Czy czujecie presję posiadania dzieci? - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-04, 17:35   #151
Melliana
Rozeznanie
 
Avatar Melliana
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 802
Dot.: Czy czujecie presję posiadania dzieci?

Cytat:
Napisane przez Gothic_Daisy Pokaż wiadomość
Ale Ty nie jesteś nienormalna!
Dla mnie chore jest to, żeby tak myśleć.
A wiem, że na pewno sporo kobiet wpędza się w takie myślenie - jestem nienormalna, bo nie robię tego, co 90% społeczeństwa, wobec tego muszę to zacząć robić, nawet na przekór sobie.
Brrr.

A wracając do tematu: nigdy nie chciałabym przekroczyć tej granicy, o której piszesz w taki sposób. Dla mnie osobiście takie "robienie dzieci" jest okropne

I dlatego, pewnie w naszym przypadku będzie to metoda żywiołowa, o ile się zdecydujemy
dlatego my pewnie też nie wyobrażam sobie mierzenia, liczenia i takich tam, wiadomo o co chodzi

dziękuję, że uważasz, ze nie jestem nienormalna A tak serio: racja z tym wpędzaniem się w nienormalne myślenie. Basta!
Melliana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-05, 13:55   #152
memka87
Raczkowanie
 
Avatar memka87
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Manchester/Śląsk
Wiadomości: 432
Dot.: Czy czujecie presję posiadania dzieci?

Cytat:
Napisane przez Melliana Pokaż wiadomość
I popatrzcie, jaka mądra jestem - ja to wszystko rozumiem i potrafię sobie wytłumaczyć, założenia mam niby dobre, ale nie potrafię podjąć takiej decyzji. Bo mimo wszystko - tak jak napisałaś, Elsi - nie ciągnie mnie do macierzyństwa! Zaślinione pyszczki maluchów, choć zabawne, nie budzą we mnie praktycznie żadnych uczuć. Pewnie nie obudzą.

ale to ze czyjes dzieci Cie nie wzruszaja nie znaczy ze Twoje tez nie bedzie! ja tez nie lubie jak dzieci z brudnymi buziami i raczkami (bo dopiero co zjadly) chca sie przytulic (a pracuje w przedszkolu wiec sie to zdarza) ale to nie znaczy ze moje dziecko tez mnie bedzie tym denerwowac i wiem o tym ze tak bedzie mimo ze jeszcze dziecka nie mam...

co do staran pt. "nie ma seksu bo nie mam dni plodnych" tez uwazam za bezsensowne!
memka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-05, 18:56   #153
Melliana
Rozeznanie
 
Avatar Melliana
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 802
Dot.: Czy czujecie presję posiadania dzieci?

Cytat:
Napisane przez memka87 Pokaż wiadomość
ale to ze czyjes dzieci Cie nie wzruszaja nie znaczy ze Twoje tez nie bedzie! ja tez nie lubie jak dzieci z brudnymi buziami i raczkami (bo dopiero co zjadly) chca sie przytulic (a pracuje w przedszkolu wiec sie to zdarza) ale to nie znaczy ze moje dziecko tez mnie bedzie tym denerwowac i wiem o tym ze tak bedzie mimo ze jeszcze dziecka nie mam...
no mam nadzieję, że moje będzie... tylko nie mam woli tego sprawdzać
Melliana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-05, 19:10   #154
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Czy czujecie presję posiadania dzieci?

Melliana, na pewno będzie bo swoje dziecko traktuje się zupełnie inaczej niż cudze.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-05, 21:01   #155
Melliana
Rozeznanie
 
Avatar Melliana
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 802
Dot.: Czy czujecie presję posiadania dzieci?

Dzięki, Taverney na pewno macie rację, Kobietki... uff, jak dobrze porozmawiać z kimś tak normalnie, swobodnie, spokojnie... jak słucham niektórych koleżanek, z którymi przyszło mi od czasu do czasu współpracować, to otwieram szeroko oczy ze zdumienia...
popieram Elsi - to naprawdę dyskusja na poziomie
Melliana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-05, 21:06   #156
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Czy czujecie presję posiadania dzieci?

Cytat:
Napisane przez Melliana Pokaż wiadomość
... jak słucham niektórych koleżanek, z którymi przyszło mi od czasu do czasu współpracować, to otwieram szeroko oczy ze zdumienia...
taa... nie ma co słuchać niemądrych rad i komentarzy, mnie też czasem głowa bolała od różnych tekstów koleżanek z pracy. Całe szczęście że zmieniłam pracę i współpracowników na bardziej życiowych i normalnych.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-05, 21:13   #157
malin30
Zakorzenienie
 
Avatar malin30
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 7 926
GG do malin30
Dot.: Czy czujecie presję posiadania dzieci?

Taaa... Koleżanki zawsze wiedzą najlepiej, co jest dla ciebie dobre
malin30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-05, 21:22   #158
Gothic_Daisy
Zakorzenienie
 
Avatar Gothic_Daisy
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 485
Dot.: Czy czujecie presję posiadania dzieci?

Jak dobrze, że nie mam koleżanek w pracy
To się nazywa plus samodzielnej roboty

Moim zdaniem wiele problemów kobiet wynika własnie z tego, że zbytnio słuchają rad i pseudorad psiapsiółek, koleżanek, dobrych dusz, a zbyt mało samych siebie
__________________
Gothic_Daisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-05, 21:23   #159
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Czy czujecie presję posiadania dzieci?

Cytat:
Napisane przez Gothic_Daisy Pokaż wiadomość
Moim zdaniem wiele problemów kobiet wynika własnie z tego, że zbytnio słuchają rad i pseudorad psiapsiółek, koleżanek, dobrych dusz, a zbyt mało samych siebie
nikt Ci tak nie doradzi, jak pani Jadźka z kadr
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-05, 21:30   #160
Melliana
Rozeznanie
 
Avatar Melliana
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 802
Dot.: Czy czujecie presję posiadania dzieci?

taaa... a Jadźka z kadr jest szczególnie zainteresowana życiem prywatnym innych, bo w jej własnym niewiele się dzieje...

postanowiłam sobie już dobrych parę lat temu, że na tematy prywatne w pracy nie dyskutuję (ha ha, wyobraźcie sobie te wszystkie domysły i plotki, naprawdę mam czasami niezłą zabawę) - zdarzyło mi się, że osoba, z którą łączą mnie co najwyżej grzecznościowe wymiany zdań o pogodzie, pytała o baaaaardzo osobiste sprawy... ja o takich dyskutuję wyłącznie z przyjaciółmi...

Ale cóż - babska firma, brak normalnych relacji między ludźmi - niektóre nie lubią innej koleżanki za to, że ma ładną torebkę albo nowe buty
Melliana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-05, 21:34   #161
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Czy czujecie presję posiadania dzieci?

Melliana, dobry pomysł z tym odcinaniem się od osobistych tematów w pracy.
Ja czasem miałam w starej pracy wrażenie, że siedzą sobie takie Jadźki jak kury na grzędzie i interesują się życiem całego wydziału, jakby własnego nie miały...
uff... jak dobrze, że nie pracuję już w takiej gęstej atmosferze... wystarczyło, że do swojego szefa powiedziałam przy jednej po imieniu, a już na drugi dzień były ploty że huczało...brr
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-05, 21:57   #162
Melliana
Rozeznanie
 
Avatar Melliana
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 802
Dot.: Czy czujecie presję posiadania dzieci?

Taverney, znam doskonale atmosferkę, o której piszesz. Żal mi czasami takich Jadziek, które po prostu... nie mają nic ciekawszego do opowiadania sobie wzajemnie, jak to, ze nasza sekretarka wprowadziła się do chłopaka, tamta przyszła w tunice, to na pewno jest w ciąży, a tamten na sto procent zdradza żonę, bo był wczoraj z jakąś dziewczyną na piwie
I to własnie te Jadźki dyskutują (nie nie, broń boże do mnie bezpośrednio), że posiadanie dzieci TO OBOWIĄZEK, TO jest nawet WSKAZANE ze względów zdrowotnych itp. Gorzej, jak zapytasz, jakie konkretnie względy zdrowotne

Co najzabawniejsze - większość Jadziek ma dzieci z wpadek, przymusowe śluby i nieudane małżeństwa/rozwody za sobą. I toczą zacięte dysputy i traktaty wygłaszają, jakie to te chłopy wredne, a dzieciaki straszne, bo po ciąży pojawił się cellulit...

Ogromny dystans i poczucie humoru oraz absolutny zakaz wewnętrzny dyskutowania na podobne tematy ratuje mi czasami życie
Melliana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-05, 22:14   #163
marika22
Rozeznanie
 
Avatar marika22
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 531
Dot.: Czy czujecie presję posiadania dzieci?

Odkąd pamiętam nigdy nie chciałam mieć dzieci i tak jest do dzisiaj. Mój partner też nie chce, więc w tej kwestii dogadujemy się świetnie.
Kiedyś w pracy dziewczyny zaczęły się nade mną użalać jak im powiedziałam, inna zaczęła mnie straszyć, że potem może być za późno więc lepiej już teraz, bla bla bla.... MASAKRA
A mi z tym dobrze, że nie mam i nie chcę mieć
marika22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-14, 13:49   #164
Pysia pl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 81
Dot.: Czy czujecie presję posiadania dzieci?

Cytat:
Napisane przez marika22 Pokaż wiadomość
Odkąd pamiętam nigdy nie chciałam mieć dzieci i tak jest do dzisiaj. Mój partner też nie chce, więc w tej kwestii dogadujemy się świetnie.
Kiedyś w pracy dziewczyny zaczęły się nade mną użalać jak im powiedziałam, inna zaczęła mnie straszyć, że potem może być za późno więc lepiej już teraz, bla bla bla.... MASAKRA
A mi z tym dobrze, że nie mam i nie chcę mieć
Mam podobnie. Choć może nie na stałe. Może kiedyś w końcu samo jajkoś wyjdzie a jak wyjdzie to i będzie
Ale ogólnie jeszcze jakoś nie odczuwam tego rodzaju potrzeby.
Czuje presję że nie majmy dzieci ale czuje też presję bezrobocia. Nacisk ogromny. Szpilki między żebra wiecie o co chodzi
A dziecko i praca chyba razem nie możliwe, najlepiej być supermamą i urodzić w pracy tyrać za dwóch gotowac obiadki i jeszcze dorabiać gdzieś między praniem pieluszek a godzinami w pracy. Wtedy byłoby ok?
uhhh jestem zła..
Pysia pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-07, 19:00   #165
Melliana
Rozeznanie
 
Avatar Melliana
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 802
Dot.: Czy czujecie presję posiadania dzieci?

Cytat:
Napisane przez Pysia pl Pokaż wiadomość
A dziecko i praca chyba razem nie możliwe, najlepiej być supermamą i urodzić w pracy tyrać za dwóch gotowac obiadki i jeszcze dorabiać gdzieś między praniem pieluszek a godzinami w pracy.
sądzę, że mimo wszystko da się to pogodzić. Tyle kobiet to robi...
Melliana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-07, 19:02   #166
Melliana
Rozeznanie
 
Avatar Melliana
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 802
Dot.: Czy czujecie presję posiadania dzieci?

...

Edytowane przez Melliana
Czas edycji: 2008-05-07 o 19:03 Powód: post pod postem
Melliana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-13, 10:55   #167
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Czy czujecie presję posiadania dzieci?

Ja niestety czuję presję posiadania dzieci. Choć jestem 2 lata po ślubie i własnie zaczęliśmy się z mężem starać o dziecko nikt o tym nie wie. Przez całe 2 lata słysząłam non stop od teściowej, że niedługo będe za stara na dzieci (obecnie mam 25 lat) i że ona chce być babcią.
Strasznie to irytujące.
W rodzinie ejsteśmy ewenementem - nie mieliśmy wpadki. Nawet chodzą po rodzinie tż plotki na mój temat, że nie mogę mieć dzieci! Zresztą..pisałam o tym w innym wątku.

Strasznie mie wkurza to gadanie. Aż mi się przez nie odechciewa mieć dzieci...
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-13, 13:25   #168
AneczkaKoziol
Raczkowanie
 
Avatar AneczkaKoziol
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 213
Dot.: Czy czujecie presję posiadania dzieci?

Heh - trochę pocieszające bo zaczęła mnie nagle przytłaczać myśl wszechogarniającej mody na dzieci. Takie jedno wielkie babe-boom. Nie chodzi o to że nie chce mieć dzieci ale taka mania mnie przeraża. Jeszcze do ślubu niecałe 2 miesiące, ale mieszkamy już długo i raczej wszyscy byli zdziwieni że go bierzemy bo bardziej się od nas wiadomości o dziecku spodziewali ponieważ jak stare małżeństwo się zachowujemy . Chociaż mój przyszły teściu ustalił że jeśli będziemy mieli dzieci (a mamy je mieć kiedy on sobie zażyczy bo gotowy będzie by zostać dziadkiem - teraz nie czuje się dziadkiem i mamy wbrew jego woli nim go nie czynić) to ma mieć na imię Jowita (dziewczyna) lub chłopiec Witold - oczywiście na jego cześć. Dlatego dodatkowo nie chce mieć na razie dzieci - przeraża mnie myśl kolejnej awantury że damy inaczej na imię (bo dla świętego spokoju przytaknęliśmy na to) a nam te imiona wyjątkowo sie nie podobają.

Tak czy inaczej najchętniej to ja bym wpadła - jakbym miała planować to wiem że nigdy ono sie nie urodzi. Zawsze znajdę jakieś na tyle ważne "ale" by odkładać do dalej a aż takiej przerażającej potrzeby nie odczuwam (wiem że młoda jestem jeszcze i czas mam ale w mojej rodzinie to dziewczyny od pokoleń rodziły przed 20tką więc dla nich jestem już stara :P). Tylko to jest wyjątkowo trudne ze względu na to że biorę tabletki.
__________________
Informujemy że powyższy post jest wynikiem przemyśleń i samopoczucia w danym dniu i nie może być brana pod uwagę w innym terminie niż w chwili pisania.

_____________________
Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

Moja biżuteria
No i strona

AneczkaKoziol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-26, 14:09   #169
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Czy czujecie presję posiadania dzieci?

Cytat:
Napisane przez memka87 Pokaż wiadomość
ale to ze czyjes dzieci Cie nie wzruszaja nie znaczy ze Twoje tez nie bedzie! ja tez nie lubie jak dzieci z brudnymi buziami i raczkami (bo dopiero co zjadly) chca sie przytulic (a pracuje w przedszkolu wiec sie to zdarza) ale to nie znaczy ze moje dziecko tez mnie bedzie tym denerwowac i wiem o tym ze tak bedzie mimo ze jeszcze dziecka nie mam...
Ale wydaje mi się, że zachodzenie w ciążę, aby sprawdzić, czy będzie, czy nie... jest daleko posuniętym eksperymentem
Cytat:
Napisane przez AneczkaKoziol Pokaż wiadomość
Dlatego dodatkowo nie chce mieć na razie dzieci - przeraża mnie myśl kolejnej awantury że damy inaczej na imię (bo dla świętego spokoju przytaknęliśmy na to) a nam te imiona wyjątkowo sie nie podobają.

Tak czy inaczej najchętniej to ja bym wpadła - jakbym miała planować to wiem że nigdy ono sie nie urodzi. Zawsze znajdę jakieś na tyle ważne "ale" by odkładać do dalej a aż takiej przerażającej potrzeby nie odczuwam (wiem że młoda jestem jeszcze i czas mam ale w mojej rodzinie to dziewczyny od pokoleń rodziły przed 20tką więc dla nich jestem już stara :P). Tylko to jest wyjątkowo trudne ze względu na to że biorę tabletki.
To Ty chcesz dziecko, czy dziecka nie chcesz? Bo ja ostyatecznie nie zrozumiałam
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-26, 15:20   #170
Melliana
Rozeznanie
 
Avatar Melliana
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 802
Dot.: Czy czujecie presję posiadania dzieci?

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Ale wydaje mi się, że zachodzenie w ciążę, aby sprawdzić, czy będzie, czy nie... jest daleko posuniętym eksperymentem

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
To Ty chcesz dziecko, czy dziecka nie chcesz? Bo ja ostyatecznie nie zrozumiałam
Pewnie, że chcę!

Edytowane przez Melliana
Czas edycji: 2012-10-03 o 12:29
Melliana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-26, 20:32   #171
dzasta110
Wtajemniczenie
 
Avatar dzasta110
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 2 709
Dot.: Czy czujecie presję posiadania dzieci?

witam Was dziewczyny, pozwólcie, że się troszkę wygadam u Was, bo mam już serdecznie dość tej presji...
ciągle tylko słyszymy kiedy i kiedy (zaznaczę, że ślub dopiero w sierpniu) ludzie to chyba myślą, że dwoje ludzi to już "maszynki do robienia dzieci"
mój TŻ ma 27 lat, ja 23 i nie czuję jeszcze potrzeby posiadania dziecka "bo tak wypada"... zamierzam jeszcze trochę postudiować i pożyć we dwoje jako małżeństwo
fakt faktem, że jakby już się przytrafiła sytuacja że byłaby ta "fasolka" to wilekiej tragedii by nie było, ale póki co to jestem narazie na "nie"
dlaczego ludzie są tacy, że chcą układać za kogoś życie ja nikomu nie mówiłam, że już pora czy jeszcze nie pora
jeszcze kilka takich "dobrych rad" i nie ręczę za siebie
już mi chyba troszkę lepiej, aż się zdenerwowałam
__________________
"Małżeństwo to diament szlifowany całe życie"

"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"
dzasta110 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-27, 07:35   #172
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Czy czujecie presję posiadania dzieci?

Cytat:
Napisane przez Melliana Pokaż wiadomość
pewnie wolałaby "z zaskoczenia" - bez zbyt głebokiego zastanawiania się i rozważania za i przeciw, po prostu oko w oko z faktem? o to chodzi?
Tak, bo świadomie podjąć decyzję i powiedzieć sobie - chcę i będę się starać jest ciężko, a jak się wpadnie to niech już będzie, przecież własne kochać będę
Cytat:
Napisane przez dzasta110 Pokaż wiadomość
witam Was dziewczyny, pozwólcie, że się troszkę wygadam u Was, bo mam już serdecznie dość tej presji...
ciągle tylko słyszymy kiedy i kiedy (zaznaczę, że ślub dopiero w sierpniu) ludzie to chyba myślą, że dwoje ludzi to już "maszynki do robienia dzieci"
mój TŻ ma 27 lat, ja 23 i nie czuję jeszcze potrzeby posiadania dziecka "bo tak wypada"... zamierzam jeszcze trochę postudiować i pożyć we dwoje jako małżeństwo
fakt faktem, że jakby już się przytrafiła sytuacja że byłaby ta "fasolka" to wilekiej tragedii by nie było, ale póki co to jestem narazie na "nie"
dlaczego ludzie są tacy, że chcą układać za kogoś życie ja nikomu nie mówiłam, że już pora czy jeszcze nie pora
jeszcze kilka takich "dobrych rad" i nie ręczę za siebie
już mi chyba troszkę lepiej, aż się zdenerwowałam
współczuję Ci bardzo... Ja na szczęście nigdy nie miałam i podejrzewam, że miec takich sytuacji nie będę - moja mama powiedziała mi, żebyśmy tak długo nie mieli dzieci, jak tylko można i abyśmy nacieszyli się sobą...
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-27, 08:05   #173
Melliana
Rozeznanie
 
Avatar Melliana
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 802
Dot.: Czy czujecie presję posiadania dzieci?

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Tak, bo świadomie podjąć decyzję i powiedzieć sobie - chcę i będę się starać jest ciężko, a jak się wpadnie to niech już będzie, przecież własne kochać będę
otoż to. Jestem przekonana, że u mnie nigdy nie będzie "chcemy i zaczynamy się starać" - bo zawsze jest COŚ, co jeszcze warto byłoby skończyć, zanim się zacznie żyć w triadzie

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
współczuję Ci bardzo... Ja na szczęście nigdy nie miałam i podejrzewam, że miec takich sytuacji nie będę - moja mama powiedziała mi, żebyśmy tak długo nie mieli dzieci, jak tylko można i abyśmy nacieszyli się sobą...
ja też słyszałam od mamy, żeby się z niczym nie spieszyć... I chętnie to realizuję - nie pojawiła się (i chyba już się nie pojawi, swoje lata mam) potrzeba powiększenia grona "nacieszających się" sobą osób
Melliana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-27, 09:12   #174
dzasta110
Wtajemniczenie
 
Avatar dzasta110
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 2 709
Dot.: Czy czujecie presję posiadania dzieci?

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
współczuję Ci bardzo... Ja na szczęście nigdy nie miałam i podejrzewam, że miec takich sytuacji nie będę - moja mama powiedziała mi, żebyśmy tak długo nie mieli dzieci, jak tylko można i abyśmy nacieszyli się sobą...
moja mama akurat to nic się nie odzywa w tych sprawach, na szczęście nie wszyscy tak myślą
dzięki hihi, samo wyrzucenie tego z siebie troszkę pomogło
__________________
"Małżeństwo to diament szlifowany całe życie"

"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"
dzasta110 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-27, 09:25   #175
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Czy czujecie presję posiadania dzieci?

Cytat:
Napisane przez Melliana Pokaż wiadomość
otoż to. Jestem przekonana, że u mnie nigdy nie będzie "chcemy i zaczynamy się starać" - bo zawsze jest COŚ, co jeszcze warto byłoby skończyć, zanim się zacznie żyć w triadzie
To zależy od podejścia, światopoglądu, priorytetów, bo u niektórych nie ma NIC, co byłoby ważniejsze od dzieci - znajome małżeństwo 4 lata jeździło po klinikach i niemalże całe swoje życie w tym okresie podporządkowali "zachodzeniu w ciążę"
Cytat:
Napisane przez Melliana Pokaż wiadomość
ja też słyszałam od mamy, żeby się z niczym nie spieszyć... I chętnie to realizuję - nie pojawiła się (i chyba już się nie pojawi, swoje lata mam) potrzeba powiększenia grona "nacieszających się" sobą osób
A co znaczy swoje lata?
Cytat:
Napisane przez dzasta110 Pokaż wiadomość
moja mama akurat to nic się nie odzywa w tych sprawach, na szczęście nie wszyscy tak myślą
dzięki hihi, samo wyrzucenie tego z siebie troszkę pomogło
A mogę zapytać bezczelnie... kto się odzywa w takim razie?
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-27, 09:39   #176
Melliana
Rozeznanie
 
Avatar Melliana
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 802
Dot.: Czy czujecie presję posiadania dzieci?

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
To zależy od podejścia, światopoglądu, priorytetów, bo u niektórych nie ma NIC, co byłoby ważniejsze od dzieci - znajome małżeństwo 4 lata jeździło po klinikach i niemalże całe swoje życie w tym okresie podporządkowali "zachodzeniu w ciążę"
nie, że COŚ, nie, że nowy odkurzacz czy auto, nie w tę stronę


Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
A co znaczy swoje lata?
28 ukończone niecały miesiąc temu

Edytowane przez Melliana
Czas edycji: 2012-10-03 o 12:29
Melliana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-27, 09:42   #177
dzasta110
Wtajemniczenie
 
Avatar dzasta110
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 2 709
Dot.: Czy czujecie presję posiadania dzieci?

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
A mogę zapytać bezczelnie... kto się odzywa w takim razie?
a dlaczego bezczelnie??
nie mam przecież co ukrywać, najgorzej to:
jakieś tam ciocie i wujkowie z naszych rodzin coś tam napominają jak im się temat wkręci

moja mama akurat nic się nie wypowiada, bo wie, że chcę dalej iść na studia(uzupełniające mgr) i ona też by tego chciała
__________________
"Małżeństwo to diament szlifowany całe życie"

"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"

Edytowane przez dzasta110
Czas edycji: 2008-05-27 o 10:18
dzasta110 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-27, 09:59   #178
malin30
Zakorzenienie
 
Avatar malin30
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 7 926
GG do malin30
Dot.: Czy czujecie presję posiadania dzieci?

Cytat:
Napisane przez dzasta110 Pokaż wiadomość
mój TŻ ma 27 lat, ja 23 i nie czuję jeszcze potrzeby posiadania dziecka "bo tak wypada"... zamierzam jeszcze trochę postudiować i pożyć we dwoje jako małżeństwo
fakt faktem, że jakby już się przytrafiła sytuacja że byłaby ta "fasolka" to wilekiej tragedii by nie było, ale póki co to jestem narazie na "nie"
Jesteś jeszcze młodziutka i masz prawo do życia we dwójkę. Gdzie napisano, że nie wypada tak żyć? Denerwujące jest gadanie najpierw o narzeczeństwie i ślubie, bo wszyscy rówieśnicy dookoła już są dawno po, potem zaś o dziecku, bo też wszyscy już mają przynajmniej jedno. Ja za prawie miesiąc skończę 32 lata, a dopiero w zeszłym roku wyszłam za mąż. O dziecku myślimy - ale dopiero w przyszłym roku. No ale niektórzy muszą pogadać, że mój zegar biologiczny tyka (ciotka to już na weselu pytała, czy przypadkiem nie noszę już pod sercem fasolki).
malin30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-27, 09:59   #179
j.kwiatek
Raczkowanie
 
Avatar j.kwiatek
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Siedlce
Wiadomości: 241
Dot.: Czy czujecie presję posiadania dzieci?

Witajcie Dziewczyny. Pozwólcie, że opowiem wam jak to było ze mną. Zaznaczam - to nie jest żadna niezwykła historia. Mam 29 lat, świetnego Męża od prawie 10 miesięcy. Od 7 tyg. jestem w ciąży. I jestem bardzo szczęśliwa.
Nigdy nie czułam presji posiadania dzieci, w nosie mam to, co myślą różne ciocie i babcie na ten temat. Nigdy też nie mówiłam, że nie chcę, że absolutnie itd. Po prostu o tym nie myślałam, ja w roli mamy to była jakaś abstrakcja. Tak samo jak ja w roli panny młodej. Poza tym od małych dzieci wolę małe koty - tak jest nadal.... ale od cudzych dzieci
Cudze mnie nie rozczulają, raczej denerwują. Ale o własnym myślę już zupełnie inaczej.
Rozśmieszało mnie, gdy różne ciężarne koleżanki ekscytowały sie widokiem swojego dziecka na USG. Dopóki nie zobaczyłam na tymże USG jak bije serce mojego dziecka.
Ta ciąża nie byłą tak do końca planowana, bo mój Mąż miał problemy z płodnością. Było zaskoczenie ale miłe. Pomyśleliśmy - OK tak wyszło i jest super, traktowaliśmy tę sytuację dość zwyczajnie. Nie było łez szczęścia, czerwonych róż i innych bzdetów. Ktoś patrząc na nas z boku pomyślał by, że lekko to traktujemy. Jednak, gdy kilka dni temu zaczęłam krwawić, omal nie oszaleliśmy ze strachu.
Teraz czuję, jak zmienia sie nasze podejście do Malucha. Nie przeraża mnie perspektywa leżenia, później prania pieluch itd. itp.
Zabawne, że taki 11 mm zlepek komórek, z którego dopiero powstanie człowiek, może zmienić spojrzenie na resztę życia.
Rozumiem pary, które nie chca mieć dzieci. Znam takich sporo. Nie widzę w tym nic niezwykłego.
Presja partnera, rodziny nie powinna być motywem do założenia rodziny, ślubu....na to trzeba się zdecydować samemu. Bo to my bedziemy ciągnąć ten wózek a nie ciocia Wiesia
Pozdrawiam serdecznie wszystkie Mężatki i nie tylko życzę samodzielnych, dobrze przemyślanych decyzji, najlepiej po licznych "konsultacjach" z partnerem.
Mam nadzieję, że nie zanudziłam
__________________
jako żona
http://www.suwaczek.pl/cache/782136106b.png

potomstwo
http://www.suwaczek.pl/cache/910a97e1f6.png[/url]

http://www.karolina_pietrzak.eco m.com.pl/p5_jak_pomoc.html 1% dla Karolinki

W dyskusji nie zniżaj się do poziomu idioty, bo pokona cię doświadczeniem
j.kwiatek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-27, 10:01   #180
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Czy czujecie presję posiadania dzieci?

Cytat:
Napisane przez Melliana Pokaż wiadomość
nie, że COŚ, nie, że nowy odkurzacz czy auto, nie w tę stronę Ale: nie ma takiej potrzeby po prostu, nie czuję tego, wystarcza mi diada . Mam do urządzenia jeden pokój i myślę o tym, żeby zrobić tam biblioteczkę, a nie pokoik dziecięcy. Planuję wakacje na wrzesień, potem na następny rok, daleko, hen hen za morza - nie myślę, że nie powinnam wyjeżdżać, bo a nuż będę w ciąży a długie loty szkodzą. Itp., itd. po prostu nie jestem w stanie planować dzieci - może to smutne, ale póki co nie widzę dla nich miejsca.
pisząc coś nie mialam na myśli rzeczy, tylko własnie wakacje, szalony wypad na łódki, czy inna tego typu sprawę

Ja dobrze rozumiem co masz na myśli mówiąc, że nie widzisz dla dzieci miejsca w swoim obecnym życiu.
Cytat:
Napisane przez dzasta110 Pokaż wiadomość
a dlaczego bezczelnie??
nie mam przecież co ukrywać, najgorzej to:
- siostra cioteczna ze swoim mężem (mają 26 i 27 lat - dwoje dzieci)
- rodzice TŻ (są już pod 60-tką i mają jednego wnuka)
- szwagier (żonaty od września, dziecko w drodze)
- znajomi (mają po 25 lat, dziecko ponad pół roku)
to są Ci co słyszałam już "kilka" razy
no i jakieś tam ciocie i wujkowie z naszych rodzin coś tam napominają jak im się temat wkręci

moja mama akurat nic się nie wypowiada, bo wie, że chcę dalej iść na studia(uzupełniające mgr) i ona też by tego chciała
eeee... olej, a jak nie pomoże, to powiedz coś, co sprawi, że sie odczepią... że masz ciekawsze plany niz siedzenie w pieluchach, że wolisz się rozwijać a nie niańczyć dziecko itd
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-10 13:33:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:15.