: Uczymy się do egzaminu CAE (lub FCE) - grupa wsparcia

Cytat:
Napisane przez pancakes Pokaż wiadomość
Powodzenia masz teraz tyle czasu, chęci na pewno się znajdą

Ja jutro otrzymam swoje wyniki i zaczynam się stresować... co jeśli nie zaliczę? Tyle kasy pójdzie się... ach oby
A ja mam w czwartek egzamin i też zaczynam się stresować, że mi się nie uda. ;( Nie wiem, testy i wszelakie ćwiczenia szły mi ogółem w miarę dobrze, moja nauczycielka twierdzi, że zdam na pewno, ale i tak jakoś wydaje mi się, że zbyt mało umiem.
Planowałam porobić jeszcze jakieś testy, zaczęłam, ale odpuściłam, bo szło mi po prostu źle. Nie wiem, mam nadzieję, że wynika to z tego, że po prostu się nie przykładałam i chciałam zrobić na szybko, no bo przecież jeszcze to czy tamto muszę sobie przypomnieć czy przeglądnąć. Mam nadzieję, że tu tkwi powód, bo wcześniej szło mi nieporównywalnie lepiej, poszczególne zadania robiłam na ok. 80% albo i wyżej, więc chyba jednak nie jest ze mną aż tak źle, co?
Ogółem to moje nastawienie to ostatnio jedna wielka sinusoida.
Raz myślę, że będzie dobrze, bo przecież długo się uczyłam, dużo umiem, dobrze mi szło, moja nauczycielka twierdzi, że zdam na pewno, a raczej by mnie nie okłamywała w tej kwestii, a nawet gdyby to musiałaby być świetną aktorką, żeby ukryć to, że jest inaczej niż próbuje mi wmówić. Innym razem z kolei mam wrażenie, że moja wiedza nie jest wystarczająca na ten wymarzony poziom C1 i że skończy się na tym, że dostanę 'level below'.
Przepraszam, że tak się rozpisałam i do tego tak chaotycznie, no ale same rozumiecie - to już... tommorow.
__________________
Piszę.
Carousel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-22, 10:13   #217
pancakes
ist mir egal
 
Avatar pancakes
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 498
Dot.: Uczymy się do egzaminu CAE (lub FCE) - grupa wsparcia

Cytat:
Napisane przez Carousel Pokaż wiadomość
A ja mam w czwartek egzamin i też zaczynam się stresować, że mi się nie uda. ;( Nie wiem, testy i wszelakie ćwiczenia szły mi ogółem w miarę dobrze, moja nauczycielka twierdzi, że zdam na pewno, ale i tak jakoś wydaje mi się, że zbyt mało umiem.
Planowałam porobić jeszcze jakieś testy, zaczęłam, ale odpuściłam, bo szło mi po prostu źle. Nie wiem, mam nadzieję, że wynika to z tego, że po prostu się nie przykładałam i chciałam zrobić na szybko, no bo przecież jeszcze to czy tamto muszę sobie przypomnieć czy przeglądnąć. Mam nadzieję, że tu tkwi powód, bo wcześniej szło mi nieporównywalnie lepiej, poszczególne zadania robiłam na ok. 80% albo i wyżej, więc chyba jednak nie jest ze mną aż tak źle, co?
Ogółem to moje nastawienie to ostatnio jedna wielka sinusoida.
Raz myślę, że będzie dobrze, bo przecież długo się uczyłam, dużo umiem, dobrze mi szło, moja nauczycielka twierdzi, że zdam na pewno, a raczej by mnie nie okłamywała w tej kwestii, a nawet gdyby to musiałaby być świetną aktorką, żeby ukryć to, że jest inaczej niż próbuje mi wmówić. Innym razem z kolei mam wrażenie, że moja wiedza nie jest wystarczająca na ten wymarzony poziom C1 i że skończy się na tym, że dostanę 'level below'.
Przepraszam, że tak się rozpisałam i do tego tak chaotycznie, no ale same rozumiecie - to już... tommorow.
Nie daj tej sinusoidzie wziąć górę... bo teraz już tak czy siak podejdziesz do tego egzaminu. Odłóż więc wszelkie stresy na później (jak ja ) i koniecznie idź na egzamin na pewniaka. Dasz radę przecież!

Jako słowo wsparcia dodam, że wczoraj u mnie taka niepewność, a tu wielki sukces - mam Grade A! dzisiaj to ja mogę góry przenosić
__________________
Für so einen Unsinn habe ich nur ein müdes Lächeln übrig. 

Edytowane przez pancakes
Czas edycji: 2015-07-22 o 10:14
pancakes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-22, 10:21   #218
Carousel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 531
Dot.: Uczymy się do egzaminu CAE (lub FCE) - grupa wsparcia

Cytat:
Napisane przez pancakes Pokaż wiadomość
Nie daj tej sinusoidzie wziąć górę... bo teraz już tak czy siak podejdziesz do tego egzaminu. Odłóż więc wszelkie stresy na później (jak ja ) i koniecznie idź na egzamin na pewniaka. Dasz radę przecież!

Jako słowo wsparcia dodam, że wczoraj u mnie taka niepewność, a tu wielki sukces - mam Grade A! dzisiaj to ja mogę góry przenosić
GRATULACJE! Jejku, naprawdę! Cieszę się prawie tak, jakbym to ja miała to grade A

A jak to jest teraz dokładnie z tymi punktami? Bo nijak nie umiem rozgryźć, jak oni to liczą.
__________________
Piszę.
Carousel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-22, 10:30   #219
pancakes
ist mir egal
 
Avatar pancakes
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 498
Dot.: Uczymy się do egzaminu CAE (lub FCE) - grupa wsparcia

Cytat:
Napisane przez Carousel Pokaż wiadomość
GRATULACJE! Jejku, naprawdę! Cieszę się prawie tak, jakbym to ja miała to grade A

A jak to jest teraz dokładnie z tymi punktami? Bo nijak nie umiem rozgryźć, jak oni to liczą.
Ojj dziękuję jeśli Twoje przewidywania są podobne do moich to możesz się równie miło zaskoczyć

Maksimum w każdej kategorii to 210 puntków. Twój wynik jest uśrednieniem wyników z wszystkich części. Grade C przyznają od 180 punktów, B od ~194, C od 200.

Candidates achieving Grade A (between 200 and 210 on the
Cambridge English Scale) receive the Certificate in Advanced English
stating that they have demonstrated ability at Level C2. Candidates
achieving Grade B or Grade C (between 180 and 199 on the
Cambridge English Scale) receive the Certificate in Advanced English
at Level C1.
__________________
Für so einen Unsinn habe ich nur ein müdes Lächeln übrig. 
pancakes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-22, 10:36   #220
Carousel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 531
Dot.: Uczymy się do egzaminu CAE (lub FCE) - grupa wsparcia

Cytat:
Napisane przez pancakes Pokaż wiadomość
Ojj dziękuję jeśli Twoje przewidywania są podobne do moich to możesz się równie miło zaskoczyć
No raczej się aż tak mile nie zaskoczę.

Cytat:
Napisane przez pancakes Pokaż wiadomość
Maksimum w każdej kategorii to 210 puntków. Twój wynik jest uśrednieniem wyników z wszystkich części. Grade C przyznają od 180 punktów, B od ~194, C od 200.

Candidates achieving Grade A (between 200 and 210 on the
Cambridge English Scale) receive the Certificate in Advanced English
stating that they have demonstrated ability at Level C2. Candidates
achieving Grade B or Grade C (between 180 and 199 on the
Cambridge English Scale) receive the Certificate in Advanced English
at Level C1.
To wiem. Ale jak oni przeliczają te punkty, że wychodzi 210?
__________________
Piszę.
Carousel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-22, 10:38   #221
pancakes
ist mir egal
 
Avatar pancakes
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 498
Dot.: Uczymy się do egzaminu CAE (lub FCE) - grupa wsparcia

Cytat:
Napisane przez Carousel Pokaż wiadomość
No raczej się aż tak mile nie zaskoczę.



To wiem. Ale jak oni przeliczają te punkty, że wychodzi 210?
Aa a ja piszę tu oczywistości.
Tego również nie wiem, no pewnie jeśli dana część ma maks. 25 punktów to to skalują do 210. Ale ciekawe są kryteria w części mówionej i słuchanej.
__________________
Für so einen Unsinn habe ich nur ein müdes Lächeln übrig. 

Edytowane przez pancakes
Czas edycji: 2015-07-22 o 10:39
pancakes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-22, 10:39   #222
Carousel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 531
Dot.: Uczymy się do egzaminu CAE (lub FCE) - grupa wsparcia

Cytat:
Napisane przez pancakes Pokaż wiadomość
Aa a ja piszę tu oczywistości.
Tego również nie wiem, szczególnie w części mówionej i słuchanej.
Ale ile punktów jest maksymalnie z każdej części? W sensie punktów stricte za zadania, a nie tych w Cambridge English Scale?
__________________
Piszę.
Carousel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-27, 13:55   #223
adert123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 8
Dot.: Uczymy się do egzaminu CAE (lub FCE) - grupa wsparcia

Hej tez startuje na cae, czy moglabys mi podeslac materialy o ktorych wspomnialas? Oprocz cae gold z czego korzystasz? Ja jestem na poziomie fce ale z roczna przerwa w ang.. moj mail: adert123@interia.pl pozdrawiam!
adert123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-27, 15:10   #224
Carousel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 531
Dot.: Uczymy się do egzaminu CAE (lub FCE) - grupa wsparcia

Cytat:
Napisane przez adert123 Pokaż wiadomość
Hej tez startuje na cae, czy moglabys mi podeslac materialy o ktorych wspomnialas? Oprocz cae gold z czego korzystasz? Ja jestem na poziomie fce ale z roczna przerwa w ang.. moj mail: adert123@interia.pl pozdrawiam!
Co do Golda to moim zdaniem jest dosyć prosty, przynajmniej ten nowy. Ogólnie to jest fajny, dobrze jest z niego porobić ćwiczenia, ale na pewno nie powinien być jedynym podręcznikiem, bo szczególnie gramatyka jest w nim dosyć prosta i moim zdaniem, nie do końca odzwierciedla poziom później na egzaminie.
Dobrze jest porobić testy z Cambridge.
__________________
Piszę.
Carousel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-29, 21:38   #225
rks123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 47
Dot.: Uczymy się do egzaminu CAE (lub FCE) - grupa wsparcia

Kobietki a jak wy widzicie taka sytuacje. Otoz mature z roz angielskiego zdalem na 60% sam sie przygotowywalem jakies 4 miechy...mniejsza z tym. Teraz pracuje i od pazdziernika mam umowione korepetycje. Chce za rok zrobic jakis certyfikat. I teraz waszym zdaniem na pierwszy raz zrobic sobie fce czy od razu atakowac cae?
rks123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-30, 18:31   #226
Carousel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 531
Dot.: Uczymy się do egzaminu CAE (lub FCE) - grupa wsparcia

Cytat:
Napisane przez rks123 Pokaż wiadomość
Kobietki a jak wy widzicie taka sytuacje. Otoz mature z roz angielskiego zdalem na 60% sam sie przygotowywalem jakies 4 miechy...mniejsza z tym. Teraz pracuje i od pazdziernika mam umowione korepetycje. Chce za rok zrobic jakis certyfikat. I teraz waszym zdaniem na pierwszy raz zrobic sobie fce czy od razu atakowac cae?
Jak masz kasę, to zdawaj i FCE, i CAE, ale moim zdaniem, skoro i tak nie masz zamiaru pozostać na tym poziomie, tylko 'atakować' wyższy, to lepiej od razu CAE. To jedno. A drugie to to, że nikt Ci teraz nie powie, co będzie za rok i jak Twój angielski się w tym czasie rozwinie, więc też na Twoim miejscu nie zakładałabym, że za rok zrobię jakiś certyfikat, tylko że zdam jak będę gotowa. CAE, bo - tak jak pisałam - robienie FCE przy założeniu, że i tak nie jest to docelowy poziom, jest pozbawione sensu. Nie chcę Cię zniechęcać czy coś, ale po prostu pytałeś, jak to widzimy, więc odpowiadam.
__________________
Piszę.
Carousel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-13, 22:32   #227
Carousel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 531
Dot.: Uczymy się do egzaminu CAE (lub FCE) - grupa wsparcia

Cytat:
Napisane przez SixtySix Pokaż wiadomość
rks123, te 60% to z podstawowej czy rozszerzonej matury? Jeśli podstawowa to sugeruję najpierw zrobić FCE i tym samym przetrzeć sobie szlaki w dotarciu do CAE.
Poczytaj o CAE xxx i sama zdecyduj czy dasz radę bo sama najlepiej znacz swoje umiejętności. Nie ma co na siłę.
Przecież napisał, ze z rozszerzenia te 60 %.
Ale i tak, umówmy się, nie jest to jakiś szałowy wynik - w sensie w porównaniu do CAE, bo matura rozszerzona to jest mniej więcej poziom B2, może z nieznacznym 'zahaczeniem' w stronę C1, a CAE to jest już normalne C1, a nawet i C2, bo i na takim poziomie można dostać certyfikat, jeśli zda się na ocenę A. Tak więc matura rozszerzona na to jest takie FCE, nie CAE. Na poziomie CAE jest matura dwujęzyczna.
Powiem Ci, że trochę gościa mylisz. Bo 60 % z matury rozszerzonej oznacza, że zdający jest na B2, po prostu.Moim zdaniem, to jest takie fajne, 'czyste' B2, bez zarówno zwyżkowej, jak i spadkowej tendencji, po prostu B2. A B2 to mało na CAE. Co innego, gdyby to był wynik >80%, wtedy można byłoby myśleć już o 'ataku' na C1. Ja np. miałam 88% z matury rozszerzonej, a dwa, no, dokładnie to dwa i pół miesiąca potem zdałam CAE.
Z 60 % z matury podstawowej (na której, przynajmniej w tym roku, trzeba było się naprawdę postarać, żeby mieć zły wynik albo, co gorsza, nie zdać) w ogóle bym się na żaden certyfikat nie pchała. Chyba, że PET, ale na pewno nie FCE na pewniaka.

To tyle o maturach. Bo to, jakie poziomy odzwierciedlają, to jedno. A to, że matura to matura, a egzamin na FCE/CAE to egzamin na FCE/CAE, to drugie. Nie uważam, żeby można było tak, ot, na ślepo, stawiać między nimi znak równości.


Cytat:
Napisane przez SixtySix Pokaż wiadomość
Carousel, ceny nie są takie straszne xxx a biorąc pod uwagę korzyści płynące z posiadania certyfikatu. Rzekłabym, że ceny są bardzo niskie.
Gdzieś na xxx można sprawdzić swój poziom wiedzy i tym samym wybrać odpowiedni egzamin.
Wiem, ile kosztuje, bo sama zdawałam w tym roku.
I sorry, ale nie uważam, żeby ceny były takie niskie. Jasne - te 575 zł, które płaciłam za swój egzamin, to może i nie jest jakaś megakwota, ale przecież można sobie za to kupić sporo innych rzeczy. Jest więc sens płacić dwa razy? Dla mnie nie ma. Tym bardziej, że FCE mało co daje. W zasadzie, to czy się go ma, czy się go nie ma, na jedno wychodzi. Szkoda zachodu. Tym bardziej, jeśli ktoś i tak, i tak celuje w CAE.
__________________
Piszę.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2021-06-10 o 21:34 Powód: Link w cytacie.
Carousel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-17, 20:33   #228
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzieś pod stolicą ;)
Wiadomości: 1 793
Dot.: Uczymy się do egzaminu CAE (lub FCE) - grupa wsparcia

Pomożecie? Mam problem z użyciem czasownika modalnego can w tych dwóch zdaniach:
1. I couldn't go to school yesterday
2. I can't have gone to school yesterday (przy czym nie jestem przekonana do tego, czy w tym zdaniu może być użyte can, czy nie powinno być could).
Czym różnią się oba zdania? Jeśli w ogóle się różnią.
__________________
Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Normalnie nowa dieta cud! "Nie jedz nic i licz na cud, że przeżyjesz!" A nie, przepraszam... zjadłaś jogurt.


"Niech pożywienie będzie Twoim lekarstwem..."
akot80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-19, 10:28   #229
Carousel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 531
Dot.: Uczymy się do egzaminu CAE (lub FCE) - grupa wsparcia

Cytat:
Napisane przez akot80 Pokaż wiadomość
Pomożecie? Mam problem z użyciem czasownika modalnego can w tych dwóch zdaniach:
1. I couldn't go to school yesterday
2. I can't have gone to school yesterday (przy czym nie jestem przekonana do tego, czy w tym zdaniu może być użyte can, czy nie powinno być could).
Czym różnią się oba zdania? Jeśli w ogóle się różnią.

Powiem Ci, że sama mam zagwostkę.
Ale ogólnie to can/could może wyrażać albo możliwość w sensie umiejętności zrobienia czegoś, albo możliwość w sensie prawdopodobieństwa. Szczerze mówiąc, ciężko odnieść mi to do tych zdań, które podałaś, bo jak dla mnie są mało charakterystyczne. Ale np. Two years ago I could go everywhere I wanted to go ---> w znaczeniu: byłam w stanie, mogłam i tę swoją 'ability' realizowałam.
Two years ago I could have gone everywhere I wanted to go ---> w znaczeniu: mogłabym coś zrobić wtedy i tego nie zrobiłam, a teraz już nie mogę, część trzeciego okresu warunkowego.
Co do zdań, które podałaś - wydaje mi się, że ani jedno, ani drugie gramatycznie nie jest błędem. Chociaż w tym drugim bardziej naturalnie brzmiałoby tam, moim zdaniem, właśnie could. Tylko, według mnie, dużo zależy od kontekstu: jeśli ktoś chce powiedzieć, że nie było go w szkole, bo nie był w stanie przyjść, był chory albo cokolwiek innego, to ja bym użyła tego pierwszego zdania. Jeśli natomiast ktoś chce podkreślić, że coś mogło bądź nie mogło się wydarzyć, to wtedy to drugie, np. I couldn't have gone gone to school, if I had been sick/if you hadn't picked me up there/ if I hadn't had an important thing to do. Albo: you couldn't have been at school yesterday, because I saw you at the shopping centre.
Tak to widzę. Jeśli w czymś się pomyliłam albo źle myślę, to niech jakiś dobry człowiek mnie poprawi.
__________________
Piszę.
Carousel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-20, 13:28   #230
Olaaaaaa89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6
Dot.: Uczymy się do egzaminu CAE (lub FCE) - grupa wsparcia

Cześć dziewczyny !

Znajdę tutaj kogoś zdającego CAE w Katowicach ? Może ktoś poleci najlepszą szkołę językową ? najlepsze podręczniki ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi
Olaaaaaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-23, 19:49   #231
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzieś pod stolicą ;)
Wiadomości: 1 793
Dot.: Uczymy się do egzaminu CAE (lub FCE) - grupa wsparcia

Cytat:
Napisane przez Carousel Pokaż wiadomość
Tak to widzę. Jeśli w czymś się pomyliłam albo źle myślę, to niech jakiś dobry człowiek mnie poprawi.
Dzięki za odp. Zdążyłam już poszukać info i też tak to rozumiem. Bardziej mnie teraz zastanawia czy można użyć CAN w tym drugim zdaniu (can't have gone?????)
__________________
Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Normalnie nowa dieta cud! "Nie jedz nic i licz na cud, że przeżyjesz!" A nie, przepraszam... zjadłaś jogurt.


"Niech pożywienie będzie Twoim lekarstwem..."
akot80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-23, 20:08   #232
Carousel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 531
Dot.: Uczymy się do egzaminu CAE (lub FCE) - grupa wsparcia

Cytat:
Napisane przez akot80 Pokaż wiadomość
Dzięki za odp. Zdążyłam już poszukać info i też tak to rozumiem. Bardziej mnie teraz zastanawia czy można użyć CAN w tym drugim zdaniu (can't have gone?????)
Hm, ja dla mnie chyba naturalniej brzmiałoby 'could', ale też nie widzę powodu, dla którego 'can' miałoby być jakimś błędem.
__________________
Piszę.
Carousel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-27, 22:20   #233
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Uczymy się do egzaminu CAE (lub FCE) - grupa wsparcia

Cytat:
Napisane przez akot80 Pokaż wiadomość
Pomożecie? Mam problem z użyciem czasownika modalnego can w tych dwóch zdaniach:
1. I couldn't go to school yesterday
2. I can't have gone to school yesterday (przy czym nie jestem przekonana do tego, czy w tym zdaniu może być użyte can, czy nie powinno być could).
Czym różnią się oba zdania? Jeśli w ogóle się różnią.
Wrzucam zdjęcia z zajęć, wszystko tam jest wytłumaczone
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1448662747941.jpg (55,7 KB, 47 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1448662762175.jpg (71,7 KB, 40 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1448662781121.jpg (66,3 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1448662792179.jpg (77,6 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1448662804365.jpg (69,2 KB, 27 załadowań)
favianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-18, 12:18   #234
mellay
Przyczajenie
 
Avatar mellay
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 15
GG do mellay
Dot.: Uczymy się do egzaminu CAE (lub FCE) - grupa wsparcia

Cześć! Uczę się do CAE, ale nie mam pojęcia jak są przeliczane te punkty z poszczególnych części. Wg inf na stronie cambridge np. z readingu można otrzymać maksymalnie 50 pt, z use of English - max 28 pt, itd, ale na skali z każdej części może być te tajemnicze 210 pt... i nie rozumiem jak oni to przeliczają? Wiecie może?
mellay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-19, 08:28   #235
SixtySix
Przyczajenie
 
Avatar SixtySix
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 12
Exclamation Dot.: Uczymy się do egzaminu CAE (lub FCE) - grupa wsparcia

Cytat:
Napisane przez Olaaaaaa89 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny !

Znajdę tutaj kogoś zdającego CAE w Katowicach ? Może ktoś poleci najlepszą szkołę językową ? najlepsze podręczniki ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi
W Katowicach są 2 szkoły językowe będące jednocześnie certyfikowanymi centrami egzaminacyjnymi Cambridge English.
  • English Language Centre
  • International House Integra

Na [link] masz podane adresy oraz dane innych centrów w województwie śląskim.

Edytowane przez Mijanou
Czas edycji: 2021-06-10 o 19:59 Powód: link
SixtySix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-01, 15:39   #236
vegaz608
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1
Dot.: Uczymy się do egzaminu CAE (lub FCE) - grupa wsparcia

hej mam pytanie, bo nie wiem czy dobrze rozumiem, wczesniej aby otrzymać grade C wystarczyło 60% a grade A 80%, obecnie wychodzi ok 85% za grade C i ponad 95% za grade A?! czy cos tutaj pomylilem??
vegaz608 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-06, 12:15   #237
Carousel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 531
Dot.: Uczymy się do egzaminu CAE (lub FCE) - grupa wsparcia

Cytat:
Napisane przez vegaz608 Pokaż wiadomość
hej mam pytanie, bo nie wiem czy dobrze rozumiem, wczesniej aby otrzymać grade C wystarczyło 60% a grade A 80%, obecnie wychodzi ok 85% za grade C i ponad 95% za grade A?! czy cos tutaj pomylilem??
Nie, próg zdawalności to nadal 60%, czyli na grade C trzeba mieć 60% punktów. Ale punktów z egzaminu, a nie w Cambridge English Scale.

Ogólny wynik jest średnią punktów w tej Cambridge English Scale. Za każdą część liczone są punkty w tej skali, a ich średnia to wynik z całego egzaminu. Z tym, że ich skala nie jest do końca proporcjonalna, znalazłam gdzieś listę z przeliczeniem wybranych punktów z egzaminu na tę ich skalę i w CAE np. za Use of English 11 punktów z testu odpowiada 160 punktom w Cambridge English Scale i poziomowi B2, 16 punktów z testu to 180 punktów w Cambridge English Scale i poziom C1, a 23 - 200 punktów i poziom C2. Tak więc sam widzisz - zmiana z poziomu B2 do C1 to 5 punktów z testu i 20 punktów w skali Cambridge, a z poziomu C1 do C2 to 7 punktów z testu, a w scali Cambridge też 20. Stałego przelicznika, jak widać, nie ma. Co więcej - 8 punktów z Use of English to w Cambridge English Scale 142 punkty, które są zarazem minimalną ilością punktów przewidzianą na Advanced, więc według tego, każda ilość punktów na teście z Use of English w przedziale od 0 do 8 będzie przeliczone jako 142 punkty w Cambridge English Scale. Do każdego paperu przelicznik jest trochę inny - wynika to z faktu, że nie ma równej ilości punktów za każdą część, np. za reading poziomowi C1 i zarazem 180 punktom w Cambridge English Scale odpowiadają 32 punkty z testu, a ta 'minimalna' ilość punktów to 17.

Ja też próbowałam wykminić, jak to oni przeliczają - a bardziej: ile konkretnie punktów miałam z każdej części, bo w tej tabelce były tylko te 'graniczne' wartości na dany poziom, a nie punkty po kolei, a wyniki dostajesz już przeliczone na poziomy i tę skalę. Ale tak się nie da, bo nie ma jakieś stałej, która określałaby proporcje między punktami za dany paper a punktami w Cambridge English Scale. To wynika z faktu, że ta ich skala jest jedna dla wszystkich egzaminów i poziomów, po prostu dany przedział odpowiada danemu CEFR level, a egzaminy też mają swój docelowy poziom. W Cambridge English Scale zawsze punkty powyżej 200 będą poziomem C2, od 180 do 200 - C1, od 160 do 180 - B2 itp., niezależnie, w którym egzaminie je uzyskasz. W sensie: CAE to normalnie C1, ale oprócz tego poziomu można uzyskać na nim level above albo level below, jeśli napiszesz go naprawdę super albo trochę gorzej. Nie można natomiast uzyskać na CAE poziomu B1 - znaczy, teoretycznie można napisać ten egzamin tragicznie, nawet poniżej tego levelu below, teoretycznie można nawet na 0 punktów, ale 'zasięg' certyfikatu już tego nie obejmuje, masz albo 180-200 i C1, albo ewentualnie powyżej 200 i C2 lub 160-18o i B2, albo nie masz nic; poniżej tych 160 masz po prostu failed i tyle, a poniżej 142 punktów w Cambridge English Scale wyniku się w ogóle tak jakby nie mierzy - tak jak pisałam wyżej o tym Use of English - czy masz 0, czy masz 5, czy masz 8 - w Cambridge English Scale masz 142 punkty, bo to najniższa ilość przewidziana na ten egzamin, tak jakby mniej się nie da zdobyć w tym egzaminie, nawet na 0 "normalnych" punktów. Z FCE nie można mieć np. 210 punktów w Cambridge English Scale i C2, bo te egzamin tego poziomu nie obejmuje. A przecież ogólnie w skali Cambridge nawet takie poziomy, których nie obejmuje dany egzamin, ogólnie są uwzględnione i mają swoją wartość punktową, stąd nie można tu mówić o proporcjonalności, bo skala jest stała dla wszystkich poziomów biegłości i odpowiadającym im poziomów biegłości językowej, a egzaminy nie obejmują wszystkich poziomów. Nie ma egzaminu, który sprawdza czyjś poziom na rozciągłości od A1 do C2, nie ma osobnej skali od 0 do 230 dla FCE, CAE czy CPE, tylko jest skala jest jedna, a poszczególne egzaminy są jakby osadzone w odpowiadającym im przedziale. Dany egzamin dotyczy jakby tylko części - obejmuje 'swój' poziom i jeden wyżej lub jeden niżej.

I generalnie ta skala bardziej dotyczy poziomu wg. ESOKJ niż punktów z egzaminów samych w sobie, dlatego też w przypadku CAE więcej punktów "zajmują" punkty w przedziale odpowiadającym poziomowi C1, bo na takim poziomie jest docelowo ten egzamin. O poziom B2 albo C2 ewentualnie 'zahacza', stąd też i takie poziomy można tam zdobyć, jednak są to dosyć skrajne wartości, bo jego 'właściwy' poziom to C1; nie B2, nie C2, a C1, któremu w Cambridge English Scale odpowiada przedział 180-200, więc - wracając do tego przykładu z Use of English - zapewne stąd wzięło się to, że między 16 a 23 punktami z testu jest poziom C1 i różnica 20 punktów, a między 11 a 16 - poziom B2 i też różnica 20 punktów w Cambridge English Scale. I tak samo, analogicznie, jest w każdej części i w punktach ogólnie, siłą rzeczy, też - mimo że różnica w skali Cambridge jest niby taka sama, to więcej punktów z testu jest przewidzianych na poziom C1 niż na B2 czy C2. W innych egzaminach pewnie będzie podobnie, tylko przypadku FCE tym 'właściwym' poziomem będzie B2, mimo że można napisać ten egzamin świetnie i dostać C1 albo trochę gorzej i mieć B1, a przy CPE będzie to C2, mimo że też można napisać pod progiem i dostać C1. W praktyce jednak te niższe poziomy, czyli B1 na FCE, B2 na CAE i C1 na CPE to dawne Grade D, czyli niezdany egzamin - różnica jest taka, że teraz dostaje się normalnie certyfikat, tylko z niższym poziomem, natomiast to nie zmienia faktu, że FCE odpowiada poziomowi B2, CAE - C1, a CPE - C2, a żeby otrzymać Grade C i tym samym poziom właściwy dla danego egzaminu, nadal należy mieć co najmniej 60 %. Ale w teście, nie w tej skali.
__________________
Piszę.

Edytowane przez Carousel
Czas edycji: 2016-02-06 o 15:33
Carousel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-08, 17:36   #238
Ligatura
Raczkowanie
 
Avatar Ligatura
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 188
Dot.: Uczymy się do egzaminu CAE (lub FCE) - grupa wsparcia

Cytat:
Napisane przez Carousel Pokaż wiadomość
Dobrze jest porobić testy z Cambridge.
A czy są dostępne gdzieś zeszłoroczne egzaminy (past papers tak zwane)?

Ludzie dużo o nich piszą, a ja nigdzie ich nie widzę w sieci/w wersji papierowej.
Ligatura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-08, 19:52   #239
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Uczymy się do egzaminu CAE (lub FCE) - grupa wsparcia

Cytat:
Napisane przez Ligatura Pokaż wiadomość
A czy są dostępne gdzieś zeszłoroczne egzaminy (past papers tak zwane)?

Ludzie dużo o nich piszą, a ja nigdzie ich nie widzę w sieci/w wersji papierowej.
Nie, egzaminy nie są upubliczniene. Ludzie piszą zapewne o tzw. Past papers czyli książkach m.in. wydawnictwa Cambridge z przykładowymi testami do ćwiczenia.
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-06, 13:22   #240
roline
Przyczajenie
 
Avatar roline
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 28
Dot.: Uczymy się do egzaminu CAE (lub FCE) - grupa wsparcia

Mam zamiar zdawać egzamin FCE i proszę o rady!
Jestem teraz w 3 klasie liceum, za 2 miesiące zdaję maturę. Jako dodatkowy przedmiot zdaję język angielski na poziomie rozszerzonym. Od 3 lat w liceum miałam język angielski rozszerzony (6 lekcji w tygodniu). Dodatkowo od początku liceum chodzę co tydzień na korepetycje.
W listopadzie maturę próbną z ang na poziomie podstawowym zdałam na 98%, a rozszerzoną na 78% i moje pytanie: czy mam szansę na FCE? Chcę mieć jakiś dodatkowy certyfikat, to na pewno mi pomoże w znalezieniu pracy, na studiach. Z czytaniem idzie mi w miarę dobrze, na maturze próbnej miałam wszystko dobrze z czytania. Pisanie też idzie mi dobrze, zwykle mam maksymalną liczbę punktów albo tracę 2 pkt. Gorzej jest ze słuchaniem, oglądam dużo seriali, filmów, telewizji po angielsku ale jednak dalej nie jestem w tym mistrzynią. Mówienie też nie idzie mi świetnie, potrafię się dogadać ale boję się, że nie mam odpowiedniego akcentu itp. Z gramatyką też jest raczej dobrze.

I właściwie nie wiem czy zdawać po maturze (bo będę przygotowana do matury rozszerzonej) czy dać sobie rok przerwy i zdać po 1 roku studiów filologii angielskiej? Bo planuję iść na anglistykę.
roline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-07-17 20:21:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:04.