Problemy na studiach-jestem załamana - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-11-24, 16:32   #1
zombiekiller
Przyczajenie
 
Avatar zombiekiller
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2

Problemy na studiach-jestem załamana


Witam, w tym roku zaczęłam studia ekonomiczne na renomowanej uczelni w moim mieście. Do tej pory miałam 2 kolokwia których nie zdałam, pomimo tego że się uczyłam Nie wiem co się dzieje, w lo nie miałam problemów ze zdaniem głupiego sprawdzianu nawet kiedy się nie uczyłam pamiętałam dużo z lekcji. Teraz chodzę na wykłady, robię z nich notatki i nic nie wchodzi mi do głowy, tak jakbym miałam jakąś blokadę w głowie. Najchętniej przestałabym chodzić na wykłady czy ćwiczenia, denerwuje się tym, że znowu pójdę do tablicy i znowu nie będe umiała zrobić zadania z matmy, posypią się komentarze wykładowcy na temat tego, że się nie uczę i powinnam zacząć. Moi rodzice wiedzą o moich problemach, mam z nimi świetny kontakt, mieszkam z nimi i wspierają mnie w większości decyzji. Chcą żebym nadal chodziła na wykłady i ćwiczenia, chociaż spróbowała podejść do egzaminów i kolokwiów jak się uda to super, a jak nie to trudno, próbowałam. Ostatnio na każdą porażkę reaguje płaczem, zmuszam się do siedzenia w książkach.Przed kolokwium z matematyki tak się denerwowałam, że dostałam rozwolnienia. Mam naprawdę wielkiego doła i nie mam na nic ochoty.
zombiekiller jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 17:06   #2
wikti
Raczkowanie
 
Avatar wikti
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 255
Dot.: Problemy na studiach-jestem załamana

Głowa do góry!!!!
Początki zawsze są trudne.
Po pierwsze.. rozejrzyj się czy ktoś na Twoim roku nie ma znajomości wśród studentów z wyższych lat, popytaj o pytania, zadania, rozwiązania list zadań z poprzednich lat może jest tam ktoś z kim mogłabyś np po zajęciach zostać trochę dłużej i razem się pouczyć?
poszukaj na chomiku materiałów - w internecie jest wszystko!
Spokojnie, systematycznie ucz się, ale przede wszystkim wyszukaj gotowych rozwiązań i innych materiałów i w oparciu o nie rozwiązuj zadania. Może skorzystaj z konsultacji prowadzącego.. i idź, zapytaj o konkretne zadania, których nie umiesz rozwiązać.. może idź i obejrzyj swoje kolokwium - zobaczysz co i gdzie źle zrobiłaś
wikti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 18:07   #3
madzial333
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1
Dot.: Problemy na studiach-jestem załamana

Z jakiego przedmiotu te kolokwia oblałaś? Ja przez rok studiowałam ekonomię, miałam problemy z analizą matematyczną. Również oblałam 2 kolokwia właśnie z tego przedmiotu. Dzięki genialnym materiałom, zaliczyłam sesję i pokochałam analiz3. Także nie ma rzeczy niemożliwych
madzial333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 18:09   #4
Hedonistka
Zakorzenienie
 
Avatar Hedonistka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 3 814
Dot.: Problemy na studiach-jestem załamana

Weź się w garść Studia... hmm.. jakby to powiedzieć rządzą się swoimi prawami
Nie zniechecaj się!
__________________
Mój Instagram
Hedonistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 22:23   #5
Leseratte93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 484
Dot.: Problemy na studiach-jestem załamana

Nie zniechęcaj się, to tylko początki.

Życzę powodzenia
Leseratte93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-25, 11:07   #6
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Problemy na studiach-jestem załamana

Moim zdaniem to kwestia Twojej psychiki. Gdy myślisz: "To STUDIA" to zapewne nieświadomie dorabiasz sobie wielką ideologię do tego, tworzysz wielką przepaść pomiędzy "liceum dla dzieci" a "studiami dla mądrych, dorosłych, zdolnych ludzi". Też tak miałam, chociaż w mniejszym stopniu

Gdy byłam na I semestrze studiów na słowo "student", "kolokwium", "sesja"reagowałam inaczej niż na "klasówka" czy "licealista". To pierwsze było dla mnie takie dojrzałe, takie wow, a drugie to takie nic

To mija z czasem, uświadamiasz sobie, że student w opinii np. pracodawców czy wykładowców to taki sam dzieciak jak dla Ciebie teraz licealista

Musisz zacząć pomniejszać tą przepaść, wiedzieć, że wszystko jest dla ludzi, pewnie gdyby ten materiał ze studiów wyłożył Ci jakiś Twój nauczyciel z liceum podczas lekcji nie miałabyś problemów ze zdaniem z niego sprawdzianu Trzeba do wszystko sprowadzić do ludzkiej kategorii
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-25, 11:45   #7
Hemikryptofit
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 376
Dot.: Problemy na studiach-jestem załamana

.

Edytowane przez Hemikryptofit
Czas edycji: 2018-02-12 o 08:57
Hemikryptofit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-25, 12:08   #8
attena07
Raczkowanie
 
Avatar attena07
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 341
Dot.: Problemy na studiach-jestem załamana

Cytat:
Napisane przez Hemikryptofit Pokaż wiadomość
Początki są trudne. Trzeba się przestawić na inny tryb nauki, to nie lo. Moim zdaniem za bardzo się stresujesz i z tego biorą się te wszystkie problemy. Analiza jest zasadniczo bardzo prosta, schematyczna ( polecam kurs e-trapez). Powodzenia
Dokładnie stres Początki zawsze bywają stresujące , a jeśli jesteś osobą wrażliwą to dodatkowo wzmagają się problemy . Dasz radę , powodzenia .
attena07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-25, 12:18   #9
hurricaneee
Raczkowanie
 
Avatar hurricaneee
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 137
Dot.: Problemy na studiach-jestem załamana

ja też w tym roku zaczęłam studia, nie zdałam pierwszego kolokwium i zniechęciłam się do nauki, nic mi się nie chce i potrafię 4 wole dni przesiedzieć nie robią nic a na kolosa uczyć się dzień przed... mam nadzieję że to minie
hurricaneee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-25, 15:24   #10
zombiekiller
Przyczajenie
 
Avatar zombiekiller
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2
Dot.: Problemy na studiach-jestem załamana

Nie zdałam z matmy i mikroekonomii. Dzisiaj dowiedziałam się, że z tych przedmiotów biorą średnią z 2 kolokwiów także muszę się dobrze przygotować do następnych, jeszcze jest jeden dodatkowy termin.
Mam nadzieje, ze pozbieram się jakoś do kupy i przetrwam ten rok.
Dzięki dziewczyny za słowa otuchy
zombiekiller jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-26, 19:04   #11
Leseratte93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 484
Dot.: Problemy na studiach-jestem załamana

Trzymamy kciuki!
Leseratte93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-27, 07:30   #12
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Problemy na studiach-jestem załamana

Pamiętaj, że często nauka i rodzaj testów różnią się między liceum a studiami, więc trzeba się przestawić. Wiele osób ma początkowo problemy, no a potem się przyzwyczajają Więc dwa uwalone kolokwia to jeszcze nie jest żaden znak, że się nie nadajesz i powinnaś przestać chodzić na ćwiczenia czy wykłady.

Spróbuj uczyć się z kimś, proś o wytłumaczenie jak czegoś nie rozumiesz. Możesz też skorzystać z dyżuru wykładowcy, jeśli masz problem z czymś konkretnym. Wykładowca tam jest po to, żeby studentów uczyć i wyjaśniać ich wątpliwości, a nie tylko by wystawiać oceny.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-27 08:30:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:39.