Amatokin - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-01-13, 15:14   #1
swoja
Przyczajenie
 
Avatar swoja
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 3

Amatokin


Może wyszukiwarka forum nie wyłapała, ale nie znalazłam żadnego wątku dot. tego innowacyjnego kosmetyku. Zaczynają mi juz dośc dokuczac "kurze łapki" i chciałabym zainwestowac w jakiś na prawdę efektywny kosmetyk.
Charakterystyka tego preparatu znalazła sie w "Twoim Stylu" w maju 2007. Ponieważ była to wchodząca innowacja, postanowiłam poczekac na pierwsze opinie z życia. Kosmetyk opiera sie na działaniu tzw. polipetydu 153, który został odkryty przez rosyjskiego lekarza do zastosowania przy poparzeniach i jako patent odsprzedany amerykanom. Polipetyd działa na receptory komórek macierzystych pobudzajac je do dzielenia się, w ten sposób odbudowując i regenerujac skóre.
Szperając w google można na serwisach amerykańskich znależc już wiele opinii pierwszych uzytkowników, ale sa one wszytskie podejrzanie zbyt pozytywne i odniosłam wrażenie że jest to komercyjna manipulacja.
Zatem pytanie do Was. Czy któras juz używała tego kosmetyku i czy może sie podzielic spostrzezeniami? Zaznacze jescze ze na europejsim rynku "Amatokin" rozprowazany jest przez Sephorę.
swoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-10, 19:21   #2
swoja
Przyczajenie
 
Avatar swoja
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 3
Dot.: Amatokin

..z braku informacji postanowilam sama zaryzykowac. Kupilam go jakos tydzien po poprzednim poscie. Uzywam juz go juz 3 miesiac i stwierdzam, ze zdecydowanie nie wart swojej ceny. Efekt na zmarszczki ma bardzo krotkotrwaly podobny do zwyklego nawilzajacego kremu. Jedynie poprawia koloryt skrory, tj wybiela przebarwienia, piegi, etc
swoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-12, 10:20   #3
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Amatokin

A mozesz podac sklad INCI?przydalby sie dla innych zainteresowanych
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-17, 21:06   #4
swoja
Przyczajenie
 
Avatar swoja
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 3
Dot.: Amatokin

Uff...skład jest obszerny, ale ok, wyszczególnie i czekam na interpretacje

woda, neopentyl, glycol dicaprylate, hydrolyzed soy protein,yeast extract (faex) silica, glycerin, cetearyl alcohol, tridecyl trimelliate, glycereth-26, glyceryl stearate, cetyl alcohol, dimethicone/divinyldimethicone/silsequioxane crosspolymer, PEG-100 stearate, Polypeptide 153, Albumen, Cetearyl Glucoside, Phenylethyl Resorcinol, Dipeptide Diaminobutyroyol Benzylamide Diacetate, Dimethicone, Carbomer, Mica, Titanium Dioxide, Disodium Distyrylbbiphenyl Disulfonate, Potassium Chloride, Polysorbate 20, PEG-8, Triethalonamine, Aluminium Chloride, Aluminium Benzoate, Disodium EDTA, Sodium Phosphate, Trisodium Phosphate, butylene glycol, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben, isobutylparaben, butylparaben, ethylparaben

Troche sie zmeczylam przepisujac te skladniki. Przepraszam za wszelkie literowki, ale ciezko bylo sie doczytac.Domyslam sie ze 80% to pewnie konserwanty. Wszelkie uwagi zawsze mile widziane.
swoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-08, 14:42   #5
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Dot.: Amatokin

Też mnie zaciekawił, bo szukam inspiracji do LUX-a. Widzę, że ktoś go dodał do KWC, ale nie ma jeszcze recenzji.
__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:00.