Problem z rozmienianiem banknotów powyżej 20 pln - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-20, 19:37   #331
Cattivo
Wtajemniczenie
 
Avatar Cattivo
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 908
Dot.: Problem z rozmienianiem banknotów powyżej 20 pln

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
dobra, lidl nie jest osiedlowym sklepem, a ostatnio kupowałam cycki kuraka za mniej niż 16zł/kg
Uwierz mi że chciałabym mieć Lidla w pobliżu nie tylko ze względu na cyce ale jest jakieś 10 km ode mnie (i kilka przesiadek autobusowych). Rzadko tam bywam, tu się przyznaję, w lidlowskich cenach się nie orientuję.
Cattivo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 04:16   #332
mmm5
Raczkowanie
 
Avatar mmm5
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 322
Dot.: Problem z rozmienianiem banknotów powyżej 20 pln

Cytat:
Napisane przez coffee Pokaż wiadomość
Dla mnie głupotą jest całkowita niewiedza czy i ile drobnych się ma. Dlatego też sama często odpowiadam, że nie mam drobnych, bez sprawdzania przy pani kasjerce czy mam, bo WIEM, że nie mam. A że pani kasjerka nie wpadnie na to, że mogę WIEDZIEĆ ile mam pieniędzy i się mści za moją WIEDZĘ nt. moich pieniędzy... Cóż. "Uprzejmość".

Głupotą jest świadomość tego, ile pieniędzy się ma. Szaleństwo. Wizaż uczy!
Błagam, po kilku latach za kasą jestem w stanie powiedzieć czy ktoś ma mnie głęboko gdzieś czy po prostu faktycznie nie ma tych drobnych i nie sprawdza bo wie, ze nie ma. Przecież jak ktoś mi kulturalnie odpowie,że niestety nie ma to ja to rozumiem, ale jak słyszę jednego z drugim burka, który warknie coś pod nosem albo akurat gada przez telefon Naprawdę szczerze polecam stanąć na 12 godzin, na totalnym zapupiu przy drodze ekspresowej i po sprzątnieciu ze ścian toalety biegunki, którą klient wesoło zostawił w świeżo umytym kiblu (bo przecież w domu robi tak samo) a następnie obsłużyć gościa który nie raczy odpowiedzieć na dzień dobry a na pytanie o drobne albo nie odpowie nic albo burknie, że nie ma. Dodam, gdybyś takiej wiedzy nie miała, że przy drogach ekspresowych zazwyczaj nie ma banków i małych sklepików więc NIE MA gdzie rozmienić, a kierownik ma to gdzieś i cały dzień żebrasz jak ten idiota od klientów. Ale co tam, kasjerska to przecież jakiś gorszy człowiek i pytanie o drobne jest BARDZO nie na miejscu....
__________________

viva la vida
mmm5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 07:33   #333
Ammia
Zadomowienie
 
Avatar Ammia
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 871
Dot.: Problem z rozmienianiem banknotów powyżej 20 pln

Cytat:
Napisane przez Farisss Pokaż wiadomość
Transakcje może rozliczać tylko AGENT ROZLICZENIOWY. Za terminal płacisz agentowi. Natomiast to, że prowizja jest przekazywana do banku to inna kwestia. Mniejsza o to.
20zł przy 700zł ? Według mnie to dużo, bo ponad 2%. A już była mowa o tym, że Biedronka jest teoretycznie tania i zarabia na tej marży, czyli 2%, jak wprowadzi karty to to co zarabiała - straci - co to za interes dla nich ?
Widzę że wiesz lepiej. Napiszę jeszcze raz, ostatni, wszelkie opłaty związane z terminalami przekazujemy do banku w którym mamy konta. Pobraną prowizję przelewamy z innego konta na rachunek z którego prowizja została pobrana- trafia do naszego banku. Opłatę za wynajem terminali przelewamy na konto które obsługują te terminale- trafiają do naszego banku. I tyle nie ma więcej opłat, nic poza tym nie płacimy, nikomu.
Wszelkie opłaty płacimy do naszego banku, a kto się tym zajmuje wewnątrz nie wiem i mnie nie interesuje.
__________________
Ten dzień: 11.06.2016 g. 15.00
Ammia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 10:09   #334
Farisss
Wtajemniczenie
 
Avatar Farisss
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: z raju na ziemi
Wiadomości: 2 675
Dot.: Problem z rozmienianiem banknotów powyżej 20 pln

Cytat:
Napisane przez Ammia Pokaż wiadomość
Widzę że wiesz lepiej. Napiszę jeszcze raz, ostatni, wszelkie opłaty związane z terminalami przekazujemy do banku w którym mamy konta. Pobraną prowizję przelewamy z innego konta na rachunek z którego prowizja została pobrana- trafia do naszego banku. Opłatę za wynajem terminali przelewamy na konto które obsługują te terminale- trafiają do naszego banku. I tyle nie ma więcej opłat, nic poza tym nie płacimy, nikomu.
Wszelkie opłaty płacimy do naszego banku, a kto się tym zajmuje wewnątrz nie wiem i mnie nie interesuje.
Tak, wiem lepiej, bo wystarczająco długo w tym pracowałam.


Bank też może być agentem rozliczeniowym, ALE obsługując terminale dalej staje się po prostu agentem rozliczeniowym a nie bankiem. Bo tylko agent rozliczeniowy może obsługiwać terminale, a nie po prostu bank Gdyby to takie proste było to każdy bank by miał swoje terminale a tak nie jest przecież.
__________________
Lubię czytać
Farisss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 17:03   #335
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Problem z rozmienianiem banknotów powyżej 20 pln

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
dobra, lidl nie jest osiedlowym sklepem, a ostatnio kupowałam cycki kuraka za mniej niż 16zł/kg


[/COLOR]jak dla mnie są tu 2 nieścisłości.
sprawdzałam cenę tej kawy w mojej biedronce - 13zł a nie 10 z groszami - dla mnie to różnica. w innym sklepie (lewiatan, czyli nie jest to super tani sklep) ta sama kawa po 16zł.
Yyyy dziwne bo dam uciąć obie ręce że u mnie była 10zł z przodu :P O ile mówimy o tej samej kawie (de smakowych), herbaty twinning's też po 10zł z groszami, dobra cena :P
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-22, 01:17   #336
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Problem z rozmienianiem banknotów powyżej 20 pln

Tak, smakowe. Nawet sie zastanawialam nad zakupem, bo pojawil sie wiekszy wybor smakow.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-13, 09:43   #337
sweetieSS
Zakorzenienie
 
Avatar sweetieSS
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 6 709
Dot.: Problem z rozmienianiem banknotów powyżej 20 pln

Cytat:
Napisane przez kukurukku Pokaż wiadomość
Widzicie, można bo kiedy przychodzi pani i kupuje balona dla dziecka za 35 groszy i daje mi 200 złotych a przed nią pół dnia ludzie dawali mi 100zl, 50zl bo jest po wypłacie/rencie to naprawdę NIE MAM z czego wydać, NIE MAM gdzie rozmienić, bo panie w okolicznych sklepach mają ten sam problem. Trochę zrozumienia albo wyjazd za granice, gdzie takie prostackie zachowania jak brak drobnych w kasie nie mają miejsca
czasem po prostu nie ma

pracowałam w różnych punktach handlu i doświadczyłam różnych problemów z drobnymi
aktualnie mam problem w druga stronę, bo wszyscy mi płacą drobnymi i żeby nie oddawać konwoju, gdzie 2tys to bilon, muszę to jakoś wydawać i na to klienci również narzekają, więc nigdy się wszystkim nie dogodzi
sweetieSS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-13, 10:07   #338
KrzysztofGR
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3
Dot.: Problem z rozmienianiem banknotów powyżej 20 pln

W sumie się nie dziwię ludziom w sklepach, często widzę jak sami biegają między punktami, żeby rozmienić pieniądze, bo nie mają jak wydawać. Do tego rozmieniam pani w moim spożywczaku drobiazgi na grubsze, za co jest wdzięczna, bo zawsze brakuje jej "groszaków". Byłam świadkiem głupiej sytuacji, kiedy ktoś chciał rozmienić jakiś banknot; sprzedawczyni odmówiła, więc kupił paczkę zapałek, totalna złośliwość i egocentryzm. Więc każdy medal ma dwie strony...
KrzysztofGR jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-13, 17:38   #339
annnie88
Zadomowienie
 
Avatar annnie88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 1 848
GG do annnie88
Dot.: Problem z rozmienianiem banknotów powyżej 20 pln

Mi to sie marzy cos takiego jak w Norwegi, dajesz banknot, reszte wydaje kasjer a drobne w bilonach wypadaja z maszyny i po problemie - jak na samoobslugowych stanowiskach w tesco
__________________
Waga -74 Talia -78 Pas -94 Biodra -99

Czytam.. 8/2014
annnie88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-13, 18:04   #340
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Problem z rozmienianiem banknotów powyżej 20 pln

No ja nigdy nie wiem ile mam drobnych i co
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-13, 21:02   #341
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Problem z rozmienianiem banknotów powyżej 20 pln

Cytat:
Napisane przez annnie88 Pokaż wiadomość
Mi to sie marzy cos takiego jak w Norwegi, dajesz banknot, reszte wydaje kasjer a drobne w bilonach wypadaja z maszyny i po problemie - jak na samoobslugowych stanowiskach w tesco
No ale w maszynie też się kiedyś konczą
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-13 22:02:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:42.