Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69. - Strona 30 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-09-04, 08:51   #871
Norluka
Wtajemniczenie
 
Avatar Norluka
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 049
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez patusia22 Pokaż wiadomość
czy robiłyście może zakupy na renee.pl- polecacie czy odradzacie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kupiłam tam sukienkę z miesiąc temu albo dwa i odradzam. Z zakupem i dostawą nie było żadnych problemów, ale sukienka jest naprawdę marniutkiej jakości, materiał cienki i do dupy, gniecie się okrutnie, przyszło wymięte, jakby krowie z gardła wyciągnięte i "zwinięte" w kulkę, nawet im się poskładać nie chciało. Szwy też są słabe, jakieś takie luźne, wyglądają, jakby miały zaraz puścić.
Ogólnie - w żadnym sklepie stacjonarnym nigdy się nie spotkałam z tak słabą jakością.
Norluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-04, 09:19   #872
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez patusia22 Pokaż wiadomość
czy robiłyście może zakupy na renee.pl- polecacie czy odradzacie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bardzo często buty - nigdy nie było problemów.
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-04, 09:54   #873
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez patusia22 Pokaż wiadomość
czy robiłyście może zakupy na renee.pl- polecacie czy odradzacie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Buty zamawiałam, super są i nie było żadnych problemów.

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 10:54 ---------- Poprzedni post napisano o 10:53 ----------

Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość
Kupiłam tam sukienkę z miesiąc temu albo dwa i odradzam. Z zakupem i dostawą nie było żadnych problemów, ale sukienka jest naprawdę marniutkiej jakości, materiał cienki i do dupy, gniecie się okrutnie, przyszło wymięte, jakby krowie z gardła wyciągnięte i "zwinięte" w kulkę, nawet im się poskładać nie chciało. Szwy też są słabe, jakieś takie luźne, wyglądają, jakby miały zaraz puścić.
Ogólnie - w żadnym sklepie stacjonarnym nigdy się nie spotkałam z tak słabą jakością.
A skład czytałaś przed zakupem?

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-04, 10:11   #874
Norluka
Wtajemniczenie
 
Avatar Norluka
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 049
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
A skład czytałaś przed zakupem?
Tak. Ogólnie szukałam pod katem składu.
Skład nie tłumaczy tak słabej jakości.
Norluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-04, 10:14   #875
Lasagna_ze_szpinakiem
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1 480
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez patusia22 Pokaż wiadomość
czy robiłyście może zakupy na renee.pl- polecacie czy odradzacie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, mam kilka sukienek z wiskozy. Za takie ceny nie spodziewałam się jednak super jakości ale generalnie jestem zadowolona i nie ma problemów z dostawa

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lasagna_ze_szpinakiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-04, 10:15   #876
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość
Tak. Ogólnie szukałam pod katem składu.
Skład nie tłumaczy tak słabej jakości.
Piszesz,że materiał słaby i się gniecie,a więc tutaj skład ma znaczenia. Tak uważam. Jeden materiał będzie się gniótł a drugi nie.
Zależy co ma w składzie. Tego nie napisałaś.

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-04, 10:24   #877
PumpkinEyes
Zakorzenienie
 
Avatar PumpkinEyes
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 3 095
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Piszesz,że materiał słaby i się gniecie,a więc tutaj skład ma znaczenia. Tak uważam. Jeden materiał będzie się gniótł a drugi nie.
Zależy co ma w składzie. Tego nie napisałaś.

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka
Jakość i właściwości materiału nie zależą tylko od składu, ale też na przykład od grubości tkaniny czy rodzaju splotu.

Już nie mówiąc o tym, że niektóre firmy notorycznie oszukują na składach, więc na metce może wyglądać super, a w rzeczywistości zawierać zupełnie inne tkaniny niż obiecywane przez producenta

---------- Dopisano o 10:24 ---------- Poprzedni post napisano o 10:22 ----------

A wysyłania rzeczy wymiętych i byle jak zapakowanych to już nawet nie skomentuje. Coś takiego w ogóle w szanującym się sklepie nie powinno mieć miejsca.
PumpkinEyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-09-04, 10:31   #878
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez PumpkinEyes Pokaż wiadomość
Jakość i właściwości materiału nie zależą tylko od składu, ale też na przykład od grubości tkaniny czy rodzaju splotu.



Już nie mówiąc o tym, że niektóre firmy notorycznie oszukują na składach, więc na metce może wyglądać super, a w rzeczywistości zawierać zupełnie inne tkaniny niż obiecywane przez producenta

---------- Dopisano o 10:24 ---------- Poprzedni post napisano o 10:22 ----------

A wysyłania rzeczy wymiętych i byle jak zapakowanych to już nawet nie skomentuje. Coś takiego w ogóle w szanującym się sklepie nie powinno mieć miejsca.
Ehem. Nie wiem jak można wysyłać pogniecione, zwinięte rzeczy.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-04, 10:34   #879
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez patusia22 Pokaż wiadomość
czy robiłyście może zakupy na renee.pl- polecacie czy odradzacie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Odradzam, to są bazarowe rzeczy w mniej bazarowych cenach.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-04, 10:53   #880
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Będziemy jechać na 3 dni do Wrocławia. W planach mamy Panoramę Racławicka i Zoo z afrykarium. Co jeszcze możemy zobaczyć?

I najwazniejsze: dobrze miejsca do jedzonka na pewno coś meksykańskiego chce a reszta ma być dobra
Co polecacie?

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
Dołączam się do porzednuich polecń. Hydropolis, Polinka, Mostek Pokutnic, punkt widowowy w Sky Tower, w Sky macie jeszcze Kolejkowo i wystawę Lego. Polecam też spacer na Pergoli koło Hali Stulecia. Jest tam też Ogród Japoński. Do tego spacer po Rynku, Ostrowie Tumskim, bulwarze Xawergo Dunikowskiego, można też iść na Wyspę Słodową, obok jest muzeum iluzji. Co do jedzenia to z meksykańskich knajp macie Tequilarnie, Panczo, Papi Chulo, Tacos Locos, Tak-Os, El-Gordito. To ostatnio jest m. in. na Hali Świebodzkiej, tam są też inne knajpy, ogólnie całkiem fajne miejsce, na starym dworcu. A co do reszty, to zależy jaka kuchnia jeszcze Was interesuje.

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Jakie kolory i wzory robicie na paznokciach hybryfowych ?
Ja czy hybryda czy lakier, to zawsze tylko jeden kolor. Odcienie borda i czerwieni, w lecie koralowe, czasem nudziaki albo french. Wzorki, każdy paznokiec inny, jakieś neony to totalnie nie moje klimaty.

Cytat:
Napisane przez syyyyyylwia Pokaż wiadomość
Gdzie jeszcze stacjonarnie są dostępne cienie do powiek typu wkład okrągły do palety?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Inglot, MAC, Kobo, Mystik, Nam.

Cytat:
Napisane przez magbeth Pokaż wiadomość
Czym i jak najlepiej doczyścić kubek termiczny? Żebym nie pila potem kawy o smaku płynu? Po zwykłym myciu zostają mi niestety zacieki i drobne plamy.
Ja bym próbowała kwaskiem cytrynowym/octem/sodą. Na pewno nie żadne tabletki do zmywarki, bo możesz mieć problem żeby potem wypłukać i one czasem też zostawiają specyficzny smak. Pytanie czy te zacieki w czymś Ci przeszkadzają. Jak piszesz z niego tylko kawę, to i tak się znów pojawią.

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Słuchajcie, będę lecieć w tym miesiącu tylko z bagażem podręcznym, mam torbę o wymiarach 44x27 a powinny być wymiary 40x20 linia Ryanair.
Przejdzie czy muszę kupić nową?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
To zależy. Ogólnie podręczny musi się zmieścić w tych metalowych ramkach. Jak torba jest większa, ale miękka i nie będzie załadowana po brzegi i dasz radę ją upchać, to spoko, ale jak nie, to mogą kazać Ci dopłacać. Inna kwetsia jest taka, że wszystko zależy od tego czy będą to sprawdzać czy nie, a to tak naprawdę jest loteria. Ja zawsz mam podręczny, oprócz tego małą torebkę, której mieć nie powinnam, ale którą w razie czego schowam do podręcznego i taki szmaciany plecak z jedzeniem, który w razie czego też chowam do podręcznego, a jedzenie zostawiam, ale nikt nigdy się o to nie czepił, pomimo, że latam dość często i czasami zdarzało się, że przede mną ktoś był sprawdzany.

Cytat:
Napisane przez leille Pokaż wiadomość
Ja bym nie ryzykowała. Ryanairem nie leciałam, ale Wizzair też ma wymogi co do wymiarów bagażu podręcznego i pamiętam, że musiał się idealnie zmieścić w ten ,,metalowy koszyczek'', jak coś minimalnie było nie tak kazali ludziom dopłacać. Dla mnie osobiście tego typu wymogi są upierdliwe bo wiem, że nie wszystkie linie tak mają. Teraz leciałam KLM'em i jedyny wymóg do bagażu podręcznego był taki, że może mieć maksymalnie 12 kg i nieważne czy to walizka, torba, plecak czy chociażby wózek.. żadnych pomiarów i kombinowania a ludzie mieli przeróżne bagaże podręczne z tego co widziałam. Oczywiście te wymogi po coś są, ale skoro inne linie są w stanie ich nie mieć to jak mam być szczera jest to dla mnie powód przez który od tamtej pory jak mogę unikam latania chociażby Wizzairem ale to wiecie - każdemu różne rzeczy przeszkadzają, dla mnie jako pasażera jest to uciążliwe.
To nie do końca nie ma znaczenia. Podręczyny chowasz pod siedzeniem. Jak ktoś przegnie z rozmiarem, to on się tam po prostu nie zmieści.

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Macie pomysł czym domyć bidon, który zafarbował się w środku od izotonika?

Ewentualnie szukam tabletek do zmywarki, ale bez foliowej otoczki, bo będę próbować domywać takim roztworem (nie mam zmywarki, ale znajomi twierdzą, że im się bidony w zmywarce domywają).
Jak wsadzisz tam tabletkę do zmywarki i zalejesz wrzątkiem, to plastik przeżre się zapachem tej tabletki.

Cytat:
Napisane przez patusia22 Pokaż wiadomość
czy robiłyście może zakupy na renee.pl- polecacie czy odradzacie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tam zależy jak trafisz. To taki trochę chyba chiński badziew. Kiedyś coś zamawiałam w takich sklepach, ale już tego nie robię, bo jakość zwykle kiepska.

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Piszesz,że materiał słaby i się gniecie,a więc tutaj skład ma znaczenia. Tak uważam. Jeden materiał będzie się gniótł a drugi nie.
Zależy co ma w składzie. Tego nie napisałaś.

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka
Bawełna bawełnie nie jest równa i tak samo każdy inny materiał. Poza tym wykonanie, to też kwestia szycia, wiszących nitek itp.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-04, 12:12   #881
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Ja czy hybryda czy lakier, to zawsze tylko jeden kolor. Odcienie borda i czerwieni, w lecie koralowe, czasem nudziaki albo french. Wzorki, każdy paznokiec inny, jakieś neony to totalnie nie moje klimaty.
.
Frencz robisz klasyczny czy tez baby boomer ?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-09-04, 13:27   #882
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Frencz robisz klasyczny czy tez baby boomer ?
Klasyczny sporadycznie, bo sama nie potrafiłam zrobić ładnego, a najczęściej robiłam paznokcie właśnie sama. Teraz w ogóle nie robię, więc tylko malowanie na jeden kolor.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-04, 14:01   #883
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Klasyczny sporadycznie, bo sama nie potrafiłam zrobić ładnego, a najczęściej robiłam paznokcie właśnie sama. Teraz w ogóle nie robię, więc tylko malowanie na jeden kolor.

Czyli tak jak ja najczesciej czerwien.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-04, 14:17   #884
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Jakie zabiegi pielęgnacyjne na włosy polecacie? Oprócz keratynowego prostowania, bo lubię swoje lekko kręcące się włosy.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-04, 14:20   #885
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Jakie zabiegi pielęgnacyjne na włosy polecacie? Oprócz keratynowego prostowania, bo lubię swoje lekko kręcące się włosy.

Olaplex.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-04, 14:23   #886
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Czyli tak jak ja najczesciej czerwien.
Tak, czerwień to mój ulubiony kolor na paznokciach, uważam, że zawsze wygląda dobrze i klasycznie Jak w kwestii paznokci jestem kiepskim doradcą, bo dla mnie wszystkie wzroki i pstrokate paznokcie są jakieś takie mało poważne i to nie jest totalnie mój styl.

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Jakie zabiegi pielęgnacyjne na włosy polecacie? Oprócz keratynowego prostowania, bo lubię swoje lekko kręcące się włosy.
Ale zabiegi w domu czy u fryzjera? Ogólnie, to ja polecam dbać regularnie w domu. Jakieś botoksy itp. to trochę ściemia i jak sama nie zaczniesz o nie dbać, to one tylko zamaskują problem.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-04, 14:31   #887
Norluka
Wtajemniczenie
 
Avatar Norluka
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 049
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Ja najczęściej takie pomiędzy lila a błękitem. Jednokolorowe, wszystkie takie same, nie pstrokate, bez żadnych wzorków. Czerwień i nude może być, ale czerwień mnie męczyła przy dłuższym okresie, wolę coś jaśniejszego.
Norluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-04, 14:43   #888
ally21
Rozeznanie
 
Avatar ally21
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 615
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez olabambola Pokaż wiadomość
czy istnieją koce lub narzuty na łóżko o wymiarach od 90 do 140 cm szerokości i długości 210 cm? chcę go położyć na pojedyncze łóżko 90*200
Ja kupuję taką wielką 200 na 220 i rozcinam na pół - mam dwie.

Edytowane przez ally21
Czas edycji: 2023-09-04 o 14:46
ally21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-04, 15:01   #889
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2 756
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Jakie zabiegi pielęgnacyjne na włosy polecacie? Oprócz keratynowego prostowania, bo lubię swoje lekko kręcące się włosy.
Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Ale zabiegi w domu czy u fryzjera? Ogólnie, to ja polecam dbać regularnie w domu. Jakieś botoksy itp. to trochę ściemia i jak sama nie zaczniesz o nie dbać, to one tylko zamaskują problem.
Szczerze mówiąc nigdy z żadnych nie korzystałam, bo im za bardzo nie dowierzam.

Ostatnio zainteresowałam się keratynowym prostowaniem i podobnymi i mam wątpliwości, czy to można nazwać zabiegami pielęgnacyjnymi - to raczej zabiegi tylko dla wyglądu. (Co nie jest niczym złym, tylko trochę mi się nie klei przedstawianie ich jako jakiegoś zbawienia dla włosów czy nawet jako formy dbania o nie).

Edytowane przez 695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02
Czas edycji: 2023-09-04 o 15:03
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-09-04, 15:08   #890
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

[1=695d786c3492781c3fd020c 39a3abf990173eddf_6577a2b 887a02;89663016]Szczerze mówiąc nigdy z żadnych nie korzystałam, bo im za bardzo nie dowierzam.

Ostatnio zainteresowałam się keratynowym prostowaniem i podobnymi i mam wątpliwości, czy to można nazwać zabiegami pielęgnacyjnymi - to raczej zabiegi tylko dla wyglądu. (Co nie jest niczym złym, tylko trochę mi się nie klei przedstawianie ich jako jakiegoś zbawienia dla włosów czy nawet jako formy dbania o nie).[/QUOTE]

Keartyna nie pomaga na problem tylko go maskuje. I tak, ja bym nie nazwała tego zabiegiem pilęgnacyjnym, ale oczywiście jak ktoś ma puch, nie nie chce mu się tego ogarniać, to jest to dobre rozwiązanie.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-04, 15:13   #891
Nuova
( ͡° ͜ʖ ͡°)
 
Avatar Nuova
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 437
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Pytanie medyczne, mam wizytę u rodzinnego w czwartek, ale wiem, ze na Wizażu jest sporo dziewczyn obeznanych w temacie i bardziej na bieżąco niż niektórzy lekarze. Czy takie wyniki tarczycowe są ok dla kobiety 30+ nieplanującej dzieci? Samopoczucie mam dobre, pozostałe wyniki idealne, jedyne co to mocno wypadają mi włosy IMG_6043.jpg
Nuova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-04, 15:15   #892
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Jakie zabiegi pielęgnacyjne na włosy polecacie? Oprócz keratynowego prostowania, bo lubię swoje lekko kręcące się włosy.
Botoks.

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-04, 15:23   #893
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Olaplex.
Robiłaś może? Przeglądam teraz salony (mało ich), które to robią i niestety w większości nie można zrobić samego olaplex, jedynie razem z koloryzacją. Moja fryzjerka robi fajną koloryzację (ale nie robi żadnych zabiegów pielęgnacyjnych) i nie chciałabym zmieniać na kogoś innego w tej kwestii.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Ale zabiegi w domu czy u fryzjera? Ogólnie, to ja polecam dbać regularnie w domu. Jakieś botoksy itp. to trochę ściemia i jak sama nie zaczniesz o nie dbać, to one tylko zamaskują problem.
U fryzjera. Staram się o nie dbać, olejuję, używam dostosowanych masek i odżywek, tylko niestety rozjaśnianie (u fryzjera) je wykańcza.

[1=695d786c3492781c3fd020c 39a3abf990173eddf_6577a2b 887a02;89663016]Szczerze mówiąc nigdy z żadnych nie korzystałam, bo im za bardzo nie dowierzam.

[/QUOTE]

Dlaczego? Miałaś jakieś i się zawiodłaś?

---------- Dopisano o 16:23 ---------- Poprzedni post napisano o 16:21 ----------

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Botoks.
Dziękuję, zastanawiałam się nad tym. Mam w swoim otoczeniu dwie osoby, które robiły i i jedna jest zadowolona, a druga nie
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-04, 15:36   #894
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2 756
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Dlaczego? Miałaś jakieś i się zawiodłaś?
Nie. Po prostu obawiam się, że większość to tylko marketing...
Na zdjęciach przed i po włosy zawsze wyglądają super, ale to i bez zabiegu tak się da.
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-04, 15:37   #895
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Botoks.

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka
Dla mnie botoks to strata kasy, efekt do pierwszego mycia.

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Robiłaś może? Przeglądam teraz salony (mało ich), które to robią i niestety w większości nie można zrobić samego olaplex, jedynie razem z koloryzacją. Moja fryzjerka robi fajną koloryzację (ale nie robi żadnych zabiegów pielęgnacyjnych) i nie chciałabym zmieniać na kogoś innego w tej kwestii.



U fryzjera. Staram się o nie dbać, olejuję, używam dostosowanych masek i odżywek, tylko niestety rozjaśnianie (u fryzjera) je wykańcza.



Dlaczego? Miałaś jakieś i się zawiodłaś?

---------- Dopisano o 16:23 ---------- Poprzedni post napisano o 16:21 ----------



Dziękuję, zastanawiałam się nad tym. Mam w swoim otoczeniu dwie osoby, które robiły i i jedna jest zadowolona, a druga nie
Ale Olaplex możesz sobie zrobić sama. Trochę kosztuje, ale stracza na trochę. Nie musisz też kupować wszystkich numerków. Tylko pamiętaj, że to jest dłuższy proces, nie tak, że po jednym użyciu widać efekt. A myślałaś o zmianie koloru? Długie masz włosy? Jak są zniszczone, to nic ich nie uratuje. Trzeba ściąć, zapuszczać i dbać o te nowe.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-04, 16:00   #896
PumpkinEyes
Zakorzenienie
 
Avatar PumpkinEyes
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 3 095
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Nuova Pokaż wiadomość
Pytanie medyczne, mam wizytę u rodzinnego w czwartek, ale wiem, ze na Wizażu jest sporo dziewczyn obeznanych w temacie i bardziej na bieżąco niż niektórzy lekarze. Czy takie wyniki tarczycowe są ok dla kobiety 30+ nieplanującej dzieci? Samopoczucie mam dobre, pozostałe wyniki idealne, jedyne co to mocno wypadają mi włosy Załącznik 7793573
TSH mogłoby być trochę niższe, dla kobiet w wieku rozrodczym przyjmuje się w ok. 2, ale jak się dobrze czujesz to bym się nie przejmowała.

BTW mnie na przełomie lata/jesieni zawsze mega wypadają włosy, więc jeśli pozostałe wyniki są w normie to może to przejściowe zjawisko.
PumpkinEyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-04, 16:02   #897
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Ale Olaplex możesz sobie zrobić sama. Trochę kosztuje, ale stracza na trochę. Nie musisz też kupować wszystkich numerków. Tylko pamiętaj, że to jest dłuższy proces, nie tak, że po jednym użyciu widać efekt. A myślałaś o zmianie koloru? Długie masz włosy? Jak są zniszczone, to nic ich nie uratuje. Trzeba ściąć, zapuszczać i dbać o te nowe.

Mi w ogóle fryzjer poradził, żeby stosować Olaplex 3 i tyle.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-04, 16:06   #898
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez patusia22 Pokaż wiadomość
czy robiłyście może zakupy na renee.pl- polecacie czy odradzacie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Odradzam buty. Kupilam 2 pary sandałów w ubiegle lato. Obie nie wytrzymały urlopu 🤪 dobrze, że zabralam jeszcze inne buty. Ale za to bez problemu wystarczyly zdjecia do reklamacji, zwrot kasy od ręki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II

Edytowane przez Natuś-77
Czas edycji: 2023-09-04 o 16:14
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-04, 16:08   #899
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Dołączam się do porzednuich polecń. Hydropolis, Polinka, Mostek Pokutnic, punkt widowowy w Sky Tower, w Sky macie jeszcze Kolejkowo i wystawę Lego. Polecam też spacer na Pergoli koło Hali Stulecia. Jest tam też Ogród Japoński. Do tego spacer po Rynku, Ostrowie Tumskim, bulwarze Xawergo Dunikowskiego, można też iść na Wyspę Słodową, obok jest muzeum iluzji. Co do jedzenia to z meksykańskich knajp macie Tequilarnie, Panczo, Papi Chulo, Tacos Locos, Tak-Os, El-Gordito. To ostatnio jest m. in. na Hali Świebodzkiej, tam są też inne knajpy, ogólnie całkiem fajne miejsce, na starym dworcu. A co do reszty, to zależy jaka kuchnia jeszcze Was interesuje.







Ja czy hybryda czy lakier, to zawsze tylko jeden kolor. Odcienie borda i czerwieni, w lecie koralowe, czasem nudziaki albo french. Wzorki, każdy paznokiec inny, jakieś neony to totalnie nie moje klimaty.







Inglot, MAC, Kobo, Mystik, Nam.







Ja bym próbowała kwaskiem cytrynowym/octem/sodą. Na pewno nie żadne tabletki do zmywarki, bo możesz mieć problem żeby potem wypłukać i one czasem też zostawiają specyficzny smak. Pytanie czy te zacieki w czymś Ci przeszkadzają. Jak piszesz z niego tylko kawę, to i tak się znów pojawią.







To zależy. Ogólnie podręczny musi się zmieścić w tych metalowych ramkach. Jak torba jest większa, ale miękka i nie będzie załadowana po brzegi i dasz radę ją upchać, to spoko, ale jak nie, to mogą kazać Ci dopłacać. Inna kwetsia jest taka, że wszystko zależy od tego czy będą to sprawdzać czy nie, a to tak naprawdę jest loteria. Ja zawsz mam podręczny, oprócz tego małą torebkę, której mieć nie powinnam, ale którą w razie czego schowam do podręcznego i taki szmaciany plecak z jedzeniem, który w razie czego też chowam do podręcznego, a jedzenie zostawiam, ale nikt nigdy się o to nie czepił, pomimo, że latam dość często i czasami zdarzało się, że przede mną ktoś był sprawdzany.







To nie do końca nie ma znaczenia. Podręczyny chowasz pod siedzeniem. Jak ktoś przegnie z rozmiarem, to on się tam po prostu nie zmieści.







Jak wsadzisz tam tabletkę do zmywarki i zalejesz wrzątkiem, to plastik przeżre się zapachem tej tabletki.







Tam zależy jak trafisz. To taki trochę chyba chiński badziew. Kiedyś coś zamawiałam w takich sklepach, ale już tego nie robię, bo jakość zwykle kiepska.







Bawełna bawełnie nie jest równa i tak samo każdy inny materiał. Poza tym wykonanie, to też kwestia szycia, wiszących nitek itp.
Dziękuję bardzo <3 zapisuje

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-04, 16:11   #900
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Mi w ogóle fryzjer poradził, żeby stosować Olaplex 3 i tyle.
Też uważam, że 3 jest najbardziej sensowna i dużo ludzi, to właśnie ją polca. Ewentualnie do tego jeszcze 0 lub 1.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-04-26 23:18:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:52.