Mamuśki Marcóweczki 2021 :) - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-07-06, 13:14   #121
lupinka
Zadomowienie
 
Avatar lupinka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 125
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez kaewso Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny Mam taką zagwozdkę i mam nadzieję, że mi doradzicie. Będę chodzić do ginekologa prywatnie i też do LuxMed, żeby nie płacić dodatkowo za badania krwi itp. Prywatny gin polecił mi, żebym USG zrobiła za 3 tyg (będę wtedy w 8 tyg). I teraz się zastanawiam, czy z tym badaniem iść do LuxMed (żeby nie robić dwa razy tego samego)? Druga opcja to zrobienie usg w dwóch miejscach, ale nie wiem czy jest w ogóle sens dublować te badania...


To trzymam kciuki za przedłużenie umowy! Nie wiem jak u Ciebie w firmie, ale w większości moich poprzednich nie czekali do końca okresu próbnego tylko przedłużali 2 tygodnie albo miesiąc wcześniej.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tez myśle, żeby nie dublować w tym samym czasie, ja idę teraz w piątek prywatnie przed wyjazdem nad morze, (troszkę za wcześnie ale dla swojego świetego spokoju tak wole), a potem dopiero w kolejny poniedziałek z pakietu medycznego i tam dopiero chce założyć kartę ciąży

Cytat:
Napisane przez PaniAuto Pokaż wiadomość
Dziś pierwszy dzień pracy po tygodniowym urlopie. Pierwszy raz odkąd wiem że jestem w ciąży. Dziwnie się tak pracuje czekam do wizyty u lekarza żeby poinformować szefa żeby nie planował mnie na żadne dalsze projekty. Chcę pracować tak długo jak się da ale jak będą jakiekolwiek problemy nie m zamiaru przekładać prace nad zdrowie czy samopoczucie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A gdzie pracujesz?

Cytat:
Napisane przez An Angel Pokaż wiadomość
Zaczęliśmy oglądać i nam się spodobało, dziekuje! Przerosła ale to nic nie znaczy jeszcze.
Ja też straciłam poprzednią w 7 tygodniu, dlatego właśnie się do niego zbliżam i też jestem bardzo sceptyczna. Co ma być to będzie. Organizm przy wczesnych poronieniach wie co robi.

Na razie cieszmy się z objawów

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No dla mnie zawsze to tak małymi kroczkami do przodu, test, drugi, beta, druga, potem pierwsze usg, drugie, prenatalne itd. Od punktu do punktu, wyczekiwanie ale i stres ale i nadzieja, chce być dobrej myśli

Póki co dzisiaj robiłam druga betę, 6 dni temu było 225 dzisiaj 2274 wiec mam nadzieje, ze to dobrze


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
The most courageous act is still to think for yourself. Aloud.
______________________
&
lupinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-06, 13:55   #122
AnnLady
Zakorzenienie
 
Avatar AnnLady
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: miasto
Wiadomości: 11 928
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez lupinka Pokaż wiadomość
Tez myśle, żeby nie dublować w tym samym czasie, ja idę teraz w piątek prywatnie przed wyjazdem nad morze, (troszkę za wcześnie ale dla swojego świetego spokoju tak wole), a potem dopiero w kolejny poniedziałek z pakietu medycznego i tam dopiero chce założyć kartę ciąży



A gdzie pracujesz?



No dla mnie zawsze to tak małymi kroczkami do przodu, test, drugi, beta, druga, potem pierwsze usg, drugie, prenatalne itd. Od punktu do punktu, wyczekiwanie ale i stres ale i nadzieja, chce być dobrej myśli

Póki co dzisiaj robiłam druga betę, 6 dni temu było 225 dzisiaj 2274 wiec mam nadzieje, ze to dobrze


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Betę powinno się powtórzyć albo po 48 h albo po 72 h wtedy ma to największy sens, z tego co mi wiadomo.
Są kalkulatory i tam można sprawdzić przyrost.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
AnnLady jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-06, 14:27   #123
lupinka
Zadomowienie
 
Avatar lupinka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 125
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez AnnLady Pokaż wiadomość
Betę powinno się powtórzyć albo po 48 h albo po 72 h wtedy ma to największy sens, z tego co mi wiadomo.
Są kalkulatory i tam można sprawdzić przyrost.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Tak, ale można zrobić tez z większym odstępem czasu, tendencja powinna być jednak ta sama w tych pierwszych tygodniach.

Tzn. czytałam ze niektórzy lekarze każą robić a niektórzy w ogóle uważają to za zbytek i zalecają czekać aż na usg po prostu będzie coś widać


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
The most courageous act is still to think for yourself. Aloud.
______________________
&
lupinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-06, 14:33   #124
Mylukier
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 490
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Hejka, można dołączyć ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mylukier jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-06, 17:12   #125
An Angel
Rozeznanie
 
Avatar An Angel
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 528
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez Mylukier Pokaż wiadomość
Hejka, można dołączyć ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pewnie, opowiadaj!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
An Angel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-06, 18:57   #126
kaewso
Rozeznanie
 
Avatar kaewso
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 576
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Dzięki dziewczyny właśnie tak mi się wydawało, że dublowanie usg nie ma sensu. Zrobię jedno i z nim pójdę do obydwóch lekarzy.

Czy dokształcacie się jakoś w temacie ciąży i macierzyństwa? Polecicie jakieś książki albo inne źródła wiedzy? Ostatnio w reklamach sponsorowanych wyświetliła mi się seria "mamy mamom" i zastanawiam się nad kupnem.
Cytat:
Napisane przez Mylukier Pokaż wiadomość
Hejka, można dołączyć ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hej, jasne! Zapraszamy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kaewso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-06, 19:56   #127
AnnLady
Zakorzenienie
 
Avatar AnnLady
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: miasto
Wiadomości: 11 928
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez kaewso Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny właśnie tak mi się wydawało, że dublowanie usg nie ma sensu. Zrobię jedno i z nim pójdę do obydwóch lekarzy.

Czy dokształcacie się jakoś w temacie ciąży i macierzyństwa? Polecicie jakieś książki albo inne źródła wiedzy? Ostatnio w reklamach sponsorowanych wyświetliła mi się seria "mamy mamom" i zastanawiam się nad kupnem. Hej, jasne! Zapraszamy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja w poprzedniej ciąży kupiłam W oczekiwaniu na dziecko i Pierwszy rok z życia dziecka.
Obie pozycje bardzo polecam.
Jeśli ktoś chce karmić piersią to jeszcze warto przeczytać Po prostu piersią.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 19:56 ---------- Poprzedni post napisano o 19:55 ----------

Cytat:
Napisane przez Mylukier Pokaż wiadomość
Hejka, można dołączyć ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zapraszamy

Na kiedy wypada Ci TP?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
AnnLady jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-07-06, 20:08   #128
Mylukier
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 490
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez An Angel Pokaż wiadomość
Pewnie, opowiadaj!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam 26lat, 6miesięcznego synka i dzisiaj zobaczyłam dwie kreski. Ogólnie jestem w szoku bo nie planowaliśmy, cały weekend nieźle imprezowaliśmy bo było nasze wesele... Kalkulator datę porodu wyliczył mi na 8.03

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mylukier jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-06, 20:47   #129
Persefonia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 871
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Hej to i ja zapytam nieśmiało czy można się przyłączyć

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Persefonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-07, 05:50   #130
PaniAuto
Rozeznanie
 
Avatar PaniAuto
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 885
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez Mylukier Pokaż wiadomość
Mam 26lat, 6miesięcznego synka i dzisiaj zobaczyłam dwie kreski. Ogólnie jestem w szoku bo nie planowaliśmy, cały weekend nieźle imprezowaliśmy bo było nasze wesele... Kalkulator datę porodu wyliczył mi na 8.03

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cześć i gratuluję
Cytat:
Napisane przez Persefonia Pokaż wiadomość
Hej to i ja zapytam nieśmiało czy można się przyłączyć

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Witamy opowiadaj

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
PaniAuto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-07, 05:54   #131
Persefonia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 871
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Jestem mamą już dwójki dzieci. 12 dni temu z mężem mieslimy wpadkę, dzień później zrobiłam test owulacyjny i wyszły kreski. W sobote 8 dni po teście wyszedl bladzioch na chińskim teście ciążowym na Nord teście biel. Wczoraj 10 dni po już różowe kreski na Nord teście o czułości 10 mlu wieczorem zrobiłam i też była kreseczka, inny test innej firmy. Dzisiaj rano Nord test i nova test który ma czułość 25 mlu i wszystkie pozytywne. W czwartek pójdę na betę, jestem jeszcze w sumie 3 dni przed @ więc wszystko jest możliwe. Ale wstępnie nastawiam się że 16 marca zostanę mama po raz trzeci na 24 lipca mam już umówiona wizytę u ginekologa.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Persefonia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-07, 06:07   #132
An Angel
Rozeznanie
 
Avatar An Angel
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 528
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez Mylukier Pokaż wiadomość
Mam 26lat, 6miesięcznego synka i dzisiaj zobaczyłam dwie kreski. Ogólnie jestem w szoku bo nie planowaliśmy, cały weekend nieźle imprezowaliśmy bo było nasze wesele... Kalkulator datę porodu wyliczył mi na 8.03

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale szybko drugie!!!
Gratuluję wesela!
Kurczę, fajnie tak mieć dwójkę w podobnym wieku.
Cytat:
Napisane przez Persefonia Pokaż wiadomość
Hej to i ja zapytam nieśmiało czy można się przyłączyć

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Witaj witaj
Cytat:
Napisane przez Persefonia Pokaż wiadomość
Jestem mamą już dwójki dzieci. 12 dni temu z mężem mieslimy wpadkę, dzień później zrobiłam test owulacyjny i wyszły kreski. W sobote 8 dni po teście wyszedl bladzioch na chińskim teście ciążowym na Nord teście biel. Wczoraj 10 dni po już różowe kreski na Nord teście o czułości 10 mlu wieczorem zrobiłam i też była kreseczka, inny test innej firmy. Dzisiaj rano Nord test i nova test który ma czułość 25 mlu i wszystkie pozytywne. W czwartek pójdę na betę, jestem jeszcze w sumie 3 dni przed @ więc wszystko jest możliwe. Ale wstępnie nastawiam się że 16 marca zostanę mama po raz trzeci na 24 lipca mam już umówiona wizytę u ginekologa.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Aaa, trzeci maluch! Wooow!
I już wizyta umowiona

Jak się czujecie dziewczyny?

Ann, przekonałaś mnie do wszystkich trzech, wszyscy je polecają.

Mi się dziś śniło, że urodziłam. Ale kiedy opiekowalam się jako Niania taka 1,5 roczna dziewczynką. I to była ona I czułam te uczucie, że nie mam pojęcia co robię. Że jakieś duże to dziecko, a pielęgniarka się na mnie darła, żebym ją już przystawiła, nawet coś czułam! Moja głowa jest niesamowita, codziennie ciążowe sny. Nawet kiedy staram się w dzień wcale o tym nie myśleć, to moja nieświadomość stale nad tym pracuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
An Angel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-07, 06:12   #133
Persefonia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 871
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez An Angel Pokaż wiadomość
Ale szybko drugie!!!
Gratuluję wesela!
Kurczę, fajnie tak mieć dwójkę w podobnym wieku.Witaj witaj Aaa, trzeci maluch! Wooow!
I już wizyta umowiona

Jak się czujecie dziewczyny?

Ann, przekonałaś mnie do wszystkich trzech, wszyscy je polecają.

Mi się dziś śniło, że urodziłam. Ale kiedy opiekowalam się jako Niania taka 1,5 roczna dziewczynką. I to była ona I czułam te uczucie, że nie mam pojęcia co robię. Że jakieś duże to dziecko, a pielęgniarka się na mnie darła, żebym ją już przystawiła, nawet coś czułam! Moja głowa jest niesamowita, codziennie ciążowe sny. Nawet kiedy staram się w dzień wcale o tym nie myśleć, to moja nieświadomość stale nad tym pracuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizytę umówiłam bo takie terminy będę wtedy 6+3tc więc akurat a nie daj Boże gdyby się ciąża nie utrzymała to też wizyta się przyda. Jak ja nie lubię ciążowych snów. Najgorzej jak śniło mi się że dziecko kopalo ale tak mocno że mu noga czy rękę z brzucha wystawala i mi przebijalo skórę po prostu kocham swoją głowę a co do dwójki w tym samym wieku, to nie zawsze tak fajnie, przy takiej różnicy to jest dużo pracy fizycznej oraz psychicznej.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Persefonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-07, 06:15   #134
An Angel
Rozeznanie
 
Avatar An Angel
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 528
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez Persefonia Pokaż wiadomość
Wizytę umówiłam bo takie terminy będę wtedy 6+3tc więc akurat a nie daj Boże gdyby się ciąża nie utrzymała to też wizyta się przyda. Jak ja nie lubię ciążowych snów. Najgorzej jak śniło mi się że dziecko kopalo ale tak mocno że mu noga czy rękę z brzucha wystawala i mi przebijalo skórę po prostu kocham swoją głowę a co do dwójki w tym samym wieku, to nie zawsze tak fajnie, przy takiej różnicy to jest dużo pracy fizycznej oraz psychicznej.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Teraz będę miała schizy z tym przebiciem brzucha
A co do wizyty to termin jest nawet ok. U mnie w 6+1 jeszcze nie było serducha, ale mam nadzieję że u Ciebie już będzie i nie będziesz się musiała martwić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
An Angel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-07, 06:18   #135
Persefonia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 871
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez An Angel Pokaż wiadomość
Teraz będę miała schizy z tym przebiciem brzucha
A co do wizyty to termin jest nawet ok. U mnie w 6+1 jeszcze nie było serducha, ale mam nadzieję że u Ciebie już będzie i nie będziesz się musiała martwić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też mam taką nadzieję ale patrząc na dwie poprzednie ciążę to marnie to widzę. Przy pierwszej byłam 6+3 i nie było a przy drugiej 6+5 i nie było wtedy to miałam stres. Ale ze pod koniec miesiąca wyjeżdżam na wakacje to chce iść, tym bardziej że mój doktor przyjmuje teraz tylko raz w tygodniu

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Persefonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-07, 06:33   #136
An Angel
Rozeznanie
 
Avatar An Angel
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 528
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez Persefonia Pokaż wiadomość
Też mam taką nadzieję ale patrząc na dwie poprzednie ciążę to marnie to widzę. Przy pierwszej byłam 6+3 i nie było a przy drugiej 6+5 i nie było wtedy to miałam stres. Ale ze pod koniec miesiąca wyjeżdżam na wakacje to chce iść, tym bardziej że mój doktor przyjmuje teraz tylko raz w tygodniu

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Mnie lekarz trochę zjechał ze przyszłam w 6+0 ale miałam plemienia i bóle brzucha. :/
Ja uważam, że lepiej sprawdzić niż żałować, że się nie sprawdziło, a jak gdzieś wyjeżdżasz, to już w ogóle na 100%.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
An Angel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-07, 06:49   #137
Mylukier
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 490
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez An Angel Pokaż wiadomość
Ale szybko drugie!!!
Gratuluję wesela!
Kurczę, fajnie tak mieć dwójkę w podobnym wieku.Witaj witaj Aaa, trzeci maluch! Wooow!
I już wizyta umowiona

Jak się czujecie dziewczyny?

Ann, przekonałaś mnie do wszystkich trzech, wszyscy je polecają.

Mi się dziś śniło, że urodziłam. Ale kiedy opiekowalam się jako Niania taka 1,5 roczna dziewczynką. I to była ona I czułam te uczucie, że nie mam pojęcia co robię. Że jakieś duże to dziecko, a pielęgniarka się na mnie darła, żebym ją już przystawiła, nawet coś czułam! Moja głowa jest niesamowita, codziennie ciążowe sny. Nawet kiedy staram się w dzień wcale o tym nie myśleć, to moja nieświadomość stale nad tym pracuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Póki co nie wyobrażam mieć sobie teraz drugiego... No, ale cóż stało się i będę musiała dać sobie radę . Będę miała dzieci z różnicą wieku 15mies.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mylukier jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-07, 06:50   #138
Persefonia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 871
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Jakbym mogła to już bym poszła bo panicznie boję się pozamacicznamej ciąży. Tak żeby chcoiaz sprawdzić czy pęcherzyk jest w odpowiednim miejscu

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 05:50 ---------- Poprzedni post napisano o 05:49 ----------

Cytat:
Napisane przez Mylukier Pokaż wiadomość
Póki co nie wyobrażam mieć sobie teraz drugiego... No, ale cóż stało się i będę musiała dać sobie radę . Będę miała dzieci z różnicą wieku 15mies.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też mam taką różnice między dziećmi

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Persefonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-07, 06:51   #139
An Angel
Rozeznanie
 
Avatar An Angel
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 528
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez Mylukier Pokaż wiadomość
Póki co nie wyobrażam mieć sobie teraz drugiego... No, ale cóż stało się i będę musiała dać sobie radę . Będę miała dzieci z różnicą wieku 15mies.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super, to odpieluchowywanie prawie razem
Cytat:
Napisane przez Persefonia Pokaż wiadomość
Jakbym mogła to już bym poszła bo panicznie boję się pozamacicznamej ciąży. Tak żeby chcoiaz sprawdzić czy pęcherzyk jest w odpowiednim miejscu

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Mój lekarz drwił, że pewnie przyszłam bo się naczytałam i pozamacicznej.

Lepiej sprawdzić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
An Angel jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-07, 07:22   #140
AnnLady
Zakorzenienie
 
Avatar AnnLady
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: miasto
Wiadomości: 11 928
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez An Angel Pokaż wiadomość
Mnie lekarz trochę zjechał ze przyszłam w 6+0 ale miałam plemienia i bóle brzucha. :/
Ja uważam, że lepiej sprawdzić niż żałować, że się nie sprawdziło, a jak gdzieś wyjeżdżasz, to już w ogóle na 100%.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też tak uważam, chociaż to też żadna gwarancja.
W poprzedniej ciąży przed wyjazdem na dwa dni na noc kabaretowa złożyło się że byłam u dwóch czy trzech lekarzy, bo oprócz tych moich dwóch prowadzących (prywatnie i na NFZ) doszły badania prenatalne u jeszcze kogoś innego. Każdy mówił że jest ok i mogę jechać. I co? Akurat tam miałam plamienie i latałam w niedzielę jak kot z pęcherzem aby mnie ktoś gdzieś przyjął. Wyzebralam USG w szpitalu, bo tam chcieli mnie na oddział położyć normalną drogą. A potem znalazłam prywatnego lekarza i mnie przyjęła w poniedziałek przed powrotem do domu ponad 200 km. Bo nie wiedziałam co mam robić
Wszystko ok się okazało. Ale tyle stresu że szok.
Cytat:
Napisane przez Mylukier Pokaż wiadomość
Póki co nie wyobrażam mieć sobie teraz drugiego... No, ale cóż stało się i będę musiała dać sobie radę . Będę miała dzieci z różnicą wieku 15mies.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja przy tym swoim łobuzie bym chyba oszalała
U mnie wyjdzie dwa lata i dwa miesiące różnicy. Mam nadzieję, że dam radę

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
AnnLady jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-07, 07:44   #141
lupinka
Zadomowienie
 
Avatar lupinka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 125
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez AnnLady Pokaż wiadomość
Ja w poprzedniej ciąży kupiłam W oczekiwaniu na dziecko i Pierwszy rok z życia dziecka.
Obie pozycje bardzo polecam.
Jeśli ktoś chce karmić piersią to jeszcze warto przeczytać Po prostu piersią.
Tez polecam wszystkie trzy, chociaż „Pierwszy rok” nie zdążyłam przeczytać a „Po prostu piersią” żałowałam ze nie przeczytałam przed porodem, może uniknęłabym niektórych początkowych trudności z kp. Z polecanych pozycji miałam jeszcze „Jak nauczyć dziecko spać”.

Cytat:
Napisane przez AnnLady Pokaż wiadomość
U mnie wyjdzie dwa lata i dwa miesiące różnicy. Mam nadzieję, że dam radę

U mnie będzie równe 2,5 roku różnicy i z jednej strony myśle, ze to super odstęp a z drugiej mam obawy czy dam radę

Witam wszystkie nowe mamusie marcowe!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
The most courageous act is still to think for yourself. Aloud.
______________________
&
lupinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-07, 08:41   #142
An Angel
Rozeznanie
 
Avatar An Angel
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 528
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Jak wizyta w piątek potwierdzi ciążę to kupuję wszystkie te książki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
An Angel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-07, 09:54   #143
Mylukier
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 490
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Persefonia i jak sobie radzisz z takimi maluchami ? Jest ciężko? Starsze bywa zazdrosne czy jest na to za małe ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mylukier jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-07, 10:13   #144
Persefonia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 871
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Rozpisałam się i mi znikło

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Persefonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-07, 10:36   #145
Persefonia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 871
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Teraz nie będę się rozpisywać napisze w skrócie początki w porównaniu do teraz to była bajka. Małe dziecko i noworodek to moim zdaniem pikus. Najważniejsze to sobie ustalić plan dnia, plus tego taki że jedno i drugie ma drzemki więc jedna drzemke im sychronizowalam i kladlam razem i albo coś ogarnialam ale to rzadko, przeważnie kladlam się z nimi żeby się regenerowac. Pierwsze półtorej miesiąca był ze mną mąż więc był luzik. Opisuje tu jak zostałam sama jak wrócił do pracy. U dzieci w pokoju miałam mate piankową dwa metry na dwa metry. I przeważnie cały dzień tam sledzalismu ja z córką się bawiłam a syn ćwiczył mięśnie i trzymanie główki. Co do zazdrości, na początku traktowała go jak lalke. Spacery to było wyzwanie. Mieszkam na 4 piętrze, wózek rok po roku czy tam podwójny odpadał, gondole trzymałam na klatce dobrze ze sąsiadom nie przeszkadzał wózek. Starsze wsadzilam w nosidlo na plecy i niemowlaka dwu miesięcznego na ręce i na dole do wózka. Spacery tak wyglądały. Jak córka miała półtorej roku to już tylko chodziła na nogach. Teraz jest tragedia bo jedno, przechodzi późniejszy bunt dwu latka a drugie wcześniejszy. Zabierają sobie zabawki, biją czasami uważam że gdzieś popełniłam błąd wychowawczy ale później czytam fora i okazuje się że to ten wiek, a że dzieci zgapiaja od siebie to jest jak jest. Na zdj jesteśmy właśnie na jednym z spacerów w nosidle i z wózkiem. Screenshot_20200707_111214.jpg

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Persefonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-07, 10:52   #146
PaniAuto
Rozeznanie
 
Avatar PaniAuto
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 885
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez Persefonia Pokaż wiadomość
Teraz nie będę się rozpisywać napisze w skrócie początki w porównaniu do teraz to była bajka. Małe dziecko i noworodek to moim zdaniem pikus. Najważniejsze to sobie ustalić plan dnia, plus tego taki że jedno i drugie ma drzemki więc jedna drzemke im sychronizowalam i kladlam razem i albo coś ogarnialam ale to rzadko, przeważnie kladlam się z nimi żeby się regenerowac. Pierwsze półtorej miesiąca był ze mną mąż więc był luzik. Opisuje tu jak zostałam sama jak wrócił do pracy. U dzieci w pokoju miałam mate piankową dwa metry na dwa metry. I przeważnie cały dzień tam sledzalismu ja z córką się bawiłam a syn ćwiczył mięśnie i trzymanie główki. Co do zazdrości, na początku traktowała go jak lalke. Spacery to było wyzwanie. Mieszkam na 4 piętrze, wózek rok po roku czy tam podwójny odpadał, gondole trzymałam na klatce dobrze ze sąsiadom nie przeszkadzał wózek. Starsze wsadzilam w nosidlo na plecy i niemowlaka dwu miesięcznego na ręce i na dole do wózka. Spacery tak wyglądały. Jak córka miała półtorej roku to już tylko chodziła na nogach. Teraz jest tragedia bo jedno, przechodzi późniejszy bunt dwu latka a drugie wcześniejszy. Zabierają sobie zabawki, biją czasami uważam że gdzieś popełniłam błąd wychowawczy ale później czytam fora i okazuje się że to ten wiek, a że dzieci zgapiaja od siebie to jest jak jest. Na zdj jesteśmy właśnie na jednym z spacerów w nosidle i z wózkiem. Załącznik 7721172

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Super dałaś sobie radę.
Ja będę mieć pierwsze dziecko i psa i nie wiem jak ogarnę spacery z dwójką mam nadzieję że mój szczeniak do tej pory już się ogarnie bo na razie spacer z nim z samotnie to wyzwanie i wychodzimy z nim razem z mężem ale liczę że to przejściowy etap.
Kto ma sobie dać radę jak nie my Nawet jak będzie ciężko to ogarniemy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
PaniAuto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-07, 10:55   #147
Persefonia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 871
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez PaniAuto Pokaż wiadomość
Super dałaś sobie radę.
Ja będę mieć pierwsze dziecko i psa i nie wiem jak ogarnę spacery z dwójką mam nadzieję że mój szczeniak do tej pory już się ogarnie bo na razie spacer z nim z samotnie to wyzwanie i wychodzimy z nim razem z mężem ale liczę że to przejściowy etap.
Kto ma sobie dać radę jak nie my Nawet jak będzie ciężko to ogarniemy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dlatego polecam chuste i nosidlo ja nawet z dwójką wychodziłam i z psem teraz mnie to trzecie przeraża bo ręce tylko dwie

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Persefonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-07, 13:12   #148
Mylukier
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 490
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Ja zawsze chciałam mieć mała różnice wieku, a teraz się boję. Dwójka małych dzieci i 2 psy... Będzie wesoło. Mam nadzieję, że do porodu uda się kupić większe mieszkanie.
Persefonia, a teraz jaką będziesz miała różnice woekut?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mylukier jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-07, 13:32   #149
Persefonia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 871
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez Mylukier Pokaż wiadomość
Ja zawsze chciałam mieć mała różnice wieku, a teraz się boję. Dwójka małych dzieci i 2 psy... Będzie wesoło. Mam nadzieję, że do porodu uda się kupić większe mieszkanie.
Persefonia, a teraz jaką będziesz miała różnice woekut?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Między najstarsza a najmłodszym to trzy i pół roku około a między średnim i najmłodszym dwa lata i trzy miesiące. Boję się tej odpowiedzialności bardzo Ja też zawsze chciałam mieć mała różnice między dwójka. Drugie dziecko było planowane, jak pierwsze skończyło 5 miesięcy zaczęliśmy starania.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Persefonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-07, 20:44   #150
Persefonia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 871
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Ale cisza

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Persefonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-12-30 18:24:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:54.