Trądzik czy alergia? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-01, 14:10   #1
nati_natalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 46

Trądzik czy alergia?


Hej
od początku lipca zaczęłam mieć problemy z cerą (mam 21 lat).
Wcześniej chorowałam poważnie kilka lat i przez te lata w ogóle nie miesiączkowałam. W kwietniu miesiączka po kilkuletniej przerwie wróciła naturalnie, ale tylko na kilka miesięcy bo nie wiadomo dlaczego, znowu się zatrzymała (w sierpniu). Lekarze podejrzewają, że to wynik stresu.
Wracając do głównego tematu - od tych 3 miesięcy cera zaczęła ,mi się psuć. Zawsze miałam najwyżej kilka wyprysków małych na lewym policzku, których prawie w ogóle nie było widać, a teraz wysypało mi całe 2 poliki i brodę po lewej i prawej stronie. Wypryski są czerwone i wyglądają jak normalne pryszcze, ta skóra jest też taka wypukła od tych krostek, tak jakby one pod skórą się budowały ciągle. Do tego piecze mnie strasznie i czuję, że jest podrażniona. Ważne ,może być to że właśnie od lipca mam regularny kontakt z pieskami (nigdy wcześniej nie miałam) i od tego czasu zaczęły się te wypryski, a od 1,5 tygodnia wysypało mnie strasznie! Dodam jeszcze, że z szyją coś mi też się stało, bo przez ok tydzień właśnie schodziła mi strasznie skóra, normalnie płatami odrywałam, strasznie piekło, piłam wapno. To wygląda mi na alergię na sierść psa, ale lekarzem nie jestem... Byłam u dwóch dermatologów, pierwszemu niezbyt ufałam, więc umówiłam się do innej pani doktor. Ona w sumie przepisała ten sam lek na twarz co pierwszy lekarz (bo również stwierdziła trądzik)
-Duac żel (na wieczór)
-Davercin płyn (rano)
Wczoraj użyłam duacu i twarz mnie dość mocno piekła i swędziała, dzisiaj rano z kolei Davercin no i pieczenie jest jeszcze mocniejsze.
Nie wiem co a robić, czy brać te leki czy poszukać kolejnego dobrego dermatologa?
Czy może zrobić sobie test alergiczny na sierść psa?
Nie wiem czy możliwe są takie wypryski od alergii i ta skóra twarzy jest strasznie podrażniona, a po tym Duacu i Davercinie piecze i pali mnie cały czas! Mam na sobie puder (tzn. mus) bo w życiu tak nie wyjdę np.na zakupy, czuję się z tym okropnie!
A może to przez ten brak miesiączki i zmiany jakieś hormonalne?
Ja już sama nie wiem, proszę doradźcie, bo jeśli to nie trądzik to może te leki mi zaszkodzą? Skóra mnie gorzej piecze niż wcześniej. Nie wiem co robić. Proszę o porady...
Z góry dziękuję!!!

Edytowane przez nati_natalia
Czas edycji: 2013-10-01 o 14:12
nati_natalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-01, 16:47   #2
Jacqueline27
Raczkowanie
 
Avatar Jacqueline27
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 479
Dot.: Trądzik czy alergia?

A masz jakieś inne objawy alergii, np. kichanie, swędzenie, łzawienie i pieczenie oczu? Testy alergiczne zawsze możesz zrobić, wystarczy iść do rodzinnego po skierowanie.
Szczerze to Ci nie pomogę, bo ja mam alergie na kota, ale głównie kicham i prycham Na twarzy nic mi nie wyskakuje.
Z drugiej strony miałam kiedyś alergie na jeden składnik z kremu BB i zrobiła mi się kaszka na policzkach, były zaczerwienione i lekko opuchnięte, suche, ściągnięte a przede wszystkim swędzące. Wzięłam wapno i Amertil i wszystko zeszło jeszcze tego samego dnia.
Pozdrawiam
Jacqueline27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-01, 17:48   #3
nati_natalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 46
Dot.: Trądzik czy alergia?

miałam też duszności ,ale to może od zaburzeń hormonalnych?
chociaż dzisiaj też oczy pieką mnie dziwnie i mrużę ale z pieskami przebywałam do niedzieli a dzisiaj już wtorek
teraz tylko nie wiem co robić...
czy pójść jutro prywatnie do jeszcze lepszej lekarki (chociaż ta obecna też ma dobre opinie) czy poczekać kilka dni i brać ten lek (tzn.żel i płyn) czy może pójść i zrobić sobie sama test na alergię (ok 25 zł kosztuje, na sierść psa tylko)
twarz mnie ciągle piecze, do tego zaczęła schodzić skóra, chociaż dopiero po jednym razie zastosowałam zarówno duac jak i davercin...
jeżeli to trądzik taki alergiczny to te leki mogą zaszkodzić?
nie wiem co robić.jestem załamana, nigdy nie miałam takiego czegoś na twarzy !!!!!!!! całe poliki i broda, okropne!

powinnam to brać jeśli mnie tak skóra po tym piecze?

Edytowane przez nati_natalia
Czas edycji: 2013-10-01 o 18:05
nati_natalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-02, 07:52   #4
Jacqueline27
Raczkowanie
 
Avatar Jacqueline27
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 479
Dot.: Trądzik czy alergia?

To że piecze, skóra schodzi, od żelu i kremu to normalne. Tak jest na początku, nim skóra się nie przyzwyczai. Jeżeli mocno Ci to dokucza to zmniejsz częstotliwość aplikacji np. co 2-3 dni.
Jeżeli testy alergiczne kosztują tylko 25 zł to nie ma co się zastanawiać. Wyniki będziesz miała od razu i będziesz wiedziała na czym stoisz. Ja bym od tego zaczęła.
Może tak być że jest to trądzik hormonalny. Warto wtedy było by przejść się do endokrynologa.
Rozumiem Cię bardzo dobrze. Ja też kiedyś miałam super czystą buzię, aż tu nagle niekończący się wysyp, w tym właśnie na policzkach, które zawsze były czyste. Masz dobre leki, jesteś pod opieka dermatologa. Na pewno niedługo wszystko zniknie
Jacqueline27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:47.