Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X - Strona 48 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-11-20, 11:54   #1411
ajka89
Zadomowienie
 
Avatar ajka89
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 796
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

Cytat:
Napisane przez katja_22 Pokaż wiadomość
Powiem szczerze, że rzadko... Ale jak już to nie rozbudzam go, nie bawimy się wtedy, leżymy spokojnie, wyciszam go i zasypia najczęściej... Pobudki z płaczem u nas za to często, czasem dość szybko udaje się załagodzić sytuację, czasem trwa to dłużej
Cytat:
Napisane przez nadalka Pokaż wiadomość
Ajka czasem ale rzadko. Jak się budzi 23-24 i nie chce spać w łóżeczku to przeważnie od razu zasypia u mnie w łóżku jednak czasem się rozbudza a fika godzinę do pokoju albo skacze po mnie.
Często udaje mi sie ogarnąć sytuację, wsadzić smoczek, pogłaskać po głowie i zasypia. Ale w tych ostatnich przypadkach to był po prostu ryk i od razu chciała wyjść z łóżka. Położona przeze mnie krzyczała jeszcze bardziej. Wzięcie na ręcę powoduje, ze się rozbudza całkiem i wtedy już wyjścia nie mam, albo ją zajmę czymś, ale będę sluchać ryku aż padnie( już tak probowałam, wytrzymałam ponad poł godziny i się poddałam). Myślałam, ze to znowu zęby( ostatnio bardzo się ślini i są luźne kupki), ale już zgłupiałam.
ajka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-20, 12:24   #1412
katja_22
Zadomowienie
 
Avatar katja_22
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 420
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

No to w takich przypadkach jak już smarowanie dziąseł, cyc i nic nie pomaga jednak biorę na ręce, przutulam do siebie, wyciszam, nawet mu śpiewam (na mojego działa to ) i utulam do snu na rękach, jak jest spokojny, wyciszony próbujemy z cycem chyba że nie chce... kiedyś Wam opisywałam, wyglądało to podobnie ryk, wyrywanie się, nie było mowy, żeby go położyć, na rękach jako tako, zasnął w końcu na mnie, leżąc brzuszkiem na moim brzuchu, czułam się trochę jak na początku ale ważne, że się uspokoił i zasnął, potem położyłam go obok siebie i spał, zabaw nie było, w sumie nie wiem czy w takim nastroju byłby skory do zabawy, więc trochę zaskoczona jestem, że u Was tak się zdarza, u nas nie, prędzej czy później, ale zasypia, przynajmniej robię wszystko w tym kierunku

Soleilka jeszcze nie Muszę obczaić zasady konkursu
I czekamy na zdjęcia tym nowym sprzętem Super!
katja_22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-20, 13:12   #1413
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

Dep, nie sa wystarczajaco ostre. Jak sie robi to wow a pitem na kompie takie sobie. Nie tak ostre jakbym oczekiwala. Nie wiem czy to kwestia ustawien czy czego.
pumas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-20, 15:30   #1414
nadalka
Zakorzenienie
 
Avatar nadalka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Hej Mazury, Mazury...
Wiadomości: 15 388
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

Dziewczyny, czy może któraś z was prowadziła kiedyś spór transakcyjny na allegro?
__________________
Iga i Ola
nadalka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-20, 15:52   #1415
Mandragorrka
Zakorzenienie
 
Avatar Mandragorrka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 289
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

Cytat:
Napisane przez nadalka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy może któraś z was prowadziła kiedyś spór transakcyjny na allegro?
Ja prowadziłam i moja siostra teŻ.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________

"To nie my daliśmy Ci życie...
To życie dało nam Ciebie..."




Mandragorrka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-20, 16:00   #1416
Maciejka__
Zakorzenienie
 
Avatar Maciejka__
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3 222
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

Cytat:
Napisane przez nadalka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy może któraś z was prowadziła kiedyś spór transakcyjny na allegro?
Nie.

Jak zamiast białego kombinezonu w rozmiarze 74 dostałam brudnobiały w rozmiarze 86, to wszystkie maile do sprzedającej wysyłałam korzystając z formularza "pytanie do sprzedającego" i cytując jej wcześniejsze odpowiedzi, żeby - na wypadek sporu - został po nich ślad w ich systemie. Ostatecznie straciłam tylko koszty wysyłki, co w przypadku rzeczy używanych można uznać za rozwiązanie satysfakcjonujące.
Maciejka__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-20, 16:01   #1417
ewka5891
Zakorzenienie
 
Avatar ewka5891
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 4 422
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

A co się stalo Nadalka?
Ja kiedyś miałam spór na ebayu, ale bez porównania z Allegro. Tam strasznie szybko dostałam swoje pieniądze.
__________________
http://suwaczki.maluchy.pl/li-60657.png



Synek


"Wędrówką jedną życie jest człowieka..."
ewka5891 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-20, 16:03   #1418
Maciejka__
Zakorzenienie
 
Avatar Maciejka__
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3 222
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

Oczywiście taka transakcja to drobiazg, ale piszę o tym, bo wydaje mi się, że taki sposób komunikacji jest lepszy, niż tradycyjna wymiana maili.
Maciejka__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-20, 16:14   #1419
Mandragorrka
Zakorzenienie
 
Avatar Mandragorrka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 289
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

Nadalka prowadziłam spor bo kupilam coś na allegro. Jakiś czas nie bylo przesyłki wieć zaczęłam wydzwaniac i pisać maile do sprzedawcy. Zero odzewu z jego strony. Natomiast jak zgłosiłam spór to sprzedawca momentalnie się odezwał i towar dotarł do mnie następnego dnia

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________

"To nie my daliśmy Ci życie...
To życie dało nam Ciebie..."




Mandragorrka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-20, 16:17   #1420
nadalka
Zakorzenienie
 
Avatar nadalka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Hej Mazury, Mazury...
Wiadomości: 15 388
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

Zamówiłam noktowizor dla tż do pracy. Jeżeli on nie dojdzie będzie musiał zapłacić 3 tyś.
Wysyłka miała być do 8 dni roboczych (z dostawą) a dziś już 11, a sprzedawca ani na maile nie odpowiada ani na telefon.
__________________
Iga i Ola
nadalka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-20, 16:29   #1421
ewka5891
Zakorzenienie
 
Avatar ewka5891
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 4 422
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

Cytat:
Napisane przez nadalka Pokaż wiadomość
Zamówiłam noktowizor dla tż do pracy. Jeżeli on nie dojdzie będzie musiał zapłacić 3 tyś.
Wysyłka miała być do 8 dni roboczych (z dostawą) a dziś już 11, a sprzedawca ani na maile nie odpowiada ani na telefon.
Czemu bedzie musiał tyle zapłacić? Zgłoś ten spór, moze wtedy sie coś ruszy
__________________
http://suwaczki.maluchy.pl/li-60657.png



Synek


"Wędrówką jedną życie jest człowieka..."

Edytowane przez ewka5891
Czas edycji: 2013-11-20 o 16:45
ewka5891 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-20, 16:30   #1422
nadalka
Zakorzenienie
 
Avatar nadalka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Hej Mazury, Mazury...
Wiadomości: 15 388
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

Cytat:
Napisane przez ewka5891 Pokaż wiadomość
Czemu bedzie musiał tyle zapłacić? Zgłoś ten spór, moze sery sie coś ruszy
bo jeżeli to wojsko sprowadza to naliczają wielką marżę.
Potkłukł coś tam w czołgu czy w czymś tam
__________________
Iga i Ola
nadalka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-20, 16:44   #1423
Maciejka__
Zakorzenienie
 
Avatar Maciejka__
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3 222
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

Córcia uczy się zakładać i podciągać do bioder bawełniane spodenki. Co prawda czasem wkłada dwie nogi do jednej nogawki, ale kto by się przejmował takimi drobiazgami.
Maciejka__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-20, 17:07   #1424
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

hhej

u nas po staremu, tzn wychodizmy z jelitówki, apetyt powraca, do tego Jaś nauczył sie odkrecać kremy i maluje nimi wszystko co popadnie, ładnie odpowiada na pytania i poakzuje co chcemy, dodatkowo wystrzelił, bo ciuszki za małe sie robią, chyba jakiś skok ogólno rozwojowy miał:P
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-20, 17:19   #1425
wanilllka82
Wtajemniczenie
 
Avatar wanilllka82
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 512
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

Hej
natalka ja prowadziłam spór i po jakimś czasie gość wysłał ale niekompletne
Sol gratuluje spełnienia marzenia czekam teraz na efekty w postaci fotek, a ten kolos to ze statystyki opisowej? wszystko zrozumiesz, matematyka potrzebuje czasu
Ajka mój nigdy w nocy nie budzi się wyspany, najwcześniej zdarzyło się dopiero o 6 więc w zasadzie rano, do przeżycia

przyszły dziś książeczki które zamówiłam wczoraj u naszego sprzedawcy expres, mój małżon złapał się za głowę jak zobaczył jaką ilośc kupiłam ale co tam
zaskoczyła mnie wielkość "...ulicy Czereśniowej" (jak mi ją Małe zacznie przynosić do karmienia to ) no a największa radość (i to dla nas wszystkich) sprawiła "W dżungli" świetny pomysł na wspólną zabawę, "Jest tam kto?" tez bardzo się małemu spodobało natomiast "Lalo gra na bębnie" narazie nie wzbudziło żadnych emocji, szkoda tylko że strony są miękkie bo obawiam się że nie wytrzymają zbyt długo kupiłam jeszcze tę książeczkę (chyba Linka ją pokazywała) i bardzo Małemu podeszła, nie ma w niej tekstu - coś w stylu Ulicy Czereśniowej, jest w niej tyle interesujących go szczegółów że Młody ogląda i ogląda reszta narazie nie przetestowana - co za dużo to niezdrowo

---------- Dopisano o 19:19 ---------- Poprzedni post napisano o 19:16 ----------

Cytat:
Napisane przez Maciejka__ Pokaż wiadomość
Córcia uczy się zakładać i podciągać do bioder bawełniane spodenki. Co prawda czasem wkłada dwie nogi do jednej nogawki, ale kto by się przejmował takimi drobiazgami.
eee drobny szczegół

Edytowane przez wanilllka82
Czas edycji: 2013-11-20 o 18:35
wanilllka82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-20, 18:09   #1426
dottta
Zakorzenienie
 
Avatar dottta
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 999
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X


Widziałam, że pisałyście o Kołysance o piersiach mamy do mnie też ta książka nie przemawia delikatnie mówiąc.

Moja uwielbia książki i właśnie od paru dni myślę co by jej zamówić


Mandi zdrówka dla małej

Sol gratuluje oby Ci dobrze i długo służył!

U nas nudy, nic się ciekawego nie dzieje

Edytowane przez dottta
Czas edycji: 2013-11-20 o 18:10
dottta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-20, 18:25   #1427
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

Cytat:
Napisane przez wanilllka82 Pokaż wiadomość
Hej
natalka ja prowadziłam spór i gość po jakimś czasie gość wysłał ale niekompletne
Sol gratuluje spełnienia marzenia czekam teraz na efekty w postaci fotek, a ten kolos to ze statystyki opisowej? wszystko zrozumiesz, matematyka potrzebuje czasu
Ajka mój nigdy w nocy nie budzi się wyspany, najwcześniej zdarzyło się dopiero o 6 więc w zasadzie rano, do przeżycia

przyszły dziś książeczki które zamówiłam wczoraj u naszego sprzedawcy expres, mój małżon złapał się za głowę jak zobaczył jaką ilośc kupiłam ale co tam
zaskoczyła mnie wielkość "...ulicy Czereśniowej" (jak mi ją Małe zacznie przynosić do karmienia to ) no a największa radość (i to dla nas wszystkich) sprawiła "W dżungli" świetny pomysł na wspólną zabawę, "Jest tam kto?" tez bardzo się małemu spodobało natomiast "Lalo gra na bębnie" narazie nie wzbudziło żadnych emocji, szkoda tylko że strony są miękkie bo obawiam się że nie wytrzymają zbyt długo kupiłam jeszcze tę książeczkę i bardzo Małemu podeszła, nie ma w niej tekstu - coś w stylu Ulicy Czereśniowej, jest w niej tyle interesujących go szczegółów że Młody ogląda i ogląda reszta narazie nie przetestowana - co za dużo to niezdrowo

---------- Dopisano o 19:19 ---------- Poprzedni post napisano o 19:16 ----------


eee drobny szczegół
uu kogo zamawiałas?
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-20, 18:31   #1428
wanilllka82
Wtajemniczenie
 
Avatar wanilllka82
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 512
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
uu kogo zamawiałas?
jak to u kogo, u Arosa
wanilllka82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-20, 18:31   #1429
Maciejka__
Zakorzenienie
 
Avatar Maciejka__
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3 222
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
uu kogo zamawiałas?
Nie wiesz u kogo zamawia się sekciarskie książeczki?

Do tej pory zamawiałam u Aros_pl.
http://allegro.pl/listing/user/listi...us_id=24835018

dla Jasia.
Maciejka__ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-20, 19:05   #1430
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

Cytat:
Napisane przez Maciejka__ Pokaż wiadomość
Nie wiesz u kogo zamawia się sekciarskie książeczki?

Do tej pory zamawiałam u Aros_pl.
http://allegro.pl/listing/user/listi...us_id=24835018

dla Jasia.
bo tylko raz kiedyś gdzieś zamawiałam,a tak w empiku kupuję, ale wszystkie przeczytane a to jego najlepsze "zabawki"



---------- Dopisano o 20:05 ---------- Poprzedni post napisano o 19:53 ----------

Cytat:
Napisane przez wanilllka82 Pokaż wiadomość
jak to u kogo, u Arosa
aha juz wiem, że tam kiedys zamawiałam, jakos takie informacje szybko kasuję z pamięci
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-20, 20:24   #1431
Soleilka
Zakorzenienie
 
Avatar Soleilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Tarnobrzeg, woj. podkarpackie
Wiadomości: 15 098
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

Hej, nie zaliczyłam kolosa... Dostałam zadania, których nie przerabialiśmy i nie pamiętałam jak się je robi I mieliśmy tylko 15 minut na napisanie, więc nerwy mnie zjadły...
__________________
Mężczyzna mojego życia

Bloguję
Soleilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-20, 21:30   #1432
ewka5891
Zakorzenienie
 
Avatar ewka5891
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 4 422
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

Cytat:
Napisane przez Soleilka Pokaż wiadomość
Hej, nie zaliczyłam kolosa... Dostałam zadania, których nie przerabialiśmy i nie pamiętałam jak się je robi I mieliśmy tylko 15 minut na napisanie, więc nerwy mnie zjadły...
Poprawi sie bedzie dobrze!
__________________
http://suwaczki.maluchy.pl/li-60657.png



Synek


"Wędrówką jedną życie jest człowieka..."
ewka5891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-20, 21:40   #1433
blueberry88
Zakorzenienie
 
Avatar blueberry88
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 5 322
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

Poprawisz

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
blueberry88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-21, 08:00   #1434
ajka89
Zadomowienie
 
Avatar ajka89
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 796
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

Cytat:
Napisane przez Maciejka__ Pokaż wiadomość
Córcia uczy się zakładać i podciągać do bioder bawełniane spodenki. Co prawda czasem wkłada dwie nogi do jednej nogawki, ale kto by się przejmował takimi drobiazgami.
Hehe, musi to uroczo wyglądać. Moja uwielbia zdejmowac i zakladac skrpetki
Cytat:
Napisane przez Soleilka Pokaż wiadomość
Hej, nie zaliczyłam kolosa... Dostałam zadania, których nie przerabialiśmy i nie pamiętałam jak się je robi I mieliśmy tylko 15 minut na napisanie, więc nerwy mnie zjadły...
Nie pierwszy i nie ostatni zawsze można poprawić. Dasz radę
ajka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-21, 08:39   #1435
chce_byc_mama
Zakorzenienie
 
Avatar chce_byc_mama
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Preston UK
Wiadomości: 8 977
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

Heeej
__________________
Szczescie sie do mnie usmiechnelo

Amelcia
chce_byc_mama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-21, 08:58   #1436
nel_a
Zakorzenienie
 
Avatar nel_a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 6 725
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

Wczorajszy dzień był straszny.
Głowa mnie bolała.
Ten pogrzeb....i pogoda....


Sol i Nadalka czy zgłosiła się do Was firma która wykonuje między innymi fotokalendarze by zrobić u Was konkurs?
Proponują dla wygranych bony na te ich kalendarze.
Myślicie że będą chętni?

Czekam na kuriera z zabawkami które zamówiłam na allegro dla mojego męczącego brzdąca to prowadzenie po mieszakniu i poza zaczyna być uciążliwe oby jakaś nowa zabawka go zainteresowała
__________________
Emilowe całusy

nel_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-21, 09:17   #1437
depoison
Zadomowienie
 
Avatar depoison
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 956
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

Hello

U nas znów zapowiada się "piękna" pogoda.
Aż zerknęłam wczoraj na prognozy - coś takiego ma się utrzymywać niby przez najbliższe dwa tygodnie, super



Cytat:
Napisane przez karolka110 Pokaż wiadomość
a co do kurtki, to bardzo mi się podoba, Zosiowa granatowa, ale wczoraj osądziłam, że do Lilki za ciemna, a wieczorem rozmawiając z mamą stwierdziłam, że chyba będzie idealna, bo przecież Lilka ma prawie same szare szaliki i czapki, więc w połączeniu z szarą kurtką byłoby beznadziejnie
a ta brązowawa jest, owszem, śliczna, ale równie(moim zdaniem)licha jak ta co mamy w domu, podszyta wiatrem i szersza....
także pewnie padnie na granat, bo ciepła, przy ciele i cena fajna
i bardzo słuszne wnioski
/ja też mam sporo granatowych rzeczy bynajmniej nie dlatego, że uważam granat za taki piękny kolor Po prostu do prawie wszystkiego pasuje /
W ogóle ta kurteczka jest naprawdę fajna, już się zastanawiam, czy kolejnej - identycznej, ale w większym rozmiarze - nie kupić, bo jak Zosia z tej wyrośnie to czuję, że będzie mi jej brakowało

Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
Dep, nie sa wystarczajaco ostre. Jak sie robi to wow a pitem na kompie takie sobie. Nie tak ostre jakbym oczekiwala. Nie wiem czy to kwestia ustawien czy czego.
hmm, nie jestem żadną profesjonalistką, może Nela podpowiedziałaby Ci coś mądrzejszego, ale kilka myśli mi się nasuwa To banały, ale wiem, że jak coś się dzieje, to człowiek często chwyta za aparat i w ogóle nie myśli o ustawieniach, a potem się okazuje, że wszystkie kadry są do niczego.
Co jest nieostre? całość? zdjęcie jest całe poruszone? jak tak, to jednak ustaw czas na krótszy, w domu bez lampy (szczególnie zimą) to jest naprawdę duże wyzwanie fotografować super ostro
Czy może zamiast twarzy dziecka ostre jest np. ramię czy guzik na sweterku? jak tak, to po prostu ustaw wyższą przesłonę.
No i przede wszystkim tzw. "żyleta" to jest w wielu przypadkach (i w dużej mierze) kwesta obróbki, na surowym zdjęciu nie osiągniesz takich krystalicznych efektów, jakie czasem można sobie pooglądać na różnych zdjęciach wrzucanych w net.
Obiektyw chcesz dość uniwersalny (bo jednak krajobrazy i portrety to dwie różne bajki ) - do krajobrazów zostawiłabym na razie kit. Różni onaniści sprzętowi będą zawsze mówić, że kit można od razu w śmietnik wywalić, ale wg mnie do zwykłych zdjęć na amatorskim poziomie wystarczy całkowicie (tylko światło musi być po prostu przyzwoite).
Do portretów małej może strzel sobie tę słynną stałkę Canona, ale tu się w kolei nie spodziewaj, że uda Ci się tym łapać kadry reportażowe czy sytuacyjne. No chyba, że będziesz akurat w sporym pomieszczeniu albo nauczysz się przenikać przez ściany

Cytat:
Napisane przez Maciejka__ Pokaż wiadomość
Córcia uczy się zakładać i podciągać do bioder bawełniane spodenki. Co prawda czasem wkłada dwie nogi do jednej nogawki, ale kto by się przejmował takimi drobiazgami.
hehe, typowe
Moja tylko do połowy uda podciąga, bo przecież robi to na siedząco
Za to skarpety bardzo często ubiera dwie na jedną stopę (prawa jest tą ulubioną )
__________________
To read or not to be

Le roi est mort, vive le... reine!

depoison jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-21, 09:19   #1438
nadalka
Zakorzenienie
 
Avatar nadalka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Hej Mazury, Mazury...
Wiadomości: 15 388
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

Nela do mnie nikt się nie zgłasza :-D ale myślę że byliby chętni. Sama bym była

Sol , poprawi sie
__________________
Iga i Ola
nadalka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-21, 09:21   #1439
Soleilka
Zakorzenienie
 
Avatar Soleilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Tarnobrzeg, woj. podkarpackie
Wiadomości: 15 098
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

Hej
Fabi też zaczyna podciągać spodnie

Nela nie, ale jeśli oni mają jakieś żądania w kwestii konkursu, to wołaj za to kasę. Dla Ciebie to przecież praca.
__________________
Mężczyzna mojego życia

Bloguję
Soleilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-21, 10:21   #1440
nel_a
Zakorzenienie
 
Avatar nel_a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 6 725
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

wydaje mi się że jestem pierwsza która ma taki konkurs dla nich zrobić bo z wymienionych maili widać że nie mają o niczym pojęcia kasy to mi nie dadzą, proponują kalendarze....
__________________
Emilowe całusy

nel_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-20 06:40:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:43.