Problem z cerą☠!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-04-05, 00:11   #1
katte14
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 5
Unhappy

Problem z cerą☠!!!


Cześć dziewczyny!
Zacznę może od tego, że mam 21 lat i ostatnio pojawił się u mnie mały problem. Mianowicie chodzi o to, że od jakiś 2 miesięcy zmagam się z przesuszaniem okolic nosa, coraz większą "plagą" wągrów i licznych małych wyprysków - niektóre utrzymują się dłużej inne krócej oraz delikatnymi przebarwieniami... No ale do rzeczy. Mam potworny problem z tym żeby dobrać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji. Prawie każdy krem sprawia, że skóra piecze albo swędzi i czasem robi się czerwona (z tonikami zaczyna robić się to samo. Te, które mi nie szkodziły zaczynają powoli działać jak te kremy). Czasami trwa to ok.10 min, a czasem delikatne uczucie swędzenie/pieczenia czuję dłuuuższy czas. Dodam, że moja pielęgnacja zawsze była taka sama, czyli mycie twarzy (żel/pianka), tonik, krem. I do niedawna było całkiem okej. Próbuję zmieniać produkty, ale nadal jest to samo. O co może chodzić, dlaczego moja skóra zaczęła tak reagować ? Nie wiem co robić ((
katte14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-06, 12:21   #2
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Problem z cerą☠!!!

Na samej górze tego forum jest przypięty wątek od redakcji, w którym można zadawać pytania, dyskutować...
Może spróbuj tam podbić. Większa szansa na odpowiedź moderatorki.


Nie na wszystkie kosmetyki jest na pewno taka reakcja, wszystkich na pewno nie próbowałaś - tylko na te źle reagujesz, co masz. Może coś w nich jest, co nie pasuje akurat twojej skórze. Możesz mieć zbyt wrażliwą skórę na nie, mogą być alergie kontaktowe.


Czego konkretnie używasz i po czym źle reagujesz? Może uda się wyłapać co szkodzi, żeby tego unikać.


Te wągry i wypryski to w okolicy nosa czy ogólnie wszędzie?


Przesuszenie może wynikać ze zbyt mocnego oczyszczania, zbyt częstych czy za mocnych peelingów chemicznych i mechanicznych, używania szczoteczek, wielu innych rzeczy... Nawet żel do mycia twarzy może być za mocny i nie wyjdzie to po pojedyncznym myciu ale po jakimś czasie regularnego używania...
Nawet po prostu od suchego powietrza w domu przez całą zimę mogła skóra się przesuszyć.


Samo przesuszenie skóry czy nadmierna eksfoliacja mogą uwrażliwić cerę. Możesz np. mieć krem, który pasował ci od paru lat, a teraz skóra na ten sam krem może być nadwrażliwa, bo ma zniszczoną naturalną barierę obronną...

Edytowane przez d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Czas edycji: 2020-04-06 o 12:24
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-07, 16:22   #3
LilkaDunaj
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 4
Dot.: Problem z cerą☠!!!

Ja ma suchą i wrażliwą cerę i świetnie mi się sprawdzają na nią kosmetyki Atopis Novaclear. Delikatne, bezpieczne, łagodzą podrażnienia i zaczerwienienia a przy tym dobrze nawilżają i wygładzają.
LilkaDunaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-19, 21:39   #4
katte14
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 5
Dot.: Problem z cerą☠!!!

dziękuję, wypróbuje !
katte14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-19 22:39:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:42.