Maturzystki 2008 . . . - Strona 59 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-09-04, 21:02   #1741
kittyyy1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 059
Dot.: Maturzystki 2008 . . .

Cytat:
Napisane przez ufcio Pokaż wiadomość
to masz tyle samo co ja.
tylko ze ja juz wybralam kiedy moj brat pisal prezentacje.
hih szczerze to mam nadzieje że ktoś będzie miał tu ten sam żeby skonsultować
ee dowiesz się pewnie wszytskiego, nam mówiła wychowawczyni, na polskim jest tylko narzekanie ;d
kittyyy1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-04, 21:04   #1742
NieWskaZaNa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 334
Dot.: Maturzystki 2008 . . .

Ja tez zdaje mature w tym roku
Matematyka, polski i angielskiczwartego przedmiotu nie dobieram bo mi nie potrzebny jest

Nie wiem moze sie powtorze, wiecie juz moze cos na temat poziomow maturalnych w tym roku??
Schemat podstawowy lub rozszerzony czy podstawowy i rozserzony
__________________
nie wypowiadam sie juz na wizażu

nie przysyłajcie próśb o retusz zdjęć
NieWskaZaNa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-04, 21:05   #1743
Independent Women
Zadomowienie
 
Avatar Independent Women
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 597
Dot.: Maturzystki 2008 . . .

pod LUB roz
__________________
Even the devil wouldn't recognize you! but I do.









Independent Women jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-04, 21:17   #1744
super_karo
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Avatar super_karo
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa,Wuppertal
Wiadomości: 3 019
Dot.: Maturzystki 2008 . . .

Cytat:
Napisane przez NieWskaZaNa Pokaż wiadomość
Ja tez zdaje mature w tym roku
Matematyka, polski i angielskiczwartego przedmiotu nie dobieram bo mi nie potrzebny jest

Nie wiem moze sie powtorze, wiecie juz moze cos na temat poziomow maturalnych w tym roku??
Schemat podstawowy lub rozszerzony czy podstawowy i rozserzony
dzisiaj wszyscy nauczyciele nam oglosili ze na 95% bedzie poziom i podstawowy i rozszerzony
super_karo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-04, 21:35   #1745
Independent Women
Zadomowienie
 
Avatar Independent Women
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 597
Dot.: Maturzystki 2008 . . .

Cytat:
Napisane przez super_karo Pokaż wiadomość
dzisiaj wszyscy nauczyciele nam oglosili ze na 95% bedzie poziom i podstawowy i rozszerzony
Dziwne.
W wielu artykułach czytałam, że tylko jeden poziom się pisze...
Nie mogą tak tego często i szybko zmieniać...
__________________
Even the devil wouldn't recognize you! but I do.









Independent Women jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-04, 21:36   #1746
NieWskaZaNa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 334
Dot.: Maturzystki 2008 . . .

Jej ja tak bym chciala zeby bylo to "i"
Pytalam moich nauczycieli ale jeszcze malo wiadomo a nawet jak jakies info sie pojawi to zaraz jest zmieniane :/
Wiadomo, zawsze jest to bezpieczniejszy wariant niz skok odrazu na wariant rozszerzony.

ufcio ja tez jeszcze nic nie wiem. Jutro mam polski to tez sie pewnie wszystkiego dowiem

prezentacji sie nie boje
W poprzednich latach mialam probne prezentacje. Wystarczy troche sie oczytac, przekonac i polubic sie z tematem i bedzie ok

Oby tylko te 2 poziomy byly bo troszke sie boje odrazu pisac sie na rozszerzance
__________________
nie wypowiadam sie juz na wizażu

nie przysyłajcie próśb o retusz zdjęć
NieWskaZaNa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-04, 21:37   #1747
Małgosia89
Zakorzenienie
 
Avatar Małgosia89
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 080
Dot.: Maturzystki 2008 . . .

Cytat:
Napisane przez berethalia Pokaż wiadomość
czyzbys byla na bio-chem i miala mniej?? jezeli tek to wspolczuje
tak jestem na biol-chem i mam 2chemie i 2 biologie ...

Cytat:
Napisane przez super_karo:
dzisiaj wszyscy nauczyciele nam oglosili ze na 95% bedzie poziom i podstawowy i rozszerzony
Nawet mnie nie strasz...
Cytat:
Napisane przez Independent Women:
Dziwne.
W wielu artykułach czytałam, że tylko jeden poziom się pisze...
Nie mogą tak tego często i szybko zmieniać...
Też mi się tak wydaje. Poza tym żeby zmienić jakąś ustawę trzeba sporo czasu, lat, a nie kilku miesięcy ...
__________________
ludzie boją się zmian, nawet na lepsze...

Nasz mały cud...


Małgosia89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-09-04, 21:39   #1748
Independent Women
Zadomowienie
 
Avatar Independent Women
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 597
Dot.: Maturzystki 2008 . . .

U mnie w szkole nauczyciele nic nie mówili, że pisaniu pod I roz.
Wszyscy są przy wersji LUB.
__________________
Even the devil wouldn't recognize you! but I do.









Independent Women jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-04, 21:43   #1749
Djapira
Zadomowienie
 
Avatar Djapira
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 1 760
Dot.: Maturzystki 2008 . . .

Hej dziewczyny.
Ja przechodze kryzys. To wszystko mnie przerasta(oby tylko na razie). Ciagle mowia o maturze, ja nie wiem co zdawac, na jakie kierunki co potrzebne, boje sie, ze nie zdaze, ze nic nie umiem. Dzis pisalam prace z ang. i sie poplakalam bo ciagle korzystalam ze slownika. Czuje sie sama z tym wszystkim, nie moge sie przyzwyczaic do szkoly. Ciazy mi ta odpowiedzialnosc.
Mysle o ang. i polski-podstawa, a bio -rozszerzenie (w planach moze geo ale wydaje mi sie ze to za duzo), a dostac sie chce na dzienne zdrowie publiczne. Tylko czy na uczelniach nie wymagaja jeszcze jednego przedmiotu?
__________________
"Jeśli nie odważysz się zrobić kroku, nigdy nie dowiesz się tego, do czego jesteś zdolny. Ufaj po prostu, że w nowej sytuacji dasz radę"!


Djapira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-05, 06:36   #1750
malenstwo89
Raczkowanie
 
Avatar malenstwo89
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: warmia
Wiadomości: 259
Dot.: Maturzystki 2008 . . .

djapiro! usiadz sobie spokojnie, sprawdz na jakich uczelniach co wymagają, poprzeglądaj zeszłoroczne matury i zdecyduj sie na przedmiot , z którego najwiecej pamietasz i w którym sie najlepiej orientujesz nie ma sie co denerwować jest jeszcze czas na nadrobienie wszelakich braków damy rade! głowa do góry
__________________
jestem
w podtekście mieszkam gdzieś
w przenośni chowam się...
malenstwo89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-05, 07:02   #1751
n89
Raczkowanie
 
Avatar n89
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 146
Dot.: Maturzystki 2008 . . .

A ja teraz troszkę podłamana jestem
wczoraj nauczyciele oczywiści tylko mówili o maturze i powiedzieli, żebyśmy już teraz przeczytali w internecie kryteria kwalifikacji na studia. I ja weszłam właśnie wczoraj na stronę UŚ i okazało się, że są już kryteria dla nas. Znalazlam oczywiście mój wymarzony kierunek i co się okazało? najlepiej to tutaj napiszę:



Warunkiem przyst
ąpienia do postępowania kwalifikacyjnego jest zdany egzamin maturalny z języka polskiego i języka obcego. O miejscu na liście rankingowej na kierunku filologia polska decydują wyniki z egzaminu maturalnego z języka polskiego, języka obcego oraz dodatkowo z historii.

Wynik jest
sumą punktów uzyskanych według następujących przeliczeń (punkty na świadectwie dojrzałości pomnożone przez odpowiedni przelicznik):
1. j. polski pisemny – poziom rozszerzony pomno
żony przez przelicznik 0,5 [bądź: j. polski pisemny – poziom podstawowy pomnożony przez przelicznik 0,35],
2. j. polski ustny pomno
żony przez przelicznik 0,25,
3. j. obcy - poziom rozszerzony pomno
żony przez przelicznik 0,25 (wariant z egzaminu ustnego bądź pisemnego korzystniejszy dla kandydata) [bądź: j. obcy – poziom podstawowy pomnożony przez przelicznik 0,15 (wariant z egzaminu ustnego bądź pisemnego korzystniejszy dla kandydata)],
4. je
śli kandydat zdawał na maturze historię na poziomie rozszerzonym, otrzymuje dodatkowe punkty według wzoru: historia – poziom rozszerzony pomnożony przez przelicznik 0,1.



Wszystko byłby dobrze, gdyby nie to, że ja nie zdaję historii na maturze- nawet podstawy, a co dopiero myśleć o rozszerzeniu Dwa lata temu i w zeszlym roku punktowany byl tylko polski ustny i pisemny, a akurat teraz musieli wszystko zmienić
Czyli...zanosi się na to, że to chyba koniec moich marzeń o kierunku, który wybrałam sobie dwa lata temu
Nie mogę przecież zdecydować się na zdawanie przedmiotu, z którego nie czuję się na siłach.
Eh, jak pech to pech... Teraz albo muszę zmienić wszystkie plany, albo wybrać inną uczelnię(praktycznie już to zrobilam)...
__________________
[ori_pyc]168616[/ori_pyc]

***

n89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-05, 09:25   #1752
lele
Zakorzenienie
 
Avatar lele
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 13 145
Dot.: Maturzystki 2008 . . .

dziewcztea wyrobiy sie ze wszystkim.. damy rade innej opcji nie ma.. ja tez zbyt duzo mysle o maturze, nawet wczoraj mojego faceta (tez maturzysta tegoroczny`0 opieprzylam, ze za malo sie uczy.. jakas paranoja...
lele jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-05, 10:38   #1753
ruumi
Rozeznanie
 
Avatar ruumi
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 772
Dot.: Maturzystki 2008 . . .

Najwaznijsze to się nie przemować:P
Ja zdawałam mature w zeszłym roku ,zaczęłam się uczyć dzień przed polskim (przejzałam kasiążkę)
Dodam że w Lo może miałam 50 % frekwencji wiec z lekcji tez nic nie wyniosłam i cały czas chodziłam na imprezty/koncerty do rana.
Mature zdałam
Polski rozsze. 78%
Angielski postawa:47% -to słabo mi poszło ale nigdy sie nei uczylam języka:P
Wos rozsze. 67%
ustnz z polskiego-100%
usny z angola -80%

I dostałam sie w pierwszych rekrutacjach na dzinne studia na wszystkie kierunki na ktore składałam.


Jestem rocznikiem gdzie sie pisało albo rozszezoną mature albo podtswe wiec troch emniej mialam do pisania

Wiec dla mnie matura jest tak sprawdzian inteligencji a nei wiedzy.
Taka duza klasówka
Wazne aby sie nie denerwować ;]
ruumi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-05, 10:44   #1754
ruumi
Rozeznanie
 
Avatar ruumi
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 772
Dot.: Maturzystki 2008 . . .

Cytat:
Napisane przez n89 Pokaż wiadomość
A ja teraz troszkę podłamana jestem
wczoraj nauczyciele oczywiści tylko mówili o maturze i powiedzieli, żebyśmy już teraz przeczytali w internecie kryteria kwalifikacji na studia. I ja weszłam właśnie wczoraj na stronę UŚ i okazało się, że są już kryteria dla nas. Znalazlam oczywiście mój wymarzony kierunek i co się okazało? najlepiej to tutaj napiszę:




Warunkiem przyst
ąpienia do postępowania kwalifikacyjnego jest zdany egzamin maturalny z języka polskiego i języka obcego. O miejscu na liście rankingowej na kierunku filologia polska decydują wyniki z egzaminu maturalnego z języka polskiego, języka obcego oraz dodatkowo z historii.

Wynik jest sumą punktów uzyskanych według następujących przeliczeń (punkty na świadectwie dojrzałości pomnożone przez odpowiedni przelicznik):
1. j. polski pisemny – poziom rozszerzony pomnożony przez przelicznik 0,5 [bądź: j. polski pisemny – poziom podstawowy pomnożony przez przelicznik 0,35],
2. j. polski ustny pomnożony przez przelicznik 0,25,
3. j. obcy - poziom rozszerzony pomnożony przez przelicznik 0,25 (wariant z egzaminu ustnego bądź pisemnego korzystniejszy dla kandydata) [bądź: j. obcy – poziom podstawowy pomnożony przez przelicznik 0,15 (wariant z egzaminu ustnego bądź pisemnego korzystniejszy dla kandydata)],
4. jeśli kandydat zdawał na maturze historię na poziomie rozszerzonym, otrzymuje dodatkowe punkty według wzoru: historia – poziom rozszerzony pomnożony przez przelicznik 0,1.



Wszystko byłby dobrze, gdyby nie to, że ja nie zdaję historii na maturze- nawet podstawy, a co dopiero myśleć o rozszerzeniu Dwa lata temu i w zeszlym roku punktowany byl tylko polski ustny i pisemny, a akurat teraz musieli wszystko zmienić
Czyli...zanosi się na to, że to chyba koniec moich marzeń o kierunku, który wybrałam sobie dwa lata temu
Nie mogę przecież zdecydować się na zdawanie przedmiotu, z którego nie czuję się na siłach.
Eh, jak pech to pech... Teraz albo muszę zmienić wszystkie plany, albo wybrać inną uczelnię(praktycznie już to zrobilam)...


Ja wlasnie od pazdziernika zaczynam przygode na Us na FP

ja mialam takie kryteria

Dla kandydatów z NOWĄ MATURĄ:

O przyjęciu na studia filologia polska decyduje ranking wyznaczony przez wyniki z egzaminu pisemnego na poziomie rozszerzonym i ustnego z języka polskiego na świadectwie dojrzałości przeliczone na punkty. Maksymalnie można uzyskać 60 pkt. Przeliczenia dokonywane są według zasad:

1. W przypadku kandydatów, którzy zdali egzamin pisemny z języka polskiego na poziomie rozszerzonym na egzaminie maturalnym;

— wynik z języka polskiego części pisemnej stanowić- będzie 3/4 możliwych do uzyskania punktów, przeliczanych według poniżej przedstawionych zasad. Odpowiednio część - ustna egzaminu maturalnego będzie stanowiła 1/4 możliwych do uzyskania punktów. Suma punktów z matury pisemnej oraz ustnej daje ostateczny wynik i miejsce w rankingu:

część pisemna – poziom rozszerzony
część ustna


96% - 100% - 45 pkt.

91% - 95% - 40 pkt.

86% - 90% - 36 pkt.

81% - 85% - 32 pkt.

76% - 80% - 28pkt.

71% - 75% - 24 pkt.

66% - 70% - 20 pkt.

61% - 65% - 16 pkt.

56% - 60% - 12 pkt.

51% - 55% - 8 pkt.

46% - 50% - 6 pkt.

41% - 45% - 4 pkt.

36% - 40% - 2 pkt.

poniżej 36% - 0 pkt.
91% - 100% - 15 pkt.

81% - 90% - 12 pkt.

71% - 80% - 8 pkt.

61% - 70% - 6 pkt.

51% - 60% - 4 pkt.

41% -50% - 2 pkt.

poniżej 41% - 0 pkt.

2.W przypadku kandydatów, którzy zdali egzamin pisemny z języka polskiego na poziomie podstawowym na egzaminie maturalnym — obowiązuje konkurs świadectw dojrzałości z przedmiotów: język polski, historia i język obcy.

— wyniki z języka polskiego części ustnej i pisemnej na świadectwie dojrzałości określone procentowo, dają średnią arytmetyczną, która przeliczana jest na punkty według następujących zasad:

98% - 100% - 30 pkt.

92% - 97% - 26 pkt.

81% - 91% - 22 pkt.

71% - 80% - 18 pkt.

61% - 70% - 14 pkt.

51% - 60% - 10 pkt.

45% - 50% - 6 pkt.

36% - 44% - 2 pkt.

poniżej 36 % - 0 pkt.

— wynik z historii – przeliczeń dokonuje się według zasady:

w wersji poziomu rozszerzonego:
w wersji poziomu podstawowego:


91% - 100% - 15 pkt.

71% - 90% - 12 pkt.

51% - 70% - 8 pkt.

36% - 50% - 4 pkt.

poniżej 36% - 0 pkt.
95% - 100% - 15 pkt.

85% - 94% - 12 pkt.

75% - 84% - 8 pkt.

60% - 74% - 4 pkt.

45% - 59% - 2 pkt.

poniżej 45% - 0 pkt.

— wynik z języka obcego części pisemnej z egzaminu maturalnego:

w wersji poziomu rozszerzonego:
w wersji poziomu podstawowego:


91% - 100% - 15 pkt.

71% - 90% - 12 pkt.

51% - 70% - 8 pkt.

36% - 50% - 4 pkt.

poniżej 36% - 0 pkt.
95% - 100% - 15 pkt.

85% - 94% - 12 pkt.

75% - 84% - 8 pkt.

60% - 74% - 4 pkt.

45% - 59% - 2 pkt.

poniżej 45% - 0 pkt.



ruumi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-05, 10:47   #1755
Klariska
Wtajemniczenie
 
Avatar Klariska
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 336
Dot.: Maturzystki 2008 . . .

Cytat:
Napisane przez n89 Pokaż wiadomość
A ja teraz troszkę podłamana jestem
wczoraj nauczyciele oczywiści tylko mówili o maturze i powiedzieli, żebyśmy już teraz przeczytali w internecie kryteria kwalifikacji na studia. I ja weszłam właśnie wczoraj na stronę UŚ i okazało się, że są już kryteria dla nas. Znalazlam oczywiście mój wymarzony kierunek i co się okazało? najlepiej to tutaj napiszę:



Warunkiem przyst
ąpienia do postępowania kwalifikacyjnego jest zdany egzamin maturalny z języka polskiego i języka obcego. O miejscu na liście rankingowej na kierunku filologia polska decydują wyniki z egzaminu maturalnego z języka polskiego, języka obcego oraz dodatkowo z historii.

Wynik jest
sumą punktów uzyskanych według następujących przeliczeń (punkty na świadectwie dojrzałości pomnożone przez odpowiedni przelicznik):
1. j. polski pisemny – poziom rozszerzony pomno
żony przez przelicznik 0,5 [bądź: j. polski pisemny – poziom podstawowy pomnożony przez przelicznik 0,35],
2. j. polski ustny pomno
żony przez przelicznik 0,25,
3. j. obcy - poziom rozszerzony pomno
żony przez przelicznik 0,25 (wariant z egzaminu ustnego bądź pisemnego korzystniejszy dla kandydata) [bądź: j. obcy – poziom podstawowy pomnożony przez przelicznik 0,15 (wariant z egzaminu ustnego bądź pisemnego korzystniejszy dla kandydata)],
4. je
śli kandydat zdawał na maturze historię na poziomie rozszerzonym, otrzymuje dodatkowe punkty według wzoru: historia – poziom rozszerzony pomnożony przez przelicznik 0,1.



Wszystko byłby dobrze, gdyby nie to, że ja nie zdaję historii na maturze- nawet podstawy, a co dopiero myśleć o rozszerzeniu Dwa lata temu i w zeszlym roku punktowany byl tylko polski ustny i pisemny, a akurat teraz musieli wszystko zmienić
Czyli...zanosi się na to, że to chyba koniec moich marzeń o kierunku, który wybrałam sobie dwa lata temu
Nie mogę przecież zdecydować się na zdawanie przedmiotu, z którego nie czuję się na siłach.
Eh, jak pech to pech... Teraz albo muszę zmienić wszystkie plany, albo wybrać inną uczelnię(praktycznie już to zrobilam)...
A co zdajesz jako przedmiot obowiazkowy?? Procz polskiego i angielskiego(jak mniemam).
__________________

Klariska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-05, 14:12   #1756
aluniaaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar aluniaaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 18 294
Dot.: Maturzystki 2008 . . .

a mi dzisiaj w szkole kolega powiedzial, ze wczoraj w TV mowili, ze przedmioty dodatkowe moga byc zdawane na jakim sie chce poziomie o ile to oficjalne informacje to bylabym w 7 niebie bo bym se jeszcze dodatkowo gegre zdala moze tez cos o tym slyszalyscie?
a tak poza tym to damy sobie rade z matura popatrzcie na to z tej strony, ze wszyscy jakos zdawali wiec czemu my mamy nie zdac? mi wszyscy powtarzaja, ze w przyszlym roku to bede sie smiac z samej siebie, ze tak panikowalam
__________________
Razem 14.08.2004
Zaręczeni 14.01.2011

Małżeństwo 06.09.2014
aluniaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-05, 14:33   #1757
szaaaalona
Raczkowanie
 
Avatar szaaaalona
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 437
Dot.: Maturzystki 2008 . . .

Cytat:
Napisane przez szklane.oko Pokaż wiadomość
Cholerka tak to jest z tym WOSem wkońcu?
Zrezygnowałam i wybrałam geografię bo wkońcu nie wiedziałam jak to jest z tym wosem nieszczęsnym.

Na stronach np. http://www.dlamaturzysty.info/serwis...1618&pok=36220 czytam, że można zdawać dopiero jako przedmiot dodatkowy, na następnej znowu inaczej http://matura.studentnews.pl/serwis.php?s=153&pok=6726 a w mojej szkole oczywiście nikt nic nie wie

Pomoocy
WOS możesz zdawać jako przedmiot dodatkowy, czyli na poziomie rozszerzonym. Czyli tak jak ja

Cytat:
Napisane przez Ywonula Pokaż wiadomość
Nie orientujecie sie moze czy na geodezje na ahg w krk trzeba zdawac rozszerzenie czy podstawę? Bo tam nic nie pisze jaki poziom...

A my dzis zaczelismy przerabiac Jądro ciemnosci a za tydz mamy "ludzi bezdomnych" a za 2 tyg wyobrazcie sobie mamy Chłopów... :/ I jeszcze nie wiem czy bede zdawac chemie czy gegre. Bo biole na pewno...
Jeeeny a my ponoć opóźnieni z lekturami jesteśmy, a to już mamy dawno za sobą. Trza przyznać, że wszystkie 3 lektury nie są zbyt przyjemne do czytania A przede mną teraz "Wesele" - idę zaraz czytać

Cytat:
Napisane przez Durga Pokaż wiadomość
My tez czytaliśmy Quo Vadis daaawno bo w pierwszej gimnazjum i bardzo mi sie podobało, to jedna z moich ulubionych lektur
Taaak? Ja w zyciu 'Quo Vadis' nie czytałam! Jak to możliwe? I od razu dodam, że nie z lenistwa, tylko nie przerabialiśmy Wstyd mi przy was teraz

Cytat:
Napisane przez berethalia Pokaż wiadomość
ja mam 33 h ale zazdroszcze ci tylu chemii i biol no i fizyk bo my mimo profilu mamy 3bio i 4chem;/ dla mnie to malo tym bardzije ze mamy jeszce duzo materialu przed soba a powtorzen jeszce z chemii nie zaczelismy;/
Ja jako językowa mam 29 godzin tylko. Raz 7 lekcji, raz 4 na 10 a dalej po 6 na 8. Mam 1 gegre (), 2 hist, 2 Wosy. Nasza klasa ma najmniej godzin, z tym, że w poprzednich dwóch latach mieliśmy najwięcej lekcji ze wszystkich Więc to pewnie też ma jakiś wpływ, bo jest specjalna siatka układana, gdzie chyba każdy profil ma wyznaczoną ilość godzin do przerobienia w ciągu 3 lat, a od dyrektora zależy jak to podzieli po ile godzin w danym roku. Ale wydawało mi się, że generalnie w każdej szkole te same profile (np. biochem) powinny mieć po tyle samo godzin łącznie w ciągu 3 lat.

Cytat:
Napisane przez Sandra123 Pokaż wiadomość
Co do tych lektur to raz slysze, ze nas obowiazuja zmiany a raz, ze nie...zwariowac mozna ! chyba trzeba napisac maila do cke, ale oni napisza jedno a potem zmienia jak beda chcieli...ale nie zaszkodzi sprobowac.

WOS na bank mozna zdawac jako przedmiot obowiazkowy (sama zdaje)

Nie wiem kiedy bedzie u mnie probna, ale wiem ,ze to bedzie porazka totalna

Czy wszystkie z Was, ktore chca zdwac rozsz polski czytaly lektury i w ogole ? Czy liczycie ,ze cos wymodzicie z podanego tekstu ? Bo ja sie zastanawiam nad tym polskim, ale z lekturami to u mnie slabo Nie wiem co zrobic...ale na podst dam rade. Tym bardziej ,ze na rozsz sa ponadprogramowe teksty...Poradzcie cos !
Ja szczerze wszystkich nie czytałam. Miałam na wakacjach nadrabiać, ale jakoś mi się nie chciało Liczę na szczęscie, a co dam radę to jeszcze postaram się nadrobić

Cytat:
Napisane przez super_karo Pokaż wiadomość
dzisiaj wszyscy nauczyciele nam oglosili ze na 95% bedzie poziom i podstawowy i rozszerzony
U nas dziś mówili, że na 100% zdajesz albo podst albo rozsz. Mogliby wszyscy w końcu jedną wersję ustalić.

Cytat:
Napisane przez aluniaaaaa Pokaż wiadomość
a mi dzisiaj w szkole kolega powiedzial, ze wczoraj w TV mowili, ze przedmioty dodatkowe moga byc zdawane na jakim sie chce poziomie o ile to oficjalne informacje to bylabym w 7 niebie bo bym se jeszcze dodatkowo gegre zdala moze tez cos o tym slyszalyscie?
a tak poza tym to damy sobie rade z matura popatrzcie na to z tej strony, ze wszyscy jakos zdawali wiec czemu my mamy nie zdac? mi wszyscy powtarzaja, ze w przyszlym roku to bede sie smiac z samej siebie, ze tak panikowalam
Pierwsze słyszę Nam jeszcze dzisiaj czytali te wszystkie procedury, papiery itp i było wyraźnie napisane, że przedmioty dodatkowe TRZEBA zdać na rozszerzonym


Poza tym to dostałam dziś tematy i żaden mi się nie podoba Ale nic nam nie mówili tak jak wam, że trzeba nauczycielowi się zdeklarować jaki temat się chce
__________________
'Mów do mnie tak, bo lubię słów twoich smak... mów tak;
I chociaż czas pewnie odmieni kiedyś nas - mów tak... '


Adaś
szaaaalona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-05, 18:06   #1758
lele
Zakorzenienie
 
Avatar lele
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 13 145
Dot.: Maturzystki 2008 . . .

moje drogie, jezeli przegladyscie wzory deklaracji, to WOS mozna w tym roku zdawac jako obowiazkowy..

http://oke.lomza.com/infolinia/uczni...acja_1A_08.pdf
lele jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-05, 18:08   #1759
IR1988
Zakorzenienie
 
Avatar IR1988
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 11 469
Dot.: Maturzystki 2008 . . .

A ja sie zdecydowalam na WOS zeby zdawac tzn chyba

ruumi a wg Ciebie WOS byl trudny??
IR1988 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-05, 18:41   #1760
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: Maturzystki 2008 . . .

15 minut? Hahaha u mnie przemówienie trwa 5, wyjątkowo niewylewny dyrektor

Cytat:
Napisane przez lele Pokaż wiadomość
Danke Ci shun

HAHAH mam 4 dni pod rząd- 5,6,7,8 maja, wszytsko co daję- potem tylko ustne.. Szluss . Moze dzięki temu tak się nie bede denerwować?
I dojade na komunie do sióstr ciotecznych?

Mówicie o historii.. Zgadzam się, warto wiedzieć coś niecoś o historii, zwłaszcza o historii współczesnej- ale program jest tak beznadziejnie ułożony, że ZAWSZE wałkuje się starożytny Rzym (nie mowie, ze nie jest ciekawy, jest szalenie ciekawy ale.. niepraktyczny?) natomiast NIGDY nie dochodzi się do II wojny.... A już to, co po wojnie- ach, marzenie!


Cytat:
Napisane przez kittyyy1 Pokaż wiadomość
słuchajcie kochane, wszędzie trąbią o tematach z języka polskiego w internecie, a ja nie mogę znaleźć. byłam na stronie CKE i tak dalej i nie znalazłam, nei wiecie gdzie szukać?
Marsz do polonistki proponuję . Każda szkoła ma swój spis, ja swój już mam na kompie (jest na kompach u nas w bibliotece, wysłałam sobie na maila)

Cytat:
Napisane przez Sandra123 Pokaż wiadomość

WOS na bank mozna zdawac jako przedmiot obowiazkowy (sama zdaje)

(...)

Czy wszystkie z Was, ktore chca zdwac rozsz polski czytaly lektury i w ogole ? Czy liczycie ,ze cos wymodzicie z podanego tekstu ? Bo ja sie zastanawiam nad tym polskim, ale z lekturami to u mnie slabo Nie wiem co zrobic...ale na podst dam rade. Tym bardziej ,ze na rozsz sa ponadprogramowe teksty...Poradzcie cos !
1. uff to dobrze, to wybiorę WOS podstawowy. Tak naprawdę nie jest mi do niczego potrzebny, ale muszę coś wybrać jako przedmiot obowiazkowy...

2. Wiesz, nam polonistka dzisisj powiedziała, ze:
a) bać się rozszerzonego polskiego nie należy
b) NIGDy jeszcze nie było tematu z rozszerzonych lektur- czyli rozszerzona jest po prostu trudniejsza niż podstawowa. Ale aż tak wiele wiedzy więcej nie wymaga. Jak stwierdziął "przy duzej frekwencji i DOBRYCh notatkach możemy próbować rozszerzoną. Ale to jej słowa, słowa nauczycielki, więc jak to się ima w praktyce... Przejrzyj sobie tą maturę, zobacz co i jak... Może nie jest tak źle?
Ja też się zastanawiam...
Bo na UW to DUŻO więcej ciekawych kierunków niż z podstawowym... Przede wszystkim italianistyka która też mnie kręci...
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-05, 18:42   #1761
Djapira
Zadomowienie
 
Avatar Djapira
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 1 760
Dot.: Maturzystki 2008 . . .

Malenstwo dziekuje Myslalam o zdrowiu publicznym, dietetyce, technologii zywnosci i zywienia czlowieka. Chcialabym do publicznej na dzienne, wiec patrzylam na Akademii Medycznej i SGGW (w Wawie) okazuje sie, ze potrzebny jest 1 przedmiot Czyli raczej wybiore biologie, ktorej musze zaczac uczyc sie od poczatku, bo nie mam z nia długich doswiadczen Po geo siebie nie widze.

Lele fajny podpis
__________________
"Jeśli nie odważysz się zrobić kroku, nigdy nie dowiesz się tego, do czego jesteś zdolny. Ufaj po prostu, że w nowej sytuacji dasz radę"!


Djapira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-05, 18:46   #1762
aluniaaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar aluniaaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 18 294
Dot.: Maturzystki 2008 . . .

Cytat:
Napisane przez szaaaalona Pokaż wiadomość
Poza tym to dostałam dziś tematy i żaden mi się nie podoba Ale nic nam nie mówili tak jak wam, że trzeba nauczycielowi się zdeklarować jaki temat się chce
my mamy sobie wybrac 3 tematy i do kiedys tam dac babce z polaka, a jeszcze oprocz tego przewodniczacy zrobi liste, i kazdy w niej napisze jakie chce te 3 tematy i razem na lekcji bedziemy to omawiac, zeby sie nie powtarzaly... ale powiem wam, ze te moje nie sa jakies fascynujace niestety z tych wszystkich podoba mi sie 5...
__________________
Razem 14.08.2004
Zaręczeni 14.01.2011

Małżeństwo 06.09.2014
aluniaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-05, 18:49   #1763
aluniaaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar aluniaaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 18 294
Dot.: Maturzystki 2008 . . .

Cytat:
Napisane przez agacior89 Pokaż wiadomość

Mówicie o historii.. Zgadzam się, warto wiedzieć coś niecoś o historii, zwłaszcza o historii współczesnej- ale program jest tak beznadziejnie ułożony, że ZAWSZE wałkuje się starożytny Rzym (nie mowie, ze nie jest ciekawy, jest szalenie ciekawy ale.. niepraktyczny?) natomiast NIGDY nie dochodzi się do II wojny.... A już to, co po wojnie- ach, marzenie!
no wyjelas mi to z ust ja wlasnie najbardziej lubie te poczatkowe, starozytne tematy i II wojne reszta mi jest obojetna.
__________________
Razem 14.08.2004
Zaręczeni 14.01.2011

Małżeństwo 06.09.2014
aluniaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-05, 18:55   #1764
ufcio
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 2 991
Dot.: Maturzystki 2008 . . .

co do tych poziomow to mi nauczyciele mowili, ze jeszcze nie wiadomo bo jakies tam rozporzadzenie nie przyszlo.
z polskim to mamy losowanie, ktora klasa pierwsza bedzie wybierac, ale ogolnie to do wrzesnia mamy sie zdecydowac.
juz sie troche uspokoilam no, cos tam nam powiedzieli dzisiaj. a z matura probna to tez u nas przesadzili, ponoc jej nie bedzie chociaz dyrekcja bardzo chce, ale ponoc pieniedzy nie ma

phah a teraz info miesiaca. na 100dniowke mamy przyjsc bez partnerow
ufcio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-05, 19:00   #1765
marta6704
Zakorzenienie
 
Avatar marta6704
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: z... =)
Wiadomości: 5 000
Dot.: Maturzystki 2008 . . .

A ja mam zamiar chyba przystąpić do olimpiady z Wosu.Boje sie tylko,że to może mnie przerosnąć
marta6704 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-05, 19:13   #1766
Nija_
Zakorzenienie
 
Avatar Nija_
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 209
Dot.: Maturzystki 2008 . . .

Cytat:
Napisane przez marta6704
A ja mam zamiar chyba przystąpić do olimpiady z Wosu.Boje sie tylko,że to może mnie przerosnąć
Ale do której z WOSu? chyba nie ma czysto z WOSu, tylko z wiedzy o prawach człowieka i świecie współczesnym, czy jakoś tak...
jak mówi moja babka jedna z najtrudniejszych olimpiad, jeśli nie najtrudniejsza,
a kolega startuje z Unii Europejskiej, podobno przyjemna

czemu nie startujesz z histy?
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
Nija_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-05, 19:22   #1767
Connect
Wtajemniczenie
 
Avatar Connect
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 2 176
Dot.: Maturzystki 2008 . . .

Dostałam dzisiaj tematy, w sumie chyba 70, są łatwe i trudne, narazie mam kilka 'typów'...
Już jutro powtórka z Antyku, później wypracowanie z Homera, mieliśmy omawiać "Granice", ale przeczytały tylko 2 osoby


Chciałam sie was spytać jak to jest: zdaje j.p., j.a, biol. i wos dodatkowy - rozszerzony, jeśli nie zdam tego wosu to matura niezdana? czy mogę nie zdać tego dodatkowego?
__________________
A ty mnie na wyspy szczęśliwe zawieź,
wiatrem łagodnym włosy jak kwiaty rozwiej, zacałuj
ty mnie ukołysz i uśpij, snem muzykalnym zasyp, otumań
we śnie na wyspach szczęśliwych nie przebudź ze snu.
(...)
Konstanty Ildefons Gałczyński
Prośba o wyspy szczęśliwe
Connect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-05, 20:12   #1768
n89
Raczkowanie
 
Avatar n89
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 146
Dot.: Maturzystki 2008 . . .

Cytat:
Napisane przez Klariska Pokaż wiadomość
A co zdajesz jako przedmiot obowiazkowy?? Procz polskiego i angielskiego(jak mniemam).
Jako trzeci obowiązkowy przedmiot zdaję biologię.
Byłam trochę załamana, ale już lepiej- postanowiłam, że oprócz UŚ złożę jeszcze na UO(tam punktują polski pisemny i ustny) i ATH(punktują polski i język obcy), a gdyby i tam mi się nie powiodło, wezmę pod uwagę Wyższą Szkołę Zarządzania Marketingowego i Języków Obcych w Katowicach, bo tam też jest polonistyka. Tyle że tam płaci się za naukę(nie wiem dokladnie ile, ale niemało).
Ale wiem jedno- tak latwo się nie poddam!
__________________
[ori_pyc]168616[/ori_pyc]

***

n89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-05, 20:35   #1769
Małgosia89
Zakorzenienie
 
Avatar Małgosia89
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 080
Dot.: Maturzystki 2008 . . .

Cytat:
Napisane przez ufcio Pokaż wiadomość

phah a teraz info miesiaca. na 100dniowke mamy przyjsc bez partnerow
COO?! Co to ma być?
__________________
ludzie boją się zmian, nawet na lepsze...

Nasz mały cud...


Małgosia89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-05, 20:38   #1770
marta6704
Zakorzenienie
 
Avatar marta6704
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: z... =)
Wiadomości: 5 000
Dot.: Maturzystki 2008 . . .

Cytat:
Napisane przez Nija_ Pokaż wiadomość
Ale do której z WOSu? chyba nie ma czysto z WOSu, tylko z wiedzy o prawach człowieka i świecie współczesnym, czy jakoś tak...
jak mówi moja babka jedna z najtrudniejszych olimpiad, jeśli nie najtrudniejsza,
a kolega startuje z Unii Europejskiej, podobno przyjemna

czemu nie startujesz z histy?
z wosu są 3 :
wiedza o prawie
wiedza o UE
wiedza o Europie

ja mysle nad tą o prawie,albo o UE.

A z historii nie biore udzialu bo nikt o olimpiadze nas z histy nie poinformowal
marta6704 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:52.