Protesty nauczycieli i innych grup społecznych. - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-03-05, 21:50   #211
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;86569249]A twoje dzieci chodzą na religię?[/QUOTE]
No jeszcze chodzi, bo dopiero poznajemy jak to wygląda od strony szkoły

---------- Dopisano o 22:50 ---------- Poprzedni post napisano o 22:48 ----------

https://serwisy.gazetaprawna.pl/pit/...rzywileje.html

Czy te przywileje dalej mają nauczyciele czy były jakieś zmiany?
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-05, 22:08   #212
patusiaa23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 713
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

7 - trzynastka - nie należy się wszystkim, to po pierwsze, po drugie jeśli twoja pensja to 1000 zł to naprawdę jest się o co bić.
6 - "Dodatek mieszkaniowy przysługuje nauczycielom zatrudnionym na wsi lub w mieście liczącym do 5 tys. mieszkańców. "
5 - 4 - i cała reszta, nie należy się wszystkim, jest zależna od wielu rzeczy i przychód miesięczny nawet totalnie skumulowany licząc ze wszystkim, nie przekracza totalnie łącznie 3,5-4 tysięcy złotych po 20 latach pracy i ukończonych kilku kierunkach.
1 - no chyba wiesz, że są wakacje i wtedy się lekcji nie prowadzi?
2 - Urlop dla poratowania zdrowia - to po prostu urlop zdrowotny to po pierwsze, po drugie nie tylko nauczyciele go mają. Mam poszukać listy komu się należy?
3- "czas pracy nauczyciela - Zachęcać do podjęcia pracy nauczyciela może także liczba obowiązkowych godzin do przepracowania - czas pracy nauczyciela zatrudnionego w pełnym wymiarze zajęć nie może bowiem przekraczać 40 godzin na tydzień". no i co? Nie rozumiem czemu ten slajd dowodzi?


Świetna lista xD która pokazuje to, że w dni wolne od zajęć szkolnych nauczyciel nie prowadzi lekcji, że moze iść na urlop zdrowotny, ze czas pracy nie moze przekroczyc 40 godzin na tydzień i że niektórym w specjalnych przypadkach przysługują dodatki* które skumulowane z pensją podstawową po wielu latach pracy i kierunkach studiów nadal są żenujące xD

* - Nauczyciele, aby dostać świadczenie kompensacyjne, muszą więc spełnić warunek stażowy: 30 lat okresów składkowych i nieskładkowych, w tym 20 lat nauczania w podanej jednostce (przynajmniej na pół etatu). Niezbędne jest także spełnienie warunku wiekowego, czyli ukończenie 55 lat (kobiety i mężczyźni).
- dodatku motywacyjnego - jego wysokość dodatku zależy od osiągnięć w pracy, wykonywania dodatkowych zadań lub zajęć,
- dodatku funkcyjnego - przysługuje z racji zajmowanego stanowiska lub pełnionej funkcji, (dziwne żeby wychowawca i wicedyrektor zarabiali tyle samo co stażysta)
- za warunki pracy - przysługuje nauczycielom wykonującym pracę w trudnych, uciążliwych lub szkodliwych dla zdrowia warunkach.

SKANDAL XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD DDDDDDDDDDDDDDDDDDDD po stokroć skandal, że za dobre wyniki masz mały dodatek motyacyjny, skandal, że za dodatkową funkcję jak bycie wychowawcą masz ZAWROTNE 50 ZŁ MIESIĘCZNIE (TO NAPRAWDĘ TYLE WYNOSI, opiekun stażu to około 60-70 zł) albo, że w ciężkich warunkach pracy (może to dotyczyć na przykład pracy z trudną młodzieżą) masz kolejne 50 zeta. Skandal, autentycznie, niech oni oddadzą nam nasze piniondze.

Edytowane przez patusiaa23
Czas edycji: 2019-03-05 o 22:23
patusiaa23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-05, 22:11   #213
natash88
Wtajemniczenie
 
Avatar natash88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 128
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Juz nie chcialam byc az tak bezposrednia Prestiz zawodu nauczyciela w Polsce jest zaden, niestety, zarobki proporcjonalnen do prestizu, a i te cale studia do najbardziej wymagajacych nie naleza.
Przepraszam, ale gwoli wyjasnienia - czy studia 'chemia' trudne nie sa? A moze chociaz lekko wymagajace? Fizyka? Matematyka? Jezyk obcy?
W liceach i gimnazjach ucza mgr studiow kierunkowych ze spec.nauczycielska (dodatkowa czesc studiow). Czy fizykowi pracujacemu poza systemem szkolnym tez powiesz, ze jego studia to pestka?
Nigdy w swojej 'karierze' nie spotkalam sie z taka pogarda wobec swojej pracy jak obecnie. Nawet jak w korpo moje uzycie j.obcego skwitowac mozna slowami maila 'Done. Thx.'.
Serio - filolog w dobrym liceum poziom jezyka wrecz podwyzsza. W korpo - sorry - obniza.
__________________
zakochana w sobie od urodzenia

natash88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-05, 22:12   #214
patusiaa23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 713
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez natash88 Pokaż wiadomość
Przepraszam, ale gwoli wyjasnienia - czy studia 'chemia' trudne nie sa? A moze chociaz lekko wymagajace? Fizyka? Matematyka? Jezyk obcy?
W liceach i gimnazjach ucza mgr studiow kierunkowych ze spec.nauczycielska (dodatkowa czesc studiow). Czy fizykowi pracujacemu poza systemem szkolnym tez powiesz, ze jego studia to pestka?
Nigdy w swojej 'karierze' nie spotkalam sie z taka pogarda wobec swojej pracy jak obecnie. Nawet jak w korpo moje uzycie j.obcego skwitowac mozna slowami maila 'Done. Thx.'.
Serio - filolog w dobrym liceum poziom jezyka wrecz podwyzsza. W korpo - sorry - obniza.
Trochę nie rozumiem
patusiaa23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-05, 22:32   #215
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez patusiaa23 Pokaż wiadomość
7 - trzynastka - nie należy się wszystkim, to po pierwsze, po drugie jeśli twoja pensja to 1000 zł to naprawdę jest się o co bić.
6 - "Dodatek mieszkaniowy przysługuje nauczycielom zatrudnionym na wsi lub w mieście liczącym do 5 tys. mieszkańców. "
5 - 4 - i cała reszta, nie należy się wszystkim, jest zależna od wielu rzeczy i przychód miesięczny nawet totalnie skumulowany licząc ze wszystkim, nie przekracza totalnie łącznie 3,5-4 tysięcy złotych po 20 latach pracy i ukończonych kilku kierunkach.
1 - no chyba wiesz, że są wakacje i wtedy się lekcji nie prowadzi?
2 - Urlop dla poratowania zdrowia - to po prostu urlop zdrowotny to po pierwsze, po drugie nie tylko nauczyciele go mają. Mam poszukać listy komu się należy?
3- "czas pracy nauczyciela - Zachęcać do podjęcia pracy nauczyciela może także liczba obowiązkowych godzin do przepracowania - czas pracy nauczyciela zatrudnionego w pełnym wymiarze zajęć nie może bowiem przekraczać 40 godzin na tydzień". no i co? Nie rozumiem czemu ten slajd dowodzi?


Świetna lista xD która pokazuje to, że w dni wolne od zajęć szkolnych nauczyciel nie prowadzi lekcji, że moze iść na urlop zdrowotny, ze czas pracy nie moze przekroczyc 40 godzin na tydzień i że niektórym w specjalnych przypadkach przysługują dodatki* które skumulowane z pensją podstawową po wielu latach pracy i kierunkach studiów nadal są żenujące xD

* - Nauczyciele, aby dostać świadczenie kompensacyjne, muszą więc spełnić warunek stażowy: 30 lat okresów składkowych i nieskładkowych, w tym 20 lat nauczania w podanej jednostce (przynajmniej na pół etatu). Niezbędne jest także spełnienie warunku wiekowego, czyli ukończenie 55 lat (kobiety i mężczyźni).
- dodatku motywacyjnego - jego wysokość dodatku zależy od osiągnięć w pracy, wykonywania dodatkowych zadań lub zajęć,
- dodatku funkcyjnego - przysługuje z racji zajmowanego stanowiska lub pełnionej funkcji, (dziwne żeby wychowawca i wicedyrektor zarabiali tyle samo co stażysta)
- za warunki pracy - przysługuje nauczycielom wykonującym pracę w trudnych, uciążliwych lub szkodliwych dla zdrowia warunkach.

SKANDAL XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD DDDDDDDDDDDDDDDDDDDD po stokroć skandal, że za dobre wyniki masz mały dodatek motyacyjny, skandal, że za dodatkową funkcję jak bycie wychowawcą masz ZAWROTNE 50 ZŁ MIESIĘCZNIE (TO NAPRAWDĘ TYLE WYNOSI, opiekun stażu to około 60-70 zł) albo, że w ciężkich warunkach pracy (może to dotyczyć na przykład pracy z trudną młodzieżą) masz kolejne 50 zeta. Skandal, autentycznie, niech oni oddadzą nam nasze piniondze.
Ja tylko zapytalam normalnie czy były jakieś zmiany, by się dowiedzieć u źródła. Nic nie dogaduje czy ma być czy nie.

Ale za to Twoje ironizowanie trzyma dalej poziom dyskusji

Polecam jeszcze na dzieciakach się wyżyć, przeciez to ich wina,że chodzą do szkoły i zawracaja gitare
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-05, 23:11   #216
natash88
Wtajemniczenie
 
Avatar natash88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 128
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez patusiaa23 Pokaż wiadomość
Trochę nie rozumiem
Skrot myslowy - juz tlumacze: w moim wypadku praca w koporacji po studiach obnizyla moj poziom jezykowy, bo wymagala schematycznych maili/rozmow telefonicznych, ktore jezyka mi nie ubogacily. Pracujac w liceum podnioslam swoj poziom jezyka, bo moi uczniowie sa na pozomie 'advanced/near native' (po prostu wrocilam do uzywania jezyka elastycznie i tworczo, a nie, zeby napisac schematycznego korpomaila).

Jestem nauczycielka, wiec zeby powyjasniac:

a) nauczyciel na poziomie gimnazjum/liceum/klas szkoly podstawowej, w ramach ktorych wchodza przedmioty kierunkowe ma zapewne mgr danego kierunku + przygotowanie pedagogiczne. Powtorze: mgr chemii czy matematyki tez oskarzycie o 'patole i lekki kierunek'?
Takze przesmiewcze posty, ze na "pedago to patola szla" pomine milczeniem.
Btw, serio - taki to pikus pracowac z 30tka 7-8-9latkow i jednoczesnie ich czegos nauczyc. W tym halasie, z podstawa programowa etc. - sorry, ale nawet dla tych nauczycieli, ktorzy TYLKO te pedagogike skonczyli i w podstawowce siedza mialabym szacunek. Dla mnie to praca-horror.

b) zarobki nauczyciela stazysty/kontraktowego klaruja sie na poziomie na reke 1850/1900 zł (przez pierwsze 6 czy 7 lat). Dodatki to 13tka (jak to w budzetowce) i ewe. dodatek za wychowawstwo, motywacyjny, stazowe.
Jak juz sie dobieracie 'do majtek' to zrobie coming out - moj comiesieczny przelew ze wszystkimi dodatkami (nauczyciel j.obcego, liceum, Poznan, wychowawca klasy) to 2180zł. Nadgodziny (w przeliczeniu na miesiac, bo ich liczba jest zmienna) ok 250zł na plus. Mam to szczescie, ze w moim liceum jest godzin dla anglistow PONAD etat.

Etat nie oznacza, ze zaczynam o 8 i o 12 macham reka na pozegnanie. Jest roznie. Ba, ciezko mi dolozyc do tego tzw. druga czesc etatu, bo tak jest rozlozony plan (w 3 dni kiedy koncze ok 15, etatu nie doloze). Juz nie mowie o pracy w domu, bo to jest szeroko wysmiewane. No coz - jak pisalam, praca 'glowa' w tym kraju nawyzszego szacunku nie ma. Spedzalam tez dni cale i weekendy na wycieczkach, przygotowaniu do studniowki, studniowce i sprzataniu po studniowce (u nas: nadal w szkole), targach, wyjsciach, radach, blablabla (ale to tez kwituje sie smiechem) etc. etc.
W ostanim roku bylam na wymianie szkolnej od soboty do niedzieli nastepnego tygodnia. W ramach pracy. Dostalam za ten tydzien 80zł z nadgodzin (w szkole nie ma tzw. delegacji).

A nawet, to juz pisalam, jakby nauczyciel mial zarobic 4 czy 5 tys na reke, serio - za specjaliste? Wg mnie to nie jest wygorowana wyplata.

c) czy tylko nieudacznicy ida do szkoly?

Ja nie bede swojego CV opowiadac. Jestem b.dobrze wyksztalcona osoba, i serio nie musicie mnie wysylac do Biedronki czy Lidla ;] Ba, serio - polowe kadry w mojej szkole nie musicie. Inteligentni, wyksztalceni, fajni ludzie, lubiani przez uczniow. W takim Poznaniu praca w korpo za dwukrotnosc naszej stawki lezy na ulicy.
Czemu szkola - uciekalam z korpo, bo nie lubilam tej pracy (eufemizm). W szkole sie odnajduje. Uwielbiam to, co robie. Mam super kontakt z mlodzieza. Jestem spoko nauczycielem, mam kompetencje. Jak pisalam w innym watku - raz na miesiac mam ochote stad spadac - no serio, ile mozna: wyplata jak jalmuzna, wymagania wielkie, rodzice i uczniowie (czasami) b. roszczeniowi, a jeszcze w necie czytasz i od ludzi slyszysz (SIC!), ze jestem gownem.
(naprawde nikt w mojej guanokarierze korpo nie mowil mi takich rzeczy, obrzydliwych, jak ludzie mowia mi teraz).

Powiem tak - moge sobie pozwolic na te prace, bede pracowac, bo to uwielbiam. Mam jeszcze w zanadrzu kolejne swoje 'kariery'. Przyjdzie pewnie taki dzien, ze to rzuce, jesli nic sie nie zmieni, bo ile mozna. Ja sie (wbrew pozorom cenie ).
Btw, w poznaniu brakuje lingwistow, matematykow, nauczycieli przedmiotow scislych. Ciekawe dlaczego...

d) Btw, czy ktos pyta inne zawody co robia jak nie 'pracuja'? Strazacy? Programisci? Tlumacze? Pracownicy, ktorzy moga pracowac zdalnie? (ktokolwiek, kto nie wysiaduje dupogodzin?) Nigdy nie slyszalam o wyrzucaniu na nich takiego szamba.

Wiem, ze ton jest 'podniosly', ale ciezko we wlasnej, osobiscie dotykajacej nas sytuacji pozostac neutralnym - chyba rozumiecie.

I tak jeszcze poza konkursem: ja dzieci nie planuje, ale jak ktos planuje/ma - z wielkimi oczami ze zdziwienia patrze, jak taka osoba pisze, ze nauczyciel to darmozjad.
Opiekunce zaplacicie 2000 przynajmiej, zeby sie dobrze dzieciakiem zajela, a nauczyciel, ktory spelnia funkcje opiekuncza, ma uczyc (i przygotowac do studiow/rynku pracy), funkcje wychowawcza (nadal, czesto), osobe rozwijajaca pasje/czy jakiekolwiek nastawienie do kultury (niektore dzieci tylko ze szkola wychodza do teatru czy na inne przedsiewziecia), a czasem zwyczajnie osobe bliska i psychologa (serio, w mojej klasie wychowawczej, 19latkowie, spowiadaja mi sie ze swoich problemow, bo rodzice nie chca ich wysluchac) - a temu nauczycielowi 2500zl sie wyrzyguje.
Dziz. Niektorzy zatem wiecej w smartfona inwestuja czy w samochod niz we wlasne dzieci...
__________________
zakochana w sobie od urodzenia


Edytowane przez natash88
Czas edycji: 2019-03-05 o 23:22
natash88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-06, 05:11   #217
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Jak najbardziej popieram strajk nauczycieli.
Owszem, to jest powołanie, ale powołaniem nie da się zapłacić za zakupy i rachunki. Jak słyszę argument o "powołaniu", "misji" w odniesieniu do zarobkow jakiejkolwiek grupy zawodowej to już wiem, że dalsza dyskusja z osobą, która tego argumentu używa, jest bezcelowa i bez sensu. Podwyżka 166 zł BRUTTO (czyli jakieś 110 netto i to w przypadku nauczycieli dyplomowanych, bo taki stażysta, czy kontraktowy dostanie "na rękę" nie więcej, niż 80 zł) jest śmieszna. Tym bardziej, że płaca minimalna wzrosła, więc to nie żadna łaska.

Stałe tłumaczenie, że w budżecie nie ma kasy i nagłe wyskakiwanie z 500+ na pierwsze dziecko (czego w planach nie było) doskonale świadczy o tym, że społeczeństwo ma być głupie, bo takim łatwej sterować.

Kasjer w Biedronce zarabia "na rękę" 2300-2400 zł. Nauczyciel kontraktowy nie przekroczy 2000 zł. Szanuję kasjerów ale proszę porównać sobie skalę odpowiedzialności kasjera i nauczyciela.

Rozwiązanie jest proste: proszę godziwie wynagradzać ludzi za pracę tak, by opłacało im się pracować a nie opłacało nie pracować, drogie "mózgi" rządowe POPiSowe. Przestac rozdawać kasę na prawo i lewo a zamiast tego godziwie zapłacić nauczycielom. Do tego akurat zawodu powinna być selekcja pozytywna a nie negatywna. Godziwie opłacacny nauczyciel będzie się zajmował dzieckiem w szkole od 7 do 17 a nawet wieczorami, bo nie będzie musiał ganiać ze szkoły do szkoły by mieć co do gara włozyć. Bez stresu poświęci się tej "misji" i "powołaniu". Jeśli jednak pensja nauczyciela wynosi po 25 latach pracy 2700 zł (wraz z wysługą lat, nadgodzinami itp) to o jakiej "misji" my tu mówimy? Miałam na studiach praktyki w szkole. To nie żart bo widziałam te "kwitki"kasowe. I dodatki motywacyjne w kwocie 50 zł. No strrraszna motywacja do pracy. MOzna za to kupić 3 paczki fajek.

Nie ma się co oburzać, że nauczyciele chcą strajkować w czasie egzaminów. To jedyny czas, kiedy zostaną zauważeni, choć będzie to dotkliwe dla dzieci i ich rodziców. Ci ludzie są zdesperowani i maksymalnie upodleni nieadekwatną do wymogów płacą. A Zalewska powtarza jak mantrę te ogromne podwyżki, które rzekomo otrzymali nauczyciele. 110 zł dla dyplomowanego, ok 70 zł dla stażysty.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!

Edytowane przez Mijanou
Czas edycji: 2019-03-06 o 05:28
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-03-06, 05:30   #218
ama09
Zakorzenienie
 
Avatar ama09
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Cz-wa
Wiadomości: 5 461
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

I naprawdę osoby, które mówią że podwyżki już były te 16% w skali 2 lat to jakieś złotówki netto. Patrzcie na realne płace, a nie brutto i średnie. Nie dajcie sobie mydlić oczu.

Realnie nauczyciel kontraktowy po 5 latach studiów, w czasie swoich pierwszych lat pracy dostaje do ręki gołowe 1850zł. (a uczeń który kończy zawodówkę ma na rękę 2, 2.5 tys). Często w szkołach dodatki motywacyjne nie istnieją bo miasto nie daje. A dodatek wychowawczy 50 zł na rękę a ile obowiązków dodatkowych ponad godziny 8-12.

Nie dajcie sobie mydlić oczu, przyjdźcie popracować tydzień, a nie mówcie o darmozjadach bo już nie da się tego słuchać.
Jak można oddawać swoje dzieci darmozjadom....

Edytowane przez ama09
Czas edycji: 2019-03-06 o 05:31
ama09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-06, 05:32   #219
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez patusiaa23 Pokaż wiadomość
Komuny w tym kraju nie ma od 30 lat.
Patusia, no takiej komuny jak jest teraz to podobno nawet w czasach socjalizmu i PRL nie było
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-06, 05:38   #220
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-06, 05:42   #221
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez ama09 Pokaż wiadomość
I naprawdę osoby, które mówią że podwyżki już były te 16% w skali 2 lat to jakieś złotówki netto. Patrzcie na realne płace, a nie brutto i średnie. Nie dajcie sobie mydlić oczu.

:
Czyli 8% w skali roku, inflacja 2,5%, czyli realnie to 5,5%.

No straszna kasiora. Około stówy na rok. Lepiej już by się nie wygłupiali wcale z takimi "podwyżkami".

---------- Dopisano o 06:42 ---------- Poprzedni post napisano o 06:40 ----------

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
I tak, jeśli nie wszyscy będa protestować to nie da się zorganizować odpowiedniej liczby komisji egzaminacyjnych w szkołach.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-06, 05:46   #222
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-06, 06:31   #223
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup spolecznych

Cytat:
Napisane przez Ninquelote Pokaż wiadomość
Wybrali sobie bardzo zły dzień na rozpoczęcie strajku. Od 8 kwietnia do odwołania. 10 kwietnia zaczynają się egzaminy gimnazjalne.
Wybrali bardzo dobry dzień.

Moja mama mimo 30 lat pracy jako nauczyciel i 5 kierunkach studiów, tytułu nauczyciela dyplomowanego zarabia 3200 na rękę. W zakres jej pracy wchodzi nie tylko siedzenie z dziećmi 8-16 (ogólnie pracuje w przedszkolu) , ale też pilnowanie dzieci od 7 na dyżurach (do pracy wyjeżdża 6:30), godziny świetlicowe, ale też wszelkiego rodzaju prace plastyczne, dekoracje sali (moja mama musi sama o to zadbać, wiosna lato jesień zima, dzień babci i dziadka, mamy i taty, walentynki, święta, Wielkanoc, dzień kobiet itd), szukanie wierszyków i piosenek, różnego rodzaju pomysły na prace plastyczne dla dzieci, rady pedagogiczne. Wszystkie tego typu pier.doły są wykonywane w czasie prywatnym, nie w momencie, gdy ma pod opieką 20 dzieci. Do tego wycieczki, gdzie bierze odpowiedzialność za 20 dzieci i musi mieć oczy dookoła głowy. W dodatku 2 razy w tygodniu ma dyzur w bibliotece szkolnej a oprócz tego czasem rozwozi dzieci autobusem jako opiekun.
W ferie i wakacje ma dyżury w przedszkolu, rady pedagogiczne, porządki, segregacja.
Powinna za to wszystko zarabiać zdecydowanie więcej niż 3200.
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-06, 07:00   #224
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Stałe tłumaczenie, że w budżecie nie ma kasy i nagłe wyskakiwanie z 500+ na pierwsze dziecko (czego w planach nie było) doskonale świadczy o tym, że społeczeństwo ma być głupie, bo takim łatwej sterować.
500+ to mały problem w porównaniu do innych światłych pomysłów. Na przykład na takie projekty kasa jest: http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,102433,2...od-wladzy.html
albo grube miliony na konstrukcje typu świątynia opatrzności bożej.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-06, 08:09   #225
nie_powiem
Wtajemniczenie
 
Avatar nie_powiem
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 893
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Jestem jak najbardziej za strajkiem nauczycieli, i innych grup społecznych również - odnosząc się do nazwy wątku.

Uważam, że to skandal, że osoby wykształcone, kierujące edukacją nowych pokoleń (czyli de facto przyszłością polskiej inteligencji) i pracujące w tak ciężkich warunkach, są tak nisko opłacani. Nie jestem nauczycielem, nie mam też w rodzinie żadnego nauczyciela, ale zdaję sobie sprawę z tego, że to nie wygląda tak jak niektórzy sobie wyobrażają - 2/3 miesiące wolnego, weekendy i w ogóle to żyć nie umierać..

Owszem, miałam w swoim życiu duża ilość przeciętnych nauczycieli lub takich, którym się (już?) nie chciało, a chodziłam do bardzo dobrych szkół, ale wcale się im nie dziwię.
Każdemu mogą spaść morale po tym jak się okazuje, że Twój wysiłek i zaangażowanie jest niewspółmierny do zarobków...

Im wyższa płaca, tym większe możliwość selekcji specjalistów, czyli możliwość wyboru najlepszego/dobrego, a co za tym idzie? Lepiej wykształcone przyszłe pokolenia.
__________________
A tam, od jutra.
nie_powiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-06, 08:17   #226
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 4 778
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez nie_powiem Pokaż wiadomość
Jestem jak najbardziej za strajkiem nauczycieli, i innych grup społecznych również - odnosząc się do nazwy wątku.

Uważam, że to skandal, że osoby wykształcone, kierujące edukacją nowych pokoleń (czyli de facto przyszłością polskiej inteligencji) i pracujące w tak ciężkich warunkach, są tak nisko opłacani. Nie jestem nauczycielem, nie mam też w rodzinie żadnego nauczyciela, ale zdaję sobie sprawę z tego, że to nie wygląda tak jak niektórzy sobie wyobrażają - 2/3 miesiące wolnego, weekendy i w ogóle to żyć nie umierać..

Owszem, miałam w swoim życiu duża ilość przeciętnych nauczycieli lub takich, którym się (już?) nie chciało, a chodziłam do bardzo dobrych szkół, ale wcale się im nie dziwię.
Każdemu mogą spaść morale po tym jak się okazuje, że Twój wysiłek i zaangażowanie jest niewspółmierny do zarobków...

Im wyższa płaca, tym większe możliwość selekcji specjalistów, czyli możliwość wyboru najlepszego/dobrego, a co za tym idzie? Lepiej wykształcone przyszłe pokolenia.
Zgadzam się. Tylko władzy ostatnie zdanie nie jest na rękę i mamy co mamy.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-06, 08:26   #227
nie_powiem
Wtajemniczenie
 
Avatar nie_powiem
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 893
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

[1=871319bc27e9d09c3f0d50d 55d02d0b6e86b5c84;8656982 3]Zgadzam się. Tylko władzy ostatnie zdanie nie jest na rękę i mamy co mamy.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]


Na murze mojego osiedlowego sklepu jest napisane "Gdyby wybory coś zmieniały, już dawno byłyby zakazane". Głupim narodem łatwiej rządzić, to prawda.
__________________
A tam, od jutra.
nie_powiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-06, 08:30   #228
Mimiko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4 421
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Nie jestem nauczycielką, ale popieram strajk. Uważam, że to skandal, że nauczyciele mają 2 tysiące, albo trochę ponad jak się postarają, a nasz wspaniały rząd rozdaje kasę na prawo i lewo, np. tym, którzy postanowili się rozmnożyć. No rzeczywiście niesamowite osiągnięcie, które trzeba nagradzać kasą .
Mimiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-06, 09:05   #229
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
No jeszcze chodzi, bo dopiero poznajemy jak to wygląda od strony szkoły

---------- Dopisano o 22:50 ---------- Poprzedni post napisano o 22:48 ----------

https://serwisy.gazetaprawna.pl/pit/...rzywileje.html

Czy te przywileje dalej mają nauczyciele czy były jakieś zmiany?
Jako nauczycielka się wypowiem.

Nie ma czegoś takiego jak 14 pensja. To jest wyrównanie dla bardzo nielicznej grupy osób, które zarobiły w roku mniej, niż średnia płaca z KN - czyli z reguły dla nielicznej obecnie grupy nauczycieli zaczynających pracę. Osobiście dostałam do lata temu raz, to na rękę było niespełna 250zł. Szał?

13tka jest - ALE: w innych zawodach są premie kwartalne i inne - dlaczego w takim razie ludzie nie burzą się o to? To jest rodzaj premii i tyle. Mało tego, nie tylko nauczyciele ją dostają - urzędnicy państwowi w urzędach wszelkiego typu również. Ale znów - tylko nauczycielom się to wypomina.

Dodatek wiejski - kolejny mityczny dodatek, wypominany, który dostaje garstka ludzi nie dostaję.

nie ma już dodatku mieszkaniowego!



Motywacyjny - jak w każdym innym zawodzie, przy czym... U mnie dostaje się go na szalone 3 miesiące, w wysokości 5% pensji. Na rękę mam jakieś 110zł. Szczerze? Motywacja średnia, biorąc pod uwagę, że czego sobie do pracy nie kupię za własne, to nie mam. Dostaję albo nie, różnie.

Funkcyjny - dla dyrektorów/kierowników - znów jak wszędzie. Nie dostaję.

Za wysługę lat - do 20% podstawy (przy czym 20 % dostaje się po przepracowaniu tych 20 lat, bo on rośnie o 1% rocznie). Dostaję 15% teraz.

Za warunki trudne/uciążliwe. Dostają to szkoly specjalne różnego typu i tu nikt nie powinien mieć wątpliwości co do zasadności. Wielkość różna, w moim mieście od lat to 270zł brutto. Ja - dostaję jakieś 40zł miesięcznie z racji prowadzenia nauczania indywidualnego dziecka z orzeczeniem.

Nagrody jubileuszowe - 20, 25, 30 lecie pracy - znów: inni też dostają. Mąż pracuje w sieci sklepów, dostał już za 10lecie pracy ale znów tylko u nauczycieli to koli...

Odprawy emerytalne i inne - dostają wszyscy. I to w wysokości dużo większej, niż moja grupa zawodowa

Zasiłku na zagospodarowanie nie ma, była to 2 albo 3krotność pensji stażysty pod warunkiem, że wcześniej nauczyciel nigdzie nie pracował (ilu takich studentów znacie, którzy nigdzie nie pracowali?). Nie dostałam. Dodatek zabrany, a teraz Zalewska łaskawie chce stażystom dać jednorazowo... 1000zł

Ciekawi mnie w artykule dopisek: nagrody ze specjalnego funduszu nagród Nie mam pojęcia co to, moze chodzi o nagrody kuratora oświaty? Są to nagrody jednorazowe, przyznawane jednostkom! Odkąd pracuję w swojej szkole, to RAZ tylko przyszło info że dyrekcja ma wyznaczyć kogoś do nagrody

Świadczenie kompensacyjne - dla kolejnej nielicznej grupy, wygasa obecnie.

Czas pracy - obecnie w szkole godzinowo spędzam 32 pełne godziny. Mój tydzień to także 40h pracy, przy czym często wykracza poza to. Poza 32h spędzanymi w szkole w domu przygotowuję dokumentację, materiały na zajęcia, siedzę na zebraniach, konsultacjach, imprezach szkolnych popołudniowych itp.. Odpada mi w tym roku sprawdzanie prac, bo pracuję z dziećmi niepełnosprawnymi, nie prowadzę zajęć lekcyjnych. Za pracę nocną np. na wycieczce czy zielonej szkole (2 tygodnie nieprzerwanej pracy) nie dostaję żadnych pieniędzy.

Urlop - ferie + wakacje, nie przeczę, miłe ale coś za coś - nie mogę normalnie urlopu brać, nawet nie na wczasy, ale czasem trzeba coś załatwić - mogę tylko bezpłatny.

-----------------------------
Będę strajkować. To, jak rząd tę grupę zawodową traktuje to wstyd. Już pomijając zarobki - ale bajzel, jaki panuje w podstawach programowych, ilość totalnie zbędnych papierów do przygotowania (których NIKT nie czyta), ilość tego, co ma być na papierze i nikogo więcej nic nie obchodzi, to, że nie ma kasy na pomoce, na wyposażenie, na meble (moje mają 40+ lat... Współczesne biurko, bo jakiś bank likwidował meble i szafka, którą sama sobie przyniosłam z domu). To, że dzieci niepełnosprawne zostały potraktowane jako balast. To jest dramat.

---------- Dopisano o 10:05 ---------- Poprzedni post napisano o 10:03 ----------

A, i jeszcze jedno - mnie szlag trafił na to, że do 26rż ludzie DOROŚLI, zarabiający nie będą płacić podatków - nadal traktujmy dorosłych jak dzieci, nadal rozdawajmy pieniądze, przecież inni będą zapier... za miskę ryżu i jeszcze uszami klaskać ze szczęścia.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-06, 09:10   #230
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;86569970]Jako nauczycielka się wypowiem.

Nie ma czegoś takiego jak 14 pensja. To jest wyrównanie dla bardzo nielicznej grupy osób, które zarobiły w roku mniej, niż średnia płaca z KN - czyli z reguły dla nielicznej obecnie grupy nauczycieli zaczynających pracę. Osobiście dostałam do lata temu raz, to na rękę było niespełna 250zł. Szał?

13tka jest - ALE: w innych zawodach są premie kwartalne i inne - dlaczego w takim razie ludzie nie burzą się o to? To jest rodzaj premii i tyle. Mało tego, nie tylko nauczyciele ją dostają - urzędnicy państwowi w urzędach wszelkiego typu również. Ale znów - tylko nauczycielom się to wypomina.

Dodatek wiejski - kolejny mityczny dodatek, wypominany, który dostaje garstka ludzi nie dostaję.

nie ma już dodatku mieszkaniowego!



Motywacyjny - jak w każdym innym zawodzie, przy czym... U mnie dostaje się go na szalone 3 miesiące, w wysokości 5% pensji. Na rękę mam jakieś 110zł. Szczerze? Motywacja średnia, biorąc pod uwagę, że czego sobie do pracy nie kupię za własne, to nie mam. Dostaję albo nie, różnie.

Funkcyjny - dla dyrektorów/kierowników - znów jak wszędzie. Nie dostaję.

Za wysługę lat - do 20% podstawy (przy czym 20 % dostaje się po przepracowaniu tych 20 lat, bo on rośnie o 1% rocznie). Dostaję 15% teraz.

Za warunki trudne/uciążliwe. Dostają to szkoly specjalne różnego typu i tu nikt nie powinien mieć wątpliwości co do zasadności. Wielkość różna, w moim mieście od lat to 270zł brutto. Ja - dostaję jakieś 40zł miesięcznie z racji prowadzenia nauczania indywidualnego dziecka z orzeczeniem.

Nagrody jubileuszowe - 20, 25, 30 lecie pracy - znów: inni też dostają. Mąż pracuje w sieci sklepów, dostał już za 10lecie pracy ale znów tylko u nauczycieli to koli...

Odprawy emerytalne i inne - dostają wszyscy. I to w wysokości dużo większej, niż moja grupa zawodowa

Zasiłku na zagospodarowanie nie ma, była to 2 albo 3krotność pensji stażysty pod warunkiem, że wcześniej nauczyciel nigdzie nie pracował (ilu takich studentów znacie, którzy nigdzie nie pracowali?). Nie dostałam. Dodatek zabrany, a teraz Zalewska łaskawie chce stażystom dać jednorazowo... 1000zł

Ciekawi mnie w artykule dopisek: nagrody ze specjalnego funduszu nagród Nie mam pojęcia co to, moze chodzi o nagrody kuratora oświaty? Są to nagrody jednorazowe, przyznawane jednostkom! Odkąd pracuję w swojej szkole, to RAZ tylko przyszło info że dyrekcja ma wyznaczyć kogoś do nagrody

Świadczenie kompensacyjne - dla kolejnej nielicznej grupy, wygasa obecnie.

Czas pracy - obecnie w szkole godzinowo spędzam 32 pełne godziny. Mój tydzień to także 40h pracy, przy czym często wykracza poza to. Poza 32h spędzanymi w szkole w domu przygotowuję dokumentację, materiały na zajęcia, siedzę na zebraniach, konsultacjach, imprezach szkolnych popołudniowych itp.. Odpada mi w tym roku sprawdzanie prac, bo pracuję z dziećmi niepełnosprawnymi, nie prowadzę zajęć lekcyjnych. Za pracę nocną np. na wycieczce czy zielonej szkole (2 tygodnie nieprzerwanej pracy) nie dostaję żadnych pieniędzy.

Urlop - ferie + wakacje, nie przeczę, miłe ale coś za coś - nie mogę normalnie urlopu brać, nawet nie na wczasy, ale czasem trzeba coś załatwić - mogę tylko bezpłatny.

-----------------------------
Będę strajkować. To, jak rząd tę grupę zawodową traktuje to wstyd. Już pomijając zarobki - ale bajzel, jaki panuje w podstawach programowych, ilość totalnie zbędnych papierów do przygotowania (których NIKT nie czyta), ilość tego, co ma być na papierze i nikogo więcej nic nie obchodzi, to, że nie ma kasy na pomoce, na wyposażenie, na meble (moje mają 40+ lat... Współczesne biurko, bo jakiś bank likwidował meble i szafka, którą sama sobie przyniosłam z domu). To, że dzieci niepełnosprawne zostały potraktowane jako balast. To jest dramat.

---------- Dopisano o 10:05 ---------- Poprzedni post napisano o 10:03 ----------

A, i jeszcze jedno - mnie szlag trafił na to, że do 26rż ludzie DOROŚLI, zarabiający nie będą płacić podatków - nadal traktujmy dorosłych jak dzieci, nadal rozdawajmy pieniądze, przecież inni będą zapier... za miskę ryżu i jeszcze uszami klaskać ze szczęścia.[/QUOTE]Tylko na premię kwartalna, czy jakakolwiek musisz sobie "zapracować"- zależy bardzo często od indywidualnych wyników,czy sprzedaży...

(Nie pije tu do nauczycieli tylko) trzynastka natomiast należy sie z "automatu".

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-06, 09:19   #231
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Witam. Nauczyciele chcą znowu zaostrzyć protest . Jakie jest wasze zdanie w tej kwestii ? Czy podwyżka 1000 zł to nie jest za dużo ? Do tej pory dostali około 400 zł . Zapraszam do dyskusji

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie dostałam żadnych 400zł podwyżki. BTW, kwiecień 2018 na rękę jakieś 120zł (to biorąc pod uwagę, ile życie zdrożało - podwyżki nie odczułam żadnej). W tym roku jeszcze nic - wiesz oczywiście, że o podwyżce zalewska trąbiła na prawo i lewo, że od stycznia dostajemy kolejne szalone 5%, ale papiery podpisane były pod koniec stycznia dopiero? żal.pl)

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;86564295]Uważam, że branie l4 na strajkowanie jest poniżej wszelkiego poziomu.[/QUOTE]

Aha. Policji to powiedz.

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
Popieram, że za malo zarabiaja. Ale porownywanie do innych kraju to trochę słabe. Bo tak samo mozemy sobie minimalne pensje porownac albo działanie służby zdrowia i tez słabo wychodzi

W koncu ludzie nie będa się kształcic na nauczycieli, pielęgniarki i dopiero zostaniemy z ręka w nocniku.

Papierowej roboty budzetowka tez ma coraz wiecej, a pracownikow coraz mniej, bo pensje tez są takie male, a robią o wiele wiecej godzin, nawet nadgodzin i za to nie maja juz płacone.
To już się dzieje. Ludzie nie palą się do pracy w szkole, mamy 2 stażystów na 70 nauczycieli...


[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;86566260]Ten termin został chyba wybrany specjalnie. Tylko nie wiem, dlaczego robią to kosztem dzieci.

Wysłane z mojego HUAWEI LUA-L21 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]

Ale to specyfika pracy, nie ma innej opcji niż strajkowanie kosztem dzieci. Pomijam, że strajk 8 kwietnia, egzaminy 10, rząd ma 2 pełne dni na spełnienie postulatów. Rząd zrobił bajzel z oświatą jakich mało i tylko dolewa oliwy do ognia.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-06, 09:29   #232
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.Moj maz

Cytat:
Napisane przez _Sliwka_6 Pokaż wiadomość
Nie zmienia to faktu, że jest to jeden z najbardziej niewdzięcznych zawodów, mało poważany społecznie, krytykowany. Nauczycieli oskarża się o głupotę, lenistwo, że tyle mają wolnego, że co to w ogóle za praca taka ( że niby taka lekka, łatwa i przyjemna ), nie mówiąc już o roszczeniowych postawach rodziców. Ja trzymam kciuki za powodzenie strajku.
Tez myslalam o tym, ze sporo wolnego, dopoki nie wyszlam za maz za nauczyciela. 4 razy do roku ma 2 tygodnie wakacji i od polowy grudnia do poczatku lutego dlugie letnie, ale co z tego, skoro przynosi olbrzymia ilosc pracy do domu, nie spi przez to po nocach, a polowe wakacji marnuje na prace z domu

Cytat:
Napisane przez samotny_t Pokaż wiadomość
Ja też. Nauczyciele są zawsze na mojej prywatnej liście zawodów, które w budżetówce są beznadziejnie opłacane.

Przytaczam zatem listę. Spośród zawodów opłacanych głównie lub wyłącznie ze środków publicznych (lista niekompletna, to tak z pamięci, wyraża jedynie moje zdanie):

za słabo opłacane są:
- nauczyciel
- pielęgniarz
- lekarz stażysta
- lekarz rezydent
- ratownik medyczny
- diagnosta laboratoryjny
- fizjoterapeuta
- policjant
- asystent, adiunkt, wykładowca, starszy wykładowca

za dobrze opłacane za to są:
- żołnierz
- kontroler ruchu lotniczego
- lekarz specjalista

- funkcjonariusz SOP
- pracownik KPRP, KPRM, NBP (chodzi mi o bardzo wysokie średnie płace w tych instytucjach)


Transfer pieniędzy z drugiej grupy do pierwszej sporo by pomógł.
Co do pogrubionego, to sie nie zgadzam.

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Z tym lekarzem specjalistą to bym nie przesadzała, że 5-6tys. miesięcznie brutto to bardzo dużo. I co do kontrolera ruchu to też bym wolała, żeby samolot, którym lecę kontrolował ktoś niesfrustrowany niskimi zarobkami.
6 tysiecy to wcale nie jest duzo
A praca kontrolera lotow jest stresujaca i to duza odpowiedzialnosc. Dobrze, ze jest godnie wynagradzana.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-06, 09:51   #233
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
Nie jestem nauczycielką, ale popieram strajk. Uważam, że to skandal, że nauczyciele mają 2 tysiące, albo trochę ponad jak się postarają, a nasz wspaniały rząd rozdaje kasę na prawo i lewo, np. tym, którzy postanowili się rozmnożyć. No rzeczywiście niesamowite osiągnięcie, które trzeba nagradzać kasą .
Po takim poście nie widzę nic dobrego dla naszego kraju.

Kazda grupa spoleczna wiecznie komuś czegoś zazdrości, przy okazji tego tematu musisz dogadać i to w sposob obraźliwy ludziom co dostaja 500+ czy nawet nie dostaja , ale maja dziecko

I tak kazdy sie nakręca, bo własnie czemu teraz zaplanowali strajk, bo inni maja dostać

Oni dostana pojda kolejni, bo im bedzie mało i tak bedzie w kólko w kraju pełnym zawiści tak obrzydliwej, że to już chore
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi

Edytowane przez groszek75
Czas edycji: 2019-03-06 o 09:52
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-06, 10:03   #234
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;86569970]Za pracę nocną np. na wycieczce czy zielonej szkole (2 tygodnie nieprzerwanej pracy) nie dostaję żadnych pieniędzy. [/QUOTE]Zgadzam się z każdym Twoim słowem. Dodam jeszcze, że rozwala mne kwestia kilkudniowych wycieczek. Nauczyciel pracuje wtedy praktycznie 24h na dobę i nie dostaje za to żadnych dodatkowych pieniędzy. Już sobie to wyobrażam jak w jakiejkolwiek innej branży ludzie bez gadania będą pracować 24h na dobę nie otrzymując za to wynagrodzenia (mówię też o rodzicach, którzy często wręcz domagają się zorganizowania takich wycieczek).
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-06, 10:03   #235
nie_powiem
Wtajemniczenie
 
Avatar nie_powiem
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 893
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
Po takim poście nie widzę nic dobrego dla naszego kraju.

Kazda grupa spoleczna wiecznie komuś czegoś zazdrości, przy okazji tego tematu musisz dogadać i to w sposob obraźliwy ludziom co dostaja 500+ czy nawet nie dostaja , ale maja dziecko

I tak kazdy sie nakręca, bo własnie czemu teraz zaplanowali strajk, bo inni maja dostać

Oni dostana pojda kolejni, bo im bedzie mało i tak bedzie w kólko w kraju pełnym zawiści tak obrzydliwej, że to już chore

Dlaczego uważasz, że chodzi o zawiść/zazdrość? Ludzie narzekający na 500+ jednocześnie popierają podwyżki dla nauczycieli, więc chyba nie o zazdrość tu chodzi? Taki zazdrosny, cebulacki człowiek to by "skąpił" każdemu. I nauczycielowi i rodzicom pobierającym 500+. Tu chodzi o to, że ludzie cieszą się, że coś dostają a nie widzą, że w naszym kraju aby coś komuś dać, to najpierw trzeba mu (i innym dookoła) zabrać.

Dlaczego niby obraźliwy sposób? Napisanie, że urodzenie dziecka to żadne osiągnięcie jest obraźliwe? Chyba tylko dla kogoś, kto uważa wydanie dziecka na świat jako jedyny/największy sukces w swoim życiu.

Swoją drogą, ciekawe. Aby jeździć samochodem musisz się przebadać, poczytać odpowiednie podręczniki, nauczyć, zdać testy i egzaminy. A aby powołać na świat żywą, czującą istotę musisz być tylko płodna, nawet nie musisz za specjalnie grzeszyć inteligencją.
__________________
A tam, od jutra.
nie_powiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-06, 10:09   #236
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez nie_powiem Pokaż wiadomość
A aby powołać na świat żywą, czującą istotę musisz być tylko płodna, nawet nie musisz za specjalnie grzeszyć inteligencją.
I wystarczy, że urodzisz 4 dzieci i dostaniesz taką emeryturę jak ludzie, którzy harują całe życie. To jest dla mnie ogromna niesprawiedliwość.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-06, 10:13   #237
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez nie_powiem Pokaż wiadomość
Dlaczego uważasz, że chodzi o zawiść/zazdrość? Ludzie narzekający na 500+ jednocześnie popierają podwyżki dla nauczycieli, więc chyba nie o zazdrość tu chodzi? Taki zazdrosny, cebulacki człowiek to by "skąpił" każdemu. I nauczycielowi i rodzicom pobierającym 500+. Tu chodzi o to, że ludzie cieszą się, że coś dostają a nie widzą, że w naszym kraju aby coś komuś dać, to najpierw trzeba mu (i innym dookoła) zabrać.

Dlaczego niby obraźliwy sposób? Napisanie, że urodzenie dziecka to żadne osiągnięcie jest obraźliwe? Chyba tylko dla kogoś, kto uważa wydanie dziecka na świat jako jedyny/największy sukces w swoim życiu.

Swoją drogą, ciekawe. Aby jeździć samochodem musisz się przebadać, poczytać odpowiednie podręczniki, nauczyć, zdać testy i egzaminy. A aby powołać na świat żywą, czującą istotę musisz być tylko płodna, nawet nie musisz za specjalnie grzeszyć inteligencją.
Pieknie dalej obrażasz matki

Ale powiem Ci jedno, akurat przy adopcji dziecka te punkty tez trzeba spelnic, a i nie trzeba byc płodną

Ale i podreczniki, i kursy i badania sie przechodzi i albo sie zdaje albo nie . I tez uwazam, ze kazdy rodzic powinien przejsc przed narodzinami dziecka taki kurs

A co do inteligencji, no wiesz tu padały takie posty o wlasnie nauczycielach, że to akurat nie ja pisalam, ze oni tez nieraz nie grzesza tym co trzeba.

Ja nie piszę, ze Ci co maja 500+ nie sa za podwyzkami dla nauczycieli, sama nie mam, ale jestem, bo im sie nalezy. Ale pisze o tym w jaki to sposob zaczyna sie toczyc dyskusja.

Jeszcze pare stron i bedzie jak słynny Folwark zwierzęcy
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-06, 10:22   #238
nie_powiem
Wtajemniczenie
 
Avatar nie_powiem
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 893
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
I wystarczy, że urodzisz 4 dzieci i dostaniesz taką emeryturę jak ludzie, którzy harują całe życie. To jest dla mnie ogromna niesprawiedliwość.
Zgadzam się, niesprawiedliwość. I przede wszystkim, chory absurd, jak wszystko w naszym kraju.

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
Pieknie dalej obrażasz matki

Ale powiem Ci jedno, akurat przy adopcji dziecka te punkty tez trzeba spelnic, a i nie trzeba byc płodną
Poproszę o cytat mojej mojej wypowiedzi, w której obrażam matki.

Ja pisałam o rodzeniu dzieci a nie adopcji, więc co ma piernik do wiatraka? Zresztą, temat adopcji i aborcji to kolejny absurd naszej wspaniałej Polszy, ale nie o tym teraz.
__________________
A tam, od jutra.
nie_powiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-06, 10:29   #239
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez nie_powiem Pokaż wiadomość
Zgadzam się, niesprawiedliwość. I przede wszystkim, chory absurd, jak wszystko w naszym kraju.



Poproszę o cytat mojej mojej wypowiedzi, w której obrażam matki.

Ja pisałam o rodzeniu dzieci a nie adopcji, więc co ma piernik do wiatraka? Zresztą, temat adopcji i aborcji to kolejny absurd naszej wspaniałej Polszy, ale nie o tym teraz.
Nie bede Ci cytować, bo takim osobom nic nie da nawet pokazanie paluszkiem gdzie obrażaja, jak same do tego nie dojdą

Pisalaś o 500+ , wiec ja pisze o wszystkich matkach, bo 500+ nie ma sie za rodzenie, a za co innego

Po prostu daj żyć innym nie zaglądając im pod spódnice czy ma płodną macice czy nie , a walcz dalej o nauczycieli.

W kazdej grupie jest jakis odsetek ludzi co ciagnie z pąnstwa, a sa tacy co daja wiecej niz wzieli, wiec proponuje zaczac od siebie czy ja jestem taka fair, jak rząd jest takim oszustem
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-06, 10:40   #240
nie_powiem
Wtajemniczenie
 
Avatar nie_powiem
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 893
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
Nie bede Ci cytować, bo takim osobom nic nie da nawet pokazanie paluszkiem gdzie obrażaja, jak same do tego nie dojdą

Pisalaś o 500+ , wiec ja pisze o wszystkich matkach, bo 500+ nie ma sie za rodzenie, a za co innego

Po prostu daj żyć innym nie zaglądając im pod spódnice czy ma płodną macice czy nie , a walcz dalej o nauczycieli.

W kazdej grupie jest jakis odsetek ludzi co ciagnie z pąnstwa, a sa tacy co daja wiecej niz wzieli, wiec proponuje zaczac od siebie czy ja jestem taka fair, jak rząd jest takim oszustem

Takim osobom, czyli jakim? Tak myślałam, że nie jesteś w stanie mi zacytować gdzie obrażałam matki...

A za co się ma 500+ w Twoim mniemaniu, jak nie za wydanie na świat drugiego dziecka?

Nie rozumiem dlaczego uważasz, że krytyka czegokolwiek = niedawanie komuś żyć.
__________________
A tam, od jutra.
nie_powiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-01-09 12:48:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:27.