Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie? - ZBIORCZY - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-29, 20:39   #121
lubiewiedziec
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 70
Dot.: Ludzie z Lublina które liceum?

Staszic. A jak lubisz jezyki to obczaj Ib w Stasiu Chyba ze wybitnie ci nie lezy, to wtedy bym poszla do Ii.


Ania
lubiewiedziec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-29, 20:54   #122
Carousel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 531
Dot.: Wybór szkoły.

Był już jeden podobny temat, gdzie strasznie się rozpisałam o moich doświadczeniach i opiniach o liceach po reformie.
W skrócie, żeby niepotrzebnego bałaganu nie robić i nie powielać tego samego, radzę Ci dobrze się zastanowić. Weź pod uwagę to, że w liceum, od drugiej klasy konkretnie, będziesz mieć tylko przedmioty rozszerzone. Reszta albo Ci odpadnie, albo zostanie zastąpiona jakimś tworem niewiadomego pochodzenia, będącym taką 'zlepką', czyli, w praktyce, zamiast geografii, chemii, biologii i fizyki uraczą Cię 'przyrodą' - to może się różnie nazywać, ale generalnie zamysł jest taki, żeby te wszystkie przedmioty były połączone w jeden. Analogicznie jest z historią i wosem, które również będą w jednym. Generalnie to, który 'blok' dostaniesz będzie zależało od profilu, jaki wybierzesz - na humanistycznym będziesz mieć przyrodę, na ścisłym - to drugie, po prostu tak jakby odwrotnie do profilu, logiczne. Ale np. mając rozszerzenie humanistyczne z polskim i historią, ale bez WOSu, to tego ostatniego mieć nie będziesz w żadnej formie, nawet w tym dziwnym bloku, bo wtedy dostaniesz tę przyrodę, analogicznie na matematyczno-fizycznym odpadnie Ci chemia, biologia i geografia, a na biol-chemie - geografia i fizyka, bo przy takiej kombinacji nie dostaniesz przyrody tylko to drugie, z historią i wosem razem. Wiem, że to logiczne, ale nie piszę tego, żeby zrobić z Ciebie debila, ale po to, żebyś dobrze zastanowiła się i miała świadomość tego, jakie przedmioty faktycznie będziesz mieć i z czego będziesz potem zdawać maturę, która z przedmiotów dodatkowych, w sensie nieobowiązkowych, będzie jedynie nw poziomie rozszerzonym. Nie licz na łut szczęścia, że nagle Ci coś dołożą albo że coś jednak będzie. Nie będzie. I tu jest problem, bo czasami nie ma profilu, który w pełni pokrywałby się z czyimiś oczekiwaniami, niestety, a wiadomo, skoro reszta przedmiotów odpada albo jest bardzo okrojona, to ciężko jest z takiego przedmiotu zdać rozszerzenie.
Moim zdaniem rozszerzenie z polskiego też za wiele sensu nie ma - oczywiście, zależy od tego, jakie studia wybierzesz, ale generalnie rozszerzona matura z polskiego nie jest jakoś bardzo rozchwytywana. Nie chodzi o to, że humaniści nie mają przyszłości i żeby wszyscy szli na ścisłe, nie. Po prostu rozszerzenie z polskiego, przynajmniej moim zdaniem, daje bardzo małe pole manewru. Polski 'normalnie' też będziesz mieć, bo jest obowiązkowy, także na ewentualne rozszerzenie zawsze możesz coś we własnym zakresie zrobić, zawsze łatwiej niż z innymi przedmiotami, których możesz nie mieć wcale. Historia i wos są, według mnie, ok, jeśli naprawdę to lubisz, bo to nie jest tak, że na humanie jest łatwo i przyjemnie - niezależnie, w jakiej kombinacji by był, w sensie czy z tym nieszczęsnym polskim czy z czymś innym zamiast, historii i wosu będziesz mieć po 5-6 godzin w tygodniu, jest sporo definicji, pojęć, musisz orientować się w postaciach, datach, wydarzeniach, ogarniać przyczyny i skutki, umieć pracować z mapą itp, więc to też nie jest łatwy przedmiot . Wbrew obiegowej opinii takie profile też proste nie są i to nie 'nieumiejętność liczenia' powinna być wyznacznikiem pójścia na humana. Nie mówię, że u Ciebie tak jest, ale często się mówi, że na humanie się nic robi i w ogóle jest to profil dla tych, którzy ze ścisłymi sobie nie radzą albo nie mają pomysłu na siebie, a to nieprawda.

Co do psychologii - sprawdź sobie dobrze, bo czasami chcą biologię. Zależy od uczelni, np. na UJ-cie była lista przedmiotów, w której były i historia, i wos, ale to nie jest regułą, różnie to bywa.

Jakkolwiek to musi być Twoja decyzja - nie nasza, nie nauczycielki z biologii, nie Twoich rodziców, nie znajomych - TWOJA. Ja Ci jedynie napisałam trochę tak z mojej perspektywy, co do konkretnego liceum Ci nie pomogę, bo nie jestem z Lublina.

Pisałam o tym jeszcze na innym wątku, w sumie mniej więcej jest to samo (taaaaak, miałam się nie rozpisywać :P), ale jak chcesz, to zajrzyj tu
Carousel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 16:14   #123
kandyzowane_morele
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4
Dot.: Licea w Lublinie, które wybrać? Profil humanistyczny/językowy

Skończyłam IX LO rok temu, uczęszczałam do klasy o profilu wos-pol-his. Miałam baardzo lajtowych nauczycieli, ogólnie moim zdaniem klasy humanistyczne w tej szkole mają bardzo dużo luzu. Pod względem atmosfery IXtka wypada bardzo dobrze, nigdy nie było jakiejkolwiek rywalizacji czy "lansu". Nie wiem jak jest teraz, słyszałam że zrobili karty elektroniczne, które skanuje się przy wejsciu tak aby monitorować uczniów czy nie wagarują. Ale znając życie i tak w praktyce nikt sobie z tego nic nie robi. Pamiętam jak paliliśmy papierosy przy wejściu dla uczniów do szkoły. Nawet wicedyrektor palił u siebie w gabinecie. Ogólnie bardzo dobrze wspominam trzy lata spędzone w tej szkole, gdyż ma klimat nie licząc śmierdzącego grzyba na sali gimnastycznej (ale przyzwyczaisz się) Pod względem nauki nie wiem czy nie zbyt lajtowo w trzeciej klasie musiałam cały czas latać na korki aby odrabiać zaległości (ale to też kwestia Twojego samozaparcia przez te trzy lata)
kandyzowane_morele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 21:30   #124
juey
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1
Dot.: liceum w Lublinie

Też się zaliczam do osób poszukujących liceum tylko ja myślałam nad 23, elsner, 19, no i 9 i klasa biol-chem. Może ktoś wie jak to jest z tymi łatkami przypiętymi do szkół np 23-szkoła lansu, 19-patologia ćpunów itp? bardzo mnie interesuje czy jest tak naprawdę?
juey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-01, 11:09   #125
mia00
Zakorzenienie
 
Avatar mia00
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: L.!
Wiadomości: 7 512
Dot.: liceum w Lublinie

Cytat:
Napisane przez KochamZelkixd Pokaż wiadomość
Moja koleżanka , która własnie chodzi do 4 mówi , że jest to super szkoła ( ponadto chodzi do klasy o profilu pol-hist - wos). Rozmawiałam też z moją polonistką i mówi , że 4 to jest właśnie szkoła humanistyczna. Ponadto progi punktowe nie są zbyt wysokie ;3 ja właśnie wybieram sie do tej szkoły w tym roku.

5 za to podobno jest szkołą sportową.Podobno też tamten dyrektor próbuje rywalizować z tymi szkołami na wyższym poziomie ( staszic, unia, zamoy ).

W 23 podobno chodzi się w klapkach xD Ale nie wiem czy to prawda a i podobno były identyfikatory.Podobno jest też lans na markowe ciuchy.Ale szkoła jako szkoła jest bardzo dobra (ten sam poziom co 4, 5,9 ,24).

A Unia... Jest to szkoła o wysokim poziomie ,w której na pewno nie można sobie olewać nauki.
Pierwsze słyszę, że sportowa, a sama tam chodziłam, fakt może dużo się bierze udziału w zawodach, ale nigdy takiego określenia nie słyszałam. A do konkurowania... też pierwsze słysze, ale za moich czasów gdy byłam w LO to w 5 były wyższe progi niż w zamoyu, a składałam do obu.

A czy chodzenie w klapkach w czymś przeszkadza? Dla mnie to sa takie głupie błahostki, jeżeli by Ci to przeszkadzalo, to po prostu nie składaj i po problemie.
__________________
Some people care too much...
I think it's called love...



2019 - 12
2020 - 9
2021 - 4
mia00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-08, 16:33   #126
Ewaa667
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 3
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie?

Mam kilka pytań dotyczących biskupiaka i 23 lo, lub prośbę o propozycje innego liceum w lublinie z dobrą (ale bez przesady) klasą biol-chem. Bardzo mi na tym zależy
Ewaa667 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-08, 23:50   #127
Lovemee
Wtajemniczenie
 
Avatar Lovemee
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Lublin.
Wiadomości: 2 055
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie?

Jesli chodzi o 23 to chetnie pomogę, pytaj tutaj lub pw

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Lovemee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-09, 11:51   #128
Aneta1919
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1
Smile Jakie najlepsze licea w Lublinie?

Jakie według was są najlepsze licea w lublinie. Proszę o opinię. Zależy mi głównie na poziomie nauczania, nauczycielach i atmofserze.
Aneta1919 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-09, 12:17   #129
Stokrotek90
Wtajemniczenie
 
Avatar Stokrotek90
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 2 303
Dot.: Jakie najlepsze licea w Lublinie?

Z moich informacji: Staszic, Unia, Zamoyski.
__________________
Stokrotek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-09, 18:06   #130
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Jakie najlepsze licea w Lublinie?

Św. trójca - Staszic, Zamoy, Unia. Jak dokładnie jest teraz, nie mam pojęcia, ale obrazek z grubsza raczej się nie zmienia - Unia dość spokojna, faktycznie duży nacisk na naukę i rzeczywiście jest w niej coś sztywnego, co trudno nazwać - tak, jakby ideałem było pewne ogólnie zaakceptowane 50% i odchyły byłyby niemile widziane. Odwrotnie jest w Stasiu - raczej luz, przyjazna atmosfera, każdy może znaleźć jakąś swoją działkę i spokojnie ją realizować. Co do Zamoyskiego - niedawno w szkole zmieniła się kadra, ale seria samobójstw w tej szkole ciągnąca się w latach 90. i przez ostatnie kilka lat to ponoć nie przypadek - mnie by to jakoś nie zachęciło...

Podsumowując - Staszic jest najlepszym wyborem
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-10, 01:25   #131
sweetcorn59
Raczkowanie
 
Avatar sweetcorn59
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 497
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie?

Cytat:
Napisane przez Ewaa667 Pokaż wiadomość
Mam kilka pytań dotyczących biskupiaka i 23 lo, lub prośbę o propozycje innego liceum w lublinie z dobrą (ale bez przesady) klasą biol-chem. Bardzo mi na tym zależy
Priv
sweetcorn59 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-21, 11:01   #132
anonime
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 2
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie?

Jakie liceum polecacie na rozszerzone przedmioty mat-geo-wos? i jak najmniejszą liczbą godzin języków obcych. Zależy mi na atmosferze w szkole, obecnie mam sporo problemów związanych ze spapraną psychiką, dlatego szukam miejsca, gdzie mogłabym trochę odżyć. Wiem, że ludzie w klasie mogą mi się trafić różni, ale chciałabym się dowiedzieć coś o nauczycielach. I jak to jest z ekstrawaganckim wyglądem? - zwraca się na to dużą uwagę, może to być jakimś problemem w liceum?
anonime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-23, 23:32   #133
latomerii
Przyczajenie
 
Avatar latomerii
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 16
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie?

Cytat:
Napisane przez ktokolwiek1 Pokaż wiadomość
Co myślicie o 3 LO im. Unii Lubelskiej?
Ja uwielbiałam, ale czasem dawali popalić
latomerii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-09, 19:33   #134
Rememberen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 7
Post Opinie o tych liceach (Lublin)

Hej,
Planuję iść do liceum do Lublina i mam problem. Nie wiem, które wybrać. Zależy mi na wysokim poziomie, ale i dobrej atmosferze. Czy ktoś, kto chodzi/chodził lub zna osoby uczęszczające do tych liceów może mi coś o nich powiedzieć?

* I LO im. Stanisława Staszica
* II LO im. Jana Zamoyskiego
* III LO im. Unii Lubelskiej
* V LO im. Marii Skłodowskiej-Curie
* I LO im. Ignacego Paderewskiego
Rememberen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-10, 16:55   #135
mariamarysienka
Zakorzenienie
 
Avatar mariamarysienka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 14 017
Dot.: Opinie o tych liceach (Lublin)

Ja chodziłam do Zamoya Całkiem spoko było, ogólnie szkołę wspominam miło. Klasę już miałam trochę gorszą, ale nie mogę powiedzieć, że liceum to był koszmar. Atmosfera w szkole niezła, w większości nauczyciele są spoko, dyrektor czasem dziwne rzeczy odstawia, ale nikt się tym nie przejmuje i leci regularna beka Poziom jest na pewno wysoki (przynajmniej w porównaniu do np. 23, 9), ale też nie przypominam sobie, żebym musiała jakoś niesamowicie dużo się uczyć. Fajne są wydarzenia typu Frankofonia, Majówka Filarecka, wycieczki. Nie wiem, co jeszcze mogłabym Ci powiedzieć Ogólnie polecam, czuję się dumna będąc Zamoyszczakiem
__________________
.

"One cat just leads to another." - E. Hemingway



I love you
I will
I do
mariamarysienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-10, 17:02   #136
ok132
Raczkowanie
 
Avatar ok132
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 94
Dot.: Opinie o tych liceach (Lublin)

Swego czasu skończyłam V LO, i jestem bardzo zadowolona Dobry poziom, fajni nauczyciele, wspaniała atmosfera... Maturę zdałam bez problemów, dostałam się na wymarzone studia. Bardzo miło wspominam tą szkołę. Rozwinęłam skrzydła
Jaki profil Cię interesuje?
ok132 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-10, 18:28   #137
Rememberen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 7
Dot.: Opinie o tych liceach (Lublin)

Coś związany z humanistycznym. III ma nieźle rozwiniętego humana: dziennikarko-humanistyczny, humanistyczny (ze sztuką) i prawniczo-humanistyczny.
Rememberen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-10, 18:35   #138
ok132
Raczkowanie
 
Avatar ok132
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 94
Dot.: Opinie o tych liceach (Lublin)

Cytat:
Napisane przez Rememberen Pokaż wiadomość
Coś związany z humanistycznym. III ma nieźle rozwiniętego humana: dziennikarko-humanistyczny, humanistyczny (ze sztuką) i prawniczo-humanistyczny.
Moja siostra chodzi do Unii i jest niezadowolona. Jest w klasie humanistycznej - polonistka nie prowadzi lekcji bo jest wiecznie 'zmęczona', a historyk wyzywa ich na lekcjach
ok132 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-10, 19:44   #139
mariamarysienka
Zakorzenienie
 
Avatar mariamarysienka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 14 017
Dot.: Opinie o tych liceach (Lublin)

Cytat:
Napisane przez Rememberen Pokaż wiadomość
Coś związany z humanistycznym. III ma nieźle rozwiniętego humana: dziennikarko-humanistyczny, humanistyczny (ze sztuką) i prawniczo-humanistyczny.
Moje dwie bliskie koleżanki były w dziennikarskim i prawniczym i żadna nie była zadowolona Jedna dostała się na prawo, bo naprawdę masę pracy samodzielnej włożyła (w tym korepetycje), drugiej się nie powiodło, mimo że uczyła się bardzo dobrze i teraz studiuje politologię.
W Zamoyu jest human artystyczny (jeśli chodzi o sztukę to naprawdę można się tam wyżyć) oraz taki z rozszerzonym angielskim, polskim, historią i wosem, więc taki bardziej prawniczy. Niezłe wyniki zawsze mieli
__________________
.

"One cat just leads to another." - E. Hemingway



I love you
I will
I do
mariamarysienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 11:13   #140
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Opinie o tych liceach (Lublin)

Jeśli human - polecam Staszica lub Unię. Ta ostatnia uchodzi za nieco skostniałą, osobiście nie czułabym się tam najlepiej, ale nauczyciele cisną przynajmniej. W Stasiu jest raczej swobodna atmosfera, rozwiniesz skrzydła

O humanie w V wiem niewiele, bo moi znajomi z tej szkoły chodzili do innych klas, ale na szkołę nikt specjalnie nie narzeka. Mają ponoć lekki kompleks "św. Trójcy", ale jakoś strasznie uczniowie tego nie odczuwają. Natomiast co do Zamoya - te samobójstwa kilka lat temu i masowe wycieczki do psychiatrów w latach 90. wcale nie były aż takim zbiegiem okoliczności, że to "zawsze przypadkiem Zamoyski". Choć w ostatnich latach miała miejsce zmiana kadry, może teraz jest inaczej.
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 17:36   #141
mariamarysienka
Zakorzenienie
 
Avatar mariamarysienka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 14 017
Dot.: Opinie o tych liceach (Lublin)

Cytat:
Napisane przez Mileva_ Pokaż wiadomość
Jeśli human - polecam Staszica lub Unię. Ta ostatnia uchodzi za nieco skostniałą, osobiście nie czułabym się tam najlepiej, ale nauczyciele cisną przynajmniej. W Stasiu jest raczej swobodna atmosfera, rozwiniesz skrzydła

O humanie w V wiem niewiele, bo moi znajomi z tej szkoły chodzili do innych klas, ale na szkołę nikt specjalnie nie narzeka. Mają ponoć lekki kompleks "św. Trójcy", ale jakoś strasznie uczniowie tego nie odczuwają. Natomiast co do Zamoya - te samobójstwa kilka lat temu i masowe wycieczki do psychiatrów w latach 90. wcale nie były aż takim zbiegiem okoliczności, że to "zawsze przypadkiem Zamoyski". Choć w ostatnich latach miała miejsce zmiana kadry, może teraz jest inaczej.
Samobójstwa? Chyba jakaś urban legend, bo nie słyszałam o żadnej fali samobójstw jak chodziłam do szkoły, ani kilka lat wstecz.
To o czym mówisz to pewnie to samo, co palenie marihuany w szatni w Unii - zwykła plotka
__________________
.

"One cat just leads to another." - E. Hemingway



I love you
I will
I do
mariamarysienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 18:14   #142
ok132
Raczkowanie
 
Avatar ok132
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 94
Dot.: Opinie o tych liceach (Lublin)

Cytat:
Napisane przez mariamarysienka Pokaż wiadomość
Samobójstwa? Chyba jakaś urban legend, bo nie słyszałam o żadnej fali samobójstw jak chodziłam do szkoły, ani kilka lat wstecz.
To o czym mówisz to pewnie to samo, co palenie marihuany w szatni w Unii - zwykła plotka
No nie do końca, było o tym dość głośno, dziwi mnie że nic nie słyszałaś

Co do Zamoya - moja koleżanka skończyła biol chem (wiadomo, wszyscy startowali na lekarski), z całej klasy na medycynę dostały się... 2 osoby Mam wrażenie, że sporo osób które wybiera tą szkołę, jest przekonanych że szkoła jest tak wspaniała, że nie trzeba się w ogóle uczyć, matura sama się napisze
ok132 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 19:15   #143
mariamarysienka
Zakorzenienie
 
Avatar mariamarysienka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 14 017
Dot.: Opinie o tych liceach (Lublin)

A to akurat tyczy się każdej szkoły - jeżeli ktoś mysli, że samo chodzenie do niej zagwarantuje miejsce na wymarzonym kierunku, to się grubo myli
Akurat u mnie w klasie wyjątkowo dużo osób poszło na kierunki kompletnie odmienne - architektura, prawo, fizyka. Sporo osób już w drugiej klasie wiedziało, że lekarski to nie ich liga i od samego początku zadeklarowali biologię i chemię podstawową np. na dietetykę, itp. Na lekarski/stomę startowało jakieś 12-13 osób, za pierwszym razem dostało się chyba 7 osób, reszta za drugim.

Serio serio, nic nie słyszałam o tych samobójstwach. Podczas moich trzech lat nauki nie było żadnego, nie słyszałam, żeby coś działo się później, ani do 3 lat wstecz. Może to było jeszcze wcześniej, ale też bez przesady, bo w każdej szkole są osoby, które popelniają samobójstwa. Trochę dziwi mnie, że o Zamoyu krąży taka upiorna legenda..
__________________
.

"One cat just leads to another." - E. Hemingway



I love you
I will
I do
mariamarysienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 11:21   #144
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Opinie o tych liceach (Lublin)

Cytat:
Napisane przez mariamarysienka Pokaż wiadomość
Samobójstwa? Chyba jakaś urban legend, bo nie słyszałam o żadnej fali samobójstw jak chodziłam do szkoły, ani kilka lat wstecz.
To o czym mówisz to pewnie to samo, co palenie marihuany w szatni w Unii - zwykła plotka
To chyba tego swojego Zamoyskiego przespałaś albo do jakiegoś innego chodziłaś, skoro nie masz pojęcia, co się nie tak dawno w twojej - albo i rzekomo twojej - szkole działo.

Cytat:
Napisane przez ok132 Pokaż wiadomość
Co do Zamoya - moja koleżanka skończyła biol chem (wiadomo, wszyscy startowali na lekarski), z całej klasy na medycynę dostały się... 2 osoby Mam wrażenie, że sporo osób które wybiera tą szkołę, jest przekonanych że szkoła jest tak wspaniała, że nie trzeba się w ogóle uczyć, matura sama się napisze
Może zmiana kadry coś zmieni, ale w pewnym momencie ponad 90% ludzi jechało na korkach, jeśli miało na oku nieco ambitniejsze studia. I szkoła tak na wynikach tych korkowych matur jechała...

Btw jak najbardziej było głośno, dyrekcja włożyła jednak sporo wysiłku w zamiecenie problemu pod dywan. Trudno się dziwić, bo przecież i wizyty kuratorium były. Opinia mojej znajomej była taka, że dziwi się, że w ogóle ktoś jeszcze do tego "Auschwitz" chce uczęszczać
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 13:41   #145
mariamarysienka
Zakorzenienie
 
Avatar mariamarysienka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 14 017
Dot.: Opinie o tych liceach (Lublin)

A jesteś w stanie podać link do jakiegoś artykułu, itp? Jakieś lata, w których działy się takie rzeczy, jakiekolwiek konkrety? Bo rzucasz tutaj hasłami, że było głośno, że tak słyszałaś, a chyba najlepiej powinny to wiedzieć osoby, które w tej szkole były na co dzień, nieprawdaż? Ja naprawdę o żadnych samobójstwach nie słyszałam i aż tak mnie tym zaciekawiłaś, że napisałam do kilku koleżanek, które też ze mną chodziły - one również nie pamiętają żadnych afer związanych z samobójstwami. Z całej szkoły pamiętam tylko śmierć jednej dziewczyny, ale ona na 100% utonęła w jeziorze i nie było to samobójstwo.

A z tym Auschwitz to chyba gruba przesada Nie wiem, kto Ci takich głupot naopowiadał, może ktoś kto oczekiwał, że liceum to wakacje i wy*ebka na wszystko, a tu nagle okazało się, że trzeba się trochę pouczyć
__________________
.

"One cat just leads to another." - E. Hemingway



I love you
I will
I do
mariamarysienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 17:21   #146
ok132
Raczkowanie
 
Avatar ok132
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 94
Dot.: Opinie o tych liceach (Lublin)

http://www.polskatimes.pl/artykul/23...inie,id,t.html

Tą sprawę pamiętam. Dyrektor tak bardzo chciał zatuszować sprawę, że nawet nie podał informacji o śmierci tego chłopaka innym uczniom... Potem była w szkole wizytacja z kuratorium.
ok132 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 10:02   #147
Slyth
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 2
Dot.: Opinie o tych liceach (Lublin)

Mam wątpliwą przyjemność chodzić do Zamoya. Umieram ze szczęścia na myśl, ze to tylko dwa miesiące do końca i żałuję, że stamtąd nie uciekłam w pierwszej klasie tylko liczyłam na poprawę.

Przyszłam do szkoły mając 160 punktów, i ledwo się dostałam do klasy humanistycznej, czyli tej o najniższych progach. W tym roku szkolnym świeżaki miały po 60-70 punktów, czyli trochę więcej niż ja miałam na jednym teście.

Nie mam w klasie chyba ucznia, który by nie chodził na korki, okej, są tępaki, które nie radzą sobie z programem, w porządku, ale każdy? Wszystko jest po znajomości, studniówka była organizowana w byle jakim lokalu (zalecenie Dyrekcji), za dość duże pieniądze, fotograf tak samo, najgorszy chyba ze wszystkich lubelskich, ochrona też, to już jest cyrk na kółkach, nie chciano mnie wypuścić jak przyjechał po mnie ojciec, bo muszę iść do dyrektora po świstek uprawniający do wyjścia, co z tego, że mam 18 lat, co z tego, że rodzic stoi przy mnie. Do szkoły może wejść każdy - wyjść niezbyt.

Średnia z próbnej matury z matmy podstawowej to było około 30%, najwyższy wynik bagatela 50%. Oczywiście do siebie też należy mieć pretensje, ale śmiem obarczać nauczycieli jakąś tam cząstką winy. W moim, dość słabym gimnazjum nie do pomyślenia było, żeby uczeń usiadł w ławce z ulubioną książką i nawet nie stwarzał pozorów, że bierze udział w lekcji, a co dopiero żeby uczeń usiadł plecami do nauczyciela na ławce. Oczekiwałam nieco więcej po szkole dla dzieci lekarzy i prawników, która wypuszcza dalsze pokolenia inteligencji.
Slyth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-27, 15:38   #148
kasko721
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 7
Lo Lublin Które wybrać?

Witam!
No to tak, zaczne od tego, ze nawet nie wiem czy iść na humana czy na matme z czymś, otóż ja za wiele rzeczy lubie.
1Co moge robić po matmie?, czy ona mi się bardziej opłaca?
2Które licea mają najlepszą zdawalnosc z matmy. a które z pol i his?
3Czy w zamoyu jest fajna atmosfera, w IV albo V też?
4Warto porozmawiać z ulubionym nauczycielem, zeby mi doradził (on czesto rujnuje marzenia)
5Co myslicie o IX lo?
6.Co robić po humanie?
7Jakbym chciała isc na ASP pózniej to jaka szkoła byłaby najbardziej odpowiednia(plastyk nie wchodzi w drogę)
Będe wdzięczna nawet jeśli nie udzielicie odpowiedzi na wszystkie z moich pytań, z góry dziękuje, bo strasznie sie w tym wszystkim zagubiłam.
kasko721 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-27, 22:52   #149
lil_lily
Przyczajenie
 
Avatar lil_lily
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 7
Dot.: Lo Lublin Które wybrać?

Hej
1. Po mat-fizie możesz głownie isc na politechnikę i kierunki scisłe na innych uczelniach. (jeżeli interesuje Cię rysunek to mozesz próbowac na architekturę, ale cięzko się dostać nawet z dobrze zdaną maturą, wiec od 2 klasy polecam poszukac dobrego kursu rysunkowego)
2. Jezeli chodzi o zdawalnosc z czegokolwiek to staszic, zamoy, unia, V, IX, może XXIII też
3.W zamoyu z tego co słyszałam <TYLKO slyszalam> nie ma tam jakiejs super atmosfery i szkola ogolnie traci swoją opinię. O IV sie nie wypowiem bo nie wiem, ale szkoła, jezeli chodzi o poziom, najlepsza nie jest <najgorsza też nie>. Z V znam sporo osób, wszyscy w porządku i szkoła też podobno fajna.
4. Najlepiej porozmawiaj ze starszymi znajomymi, a nie z nauczycielem ;p
5. IX sama skończyłam. Całkiem w porządku szkoła, uczyc się trzeba sporo, ale to chyba jak w kazdej lepszej szkole, nauczyciele mogli by być lepsi <głownie chodzi o charakter i podjescie do ucznia ;d>, fizyka jest na dosyc słabym poziomie, ale nie oszukujmy sie, jezeli chcialabys ja zdawac na maturze to bez korków i tak dobrze jej nie napiszesz. Inne przedmioty to zalezy na kogo trafisz. Jezeli znajdziesz znajomych i wkrecisz sie w jakies fajne środowisko to przeżyjesz ;p.
6. Po humanie to np filologia polska/angielska, psychologia, prawo, administracja itd, teraz jest tyle kierunków, że na pewno znajdziesz cos dla siebie. Btw, mam znajomych po humanie którzy są na politechnice i dają rade.
7. Jezeli potem na ASP i nie plastyk, to najlepiej na jakies dodatkowe zajęcia chodzic po szkole i robic wszystko zeby jak najlepiej egzamin wstepny zdać i sie dostać.

Mam nadzieje, ze przynajmniej troche pomogłam. Gdybys miała wiecej pytan to zapraszam na pm
lil_lily jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 18:23   #150
Nataliak1947
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 2
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie?

Ok. Więc tak :
- interesuje mnie profil biol-chem,
- chodzi mi o to czy da się z tego liceum wynieść jakieś umiejętności (z zakresu np. medycyny ?)
-zależy mi również na dobrych nauczycielach głównie biologii i chemii

W tym roku wybieram liceum i myślałam nad V (miałabym tam przyjaciółkę) i Unią ( słyszałam że dobra na medycynę). A może chodzicie do innej i polecacie ??
Nataliak1947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-07-14 08:08:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:30.