Świadkowie Jehowy-prawda - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-01-03, 17:02   #541
dusia139
Wtajemniczenie
 
Avatar dusia139
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: mój mały pokoik na drugim piętrze...
Wiadomości: 2 624
Dot.: Świadkowie Jehowy-prawda

Cytat:
Napisane przez lorelei Pokaż wiadomość
Czyli jak znajde nieprawidlowosc to bedzie dowodzic ze Biblia nie jest Boskiego pochodzenia?
Na temat nieprawidlowosci w Biblii powstalo juz wiele opracowan, wiec nie jest to trudne.


Znajdz jedną wypowiedz biblijną, która jest niezgodna z prawdą to wtedy porozmawiamy. Zapewniam, że nie ma.
__________________
Jest już za późno!
Nie jest za późno!
Jest już za późno!
Nie jest za późno!
dusia139 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-03, 17:03   #542
201706190936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 164
Dot.: Świadkowie Jehowy-prawda

A ja mam wrażenie że potępiając przetaczanie krwi bardzo poważnie naruszacie piąte przykazanie dekalogu "nie zabijaj", bo w ten sposób dajecie nieme przyzwolenie na czyjąś śmierć. Czy jest gdzieś konkretnie napisane by tego nie praktykować, nawet w imię ludzkiego życia? A co do Matki Chrystusa... To cóż ona miała zrobić? Wszak Jezus sam powiedział że musi się wypełnić wola Jego Ojca (Jego słowa na krzyżu: "Dokonało się"), Chrystus od samego początku był świadom swej ofiary na grzechy ludzkości, przecież po to został poczęty i zrodzony by otworzyć wrota do nieba wszystkim ludziom, czy raczej ich duszom. Bo tak Bóg ukochał swoją ludzkość że Swojego Syna wydał na śmierć na zbawienie i życie wieczne dla wszystkich ludzi.
201706190936 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-03, 17:04   #543
kybele
Rozeznanie
 
Avatar kybele
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 840
Dot.: Świadkowie Jehowy-prawda

Cytat:
Napisane przez dusia139 Pokaż wiadomość
. Niektóre strony internetowe bezsprzecznie stały się narzędziem szerzenia odstępczej propagandy. Ich twórcy mogą temu zaprzeczać i podawać szczegółowe wyjaśnienia na potwierdzenie, że naprawdę Świadkami Jehowy. Być może poproszą nawet o informacje potrzebne im do sprawdzenia, czy ty jesteś Świadkiem Jehowy..
Jeżeli ktoś jest obiektywnu prawdy o nas dowie się od samych świadków, a nie będzie czytał, przepraszam za określenie "bzdur" na nasz temat.
to nie sa bzdury na wasz temat. ten człowiek była bardzo oddanym swiadkiem jehowy przez wiele lat.wszystko co tam jest jest poparte waszymi ksiazkami i broszurami. obejrzyj sobie ta strone. on tego nie wyssał z palca tylko z waszych ksiazeczek

www.piotrandryszczak.pl

"Największym wrogiem Świadków Jehowy są ich własne publikacje"

Edytowane przez kybele
Czas edycji: 2009-01-03 o 17:06 Powód: dopisek
kybele jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-03, 17:05   #544
mmm5
Raczkowanie
 
Avatar mmm5
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 322
Dot.: Świadkowie Jehowy-prawda

Cytat:
Napisane przez dusia139 Pokaż wiadomość


Chociaż nikogo nie odwodzimy od pozdrawiania sztandaru, to jednak sami ze względu na sumienie nie możemy oddawać — jak to rozumiemy — czci Boskiej komuś lub czemuś poza naszym Bogiem Jehową (Mateusza 4:10)


o czym Ty mowisz? Sumienie? jakie sumienie, nie macie sumienia spiewac hymnu, a macie sumienie zabic wlasna matke, bo nie zgadzacie sie na RATOWANIE ZYCIA METODA TRANSFUZJI???????
__________________

viva la vida
mmm5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-03, 17:05   #545
dusia139
Wtajemniczenie
 
Avatar dusia139
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: mój mały pokoik na drugim piętrze...
Wiadomości: 2 624
Dot.: Świadkowie Jehowy-prawda

Cytat:
Napisane przez byliczka Pokaż wiadomość
Dusiu dlaczego nie nazywacie siebie kościołem tylko zborem? Czy jak tam inaczej się nazywacie?

Co to jest zbór? Określenie „zbór” (spokrewnione ze słowem „zbierać”) jest odpowiednikiem greckiego wyrazu ekklesi´a, który dosłownie znaczy: „wywołanie”, „zwołanie”, a wywodzi się ze złożenia cząstki ek (od, z) oraz klesis (wołanie). Dawni Grecy używali tego terminu w odniesieniu do grupy obywateli zebranych dla omówienia spraw państwowych. Dość trafnym polskim jego tłumaczeniem jest też „zgromadzenie”. W niektórych przekładach Biblii słowo ekklesi´a bywa oddawane przez „kościół”. Równoznacznym wyrazem hebrajskim jest qahal, oznaczający zazwyczaj zgromadzenie Izraelitów. — Porównaj sobie, czytelniku, Psalm 22:23, 26 z Listem do Hebrajczyków 2:12.
Nazwa „zbór” odnosi się w najszerszym zastosowaniu do całej społeczności chrześcijańskich uczniów, uznających nad sobą Głowę w osobie Chrystusa (Kol. 1:18; Rzym. 12:5). Bywa też używane w Biblii do określenia lokalnych grup chrześcijan (Dzieje 15:41; Apok. 1:4, NP). Poszczególne zbory musi cechować jedność wewnętrzna oraz jedność z całym ogólnoziemskim zborem, ponieważ wszystkie mają tworzyć zwartą całość. W Liście 1 do Koryntian 1:10 opisano, jaka jedność powinna panować w zborze: „A przeto upominam was, bracia, w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa, abyście byli zgodni, i by nie było wśród was rozłamów; byście byli jednego ducha i jednej myśli”.
Miłość, podwalina jedności, jest główną cechą rozpoznawczą prawdziwego zboru chrześcijańskiego. Jezus rzekł: „Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali” (Jana 13:35). Biblia nakazuje też chrześcijanom: „Przyodziejcie się miłością, bo to jest doskonała więź jedności” (Kol. 3:14, NW). Aby osiągnąć taką serdeczną jedność, wszyscy członkowie zboru muszą studiować Słowo natchnione duchem Bożym i przestrzegać go w życiu. Wówczas przyswoją sobie sposób myślenia i ducha Chrystusowego, czyli siłę pobudzającą go do działania, a także jego pogląd na sprawy (Rzym. 8:9; 1 Kor. 2:16). Poznają Boga: Jego osobowość, Jego wspaniałe właściwości i metody postępowania — i będą mogli wzorować się na Nim (Efez. 5:1). Prowadzi to do jedności, chociaż nie narzuca bezwzględnego ujednolicenia. Żaden członek zboru mimo ‛przyodziania nowej osobowości’ nie traci swej tożsamości (Efez. 4:22-24, NW). Zachowuje przecież swoje upodobania, talenty i umiejętności. Przyczynia się to do radości i miłego urozmaicenia w zborze.
__________________
Jest już za późno!
Nie jest za późno!
Jest już za późno!
Nie jest za późno!
dusia139 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-03, 17:05   #546
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: Świadkowie Jehowy-prawda

Cytat:
Napisane przez dusia139 Pokaż wiadomość
Chcemy być posłuszni Bogu.
Nie sypię cytatami. Wypowiedzi lekarzy i uczonych świadczą tylko o tym, że to co mówię nie jest wyssane z palca, czy też nie jest wymysłem Świadków Jehowy. Cytuję samo słowo Boże a także wypowiedzi osób postronnych tylko po to, by pomóc wam lepiej zrozumiec.
Sypiesz. Sama nie umiesz NIC powiedziec o swojej wierze i to mnie najbardziej denerwuje. i nawet skopiowac tu wypowiedzi Papieza ,zeby bronic swoej wiary ale po co? Albo rozmawiamy jak ludzie, powiedz mi cokolwiek do Siebie. Cokolwiek. Co daje Ci ta wiara? Czy jest co,co Ci sie nie podoba w Niej?
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-03, 17:05   #547
201701090917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 170
Dot.: Świadkowie Jehowy-prawda

Cytat:
Napisane przez Senses Woman Pokaż wiadomość
A ja mam wrażenie że potępiając przetaczanie krwi bardzo poważnie naruszacie piąte przykazanie dekalogu "nie zabijaj", bo w ten sposób dajecie nieme przyzwolenie na czyjąś śmierć. Czy jest gdzieś konkretnie napisane by tego nie praktykować, nawet w imię ludzkiego życia? A co do Matki Chrystusa... To cóż ona miała zrobić? Wszak Jezus sam powiedział że musi się wypełnić wola Jego Ojca (Jego słowa na krzyżu: "Dokonało się"), Chrystus od samego początku był świadom swej ofiary na grzechy ludzkości, przecież po to został poczęty i zrodzony by otworzyć wrota do nieba wszystkim ludziom, czy raczej ich duszom. Bo tak Bóg ukochał swoją ludzkość że Swojego Syna wydał na śmierć na zbawienie i życie wieczne dla wszystkich ludzi.
No i mi właśnie o to chodzi! Można powiedzieć, że Jezus urodził się po to aby jego celem była smierc za nas. A nasze umieranie jak się do tego ma? Mnie się wydaje, że nijak.
201701090917 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-03, 17:07   #548
dusia139
Wtajemniczenie
 
Avatar dusia139
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: mój mały pokoik na drugim piętrze...
Wiadomości: 2 624
Dot.: Świadkowie Jehowy-prawda

Cytat:
Napisane przez kybele Pokaż wiadomość
to nie sa bzdury na wasz temat. ten człowiek była bardzo oddanym swiadkiem jehowy przez wiele lat.wszystko co tam jest jest poparte waszymi ksiazkami i broszurami. obejrzyj sobie ta strone. on tego nie wyssał z palca tylko z waszych ksiazeczek

Widzę, że nieuważnie czytasz moje posty. Pisałam o odstępcach, którymi posługuje się sam Szatan Diabeł. Odstępcy są to właśnie osoby, które odeszły od czystego wielbienia i usiłują innych odciągnąć.
__________________
Jest już za późno!
Nie jest za późno!
Jest już za późno!
Nie jest za późno!
dusia139 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-03, 17:07   #549
Elliannia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Zewsząd
Wiadomości: 3 739
Dot.: Świadkowie Jehowy-prawda

Wróciłam z Ikei, i pytam ponownie :

1.Mówicie, że 10 przykazań Bóg dał Izraelitom, więc was obowiązują tylko DWA, które Sylwia przytoczyła.
Ale od Izraelitów wywodzi się chrześćjaństwo, konkretniej z judaizmu
A te dwie zasady bliźniaczo przypominają to, co z 10ciu przykazań zrobił George Carlin - czy mam go uznawać za wierzącego w Jezusa ?


2.Czy prawdą jest, że Jezus od jesieni roku 1914 z upoważnienia Bożego króluje w Niebie (nad Ziemią zapanuje wkrótce i będzie nad nią panować przez 1000 lat, po czym odda władzę swemu Ojcu, Jehowie) (wikipedia)? To w takim razie sami sobie przeczycie - skoro Jezus króluje w niebie, to jest Bogiem Bóg sam oddał mu Królowanie, czyli Bóg ustąpił Jezusowi, czyli Jezus jest ważniejszy od Boga. I skąd data 1914? Przyleciała faksem z nieba?


3.Abaddon, to Jezus Chrystus. Ok. Ale dlaczego Abaddon jest utożsamiany z Samaelem (Anioł Śmierci, Duch zniszczenia, Upersonifikowana Śmeirć, Włądca Czeluści, Wywołał Drugą Wojnę w Niebie wg legendy, wypędzony z Nieba, lit. żydowska utożsamia go z szatanem).


4.Mówisz o duszy, a przecież wg was człowiek duszy nie ma, bo dusza to jedność z ciałem? (2-3 strony wcześniej wkleiłaś cytat z Biblii : "Kto by znalazl swa dusze, ten ja straci a kto by stracil swa dusze ze wzgledu na mnie, ten ja znajdzie"



5.Dlaczego to, że ONZ to 'szkarłatna bestia, mająca zniszczyć świat', nie przeszkodziło ŚJ w zarejestrowaniu się w 1946 r. w jej struktury?



Pytam po raz kolejny, bo widzę że obie dziewczyny zignorowały niewygodne pytania. Jedno wykluczyłam, bo nie mogę już czytać o tych 144 tysiacach I proszę o odpowiedzi normalnym, ludzkim językiem, a nie cytatami.


Co do Bożego Narodzenia :

Najstarszym znanym nam dziś świadkiem, który pisał o narodzeniach Jezusa jest Hipolit. W datowanym na 204 Komentarzu do Księgi Daniela (4,23,3) pisał on: Pierwsze przyjście Pana naszego wcielonego, w którym narodził się w Betlejem miało miejsce ósmego dnia przed kalendami styczniowymi (tzn. 25 grudnia).
Dzień 25 grudnia jako datę dzienną obchodzenia pamiątki Bożego Narodzenia podał też rzymski historyk Sekstus Juliusz Afrykański w swojej Chronographiai, w roku 221.


W 274, w tym dniu cesarz Aurelian nakazał obchodzenie nowego święta, synkretycznego kultu Sol Invictus.

W IV wieku, w okresie gdy chrześcijaństwo zyskało w Rzymie status religii państwowej i zaczęło zdobywać popularność, miejsce święta Sol Invictus Kościół przepisał obchodzenie w tym dniu święta Bożego Narodzenia. Pierwszą zachowaną wzmianką o publicznym celebrowaniu tego święta jest notatka w Chronografie z 354 r., znajdującym się w zbiorach Biblioteki Watykańskiej.

Datę 25 grudnia, przyjętą za czas narodzin Jezusa, próbuje też wyjaśnić tzw. hipoteza obliczeniowa. Jej autorem jest L. Duchesne, który opierając się na tekstach Statuta Hipolita Rzymskiego (ok. 170—235) i De Pascha computus z 243 r., w 1889 obliczył daty życia Jezusa. Według jego hipotezy, zakładającej idealne zsynchronizowanie czasu narodzin i śmierci ludzi doskonałych, Jezus narodził się 25 grudnia, a zmarł w dzień Paschy 25 marca (która jest zbieżna z biologiczną datą poczęcia).

Ale jako że wielkie religie wypierając te mniejsze, pogańskie, starały się niezbyt drastycznie zmieniać podejście i święta, wpływ na ustalenie daty mogła też mieć data dnia urodzin Mitry - w II-IV wieku przypadała 25 grudnia. Zresztą kwestia poświęcenia się dla swojego ludu występuje też w podaniach Indiańskich. Ale idąc tym torem można w ogóle wykluczyć całą Biblię, i naszą i waszą
__________________
Zawsze jest trochę prawdy w każdym "żartowałam", trochę wiedzy w każdym "nie wiem", trochę emocji w każdym "nie obchodzi mnie to" i trochę bólu w każdym "u mnie wszystko w porządku"
...


Elliannia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-03, 17:08   #550
Sylwiunia15
Raczkowanie
 
Avatar Sylwiunia15
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 123
Dot.: Świadkowie Jehowy-prawda

Cytat:
Napisane przez Aneczka91 Pokaż wiadomość
Dlaczego wstawiliście do Nowego Testamentu imię Jehowa, choć nie ma ani jednego skrawka papirusu Nowego Testamentu z tym imieniem?

Dlaczego uważajcie, że Jezus używał imienia Jehowa, skoro w Biblii jest wiele Jego modlitw, a ani jedna nie zawiera go („Abba, Ojcze” Mk 14:35-36, „Eloi (...) to znaczy: Boże mój” Mk 15:34, „Ojcze nasz” Mt 6:9, „Ojcze” J 11:41, „Ojcze, Panie nieba i ziemi” Mt 11:25, „Ojcze Święty” J 17:11, „Ty, Ojcze” J 17:5, „Ojcze sprawiedliwy” J 17:25)?

Dlaczego Jezus (który wg was używał imienia Jahwe) ani razu nie upomniał Żydów za brak wymawiania imienia Jahwe, skoro oni odstąpili od używania go?

Dlaczego Żydzi nie postawili Jezusowi zarzutu za używanie imienia Jahwe, którego oni nie używali (nie wolno było go używać)?

Rzymian 13:3 Biblia katolicka

"13 Albowiem każdy, kto wezwie imienia Pańskiego, będzie zbawiony7. "


Dzieje 2:21

"21 Każdy, kto wzywać będzie imienia Pańskiego,
będzie zbawiony. "

A skad wiesz ze niema skrawka papirusu z tym imieniem?
Ja ogladalam orginaly biblijne albo ich kopie w Domu Betel w Warszawie i mozna w nowym testamencie zaobserwowac imie Boze. Jezus uzywal imienia Bozego tylko w wielu bibliach jest ono usuniete.
Przeciez sam nakazal sie modlic w modliwie panskiej.
"Zeby uswiecac imie Boze"
Imie Boze wolno bylo uzywam i trzeba bylo , bo od tego zalezy wybawienie jak mozna zobaczyc w powyzszych wersetach.
Sylwiunia15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-03, 17:09   #551
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Świadkowie Jehowy-prawda

Cytat:
Napisane przez dusia139 Pokaż wiadomość

Co to jest zbór? Określenie „zbór” (spokrewnione ze słowem „zbierać”) jest odpowiednikiem greckiego wyrazu ekklesi´a, który dosłownie znaczy: „wywołanie”, „zwołanie”, a wywodzi się ze złożenia cząstki ek (od, z) oraz klesis (wołanie). Dawni Grecy używali tego terminu w odniesieniu do grupy obywateli zebranych dla omówienia spraw państwowych. Dość trafnym polskim jego tłumaczeniem jest też „zgromadzenie”. W niektórych przekładach Biblii słowo ekklesi´a bywa oddawane przez „kościół”. Równoznacznym wyrazem hebrajskim jest qahal, oznaczający zazwyczaj zgromadzenie Izraelitów. — Porównaj sobie, czytelniku, Psalm 22:23, 26 z Listem do Hebrajczyków 2:12.
Nazwa „zbór” odnosi się w najszerszym zastosowaniu do całej społeczności chrześcijańskich uczniów, uznających nad sobą Głowę w osobie Chrystusa (Kol. 1:18; Rzym. 12:5). Bywa też używane w Biblii do określenia lokalnych grup chrześcijan (Dzieje 15:41; Apok. 1:4, NP). Poszczególne zbory musi cechować jedność wewnętrzna oraz jedność z całym ogólnoziemskim zborem, ponieważ wszystkie mają tworzyć zwartą całość. W Liście 1 do Koryntian 1:10 opisano, jaka jedność powinna panować w zborze: „A przeto upominam was, bracia, w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa, abyście byli zgodni, i by nie było wśród was rozłamów; byście byli jednego ducha i jednej myśli”.
Miłość, podwalina jedności, jest główną cechą rozpoznawczą prawdziwego zboru chrześcijańskiego. Jezus rzekł: „Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali” (Jana 13:35). Biblia nakazuje też chrześcijanom: „Przyodziejcie się miłością, bo to jest doskonała więź jedności” (Kol. 3:14, NW). Aby osiągnąć taką serdeczną jedność, wszyscy członkowie zboru muszą studiować Słowo natchnione duchem Bożym i przestrzegać go w życiu. Wówczas przyswoją sobie sposób myślenia i ducha Chrystusowego, czyli siłę pobudzającą go do działania, a także jego pogląd na sprawy (Rzym. 8:9; 1 Kor. 2:16). Poznają Boga: Jego osobowość, Jego wspaniałe właściwości i metody postępowania — i będą mogli wzorować się na Nim (Efez. 5:1). Prowadzi to do jedności, chociaż nie narzuca bezwzględnego ujednolicenia. Żaden członek zboru mimo ‛przyodziania nowej osobowości’ nie traci swej tożsamości (Efez. 4:22-24, NW). Zachowuje przecież swoje upodobania, talenty i umiejętności. Przyczynia się to do radości i miłego urozmaicenia w zborze.
Ale przecież Jezus mówił że zbuduje KOŚCIÓŁ a nie zbór czy organizację.

Jeszcze mam pytanie. Dlaczego ŚJ tyle razy podejmowali się wyznaczania terminów końca świata?
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-03, 17:10   #552
Aneczka91
Zakorzenienie
 
Avatar Aneczka91
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 8 905
Dot.: Świadkowie Jehowy-prawda

No właśnie ^^
dlaczego?
__________________
Ćwiczę i dbam o siebie
Uczę się języków
Nadrabiam braki w książkach
Realizuje swoje plany i dążę do realizacji marzeń!


Aneczka91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-03, 17:10   #553
kybele
Rozeznanie
 
Avatar kybele
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 840
Dot.: Świadkowie Jehowy-prawda

Cytat:
Napisane przez dusia139 Pokaż wiadomość
Widzę, że nieuważnie czytasz moje posty. Pisałam o odstępcach, którymi posługuje się sam Szatan Diabeł. Odstępcy są to właśnie osoby, które odeszły od czystego wielbienia i usiłują innych odciągnąć.
no dobra moze i on był swiadkiem wg ciebie to odstepca ale zauwaz ze wszystko co tam jest jest poparte waszymi ksiazkami a wiec ten człowiek tez posługuje sie odstepczymi ksiazkami. ????
kybele jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-03, 17:13   #554
dusia139
Wtajemniczenie
 
Avatar dusia139
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: mój mały pokoik na drugim piętrze...
Wiadomości: 2 624
Dot.: Świadkowie Jehowy-prawda

Cytat:
Napisane przez _Emi_ Pokaż wiadomość
Sypiesz. Sama nie umiesz NIC powiedziec o swojej wierze i to mnie najbardziej denerwuje. i nawet skopiowac tu wypowiedzi Papieza ,zeby bronic swoej wiary ale po co? Albo rozmawiamy jak ludzie, powiedz mi cokolwiek do Siebie. Cokolwiek. Co daje Ci ta wiara? Czy jest co,co Ci sie nie podoba w Niej?

Większość wypowiedzi piszę osobiście, więc mi nie zarzucaj takich rzeczy.
Ale cóż odpowiem na Twoje osobiste pytania Skoro nalegasz.
Co mi daje ta wiara? Myślę, że to najwspanialsze co może doświadczyc człowiek w tym złym świecie. Dzięki niej mam najwspanialszego przyjaciela- Stwórcę. Poza tym mam wspaniałą duchową rodzinę- w przeszło 236 krajach na całym świecie prowadzona jest działalność głoszenia- to wielki zaszczyt w niej uczestniczyć. Poza tym znamy prawdę. Mogę pomagać innym poznawać Jehowę i kiedy obserwuję jAK ludzie poirzucają upijanie się, palenie, niemoralny tryb życia i przyłączają się do czystego wielbienia sprawia mi wiele radosci i satysfakcji. Poza tym mam wspaniałą nadzieję na życie wieczne tu na ziemi i już dziś czuję, że Jehowa mi błogosławi. To tyle ode mnie.
Tak wogóle to nie ten wątek
__________________
Jest już za późno!
Nie jest za późno!
Jest już za późno!
Nie jest za późno!
dusia139 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-03, 17:16   #555
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Świadkowie Jehowy-prawda

Cytat:
Napisane przez dusia139 Pokaż wiadomość



Większość wypowiedzi piszę osobiście, więc mi nie zarzucaj takich rzeczy.
Ale cóż odpowiem na Twoje osobiste pytania Skoro nalegasz.
Co mi daje ta wiara? Myślę, że to najwspanialsze co może doświadczyc człowiek w tym złym świecie. Dzięki niej mam najwspanialszego przyjaciela- Stwórcę. Poza tym mam wspaniałą duchową rodzinę- w przeszło 236 krajach na całym świecie prowadzona jest działalność głoszenia- to wielki zaszczyt w niej uczestniczyć. Poza tym znamy prawdę. Mogę pomagać innym poznawać Jehowę i kiedy obserwuję jAK ludzie poirzucają upijanie się, palenie, niemoralny tryb życia i przyłączają się do czystego wielbienia sprawia mi wiele radosci i satysfakcji. Poza tym mam wspaniałą nadzieję na życie wieczne tu na ziemi i już dziś czuję, że Jehowa mi błogosławi. To tyle ode mnie.
Tak wogóle to nie ten wątek
To teraz czekam na odp. na moje pytania
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-03, 17:16   #556
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: Świadkowie Jehowy-prawda

Cytat:
Napisane przez dusia139 Pokaż wiadomość



Większość wypowiedzi piszę osobiście, więc mi nie zarzucaj takich rzeczy.
Ale cóż odpowiem na Twoje osobiste pytania Skoro nalegasz.
Co mi daje ta wiara? Myślę, że to najwspanialsze co może doświadczyc człowiek w tym złym świecie. Dzięki niej mam najwspanialszego przyjaciela- Stwórcę. Poza tym mam wspaniałą duchową rodzinę- w przeszło 236 krajach na całym świecie prowadzona jest działalność głoszenia- to wielki zaszczyt w niej uczestniczyć. Poza tym znamy prawdę. Mogę pomagać innym poznawać Jehowę i kiedy obserwuję jAK ludzie poirzucają upijanie się, palenie, niemoralny tryb życia i przyłączają się do czystego wielbienia sprawia mi wiele radosci i satysfakcji. Poza tym mam wspaniałą nadzieję na życie wieczne tu na ziemi i już dziś czuję, że Jehowa mi błogosławi. To tyle ode mnie.
Tak wogóle to nie ten wątek
Zadaam tu mnostwo pytan, na ktore zadna z Was nie raczya mi odpowiedziec. Czemu nie obchodzicie Sylwestra, czemu nie wolno isc do wojska? Co z fajkami? Mozna okazjonalnie chociaz pic alkohol?
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-03, 17:16   #557
Lady Hellsing
Rozeznanie
 
Avatar Lady Hellsing
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 963
Dot.: Świadkowie Jehowy-prawda

Cytat:
Napisane przez Sylwiunia15 Pokaż wiadomość
Psalm 32
"5 Grzech mój wyznałem Tobie
i nie ukryłem mej winy.
Rzekłem: «Wyznaję nieprawość moją wobec Pana»,
a Tyś darował winę mego grzechu4. "

Dawid tutaj mowi ze wyznal grzechy Bogu. tak samo my wyznajmy grzechu Bogu w modlitwie. A nie jakiemus innemu czlowiekowi ktory tez popelnia grzechy.

Mateusza 6:6

"6 Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie. "

dziękuję za odpowiedź ale nie odpowiedziałaś na ostatnie pytanie-

skoro nie uznajecie 10ciu przykazań to co jest dla was grzechem?
Lady Hellsing jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-03, 17:17   #558
Aneczka91
Zakorzenienie
 
Avatar Aneczka91
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 8 905
Dot.: Świadkowie Jehowy-prawda

Cytat:
Napisane przez Sylwiunia15 Pokaż wiadomość
Rzymian 13:3 Biblia katolicka

"13 Albowiem każdy, kto wezwie imienia Pańskiego, będzie zbawiony7. "


Dzieje 2:21

"21 Każdy, kto wzywać będzie imienia Pańskiego,
będzie zbawiony. "

A skad wiesz ze niema skrawka papirusu z tym imieniem?
Ja ogladalam orginaly biblijne albo ich kopie w Domu Betel w Warszawie i mozna w nowym testamencie zaobserwowac imie Boze. Jezus uzywal imienia Bozego tylko w wielu bibliach jest ono usuniete.
Przeciez sam nakazal sie modlic w modliwie panskiej.
"Zeby uswiecac imie Boze"
Imie Boze wolno bylo uzywam i trzeba bylo , bo od tego zalezy wybawienie jak mozna zobaczyc w powyzszych wersetach.
YYY a dlaczego zostało niby to właśnie usunięte a nie np
Abba , Eloi?
Do czego człowiek został stworzony ? żeby żyć i poświęcić całe życie bogu , wychwalając go , aby nawracał niewiernych . Myślisz że Bóg chce aby człowiek mu był całkowicie oddany , aby spędził swoje zycie tylko na modlitwie ? 0 rozrywek , zabawy? więc po co to życie ?
__________________
Ćwiczę i dbam o siebie
Uczę się języków
Nadrabiam braki w książkach
Realizuje swoje plany i dążę do realizacji marzeń!



Edytowane przez Aneczka91
Czas edycji: 2009-01-03 o 17:21
Aneczka91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-03, 17:18   #559
dusia139
Wtajemniczenie
 
Avatar dusia139
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: mój mały pokoik na drugim piętrze...
Wiadomości: 2 624
Dot.: Świadkowie Jehowy-prawda

Cytat:
Napisane przez byliczka Pokaż wiadomość
Ale przecież Jezus mówił że zbuduje KOŚCIÓŁ a nie zbór czy organizację.

Jeszcze mam pytanie. Dlaczego ŚJ tyle razy podejmowali się wyznaczania terminów końca świata?

Syn Człowieczy przyjdzie o godzinie, której się nie domyślacie” (Mateusza 24:44).
„Stale czuwajcie, gdyż nie znacie ani dnia, ani godziny” (Mateusza 25:13).
„Nie opóźni się” (Habakuka 2:3).
Gdybyś wiedział, że nieodwołalne wyroki Boże na pewno nie zostaną wykonane w ciągu kilku najbliższych lat, czy to zmieniłoby twój styl życia? A jeśli spodziewałeś się, że koniec tego starego systemu nastąpi znacznie wcześniej, czy z tego względu zwolniłeś tempo w służbie dla Jehowy? (Hebrajczyków 10:36-38).
Dzięki temu, że nie podano dokładnej daty, możemy pokazać, iż służymy Bogu z czystych pobudek. Kto zna Jehowę, ten wie, że On bada stan serc, toteż nagły przypływ gorliwości w ostatniej chwili nie zrobi na Nim większego wrażenia (Jeremiasza 17:10; Hebrajczyków 4:13).
Jeżeli ktoś naprawdę kocha Jehowę, zawsze daje Mu pierwszeństwo w swym życiu. Prawdziwi chrześcijanie tak jak inni ludzie pracują zarobkowo. Jednakże nie zabiegają o to, żeby się wzbogacić. Są zadowoleni, jeśli mogą zaspokoić podstawowe potrzeby i jeszcze udzielić komuś wsparcia (Efezjan 4:28; 1 Tymoteusza 6:7-12). Lubią zdrową rozrywkę i chętnie odrywają się od codzienności, żeby zregenerować siły, lecz nie ulegają w tych sprawach owczemu pędowi (Marka 6:31; Rzymian 12:2). Wzorem Jezusa Chrystusa znajdują przyjemność w wykonywaniu woli Bożej (Psalm 37:4; 40:8).
Prawdziwi chrześcijanie chcą żyć i służyć Jehowie przez całą wieczność. Ta wspaniała perspektywa nie staje się mniej cudowna tylko dlatego, że na niektóre błogosławieństwa muszą czekać nieco dłużej, niż się może spodziewali.

W latach 70 były osoby, które zle rozumiały Biblię, dlatego krążyły różne nieprawdziwe opowieści na temat daty końca, ale Ciało Kierownicze Świadków Jehowy wcale w ten sposób nie interpretowało Bibli, dlatego twój zarzut jest nieprawdziwy.
__________________
Jest już za późno!
Nie jest za późno!
Jest już za późno!
Nie jest za późno!
dusia139 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-03, 17:18   #560
kilianna
Zakorzenienie
 
Avatar kilianna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 023
Dot.: Świadkowie Jehowy-prawda

Cytat:
Napisane przez Sylwiunia15 Pokaż wiadomość
ale dlaczego po angieslku? ja mam straznice po polsku i nie znajde tam angielskiego tytulu
myślalam, że do tego też mozesz sie ustosunkować Skoro nie,to widzę, że moje pytanie pozostanie bez odpowiedzi, z tego względu, że (jak poinformował mnie kolega, który należał do zboru,ale w Anglii, lecz aktualnie nie jest już ŚJ), przekłady na język polski nie nastepują w tym samym czasie, są nieco póxniej. Toteż ten numer jest u Ciebie późniejszym, a ja nie wiem którym, bo miałam w ręku tylko Strażnicę po ang., z polską nie miałam nigdy do czynienia.
kilianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-03, 17:21   #561
Elliannia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Zewsząd
Wiadomości: 3 739
Dot.: Świadkowie Jehowy-prawda

Cytat:
Napisane przez Sylwiunia15 Pokaż wiadomość
A skad wiesz ze niema skrawka papirusu z tym imieniem?
Ja ogladalam orginaly biblijne albo ich kopie w Domu Betel w Warszawie i mozna w nowym testamencie zaobserwowac imie Boze. Jezus uzywal imienia Bozego tylko w wielu bibliach jest ono usuniete.
Przeciez sam nakazal sie modlic w modliwie panskiej.
"Zeby uswiecac imie Boze"
Imie Boze wolno bylo uzywam i trzeba bylo , bo od tego zalezy wybawienie jak mozna zobaczyc w powyzszych wersetach.
ORYGINAŁY?????

Ich kopiami jest każda Biblia... no może oprócz waszej, bo jest kopią z dodatkami od siebie.

I czy któraś z was może mi do jasnej anielki odpowiedzieć na pytania, które zadaje 3 raz?
__________________
Zawsze jest trochę prawdy w każdym "żartowałam", trochę wiedzy w każdym "nie wiem", trochę emocji w każdym "nie obchodzi mnie to" i trochę bólu w każdym "u mnie wszystko w porządku"
...


Elliannia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-03, 17:25   #562
dusia139
Wtajemniczenie
 
Avatar dusia139
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: mój mały pokoik na drugim piętrze...
Wiadomości: 2 624
Dot.: Świadkowie Jehowy-prawda

Cytat:
Napisane przez _Emi_ Pokaż wiadomość
Zadaam tu mnostwo pytan, na ktore zadna z Was nie raczya mi odpowiedziec. Czemu nie obchodzicie Sylwestra, czemu nie wolno isc do wojska? Co z fajkami? Mozna okazjonalnie chociaz pic alkohol?
Obchodzenie sylwestra ma swoje korzenie pogańskie, wcale nie ma uzasadnienia w Bibli. Poza tym podczas takich imprez często dochodzi do upijania się, nawet narkotyzowania, bijatyk, niemoralności a takie postępowanie nie podoba się Bogu. Palić papierosów nie można, bo Biblia wyraznie mówi, żeby wyzbyć się wszelkich rzeczy kalających ciała człowieka. Jest to swojego rodzaju samookaleczanie- nie muszę mówic jakie choroby wywołuje a to napewno nie dowodzi poszanowania życia.
Alkohol oczywiście można pic, ale z umiarem. SAm Jezus przecież pił- chociażby w Kaanie Galilejskiej kiedy dokonał cudu. Księga Przypowieści mówi w jednym z wersetów, że "raduj się winem" aczkolwiek wielokrotnie przestrzega przed upijaniem się. Poza tym pod wpływem alkohlu łatwiej popełnic różne głupstwa, przed którymi Biblia ostrzega.
__________________
Jest już za późno!
Nie jest za późno!
Jest już za późno!
Nie jest za późno!
dusia139 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-03, 17:27   #563
dusia139
Wtajemniczenie
 
Avatar dusia139
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: mój mały pokoik na drugim piętrze...
Wiadomości: 2 624
Dot.: Świadkowie Jehowy-prawda

[quote=Elliannia;10326220]ORYGINAŁY?????

Ich kopiami jest każda Biblia... no może oprócz waszej, bo jest kopią z dodatkami od siebie.

quote]


Bez zgryzliwości mi tu ;p
Ja niestety nie moglam oglądac orginałow... Zastranawiam się co chcesz osiągnąc tą wypowiedzią...
__________________
Jest już za późno!
Nie jest za późno!
Jest już za późno!
Nie jest za późno!
dusia139 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-03, 17:28   #564
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: Świadkowie Jehowy-prawda

[QUOTE=dusia139;10326306]
Cytat:
Napisane przez Elliannia Pokaż wiadomość
ORYGINAŁY?????

Ich kopiami jest każda Biblia... no może oprócz waszej, bo jest kopią z dodatkami od siebie.

quote]


Bez zgryzliwości mi tu ;p
Ja niestety nie moglam oglądac orginałow... Zastranawiam się co chcesz osiągnąc tą wypowiedzią...
A co Wy tym tematem? Bo jak narazie mam jeszcze wieksze uprzedzenia do SJ.
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-03, 17:29   #565
201701090917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 170
Dot.: Świadkowie Jehowy-prawda

"Zastranawiam się co chcesz osiągnąc tą wypowiedzią..." może próbuje wam uśiwadomić ile w waszej religii naciągactwa ?
201701090917 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-03, 17:30   #566
kybele
Rozeznanie
 
Avatar kybele
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 840
Dot.: Świadkowie Jehowy-prawda

wiem skad ta dusia to cytuje. po prostu przepisuje straznice i tyle.... i dlatego nie chce sie przyznac
kybele jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-03, 17:31   #567
201701090917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 170
Dot.: Świadkowie Jehowy-prawda

Z tym uprzedzeniem to mam chyba podobnie do Emi
201701090917 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-03, 17:32   #568
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Świadkowie Jehowy-prawda

Cytat:
Napisane przez dusia139 Pokaż wiadomość
Syn Człowieczy przyjdzie o godzinie, której się nie domyślacie” (Mateusza 24:44).
„Stale czuwajcie, gdyż nie znacie ani dnia, ani godziny” (Mateusza 25:13).
„Nie opóźni się” (Habakuka 2:3).
Gdybyś wiedział, że nieodwołalne wyroki Boże na pewno nie zostaną wykonane w ciągu kilku najbliższych lat, czy to zmieniłoby twój styl życia? A jeśli spodziewałeś się, że koniec tego starego systemu nastąpi znacznie wcześniej, czy z tego względu zwolniłeś tempo w służbie dla Jehowy? (Hebrajczyków 10:36-38).
Dzięki temu, że nie podano dokładnej daty, możemy pokazać, iż służymy Bogu z czystych pobudek. Kto zna Jehowę, ten wie, że On bada stan serc, toteż nagły przypływ gorliwości w ostatniej chwili nie zrobi na Nim większego wrażenia (Jeremiasza 17:10; Hebrajczyków 4:13).
Jeżeli ktoś naprawdę kocha Jehowę, zawsze daje Mu pierwszeństwo w swym życiu. Prawdziwi chrześcijanie tak jak inni ludzie pracują zarobkowo. Jednakże nie zabiegają o to, żeby się wzbogacić. Są zadowoleni, jeśli mogą zaspokoić podstawowe potrzeby i jeszcze udzielić komuś wsparcia (Efezjan 4:28; 1 Tymoteusza 6:7-12). Lubią zdrową rozrywkę i chętnie odrywają się od codzienności, żeby zregenerować siły, lecz nie ulegają w tych sprawach owczemu pędowi (Marka 6:31; Rzymian 12:2). Wzorem Jezusa Chrystusa znajdują przyjemność w wykonywaniu woli Bożej (Psalm 37:4; 40:8).
Prawdziwi chrześcijanie chcą żyć i służyć Jehowie przez całą wieczność. Ta wspaniała perspektywa nie staje się mniej cudowna tylko dlatego, że na niektóre błogosławieństwa muszą czekać nieco dłużej, niż się może spodziewali.

W latach 70 były osoby, które zle rozumiały Biblię, dlatego krążyły różne nieprawdziwe opowieści na temat daty końca, ale Ciało Kierownicze Świadków Jehowy wcale w ten sposób nie interpretowało Bibli, dlatego twój zarzut jest nieprawdziwy.
Jak to nie prawdziwy jak ŚJ znani są głównie z tego że już kilkakrotnie przepowiadali koniec świata, przekładali te daty przekładali aż w końcu stwierdzili że biblia została xle odczytana. To ja żyję w innym świecie czy Ty?

A co z 1914 r. kiedy to Jezus miał zejść na ziemię i zabrać Was do nieba? r. 1925 który miał przynieść spełnienie się proroctw biblijnych, później 1975...

I co z datami wyznaczania zmartwychwstania świętych ST? tzw. przez Was Książąt? W Biblii było określenie książęta?
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-03, 17:33   #569
201701090917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 170
Dot.: Świadkowie Jehowy-prawda

Cytat:
Napisane przez dusia139 Pokaż wiadomość



Większość wypowiedzi piszę osobiście, więc mi nie zarzucaj takich rzeczy.
Ale cóż odpowiem na Twoje osobiste pytania Skoro nalegasz.
Co mi daje ta wiara? Myślę, że to najwspanialsze co może doświadczyc człowiek w tym złym świecie. Dzięki niej mam najwspanialszego przyjaciela- Stwórcę. Poza tym mam wspaniałą duchową rodzinę- w przeszło 236 krajach na całym świecie prowadzona jest działalność głoszenia- to wielki zaszczyt w niej uczestniczyć. Poza tym znamy prawdę. Mogę pomagać innym poznawać Jehowę i kiedy obserwuję jAK ludzie poirzucają upijanie się, palenie, niemoralny tryb życia i przyłączają się do czystego wielbienia sprawia mi wiele radosci i satysfakcji. Poza tym mam wspaniałą nadzieję na życie wieczne tu na ziemi i już dziś czuję, że Jehowa mi błogosławi. To tyle ode mnie.
Tak wogóle to nie ten wątek
Czy tylko ja w innych odpowiedziach zauważam inny styl wypowiedzi a czasami i czcionke (tak jakby z innej strony przekopiowane)?
201701090917 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-03, 17:34   #570
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: Świadkowie Jehowy-prawda

Cytat:
Napisane przez kybele Pokaż wiadomość
wiem skad ta dusia to cytuje. po prostu przepisuje straznice i tyle.... i dlatego nie chce sie przyznac
Tez mi sie tak wydaje. Bo nie wierze zeby znala na pamiec wszystkie cytaty i wersy
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:27.