Mamuśki Marcóweczki 2021 :) - Strona 137 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-11-26, 12:31   #4081
Persefonia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 871
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

My ślub zaplanowaliśmy w miesiąc czasu zaręczyny przed ślubem były 2 lata wcześniej, byłam już po jednym porodzie i mieslimy już w planach starania o drugie i tak mówię do Tż że drugiego już mu nie urodze jezeli dalej będzie tylko konkubentem tak więc trzy dni później poszliśmy do urzędu, wybraliśmy termin najwczensiejszy bo można najwcześniej umówić się miesiąc przed i tak o to zaraz 3 lata, właśnie sobie uświadomiłam że za 2 tygodnie mam rocznicę

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Persefonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-26, 13:17   #4082
Justysia2203
Wtajemniczenie
 
Avatar Justysia2203
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 790
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez Kiwi_898 Pokaż wiadomość
Raczej patrz na rozmiar a nie na miesiące, np. mój synek na 4 miesiące miał rozmiar 74 który teoretycznie jest opisywany jako 6-9 miesięcy ale potem wytrzymał w tym rozmiarze ze 4 miesiące także dlugosc/rozmiar jest najbardziej odpowiednią wartością.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:53 ---------- Poprzedni post napisano o 11:52 ----------

U mnie też muszę przepatrzeć rzeczy po synku, ale jakoś nie mogę się za to zabrać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:55 ---------- Poprzedni post napisano o 11:53 ----------

Super!! Gratulacje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:56 ---------- Poprzedni post napisano o 11:55 ----------

Dziewczyny od dziś są ubrana ciążowe w lidlu, nie ma tego dużo ale spodnie za 45 zł, leginsy i koszulki ja sobie kupiłam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki na razie zobaczymy jak to załatwić wszystko ale trochę mnie TŻ zaskoczył, po mojej odpowiedzi na jego oświadczyny chyba chciał wykorzystać brak mojej czujności i chwilowe otępienie mózgu zaspaniem
A sugerować się tą waga na rozmiarówce?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:17 ---------- Poprzedni post napisano o 14:05 ----------

Cytat:
Napisane przez Persefonia Pokaż wiadomość
My ślub zaplanowaliśmy w miesiąc czasu zaręczyny przed ślubem były 2 lata wcześniej, byłam już po jednym porodzie i mieslimy już w planach starania o drugie i tak mówię do Tż że drugiego już mu nie urodze jezeli dalej będzie tylko konkubentem tak więc trzy dni później poszliśmy do urzędu, wybraliśmy termin najwczensiejszy bo można najwcześniej umówić się miesiąc przed i tak o to zaraz 3 lata, właśnie sobie uświadomiłam że za 2 tygodnie mam rocznicę

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Dobrze że sobie przypomniałaś
Fajnie tak, bez zbędnych pierdół czy czegoś nie mam nic do dużych wesel bo to ma też swój urok ale u nas to też taki raczej styl minimalistyczny w tym temacie
Ja uwielbiam to stwierdzenie - konkubent/konkubina w Polsce mam wrażenie że to ma trochę taki krzywdzący wydźwięk ale np we Francji to normalnie i chyba TŻ nawet chyba wysyłał coś do urzędu miasta że jesteśmy w konkubinacie


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justysia2203 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-26, 13:32   #4083
Fufka
Zakorzenienie
 
Avatar Fufka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 249
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Ja bardzo lubię określenie konkubinat i to łamanie stereotypu, że ten status dotyczy tylko patologii jak powiedziałam rodzicom, że jesteśmy w ciąży, to zaraz padło kiedy ślub. Odpowiedziałam, że jak oni się pobrali to miałam 3 lata, więc mamy czas.

Ja ubrania segreguję: małe, średnie i trochę większe ale mam tylko kilkanaście sztuk, więc luzik.

Ja chciałam sobie kupić pidżamę i jeansy, ale jeszcze nie wyszłam z domu. Coraz później chodzę spać i mi się doba przesunęła.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fufka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-26, 13:52   #4084
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez aga_fe Pokaż wiadomość
Te torby w większości są jakieś takie nie za bardzo. A patrzysz na te które są w zestawie z wózkiem czy takie osobno? Kiedyś próbowałam znaleźć jakąś na zmianę ale nic mi nie podpasowało
A patrzę i na jedno i na drugie. Te torby są albo brzydkie, albo infantylne (lubie motyw misiów, ale na dzieciecych akcesoriach, a nie tych dla mamy), albo wielkie (jak to wozić na ramie wózka, nawet jeśli tylko od czasu do czasu !?), a do tego jeszcze drogie (dwie spełniają moje estetyczne "wyśrubowane" kryteria, ale jak mam dać ponad 500 zł za poliester lub ekoskórę to mnie strzela (ja jestem pańcia, ja za torebkę i buty to jestem gotowa choćby miliony płacić i w zasadzie to moje torebki sa bankowo więcej warte niż wszystkie inne ciuchy razem wzięte, ale tu mam poczucie, że kupuję kota w worku i się zastanawiam czy to mi w ogóle potrzebne, także uruchamia mi się wewnętrzna Grażynka)).
Natomiast tak dumam, bo obadaliśmy i wybraliśmy wózek. Jeszcze nic nie kupiłam, bo teraz się czaję na bf i informację, czy mogę liczyć na jakiś konkretniejszy rabat, czy nie. Jeśli nie będzie nic ponad 10%, to wiem, że ok. 10% może mi sprzedawca udzielić w jednym z odwiedzonych sklepów i na luzie zamówimy po Świętach. Jeśli utrafię korzystniejszą promocję, to zamówimy teraz, najwyżej z odroczonym odbiorem, żeby nie leciała gwarancja.

@Justysia2203 - fajnie, że sie coś dzieje, nie może być nudy ;D I brawo że Pan Tata przejmuje inicjatywę (inicjatywa mojego Starego skończyła się z chwilą ustalenia daty ślubu, resztę wymyślałam sobie sama heh)

Cytat:
Napisane przez vidia9 Pokaż wiadomość
Liczyłam na jakieś fajne promocje ale na razie
Zamówiłam tylko biustonosze z h&m, ale nie wiem czy trafiłam z rozmiarem bo nie mogę się dopatrzeć rozmiarówki liczyłam np. na jukki, może jutro
Mam takie same odczucia. Tak się zapalałam na wyprze, a skończy się na duperelach dla świętego spokoju i "byle coś już kupić" i mieć poczucie, że zaczęłam się interesować tematem. Poskrinowałam sobie jakieś maty, girlandy, lampki (same mało istotne gadżety), a za tego "wyprawkowego excela" nie moge się zabarać. Chyba mam jakiś spadek formy
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam

Edytowane przez pani_smith
Czas edycji: 2020-11-26 o 14:00
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-26, 14:59   #4085
aga_fe
Raczkowanie
 
Avatar aga_fe
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 348
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez Justysia2203 Pokaż wiadomość
No chyba tak... TŻ mi dziś o 4 mówi "popatrz w urzędzie co trzeba załatwić do ślubu cywilnego" o.O
Planowaliśmy podpisać tu związek partnerski głównie ze względu na formalności, o ślubie cywilnym mówiliśmy w perspektywie "może kiedyś"...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A to miła niespodzianka w takim razie 🥰
Cytat:
Napisane przez Persefonia Pokaż wiadomość
My ślub zaplanowaliśmy w miesiąc czasu zaręczyny przed ślubem były 2 lata wcześniej, byłam już po jednym porodzie i mieslimy już w planach starania o drugie i tak mówię do Tż że drugiego już mu nie urodze jezeli dalej będzie tylko konkubentem tak więc trzy dni później poszliśmy do urzędu, wybraliśmy termin najwczensiejszy bo można najwcześniej umówić się miesiąc przed i tak o to zaraz 3 lata, właśnie sobie uświadomiłam że za 2 tygodnie mam rocznicę

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Podziwiam wasz luz w kwestii ślubu ja i mąż akurat chcieliśmy ślub. Wyszedł niewielki, z najbliższymi ale też mi nie przeszkadza jak ktoś ślubu nie planuje
Cytat:
Napisane przez pani_smith Pokaż wiadomość
A patrzę i na jedno i na drugie. Te torby są albo brzydkie, albo infantylne (lubie motyw misiów, ale na dzieciecych akcesoriach, a nie tych dla mamy), albo wielkie (jak to wozić na ramie wózka, nawet jeśli tylko od czasu do czasu !?), a do tego jeszcze drogie (dwie spełniają moje estetyczne "wyśrubowane" kryteria, ale jak mam dać ponad 500 zł za poliester lub ekoskórę to mnie strzela (ja jestem pańcia, ja za torebkę i buty to jestem gotowa choćby miliony płacić i w zasadzie to moje torebki sa bankowo więcej warte niż wszystkie inne ciuchy razem wzięte, ale tu mam poczucie, że kupuję kota w worku i się zastanawiam czy to mi w ogóle potrzebne, także uruchamia mi się wewnętrzna Grażynka)).
Natomiast tak dumam, bo obadaliśmy i wybraliśmy wózek. Jeszcze nic nie kupiłam, bo teraz się czaję na bf i informację, czy mogę liczyć na jakiś konkretniejszy rabat, czy nie. Jeśli nie będzie nic ponad 10%, to wiem, że ok. 10% może mi sprzedawca udzielić w jednym z odwiedzonych sklepów i na luzie zamówimy po Świętach. Jeśli utrafię korzystniejszą promocję, to zamówimy teraz, najwyżej z odroczonym odbiorem, żeby nie leciała gwarancja.

@Justysia2203 - fajnie, że sie coś dzieje, nie może być nudy ;D I brawo że Pan Tata przejmuje inicjatywę (inicjatywa mojego Starego skończyła się z chwilą ustalenia daty ślubu, resztę wymyślałam sobie sama heh)



Mam takie same odczucia. Tak się zapalałam na wyprze, a skończy się na duperelach dla świętego spokoju i "byle coś już kupić" i mieć poczucie, że zaczęłam się interesować tematem. Poskrinowałam sobie jakieś maty, girlandy, lampki (same mało istotne gadżety), a za tego "wyprawkowego excela" nie moge się zabarać. Chyba mam jakiś spadek formy
Ja się oficjalnie poddałam i mam taka zwykła szara od wózka. Po prostu rzeczy typu telefon czy portfel noszę w swojej małej torebce i ona już jest taka jaka chce

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aga_fe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-26, 17:23   #4086
Roma1987
Rozeznanie
 
Avatar Roma1987
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 610
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Pani smith jaki wozek wybraliście? Chyba jestem wozkowa blachara bo mnie ten temat bardzo jara :p



My tez ślub cywilny i małe przyjęcie w miesiąc ogarnelismy



Idę jutro na 9.15 na pierwsza konsultacje do urofizjoterapeutki, ciekawe co mi powie

Termin był albo na jutro bo się zwolnił albo po nowym roku
Roma1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-26, 18:39   #4087
Fufka
Zakorzenienie
 
Avatar Fufka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 249
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Znalazłam kurtkę na vinted zaczęłam się dogadywać, ale przyszedł elektryk i mnie odciągnął. Wróciłam za 2h i już nieaktualne... Pożalilam się TŻ i sam zaczął mi szukać przez neta, powiedziałam, która mi się podoba, ale rozmiary wyprzedane, więc zamówił mi przez telefon (bon prix). Mega mnie zaskoczył, ale jest zadowolony, bo prezent gwiazdkowy ma już z głowy ciekawa jestem co przyjdzie, bo na zdjęciach ok.

Ja w weekend będę jeszcze raz oglądać wózek po bratanku i chyba go ostatecznie weźmiemy, bo to zawsze kilka stówek zaoszczędzonych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fufka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-11-26, 19:02   #4088
stookrotka1991
Zadomowienie
 
Avatar stookrotka1991
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 1 897
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez Fufka Pokaż wiadomość
Znalazłam kurtkę na vinted zaczęłam się dogadywać, ale przyszedł elektryk i mnie odciągnął. Wróciłam za 2h i już nieaktualne... Pożalilam się TŻ i sam zaczął mi szukać przez neta, powiedziałam, która mi się podoba, ale rozmiary wyprzedane, więc zamówił mi przez telefon (bon prix). Mega mnie zaskoczył, ale jest zadowolony, bo prezent gwiazdkowy ma już z głowy ciekawa jestem co przyjdzie, bo na zdjęciach ok.

Ja w weekend będę jeszcze raz oglądać wózek po bratanku i chyba go ostatecznie weźmiemy, bo to zawsze kilka stówek zaoszczędzonych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O widzisz jakiego masz tż jasne moim zdaniem jeśli wózek jest ok i można zaoszczędzić to czemu nie, sama zapewne jakby miała taka okazję to bym tak zrobiła

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


kocham ...
stookrotka1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-26, 19:16   #4089
Justysia2203
Wtajemniczenie
 
Avatar Justysia2203
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 790
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Ja już po szkole rodzenia bardzo sympatyczna położna, taka pozytywną, fajnie nam się z nią rozmawiało. Dziś było spotkanie organizacyjne, wypytała o nas, ustaliła z nami spotkania będzie ich 6 jakoś co 2tyg będą wypadać
Moja przyjaciółka odebrała właśnie paczuszkę z rzeczami dla Mii, mamy już kokon, kołderkę, dwie poduszeczki, rożek i śpiworek do tego mama dziś była u znajomej i okazało się że sprzedaje rzeczy po dzieciach no i mamy wózek, kosz mojżesza, wanienkę z przewijakiem i bujaczek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justysia2203 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-26, 20:40   #4090
Roma1987
Rozeznanie
 
Avatar Roma1987
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 610
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Fufka te kurtki pojawiają się na vinted kilka razy dziennie, sporo ich jest, ale jeśli mogę doradzić to jak jest w dobrej cenie, w dobrym stanie i rozmiar pasuje to warto klikać bo szybko się sprzedają ja tak za 3 razem dopiero trafiłam bo wcześniej zawsze ktoś mnie ubiegł
Roma1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-26, 20:57   #4091
Bazille
Raczkowanie
 
Avatar Bazille
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 409
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Justysia, co za dzień za Tobą gratulacje za decyzję względem Ślubu. Powodzenia z papierologią. Gratki za zakupy dzieciowe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bazille jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-11-26, 21:40   #4092
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

@Roma1987 - w zasadzie wielkiego wybierania nie było, bo ja od początku chciałam cybexa. utwierdziłam się w wyborze jedynie. no i mam od brata fotelik z bazą cybexa na start także wszystko będzie pasowało. wojnę stoczyliśmy jedynie o kolor, bo mój stary chciał czarny, a ja granatowy. wygrał granatowy jak się pewnie domyślasz

Klecę tę listę wyprawkową i chyba jutro zagram w totka. Dywan, komoda, kosz na pampy, kilka dupereli (w ogóle nie ruszyłam ubranek, kocyków itp) i oczom nie wierzę. Modlę sie o -70% jutro.

A no i jutro mam wizytę, okaże się co z moją glukozą i jak tam dziwne wyniki sprzed 3 tygodni.
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-26, 21:58   #4093
Justysia2203
Wtajemniczenie
 
Avatar Justysia2203
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 790
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez Bazille Pokaż wiadomość
Justysia, co za dzień za Tobą gratulacje za decyzję względem Ślubu. Powodzenia z papierologią. Gratki za zakupy dzieciowe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziękuję W ogóle musimy zobaczyć czy to wypali bo teraz nie mamy jak pojechać do Polski a jak weźmiemy ślub to chyba musimy to zgłosić w urzędzie stanu cywilnego w Polsce no i ja musiałabym zmienić dowód a znów żeby Małej wyrobić paszport musimy mieć ważne dowody albo paszporty będzie miał TŻ co robić na weekendzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:58 ---------- Poprzedni post napisano o 22:55 ----------

Cytat:
Napisane przez pani_smith Pokaż wiadomość
@Roma1987 - w zasadzie wielkiego wybierania nie było, bo ja od początku chciałam cybexa. utwierdziłam się w wyborze jedynie. no i mam od brata fotelik z bazą cybexa na start także wszystko będzie pasowało. wojnę stoczyliśmy jedynie o kolor, bo mój stary chciał czarny, a ja granatowy. wygrał granatowy jak się pewnie domyślasz

Klecę tę listę wyprawkową i chyba jutro zagram w totka. Dywan, komoda, kosz na pampy, kilka dupereli (w ogóle nie ruszyłam ubranek, kocyków itp) i oczom nie wierzę. Modlę sie o -70% jutro.

A no i jutro mam wizytę, okaże się co z moją glukozą i jak tam dziwne wyniki sprzed 3 tygodni.
Uuuuu kochana baw się dobrze ja jak zrobiłam listę to mi się na 2tyg odechciało oglądać czegokolwiek dzieciowego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justysia2203 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-27, 05:23   #4094
Justysia2203
Wtajemniczenie
 
Avatar Justysia2203
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 790
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Dzień dobry w 26tyg ale to przerażające

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justysia2203 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-27, 07:11   #4095
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

@Justysia2203 - rejestrację aktu małżeństwa i dowody na bank załatwicie przez epuap lub korespondencyjnie, a niewykluczone że paszporty w wydziale paszportowym urzedu konsularnego (nie przerabiałam tego, ale wiem, że konsulaty wydają te dokumenty w razie zagubienia paszportów w czasie wakacji, także bym się nie zdziwiła, gdyby prowadziły szerszą obsługę w tym zakresie)

---------- Dopisano o 08:11 ---------- Poprzedni post napisano o 08:06 ----------

Pierwsze zakupy za mną - dywanik i lampka (najpotrzebniejsze, co nie?) udało sie kupić ze zniżką. Poranny ogląd internetu nie przyniósł szałowych rabatów na komodę czy wyrko, więc jeśli cybermonday nie przyniesie bardziej odczuwalnych zniżek, to po weekendzie i tak zamówię, żeby pokoik w końcu zaczął wyglądać jak pokoik a nie graciarnia (Stary czuje się uprawniony do tego, żeby tam składować narzędzia, walnąć kurtkę czy porzucać wszelkie przydasie)
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-27, 07:54   #4096
vidia9
Zadomowienie
 
Avatar vidia9
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 368
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Mam takie pytanie ubrankowe jak planujecie ubierać? Body i pajacyk, body i polspiochy/spodenki czy raczej kaftaniki i śpioszki?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
vidia9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-27, 08:05   #4097
Persefonia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 871
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez vidia9 Pokaż wiadomość
Mam takie pytanie ubrankowe jak planujecie ubierać? Body i pajacyk, body i polspiochy/spodenki czy raczej kaftaniki i śpioszki?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Raczej body i śpiochy a jak odpadnie kikut który przeraża mnie gorzej niż poród to już będą bluzeczki spodenki i wogole szaleństwo

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 08:05 ---------- Poprzedni post napisano o 08:03 ----------

Wczoraj pochwalilam się znajomej że kupilam wkoncu pierwsza Rzecz dla małej, spytała się mnie kiedy rodze jak odpisalam to napisała czy czasem nie za szybko kupuje rzeczy niesmak pozostał...

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Persefonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-27, 08:40   #4098
stookrotka1991
Zadomowienie
 
Avatar stookrotka1991
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 1 897
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez pani_smith Pokaż wiadomość
@Justysia2203 - rejestrację aktu małżeństwa i dowody na bank załatwicie przez epuap lub korespondencyjnie, a niewykluczone że paszporty w wydziale paszportowym urzedu konsularnego (nie przerabiałam tego, ale wiem, że konsulaty wydają te dokumenty w razie zagubienia paszportów w czasie wakacji, także bym się nie zdziwiła, gdyby prowadziły szerszą obsługę w tym zakresie)

---------- Dopisano o 08:11 ---------- Poprzedni post napisano o 08:06 ----------

Pierwsze zakupy za mną - dywanik i lampka (najpotrzebniejsze, co nie?) udało sie kupić ze zniżką. Poranny ogląd internetu nie przyniósł szałowych rabatów na komodę czy wyrko, więc jeśli cybermonday nie przyniesie bardziej odczuwalnych zniżek, to po weekendzie i tak zamówię, żeby pokoik w końcu zaczął wyglądać jak pokoik a nie graciarnia (Stary czuje się uprawniony do tego, żeby tam składować narzędzia, walnąć kurtkę czy porzucać wszelkie przydasie)
Hah skąd ja to znam chyba oni tak już mają

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


kocham ...
stookrotka1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-27, 08:57   #4099
vidia9
Zadomowienie
 
Avatar vidia9
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 368
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

A jeszcze jedno, któraś z Was pisała że kupiła walizkę z Ochnika do szpitala, średnią czy dużą ? :P
vidia9 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-11-27, 09:19   #4100
Justysia2203
Wtajemniczenie
 
Avatar Justysia2203
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 790
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez pani_smith Pokaż wiadomość
@Justysia2203 - rejestrację aktu małżeństwa i dowody na bank załatwicie przez epuap lub korespondencyjnie, a niewykluczone że paszporty w wydziale paszportowym urzedu konsularnego (nie przerabiałam tego, ale wiem, że konsulaty wydają te dokumenty w razie zagubienia paszportów w czasie wakacji, także bym się nie zdziwiła, gdyby prowadziły szerszą obsługę w tym zakresie)

---------- Dopisano o 08:11 ---------- Poprzedni post napisano o 08:06 ----------

Pierwsze zakupy za mną - dywanik i lampka (najpotrzebniejsze, co nie?) udało sie kupić ze zniżką. Poranny ogląd internetu nie przyniósł szałowych rabatów na komodę czy wyrko, więc jeśli cybermonday nie przyniesie bardziej odczuwalnych zniżek, to po weekendzie i tak zamówię, żeby pokoik w końcu zaczął wyglądać jak pokoik a nie graciarnia (Stary czuje się uprawniony do tego, żeby tam składować narzędzia, walnąć kurtkę czy porzucać wszelkie przydasie)
Oooo dzięki zadzwonię sobie chyba do ambasady i popytam jak to dokładnie wygląda. Ja tyle co wymieniłam dowód i musiałam być osobiście ale możliwe że się pozmieniało przez covid
Gratuluję zakupów

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:08 ---------- Poprzedni post napisano o 10:07 ----------

Cytat:
Napisane przez vidia9 Pokaż wiadomość
Mam takie pytanie ubrankowe jak planujecie ubierać? Body i pajacyk, body i polspiochy/spodenki czy raczej kaftaniki i śpioszki?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja pierwsze muszę ogarnąć co jest czym


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:19 ---------- Poprzedni post napisano o 10:08 ----------

Cytat:
Napisane przez Persefonia Pokaż wiadomość
Raczej body i śpiochy a jak odpadnie kikut który przeraża mnie gorzej niż poród to już będą bluzeczki spodenki i wogole szaleństwo

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 08:05 ---------- Poprzedni post napisano o 08:03 ----------

Wczoraj pochwalilam się znajomej że kupilam wkoncu pierwsza Rzecz dla małej, spytała się mnie kiedy rodze jak odpisalam to napisała czy czasem nie za szybko kupuje rzeczy niesmak pozostał...

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
A jak długo ten kikut odpada?
Yyy ale franca... W zasadzie zostało jakoś 3-3,5 miesiąca do porodu to chyba czas najwyższy, ja np czuje się jak oszołom że dopiero teraz coś kupiłam... Ejjj a nawet gdybyś kompletowała wyprawkę w 2 miesiącu ciąży to taki komentarz jest mega nie na miejscu...

A propos przerażenia wczoraj położna zapytała nas czy jest coś co nas przeraża w porodzie tylko na siebie popatrzyliśmy i z TŻ prawie krzyknęliśmy "wszystko!", zaśmiała się lekko i skomentowała że bardzo zgodni jesteśmy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justysia2203 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-27, 09:22   #4101
Persefonia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 871
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez Justysia2203 Pokaż wiadomość
Oooo dzięki zadzwonię sobie chyba do ambasady i popytam jak to dokładnie wygląda. Ja tyle co wymieniłam dowód i musiałam być osobiście ale możliwe że się pozmieniało przez covid
Gratuluję zakupów

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:08 ---------- Poprzedni post napisano o 10:07 ----------

Ja pierwsze muszę ogarnąć co jest czym


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:19 ---------- Poprzedni post napisano o 10:08 ----------

A jak długo ten kikut odpada?
Yyy ale franca... W zasadzie zostało jakoś 3-3,5 miesiąca do porodu to chyba czas najwyższy, ja np czuje się jak oszołom że dopiero teraz coś kupiłam... Ejjj a nawet gdybyś kompletowała wyprawkę w 2 miesiącu ciąży to taki komentarz jest mega nie na miejscu...

A propos przerażenia wczoraj położna zapytała nas czy jest coś co nas przeraża w porodzie tylko na siebie popatrzyliśmy i z TŻ prawie krzyknęliśmy "wszystko!", zaśmiała się lekko i skomentowała że bardzo zgodni jesteśmy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kikut to różnie. Ale okolice 10 dni to chyba taka średnia chociaż są dzieci gdzie trzeba chirurgiczne usuwać
Co do koleżanki, dla mnie to jedynie jakby ktoś napisał. Po co kupujesz tak wcześnie a jak poronisz albo urodzisz martwe to co? Inaczej nie potrafię tych słów zrozumieć. Mnie w porodzie przerażają tylko komplikacje, co to bolu tłumacze sobie za każdym razem ze to chwilowe i minie. Przy 2 pomogło a na prawdę cierpiałam tendencja do boli krzyżowych

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Persefonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-27, 09:37   #4102
Justysia2203
Wtajemniczenie
 
Avatar Justysia2203
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 790
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez Persefonia Pokaż wiadomość
Kikut to różnie. Ale okolice 10 dni to chyba taka średnia chociaż są dzieci gdzie trzeba chirurgiczne usuwać
Co do koleżanki, dla mnie to jedynie jakby ktoś napisał. Po co kupujesz tak wcześnie a jak poronisz albo urodzisz martwe to co? Inaczej nie potrafię tych słów zrozumieć. Mnie w porodzie przerażają tylko komplikacje, co to bolu tłumacze sobie za każdym razem ze to chwilowe i minie. Przy 2 pomogło a na prawdę cierpiałam tendencja do boli krzyżowych

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Jezuuu dobrze że TŻ z nami na początku będzie to go oddeleguję do kąpieli przy tym kikucie i przebieraniu tym oto sposobem zostanę po prostu mleczarnią
Nie chciałam tego napisać ale właśnie też to tak odebrałam... no nietakt znajomej poziom hard...
A co do porodu to super podejście

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justysia2203 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-27, 09:39   #4103
Persefonia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 871
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez Justysia2203 Pokaż wiadomość
Jezuuu dobrze że TŻ z nami na początku będzie to go oddeleguję do kąpieli przy tym kikucie i przebieraniu tym oto sposobem zostanę po prostu mleczarnią
Nie chciałam tego napisać ale właśnie też to tak odebrałam... no nietakt znajomej poziom hard...
A co do porodu to super podejście

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nawet nie wiesz jak ja zacieszalam jak kikuty odpadły jak akurat Tż przebieral, u córki to aż wystrzelił śmiesznie w niego

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Persefonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-27, 10:11   #4104
whimxx
pani.dietetyk
 
Avatar whimxx
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 560
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez Roma1987 Pokaż wiadomość

dziewczyny współczuję nerwic lękowych, też kiedyś miałam, plus jadłowstręt, pomogła wyprowadzka z domu od razu po osiągnięciu 18 roku życia, bo ja przejmowałam emocje mojej mamy, mam nadzieję, że swojemu dziecku tego nie zrobię, ale wiem, że to czasem bardziej złożony problem niż u mnie był

co do torby to mi babka dorzuciła do wózka, na latanie tu po wsi spoko ale i tak będę kupować dodatkowo ładny plecaczek, bo ja to plecakowa jestem

Justysia co do duszności, na spacerze dziś miałam zadyszkę, do tego jakieś dziwne bóle promieniujące od lędźwi
aż się przestraszyłam ale zrobiłam dziś znowu dwie serie jogi, w sumie 40 minut, nic trudnego poza oddychaniem, ja nie mogę tak łatwo wziąć wdechu jak ta babka co prowadzi, ale po ćwiczeniach dużo lepiej mi się oddycha i naprawdę czuję, że mi zrobiły dobrze na plecy, robiłam 2 sesje z Małgorzatą Mostowską
będę kontynuować z tą jogą bo jestem plackiem, gdzie się podziała moja kondycjaaaaaa
Mam podobnie, dużo się u mnie polepszyło po wyprowadzce i powiem Wam, że jak zawsze byłam szczęśliwa, że byłam wychowana w modelu Mama-Przyjaciółka, tak teraz widzę coraz bardziej jakie to jest złe i bardzo mam nadzieję, że nie zrobię tego swojemu dziecku, chociaż pewnie będę miała predyspozycje - tym bardziej,że to córeczka i po prostu to jedyny model jaki znam.
Tak czy owak, piszę to też trochę ku przestrodze


Cytat:
Napisane przez Justysia2203 Pokaż wiadomość
No chyba tak... TŻ mi dziś o 4 mówi "popatrz w urzędzie co trzeba załatwić do ślubu cywilnego" o.O
Planowaliśmy podpisać tu związek partnerski głównie ze względu na formalności, o ślubie cywilnym mówiliśmy w perspektywie "może kiedyś"...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wooooow, to dzieje się u Ciebie!! Chociaż widzę przez 24godziny przeszło z "będzie ślub" przez "nie będzie bo dokumenty" po "może się jednak uda" - więc trzymam mocno kciuki, żeby się udało na Twoich warunkach )))

Fajnie,że na szkole rodzenia fajnie. A czekaj, byliscie tylko sami? czy inne pary też?

Cytat:
Napisane przez Roma1987 Pokaż wiadomość
Idę jutro na 9.15 na pierwsza konsultacje do urofizjoterapeutki, ciekawe co mi powie
Daj koniecznie znać, mega mnie to ciekawi))

Cytat:
Napisane przez Fufka Pokaż wiadomość
Znalazłam kurtkę na vinted zaczęłam się dogadywać, ale przyszedł elektryk i mnie odciągnął. Wróciłam za 2h i już nieaktualne... Pożalilam się TŻ i sam zaczął mi szukać przez neta, powiedziałam, która mi się podoba, ale rozmiary wyprzedane, więc zamówił mi przez telefon (bon prix). Mega mnie zaskoczył, ale jest zadowolony, bo prezent gwiazdkowy ma już z głowy ciekawa jestem co przyjdzie, bo na zdjęciach ok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wow, ale masz domyślnego TŻ-ta!!!! :O Super Musiałabym mojemu powiedzieć jak krowie na rowie "kup mi to" (z resztą, tak funkcjonujemy jeżeli chodzi o prezenty), nigdy by się nie domyślił

Cytat:
Napisane przez Persefonia Pokaż wiadomość
Kikut to różnie. Ale okolice 10 dni to chyba taka średnia chociaż są dzieci gdzie trzeba chirurgiczne usuwać
Co do koleżanki, dla mnie to jedynie jakby ktoś napisał. Po co kupujesz tak wcześnie a jak poronisz albo urodzisz martwe to co? Inaczej nie potrafię tych słów zrozumieć. Mnie w porodzie przerażają tylko komplikacje, co to bolu tłumacze sobie za każdym razem ze to chwilowe i minie. Przy 2 pomogło a na prawdę cierpiałam tendencja do boli krzyżowych

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
A koleżanka ma dzieci? Bo jeżeli nie, to chociaż ja bym tego nie wzięła za złośliwość, tylko zwykłą ciekawość.
Mnie co chwila pytają dziewczyny moje, czemu ja już im gderam o wyprawce jak jeszcze 4 miesiące. Po prostu nie mają świadomości, ile to czasu, pieniędzy i nerwów Sama jeszcze chwilę temu też nie byłam świadoma.

Jak tam dzisiaj, kupiłyście coś już?
Szczerze mowiac jest mi przykro, bo w ogóle takie promocje, to nie promocje. MIałam upatrzone ChiccoMagic i znizka byla juz wczoraj, dzisiaj nic się nie zmieniło :/
No, ale i tak kupiłam: ChiccoMagic + 4 prześcieradełka. Stwierdziłam, że i tak muszę kupić i tak, to już co za różnica...
Chociaż za miesiąc pewnie więcej kupię, bo w Norwegii wypłata przed świętami jest opodatkowana tylko w połowie, żeby Norwegowie więcej wydawali na prezenty (to tak w stylu "NorweskaCiekawostka" ).

Co do wyprawki, to zrobiłam research i okazało się, że odpada mi caaaaaałaaa praktycznie część☠szpitalna. Muszę mieć tylko jakieś dresy/szlafrok wiadomo, szczoteczke i inne swoje make-upowe kosmetyki, ladowarke do telefonu i ciuszki dla dziecka tylko na wyjscie. Cała reszta jest zapewniana. Nie ukrywam, chociaż tu ulga
__________________
Dietetyk kliniczny
whimxx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-27, 10:21   #4105
Justysia2203
Wtajemniczenie
 
Avatar Justysia2203
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 790
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez Persefonia Pokaż wiadomość
Nawet nie wiesz jak ja zacieszalam jak kikuty odpadły jak akurat Tż przebieral, u córki to aż wystrzelił śmiesznie w niego

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
O i w tym momencie mam zawał 0.0
Chyba nie powiem TŻ że to tak odpada i mam nadzieję że przy nim to się stanie jestem straszna

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justysia2203 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-27, 10:40   #4106
Persefonia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 871
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez whimxx Pokaż wiadomość
Mam podobnie, dużo się u mnie polepszyło po wyprowadzce i powiem Wam, że jak zawsze byłam szczęśliwa, że byłam wychowana w modelu Mama-Przyjaciółka, tak teraz widzę coraz bardziej jakie to jest złe i bardzo mam nadzieję, że nie zrobię tego swojemu dziecku, chociaż pewnie będę miała predyspozycje - tym bardziej,że to córeczka i po prostu to jedyny model jaki znam.

Tak czy owak, piszę to też trochę ku przestrodze









Wooooow, to dzieje się u Ciebie!! Chociaż widzę przez 24godziny przeszło z "będzie ślub" przez "nie będzie bo dokumenty" po "może się jednak uda" - więc trzymam mocno kciuki, żeby się udało na Twoich warunkach )))



Fajnie,że na szkole rodzenia fajnie. A czekaj, byliscie tylko sami? czy inne pary też?







Daj koniecznie znać, mega mnie to ciekawi))







Wow, ale masz domyślnego TŻ-ta!!!! :O Super Musiałabym mojemu powiedzieć jak krowie na rowie "kup mi to" (z resztą, tak funkcjonujemy jeżeli chodzi o prezenty), nigdy by się nie domyślił







A koleżanka ma dzieci? Bo jeżeli nie, to chociaż ja bym tego nie wzięła za złośliwość, tylko zwykłą ciekawość.

Mnie co chwila pytają dziewczyny moje, czemu ja już im gderam o wyprawce jak jeszcze 4 miesiące. Po prostu nie mają świadomości, ile to czasu, pieniędzy i nerwów Sama jeszcze chwilę temu też nie byłam świadoma.



Jak tam dzisiaj, kupiłyście coś już?

Szczerze mowiac jest mi przykro, bo w ogóle takie promocje, to nie promocje. MIałam upatrzone ChiccoMagic i znizka byla juz wczoraj, dzisiaj nic się nie zmieniło :/

No, ale i tak kupiłam: ChiccoMagic + 4 prześcieradełka. Stwierdziłam, że i tak muszę kupić i tak, to już co za różnica...

Chociaż za miesiąc pewnie więcej kupię, bo w Norwegii wypłata przed świętami jest opodatkowana tylko w połowie, żeby Norwegowie więcej wydawali na prezenty (to tak w stylu "NorweskaCiekawostka" ).



Co do wyprawki, to zrobiłam research i okazało się, że odpada mi caaaaaałaaa praktycznie częśćszpitalna. Muszę mieć tylko jakieś dresy/szlafrok wiadomo, szczoteczke i inne swoje make-upowe kosmetyki, ladowarke do telefonu i ciuszki dla dziecka tylko na wyjscie. Cała reszta jest zapewniana. Nie ukrywam, chociaż tu ulga
Ma, i co najśmieszniejsze że jak była w ciąży to już w 16 tygodni prosiłam ie bym jej rzeczy oddała bo Chce się przygotować szybciejc nie wiem ostatnio coś się z nią stało na każdym kroku próbuje mi dowalic albo nie przyjemnie dogrysc

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 10:40 ---------- Poprzedni post napisano o 10:38 ----------

Co do wyprawki szpital owej to u mnie to samo m dla dziecka maja wszystko tylko tyle że dla siebie muszę mieć. Z córką jak wychodziłam to nawet dali mi do domu paczkę pampersow

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Persefonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-27, 10:46   #4107
Justysia2203
Wtajemniczenie
 
Avatar Justysia2203
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 790
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez whimxx Pokaż wiadomość
Mam podobnie, dużo się u mnie polepszyło po wyprowadzce i powiem Wam, że jak zawsze byłam szczęśliwa, że byłam wychowana w modelu Mama-Przyjaciółka, tak teraz widzę coraz bardziej jakie to jest złe i bardzo mam nadzieję, że nie zrobię tego swojemu dziecku, chociaż pewnie będę miała predyspozycje - tym bardziej,że to córeczka i po prostu to jedyny model jaki znam.
Tak czy owak, piszę to też trochę ku przestrodze




Wooooow, to dzieje się u Ciebie!! Chociaż widzę przez 24godziny przeszło z "będzie ślub" przez "nie będzie bo dokumenty" po "może się jednak uda" - więc trzymam mocno kciuki, żeby się udało na Twoich warunkach )))

Fajnie,że na szkole rodzenia fajnie. A czekaj, byliscie tylko sami? czy inne pary też?



Daj koniecznie znać, mega mnie to ciekawi))



Wow, ale masz domyślnego TŻ-ta!!!! :O Super Musiałabym mojemu powiedzieć jak krowie na rowie "kup mi to" (z resztą, tak funkcjonujemy jeżeli chodzi o prezenty), nigdy by się nie domyślił



A koleżanka ma dzieci? Bo jeżeli nie, to chociaż ja bym tego nie wzięła za złośliwość, tylko zwykłą ciekawość.
Mnie co chwila pytają dziewczyny moje, czemu ja już im gderam o wyprawce jak jeszcze 4 miesiące. Po prostu nie mają świadomości, ile to czasu, pieniędzy i nerwów Sama jeszcze chwilę temu też nie byłam świadoma.

Jak tam dzisiaj, kupiłyście coś już?
Szczerze mowiac jest mi przykro, bo w ogóle takie promocje, to nie promocje. MIałam upatrzone ChiccoMagic i znizka byla juz wczoraj, dzisiaj nic się nie zmieniło :/
No, ale i tak kupiłam: ChiccoMagic + 4 prześcieradełka. Stwierdziłam, że i tak muszę kupić i tak, to już co za różnica...
Chociaż za miesiąc pewnie więcej kupię, bo w Norwegii wypłata przed świętami jest opodatkowana tylko w połowie, żeby Norwegowie więcej wydawali na prezenty (to tak w stylu "NorweskaCiekawostka" ).

Co do wyprawki, to zrobiłam research i okazało się, że odpada mi caaaaaałaaa praktycznie częśćszpitalna. Muszę mieć tylko jakieś dresy/szlafrok wiadomo, szczoteczke i inne swoje make-upowe kosmetyki, ladowarke do telefonu i ciuszki dla dziecka tylko na wyjscie. Cała reszta jest zapewniana. Nie ukrywam, chociaż tu ulga
A rozwiniesz dlaczego to nie jest dobry model? Ja zostałam wychowana w zupełnie inny sposób i właśnie myślałam raczej o modelu mama-przyjaciółka
No totalna karuzela z tym ślubem na pewno sporo by nam to ułatwiło ale jak to ogarnąć logistycznie?
Na szkole rodzenia byliśmy sami, w sumie bardzo mi to pasuje bo taki większy luz jest i nie boi się człowiek ze się wygłupi czy czegoś nie zrozumie
Ja nic dziś nie kupuje... Jakoś nie widzę tych dużych obniżek cenowych
Oooo super jest ta dostawka też mieliśmy ją kupować ale jak dostajemy kosz mojżesza to bez sensu kupować kolejne spanko, no chyba że kosz będzie mały.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justysia2203 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-27, 10:55   #4108
Fufka
Zakorzenienie
 
Avatar Fufka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 249
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Hej, uśmiałam się od rana dzieki dziewczyny.

Mam już pierwszą paczkę z pieluszkami

Ja dzisiaj kliknęłam zakupy na AliExpress. Złamałam się kilka rzeczy związanych z wielopielo i skarpetki, mnóstwo skarpetek, bo wiadomo bez tego się nie da żyć 🤣🤣🤣

Tak sobie myślę, że jakby co to za chwilę będzie rabat z okazji Mikołajek, potem wyprzedaże (przynajmniej ubranek świątecznych) itp. także spoko, wszystko się załatwi, a na tę najpotrzebniejsze produkty to na bank % nie będzie bo i tak, trzeba je kupić :/

Od rana miałam webinar o karmieniu piersią i był taki filmik jak tuż po urodzeniu z brzucha bejbik czołga się po mamie do sutka i się popłakałam. Masakra, to było takie piękne. A te kobiety, kurczak jakby codziennie rodziły, widać było po nich zmęczenie, ale takie zwykłe.

Persefonia, bardzo nie na miejscu komentarz koleżanki. Z jednej strony też się boję, że za wcześnie, no ale w takim razie kiedy zacząć? Jak się urodzi?

Whimixx, ale ja nawet nie chciałam, żeby mi ją kupił, nie miałam takiej intencji, sam wszystko załatwił, a nie było to dla niego takie łatwe.

Teraz idę na miasto.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fufka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-27, 11:23   #4109
whimxx
pani.dietetyk
 
Avatar whimxx
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 560
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez Persefonia Pokaż wiadomość
Ma, i co najśmieszniejsze że jak była w ciąży to już w 16 tygodni prosiłam ie bym jej rzeczy oddała bo Chce się przygotować szybciejc nie wiem ostatnio coś się z nią stało na każdym kroku próbuje mi dowalic albo nie przyjemnie dogrysc

[/COLOR]Co do wyprawki szpital owej to u mnie to samo m dla dziecka maja wszystko tylko tyle że dla siebie muszę mieć. Z córką jak wychodziłam to nawet dali mi do domu paczkę pampersow

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Aaaaa, no to w takim razie to zupełnie co innego! Myślałam, że może nieświadoma kobietka.
No niestety często tak jest, że ludzie wyładowują na nas swoje negatywne emocje, przykre.


Cytat:
Napisane przez Justysia2203 Pokaż wiadomość
A rozwiniesz dlaczego to nie jest dobry model? Ja zostałam wychowana w zupełnie inny sposób i właśnie myślałam raczej o modelu mama-przyjaciółka
No totalna karuzela z tym ślubem na pewno sporo by nam to ułatwiło ale jak to ogarnąć logistycznie?
Na szkole rodzenia byliśmy sami, w sumie bardzo mi to pasuje bo taki większy luz jest i nie boi się człowiek ze się wygłupi czy czegoś nie zrozumie
Ja nic dziś nie kupuje... Jakoś nie widzę tych dużych obniżek cenowych
Oooo super jest ta dostawka też mieliśmy ją kupować ale jak dostajemy kosz mojżesza to bez sensu kupować kolejne spanko, no chyba że kosz będzie mały.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Wiesz co, w sumie jak tylko wpiszesz w google to Ci powyskakuje kilka spoko linków, ja się trochę rozpisalam - ale skasowałam to, bo jednak za dużo prywaty i moich osobistych problemów Tak czy owak nawet w pierwszym artykule na wp całkiem fajnie to napisali, czemu taka relacja nie jest ok.

Fajnie, że byliście sami Na pewno Wam to dużo da. A to ta położna, co tak ją chwaliłaś cały czas, że masz taką super? Czy szkoła rodzenia u innej?

Cytat:
Napisane przez Fufka Pokaż wiadomość
Mam już pierwszą paczkę z pieluszkami

Whimixx, ale ja nawet nie chciałam, żeby mi ją kupił, nie miałam takiej intencji, sam wszystko załatwił, a nie było to dla niego takie łatwe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No więc właśnie o to chodzi! Dlatego to takie fajne, że sam na to wpadł
I jak, zadowolona z pieluszek?
__________________
Dietetyk kliniczny
whimxx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-27, 11:31   #4110
Justysia2203
Wtajemniczenie
 
Avatar Justysia2203
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 790
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez whimxx Pokaż wiadomość
Aaaaa, no to w takim razie to zupełnie co innego! Myślałam, że może nieświadoma kobietka.
No niestety często tak jest, że ludzie wyładowują na nas swoje negatywne emocje, przykre.





Wiesz co, w sumie jak tylko wpiszesz w google to Ci powyskakuje kilka spoko linków, ja się trochę rozpisalam - ale skasowałam to, bo jednak za dużo prywaty i moich osobistych problemów Tak czy owak nawet w pierwszym artykule na wp całkiem fajnie to napisali, czemu taka relacja nie jest ok.

Fajnie, że byliście sami Na pewno Wam to dużo da. A to ta położna, co tak ją chwaliłaś cały czas, że masz taką super? Czy szkoła rodzenia u innej?



No więc właśnie o to chodzi! Dlatego to takie fajne, że sam na to wpadł
I jak, zadowolona z pieluszek?
Rozumiem, poczytam w takim razie
Położna inna, ale ta sama poradnia. W sumie to teraz się cieszę że mamy tą szkołę rodzenia bo kobitki na grupie matek we Francji piszą ze szkoły rodzenia pozamykane, jak napisałam że ja właśnie wróciłam ze szkoły rodzenia to nie bardzo chciały mi wierzyć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justysia2203 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-12-30 18:24:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:32.