Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV - Strona 140 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-11-14, 13:41   #4171
mikoma
Zakorzenienie
 
Avatar mikoma
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 4 043
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Tak, wiem, kosiniakowe.
Chodzi mi o to, że pani chciałaby podjąć pracę, ale nie bo dziecko. A przed dzieckiem też tej pracy nie miała. Rozsądni ludzie jednak najpierw mają pracę, a potem dzieci. Oczywiście SzP już dawno udowodniła, że wolontariusze i rozsądek to alternatywa rozłączna

Edytowane przez mikoma
Czas edycji: 2022-11-14 o 13:45
mikoma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-14, 13:46   #4172
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
To ja wrzucę takie coś:

"7 m-cy temu mąż pani Karoliny trafił na 3 lata do zakładu karnego za niepłacone alimenty na dzieci z poprzedniego małżeństwa. Rodzina pani Karoliny znalazła się w trudnej sytuacji. Kobieta z dnia na dzień została sama z czwórką małych dzieci na utrzymaniu. Straciła nie tylko wsparcie w domu, ale i bezpieczeństwo finansowe - to mąż zarabiał na całą rodzinę. Mimo napotkanych trudności pani Karolina nie poddaje się i stara się zapewnić dzieciom spokojny i szczęśliwy dom. Często na drodze do spełnienia tego marzenia stają niestety ograniczenia finansowe. Kobieta chciałaby podjąć pracę zarobkową, aby podreperować rodzinny budżet, jednak na ten moment jest to niemożliwe, ponieważ najmłodszy synek ma dopiero 6 m-cy. Dodatkowym zmartwieniem matki jest choroba Michała, który cierpi na afazję i wymaga terapii. Rodzina utrzymuje się więc z zasiłków w kwocie 4599 zł, wydatki rodziny to 1360 zł. Miesięcznie więc zostaje 648 zł w przeliczeniu na jednego członka rodziny."



Przestępstwo niealimentacji w typie podstawowym jest zagrożone karą do roku, a w kwalifikowanym- do 2 lat pozbawienia wolności. No coś śmierdzi...
Pewnie była recydywa.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-14, 13:53   #4173
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 730
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Pac

Cytat:
Napisane przez CytrynkaCytrynka Pokaż wiadomość
Tamte dzieci nie są ważne. Liczy się "nowa rodzinka".
Ta kobieta nie mając pracy świadomie zdecydowała się na czworo dzieci z facetem, który ma już 2+ dzieci z poprzedniego związku i nie płaci na nie alimentów.
Tak na dobrą sprawę, to z tego opisu nie wynika, że ta czwórka to ich wspólna.
Jeśli wspólna- to jak już pisałyście, płodzenie dzieci bez zapewnienia im podstaw bytowych.
Jeśli z innego związku- to gdzie alimenty na te dzieci? Ojcowie nie płacą? No to jest fundusz alimentacyjny, przy takich dochodach raczej spełniają kryterium majątkowe.
I wciąż mnie zastanawia jak za niealimentację można złapać 3 lata... Obiektywnie rzecz biorąc- to nie jest możliwe, no chyba, że jakieś połączenie wyroków skazujących. Ale w Polsce, w przestępstwach niealimentacji, pierwszeństwo mają kary wolnościowe- grzywna, ograniczenie wolności.

---------- Dopisano o 14:53 ---------- Poprzedni post napisano o 14:49 ----------

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Pewnie była recydywa.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Recydywa to nie taka prosta sprawa.
Po pierwsze- musi dotyczyć przestępstwa umyślnego, tego samego lub pdoobnego (w tym przypadku- innej niealimentacji lub przestępstw przeciwko rodzinie i opiece).
Po drugie- żeby doszła ta kwalifikacja, to sprawca musi wcześniej odbyć karę w wymiarze minimum 6 miesięcy pozbawienia wolności.
Czyli, na język polski tłumacząc:
- popełnia przestępstwo umyślne, za które sąd orzeka karę pozbawienia wolności,
- odsiedzi minimum 6 miesięcy (nie liczą się kary zastępcze, np. za grzywnę),
- wychodzi i w ciągu max. 5 lat popełnia takie samo przestępstwo lub podobne.
Myślę, że gość może mieć coś innego za uszami.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-14, 14:21   #4174
a5b2f04c728b42871bc12f2c24211f88ae37ff8d_643f21343ae75
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 2 742
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.

Cytat:
Napisane przez mikoma Pokaż wiadomość
Przykre, że w tym wszystkim nie pomyśli się o "bezpieczeństwie finansowym" dzieci z poprzedniego związku.


I skoro pani chyba nie ma macierzyńskiego (nie jest wymieniony w zasiłkach), to znaczy, że i przed ciążą nie pracowała, więc to bardzo rozsądne to kolejne dziecko w takiej sytuacji.

Szkoda mi dzieci w takich rodzinach. To typowy przykład płodzenia bez jakiejkolwiek refleksji.
Dokładnie. Plus jak się spojrzy na kwoty tych zasiłków, które oni zgarniają, to slabo się robi, na co idą podatki pracujących obywateli.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka
a5b2f04c728b42871bc12f2c24211f88ae37ff8d_643f21343ae75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-14, 14:25   #4175
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Pac

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Tak na dobrą sprawę, to z tego opisu nie wynika, że ta czwórka to ich wspólna.

Jeśli wspólna- to jak już pisałyście, płodzenie dzieci bez zapewnienia im podstaw bytowych.

Jeśli z innego związku- to gdzie alimenty na te dzieci? Ojcowie nie płacą? No to jest fundusz alimentacyjny, przy takich dochodach raczej spełniają kryterium majątkowe.

I wciąż mnie zastanawia jak za niealimentację można złapać 3 lata... Obiektywnie rzecz biorąc- to nie jest możliwe, no chyba, że jakieś połączenie wyroków skazujących. Ale w Polsce, w przestępstwach niealimentacji, pierwszeństwo mają kary wolnościowe- grzywna, ograniczenie wolności.

---------- Dopisano o 14:53 ---------- Poprzedni post napisano o 14:49 ----------



Recydywa to nie taka prosta sprawa.

Po pierwsze- musi dotyczyć przestępstwa umyślnego, tego samego lub pdoobnego (w tym przypadku- innej niealimentacji lub przestępstw przeciwko rodzinie i opiece).

Po drugie- żeby doszła ta kwalifikacja, to sprawca musi wcześniej odbyć karę w wymiarze minimum 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Czyli, na język polski tłumacząc:

- popełnia przestępstwo umyślne, za które sąd orzeka karę pozbawienia wolności,

- odsiedzi minimum 6 miesięcy (nie liczą się kary zastępcze, np. za grzywnę),

- wychodzi i w ciągu max. 5 lat popełnia takie samo przestępstwo lub podobne.

Myślę, że gość może mieć coś innego za uszami.
W takiem razie zostaje już tylko niewinność

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-14, 14:32   #4176
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Pac

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-19 o 21:04
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-14, 14:39   #4177
Indecence
nieprzyzwoita
 
Avatar Indecence
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 1 116
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

[1=fbf4f81e41525779832788c d71e9a6a506251643_6580de1 7ecce4;89408958]Pomoc sie znajduje i rodziny znikają z bazy. Bo za takie "większe prośby" nie biorą się pojedynczy ludzie, tylko np. całe duże firmy. Chłopak jak jest w bazie, ma szansę trafić do takiej większej grupy, która mu taki kurs opłaci. Nie ma sensu więc (imo) zbierać ludzi na wizażu, żeby opłacić np. Ciuchy zimowe i artykuły codzienne oraz liczyć, że kurs chlopakowi opłaci urząd pracy.

Czy to w ogóle działa na takiej zasadzie, że składasz wniosek, że chcesz konkretny kurs i urząd go opłaca? Ja myślałam, że urząd współpracuje z jakimiś firmami oferującymi kursy i są jakieś konkretne do wyboru, a nie co tam się komu zamarzy niestety.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:46 ---------- Poprzedni post napisano o 12:25 ----------

Ok, postanowiłam sprawdzić w Google i można złożyć wniosek o konkretny kurs z uzasadnieniem natomiast wciąż uważam, że nie ma sensu robić paczki z założeniem, że kurs ufunduje urząd. Zwłaszcza, że urząd pracy może odrzucić wniosek albo nie mieć aktualnie funduszy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]


urząd pracy ufunduje dowolny kurs - o ile ma fundusze, Ty masz uzasadnienie, a kurs spełnia kryteria (musi być minimum x godz, ile dokładnie niestety nie pamiętam). najlepiej też mieć podkładkę od jakiegoś pracodawcy, ale też nie jest to obligatoryjne.

Natomiast nie widzę sensu robienia zrzutki na taki kurs w sytuacji, gdy jest możliwość, żeby kurs temu chłopakowi opłacił urząd pracy - bo wystarczy, że uczy się zaocznie i może się zarejestrować, a jeśli nawet uczy się dziennie, to po zdaniu matury może skorzystać z takiej pomocy.


Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Kursy z UP to nie jest tak łatwo. U mnie w urzędzie albo są kursy dla zatrudnionych z kfs ale też nie każda firma szkoleniowa. Musza należeć do jakiegoś stowarzyszenie. Albo dla bezrobotnych ale wtedy musisz mieć papierek od jakiegoś pracodawcy że jak skończysz kurs to cię zatrudni

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

jesli Urząd ma fundusze to nie ma problemu z opłaceniem kursu, przynajmniej w Krakowie nie spotkałam się wśród znajomych, żeby komuś odmówili, Ba, w województwie małopolskim był z wup nawet "pociąg do kariery" - program kursów dla osób pracujących, które chcą podnieść kwalifikacje zawodowe - było to w formie bonów szkoleniowych, gdzie faktycznie za wybrany kurs płaciło się 15% jego ceny. Niestety, ten program już się chyba zakończył.
Indecence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-11-14, 15:50   #4178
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-19 o 21:03
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-14, 15:51   #4179
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Pac

Cytat:
Napisane przez Dagunia Pokaż wiadomość
O bosz, dzieki pomyslalam, ze podali info gdzie kupic tylko z klocków wyszly kluski
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-14, 16:33   #4180
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez Indecence Pokaż wiadomość
urząd pracy ufunduje dowolny kurs - o ile ma fundusze, Ty masz uzasadnienie, a kurs spełnia kryteria (musi być minimum x godz, ile dokładnie niestety nie pamiętam). najlepiej też mieć podkładkę od jakiegoś pracodawcy, ale też nie jest to obligatoryjne.

Natomiast nie widzę sensu robienia zrzutki na taki kurs w sytuacji, gdy jest możliwość, żeby kurs temu chłopakowi opłacił urząd pracy - bo wystarczy, że uczy się zaocznie i może się zarejestrować, a jeśli nawet uczy się dziennie, to po zdaniu matury może skorzystać z takiej pomocy.
Chyba żyje w innym świecie. Urząd pracy z jakim miałam styczność to kpina, która słowa "pomoc" nie miała w swoim słowniku. Dlatego z tym urząd sfinansuje byłabym mocno ostrożna.

[1=a5b2f04c728b42871bc12f2 c24211f88ae37ff8d_643f213 43ae75;89409361]Dokładnie. Plus jak się spojrzy na kwoty tych zasiłków, które oni zgarniają, to slabo się robi, na co idą podatki pracujących obywateli.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]

Eej... mi jest serio przykro, bo przeciętny człowiek musi na to zapracować i nikogo nie obchodzi, że jest mu ciężko.
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-14, 16:43   #4181
Taranka
Zakorzenienie
 
Avatar Taranka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 768
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.

[1=a5b2f04c728b42871bc12f2 c24211f88ae37ff8d_643f213 43ae75;89409361]Dokładnie. Plus jak się spojrzy na kwoty tych zasiłków, które oni zgarniają, to slabo się robi, na co idą podatki pracujących obywateli.
[/QUOTE]

Do tej pory pamiętam jak parę lat temu jedna wizażanka, która pracowała (chyba) w mopsie, pisała, że bardzo często się zdarza, że beneficjenci zasiłków przychodzą i płaczą, że za takie kwoty to się nie da żyć, a ona, osoba pracująca zarabia mniej.
I weź tu panuj nad sobą w takich sytuacjach
__________________
So much internet so little time.
Taranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-11-14, 17:02   #4182
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.

Cytat:
Napisane przez Taranka Pokaż wiadomość
Do tej pory pamiętam jak parę lat temu jedna wizażanka, która pracowała (chyba) w mopsie, pisała, że bardzo często się zdarza, że beneficjenci zasiłków przychodzą i płaczą, że za takie kwoty to się nie da żyć, a ona, osoba pracująca zarabia mniej.

I weź tu panuj nad sobą w takich sytuacjach
Ta, to ja

Wysłane z mojego motorola edge 20 lite przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-14, 17:22   #4183
Taranka
Zakorzenienie
 
Avatar Taranka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 768
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Ta, to ja

Wysłane z mojego motorola edge 20 lite przy użyciu Tapatalka
Oj, nawet nie wiesz, jak często mi się ten Twój post przypomina podczas prawie każdej dyskusji o zasiłkach
__________________
So much internet so little time.
Taranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-14, 17:23   #4184
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta

Obstawiam, ze chodziło o trepanacje.
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-15, 07:49   #4185
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
To ja wrzucę takie coś:
"7 m-cy temu mąż pani Karoliny trafił na 3 lata do zakładu karnego za niepłacone alimenty na dzieci z poprzedniego małżeństwa. Rodzina pani Karoliny znalazła się w trudnej sytuacji. Kobieta z dnia na dzień została sama z czwórką małych dzieci na utrzymaniu. Straciła nie tylko wsparcie w domu, ale i bezpieczeństwo finansowe - to mąż zarabiał na całą rodzinę. Mimo napotkanych trudności pani Karolina nie poddaje się i stara się zapewnić dzieciom spokojny i szczęśliwy dom. Często na drodze do spełnienia tego marzenia stają niestety ograniczenia finansowe. Kobieta chciałaby podjąć pracę zarobkową, aby podreperować rodzinny budżet, jednak na ten moment jest to niemożliwe, ponieważ najmłodszy synek ma dopiero 6 m-cy. Dodatkowym zmartwieniem matki jest choroba Michała, który cierpi na afazję i wymaga terapii. Rodzina utrzymuje się więc z zasiłków w kwocie 4599 zł, wydatki rodziny to 1360 zł. Miesięcznie więc zostaje 648 zł w przeliczeniu na jednego członka rodziny."

Przestępstwo niealimentacji w typie podstawowym jest zagrożone karą do roku, a w kwalifikowanym- do 2 lat pozbawienia wolności. No coś śmierdzi...
I ani pani Karolina ani wolontariusz nie boleją nad sytuacją finansowa dzieci które nie dostają alimentów

Cytat:
Napisane przez mikoma Pokaż wiadomość
Przykre, że w tym wszystkim nie pomyśli się o "bezpieczeństwie finansowym" dzieci z poprzedniego związku.


I skoro pani chyba nie ma macierzyńskiego (nie jest wymieniony w zasiłkach), to znaczy, że i przed ciążą nie pracowała, więc to bardzo rozsądne to kolejne dziecko w takiej sytuacji.

Szkoda mi dzieci w takich rodzinach. To typowy przykład płodzenia bez jakiejkolwiek refleksji.
Pani dostaje Kosiniakowe, bo sporo ma tych zasiłków. 2000zł z 500+, a reszta kosiniakowe plus byćmoze zasiłek pielęgnacyjny, jeśli na afazję dziecko ma orzeczenie o niepełnosprawności.

Cytat:
Napisane przez CytrynkaCytrynka Pokaż wiadomość
Tamte dzieci nie są ważne. Liczy się "nowa rodzinka".
Ta kobieta nie mając pracy świadomie zdecydowała się na czworo dzieci z facetem, który ma już 2+ dzieci z poprzedniego związku i nie płaci na nie alimentów.

---------- Dopisano o 14:29 ---------- Poprzedni post napisano o 14:27 ----------




Ja znam rodzinę bez ogrzewania centralnego, bieżącej wody i łazienki... ale cała wypłata idzie na jedzenie, ciuchy i nowe telefony
Dla mnie niepojęte, ale patrząc po tym co się dzieje w klasie u córki, wiem że tak jest. najbardziej wystrojone dzieci, co roku z nowym tornistrem, eleganckie ciuchy, to dzieci które na przykład tygodniami nie chodzą do szkoły, bo muszą opiekować się w domu młodszy chorym rodzeństwem, bo rodzice nie chcą brać zwolnienia chorobowego (tak, 8latka zajmuje się 4letni bratem na pełny etat). Mieszkanie malutkie, łozko wspólne z bratem, ale telefon najlepszy w klasie.

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Jako córka która nie utrzymuje kontaktu z rodzicami powiem Wam, że rodzice są różni i moga zapracowac sobie w dzieciństwe swojego dxziecka na to, że potem to dziecko nawet smsa na swięta nie wyśle.

A takim młodym kibicuję i wspieram.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-15, 10:06   #4186
wkropkizielona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 477
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

"Pani Irina jest starszą, schorowaną osobą. [...] Jest zadowolona z życia w Polsce, choć ciężko jest jej wiązać koniec z końcem. Kobieta kiedyś mieszkała w Ukrainie i zajmowała się matką - kiedy kobieta zmarła, pani Irina przyjechała do swojej córki. Seniorka sprzedała swoje mieszkanie i dzięki temu kupiła nowe, małe w Polsce. Kobiety mieszkają osobno, ale blisko siebie. Rodzina uciekła kilka lat temu z ojczyzny w obawie przed wojną. Niestety aktualna sytuacja na Ukrainie odebrała pani Irinie możliwość pobierania emerytury. Przez kolejne konflikty w kraju ojczystym kobieta została bez środków do życia. Dawniej była bardzo aktywna. Jako wykształcona osoba, pracowała na odpowiedzialnych stanowiskach, często związanych również z kulturą. Jednym z ostatnich miejsc pracy w Ukrainie była posada w urzędzie. Kobieta kierowała działem wspierającym ludność uciekającą przed wojną. Jej aktualne przychody związane z otrzymywanym zasiłkiem i dopłatą do mieszkania to około 700 złotych miesięcznie. Z kolei koszty utrzymania mieszkania wynoszą panią Irinę 570 złotych miesięcznie. Zatem kobiecie pozostaje 130 zł na życie."

Czy Ukraina nie wypłaca obecnie emerytur i innych świadczeń z powodu wojny?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wkropkizielona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-15, 10:22   #4187
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Pani

Joanna

43 lat

Pani Joanna mieszka samotnie, ponieważ parę lat temu zostawił ją mąż. Kobieta jakoś sobie radzi z problemami. Mówi, że nie jest łatwo, ale znajomi i bliscy dają jej duże wsparcie. Pani Joanna nigdzie nie pracuje, ponieważ zajmuje się domem, a z drugiej strony boi się, że będą się z niej wyśmiewali mieszkańcy z jej wioski. Kobieta prawie całymi dniami przesiaduje w domu, bo jak wyjdzie, to osoby postronne się z niej naśmiewają i ją poniżają. Pani Joanna próbuje znaleźć prace, żeby zacząć nowe życie i poprawić swoje warunki życiowe. Obecnie utrzymuje się ze świadczenia socjalnego w wysokości 450 złotych, po odjęciu niezbędnych kosztów utrzymania w kwocie 330 złotych kobieta dysponuje 120 zł miesięcznie. To za mało nawet na podstawowe potrzeby.
3 kluczowe potrzeby: Telefon Smartfon, Zestaw do sprzątania, Garnki

Piękno Rodziny

Pani Joanna, mimo warunków życiowych i sytuacji, stara się poprawić swoją sytuację, dzięki temu że ma bliskich i przyjaciół, którzy ją wspierają i dają jej motywację do walki i żeby się nie poddawała. Kobieta ma bardzo duży talent do rysowania, lubi jazdę na rowerze. Silną stroną pani Joanny jest to, że się nie poddaje i idzie wciąż do przodu, nie patrząc się w tył i nie wraca do przeszłości, tylko patrzy na obecny czas i stara się jak najlepiej poprawić sytuacje.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Glodomorek
Czas edycji: 2022-11-15 o 10:24
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-15, 11:51   #4188
mairi
Wtajemniczenie
 
Avatar mairi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 075
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez wkropkizielona Pokaż wiadomość
"Pani Irina jest starszą, schorowaną osobą. [...] Jest zadowolona z życia w Polsce, choć ciężko jest jej wiązać koniec z końcem. Kobieta kiedyś mieszkała w Ukrainie i zajmowała się matką - kiedy kobieta zmarła, pani Irina przyjechała do swojej córki. Seniorka sprzedała swoje mieszkanie i dzięki temu kupiła nowe, małe w Polsce. Kobiety mieszkają osobno, ale blisko siebie. Rodzina uciekła kilka lat temu z ojczyzny w obawie przed wojną. Niestety aktualna sytuacja na Ukrainie odebrała pani Irinie możliwość pobierania emerytury. Przez kolejne konflikty w kraju ojczystym kobieta została bez środków do życia. Dawniej była bardzo aktywna. Jako wykształcona osoba, pracowała na odpowiedzialnych stanowiskach, często związanych również z kulturą. Jednym z ostatnich miejsc pracy w Ukrainie była posada w urzędzie. Kobieta kierowała działem wspierającym ludność uciekającą przed wojną. Jej aktualne przychody związane z otrzymywanym zasiłkiem i dopłatą do mieszkania to około 700 złotych miesięcznie. Z kolei koszty utrzymania mieszkania wynoszą panią Irinę 570 złotych miesięcznie. Zatem kobiecie pozostaje 130 zł na życie."

Czy Ukraina nie wypłaca obecnie emerytur i innych świadczeń z powodu wojny?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Zależy z jakiego regionu i czy emerytura była wypłacana na konto. Jeśli przynosił listonosz to jest duża szansa że nie dostaje.

Jeśli byłaby zbiórka na ten kurs tatuażu dla tego chłopaka to chętnie dołączę. Też jestem z Krakowa


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Friday I'm in love
mairi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-15, 12:16   #4189
Nuova
( ͡° ͜ʖ ͡°)
 
Avatar Nuova
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 437
Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Pani

Joanna

43 lat

Pani Joanna mieszka samotnie, ponieważ parę lat temu zostawił ją mąż. Kobieta jakoś sobie radzi z problemami. Mówi, że nie jest łatwo, ale znajomi i bliscy dają jej duże wsparcie. Pani Joanna nigdzie nie pracuje, ponieważ zajmuje się domem, a z drugiej strony boi się, że będą się z niej wyśmiewali mieszkańcy z jej wioski. Kobieta prawie całymi dniami przesiaduje w domu, bo jak wyjdzie, to osoby postronne się z niej naśmiewają i ją poniżają. Pani Joanna próbuje znaleźć prace, żeby zacząć nowe życie i poprawić swoje warunki życiowe. Obecnie utrzymuje się ze świadczenia socjalnego w wysokości 450 złotych, po odjęciu niezbędnych kosztów utrzymania w kwocie 330 złotych kobieta dysponuje 120 zł miesięcznie. To za mało nawet na podstawowe potrzeby.
3 kluczowe potrzeby: Telefon Smartfon, Zestaw do sprzątania, Garnki

Piękno Rodziny

Pani Joanna, mimo warunków życiowych i sytuacji, stara się poprawić swoją sytuację, dzięki temu że ma bliskich i przyjaciół, którzy ją wspierają i dają jej motywację do walki i żeby się nie poddawała. Kobieta ma bardzo duży talent do rysowania, lubi jazdę na rowerze. Silną stroną pani Joanny jest to, że się nie poddaje i idzie wciąż do przodu, nie patrząc się w tył i nie wraca do przeszłości, tylko patrzy na obecny czas i stara się jak najlepiej poprawić sytuacje.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tego jeszcze nie grali - zajmuje się domem mieszkając w nim sama i nie pracując. I o co chodzi z tym wyśmiewaniem? Wolontariusz nie był w stanie wymyślić sensowniejszej wymówki na lenistwo zdrowej 40latki?

Większośc tych opisów brzmi jak jakiś totalny scam - dużo ogólników, zero konkretów, masa błędów. Parę lat temu mnie to bawiło, teraz mnie to przeraża.
Nuova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-11-15, 13:27   #4190
wkropkizielona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 477
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez mairi Pokaż wiadomość
Zależy z jakiego regionu i czy emerytura była wypłacana na konto. Jeśli przynosił listonosz to jest duża szansa że nie dostaje.

Jeśli byłaby zbiórka na ten kurs tatuażu dla tego chłopaka to chętnie dołączę. Też jestem z Krakowa


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ona od kilku lat mieszka przecież w Polsce, więc nawet jeśli przynosił listonosz to polski a nie ukraiński.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wkropkizielona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-15, 13:51   #4191
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez Nuova Pokaż wiadomość
Tego jeszcze nie grali - zajmuje się domem mieszkając w nim sama i nie pracując. I o co chodzi z tym wyśmiewaniem? Wolontariusz nie był w stanie wymyślić sensowniejszej wymówki na lenistwo zdrowej 40latki?



Większośc tych opisów brzmi jak jakiś totalny scam - dużo ogólników, zero konkretów, masa błędów. Parę lat temu mnie to bawiło, teraz mnie to przeraża.
Mnie wkurza. Ta akcja powinna zostać zaorana i jeszcze raz ułożona na nowo bo doszło do jakiegoś jej zwyrodnienia.

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-15, 14:02   #4192
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Pani

Joanna

43 lat

Pani Joanna mieszka samotnie, ponieważ parę lat temu zostawił ją mąż. Kobieta jakoś sobie radzi z problemami. Mówi, że nie jest łatwo, ale znajomi i bliscy dają jej duże wsparcie. Pani Joanna nigdzie nie pracuje, ponieważ zajmuje się domem, a z drugiej strony boi się, że będą się z niej wyśmiewali mieszkańcy z jej wioski. Kobieta prawie całymi dniami przesiaduje w domu, bo jak wyjdzie, to osoby postronne się z niej naśmiewają i ją poniżają. Pani Joanna próbuje znaleźć prace, żeby zacząć nowe życie i poprawić swoje warunki życiowe. Obecnie utrzymuje się ze świadczenia socjalnego w wysokości 450 złotych, po odjęciu niezbędnych kosztów utrzymania w kwocie 330 złotych kobieta dysponuje 120 zł miesięcznie. To za mało nawet na podstawowe potrzeby.
3 kluczowe potrzeby: Telefon Smartfon, Zestaw do sprzątania, Garnki

Piękno Rodziny

Pani Joanna, mimo warunków życiowych i sytuacji, stara się poprawić swoją sytuację, dzięki temu że ma bliskich i przyjaciół, którzy ją wspierają i dają jej motywację do walki i żeby się nie poddawała. Kobieta ma bardzo duży talent do rysowania, lubi jazdę na rowerze. Silną stroną pani Joanny jest to, że się nie poddaje i idzie wciąż do przodu, nie patrząc się w tył i nie wraca do przeszłości, tylko patrzy na obecny czas i stara się jak najlepiej poprawić sytuacje.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak u niej na wsi nikt nie pracuje to faktycznie praca może powodować śmiech
Z drugiej strony kobieta może mieć jakieś problemy emocjonalne/psychiczne. Tylko kurde jak brzmi ten opis??? Widać że oni tam biorą dzieci za wolnotariuszy co się na życiu nie znają...

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-15, 15:26   #4193
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

No mnie to nie poddawanie się i patrzenie zawsze w przód a nie w tył to zawsze rozwala. Dramat.

Sent from my M2101K6G using Tapatalk
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-15, 15:54   #4194
lubiekielbase
Zadomowienie
 
Avatar lubiekielbase
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 576
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Czemu 50 letni ludzie są w kategorii starość?!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wszystkie nicki zajęte.
lubiekielbase jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-15, 18:56   #4195
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 859
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez Nuova Pokaż wiadomość
Tego jeszcze nie grali - zajmuje się domem mieszkając w nim sama i nie pracując. I o co chodzi z tym wyśmiewaniem? Wolontariusz nie był w stanie wymyślić sensowniejszej wymówki na lenistwo zdrowej 40latki?

Większośc tych opisów brzmi jak jakiś totalny scam - dużo ogólników, zero konkretów, masa błędów. Parę lat temu mnie to bawiło, teraz mnie to przeraża.
Możliwe, że pani jest jakaś specyficzna, ma zaburzenia lub może nawet jakąś niepełnosprawność intelektualną. Albo nagadała wolontariuszowi bzdur i opisał słowo w słowo jej wytłumaczenia. Wśród patoli to często takie "egzotyczne" wytłumaczenia w stylu, że sąsiad się śmiał, czy ubliżał, więc z domu się nie dało wyjść i pracy podjąć. Ta sama kategoria, co brak możliwości pracy z powodu lekkiej alergii na pyłki, czy posiadania psa.

---------- Dopisano o 19:56 ---------- Poprzedni post napisano o 19:55 ----------

Cytat:
Napisane przez lubiekielbase Pokaż wiadomość
Czemu 50 letni ludzie są w kategorii starość?!
Polska.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-16, 13:56   #4196
wkropkizielona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 477
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Jeszcze moją uwagę zwróciło, że w prawie wszystkich opisach rodzin z dziećmi w wieku szkolnym w najważniejszych potrzebach jest sprzęt komputerowy, laptop, tablet, drukarka i uzasadnianie tego nauką zdalną. Na taką naukę narazie się nie zanosi i jak do tej pory dali radę to już się raczej obędzie. Jeśli najpilniejszą potrzebą rodziny jest laptop dla każdego dziecka i robot kuchenny dla matki to to nie jest biedna rodzina...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wkropkizielona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-16, 16:10   #4197
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez wkropkizielona Pokaż wiadomość
Jeszcze moją uwagę zwróciło, że w prawie wszystkich opisach rodzin z dziećmi w wieku szkolnym w najważniejszych potrzebach jest sprzęt komputerowy, laptop, tablet, drukarka i uzasadnianie tego nauką zdalną. Na taką naukę narazie się nie zanosi i jak do tej pory dali radę to już się raczej obędzie. Jeśli najpilniejszą potrzebą rodziny jest laptop dla każdego dziecka i robot kuchenny dla matki to to nie jest biedna rodzina...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Najbiedniejszym dzieciom laptopy są wypożyczane przez szkole + chyba na to powinno iść 500+ pobierane od 7 lat co miesiąc

Wysłane z mojego motorola edge 20 lite przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-16, 16:12   #4198
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez wkropkizielona Pokaż wiadomość
Jeszcze moją uwagę zwróciło, że w prawie wszystkich opisach rodzin z dziećmi w wieku szkolnym w najważniejszych potrzebach jest sprzęt komputerowy, laptop, tablet, drukarka i uzasadnianie tego nauką zdalną. Na taką naukę narazie się nie zanosi i jak do tej pory dali radę to już się raczej obędzie. Jeśli najpilniejszą potrzebą rodziny jest laptop dla każdego dziecka i robot kuchenny dla matki to to nie jest biedna rodzina...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Komputer, laptop jest wielkim ułatwieniem w obecnym świecie. Właściwie nie wyobrażam sobie, aby w jakimś domu mogło go nie być. Nie wszystko da się zrobić na telefonie. Po za tym, chociaż szkołę skończyłam jakieś 10 lat temu - robiło się sporo prezentacji, nauczyciele wysyłali informacje na maile. Obstawiam, że teraz jest tego więcej.
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-16, 16:17   #4199
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89411678]Komputer, laptop jest wielkim ułatwieniem w obecnym świecie. Właściwie nie wyobrażam sobie, aby w jakimś domu mogło go nie być. Nie wszystko da się zrobić na telefonie. Po za tym, chociaż szkołę skończyłam jakieś 10 lat temu - robiło się sporo prezentacji, nauczyciele wysyłali informacje na maile. Obstawiam, że teraz jest tego więcej.[/QUOTE]I to wszystko można zrobić również w szkolnej bibliotece, w której można zostać po lekcjach. Albo wspomniane już 500+, przecież kupienie używanego laptopa to koszt do tysiąca max?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-16, 16:41   #4200
wkropkizielona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 477
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Najbiedniejszym dzieciom laptopy są wypożyczane przez szkole + chyba na to powinno iść 500+ pobierane od 7 lat co miesiąc

Wysłane z mojego motorola edge 20 lite przy użyciu Tapatalka
No dokładnie, przez tyle lat można było uciułać na sprzęt dla dzieci a jak jeszcze szkoła wypożycza to już wogóle wypas, tylko może rodzina nie jest wystarczająco biedna by się załapać albo ma szkolny ale chce mieć też własny [1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89411678]Komputer, laptop jest wielkim ułatwieniem w obecnym świecie. Właściwie nie wyobrażam sobie, aby w jakimś domu mogło go nie być. Nie wszystko da się zrobić na telefonie. Po za tym, chociaż szkołę skończyłam jakieś 10 lat temu - robiło się sporo prezentacji, nauczyciele wysyłali informacje na maile. Obstawiam, że teraz jest tego więcej.[/QUOTE]Rozumiem to i się zgadzam. Z opisów jednak wynika, że rodzina komputer ma tylko potrzebuje kolejny albo nowszy, trafiłam nawet na prośbę o trzy sztuki plus dwa tablety dla młodszych dzieci i to wszystko uzasadnione lekcjami zdalnymi, których przecież już nie ma.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wkropkizielona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-22 10:27:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:30.