"Kaszka" na czole! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-26, 13:44   #1
sashka8
Raczkowanie
 
Avatar sashka8
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 108

"Kaszka" na czole!


Witam!

Chciałabym się Was poradzić w sprawię tzw. "kaszki" na czole i skroniach. Nigdy czegoś takiego nie miałam, ale zaobserwowałam na czole malusieńkie wypryski, które są widoczne pod światło albo bardzo wyczuwalne w dotyku. Są one drobniutkie i przypominają kaszę manną. Powiązałam ten stan (nie wiem czy słusznie) z używaniem kremu Oriflame: ESSENTIALS Balancing Face Cream, czyli kremu normalizującego z witamina E i nagietkiem do cery tłustej i mieszanej. Czy ktoś z Was używał tego kremu? Nie jestem z niego zadowolna, ale chcę go po prostu zużyć. Nie wiem czy te wypryski są skutkiem używania tego kremu ponieważ ostatnio zauważyłam podobną "kaszkę" na dekolcie.

Używam też fluidu ochronnego Eucerin SPF30, ale wątpię żeby ta "kaszka" była wynikiem działania tego specyfiku. Poza tym stosuję go tylko na twarz, a na dekolt nie.

Dodam, że i na czole/skroniach i na dekolcie jest ich bardzo dużo.

Czy ktoś z Was miał taka kaszkę na czole i skroniach albo na dekolcie lub na innych partiach ciała?

Edytowane przez sashka8
Czas edycji: 2010-07-26 o 13:46
sashka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-26, 14:10   #2
Patty17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 18
Dot.: "Kaszka" na czole!

Miałam to samo mając 14 lat.Myślę,że to przez dojrzewanie,bo wątpię,żeby to była sprawka jakiś kosmetyków(wtedy praktycznie w ogóle się nie malowałam).Przeszło mi po jakiś ośmiu miesiącach.I od tamtej pory mam z tym spokój
Patty17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-26, 16:23   #3
sashka8
Raczkowanie
 
Avatar sashka8
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 108
Dot.: "Kaszka" na czole!

Dzięki Patty17 za odpowiedź, ale chodzi o to, że dojrzewanie mam dawno za sobą heh.
sashka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-26, 17:25   #4
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: "Kaszka" na czole!

Sashka a kaszke masz od kiedy? Odkąd zaczęłaś stosować krem z oriflame? Może po prostu Cię zapchał. Innego wytłumaczenia nie widzę. Może kosmetyki inne zmieniałaś?
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-26, 17:41   #5
sashka8
Raczkowanie
 
Avatar sashka8
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 108
Dot.: "Kaszka" na czole!

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
Sashka a kaszke masz od kiedy? Odkąd zaczęłaś stosować krem z oriflame? Może po prostu Cię zapchał. Innego wytłumaczenia nie widzę. Może kosmetyki inne zmieniałaś?
Też tak właśnie skojarzyłam ponieważ zaczęło się to mniej więcej od kiedy zaczełam używać tego kremu, ale nie stosuję go na dekolt dlatego nie jestem pewna czy to z tego.
sashka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-26, 19:09   #6
Lanet
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 73
Dot.: "Kaszka" na czole!

sashka8 skoro masz to takze na dekoldzie gdzie nie stosujesz tego kremu to watpie zeby to byla jego sprawka. Ja miałam taka 'kaszke' na czole i skroniach tak jak u Ciebie w wieku 12 lat. Byłam taka madra że ja rozdrapywałam itd. Jednym słowem doszło do tego ze miłam ja na dekoldzie, plecach, ramionach, szyi i całej buzi... - proponuje tego nie ruszać.
Jak mówisz jestes po okresie dojrzewania ale powiem Ci że moja siostra przez cały okres dojrzewania miała gładka cere i w wieku 25 lat ja tak wysypało że nie wiem... właśnie taka kaszką. Nie wiem co spowodowało u niej ten wysyp ale do tej pory nie moze sobie z tym dac rady a ma juz 30 lat.
Gdzies na wizazu był watek w którym przeczytałam że powodem takiego wysypu maga byc problemy hormonalne. Niestety nic wiecej Ci na ten temat nie powiem bo sie w niego nie zagłebiałam
A i ta 'kaszka' to nic innego jak zaskórniki - widać je pod światło i czuć w dotyku ...
__________________




Lanet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-26, 19:14   #7
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: "Kaszka" na czole!

Sashka to umów się do dermatologa i po kłopocie.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-26, 19:45   #8
sashka8
Raczkowanie
 
Avatar sashka8
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 108
Dot.: "Kaszka" na czole!

Dzięki Dziewczyny za odpowiedzi. Być może rzeczywiście sa to jakieś problemy hormonalne. Zdziwiły mnie te wypryski bo myślałam, że mam już tego typu niespodzianki za sobą. Czy taki wysyp zaskórników może pojawić się w początkowym okresie ciąży? W sumie przedwczoraj skończył mi się okres i raczej w ciąży nie jestem, ale różne już mi myśli przychodza do głowy.
sashka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-26, 19:48   #9
Rejection
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3
Dot.: "Kaszka" na czole!

@niczka87

Nie ma co iść z tym do dermatologa, ponieważ to nie są zmiany na skórze a pod nią.
Kiedy ja byłem z wizytą u w.w specjalisty zagadałem przy okazji o te kaszaki, i w odpowiedzi usłyszałem, że nie ma na to leku i ewentualnie można przekłuć igłą i wycisnąć.
Rejection jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-26, 21:12   #10
sashka8
Raczkowanie
 
Avatar sashka8
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 108
Dot.: "Kaszka" na czole!

Zastanawiam się czy to moga być potówki. W sumie ostatnio było tak gorąco... No nie wiem.
sashka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 08:23   #11
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: "Kaszka" na czole!

Cytat:
Napisane przez Rejection Pokaż wiadomość
@niczka87

Nie ma co iść z tym do dermatologa, ponieważ to nie są zmiany na skórze a pod nią.
Kiedy ja byłem z wizytą u w.w specjalisty zagadałem przy okazji o te kaszaki, i w odpowiedzi usłyszałem, że nie ma na to leku i ewentualnie można przekłuć igłą i wycisnąć.
ty piszesz całkiem o czym innym - o tzw. prosakach, które rzeczywiście nie są do wyciśnięcia. A kaszka na czole czy innej części twarzy to jeszcze co innego, takie małe krosteczki, które wycisnąć się da
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-27, 09:09   #12
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: "Kaszka" na czole!

Cytat:
Napisane przez Rejection Pokaż wiadomość
@niczka87

Nie ma co iść z tym do dermatologa, ponieważ to nie są zmiany na skórze a pod nią.
Kiedy ja byłem z wizytą u w.w specjalisty zagadałem przy okazji o te kaszaki, i w odpowiedzi usłyszałem, że nie ma na to leku i ewentualnie można przekłuć igłą i wycisnąć.
Nie ma znaczenia czy to zmiany na skórze czy pod nią. Podskórne pryszcze też leczy się u dermy.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 09:37   #13
Lanet
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 73
Dot.: "Kaszka" na czole!

Cytat:
Napisane przez sashka8 Pokaż wiadomość
Zastanawiam się czy to moga być potówki. W sumie ostatnio było tak gorąco... No nie wiem.
Nie wiem jak dużo tej 'kaszki' masz ale fakt mogły się pojwić od tego gorąca. Może masz grzywke i też mogła Ci w tym pomóc przy takich upałach.
A co do ciąży - ja sie na tym nie znam za dobrze ale wydaje mi sie ze to za wczesnie na takie objawy
__________________




Lanet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 11:22   #14
kinga15p
Raczkowanie
 
Avatar kinga15p
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 186
Dot.: "Kaszka" na czole!

Mam to samo. Na czole skroniach, dekolcie i ramionach. Zaczęło się to u mnie wraz z zaczynającymi się upałami więc pomyślałam, że to rzeczywiście potówki czy coś w tym rodzaju.Na plecach natomiast mam tak przez cały rok. Tych krostek nie da się wycisnąć :P no i nie wygląda to zbyt ładnie , u mnie jest to dosyć widoczne ;/ zwłaszcza na czole .myślę, że najlepsze rozwiązanie to przeczekać.
__________________
"Szczęście to nie tylko to, co los daje, ale i to, czego nie zabiera!"

"Doskonałość dobra moralnego lub ludzkiego wymaga, by rozum kierował uczuciami...
kinga15p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 13:07   #15
sashka8
Raczkowanie
 
Avatar sashka8
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 108
Dot.: "Kaszka" na czole!

Gdybym miała grzywkę to takie coś nawet by mnie chyba nie dziwiło ale nie mam grzywki.
Natomiast wychodząc na słońce zakładam bejsbolówkę i może pod nią coś takiego się zrobiło? A na dekolcie nie wiem od czego Czytałam wypowiedzi dziewczyn, że Garnier bardzo uczula. Ja stosowałam na całe ciało (oprócz twarzy) mleczko z Garniera "skóra muśnięta słońcem", ale w sumie nie pierwszy raz tego używałam a wcześniej coś takiego mi nigdzie nie wyskakiwało po tym mleczku więc nie wiem czy wypryski na dekolcie mogą być od tego mleczka czy to może po prostu ze słońca lub od czegoś innego.

Masz rację kinga15p tego nie da się wydusić. Jest to malutkie, drobniutkie, lekko grudkowate. Na dekolcie kilka udało mi się wydusić (takich jakby powiedzmy "dojrzałych") to wychodzily takie żółtawe albo mleczne.

Od ponad roku myję buzię Pomadą z Bonidermu i jestem z niej bardzo zadowolona. Dlatego też zdziwiło mnie wystąpienie tej kaszki. Czy używasz kinga15p jakiegoś toniku? Ja od niedawna używam z Bielendy Ogórek & Limonka. Przemywam tym tonikiem twarz i czasami dekolt. Może ten tonik to spowodował?
Podejrzewałam już krem z Oriflame, mleczko z Garniera, teraz ten tonik. A może rzeczywiście to jest po prostu taka reakcja na słońce i wysokie tempertatury?
sashka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 15:02   #16
kinga15p
Raczkowanie
 
Avatar kinga15p
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 186
Dot.: "Kaszka" na czole!

Obecnie używam Benzacne. Już chyba z 3 opakowanie tego toniku zużywam.

Myślę, że to jest przede wszystkim jest po prostu reakcja na pocenie się twarzy.Ostatnio przecież były takie upały..

Ach ktoś jeszcze wspominał, że to przez dojrzewanie. Myślę, że na pewno nie ponieważ u mnie zauważyłam to od około miesiąca , a mam już ponad 17 lat...

Myślę,że to jednak nie jest wina kosmetyków.
__________________
"Szczęście to nie tylko to, co los daje, ale i to, czego nie zabiera!"

"Doskonałość dobra moralnego lub ludzkiego wymaga, by rozum kierował uczuciami...
kinga15p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 15:09   #17
_kamea_
Zakorzenienie
 
Avatar _kamea_
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 4 207
Dot.: "Kaszka" na czole!

Cytat:
Napisane przez Rejection Pokaż wiadomość
@niczka87

Nie ma co iść z tym do dermatologa, ponieważ to nie są zmiany na skórze a pod nią.
Kiedy ja byłem z wizytą u w.w specjalisty zagadałem przy okazji o te kaszaki, i w odpowiedzi usłyszałem, że nie ma na to leku i ewentualnie można przekłuć igłą i wycisnąć.
Właśnie powinno się iść do dermatologa. Ja miałam chyba z 18 lat, jak zmądrzałam i poszłam do lekarza z taką "kaszką" na twarzy. Dostałam płyn Dalacin T na receptę - to jest chyba z jakimś antybiotykiem, ale po kilku opakowaniach po kaszce nie było śladu. takie zmiany na skórze (lub pod jak kto woli - zawsze to skóra, bo jest grubsza niż nam się wydaje) bardzo często nie są wynikiem zmian hormonalnych, a bakterii, które mogą wdać się w skórę.
__________________

Edytowane przez _kamea_
Czas edycji: 2010-07-27 o 15:11
_kamea_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 18:07   #18
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: "Kaszka" na czole!

Cytat:
Napisane przez sashka8 Pokaż wiadomość
Gdybym miała grzywkę to takie coś nawet by mnie chyba nie dziwiło ale nie mam grzywki.
Natomiast wychodząc na słońce zakładam bejsbolówkę i może pod nią coś takiego się zrobiło? A na dekolcie nie wiem od czego Czytałam wypowiedzi dziewczyn, że Garnier bardzo uczula. Ja stosowałam na całe ciało (oprócz twarzy) mleczko z Garniera "skóra muśnięta słońcem", ale w sumie nie pierwszy raz tego używałam a wcześniej coś takiego mi nigdzie nie wyskakiwało po tym mleczku więc nie wiem czy wypryski na dekolcie mogą być od tego mleczka czy to może po prostu ze słońca lub od czegoś innego.
Moim zdaniem teraz nie ma sensu rozkminiać od czego to masz [z tą bejsbolówką to już przegięcie:P] tylko iść do dermatologa, który sam postawi diagnozę i ewentualnie wypisze Ci jakieś maści czy leki.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 18:20   #19
sashka8
Raczkowanie
 
Avatar sashka8
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 108
Dot.: "Kaszka" na czole!

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem teraz nie ma sensu rozkminiać od czego to masz [z tą bejsbolówką to już przegięcie:P] tylko iść do dermatologa, który sam postawi diagnozę i ewentualnie wypisze Ci jakieś maści czy leki.
Wiem, że z tą bejsbolówką przegięłam :P tylko, że ja ją noszę cały dzień na czole, które się pod nią poci, aż odczuwam ulgę jak ją zdejmę. No ale tak właśnie chronię głowę przed słońcem. Masz rację, że najlepiej pójść do dermatologa.
sashka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-27, 18:23   #20
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: "Kaszka" na czole!

No dobra, ale co ma bejsbolówka do krost na dekolcie... Dlatego napisałam, że przegięłaś. Tak, idź do dermy i po kłopocie.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-29, 22:23   #21
pistacja555
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 7
Dot.: "Kaszka" na czole!

A może to uczulenie na kosmetyk?
Czasem zestawienie dwóch kosmetyków, tak jak np. u Ciebie "nowego" kremu i np "starego" toniku, których jakieś składniki weszły z sobą w reakcję, może wywołać uczulenie.
Mi kiedyś taka kaszka wyskoczyłą na policzkach, a na czole już nie. To były takie drobniutkie pryszczyki, jak kasza manna, szorstkie w dotyku, zaróżowione, swędzące. Pozbyłam się tego odstawiając "nowy" tonik i wróciłąm do "starego.
Zażłam jakiś środek na alergię i wypiłam wapno z wit. C i wszystko wróciło po paru dniach do normy
Inną możliwością jest reakcja kosmetyków na wystawienie na słońce. Może w tym kremie albo toniku jest jakiś składnik fotoalergiczny jak np. retinol, czy zioła np. nagietek, dziurawiec, albo dodatek wyciągu z selera, pietruszki?

---------- Dopisano o 23:23 ---------- Poprzedni post napisano o 23:01 ----------

Teraz doczytałam się w Twoim poście...
Jeśli wystawiałąś zaraz po smarowaniu kremem twarz i dekold na działanie słońca, niekoniecznie leżąc plackiem na plaży, to winny temu jest nagietek.
Wapno i środek na alergię powinny wystarczyć
Po kilku dniach, przynajmniej u mnie, skóra w miejscach po wysypce była szorstka, jakby się złuszczała. Pomógł piling oczywiście po tym jak już zeszła wysypka i stałe mocne nawilżanie. No i unikanie mocnego słońca przez kilka kolejnych dni.

Edytowane przez pistacja555
Czas edycji: 2010-07-29 o 22:26
pistacja555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-29, 23:11   #22
luna1980
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5
Dot.: "Kaszka" na czole!

Moge Ci polecić tabletki kolagen Noble Health na ładną cerę i ciało.Unikniesz przesuszenia i uelastycznisz skórę poczytaj www.collagentablet.pl. Pomóż skórze od wewnątrz i uzupełniaj braki kolagenu jeżeli jestes po 25 roku życia. Firma ta ma jeszcze w ofercie Colostrum, które podobno świetnie radzi sobie z pryszczami i wypryskami więc poczytaj u nich artykuły na www.noblehealth.pl w budynku biblioteki.
Sam zdecyduj ja tylko polecam bo widze efekty a na posty w razie co odpowiem.
luna1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-30, 09:07   #23
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: "Kaszka" na czole!

Cytat:
Napisane przez pistacja555 Pokaż wiadomość
Jeśli wystawiałąś zaraz po smarowaniu kremem twarz i dekold na działanie słońca, niekoniecznie leżąc plackiem na plaży, to winny temu jest nagietek.
A dlaczego nagietek?
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-30, 23:50   #24
pistacja555
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 7
Dot.: "Kaszka" na czole!

Bo nagietek jest jednym z ziół fotoalergicznych. Powoduje uczulenia, a nawet poparzenia, przy mocnym naświetleniu.
nagietek + słońce = zmiany skórne/ uczulenie
nagietek + laser = poparzenie
pistacja555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-31, 08:48   #25
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: "Kaszka" na czole!

Cytat:
Napisane przez pistacja555 Pokaż wiadomość
Bo nagietek jest jednym z ziół fotoalergicznych. Powoduje uczulenia, a nawet poparzenia, przy mocnym naświetleniu.
nagietek + słońce = zmiany skórne/ uczulenie
nagietek + laser = poparzenie
Cholera. To czemu na balsamach, kremach z nagietkiem żadnej info takiej nie ma :/
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-31, 10:41   #26
sashka8
Raczkowanie
 
Avatar sashka8
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 108
Dot.: "Kaszka" na czole!

Czytałam, że nagietek uczula i zaczęłam podejrzewać krem z Oriflame, ale z drugiej strony nie używałam go na dekolt. Może jakoś to uczulenie sie po prostu przeniosło? Słyszałam, że kremy z Oriflame nie są najlepsze, ale miałam już wtedy ten nagietkowy więc postanowiłam go zużyć. Może na jesieni kiedy słońce będzie lżejsze zużyję ten krem, ale teraz go odstawiam.
__________________

sashka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-31, 12:13   #27
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: "Kaszka" na czole!

Cytat:
Napisane przez sashka8 Pokaż wiadomość
Słyszałam, że kremy z Oriflame nie są najlepsze.
Co dla kogo, każda skora reaguje inaczej.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-06, 13:17   #28
girl1991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4
Dot.: "Kaszka" na czole!

ja również miałam taki problem ale mi jeszcze dodatkowo ta kaszka pokazała sie na policzkach. Z daleka niby nic nie było widać ale w dotyku było to takie chrapowate:/ lekarz powiedział mi że to może być po prostu uczulenie na jakiś pokarm(często w ten sposób uczulają chipsy i inne produkty mające dużo chemii) dlatego przestałam je jeść i powiem ci że pomogło bo po kaszce ani śladu

pozdrawiam
girl1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-06, 15:31   #29
sashka8
Raczkowanie
 
Avatar sashka8
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 108
Dot.: "Kaszka" na czole!

Cytat:
Napisane przez girl1991 Pokaż wiadomość
lekarz powiedział mi że to może być po prostu uczulenie na jakiś pokarm(często w ten sposób uczulają chipsy i inne produkty mające dużo chemii)
Dzięki girl1991 za podpowiedź. To też może być jakaś wskazówka bo ja uwielbiam chipsy, niestety. Odstawiłam narazie krem z nagietkiem i tak jakby się poprawia, ale nie wiedziałam, że chipsy też mogą uczulić w ten sposób.
__________________


Edytowane przez sashka8
Czas edycji: 2010-08-06 o 15:32
sashka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-07, 17:18   #30
loko roko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 12
Dot.: "Kaszka" na czole!

mam to samo na policzkach i czole, tez wysypalo mnie w te upaly w lipcu, ale nie zmienialam zadnego z moich kosmetykow do twarzy oj dlugo dlugo, a chipsy jem tak jak jadlam zawsze, wiec nie wiem od czego to, jedyne co by pasowalo to te upaly, strasznie mi sie wtedy przesuszyla cera, ale teraz juz jest normalnie, a kaszka zostala..

jedna dziewczyna wspomniala tez o benzacne, stosuje ta masc juz bardzo dlugo i zawsze pomagala na wypryski, a teraz o dziwo nie..

1 wrzesnia ide do dermatologa i zobaczymy co na to powie
loko roko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:28.