Wegetarianki/wegetarianie - Strona 39 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-02, 18:47   #1141
Mirelkaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 16 606
Dot.: Wegetarianki/wegetarianie

ok dzięki
Mirelkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-03, 11:25   #1142
poolaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 47
Dot.: Wegetarianki/wegetarianie

Witam wszytskie wege wizażanki
Ja nie jem mięsa dopiero od dwóch dwóch tygodni z wyłączeniem ryb i owoców morza z których też zamierzam niedługo zrezygnować.
poolaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-03, 13:43   #1143
Tun1a
Wtajemniczenie
 
Avatar Tun1a
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pałuki / Poznań
Wiadomości: 2 949
Dot.: Wegetarianki/wegetarianie

Witamy!
Kiedy masz w planach zrezygnować z ryb? Tak z ciekawości pytam
__________________
Oleńka
Na dwa domy
Tun1a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-03, 14:18   #1144
akisia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 298
Dot.: Wegetarianki/wegetarianie

Cytat:
Napisane przez Mirelkaaa Pokaż wiadomość
ja naprawde wątpię w tą anemie, nie mam typowych obajawów anemii, jedynie te wypadające włosy i zmęczenie, ale to z powodu małej ilości snu i braku czasu, wiec raczej nie będe robic tych badan... no to wegetarianizm wykluczam jak przyczyne wypadania włosów
Zmęczenie i wypadanie włosów mówisz... Zbadaj też hormony tarczycy. moja mama miała m.in. takie objawy i okazało się, że jest to choroba Hoshimoto (mam nadzieję, że dobrze napisałam). Myślę, że to wcale nie musi być związane z niedoborami i wegetarianizmem
akisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-03, 14:20   #1145
Tun1a
Wtajemniczenie
 
Avatar Tun1a
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pałuki / Poznań
Wiadomości: 2 949
Dot.: Wegetarianki/wegetarianie

Cytat:
Napisane przez akisia Pokaż wiadomość
Zmęczenie i wypadanie włosów mówisz... Zbadaj też hormony tarczycy. moja mama miała m.in. takie objawy i okazało się, że jest to choroba Hoshimoto (mam nadzieję, że dobrze napisałam). Myślę, że to wcale nie musi być związane z niedoborami i wegetarianizmem
Ja mam Hashimoto (czort wie jak się pisze ). Mi włosy nie wypadają. Ale są dodatkowe objawy. Np. tycie
Chociaż raz ktoś inny napisał o TSH, bo to ja z reguły wszystkich wysyłam na to badanie
__________________
Oleńka
Na dwa domy

Edytowane przez Tun1a
Czas edycji: 2009-11-03 o 14:21
Tun1a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-03, 14:25   #1146
poolaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 47
Dot.: Wegetarianki/wegetarianie

Tun1a, sądze że tak kilka miesięcy, podjęcie decyzji od zdrowym odżywianiu wprowadziło duże zamieszanie do mojego życia, muszę całkowicie zmienić nawyki więc te jedzenie ryb jak na razie mi pomaga.
poolaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-03, 15:18   #1147
Tun1a
Wtajemniczenie
 
Avatar Tun1a
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pałuki / Poznań
Wiadomości: 2 949
Dot.: Wegetarianki/wegetarianie

Cytat:
Napisane przez poolaa Pokaż wiadomość
Tun1a, sądze że tak kilka miesięcy, podjęcie decyzji od zdrowym odżywianiu wprowadziło duże zamieszanie do mojego życia, muszę całkowicie zmienić nawyki więc te jedzenie ryb jak na razie mi pomaga.
Tylko na początku jest zamieszanie. Niedługo sie przyzwyczaisz do nowej diety i myślenie o jedzeniu nie będzie Cie tak pochłaniało. Nawyki będą po prostu nowe
__________________
Oleńka
Na dwa domy
Tun1a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-03, 15:44   #1148
poolaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 47
Dot.: Wegetarianki/wegetarianie

Mam nadzieję, bo teraz dużo czasu muszę poświęcić zwracaniu uwagi na to co jem, ale tak jak mówisz, mam nadzieję że niedługo wejdzie mi to w nawyk
poolaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-03, 16:21   #1149
Mirelkaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 16 606
Dot.: Wegetarianki/wegetarianie

byłam dzis u lekarze mam skierowanie na morfologie, lekarka własnie tez mówiła cos, ze to od tarczycy moze byc, powiedziała, ze anemii raczej nie mam, jak powiedziałam, ze jestem wege to powiedziała, ze to moze miec jakies znaczenie, ale bardzo w to wątpi... chciała mi zapisca jakies tabletki, ale jak zapytałam, czy nie są powlekane żelatyną to powiedziała, ze nie wie, ale nie będziemy ryzykowac i zapisała mi jakąś wcierke do włosów

dziewczyny wy nie nosicie zamszu?
Mirelkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-03, 16:29   #1150
poolaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 47
Dot.: Wegetarianki/wegetarianie

Cytat:
Napisane przez Mirelkaaa Pokaż wiadomość

dziewczyny wy nie nosicie zamszu?
Też się właśnie nad tym zastanawiałam.
poolaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-03, 19:52   #1151
Angienatelka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 175
Dot.: Wegetarianki/wegetarianie

Cytat:
Napisane przez Mirelkaaa Pokaż wiadomość
no więc np
śniadanie : owsianka z musli, ale bran flaksy z musli bran flakesy z musli O.o? ale tak suche? czy jakis nabial?
2 sniadanie ciemne pieczywo z białym serem i jakimis warzywami, albo żółtym serem tu w sumie moze byc
obiad: brokuły, jajko sadzone, jakas sałatka albo makaron pełne ziarno z pomidorami w puszce albo białym serem czy czyms podobnym nie! nie bialy ser! monotonnia nie jest zdrowa. Moze jakis straczek? Polecam soczewice, jest lekkostrawna i pyszna. Ja najbardziej lubie czerwona
potem jakis owoc

podwieczorek:często budyń, kakao/jogurt z dużą zawartoscią białka z dodatkiem musli/ albo jakies inne przekąski jesli jogurt to zle, znow nabial

i na kolacje zazwyczaj serek wiejski z jakimis orzechami/cynamonem/otrębami serek nabial, nabial...

w między czasie jakies wrzywa, wafle ryżowe czy inne przekaski
jesz bardzo duzo nabialu na moje oko. Monotonnia nie jest zdrowa w odzywianiu. Ja proponowalabym Ci zamiast tego sera wrzucic jakas salatke z soczewica, zupe z soczewicy/fasoli/grochu/soi/bobu.
Polecam rowniez fermentowane ziarno soi tj. tempeh i miso. Sa lekkostrawne i miaja duzo bardzo dobrej jakosci bialka. Pozatym np. tempeh jest przepyszny
dodaj do jadlospisu natke pietruchy , mniej nabialu i zeby bylo bardziej kolorowo. Tyle odemnie
__________________
` kochać kogoś, a potem stracić,
to jak kupić szczęście, a łzami
zapłacić


silownia,bieganie,plywani e
Angienatelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-03, 20:00   #1152
akisia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 298
Dot.: Wegetarianki/wegetarianie

Cytat:
Napisane przez Tun1a Pokaż wiadomość
Ja mam Hashimoto (czort wie jak się pisze ). Mi włosy nie wypadają. Ale są dodatkowe objawy. Np. tycie
Chociaż raz ktoś inny napisał o TSH, bo to ja z reguły wszystkich wysyłam na to badanie
Nie jesteś sama- moja mama ma, babcia miała, koleżanka też. Mamie i koleżance wypadają włosy,a mama ma ogromny problem z tyciem (je jak wróbelek i nic nie chudnie, a nawet jeszcze tyje). Ja mam kilka objawów i zdaniem mojej rodzicielki muszę wykonać badania (sama to wiem, ale...boję się jakoś, wszystko wskazuje na to, że też to będę mieć, jak nie teraz to w przyszłości)
Znam wielu ludzi z problemami tarczycy, także nie jesteś sama
akisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-03, 20:24   #1153
Mirelkaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 16 606
Dot.: Wegetarianki/wegetarianie

Cytat:
Napisane przez Angienatelka Pokaż wiadomość
jesz bardzo duzo nabialu na moje oko. Monotonnia nie jest zdrowa w odzywianiu. Ja proponowalabym Ci zamiast tego sera wrzucic jakas salatke z soczewica, zupe z soczewicy/fasoli/grochu/soi/bobu.
Polecam rowniez fermentowane ziarno soi tj. tempeh i miso. Sa lekkostrawne i miaja duzo bardzo dobrej jakosci bialka. Pozatym np. tempeh jest przepyszny
dodaj do jadlospisu natke pietruchy , mniej nabialu i zeby bylo bardziej kolorowo. Tyle odemnie
duzo nabiału, ale mnie od niego nie mdli
do płatków mleko rano
nie lubie soi, a te soczewice to trzeba długo gotowac, a ja zawsze jakis obiadek na szybko robie a kolajcja musi byc białkowa, wiec nic zdrowego po za nabiałem mi do głowy nie przychodzi jajka zbyt ciezkostrawne na noc sa
a taka sama soczewica z makaronem to jakos mało smacznie brzmi
Mirelkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-03, 20:39   #1154
Sara_m7
Rozeznanie
 
Avatar Sara_m7
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Düsseldorf
Wiadomości: 552
Dot.: Wegetarianki/wegetarianie

Cytat:
Napisane przez Angienatelka Pokaż wiadomość
jesz bardzo duzo nabialu na moje oko. Monotonnia nie jest zdrowa w odzywianiu. Ja proponowalabym Ci zamiast tego sera wrzucic jakas salatke z soczewica, zupe z soczewicy/fasoli/grochu/soi/bobu.
Polecam rowniez fermentowane ziarno soi tj. tempeh i miso. Sa lekkostrawne i miaja duzo bardzo dobrej jakosci bialka. Pozatym np. tempeh jest przepyszny
dodaj do jadlospisu natke pietruchy , mniej nabialu i zeby bylo bardziej kolorowo. Tyle odemnie
A jak zrobic taką sałatkę lub zupę? Mogłabyś podać jakiś sprawdzony sposób, taki typowy dla laika w sprawie soczewicy?
Sara_m7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-03, 20:47   #1155
poolaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 47
Dot.: Wegetarianki/wegetarianie

Cytat:
Napisane przez Sara_m7 Pokaż wiadomość
A jak zrobic taką sałatkę lub zupę? Mogłabyś podać jakiś sprawdzony sposób, taki typowy dla laika w sprawie soczewicy?
Także chciałabym się dowiedzieć jak można smacznie soczewicę przygotować.
poolaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-03, 20:59   #1156
Tun1a
Wtajemniczenie
 
Avatar Tun1a
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pałuki / Poznań
Wiadomości: 2 949
Dot.: Wegetarianki/wegetarianie

Cytat:
Napisane przez akisia Pokaż wiadomość
Nie jesteś sama- moja mama ma, babcia miała, koleżanka też. Mamie i koleżance wypadają włosy,a mama ma ogromny problem z tyciem (je jak wróbelek i nic nie chudnie, a nawet jeszcze tyje). Ja mam kilka objawów i zdaniem mojej rodzicielki muszę wykonać badania (sama to wiem, ale...boję się jakoś, wszystko wskazuje na to, że też to będę mieć, jak nie teraz to w przyszłości)
Znam wielu ludzi z problemami tarczycy, także nie jesteś sama
Zrób TSH, bo wiesz dobrze, że na 90% będziesz miała problem z tarczycą po takich genach. Jak nie teraz to kiedyś. Im szybciej to wyłapiesz tym mniejsze objawy będziesz mieć. Tzn. przejdziesz na tabsy zanim zaczniesz tyć, puchnąć i zwalniać Nie bój się bo to mozna opanować wcześnie
Ja też mam babcie i mamę tarczycowców
__________________
Oleńka
Na dwa domy
Tun1a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-03, 21:55   #1157
akisia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 298
Dot.: Wegetarianki/wegetarianie

Cytat:
Napisane przez Tun1a Pokaż wiadomość
Zrób TSH, bo wiesz dobrze, że na 90% będziesz miała problem z tarczycą po takich genach. Jak nie teraz to kiedyś. Im szybciej to wyłapiesz tym mniejsze objawy będziesz mieć. Tzn. przejdziesz na tabsy zanim zaczniesz tyć, puchnąć i zwalniać Nie bój się bo to mozna opanować wcześnie
Ja też mam babcie i mamę tarczycowców
No właśnie...mam 23 lata i już czuję, że zwalniam ale też czasu nie ma kiedy na te badania :/
Mojej mamie wykryli jakieś niecałe 10 lat temu dopiero, a objawy miała od dawna...Heh.
akisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-04, 11:01   #1158
ajanna
Wtajemniczenie
 
Avatar ajanna
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Barcelona
Wiadomości: 2 037
Dot.: Wegetarianki/wegetarianie

Cytat:
Napisane przez Mirelkaaa Pokaż wiadomość
dziewczyny wy nie nosicie zamszu?
przecież to skóra jak każda inna - jasne, że nie

muszę się Wam pochwalić - byliśmy wczoraj z TŻ u wegańskiego fryzjera - wszystkie produkty CF . mam nowy turkus i strzyżenie, a TŻ nowe strzyżenie i dredziki poprawione

soczewica - już tu kiedyś pisałam - zupa z czerwonej soczewicy - gotuje się ją z uduszoną cebulą i czosnkiem, kostką wege i trawą cytrynową jak ktoś ma - powinna mieć konsystencję kremu - zupa nie trawa oczywiście i podaje się z mlekiem kokosowym

a zieloną/brązową gotuję z kostką również i mieszam z dużą ilością uduszonej cebulki i przypraw
ajanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-04, 18:43   #1159
Mirelkaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 16 606
Dot.: Wegetarianki/wegetarianie

dziewczyny macie jakąś kompletną definicje bycia jaroszem?
Mirelkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-05, 06:37   #1160
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 10 936
Dot.: Wegetarianki/wegetarianie

jaki rozruch na wątku
Cytat:
Napisane przez poolaa Pokaż wiadomość
Witam wszytskie wege wizażanki
Ja nie jem mięsa dopiero od dwóch dwóch tygodni z wyłączeniem ryb i owoców morza z których też zamierzam niedługo zrezygnować.
witam
a z ciekawości zapytam: kiedy masz zamiar zostać wegetarianką / być na diecie wegetariańskiej ?
Cytat:
Napisane przez Tun1a Pokaż wiadomość
Hashimoto (czort wie jak się pisze ).
w ten sposób: 橋本策
a po polsku Hashimoto
Cytat:
Napisane przez poolaa Pokaż wiadomość
Tun1a, sądze że tak kilka miesięcy, podjęcie decyzji od zdrowym odżywianiu wprowadziło duże zamieszanie do mojego życia, muszę całkowicie zmienić nawyki więc te jedzenie ryb jak na razie mi pomaga.
nawyki same Ci wejdą, trzeba się po prostu przyzwyczaić.
dla mnie osobiście wegetarianizm był znacznie ważniejszy niż nawyki żywieniowe, więc nie miałam podobnych dylematów. i nawet na dobre mi wyszło
Cytat:
Napisane przez Mirelkaaa Pokaż wiadomość
dziewczyny wy nie nosicie zamszu?
ja na pewno nie noszę, przecież zamsz (naturalny) i wegetarianizm się wykluczają, w parze iść nie mogą. nie wiem, jak reszta wątkowiczek, ale wegetarianie nie noszą skóry/zamszu.
Cytat:
Napisane przez Mirelkaaa Pokaż wiadomość
dziewczyny macie jakąś kompletną definicje bycia jaroszem?
nie chce mi się szperać w słownikach, ale jest to osoba po prostu nie spożywająca produktów mięsnych. w opinii społecznej utarło się też, że może jeść ryby (ale to zależy od chęci jarosza).
i na pewno bycie jaroszem nie oznacza bycia wegetarianinem bycie jaroszem nie wymaga żadnych kwestii refleksyjnych, nie wypiera z diety żelatyny czy podpuszczki, nie wypiera noszenia skóry etc.
Cytat:
Napisane przez ajanna Pokaż wiadomość
muszę się Wam pochwalić - byliśmy wczoraj z TŻ u wegańskiego fryzjera - wszystkie produkty CF . mam nowy turkus i strzyżenie, a TŻ nowe strzyżenie i dredziki poprawione
komu dobrze
dobrze wyczytałam - masz turkus na głowie? pochwalisz się?
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-05, 10:02   #1161
ajanna
Wtajemniczenie
 
Avatar ajanna
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Barcelona
Wiadomości: 2 037
Dot.: Wegetarianki/wegetarianie

[1=788bb1639a979260fb00534 6e9120b060466cef5;1509661 2] w ten sposób: 橋本策
a po polsku Hashimoto
dobrze wyczytałam - masz turkus na głowie? pochwalisz się? [/QUOTE]

tak, ja turkus mam od 2. urodzin moich chłopaków czyli od dnia dziecka - a wszystkie zdj profilowe nadal fioletowe
ajanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-05, 19:24   #1162
Mirelkaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 16 606
Dot.: Wegetarianki/wegetarianie

dziewczyny w takim razie ja narazie jestem na etapie bycia jaroszem...
i mam nadzieje, ze w miarę szybko uda mi sie przejsc na 100% wegetarianizm...
doszłam do wniosku, ze nie potrafie tak ze wszystkiego zrezygnowac od razu
napewno nie jem mięsa/ryb i w miare jak potrafie wystrzegam sie zelatyny czy podpuszczki, nie kupie juz zadnych ubran pochodzących ze skóry zwierząt, ale nie potrafie wyrzucic tych co juz mam... eh

a i zrobiłam te badania, wyszły dobrze
Mirelkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-05, 23:32   #1163
Kica.
Zakorzenienie
 
Avatar Kica.
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 453
Dot.: Wegetarianki/wegetarianie

Patrząc na definicje wegetarianizmu to nie ma tam nic o noszeniu skór/zamszu. Weganie na pewno nie mogą z tego korzystać, ale wegetariaznim odnosi się tylko do jedzenia.
(jeśli ktoś jest wege z innych względów niż miłość do zwierzat, to sądze, że kupowanie skórzanych torebek czy butów nie będzie mu sprawiać problemu.)

dobrze, że ktoś wymyślił skórę ekologiczną , zwłaszcza że teraz sa one naprawdę porządnie wykonane.

diete jarską zawsze rozumiałam jako niejedzenie mięsa (w tym ryb też nie), wydaje mi się, że to takie trochę archaiczne okreslenie wegetarianina, ale faktycznie niektórzy to jakoś rozdzielają i rozróżniają, więc właściwie nie wiadomo ...
(słowniki zazwyczaj podają jarstwo jako synonim wegetarianizmu)
__________________
INSTAGRAM
ZDROWIE.VEGIE.PL
Kica. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-06, 00:10   #1164
ajanna
Wtajemniczenie
 
Avatar ajanna
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Barcelona
Wiadomości: 2 037
Dot.: Wegetarianki/wegetarianie

wegetarianizm i weganizm, to nie diety, tylko postawy etyczne, a nie diety czy sposoby odżywiania. właśnie "bycie jaroszem" to sposób odżywiania. a skoro wegetarianie nie konsumują produktów, do wytworzenia których trzeba zabijać zwierzęta, to z definicji, nie używają również skór i futer. choć i ta definicja nie jest precyzyjna, bo np. produkcja mleka jest możliwa tylko dlatego, że krowy mleczne są wciąż na nowo zapładniane, a ich dzieci - cielaczki-samce są zabijane na cielęcinę
ajanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-06, 05:52   #1165
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 10 936
Dot.: Wegetarianki/wegetarianie

Cytat:
Napisane przez Kica. Pokaż wiadomość
Patrząc na definicje wegetarianizmu to nie ma tam nic o noszeniu skór/zamszu. Weganie na pewno nie mogą z tego korzystać, ale wegetariaznim odnosi się tylko do jedzenia.
(jeśli ktoś jest wege z innych względów niż miłość do zwierzat, to sądze, że kupowanie skórzanych torebek czy butów nie będzie mu sprawiać problemu.)
wtedy o takich osobach mówimy, że są po prostu na diecie wegetariańskiej / diecie zbliżonej do wegetariańskiej, a nie że są wegetarianami
wiem, że słowniki bardzo okrawają tę definicję, ale wegetarianizm nie jest dietą. jest zespołem ideologii, sposobem na życie, z którego dopiero wynika dieta.
Cytat:
Napisane przez Kica. Pokaż wiadomość
(słowniki zazwyczaj podają jarstwo jako synonim wegetarianizmu)
i mnie, jako wegetariankę, wpienia to na maxa
ciekawym sposobem słowniki czy encyklopedie przez ponad 1,5 wieku funkcjonowania słowa "wegetarianizm" okroiły je z istoty, z zamysłu, jaki mieli twórcy, wciskając w definicję tylko dietę. tak się dzieje, niestety, z wieloma definicjami, ale szanująca się encyklopedia spojrzy szerzej na zagadnienie, uczepi się genealogii pojęcia itd., a nie będzie się opierać jedynie na opinii publicznej.
czytając definicję wegetarianizmu, mam wrażenie, że nikt nie pytał się o nią wegetarian przy sporządzaniu na tej samej zasadzie, jestem ciekawa, jak encyklopedie niemieckie za czasów wojny zdefiniowałyby rasę aryjską.
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-06, 20:38   #1166
Migdał
Rozeznanie
 
Avatar Migdał
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 572
Dot.: Wegetarianki/wegetarianie

Cytat:
Napisane przez ajanna Pokaż wiadomość
soczewica - już tu kiedyś pisałam - zupa z czerwonej soczewicy - gotuje się ją z uduszoną cebulą i czosnkiem, kostką wege i trawą cytrynową jak ktoś ma - powinna mieć konsystencję kremu - zupa nie trawa oczywiście i podaje się z mlekiem kokosowym
:
tak z ciekawości- te kostki wege z glutaminianem i inną chemią, czy masz jakieś specjalne, zdrowe ? Ja od roku nie stosuję żadnych sztucznych dopalaczy smaku (lekarka mi zakazała) i jak ostatnio zawitaliśmy do green waya w Łodzi, to myślałam, że mi gardło wypali Nie przesadzam, ta kostka była na maksa wyczuwalna, mój mąż też nie mógł dokończyć No i w sumie przeraża mnie to, że co jakiś przepis w necie znajdę- to z kostką.

A co do soczewicy- to przecież ona się całkiem szybko gotuje Ostatnio czerwonej nie upilnowałam i się rozgotowała. Soczewica z makaronem to tak średnio, ale z ryżem pycha

Edytowane przez Migdał
Czas edycji: 2009-11-06 o 20:40 Powód: literówka
Migdał jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-07, 15:55   #1167
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 10 936
Dot.: Wegetarianki/wegetarianie

moim skromnym zdaniem green way ogólnie przesadza z przyprawami

kostki rosołowej też z reguły nie używam. pewnie dlatego, że zup nie jadam, ale okazjonalnie jej używam, gdy muszę zrobić coś na chybcika, np. sojowe.
i nie wiem, czy znajdzie się gdzieś kostki takie zwykłe, bez chemii, bo chyba to jest właśnie istotą tych kostek
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-07, 16:07   #1168
ajanna
Wtajemniczenie
 
Avatar ajanna
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Barcelona
Wiadomości: 2 037
Dot.: Wegetarianki/wegetarianie

kostki z dobrym składem - także bio/bez soli/bez drożdży itp. można kupić w zdrowej żywności. ja gotuję głównie dla dzieci, więc takich z glutaminianem nie mogłabym przecież używać
ajanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-07, 17:26   #1169
Angienatelka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 175
Dot.: Wegetarianki/wegetarianie

Cytat:
Napisane przez Mirelkaaa Pokaż wiadomość
duzo nabiału, ale mnie od niego nie mdli
do płatków mleko rano
nie lubie soi, a te soczewice to trzeba długo gotowac, a ja zawsze jakis obiadek na szybko robie a kolajcja musi byc białkowa, wiec nic zdrowego po za nabiałem mi do głowy nie przychodzi jajka zbyt ciezkostrawne na noc sa
a taka sama soczewica z makaronem to jakos mało smacznie brzmi
soczewice dlugo gotowac? przeciez to 10 max 15 minut (w przypadku czerwonej- najsmaczniejszej wg mnie) i to bez moczenia!
Soczewica z makaronem sama jest pyszna ;] bedac weganka nie jem nabialu i jajek i wlasnie uwazam, ze makaron z sosem soczewicowym jest przepyszny
__________________
` kochać kogoś, a potem stracić,
to jak kupić szczęście, a łzami
zapłacić


silownia,bieganie,plywani e
Angienatelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-07, 17:50   #1170
ajanna
Wtajemniczenie
 
Avatar ajanna
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Barcelona
Wiadomości: 2 037
Dot.: Wegetarianki/wegetarianie

nie uważam nabiału za coś zdrowego - wręcz przeciwnie

Angienatelka fajnie, że nie jestem tu jedyną weganką
ajanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-18 23:14:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:07.