"Dwie strony pocałunku" - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-22, 19:44   #1
tulipanek17
Raczkowanie
 
Avatar tulipanek17
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 117
Exclamation

"Dwie strony pocałunku"


"Całowanie się nie zawsze jednak przynosi korzyści naszemu zdrowiu. Możliwe są również – choć zdarza się to niezwykle rzadko – nieprzewidziane reakcje organizmu. Ich przyczyną jest uczulenie na substancje zawarte w ślinie partnera czy partnerki. Objawami alergii mogą być pieczenie warg, duszność, kaszel, a nawet... biegunka. "

Cytat z pewnej strony.. niestety nie udało mi się znaleźć nic więcej. Mam pewnien problem.. Od około miesiąca mam na prawym policzku i nosie pewnego rodzaju wysypkę. Coraz częściej mnie ona drażni, piecze, swędzi.. Są to czerwone, małe kropeczki jedna przy drugiej... Myślałam, ze to moze od czekolady czy pomidorów, wiec przestałam je jeść. niestety nic to nie dalo.. Zaczełam się więc zastaniwaiac, czy możliwe jest uczulenie na drugą osobę? Od 3miesiecy jestem w związku.. Mam dwie możliwości.. Albo uczulenie na pocałunek albo na srodki piorące używane przez mojego Faceta.. dziś podobna wysypka wyszła mi na nogach (dodam, ze jak dziś u mnie był miałam założone krótkie spodeki a tak zawsze miałam dżinsy) Do dermatologa ide w środe (zapisywałam sie na początku miesiąca) Może ktoś miał podobnie, albo wie jak pomóc?
__________________


tulipanek17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-22, 20:35   #2
Ivy123
Zadomowienie
 
Avatar Ivy123
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 452
Dot.: "Dwie strony pocałunku"

To na twarzy, to może liszaje?.
Ivy123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-22, 21:09   #3
tulipanek17
Raczkowanie
 
Avatar tulipanek17
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 117
Dot.: "Dwie strony pocałunku"

Hmm.. podobne, ale typowy liszaj to to nie jest, bo nie jest jakiś szorstki i jednolity.. kropeczki raz się pojawiają, raz znikają..
__________________


tulipanek17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 16:52   #4
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: "Dwie strony pocałunku"

Ale czy on Cię całuje tak konkretnie po tym nosie, policzkach i nogach? Bo w innym wypadku o kontaktowej alergii trudno wyrokować. Raczej jakieś podrażnienie, przesuszenie, albo alergia pokarmowa. Jeśli to byłaby alergia na faceta, to w pierwszej kolejności wywaliłoby Cię dookoła ust i pod nosem - wiem, co mówię Poza tym w związku jesteś od trzech miesięcy, więc najsilniejsza alergia pojawiłaby się na samym początku. To nie facet i raczej nie proszek, stawiam na jedzenie albo kosmetyk.
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:30.