"Maseczka" z zielonej herbaty na przebarwienia potrądzikowe - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-19, 21:30   #1
KickAss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Leszno
Wiadomości: 12
GG do KickAss

"Maseczka" z zielonej herbaty na przebarwienia potrądzikowe


Cześć

Wpadłem właśnie na "genialny" pomysł . Zacznę od początku .

Koleżanka ucząca się na kosmetologii powiedziała, że w ciągu tygodnia usunęła sobie przebarwienia, robiąc okłady z zielonej herbaty.
Po tej cudownej wieści, postanowiłem zrobić sobie maseczkę tejże zielonki. Herbatę zmieszałem z mąką ziemniaczaną i nałożyłem na twarz. Szlag mnie wziął, gdy zaczęła odpadać, więc zrezygnowałem .
Dzisiaj znów z bólem serca pisałem do kumpeli i kolejny raz zaproponowała mi okłady z zielonej herbaty. Jako, że jestem bardzo leniwy i lubię eksperymentować, a nawet przyspieszyć całą "procedurę" zaparzyłem sobie 3 saszetki w 1/2 szklanki wody, nałożyłem je na czoło, bo właśnie na nim mam przebarwienia i obwinąłem bandażem, aby się trzymało (wiem, jestem strasznym desperatem ).
Powiedzcie mi:
1. Ile czasu mogę to trzymać na czole? .
2. Mam "wypalone" i przesuszone, czerwone place wokół byłych pryszczy. Green tea złagodzi tę dolegliwość?
3. Czy zielona herbata redukuje trądzik?

Pozdrawiam

P.S
W trakcie kuracji, będę pisał co i jak
KickAss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-20, 08:39   #2
KickAss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Leszno
Wiadomości: 12
GG do KickAss
Dot.: "Maseczka" z zielonej herbaty na przebarwienia potrądzikowe

Dzień 1.

Zaczerwienienie znika, kolor skóry ujednolica się, mimo to moje czoło nadal jest skorupą z warstwą martwego naskórka.
KickAss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-20, 11:38   #3
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: "Maseczka" z zielonej herbaty na przebarwienia potrądzikowe

Cytat:
Koleżanka ucząca się na kosmetologii powiedziała, że w ciągu tygodnia usunęła sobie przebarwienia, robiąc okłady z zielonej herbaty.
taaa jasne... jakby to był cudowny lek, którym można w TYDZIEŃ zwalczyć przebarwienia to zielona herbata byłaby na wagę złota przebarwienia pozapalne po trądziku leczy się miesiącami, a nawet latami
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-22, 18:45   #4
editkaxd
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 4
Dot.: "Maseczka" z zielonej herbaty na przebarwienia potrądzikowe

visionAM dlaczego Ty wszystkich negujesz może na innych akurat tak działa i napewni ta osoba która to powiedziała zna się lepiej bo uczy się kosmetologii. A ja zamierzam tego spróbować ale wtedy kiedy znikną mi krostki
editkaxd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-22, 21:11   #5
valtiel
Raczkowanie
 
Avatar valtiel
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 51
Dot.: "Maseczka" z zielonej herbaty na przebarwienia potrądzikowe

ona ma rację; sama stosuję tą metodę i uważam, że jest świetna, ale w tydzień ci przebarwień nie zniknie... twoja koleżanka pewnie ostro przesadza. ciężko jest się ich pozbyć nawet z bajerami typu peelingi chemiczne, a co dopiero metodami babuni typu okłady z herbaty.

Cytat:
Napisane przez KickAss Pokaż wiadomość
Powiedzcie mi:
1. Ile czasu mogę to trzymać na czole? .
2. Mam "wypalone" i przesuszone, czerwone place wokół byłych pryszczy. Green tea złagodzi tę dolegliwość?
3. Czy zielona herbata redukuje trądzik?
1. ile chcesz.
2. chyba tak, ale skoro są przesuszone smaruj je jakąś maścią typu np. alantan. herbata ci ich nie nawilży tylko wysuszy jeszcze bardziej.
3. tak, ale sama raczej ci go nie usunie. z moich doświadczeń na pewno redukuje trochę rozszerzone pory i przetłuszczanie, no i ogólnie cera jest bardziej rozjaśniona, ładniejsza. ale jak mówiłam cudów w stylu zniknął po tygodniu ty się nie spodziewaj, bo takie rzeczy to tylko w erze
valtiel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-22, 23:15   #6
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: "Maseczka" z zielonej herbaty na przebarwienia potrądzikowe

Cytat:
Napisane przez editkaxd Pokaż wiadomość
visionAM dlaczego Ty wszystkich negujesz może na innych akurat tak działa i napewni ta osoba która to powiedziała zna się lepiej bo uczy się kosmetologii. A ja zamierzam tego spróbować ale wtedy kiedy znikną mi krostki
samą tą maseczką nie wyleczysz przebarwień pozapalnych w tydzień, jestem tego na 100% pewna dlatego neguję albo masz na myśli co innego niż przebarwienia albo koleżanka stosuje także inne środki. A to, że uczy się kosmetologii to dla mnie żaden argument, tym bardziej że nie ma racji

Edytowane przez visionAM
Czas edycji: 2010-06-23 o 07:36
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:44.