ZBIORCZY: Przebarwienia, plamy - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-04-19, 15:06   #91
tomus17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 19
Dot.: Przebarwienia po trądziku

Cytat:
Napisane przez Nierozumiany15 Pokaż wiadomość
Ja tylko doradzalem. On nawey zapewne tego nie wyprobowal a sie wypowiada. Po prostu polecam to co mi pomaga/pomoglo. Chyba do tego jest to forum? A on na starcie skresla ze kogos nie stac. jak ktos bedzie chcial to przeczyta i zobaczy. Nie narzucam nikomu, ze tylko to mu pomoze. Po prostu chcialem doradzic..
Powinienem się do Ciebie zwracać "mistrzu". Ty już tyle leków wybróbowałeś i maści, że jesteś chyba Bogiem. Już masz wiedzę większą niż dyplomowani dermatolodzy, którzy bardzo często na przebarwienia przepisują ance-derm. Otwórz swój gabinet i udzielaj rad Chętnie do Ciebie przyjade. Tak trzymaj.
tomus17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-19, 15:31   #92
LauraS.
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 716
Dot.: Przebarwienia po trądziku

Cytat:
Napisane przez tomus17 Pokaż wiadomość
To może za dużo tych różnych maści. Nie można używać wszystkiego naraz bo to prowadzi do wielu przykrych konsekwencji, ale nie będe tutaj o tym pisać aby Cię zbytnio nie dołować. Myśle, że czas udać się do dobrego dermatologa i obrać jedną drogę i jej się kurczowo trzymać przez jakiś czas, a nie co 5 dni zmieniać kremy, bo nie oszukujmy się w 5 dni ciężko jest cokolwiek poprawić.
a jakie sa wlasnie konsekwencje stosowania zbyt duzej ilosci masci itd..bo ja jestem tak zdesperowana ze ciagle smaruje czyms nowym bo nei moge patrzec na swoja twarz..
co do kwasow-ja mialam robione u dermatologa i potem skora goila sie miesiąc wiec kazdy ma inna skore.Wtedy stosowalam jednak na blziny i rozszerzone pory a teraz mam duze slady czewone ,blizny no i rozszerzone pory-dziurkowana twarz mam ;(
Nierozumiany a jak Ci sie goi twarz po zabiegach kwasami? atrederm zluszczy świeze ślady?
a moze jakies zabiegi laserem..bo juz mam dosc kwasow..peelingow itd.
LauraS. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-19, 16:14   #93
cinek26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 181
Dot.: Przebarwienia po trądziku

Widze rosnie temperatura na dworze ale takze i na naszym forum hehhe. Acne derm stosowalem, srednio go oceniam w walce z przebarwieniami i po jakims czasie skora sie do niego przyzwyczaila i przestal dzialac, ale pewnie to tez winna innych srodkow ktore stosowalem a jak wiadomo najlepiej co jakis czas je zmieniac. Laura ale bez przesady, zeby zaobserwowac dzialanie kremu , trzeba okolo miesiaca, by stwierdzic co on robi tak naprawde z nasza cera, przy tradziku trzeba cierpliwosci.
Sloneczko, nie wiem jakie srodki stosowalas, mozesz sprobowac zluszczanie kwasami o wiekszych stezeniach jak male na ciebie nie dzialaja, sa takie kremy do tego , oraz krem nawilzajacy i powinno byc lepiej. Nie musze przypominac, zebys uwazala na slonce, trzymaj sie cieplutko, pozdrawiam
cinek26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-19, 17:02   #94
tomus17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 19
Dot.: Przebarwienia po trądziku

Cytat:
Napisane przez cinek26 Pokaż wiadomość
Widze rosnie temperatura na dworze ale takze i na naszym forum hehhe. Acne derm stosowalem, srednio go oceniam w walce z przebarwieniami i po jakims czasie skora sie do niego przyzwyczaila i przestal dzialac, ale pewnie to tez winna innych srodkow ktore stosowalem a jak wiadomo najlepiej co jakis czas je zmieniac. Laura ale bez przesady, zeby zaobserwowac dzialanie kremu , trzeba okolo miesiaca, by stwierdzic co on robi tak naprawde z nasza cera, przy tradziku trzeba cierpliwosci.
Sloneczko, nie wiem jakie srodki stosowalas, mozesz sprobowac zluszczanie kwasami o wiekszych stezeniach jak male na ciebie nie dzialaja, sa takie kremy do tego , oraz krem nawilzajacy i powinno byc lepiej. Nie musze przypominac, zebys uwazala na slonce, trzymaj sie cieplutko, pozdrawiam
Ale zauważ, że wszyscy piszą o ance-derm i dużo osób go używało. To daje do myślenia, bo w końcu ten specyfik musi ktoś z jakiś powodów polecać?
tomus17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-19, 17:05   #95
tomus17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 19
Dot.: Przebarwienia po trądziku

Cytat:
Napisane przez LauraS. Pokaż wiadomość
a jakie sa wlasnie konsekwencje stosowania zbyt duzej ilosci masci itd..bo ja jestem tak zdesperowana ze ciagle smaruje czyms nowym bo nei moge patrzec na swoja twarz..
co do kwasow-ja mialam robione u dermatologa i potem skora goila sie miesiąc wiec kazdy ma inna skore.Wtedy stosowalam jednak na blziny i rozszerzone pory a teraz mam duze slady czewone ,blizny no i rozszerzone pory-dziurkowana twarz mam ;(
Nierozumiany a jak Ci sie goi twarz po zabiegach kwasami? atrederm zluszczy świeze ślady?
a moze jakies zabiegi laserem..bo juz mam dosc kwasow..peelingow itd.
Rozumiem Ciebie i Twoją frustrację. Trudno jest cokolwiek polecić na odległość, zresztą nawet nie posiadam tak dużej wiedzy. Myśle, że powinnas znaleźść jakiegoś dobrego dermatologa i jemu zaufać tzn. postępować tylko tak jak on karze. Powiedzieć mu co już stosowałaś i jaki był skutek...
tomus17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-19, 17:07   #96
tomus17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 19
Dot.: Przebarwienia po trądziku

Cytat:
Napisane przez LauraS. Pokaż wiadomość
a jakie sa wlasnie konsekwencje stosowania zbyt duzej ilosci masci itd..bo ja jestem tak zdesperowana ze ciagle smaruje czyms nowym bo nei moge patrzec na swoja twarz..
co do kwasow-ja mialam robione u dermatologa i potem skora goila sie miesiąc wiec kazdy ma inna skore.Wtedy stosowalam jednak na blziny i rozszerzone pory a teraz mam duze slady czewone ,blizny no i rozszerzone pory-dziurkowana twarz mam ;(
Nierozumiany a jak Ci sie goi twarz po zabiegach kwasami? atrederm zluszczy świeze ślady?
a moze jakies zabiegi laserem..bo juz mam dosc kwasow..peelingow itd.
Konsekwencje mogą być ale nie muszą za kilka lat jak skóra będzie troszkę starsza, ale myśle, że nie ma co się martwić na zapas i próbować teraz walczyć,ale nie na własną ręke.
tomus17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-19, 17:15   #97
LauraS.
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 716
Dot.: Przebarwienia po trądziku

Cytat:
Napisane przez tomus17 Pokaż wiadomość
Konsekwencje mogą być ale nie muszą za kilka lat jak skóra będzie troszkę starsza, ale myśle, że nie ma co się martwić na zapas i próbować teraz walczyć,ale nie na własną ręke.
tylu ile ja odwiedzilam dermatologow...ile zabiegow mi robili.mialam robiona serie zabiegow laserem IPL ktory mial wyleczyc tradzik..nic z tego..mialam robione kwasy i co .. dlatego szukam i probuje sama.we wroclawiu nie znlazlam jeszcze dobrego lekarza..
LauraS. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-19, 17:27   #98
tomus17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 19
Dot.: Przebarwienia po trądziku

A zażywałaś roaccutane na trądzik lub polskiej odmiany tego leku izoteku? Kuracja trwa od 18-24 tygodni, ale podobno efekty są zdumiewające.
tomus17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-19, 17:34   #99
tomus17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 19
Dot.: Przebarwienia po trądziku

Cytat:
Napisane przez LauraS. Pokaż wiadomość
tylu ile ja odwiedzilam dermatologow...ile zabiegow mi robili.mialam robiona serie zabiegow laserem IPL ktory mial wyleczyc tradzik..nic z tego..mialam robione kwasy i co .. dlatego szukam i probuje sama.we wroclawiu nie znlazlam jeszcze dobrego lekarza..
Jeżeli chcesz to podaj na priva swoje gg, to poklikamy sobie looźniej i szybciej
tomus17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-19, 18:00   #100
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Przebarwienia po trądziku

Doustne retinoidy to nie witaminy. Stosuje sie je przy silnych nie dających sie wyleczyc postaciach tradziku, kuracja jest droga, nie kazdy dermatolog sie jej podejmuje, stosowanie ma sporo skutków ubocznych. Na biochemii kosmetycznej jest bardzo długi wątek na ten temat. Radzę poczytać przed decyzja o kuracji. Przy zaleczonym trądziku i duzej ilosci blizn i zaskórników mogą pomóc retinoidy stosowane miejscowo m.im. wspomniany atre derm. Mi atre służy, wygładza skórę, rozjaśnia przebarwienia, ale musi byc stosowany równoczesnie ze stabilnymi filtrami, bo uwrażliwia na słońce, co moze powodować kolejne przebarwienia. No i na poczatku działą jak bomba z opóźnionym zapłonem. Po pierwszej aplikacji trzeba odczekać kilka dni, bo skóra już wtedy moze sie łuszczyć. Do tego koniecznie trzeba nawilżać ją kremem o prostym składzie.
Słonko jak widzę ma zaczerwieniona skórę na policzkach i wydaje mi sie, że to nadmiar preparatów na tradzik i niedobór nawilżania dał ten efekt. Spróbuj jakiegos lekkiego kremu jak cetaphil, humektan, nawilzajacy iwostin itp. Skóra powinna sie nieco uspokoić. Do tego przmyslana kuracja na przebarwienia, delikatny zel do mycia, raczej do skóry suchej i wrazliwej niz do tradzikowej. Z serii trądzikowych ewentualnie zele celanance Avene albo LRP effaklar.
Najbardziej mnie martwia te czerwone policzki. Jeśli kremy nie pomogą, nie obejdzie się bez wizyty u dermatologa. To mogą być rozszerzone naczynka, które zostały podrażnione przez silne preparaty na trądzik, szczególnie kwasy aha. Na takie naczynka pomoże wyciąg z kasztanowca i wit. c zarówno w preparatach stosowanych zewnętrznie jak i wewnętrznie.
Opisz słonko proszę swoja obecną kurację. Co stosujesz i jak często? Moze wystarczą drobne zmiany zeby cera wyglądała lepiej,do tego dołączysz coś na przebarwienia.
Niestety wiem po sobie, ze droga do usuniecia przebarwień i blizn jest długa i wymaga cierpliwosci.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-19, 20:04   #101
Nierozumiany15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zachodniopomorskie .
Wiadomości: 367
Dot.: Przebarwienia po trądziku

Cytat:
Napisane przez tomus17 Pokaż wiadomość
Jeżeli chcesz to podaj na priva swoje gg, to poklikamy sobie looźniej i szybciej

Może ty otworz wlasny gabinet? Kazdemu bedziesz wciskal ACNE DERM? Nudne się juz to robi krecenie w okól jednego leku. Co do Izoteku, nie przepisze Ci go lekarz w lekkiej postaci trądziku - chyba, że naprawde jest uposledzony.

Ktoś tam pisał o zabiegach kwasami. Skóra za peirwszym razem mi się goila dosc długo ok 12 dni. Teraz goi się 2-3 dni. Wiadomo przyzywczaja się. A ty Tomus^^ wpisalem pewnie w google.pl jeden lek Acne derm i teraz kązdemu go 'polecasz' bo niby jest taki dobry. ;]] Może i pomaga, ale to nie znaczy, że każdemu. Jak widzisz jedne użytkownik już sie wypowiedział, że mu nie pomogl. Nie jest pierwszym i na pewno nie ostatnim.
Nierozumiany15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-19, 20:29   #102
tomus17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 19
Dot.: Przebarwienia po trądziku

Cytat:
Napisane przez Nierozumiany15 Pokaż wiadomość
Może ty otworz wlasny gabinet? Kazdemu bedziesz wciskal ACNE DERM? Nudne się juz to robi krecenie w okól jednego leku. Co do Izoteku, nie przepisze Ci go lekarz w lekkiej postaci trądziku - chyba, że naprawde jest uposledzony.

Ktoś tam pisał o zabiegach kwasami. Skóra za peirwszym razem mi się goila dosc długo ok 12 dni. Teraz goi się 2-3 dni. Wiadomo przyzywczaja się. A ty Tomus^^ wpisalem pewnie w google.pl jeden lek Acne derm i teraz kązdemu go 'polecasz' bo niby jest taki dobry. ;]] Może i pomaga, ale to nie znaczy, że każdemu. Jak widzisz jedne użytkownik już sie wypowiedział, że mu nie pomogl. Nie jest pierwszym i na pewno nie ostatnim.
Odnosze wrażenie, że Ty masz do mnie jakiś problem. Zrozum chłopaku, że ja życze Tobie, sobie i każdemu na tym forum jak najlepiej. Jeżeli chcesz być silniejszy to łącz zamiast dzielić - pamiętaj o tym. Też mam problemy ze skórą i znam ten ból. Nie udzielam rad, bo nie jestem dermatologiem, mogę jedynie napisać jak działa na mnie dany lek i co mówią o nim spycjaliści, nic więcej. Nie faworyzuje ance-derm, lecz wielu dermatologów twierdzi, że jest to dobry specyfik więc dlaczego miałbym mówić inaczej? Ty starasz się ze mną rywalizować, pokazać, że jesteś w czymś? lepszy tylko, nie wiem tak naprawdę po co. Przemyśl to co napisałem i myśle, że zamiast się spierać możemy poklikać o różnych tematach.
tomus17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-19, 21:04   #103
gertrudaperkings
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5
Dot.: Przebarwienia po trądziku

Na bardzo uporczywe problemy z trądzikiem bardzo skuteczny jest Noviderm Boréade 12. Działa na na blizny potrądzikowe. To bardzo silny środek złuszczający - silnie złuszcza skórę, likwiduje nierównośc, zamyka pory. Dobry jest też na spore skazy i blizny. Łączy w sobie dwa silne składniki – kwas salicylowy i silanol. To razem hamuje reakcje zapalne, zabopobiega swędzeniu.
Poza tym środkiem na blizny, używam też krem do mycia twarzy i emulsję matującą. A jeszcze chyba coś innego jest w zestawie.
Możesz też spróbować innych kosmetyków Isispharma, seria Teen Derm. Szczególnie skuteczny jest krem keratoregulujący dla cery tłustej, trądzikowej i nawilżająco-łagodzący.
gertrudaperkings jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-19, 22:49   #104
Nierozumiany15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zachodniopomorskie .
Wiadomości: 367
Dot.: Przebarwienia po trądziku

Cytat:
Napisane przez tomus17 Pokaż wiadomość
Odnosze wrażenie, że Ty masz do mnie jakiś problem. Zrozum chłopaku, że ja życze Tobie, sobie i każdemu na tym forum jak najlepiej. Jeżeli chcesz być silniejszy to łącz zamiast dzielić - pamiętaj o tym. Też mam problemy ze skórą i znam ten ból. Nie udzielam rad, bo nie jestem dermatologiem, mogę jedynie napisać jak działa na mnie dany lek i co mówią o nim spycjaliści, nic więcej. Nie faworyzuje ance-derm, lecz wielu dermatologów twierdzi, że jest to dobry specyfik więc dlaczego miałbym mówić inaczej? Ty starasz się ze mną rywalizować, pokazać, że jesteś w czymś? lepszy tylko, nie wiem tak naprawdę po co. Przemyśl to co napisałem i myśle, że zamiast się spierać możemy poklikać o różnych tematach.

Sam zaczeles o tym ze ludzi nie stac na zabiegi kwasami AHA. Jak widac niektorzy sie poswiecają. Masz racje dużo wyprobowałem leków, w tym wyrózniony przez ciebie ACNE DERM. Napisales, że Izotek nie jest dobrym lekiem w walce z trądzikiem. Masz racje izotek to polska odmiana roucatane. Tak samo jak acne derm to polska odmia leku skinoren. No ok nie chce sie klocic, ale nastepnym razem jak cos sie komus radzi to nie skreslaj na starcie ze kogos nie stac, Po to jets to forum aby kazdy mogl zobaczyc rozne opinie na dany lek/zabiegi.

Pozdrawiam
Nierozumiany15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-23, 11:47   #105
ruofjahzp3830nfhqp301mhdj
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 9
Wybarwiona skóra, a opalanie.

Mam wybarwioną skórę twarzy od specyfików na trądzik. Czy mogę się w takim razie opalać, aby to skorygować? Bo ogólnie skórę mam ala-mulat, a twarz dosyć jaśniejszą.
ruofjahzp3830nfhqp301mhdj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-25, 09:24   #106
Nierozumiany15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zachodniopomorskie .
Wiadomości: 367
Dot.: Wybarwiona skóra, a opalanie.

Cytat:
Napisane przez ruofjahzp3830nfhqp301mhdj Pokaż wiadomość
Mam wybarwioną skórę twarzy od specyfików na trądzik. Czy mogę się w takim razie opalać, aby to skorygować? Bo ogólnie skórę mam ala-mulat, a twarz dosyć jaśniejszą.

Po opalaniu przebarwienia moga sie powiekszyc poglebic. Nalezy wychodzic na slonce z filtrami ochronnymi.

Pozdrawiam.
Nierozumiany15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-25, 13:15   #107
LauraS.
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 716
Dot.: Wybarwiona skóra, a opalanie.

Cytat:
Napisane przez Nierozumiany15 Pokaż wiadomość
Po opalaniu przebarwienia moga sie powiekszyc poglebic. Nalezy wychodzic na slonce z filtrami ochronnymi.

Pozdrawiam.
taa tylko najgorsze jest to ze potych wszystkich specyfikach przeciwtradzikowych nasze twarze wygadaja jak u mumi.Np ja wygldam na wiecznie chora a na takiej wrecz przezroczystekj twarzy jeszce bardziej widac wszelkie niedoskonalosci..wiec co nam pozostaje...samopolacze sa blee moim zdaniem i jakies takie nie naturalne pomaranczowe a do tego moga zapychc no i nierozwnomierne nalozenie=calkowita porazka.. pozdrawiam
LauraS. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-26, 11:01   #108
ruofjahzp3830nfhqp301mhdj
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 9
Dot.: Wybarwiona skóra, a opalanie.

Czyli co nigdy już nie będzie można sie opalać? Aż tak idealnie biała ta twarz nie jest.
ruofjahzp3830nfhqp301mhdj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-26, 15:21   #109
Nierozumiany15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zachodniopomorskie .
Wiadomości: 367
Dot.: Wybarwiona skóra, a opalanie.

Cytat:
Napisane przez ruofjahzp3830nfhqp301mhdj Pokaż wiadomość
Czyli co nigdy już nie będzie można sie opalać? Aż tak idealnie biała ta twarz nie jest.

Bedzie mozna. Jak twoja skora bedzie w normlanym stanie, tzn bez jakis przebarwien. Tzn juz teraz sie mozesz normlanie opalac, przeciez to twoja skora ja tylko radze;p Nie martw sie mam ten sam problem i wiem ze w te wakacje raczej nie bd sie mogl opalac. Bo jetsm po kilku zabiegach, po ktorych moja skora sie troche goi i dochodzi do siebie, a ze uzywam kremu z filtrami UV50 to normlanie wychodze za slonce ale nie przebywam tam za dlugo. Coz..trzeba czekac do przyszly wakacji, ale co sie nie zrobi aby miec normlana cere:P?

Pozdrawiam.
Nierozumiany15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-26, 18:38   #110
zakloOpOotanaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 3
Unhappy przebarwienia pomocy!

Mam wielki problem =( mam na rękach dość duże widoczne ciemne przebarwienia wstyd wogóle ubrać coś z krótszym rękawem a już ciepło się robi =/ myślałam że samo zejdzie a to mega zaczerwienienia nie schodzą mam je przez otarcia i takie nie głębokie ranki =( stosowałam maść z vitaminą A noscar contartubex i wogóle nie schodzi ;( myślałam nad zakupem iwostin na przebarwienia ale nie wiem czy pomoże
Może mi ktoś coś doradzić bo już nie mam pojęcia co robić =(((((((
zakloOpOotanaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-26, 20:27   #111
ruofjahzp3830nfhqp301mhdj
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 9
Dot.: Wybarwiona skóra, a opalanie.

Hmm... przebarwienia przebarwieniami (mam jeszcze ciemne plamy zwłszcza po bokach i na czole, tak tak właśnie takie są te maści - wybielają wszystko obok ale nie te przebarwienia), ale jak jest zaczerwieniona po tych maściach to dopiero jest ból. W drodze do szkoły trzeba się chować w samochodzie jak można, bo od słońca pali twarz. Dlatego już wszystko odstawione zostało i jest już przynajmniej twarz nie boli;/
ruofjahzp3830nfhqp301mhdj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-27, 11:17   #112
NieWskaZaNa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 334
Dot.: przebarwienia pomocy!

jatez mam obecnie problem przebarwien lecz na twarzy po infekcji bakteryjnej :/ Dermatolog przypisala mi zinalfat (nie zbyt tani), ktory ma pomoc w schodzeniu tego. Ale uprzedzila ze przebarwienia schodza bardzo powoli.
__________________
nie wypowiadam sie juz na wizażu

nie przysyłajcie próśb o retusz zdjęć
NieWskaZaNa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-27, 18:05   #113
zakloOpOotanaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 3
Dot.: przebarwienia pomocy!

a czy peeling był by na to dobry?
zakloOpOotanaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-28, 10:51   #114
NieWskaZaNa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 334
Dot.: przebarwienia pomocy!

ja bym nie ryzykowala. Peeling sciera martwy naskorek i moze podraznic te miejsca. Przynajmniej tak mi sie wydaje. Wybierzsie moe z tym do dermatologa. Na pewno cos poradzi.
__________________
nie wypowiadam sie juz na wizażu

nie przysyłajcie próśb o retusz zdjęć
NieWskaZaNa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-07, 00:15   #115
simrowiec
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1
plamy na skórze , blizny - czym to załatwić?

Witam
Sprawa wygląda jak na zdjęciu w załączniku. Otóż od pewnego czasu zauważyłem że na skórze od wszelakich uszkodzeniach powstają plamy. Skóra goi się normalnie. Na zdjęciu u góry oparzenie, na dole przetarcie. Ostatnio też się skaleczyłem i mam ciemną kreskę. Dostałem kiedyś od dermatologa witaminki A E i B6. Wszystko fajnie tylko jak usunąć te plamy? Czytałem o złuszczaniu kwasami i o kremach wybielających, może ktoś miał z tym do czynienia?
pozdrawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_2972.JPG (31,5 KB, 48 załadowań)
simrowiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-07, 12:51   #116
limette
Raczkowanie
 
Avatar limette
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 49
Dot.: plamy na skórze , blizny - czym to załatwić?

Wiesz co, ja na cerę trądzikową używam Acne-derm, z tego co wiem ten krem nie tylko leczy trądzik ale i usuwa przebarwienia. Na blizny z tego co wiem jest Cepan.
limette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-07, 13:13   #117
tentypej
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 29
przebarwienia

Moim problemem są blizny i przebarwienia na policzkach.

Mysle nad zastosowaniem acne derm lub zabiegami z kwasami AHA.
Jakie mogly by byc skutki chodzenia na solarium w takim stanie, 10min na 2tyg?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P07-05-08_13.58[01].jpg (252,1 KB, 62 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P07-05-08_13.59.jpg (54,6 KB, 39 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P07-05-08_14.00.jpg (54,2 KB, 62 załadowań)
tentypej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-07, 14:19   #118
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: przebarwienia

Cytat:
Napisane przez tentypej Pokaż wiadomość
Moim problemem są blizny i przebarwienia na policzkach.

Mysle nad zastosowaniem acne derm lub zabiegami z kwasami AHA.
Jakie mogly by byc skutki chodzenia na solarium w takim stanie, 10min na 2tyg?
O solarium najlepiej zapomnij, bo jak opalisz te miejsca to dopiero blizny zostaną.
Stosuj wysoki stabilny filtr (50+, La Roche Posay, Avene, Bioderma, Iwostin).

Acne derm może troszkę pomóc, ale trzeba być cierpliwym (mnie nie pomógł).
Myślę, że kwasy mogłyby pomóc (sama chyba je zrobię za jakiś czas), ale najlepiej skonsultuj się z dermatologiem.
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-07, 14:24   #119
narcy
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 508
Dot.: przebarwienia

najlepiej wizyta u dermatologa, przepisze ci odpowiednie leki, jak zaczniesz kombinować z kwasami to możesz jeszcze pogorszyć sprawę. solarium jest niewskazane.
__________________


aktualnie na W. tylko czytam tematy i odbieram pw, nic nie pisze.
narcy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-07, 14:41   #120
Nierozumiany15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zachodniopomorskie .
Wiadomości: 367
Dot.: przebarwienia

Cytat:
Napisane przez tentypej Pokaż wiadomość
Moim problemem są blizny i przebarwienia na policzkach.

Mysle nad zastosowaniem acne derm lub zabiegami z kwasami AHA.
Jakie mogly by byc skutki chodzenia na solarium w takim stanie, 10min na 2tyg?

Slonce, solarium zapomnij.

Acne derm tez mi nie pomogl po 2 miesiacach.

Zabiegi kwasami - raczej jak wyleczysz tradzik. Mo pomogly/pomagają, czeka mnie jeszcze ostatni najmocniejszy 75% stezenia (rzadko wykorzystywany). Po zabiegach kwasami tez trzeba byc cipierliwym, skora moze dochodzic do siebie tygodniami a nawet miesiacami. Mi za pierwszym razem sie dlugo goila, poziej przyzywyczajona. Koszt jednego zabiegu u mnie 100zł, inni sie wypowiadali ze nawet 15zl kosztuje. A trzeba ich wykonac kilka, nawet do 10! W odtsepie przynajmiej co 2 tygodnie, ja robilem co 3, w stezeniach 30 50 50 70 i 75. Drogo, ale polecam.


Pozdrawiam.

p.s najlepiej skonsultowac i tak sie z dermatologiem, on wie najlepiej. nie chce tutaj kogos naklaniac aby pozniej mial pretensje. daje tylko przyklad na mnie.
Nierozumiany15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-25 20:09:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:24.