Dr I. Eris Pharmaceris - Screen Sensilium - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-03-26, 18:34   #1
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452

Dr I. Eris Pharmaceris - Screen Sensilium


Bedąc w Euroaptece zauważyłam nowy (tak mi sie wydaje) krem z serii Pharmaceris, dający (podobno ) skuteczną ochrone przeciwsłoneczną - posiada on filtr 50.

50 ml tego kremu kosztuje 29,90 (w euroaptece)

Czy ktoś z Was już go przetestował?? Czy bieli?? No i czy jest "godny zaufania"

podaje link: http://www.pharmaceris.pl/produkt.php?id=751

na stronie niestety nie ma składu ale pamietam ze na drugim bądź trzecim miejscu był Ethyl Methoxycinnamate (chyba )
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-26, 18:43   #2
Iwona31
Rozeznanie
 
Avatar Iwona31
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Siedlce
Wiadomości: 891
Dot.: Dr I. Eris Pharmaceris - Screen Sensilium

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Bedąc w Euroaptece zauważyłam nowy (tak mi sie wydaje) krem z serii Pharmaceris, dający (podobno ) skuteczną ochrone przeciwsłoneczną - posiada on filtr 50.

50 ml tego kremu kosztuje 29,90 (w euroaptece)

Czy ktoś z Was już go przetestował?? Czy bieli?? No i czy jest "godny zaufania"

podaje link: http://www.pharmaceris.pl/produkt.php?id=751

na stronie niestety nie ma składu ale pamietam ze na drugim bądź trzecim miejscu był Ethyl Methoxycinnamate (chyba )

Jest to tzw. bloker - czyli blokuje promieniowanie - do takich preparatów zawsze dodawany jest alkohol pod jakąś postacią. Blockery są bardzo skuteczne - sprawiają, że nie opalisz się po zastosowaniu. Mają tłustą konsystencję i pozostawiają świecącą warstewkę. Polecane są najczęściej dla osób nie mogących korzystać z promieni słonecznych, bądź b. małych dzieci.
__________________
Koniecznośc uwalnia od męki wyboru...
Iwona31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-26, 18:48   #3
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Dr I. Eris Pharmaceris - Screen Sensilium

Cytat:
Napisane przez Iwona31 Pokaż wiadomość
Jest to tzw. bloker - czyli blokuje promieniowanie - do takich preparatów zawsze dodawany jest alkohol pod jakąś postacią. Blockery są bardzo skuteczne - sprawiają, że nie opalisz się po zastosowaniu. Mają tłustą konsystencję i pozostawiają świecącą warstewkę. Polecane są najczęściej dla osób nie mogących korzystać z promieni słonecznych, bądź b. małych dzieci.
no tak, wiem, bo z podobnych kosmetyków już korzystałam. Chodzi mi włąsnie konkretnie o ten produkt, czy rzeczywiście bedzie fotostabilny (no bez skłądu to cięzko okreśłić) ... Moze ktos juz uzywał?
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-26, 19:04   #4
Iwona31
Rozeznanie
 
Avatar Iwona31
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Siedlce
Wiadomości: 891
Dot.: Dr I. Eris Pharmaceris - Screen Sensilium

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
no tak, wiem, bo z podobnych kosmetyków już korzystałam. Chodzi mi włąsnie konkretnie o ten produkt, czy rzeczywiście bedzie fotostabilny (no bez skłądu to cięzko okreśłić) ... Moze ktos juz uzywał?

Hosenko z tego produktu korzystały klientki mojego sklepu i jest on rzeczywiście fotostabilny. Pharmaceris jest to linia kosmetyków proponowanych przez koncern Dr Ireny Eris, a produkty te powstały dla osób z problemem naczynkowym. Zaufaj, bo produkt ten poza tym, że jest przeznaczony dla cery naczynkowej, czyli również delikatnej, cienkiej skóry, wykazuje właściwości przede wszystkim ochronne. Napewno nie będziesz żałowała.
__________________
Koniecznośc uwalnia od męki wyboru...
Iwona31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-26, 19:41   #5
tilmitt
Raczkowanie
 
Avatar tilmitt
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 321
Dot.: Dr I. Eris Pharmaceris - Screen Sensilium

Cytat:
Napisane przez Iwona31 Pokaż wiadomość
Blockery są bardzo skuteczne - sprawiają, że nie opalisz się po zastosowaniu.
Myślałam, że zaprzestano używania słowa "bloker" na rzecz "filtr (przeciw)słoneczny, jako że nic nie blokuje promieniowania słonecznego w 100% a jedynie ogranicza w jakimś stopniu

Iwona31 jeśli masz dostęp do tego kosmetyku, mogłabyś wkleić jego skład? Także jestem ciekawa, wypróbowałabym nowy filtr na lato, tymbardziej jeśli jest dla naczynkowców - powinien nie zawierać alkoholu.
tilmitt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-26, 20:25   #6
Iwona31
Rozeznanie
 
Avatar Iwona31
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Siedlce
Wiadomości: 891
Dot.: Dr I. Eris Pharmaceris - Screen Sensilium

Cytat:
Napisane przez tilmitt Pokaż wiadomość
Myślałam, że zaprzestano używania słowa "bloker" na rzecz "filtr (przeciw)słoneczny, jako że nic nie blokuje promieniowania słonecznego w 100% a jedynie ogranicza w jakimś stopniu

Iwona31 jeśli masz dostęp do tego kosmetyku, mogłabyś wkleić jego skład? Także jestem ciekawa, wypróbowałabym nowy filtr na lato, tymbardziej jeśli jest dla naczynkowców - powinien nie zawierać alkoholu.

Blocker - zapewne dlatego, że blokuje sam proces opalania skóry.... Powinien nie zawierać..., nie jestem farmaceutą, ale ta linia (Pharmaceris) to linia dla osób z problememi naczynkowymi i alkohol tam zawarty jest zapewne w dawce nieszkodzącej takiemu typowi cery.... .
Linia Pharmaceris, od lutego tego roku została wycofana ze sprzedaży perfumeryjno-drogeryjnej i wprowadzona jako produkt apteczny...także w tym momencie nie będę go miała na stanie...
Ale znam od lat produkty Eris i mogę je z zamkniętymi oczami polecać klientkom...
__________________
Koniecznośc uwalnia od męki wyboru...
Iwona31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-26, 20:32   #7
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Dr I. Eris Pharmaceris - Screen Sensilium

Jak dotąd żaden filtr chemiczny Eris nie był fotostabilny. Ale bez składu nie ocenimy, czy ten zawiera fotostabilne filtry np. typu Tinosorb. Ethylhexyl methoxycinnamate to niestabilny filtr chemiczny UVB.
Pharmaceris to nie jest seria dla cery naczynkowej, tylko nazwa aptecznej linii kosmetyków Eris, w której są różne serie, dla wrażliwej, dla naczynkowej, dla tłustej itp.
Nie wszystkie "blokery" zawierają alkohol.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-03-26, 20:46   #8
Iwona31
Rozeznanie
 
Avatar Iwona31
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Siedlce
Wiadomości: 891
Dot.: Dr I. Eris Pharmaceris - Screen Sensilium

Cytat:
Napisane przez Erato Pokaż wiadomość
Jak dotąd żaden filtr chemiczny Eris nie był fotostabilny. Ale bez składu nie ocenimy, czy ten zawiera fotostabilne filtry np. typu Tinosorb. Ethylhexyl methoxycinnamate to niestabilny filtr chemiczny UVB.
Pharmaceris to nie jest seria dla cery naczynkowej, tylko nazwa aptecznej linii kosmetyków Eris, w której są różne serie, dla wrażliwej, dla naczynkowej, dla tłustej itp.
Nie wszystkie "blokery" zawierają alkohol.

Erato masz rację - w mojej drogerii mieliśmy serię do naczynkowej (pozostałości po całej Pharmaceris), sama korzystałam z solarium przy kuracji hormonalnej i w tamtym roku z powodzeniem używałam tego produktu... dla mnie był ok., a także panie zaopatrujące się w naszej drogerii chwalą sobie ten produkt - moze warto wypróbować....?
__________________
Koniecznośc uwalnia od męki wyboru...
Iwona31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-26, 20:50   #9
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Dr I. Eris Pharmaceris - Screen Sensilium

Cytat:
Napisane przez Iwona31 Pokaż wiadomość
Erato masz rację - w mojej drogerii mieliśmy serię do naczynkowej (pozostałości po całej Pharmaceris), sama korzystałam z solarium przy kuracji hormonalnej i w tamtym roku z powodzeniem używałam tego produktu... dla mnie był ok., a także panie zaopatrujące się w naszej drogerii chwalą sobie ten produkt - moze warto wypróbować....?
Iwona, nie mam nic przeciwko kosmetykom Eris i nie twierdzę, że ten filtr jest be Ale wiesz, to jest forum biochemicznie skrzywionych filtromaniaczek i bez obejrzenia składu przez lupę ani rusz A - bez obrazy - mało która pani kupująca filtr w drogerii ma jako takie pojęcie o tym, co to jest fotostabilny filtr, nie mówiąc już o znalezieniu jego chemicznej nazwy w składzie. Dlatego tak się domagam składu, ocena konsystencji to dla mnie za mało.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-26, 20:52   #10
Iwona31
Rozeznanie
 
Avatar Iwona31
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Siedlce
Wiadomości: 891
Dot.: Dr I. Eris Pharmaceris - Screen Sensilium

Cytat:
Napisane przez Erato Pokaż wiadomość
Iwona, nie mam nic przeciwko kosmetykom Eris i nie twierdzę, że ten filtr jest be Ale wiesz, to jest forum biochemicznie skrzywionych filtromaniaczek i bez obejrzenia składu przez lupę ani rusz A - bez obrazy - mało która pani kupująca filtr w drogerii ma jako takie pojęcie o tym, co to jest fotostabilny filtr, nie mówiąc już o znalezieniu jego chemicznej nazwy w składzie. Dlatego tak się domagam składu, ocena konsystencji to dla mnie za mało.
Zgadzam się, ale tak, jak pisałam - dla mnie był to wystarczająco mocny filtr (chodzi o twarz, solarium i hormony)...
__________________
Koniecznośc uwalnia od męki wyboru...
Iwona31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-26, 21:43   #11
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Dr I. Eris Pharmaceris - Screen Sensilium

Cytat:
Napisane przez Iwona31 Pokaż wiadomość
Jest to tzw. bloker - czyli blokuje promieniowanie - do takich preparatów zawsze dodawany jest alkohol pod jakąś postacią. Blockery są bardzo skuteczne - sprawiają, że nie opalisz się po zastosowaniu. .
Cytat:
Napisane przez tilmitt Pokaż wiadomość
Myślałam, że zaprzestano używania słowa "bloker" na rzecz "filtr (przeciw)słoneczny, jako że nic nie blokuje promieniowania słonecznego w 100% a jedynie ogranicza w jakimś stopniu
Zgadza się Nazwa "bloker" został niesiona na terenie UE, bo absolutnie zaden kosmetyk nie zatrzymuje promieni w 100%.

Poprosimy o skład
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-27, 10:07   #12
anytsuj
Zadomowienie
 
Avatar anytsuj
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: morza szum, ptaków śpiew
Wiadomości: 1 090
Dot.: Dr I. Eris Pharmaceris - Screen Sensilium

Ciekawe czy te filry są fotostabilne, czekamy na skład.
anytsuj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-27, 10:56   #13
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Dr I. Eris Pharmaceris - Screen Sensilium

Jełśi skład jest taki jak np. w przypadku starego filtra o nazwie "Ekran 90" czy coś w tym stylu, to nie jest fotostabilny.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-27, 10:56   #14
Iwona31
Rozeznanie
 
Avatar Iwona31
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Siedlce
Wiadomości: 891
Dot.: Dr I. Eris Pharmaceris - Screen Sensilium

W składzie oprócz wyciągów z kukurydzy i lukrecji znajdziemy filtry: organiczny i mineralny; filtry te współdziałają ze sobą - jeden z nich odbija promieniowanie zarówno UVB, jak i UVA, drugi - pochłania (również obydwa).
__________________
Koniecznośc uwalnia od męki wyboru...
Iwona31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-27, 10:59   #15
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Dr I. Eris Pharmaceris - Screen Sensilium

Potrzebny jest na skłąd spisany z opakowania, wg INCI - takie zboczenie
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-27, 11:06   #16
Iwona31
Rozeznanie
 
Avatar Iwona31
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Siedlce
Wiadomości: 891
Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Potrzebny jest na skłąd spisany z opakowania, wg INCI - takie zboczenie
jak pisałam wcześniej cała seria Pharmaceris została "wsadzona " do wora z lekami - stąd też przedstawiciele koncernu nie proponują nam już od listopada nic z tej linii. Opakowka niestety - poszła do śmieci - a na stanie w sklepie nie mam tego preparatu - gdybym przypuszczała, że trafię na takie Zboczuszki - to napewno zatrzymałabym je.
Może uda mi się po drodze z pracy zahaczyć o aptekę i spisać skład (jeżeli ten produkt będzie dostępny)

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Potrzebny jest na skłąd spisany z opakowania, wg INCI - takie zboczenie
Ja pikolę....
__________________
Koniecznośc uwalnia od męki wyboru...

Edytowane przez L_V
Czas edycji: 2007-03-27 o 11:30
Iwona31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-27, 13:00   #17
leelee
Raczkowanie
 
Avatar leelee
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 240
Dot.: Dr I. Eris Pharmaceris - Screen Sensilium

ktoś podawał ten skład na wątku o peelingu migdałowym, chyba o to chodzi:

aqua, ethylhexyl methoxycinnamate, titanium dioxide, c12-15 alkyl benzoate, butyl methoxydibenzoylmethane, glycerin, cetyl alcohol, propylene glycol, potassium cetyl phosphate, dimethicone, caprylic/capric triglyceride, methyl gluceth-20, sheabutter, hexadecenepvp/ copolymer, aluminum hydroxide, tocopheryl acetate, poliacrylamide, dimethicone/methicone copolymer, xantan gum, c13-14 isoparaffin, triethanolamine, laureth-7, glycyrrhetinic acid, methylparaben , diazolidinyl urea, phenoxyethanol, ethylparaben, butylparaben, propylparaben

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...153151&page=12

post #320
leelee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-27, 13:14   #18
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Dr I. Eris Pharmaceris - Screen Sensilium

Cytat:
Napisane przez leelee Pokaż wiadomość
ktoś podawał ten skład na wątku o peelingu migdałowym, chyba o to chodzi:

aqua, ethylhexyl methoxycinnamate, titanium dioxide, c12-15 alkyl benzoate, butyl methoxydibenzoylmethane, glycerin, cetyl alcohol, propylene glycol, potassium cetyl phosphate, dimethicone, caprylic/capric triglyceride, methyl gluceth-20, sheabutter, hexadecenepvp/ copolymer, aluminum hydroxide, tocopheryl acetate, poliacrylamide, dimethicone/methicone copolymer, xantan gum, c13-14 isoparaffin, triethanolamine, laureth-7, glycyrrhetinic acid, methylparaben , diazolidinyl urea, phenoxyethanol, ethylparaben, butylparaben, propylparaben

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...153151&page=12

post #320
No to wszystko jasne - chemicznych filtrów stabilnych nie ma. Jest ethylhexyl methoxycinnamate i parsol (butyl methoxydibenzoilmethane) - pierwszy to filtr UVB, drugi UVA, obydwa niestabilne. Jako filtr mineralny jest dwutlenek tytanu, jest wysoko w składzie, wiec procentowo jest go dość dużo. Filtry mineralne nie chronią przed UVA tak dobrze jak chemiczne, za to są stabilne - czyli chronią cły czas tak samo, o ile się ich nie zetrze.
Wniosek - krem będzie dawał dobrą ochronę, pod warunkiem nałożenia go naprawde grubą warstwą i nie ścierania, przy czym stopień tej ochrony po dwóch-trzech godzinach od nałożenia będzie znacznie niższy, niz na początku - bo będzie działał już tylko filtr fizyczny.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-27, 19:17   #19
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Dr I. Eris Pharmaceris - Screen Sensilium

Cytat:
Napisane przez Iwona31 Pokaż wiadomość
Jest to tzw. bloker - czyli blokuje promieniowanie - do takich preparatów zawsze dodawany jest alkohol pod jakąś postacią. Blockery są bardzo skuteczne - sprawiają, że nie opalisz się po zastosowaniu. Mają tłustą konsystencję i pozostawiają świecącą warstewkę. Polecane są najczęściej dla osób nie mogących korzystać z promieni słonecznych, bądź b. małych dzieci.

W Avenkach i Iwostinie, niektórych LRP i biodermach wcale nie ma alkoholu!
nie kazdy bloker ma tłustą konsystencje i nie kazdy pozostawia swiecącą warstewkę..
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-01, 08:12   #20
hercia22
Raczkowanie
 
Avatar hercia22
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 83
Dot.: Dr I. Eris Pharmaceris - Screen Sensilium

Dziewczyny , powiedzcie w takim razie czy można tego Pharmacerisa uzywać w ciąży???? Polećcie proszę jakiś dobry kosmetyk ale niedrogi bo na Aveny Lpr y nie mogę sobie pozwolić
hercia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:19.