Laser frakcyjny CO2 -nieudany zabieg - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-02-03, 12:21   #1
antonina1706
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 3

Laser frakcyjny CO2 -nieudany zabieg


Jakiś czas temu wybrałam się na zabieg, mający na celu spłycenie blizn potrądzikowych na twarzy - Laser frakcyjny CO2 Fontona.
Konsekwencją zabiegu było poparzenie 2 i 3 stopnia, wymagające hospitalizacji. Do dnia dzisiejszego jestem w trakcie leczenia.
Czy któraś z was ma podobne doświadczenia ? Podejmowałyście jakieś kroki prawne?
antonina1706 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-09, 14:16   #2
EwaByczkowska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 21
Dot.: Laser frakcyjny CO2 -nieudany zabieg

A byłaś poinformowana o calej procedurze przeprowadzenia zabiegu?O mozliwych powiklaniach itp? Podpisalas zgode na zabieg?Kto wykonywał zabieg?Oczywiscie nie chodzi tu o nazwiska tylko o doswiadczenie osoby wykonujacej zabieg.
EwaByczkowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-17, 16:30   #3
antonina1706
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 3
Dot.: Laser frakcyjny CO2 -nieudany zabieg

Zabieg wykonywany był przez panią kosmetolog - tu pytanie, drogie czytelniczki - jakie jest wasze zdanie wobec tego, że zabiegi medyczne przeprowadzane są przez osoby nie posiadające wykształcenia medycznego? Pomijając kwestie finansowe, jakie są pobudki do tego by osoby bez kwalifikacji brały na siebie taką odpowiedzialność?
Przed samym zabiegiem nie podpisałam oświadczenia. Informacje, które uzyskałam były bardzo ogólne i wybiórcze, tym samym nikt nie poinformował mnie o ewentualnych powikłaniach. Choć w tym przypadku, na pewno nie uzyskałabym informacji, iż jednym z zagrożeń mogłoby być bardzo poważne poparzenie z ryzykiem konieczności przeszczepu

Edytowane przez antonina1706
Czas edycji: 2018-02-17 o 22:58
antonina1706 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-19, 13:07   #4
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Laser frakcyjny CO2 -nieudany zabieg

na takie zabiegi nie chodzi się do kosmetyczek ,tylko lekarzy specjalistów
szczerze mówiąc nawet nie słyszałam by mozna ulec poparzeniu przy tym zabiegu, mialam zabiegi parenascie razy zawsze w gabinetach dermatologów
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-19, 14:14   #5
Tisiana
Raczkowanie
 
Avatar Tisiana
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Zielonka
Wiadomości: 76
Dot.: Laser frakcyjny CO2 -nieudany zabieg

Sama zastanawiam się nad laserem fracyjnym celem usunięcia blizny z dolnej wargi. Ale trochę obawiam się powikłań, że bardziej to pogorszy wygląd nuż polepszy. Przeglądałam już oferty różnych gabinetów, ale nigdzie nie widzialam, żeby zabiegi wykonywała kosmetyczka? Tylko lekarze med. estetycznej lub dermatolodzy. Współczuję szczerze powikłań, to ostrzeżenie dla innych, aby sprawdzać dobrze osoby, którym swoje zdrowie oddajemy w ręce.
Tisiana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-19, 14:30   #6
modufus
Przyczajenie
 
Avatar modufus
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 5
Dot.: Laser frakcyjny CO2 -nieudany zabieg

Super są te porady Dzęki wielkie, z całą pewnością mi się przydadzą
__________________
Celem każdej gry jest wygrana. Jeśli nie zależy ci na wygranej, bez sensu jest walczyć.
modufus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-26, 07:40   #7
antonina1706
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 3
Dot.: Laser frakcyjny CO2 -nieudany zabieg

Niestety coraz więcej gabinetów kosmetycznych, lub ,,instytutów medycyny estetycznej" ma w swojej ofercie zabiegi tak inwazyjne jak laser frakcyjny. Wprowadzają w błąd klientów poprzez informację dotyczące zatrudnianych specjalistów - lekarzy. Jestem tego żywym przykładem, więc nie odradzając samego zabiegu, który na pewno niejednym osobom pomógł w walce z bliznami- uczulam na to by na moim przykładzie, kilkanaście razy zweryfikować nie tylko placówkę w której miałby odbywać się taki zabieg, ale i osobę, która miałaby ten zabieg wykonać.
Jeśli chodzi o kwestię samego poparzenia - nie wiem, jak chodząc na zabieg kilkanaście razy, nie słyszało się o tym, by laser frakcyjny nie wywoływał poparzenia - przecież właśnie na tym polega cały zabieg - kontrolowane wprowadzenie skóry w stan poparzenia, tak by pobudzić ją do ponownej regeneracji.
antonina1706 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-02-26, 10:17   #8
intermanka
Recenzentka Miesiąca - Luty 2020
 
Avatar intermanka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 127
Dot.: Laser frakcyjny CO2 -nieudany zabieg

Ja również miałam kilka razy laser frakcyjny na twarzy i nigdy nie doszło do żadnych powikłań, wykonywał je lekarz - nigdy kosmetyczka. Swoje "odczucia po zabiegu określiłabym bardziej jako podrażnienie niż poparzenie. Moim zdaniem poparzenia wymagające hospitalizacji to błąd w wykonaniu zabiegu, źle dobrane parametry. Skoro będziesz miała na to wypis ze szpitala to powinnaś podjąć kroki prawne i strać się o odszkodowanie - na pewno w Twojej okolicą są radcy prawni, którzy udzielają porad prawnych za darmo-idź zapytaj jak to wygląda od strony prawnej. Koszty leczenia, leki, wizyty u specjalistów - już za to należy Ci się odszkodowanie nie mówiąc już o szkodach nie majątkowych takich jak ból, cierpienie psychiczne, wizerunek itd . Nie może być tak żeby gabinety wykonywały takie zabiegi bez kwalifikacji, krzywdziły innych i były bezkarne - po Tobie będą kolejni na których będą się "uczyć".
__________________
Zapraszam:

https://www.instagram.com/dankakosmetycznie/
intermanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-24, 06:59   #9
Zrozpaczona1234567890
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 6
Dot.: Laser frakcyjny CO2 -nieudany zabieg

Ja mam zniszczoną skórę po laserze frakcyjnym co2 który miała robiony w zeszłym roku. Jestem zrozpaczona. Moja skóra przypomina skaję! A zabieg robiłam u osoby z polecenia! Te zabiegi nie są dla każdego. Ja mam skórę naczenkową i wrażliwą. Nie powinno się wykonywać takich zabiegów! Niegdyś nie wiadomo co będzie po pół roku. Początkowo ładna skóra a później tragedia.
Zrozpaczona1234567890 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-25, 11:31   #10
intermanka
Recenzentka Miesiąca - Luty 2020
 
Avatar intermanka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 127
Dot.: Laser frakcyjny CO2 -nieudany zabieg

Cytat:
Napisane przez Zrozpaczona1234567890 Pokaż wiadomość
Ja mam zniszczoną skórę po laserze frakcyjnym co2 który miała robiony w zeszłym roku. Jestem zrozpaczona. Moja skóra przypomina skaję! A zabieg robiłam u osoby z polecenia! Te zabiegi nie są dla każdego. Ja mam skórę naczenkową i wrażliwą. Nie powinno się wykonywać takich zabiegów! Niegdyś nie wiadomo co będzie po pół roku. Początkowo ładna skóra a później tragedia.

Mnie lekarz najpierw oglądał twarz, był wywiad itp. Też mam skórę naczynkową. Nie mogłam mieć od razu wysokich parametrów, miałam rozłożone na 4 delikatne zabiegi. U mnie efekty są rewelacyjne, zarówno te niwelujące przebarwienia jak i odmładzające. Moim zdaniem to nie jest kwestia samego zabiegu tylko tego kto robi zabieg. Jeśli Twoja skóra się do niego nie nadaje powinni to wiedzieć i Ci zwyczajnie odmówić albo uprzedzić o ryzyku.
__________________
Zapraszam:

https://www.instagram.com/dankakosmetycznie/
intermanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-30, 10:22   #11
ToraTora
Raczkowanie
 
Avatar ToraTora
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 34
Dot.: Laser frakcyjny CO2 -nieudany zabieg

1 doba po MOIM zabiegu. Czy będzie udany zobaczymy.

Wczoraj miałam zrobiony laser frakcyjny CO2, mam 55 lat i skóra potrzebowała czegoś, aby poprawić gęstość, napięcie, zlikwidować rozszerzone pory i zmarszczki. Wcześniej zrobiłam botox i poprawiłam swoje usta, brakowało poprawy ogólnego stanu skóry na twarzy do kompletu. Pani dr. poleciła mi ten zabieg (sama go robi oraz robi go pani z rejestracji w tym gabinecie medycyny estetycznej - obie zachwycone efektami u siebie). Była to dla mnie najlepsza zachęta bo obie panie mają piękne skóry na twarzy i same po sobie wiedzą jak to przebiega i jakie są efekty.
Zaryzykowałam, nigdy wcześniej nie miałam takiego zabiegu.
Skorzystałam z promocji black friday, koszt na twarz i szyję to 900 zł w promocji.
Sam zabieg znośny ale bardzo nieprzyjemny, po znieczuleniu maścią czułam jakby nacinano mi skórę gorącymi żyletkami , oczywiście w przytępieniu doznań poprzez działanie znieczulenia. Brzydki zapach przypalonego ciała, fuj, nie lubię.marzyłam o zakończeniu . Ale do wytrzymania ("chcesz być piękna to cierp" ). Nie czułam się najlepiej po, taka rozbita, można to porównać do samopoczucia po poparzeniu słonecznym, wieczorem, wiemy jak to jest bo każdy to chyba kiedyś zaliczył . Wzięłam tabletkę przeciwbólową dla poprawienia sobie komfortu i nasmarowałam się zalecanym kremem Alantan. Poczułam się nieco lepiej i poszłam spać.
Dziś rano uczucie skorupy na twarzy i mocne czerwone ślady (miałam laser na bardzo wysokiej mocy, chyba najmocniejszej).
Zobaczymy co będzie dalej... jeśli chcecie to będę opisywać kolejne dni. Mało jest informacji w necie i zdjęć efektów przed i po realnych.
Ja robię zdjęcia dla siebie więc mam. Pokażę.
PS. Czoło nie miało lasera bo tam był świeży botox i lasera nie miała lwia zmarszczka z tego samego powodu (nie wolno laserować zabotoxowanych miejsc), tam miałam tylko posmarowane silnym retinolem.
Zdjęcie w słuchawkach - stan skóry przed zabiegiem.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg LASER 0 DOBA.jpg (70,6 KB, 47 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg LASER 1 DOBA PO.jpg (75,4 KB, 44 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SKÓRA PRZED ZABIEGAMI.jpg (72,8 KB, 49 załadowań)

Edytowane przez ToraTora
Czas edycji: 2019-11-30 o 10:47 Powód: Dodano zdjęcie.
ToraTora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-02-05, 19:02   #12
anirak87
Raczkowanie
 
Avatar anirak87
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 37
GG do anirak87
Dot.: Laser frakcyjny CO2 -nieudany zabieg

Cytat:
Napisane przez ToraTora Pokaż wiadomość
1 doba po MOIM zabiegu. Czy będzie udany zobaczymy.

Wczoraj miałam zrobiony laser frakcyjny CO2, mam 55 lat i skóra potrzebowała czegoś, aby poprawić gęstość, napięcie, zlikwidować rozszerzone pory i zmarszczki. Wcześniej zrobiłam botox i poprawiłam swoje usta, brakowało poprawy ogólnego stanu skóry na twarzy do kompletu. Pani dr. poleciła mi ten zabieg (sama go robi oraz robi go pani z rejestracji w tym gabinecie medycyny estetycznej - obie zachwycone efektami u siebie). Była to dla mnie najlepsza zachęta bo obie panie mają piękne skóry na twarzy i same po sobie wiedzą jak to przebiega i jakie są efekty.
Zaryzykowałam, nigdy wcześniej nie miałam takiego zabiegu.
Skorzystałam z promocji black friday, koszt na twarz i szyję to 900 zł w promocji.
Sam zabieg znośny ale bardzo nieprzyjemny, po znieczuleniu maścią czułam jakby nacinano mi skórę gorącymi żyletkami , oczywiście w przytępieniu doznań poprzez działanie znieczulenia. Brzydki zapach przypalonego ciała, fuj, nie lubię.marzyłam o zakończeniu . Ale do wytrzymania ("chcesz być piękna to cierp" ). Nie czułam się najlepiej po, taka rozbita, można to porównać do samopoczucia po poparzeniu słonecznym, wieczorem, wiemy jak to jest bo każdy to chyba kiedyś zaliczył . Wzięłam tabletkę przeciwbólową dla poprawienia sobie komfortu i nasmarowałam się zalecanym kremem Alantan. Poczułam się nieco lepiej i poszłam spać.
Dziś rano uczucie skorupy na twarzy i mocne czerwone ślady (miałam laser na bardzo wysokiej mocy, chyba najmocniejszej).
Zobaczymy co będzie dalej... jeśli chcecie to będę opisywać kolejne dni. Mało jest informacji w necie i zdjęć efektów przed i po realnych.
Ja robię zdjęcia dla siebie więc mam. Pokażę.
PS. Czoło nie miało lasera bo tam był świeży botox i lasera nie miała lwia zmarszczka z tego samego powodu (nie wolno laserować zabotoxowanych miejsc), tam miałam tylko posmarowane silnym retinolem.
Zdjęcie w słuchawkach - stan skóry przed zabiegiem.
wszystko co opisałaś miałam identyko. to są normalne odczucia i objawy po laserze. jak u ciebie stan skóry? poprawił się?
anirak87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-05, 19:34   #13
ToraTora
Raczkowanie
 
Avatar ToraTora
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 34
Dot.: Laser frakcyjny CO2 -nieudany zabieg

Twarz fajnie ale skóra szyi bez rewelacji.
Chyba wolę hialuron, efekt podobny a przyjemniejszy zabieg jak dla mnie. Lasera już nie chcę.
ToraTora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-09, 16:42   #14
Justineczka1993
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 2
Dot.: Laser frakcyjny CO2 -nieudany zabieg

Mam 28 lat i miesiąc temu miałam robiony zabieg laserem sciton, podobno jeden z nowocześniejszych laserów dostępnych na rynku i wystarczy mniejsza ilość zabiegów.
Zacznę od tego, że 2 tygodnie przed zabiegiem zaczęłam czytać opinie negatywne o laserach, zniszczonych skórach, większej ilości blizn, poparzeniach, byłam już tak przestraszona, że chciałam zrezygnować z zabiegu. Tuż przed zabiegiem stwierdziłam, no trudno, mam blizny potrądzikowe, jak nic z tym nie zrobię, będę jeszcze bardziej żałowała.
Poszłam. Miałam mieć robioną cała twarz, jednak byłam na tyle przestraszona tymi opiniami, że powiedziałam mojej Pani doktor, że chce póki co tylko jeden policzek, gdzie blizny są najbardziej dokuczliwe i zobaczę jak moja skóra zareaguje na laser i wtedy najwyżej umówię się już na cała twarz Zaczęłam mówić Pani doktor, żeby nie dawała zbyt mocnych parametrów, bo nie chce mieć poparzonej skóry, Pani doktor zaczęła się śmiać i mówi, że spokojnie, bo ona umie ustawić sprzęt, na którym pracuje
Sam zabieg był do zniesienia, znieczulenie miałam na sobie 40 min przed zabiegiem. było czuć lekki smród przypalonej skóry. Po zabiegu miałam czerwony policzek, Pani doktor mi opatrzyła, dała mi gaziki, żebym nie wracała do domu z otwartą raną. Uprzedzała, że uczucie dyskomfortu może być przez pierwsze dwa dni. U mnie wyglądało to tak, że pieczenie czułam dosłownie do 15 min po zabiegu, później totalnie nic, jedyne lekkie pieczenie było odczuwalne podczas mycia twarzy, opuchlizna mi zeszła po dwóch dniach, zaczerwienienie i strupki po krwi zeszły po kolejnym dniu, zostały tylko widoczne dziurki po uszkodzeniu i suchość twarzy, po 6 dniach od zabiegu mogłam już spokojnie nałożyć makijaż i w końcu wyjść do ludzi.
Dzisiaj, miesiąc po zabiegu jestem zadowolona, blizny są widoczne jeszcze, w końcu to dopiero pierwszy zabieg, natomiast ich spłycenie jest już widoczne, co mnie bardzo cieszy Naprawdę bardzo bym żałowała gdybym nie zdecydowała się na zabieg i nic z tymi bliznami nie zrobiła. Za jeden policzek zapłaciłam 800 zł, ale cóż, nie żałuję wydania tych pieniędzy. Na październik planuję kolejny zabieg, tym razem całej twarzy, który będzie kosztował ok 2000 zł, chcesz być piękna to cierp oczywiście, o ile sytuacja w kraju się poprawi i epidemia się troszkę uspokoi, inaczej będę musiała zabieg przełożyć, ale na pewno nie zrezygnuje
Myślę, że osoby, które piszą o tych skutkach ubocznych, trafiły na złych lekarzy, mało doświadczonych. I trzeba uważać na niby promocje, że za 900 zł zrobisz całą twarz, jak kliniki renomowane i doświadczone robią takie zabiegi no niestety za 2000-2500 zł. Na walkę z bliznami trzeba mieć niestety pieniądze jeśli ktoś nie jest na to przygotowany to niestety nie warto zaczynać tej walki
Justineczka1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-09 17:42:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:10.