Być zadbanym - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-27, 18:30   #1
zawszezaklopotana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 24

Być zadbanym


Mam małe pytanie?? czasami spotykam się z określeniem.. jest brzydka ale bardzo zadbana.. co oznacza zadbany?? np. wyregulowane brwi...czyste paznokcie? czy to ma jakieś szersze znaczenie?? prosze o odpowiedz
zawszezaklopotana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-27, 19:24   #2
Invinsible
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 84
Dot.: Być zadbanym

Dokładnie tak. Nie wszytkich natura obdarzyła urodą, ale da się to poprawić właśnie regulacją brwi, starannym makijażem, odpowiednio dobraną fryzurką, o czystości nie wspominając. W ten sposób z osoby brzydkiej można zrobić całkiem fajną laskę, a z całkiem fajnej prawdziwą piękność Pozdrawiam
__________________
Jam nowa, niedoświadczona i głupiutka jeszcze - więc nie bijcie
Invinsible jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-27, 22:12   #3
emilia_20
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 82
Dot.: Być zadbanym

Hmmm ja to rozumiem inaczej."Jest brzydka ale bardzo zadbana..." można być brzydkim ale bardzo zadbanym i nie trzeba do tego być niewiadomo jak wymalowanym.Osoba zadbana to właśnie taka z czystymi paznokciami,czystym ubraniem,uczesanymi nie tłustymi włosami itp. niekoniecznie malowanie sie musi oznaczac że ktoś o siebie dba.Owszem makijaż potrafi zdziałać cuda jestem tego przykładem :p ale nie świadczy o tym że jeśli ktoś sie nie maluje to o siebie nie dba...Tak ja myśle...
emilia_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-28, 11:37   #4
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: Być zadbanym

Brzydka ale zadbana cos o mnie Znaczy sie jestem przecietna, male oczy usta okragla twarz,ale jak kiedys wymalowalam sie na dyskoteke szkolna to wszyscy : ale ona ladna Na codzien jestem kopciuszkiem. Ladna fryzura makijaz i czlowiek pieknieje.
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-28, 11:52   #5
malutka86
Raczkowanie
 
Avatar malutka86
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Zmc
Wiadomości: 356
GG do malutka86
Dot.: Być zadbanym

dla mnie zadbana to czysta, schludnie ubrana dziewczyna, ktora jest swiadoma swoich niedoskonalosci, ale walczy z nimi..nie musi byc jakos szczegolnie wymalowana, ale wie co jest jej atutem i podkresla to. zadbana to tez taka, ktora nie straszy swoim wygladem i jak da sie cos ukryc (ubraniem, makijazem) to zrobi to.dla mnie odpychajace jest jak dziewczyna pokazuje cala bielizne w danym dniu (bardzo niskie biodrowki),dlugie, ale brudne paznkokcie,brudne ubranie,tluste wlosy.
dbanie o siebie czesto kojarzy mi sie z odpowiednia dieta, cwiczeniami, zdrowymi i wypielegnowanymi wlosami i twarza z wyregulowanymi brwiami. to chyba tyle o zadbanym wygladzie.

Edytowane przez malutka86
Czas edycji: 2006-10-30 o 16:08 Powód: wycinam to, co nie powinno nigdy pasc
malutka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-28, 12:01   #6
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Być zadbanym

Cytat:
Napisane przez emilia_20 Pokaż wiadomość
Hmmm ja to rozumiem inaczej."Jest brzydka ale bardzo zadbana..." można być brzydkim ale bardzo zadbanym i nie trzeba do tego być niewiadomo jak wymalowanym.Osoba zadbana to właśnie taka z czystymi paznokciami,czystym ubraniem,uczesanymi nie tłustymi włosami itp. niekoniecznie malowanie sie musi oznaczac że ktoś o siebie dba.Owszem makijaż potrafi zdziałać cuda jestem tego przykładem :p ale nie świadczy o tym że jeśli ktoś sie nie maluje to o siebie nie dba...Tak ja myśle...
Dokładnie tak uważam.
Czy to,że ktoś się nie maluje oznacza,że jest zaniedbany
Zaniedbany to ktoś kto się nie myje,ma brud pod paznokciami i/lub poobgryzane paznokcie
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-28, 14:51   #7
enigma1985
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Polska centralna
Wiadomości: 1 531
Dot.: Być zadbanym

uważam, że osoba zadbana to taka która dba o siebie tzn. myje się regularnie, ma czyste paznokcie, schludne i czyste ubranie, czyste paznokcie, umyte włosy, umyte zęby nie musi się wcale malować, ale umie ukryć swoje niedoskonałości.
enigma1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-10-28, 17:33   #8
Krówka-Toffi
Raczkowanie
 
Avatar Krówka-Toffi
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 151
Dot.: Być zadbanym

Dla mnie dziewczyna zadbana to ubrana w gustowne rzeczy ( nie chodzi mi o firme) , z umytymi wlosami, z starannym makijarzem. Czesto na ulicy widze powszechnie nazywane:"wiesniary" czyli sztuczne blondyny z butami na koturnie, niebieskimi cieniami na powiekach i z niskimi biodrowkami z ktorych wylewa sie gora sadla, takie dziewczyny mimo, ze byc moze gdyby je gustownie ubrac bylyby ladne sa dla mnie obrazem nedzy i rozpaczy
Krówka-Toffi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-28, 18:38   #9
kasienka.b
Wcale nie be, tylko cacy kasieńka
 
Avatar kasienka.b
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Diamentowa wyspa
Wiadomości: 9 682
GG do kasienka.b
Dot.: Być zadbanym

Cytat:
Napisane przez Krówka-Toffi Pokaż wiadomość
Dla mnie dziewczyna zadbana to ubrana w gustowne rzeczy ( nie chodzi mi o firme) , z umytymi wlosami, z starannym makijarzem. Czesto na ulicy widze powszechnie nazywane:"wiesniary" czyli sztuczne blondyny z butami na koturnie, niebieskimi cieniami na powiekach i z niskimi biodrowkami z ktorych wylewa sie gora sadla, takie dziewczyny mimo, ze byc moze gdyby je gustownie ubrac bylyby ladne sa dla mnie obrazem nedzy i rozpaczy
Dla mnie tez W 100% sie z toba zgadzam
__________________
Blog
kasienka.b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-28, 19:11   #10
Ines-ka
Zakorzenienie
 
Avatar Ines-ka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 890
Dot.: Być zadbanym

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Zaniedbany to ktoś kto się nie myje,ma brud pod paznokciami i/lub poobgryzane paznokcie
Brud pod paznokciami Obgryzione pazurki Sama ostatnio to robię w stresie Trądzik też nie jest oznaką zaniedbania, a problematycznej skóry. Przetłuszczone włosy do granic niemożliwości tak. Tak samo spierzchnięte i pękające usta. Wydepilowane nogi i pachy powinna mieć każda dbająca o siebie dziewczyna i kobieta. Palenie papierosów to dla mnie też oznaka tego że palaczka nie dba o cerę, włosy (a zwłaszcza o zdrowie)itd.

Przecież nie ma brzydkich kobiet, są tylko mężczyźni bez wyobraźni


EDIT: Niebieskich cieni używają nie tylko wieśniary
Ines-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-29, 08:55   #11
Invinsible
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 84
Dot.: Być zadbanym

Cytat:
Napisane przez Ines-ka Pokaż wiadomość
Wydepilowane nogi i pachy powinna mieć każda dbająca o siebie dziewczyna i kobieta.
Dokładnie!
__________________
Jam nowa, niedoświadczona i głupiutka jeszcze - więc nie bijcie
Invinsible jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-29, 13:56   #12
etianet
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 72
Dot.: Być zadbanym

jest brzydka ale bardzo zadbana u mnie w miescie inaczej mowiac "wyrobiona" czyli wlasnie dbająca o siebie i pod wzgledem higieny(co jest chyba oczywiste) ale i dba o siebie typowymi dla wiekszosci kobiet sposobami makijaz,fryzura itp nie kazy oczywiscie musi sie malowac niktorzy nie lubia nie muszą i to nie znaczy ze nie dbają o siebie kazdy ma inny sposob na to
etianet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-29, 14:25   #13
guia
Zadomowienie
 
Avatar guia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Północ-Południe ;)
Wiadomości: 1 120
GG do guia
Dot.: Być zadbanym

Zadbana to ta, która się myje, myje zęby, włosy? Dla mnie taka osoba jest po prostu czysta i dba o higienę Zadbanie kojarzy mi się ze świadomością, co danej osobie służy, czego potrzebuje jej cera i ciało, w czym wygląda korzystnie. Dla mnie to także zdrowy tryb życia i sport.
guia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-29, 15:48   #14
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Dot.: Być zadbanym

Cytat:
Napisane przez guia Pokaż wiadomość
Zadbana to ta, która się myje, myje zęby, włosy? Dla mnie taka osoba jest po prostu czysta i dba o higienę Zadbanie kojarzy mi się ze świadomością, co danej osobie służy, czego potrzebuje jej cera i ciało, w czym wygląda korzystnie. Dla mnie to także zdrowy tryb życia i sport.
Zgadzam się
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-29, 17:17   #15
gosik.s
Wtajemniczenie
 
Avatar gosik.s
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 078
Dot.: Być zadbanym

Cytat:
Napisane przez malutka86 Pokaż wiadomość
niespodzianki, ktore wygladaja ohydnie na twarzy, a ktore mozna delikatnie zamaskowac, aby nie razily. bo jakos nie wydaje mi sie podczas rozmowy z dziewczyna czy facetem, ze jest zadbany jak widze tylko jej/jego pryszcze.. bez urazy,sama zmagam sie z wiekszymi czy mniejszymi niespodziankami, ale czasami korektor antybakteryjny jest niezbedny.
Bez urazy, Malutka, ale strasznie pojechałaś po bandzie.

Może i miewasz niespodzianki, nawet "większe", ale dam sobie głowę uciąć, że nigdy nie zdarzyło Ci się miewać guli wielkości grochu czy ropni, które wymagały interwencji chirurgicznej. Zgadłam?

Jako osoba mająca za sobą zmagania z takimi przyjemnościami coś Ci powiem: jeśli wydaje Ci się, że taki ropień popaćkany korektorem z przyczyn marketingowych mającym w nazwie "antybakteryjny" od razu staje się niewidzialny, a do tego zaczyna sprawiać bardzo "zadbane" wrażenie, to faktycznie tylko Ci się wydaje.
Wygląda równie ohydnie i podpadająco.
Inna sprawa to ta, że tego typu zmiany skórne zazwyczaj smaruje się co najmniej dwa razy dziennie (rano i wieczorem) maściami leczniczymi przepisanymi przez prowadzącego dermatologa, więc nakładanie na to jeszcze korektora jest w najlepszym wypadku daremne, a czasem wręcz szkodliwe (chociażby podczas stosowania Acne Dermu).

Bardzo Cię proszę, nie powielaj tego straszliwie krzywdzącego stereotypu "pryszczaty = zaniedbany".
Polecam Twojej uwadze wątek Beliczka na podforum "Intymnie": http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=111202

Pozdrawiam
__________________


Misja w Zambii - Ty też możesz pomóc...

Edytowane przez gosik.s
Czas edycji: 2006-10-29 o 19:16
gosik.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-29, 17:57   #16
Jota
Raczkowanie
 
Avatar Jota
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 449
Dot.: Być zadbanym

Gosik dobrze, że to napisałaś
__________________
O nadziejo przedziwna...
Jota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-29, 19:17   #17
gosik.s
Wtajemniczenie
 
Avatar gosik.s
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 078
Dot.: Być zadbanym

Dziękuję
__________________


Misja w Zambii - Ty też możesz pomóc...
gosik.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-29, 20:02   #18
lir391
Zakorzenienie
 
Avatar lir391
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 811
Dot.: Być zadbanym

Cytat:
Napisane przez gosik.s Pokaż wiadomość
Bez urazy, Malutka, ale strasznie pojechałaś po bandzie.

Może i miewasz niespodzianki, nawet "większe", ale dam sobie głowę uciąć, że nigdy nie zdarzyło Ci się miewać guli wielkości grochu czy ropni, które wymagały interwencji chirurgicznej. Zgadłam?

Jako osoba mająca za sobą zmagania z takimi przyjemnościami coś Ci powiem: jeśli wydaje Ci się, że taki ropień popaćkany korektorem z przyczyn marketingowych mającym w nazwie "antybakteryjny" od razu staje się niewidzialny, a do tego zaczyna sprawiać bardzo "zadbane" wrażenie, to faktycznie tylko Ci się wydaje.
Wygląda równie ohydnie i podpadająco.
Inna sprawa to ta, że tego typu zmiany skórne zazwyczaj smaruje się co najmniej dwa razy dziennie (rano i wieczorem) maściami leczniczymi przepisanymi przez prowadzącego dermatologa, więc nakładanie na to jeszcze korektora jest w najlepszym wypadku daremne, a czasem wręcz szkodliwe (chociażby podczas stosowania Acne Dermu).

Bardzo Cię proszę, nie powielaj tego straszliwie krzywdzącego stereotypu "pryszczaty = zaniedbany".
Polecam Twojej uwadze wątek Beliczka na podforum "Intymnie": http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=111202

Pozdrawiam
Rany, a wydawałoby się, że na forum, gdzie tyle mowi sie o problemach skornych, gdzie powstaja takie watki, jak ten beliczkowy, gdzie panuje zrozumienie i tolerancja, takie slowa, jakie napisala malutka, nie powinny paść. Dobrze, że to napisalaś i podziwiam Cie, że udalo Ci sie zrobic to tak grzecznie i miło, bo ja mam ochote rozszarpać kogos za takie slowa, bo doskonale pamietam, po latach zmagań z trądzikiem, jak takie niesprawiedliwie i zwyczajnie glupie slowa potrafia ugodzic w samo serce.
Pozdrawiam i mam ogromną nadzieje, że Twoj post uświadomi chociaż jedną osobę
__________________
Зачем мы давим на тормоз, не на газ?


'I'll be more enthusiastic about encouraging thinking outside the box when there's evidence of any thinking going on inside it.'
/Terry Pratchett/



lir391 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-29, 20:04   #19
Ines-ka
Zakorzenienie
 
Avatar Ines-ka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 890
Dot.: Być zadbanym

Cytat:
Napisane przez lir391 Pokaż wiadomość
Rany, a wydawałoby się, że na forum, gdzie tyle mowi sie o problemach skornych, gdzie powstaja takie watki, jak ten beliczkowy, gdzie panuje zrozumienie i tolerancja, takie slowa, jakie napisala malutka, nie powinny paść. Dobrze, że to napisalaś i podziwiam Cie, że udalo Ci sie zrobic to tak grzecznie i miło, bo ja mam ochote rozszarpać kogos za takie slowa, bo doskonale pamietam, po latach zmagań z trądzikiem, jak takie niesprawiedliwie i zwyczajnie glupie slowa potrafia ugodzic w samo serce.
Pozdrawiam i mam ogromną nadzieje, że Twoj post uświadomi chociaż jedną osobę
Zgadzam się z tym. Jak wyżej napisałam trądzik nie jest oznaką tego że się o siebie nie dba... Czy puszące się włosy albo łupież to też oznaka zaniedbania?
Ines-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-30, 07:56   #20
smileofangel
Zakorzenienie
 
Avatar smileofangel
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 162
Dot.: Być zadbanym

ja mam w grupie taka laske, naprawde ladna dziewczyna sniada karnacja ciemna oprawa twarzy ale siedzi i na wykladach czy cwiczeniach NON STOP obrzera pazury mi sie az niedobrze robi jak na nia poatrze i fakt mimo ze jest naprawde ladna mysle sobie o niej fuj bo wpycha paluchy brudne do buzi i mamle ;/ jak bym byla jej facetem balabym sie pocalowac ;P jedzenia pazurow da sie oduczyc tak jak palenia itp i nikt mi nie powie ze sie nie da bo sama sie tego oduczylam a dla porownania zucilam nalog jedzenia (szczegolnie slodyczy) co bylo trudniejsze wiec wystarczy baaardzo chciec to tytulem paznokci a wracajac do zadbania to jak piszcie, czystosc, ladny zapach (nie trzeba pachniec diorem ) schludne czyste ciuszki umyte wlosy w miare o ile sie da (nie ma sie zakazow ze strony dermatologa) nie swiecaca sie buzia
__________________
.
smileofangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-30, 16:09   #21
malutka86
Raczkowanie
 
Avatar malutka86
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Zmc
Wiadomości: 356
GG do malutka86
Dot.: Być zadbanym

Przepraszam wszytskich ktorych urazila moja wypowiedz.Macie racje, uleglam w pewnym stopniu stereotypowi, ale nie chodzilo mi o tak zaawansowany tradzik, ktory wymaga leczenia chirurgicznego..chodzilo mi naprawde o punktowe wypryski, wczesniej napisalam jak da sie cos ukryc..ale spoko, przyjmuje zasluzona krytyke, bo nalezalo mi sie. usunelam tez to co nie powinno sie znalezc w mojej wypowiedzi.
malutka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-30, 16:14   #22
Ines-ka
Zakorzenienie
 
Avatar Ines-ka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 890
Dot.: Być zadbanym

Ja mam obecnie kilka syfków na brodzie, rano zakrywam je podkładem i korektorem. Po pierwszej lekcji w szkole znowu je widać bo z nudów podpieram się rękoma i ścieram wszystko... A co przerwę nie będę biegła do łazienki poprawiać makijaż bo powiedzą że tapeciara..


No i jeszcze jedno apropos facetów (kobiet też...) nienawidzę zapachu przepoconej koszulki Jeśli chodzę w jednej cały dzień to wrzucam ją do kosza do prania, czy jest brudna czy nie. Samo używanie dezodorantu nie chamuje wydzielania potu w 100%...
Ines-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-01, 19:41   #23
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Dot.: Być zadbanym

Temat zdecydowanie na Plotkowe.

Przenoszę i pozdrawiam!
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:19.