Jak wyglądać dobrze w codziennych ubraniach(jesienią i zimą)gdy ma się figurę gruszki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-02-09, 11:04   #1
Inia00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3
Question

Jak wyglądać dobrze w codziennych ubraniach(jesienią i zimą)gdy ma się figurę gruszki


Witam
Szukam od dawna inspiracji, jak dobrze wyglądać na co dzień?
Mam figurę gruszki, jestem niska i mam grube łydki Wszędzie piszą o ubraniach, ale raczej takich wyjściowych, a nie zwyczajnie codziennych, sportowych, do wyjścia z dzieciakami.
Chciałabym pochodzić sobie na luzie i wyglądać dobrze.
I tu się zaczyna problem. Mam wrażenie, że wyglądam koszmarnie w spodniach, albo niechlujnie, zwłaszcza gdy są nieco luźniejsze.
Druga sprawa buty, latem nie ma problemu, ale zimą..... Kolejny koszmar :-( Jakie botki do spodni, żeby wyglądać dobrze w codziennych ubraniach?? Jak to wszystko połączyć, żeby być na luzie i dobrze się z tym czuć? Może ktoś, coś?
Inia00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-09, 15:35   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak wyglądać dobrze w codziennych ubraniach(jesienią i zimą)gdy ma się figurę g

Cytat:
Napisane przez Inia00 Pokaż wiadomość
Witam
Szukam od dawna inspiracji, jak dobrze wyglądać na co dzień?
Mam figurę gruszki, jestem niska i mam grube łydki Wszędzie piszą o ubraniach, ale raczej takich wyjściowych, a nie zwyczajnie codziennych, sportowych, do wyjścia z dzieciakami.
Chciałabym pochodzić sobie na luzie i wyglądać dobrze.
I tu się zaczyna problem. Mam wrażenie, że wyglądam koszmarnie w spodniach, albo niechlujnie, zwłaszcza gdy są nieco luźniejsze.
Druga sprawa buty, latem nie ma problemu, ale zimą..... Kolejny koszmar :-( Jakie botki do spodni, żeby wyglądać dobrze w codziennych ubraniach?? Jak to wszystko połączyć, żeby być na luzie i dobrze się z tym czuć? Może ktoś, coś?
Na przykład tak jak na dole. Obecna moda na ciężkie obuwie bardzo sprzyja gruszkom, bo równoważy dół sylwetki z biodrami.
Mamy też sporo fasonów spodni, nie tylko jeszcze do niedawna dominujące rurki.

Ważne elementy to:
- kolory - buty i spodnie powinny jakos korespondować ze sobą czyli albo byc tego samego koloru albo z pasujących do siebie kategorii czyli tak samo ciepłe/zimne, nasycone/zgaszone
- linie i faktura materiału - nie każdy dobrze wygląda w miękkich, lejacych materiałach, nie każdy w sztywnych i trzymających formę. Stąd może wynikać efekt niechlujności. Pomierz różne faktury i fasony i zastanów się, jak to jest u Ciebie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Screenshot_20220209-162558_Instagram.jpg (83,8 KB, 68 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Screenshot_20220209-162045_Instagram.jpg (80,4 KB, 66 załadowań)
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-09, 17:15   #3
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Jak wyglądać dobrze w codziennych ubraniach(jesienią i zimą)gdy ma się figurę g

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Na przykład tak jak na dole. Obecna moda na ciężkie obuwie bardzo sprzyja gruszkom, bo równoważy dół sylwetki z biodrami.
Mamy też sporo fasonów spodni, nie tylko jeszcze do niedawna dominujące rurki.

Ważne elementy to:
- kolory - buty i spodnie powinny jakos korespondować ze sobą czyli albo byc tego samego koloru albo z pasujących do siebie kategorii czyli tak samo ciepłe/zimne, nasycone/zgaszone
- linie i faktura materiału - nie każdy dobrze wygląda w miękkich, lejacych materiałach, nie każdy w sztywnych i trzymających formę. Stąd może wynikać efekt niechlujności. Pomierz różne faktury i fasony i zastanów się, jak to jest u Ciebie.

Miałam pisać to samo, ale uprzedziłaś mnie z bojówkami, ciężkimi buciorami i spodniami wige leg Czyli w sumie podstawie mojej garderoby. Ciężkie buty dla gruszki to wybawienie. Ja mam do szortów nawet takie w stylu Prady, prawie pod kolano z dopinanymi kieszonkami. Ważne to żadnych wzorów i przecięć w biodrach, Wszlekie marynarki ciut za linię kroku. Swetry do pasa, nadające objętości górze ciała. Jesli możesz nosić poduszki, bufki czy falbany na ramionach, to one również zrównoważą sylwetkę. Spodnie palazzo i obcasy w szpic. Sztywne, zdefiniowane góry - jeśli koszule, to bawelniane, żadnego jedwabiu, czy wiskozy. Pewnie masz fajną talię, którą warto zaznaczać paskiem.
Dobrze będzie przykuwac uwagę do góry sylwetki. I koniecznie spodnie z wysokiem stanem. Wypróbowałabym również kuloty. Pewnie nie każdemu się sprawdzą - u mnie akurat dają ciekawy efekt.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 87472877ba81c2c5968b3e65f2bc3170.jpg (63,6 KB, 54 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 5faa90407a90ff289f93ac58700cfce2.jpg (75,0 KB, 48 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 0f9251ece7b3bf8835b0aaea279eedef.jpg (72,3 KB, 50 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 086ef0eef72517923b548dd7925116de.jpg (67,0 KB, 52 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 27e73d000676c738dbb31b558034d710.jpg (38,5 KB, 56 załadowań)
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-02-09 18:15:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:52.