Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy! - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-10-13, 15:42   #181
naily
Raczkowanie
 
Avatar naily
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań/Wroclaw/...
Wiadomości: 301
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Ja po NR mam wlasnie tak po kilka kropelek, czytam sobie regularnie co piszecie, ja ciagle uzywam i mam sie dobrze. teraz wyjezdzam na dlugo zagranice wiec czeka nas nowa proba, razem z krazkiem, bede dawac znac na biezaco. Ale chwala za krazek, bo nie wyobrazam sobie jakbym mialam wybrac sie teraz z codziennym lykaniem tabletek. A a propos chudniecie to ja tez na poczatku zrzucilam kilka kilo, teraz juz stabilnie,ale nie mam uczucia napompowania, tj tej wody w organizmie o ktorej ktoras z was pisala...pozdrawiam!
naily jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-14, 17:19   #182
asia0814
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 56
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

z objawow jakie ja mam to tylko niskie libido i cellulit ktory stworzyl sie przy Yasmin...
asia0814 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-17, 21:58   #183
sroda
Rozeznanie
 
Avatar sroda
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 817
Wygodna nowość. Hormony, których nie trzeba przyjmować codziennie. Samodzielna aplikacja, wyjęcie po 21 dniach, 7 dni przerwy- czyli typowy tabletkowy cykl.
Ponoć mniej inwazyjnie działa na wątrobę niż tabletki (co przynajmniej w moim przypadku jest dosyć istotne), ginekolog polecił wykupienie po przerwie w braniu tabletek.
Teoretycznie raj, bo nie trzeba się martwić o zapomnienie, zwymiotowanie... Ciekawe jak jest z interakcjami z antybiotykami etc?
Czy macie jakieś doświadczenie z NUVA RING?
Zapraszam do wypowiadania się!


INFORMACJA Z http://ginekolog.bydgoszcz.eu/10002-0-0-91.html
Jednym z najnowszych środków w antykoncepcji hormonalnej dostępnym już w Polsce jest dopochwowy pierścień antykoncepcyjny NuvaRing. Jego działanie polega na hamowaniu owulacji i zwiększaniu gęstości śluzu. Po założeniu do pochwy, pod wpływem ciepła uwalnia hormony, które poprzez śluzówkę dostają się do krwi. W ten sposób omijany jest przewód pokarmowy, co powoduje, że dawka leku we krwi jest minimalna, a skuteczność taka sama, jak podczas zażywania tabletek złozonych. Pierścień powinien być zakładany raz na miesiąc i pozostawać w pochwie przez 3 tygodnie, a w 4-tym tygodniu powinno wystąpić krwawienie. Stosowanie jest wygodniejsze niż tabletek, bo nie trzeba pamiętać o codziennym ich pobieraniu. Potwierdzono, że Nuva Ring nie tylko nie przeszkadza we współżyciu, ale czasami może stanowić dodatkowy bodziec urozmaicający współżycie. Na podstawie wielu badań uznano, że ta nowatorska metoda zapobiegania ciąży jest skuteczna, dobrze tolerowana przez kobietę i jej partnera, prosta w stosowaniu, odwracalna, i co ważne, dyskretna.
Tak jak przed zastosowaniem większości innych leków, również w tym przypadku konieczna jest wizyta u ginekologa w celu wykluczenia przeciwskazań do zastosowania NuvaRing. Nie każda kobieta będzie mogła stosować NuvaRing. Zadecyduje o tym Twój lekarz.

Czy zdarza się, że NuvaRing wypadnie? Co wtedy robić?
NuvaRing jest elastyczny i dopasowuje się do ścian pochwy ulegając niewielkiemu rozciągnięciu po umieszczeniu w pochwie. W rzadkich wypadkach może dojść do spontanicznego wypadnięcia NuvaRing, aczkolwiek w badaniach dot. akceptacji stosowania leku, wypadnięcie leku zdarzyło sie tylko u 4% kobiet. Jeżeli dojdzie do wypadniecia, pierścień powinien byc umyty w zimnej lub letniej wodziei ponownie załozony w czasie do 3 godzin od wypadniecia.
Czy będę czuła pierścień?
Z badan wynika, że tylko 5% pacjentek i 30 % ich partnerów odczuwa obecność pierścienia w czasie stosunku, ale 94% z nich akceptuje te metodę.
Czy NuvaRing występuje w różnych rozmiarach?
NuvaRing występuje w jednym rozmiarze i jest odpowiedni dla wszystkich kobiet.
Gdzie w pochwie jest umieszczony NuvaRing?
Najczęściej w górnej części pochwy, aczkolwiek dokładne położenie pierścienia w pochwie nie jest ważne dla jego skuteczności antykoncepcyjnej tak długo, jak długo pozostaje on całkowicie w pochwie.
Czy podczas stosowania NuvaRing można uzywać tamponów?
Tak, oba produkty moga być stosowane jednocześnie.
Jak szybko po pierwszym zastosowaniu NuvaRing można spodziewac się skuteczności antykoncepcyjnej?
Jeżeli pierścień jest założony w pierwszym dniu miesiączki skuteczność antykoncepcyjna jest natychmiastowa.
Jak szybko powraca płodność po zaprzestaniu stosowania NuvaRing?
Tak jak w przypadku tabletek złożonych, owulacja powraca średnio w ciągu 2 tygodni od zaprzestania stosowania metody.
Czy trzeba wyjmować pierścień przed badaniem ginekologicznym?
Można wyjąć, ale nie ma takiej konieczności.

DO MODERATOREK: teraz zauważyłam, że jest już wątek zbiorczy, czy mogę prosić o podczepienie tam mojego posta?
przepraszam za kłopot, ale to mój błąd wynikający z użycia spacji w nazwie krążka (przez to wyszukiwarka nie znalazła istniejącego wątku)
pozdrawiam!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg nuva1.jpg (23,3 KB, 48 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg nuva2.jpg (15,6 KB, 38 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg nuva3.jpg (8,4 KB, 59 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg nuva4.jpg (24,3 KB, 48 załadowań)
__________________
nie mam podpisu :<

Edytowane przez jaga_2001
Czas edycji: 2008-10-17 o 23:37 Powód: post pod postem
sroda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-18, 22:23   #184
naily
Raczkowanie
 
Avatar naily
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań/Wroclaw/...
Wiadomości: 301
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Dziwne..a z tym libido to jakie sa tendencje? raczej wzrostowe czy obnizone jak po tabsach? u mnie super,ale to juz pisalam, i w moim gronie raczej bardzo na plus. jasne ze to indywidualne, ale moj lekarz rodzinny ostatnio mi to jakos medycznie wyjasnial, ze powinno byc lepiej.
naily jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-18, 22:47   #185
sroda
Rozeznanie
 
Avatar sroda
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 817
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

u mnie z libido nie wiem, bo tak naprawdę mój pierwszy raz był już gdy brałam tabletki, z kolejnymi to samo. teraz szykuje sie przerwa po dwóch latach i się okaże

ja zauważyłam tylko u siebie, że z podnieceniem jest gorzej pod tym względem, że osiągam mniejszą wilgotność (boże jak to głupio brzmi)
__________________
nie mam podpisu :<
sroda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-19, 18:16   #186
naily
Raczkowanie
 
Avatar naily
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań/Wroclaw/...
Wiadomości: 301
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

A no bo ja zupelnie odrotnie, mokro mam bardzo, ale to jest wlasnie chyba tez zwiazane z libido.. Az czasem siezastanawiam czy to normalne. Ale z drugiej strony, to chyba lepsze niz "posucha" po tabletkach..
naily jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-23, 14:26   #187
Madzia_19
Raczkowanie
 
Avatar Madzia_19
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 53
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Zdecydowałam ,że zaczne używać Nuvaring. Chciałam umówić sie do
doktora lecz przed okresem jest to nie możliwe a wiem ,że pierwszy
pierścień wkłada się w pierwszym dniu okresu. Umówie się zaraz po
okresie ale będę musiała czekać aż do następnego? No i oczywiście
tabletki mi się skończyły. Czy jest szansa ,że będę mogła zacząć tak jak tabletki czyli po okresie?
Madzia_19 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-26, 09:59   #188
naily
Raczkowanie
 
Avatar naily
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań/Wroclaw/...
Wiadomości: 301
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Chyba bedziesz musiala poczekac do nastepnego okresu.. krazek jednak troche sie rozni w aplikacji od tabletek, szkoda zebys sobie rozregulowala caly cykl. Ale nie jest to profesjonalna rada, tak mi sie wydaje. Najlepiej zapytaj lekarza..moze jednak bzdury gadam.
naily jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-27, 13:33   #189
Migdał
Rozeznanie
 
Avatar Migdał
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 572
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Ja przeszłam właśnie z yasminelle na ringa. Byłam u lekarza w pierwszy dzień okresu (z odstawienia tabletek) i gin kazał mi wlożyc krążek w dzień, w którym zaczynałabym kolejne opakowanie tabletek- czyli ring wpasowal się w mój tabletkowy cykl.
Migdał jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-27, 15:11   #190
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Madzia_19 jeśli brałas tabletki to nuvaring możesz użyć odrazu po okresie, a nie w pierwszym dniu miesiączki

a tak ogólnie to uzywm ringu od miesiąca i jestem zachwycona nie trzeba codziennie o tym mysleć, nie czuć go po założeniu ani podczas seksu i jeszcze reaguję na niego lepiej niż na tabletki (bo wogle nie reaguję)... miodzio
a i z tego co wiem to zawiera on tyle samo hormonów co tabletka a nie mniej, tak przynaj,mniej bylo w "instrukcji" dołączonej do niego...
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-28, 09:31   #191
Madzia_19
Raczkowanie
 
Avatar Madzia_19
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 53
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Dzięki za odpowiedzi. Pocieszyłyście mnie ,że może od jutra będę mogła używac krążka. Dziś idę na wizytę to wszystkiego się dowiem. Napiszę co mi powiedział
Madzia_19 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-01, 10:58   #192
bettka28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4
Jak zaczynałam z ringiem to pierwszy wlozyłam dkoładnia tak jak Migdał w dzień, w który wziełabym pierwszą tabletkę z nowego opakowania. Czyli bardzo gładko przeszłam z tabletek na ringa.

A co do libido bo zapomnialam napisać - to jest duzo lepiej niz bylo ostatnio. Organizm potrzebował czau żeby sie rozkręcić. Tak myślę. W każdym razie to jest niebo w porównaniu do tego co było na tabsach. No i "susza" była tez niesamowita.

Edytowane przez jaga_2001
Czas edycji: 2008-11-09 o 09:53 Powód: Post pod postem. Istnieje opcja edycji/multicytatu, z której proszę korzystać!
bettka28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-02, 08:33   #193
naily
Raczkowanie
 
Avatar naily
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań/Wroclaw/...
Wiadomości: 301
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Oj, sorry ze namieszalam, ja nie przechodzilam z tabletek bezposrednio na ring to nie wiedzialam. mialam po drodze jeszcze evre a potem depresje ze antykoncepcja tak na mnie zle wplywa, wiec dlugo nie uzywalam niczego. Ale dobrze ze moglas zaczac juz od tego cyklu, mam nadzieje ze nie bedziesz miala dobry poczatek. pozdrawiam!
naily jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-04, 19:10   #194
jacila
Przyczajenie
 
Avatar jacila
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 18
GG do jacila
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cześć dziewczyny.
Przebrnęłam przez cały wątek. Właśnie jestem po wizycie u mojej ginekolog i mam receptę na pierwszy Nuvaring. Ponieważ sama miałam do niej sporo pytań, znam też kilka odpowiedzi na kwestie, które was nurtowały.

1. Jeśli chodzi o ceny w Łodzi, to dowiedziałam się, że faktycznie najtaniej w Kwiatach Polskich, teraz już podobno za 35zł.

2. Jeśli chodzi o możliwość wypadnięcia, to moja gin. mówiła, że jednej pacjentce się to zdarzyło w czasie ostrego seksu, ale w innych sytuacjach nie powinno mieć coś takiego miejsca. Poza tym krążek może przebywać 3 godziny poza pochwą bez skutków ubocznych, dlatego jeśli przypadkiem wypadnie, należy go obmyć pod bieżącą wodą i założyć ponownie.

3. Jeśli chodzi o poważne zakrzepy po Nuvaring, to przypadki takie mogą mieć niestety miejsce po każdych hormonach, jednak dotyczy to początków użytkowania - dlatego między innymi nie zaleca się przerw w braniu tabletek, bo po każdym ponownym rozpoczęciu wzrasta ryzyko zakrzepów.

4. Z tego właśnie tytułu (w odpowiedzi na posta madziw22) chyba nie powinno się stosować krążków doraźnie - na jeden miesiąc. Gumki naprawdę nie są aż tak straszne, a jeśli nieczęsto widujesz się z partnerem, to rytuał zakładania prezerwatywy nie powinien totalnie rujnować atmosfery, bo nakrętka i tak jest spora. Ja półtora roku dawałam radę gumka + globulka, więc można przeżyć

5. Jeszcze jedno - moja gin. stwierdziła, że nawet w pierwszym miesiącu stosowania nie trzeba używać dodatkowych zabezpieczeń (nie biorę aktualnie żadnych hormonów), bo NR działa tak samo jak tabletki z dużą ilością hormonu, czyli od razu. Czy wam lekarze również nie zalecali dodatkowej antykoncepcji na początku stosowania?

To tyle jeśli chodzi o teorię. Z praktyką muszę zaczekać jeszcze do miesiączki. Na pewno będę zdawać relacje.

Pozdrawiam.
jacila jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-04, 22:24   #195
~Olya~
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 866
GG do ~Olya~
Również byłam u ginekologa i ten przepisał mi NR
W dodatku polecał, stwierdził, że to wg. niego jedna z najlepszych metod szczególnie dla młodych dziewczyn.

(a przy okazji odradzał mi jasmin i jasminelle)

Nie wspominał nic o dodatkowej antykoncepcji, ale na wszelki wypadek przez pierwsze dwa tygodnie chyba bedę jeszcze praktykowała seks z dodatkowym zabezpieczeniem


Teraz czekam na okres, który może pojawić się lada moment i będę próbowała
boję się tylko wzrostu wagi...

a... i ja niestety zapłaciłam 49, 80 :/
__________________
...cause your love is my love & my love is your love.






Faza I: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14

Edytowane przez jaga_2001
Czas edycji: 2008-11-09 o 09:53 Powód: Post pod postem. Istnieje opcja edycji/multicytatu, z której proszę korzystać!
~Olya~ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-08, 18:35   #196
naily
Raczkowanie
 
Avatar naily
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań/Wroclaw/...
Wiadomości: 301
W kwiatach polskich najtaniej, to prawda, we wroclawiu tez. jakis czas temu 37,5zl, teraz nie wiem...

Cytat:
Napisane przez ~Olya~ Pokaż wiadomość
Nie wspominał nic o dodatkowej antykoncepcji, ale na wszelki wypadek przez pierwsze dwa tygodnie chyba bedę jeszcze praktykowała seks z dodatkowym zabezpieczeniem


Teraz czekam na okres, który może pojawić się lada moment i będę próbowała
boję się tylko wzrostu wagi...
Mi na ringu wagi nie przybylo ani troche, a co wiecej, moge sie normalnie odchudzac! W pierwsze 2 miesiace same zeszly mi kilogramy agromadzone na tabsach, wiec mam nadzieje ze bewdziesz miala tyle samo szczescia.

Edytowane przez jaga_2001
Czas edycji: 2008-11-09 o 09:54 Powód: Post pod postem. Istnieje opcja edycji/multicytatu, z której proszę korzystać!
naily jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-09, 01:39   #197
~Olya~
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 866
GG do ~Olya~
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

No więc ja dzisiaj rozpoczęłam przygodę z NR. Relacje zdam za jakiś czas bo przez kilka godzin nie jestem w stanie ocenić jak sprawdza się NR w moim przypadku...

Mam jednak pytanie.

Dostałam okresu, zaaplikowałam NR po czym po kilku (ok. 3-4h) krwawienie ustało (dodam, że nie było to plamienie, raczej dośc obfity okres) wyciągnęłam na chwile z ciekawości pierścień i automatycznie pojawiła się znów krew... czynnośc powtórzyłam wieczorem... było tak samo. Tak jakby krew nie mogła się wydostawac przez to, że jest we mnie pierscień. Spuchłam w dodatku... choć zawsze pierwszego dnia wszytsko ze mnie juz 'spływało'... co o tym myślicie? normalne czy wyolbrzymiam?

Spokojnie wystarcza mi sama wkładka higieniczna... w dodatku mam sporo śluzu (przy czym zasze nażekałam an suchość)... jest on przezroczysty i ciąąąąagły....


Przepraszam, ze moze zadaje głupie pytanie... ale wole wiedziec co dzieje sie z moim organizmem i dopiero ucze się jak reaguję na homony... z góry dziękuję za odpowiedź.


pozdrawiam cieplutko.
__________________
...cause your love is my love & my love is your love.






Faza I: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14
~Olya~ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-09, 09:57   #198
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Dziewczyny, mnie ostatnio na zajeciach z ginegologii lekarka poinormowala, ze przy stosowaniu nuvaring i przy stosowaniu dopochwowo hormonalnej terapii zastepczej (ktora moga stosowac nasze mamy) nalezy stosowac dodatkowe zabezpieczenie w postaci prezerwatywy. Dlaczego? Bo hormony z pierscienia podczas stosunku dostaja sie rowniez do naszego partnera przez skore na czlonku i te wlasnie hormony moga spowodowac wzrost gruczolu piersiowego u nich, przez co beda miec piersi!

Wbrew pozorom mezczyzni sa bardzo wrazliwi na damskie hormony.
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-09, 20:31   #199
naily
Raczkowanie
 
Avatar naily
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań/Wroclaw/...
Wiadomości: 301
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez ~Olya~ Pokaż wiadomość
Dostałam okresu, zaaplikowałam NR po czym po kilku (ok. 3-4h) krwawienie ustało (dodam, że nie było to plamienie, raczej dośc obfity okres) wyciągnęłam na chwile z ciekawości pierścień i automatycznie pojawiła się znów krew... czynnośc powtórzyłam wieczorem... było tak samo. Tak jakby krew nie mogła się wydostawac przez to, że jest we mnie pierscień.
To twoj pierwszy krazek,wiec przez pierwsze 3 miesiace organizm bedzie sie przyzwyczajal do nowych hormow i mozesz miec od plamien az po zanik okresu. jesli to nie ustapi po 3 cyklach, wtedy powinnas skonsultoac sie z lekarzem. Ale mechanicznie pierscien nie powinien blokowac wyplywu krwi... mi bardzo zmniejszyla sie obfitosc miesiaczek, i mam teraztylko 2-3 dni,ale to dopiero po kilku miesiacach.
naily jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-09, 20:40   #200
naily
Raczkowanie
 
Avatar naily
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań/Wroclaw/...
Wiadomości: 301
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez ~Olya~ Pokaż wiadomość
... w dodatku mam sporo śluzu (przy czym zasze nażekałam an suchość)... jest on przezroczysty i ciąąąąagły....

Taki sluz mialam sama na poczatku, lekarka mi powiedziala ze jest to reakcja nq cialo obce w pochwie i bedzie przez kilka dni. Ale jesli boisz sie o ten okres albo sluz to moze lepiej skontaktuj sie z lekarzem,on najlepeij zna skutki uboczne hormonow, to doradzi profesjonalnie. Pozdrawiam cieplutko i powodzenia!
naily jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-10, 17:45   #201
kamyczek89
Zadomowienie
 
Avatar kamyczek89
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 309
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

a czy jest może tu osoba, która zdecydowała się na stosowanie NuvaRing pomimo tego, że cierpiała na zakrzepicę po tabletkach?

sama jestem w takiej sytuacji, ale szczerze nie wiem czy chcę jeszcze eksperymentować. każdy lekarz mówi co innego. jeden, że w ogóle muszę zrezygnować z hormonów, kto inny, że jeszcze mogę spróbować właśnie z NuvaRing...
__________________
Konkurs fotograficzny Dziękuję za każdy głos Klik

kamyczek89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-12, 18:08   #202
~Olya~
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 866
GG do ~Olya~
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

naily bardzo dziękuję za odpowiedź.

Okres sie unormował jest juz ok. Ani ja, ani mój TŻ nie odczuwamy pierścienia podczas igraszek ... chociaż, czasami czuję, że tam jest, ale jest to bardzo 'sympatyczne' i powiem nawet, że chyba nawet przyczynia się do lepszych doznań .
Biust mi się zaokrąglił... mam nadzieję, że cała się nie zaokrąglę .
Libido jak najbardziej na taaaak nie zauważyłam też suchości, dodam nawet, że mimo tego iż wcześniej bywało z tym różnie, teraz jest okkk
Przez dwa dni miałam tylko humorki (takie jak to czasem kobietki mają przed okresem) ale chyba minęły

generalnie, póki co jestem na duże TAK, a co dalej to zobaczymy.


pozdrawiam
__________________
...cause your love is my love & my love is your love.






Faza I: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14
~Olya~ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-13, 14:50   #203
~Olya~
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 866
GG do ~Olya~
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

A ja mam jeszcze takie pytanie...
Czy przy stosowaniu NR, wasz partner kończy w Was? Nie macie obaw?
Chciałabym dac swojemu TŻ'towi maksymalną frajdę z takiej bliskości, ale chyba nie ufam do końca pierścieniowi... jak to jest u Was?

Tymbardziej, że ja mam w sobie NR niecały tydzien i jeszcze chyba dokońca nie oswoiłam się z myślą, że to małe cudo jest gwarantem dużej bezpieczności (żeby nie powiedzieć stuprocentowej).

Z góry dzięki za odpowiedź.
__________________
...cause your love is my love & my love is your love.






Faza I: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14
~Olya~ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-13, 15:25   #204
Niesamowita_Paulinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3
Dot.: Pierścień dopochwowy

Nuva Ring to super sprawa!!!!npolecam wszystkim!!!lepsze od tabletek oraz od plastrów.
Niesamowita_Paulinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-13, 15:35   #205
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez ~Olya~ Pokaż wiadomość
A ja mam jeszcze takie pytanie...
Czy przy stosowaniu NR, wasz partner kończy w Was? Nie macie obaw?
Chciałabym dac swojemu TŻ'towi maksymalną frajdę z takiej bliskości, ale chyba nie ufam do końca pierścieniowi... jak to jest u Was?
.
Traktuj to tak jak każda inna metodę antykoncepcji hormonalnej - nei ma chyba nic skuteczniejszego. Obecnie mija mój 3 miesiąc z ringiem.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-13, 18:53   #206
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez ~Olya~ Pokaż wiadomość
A ja mam jeszcze takie pytanie...
Czy przy stosowaniu NR, wasz partner kończy w Was? Nie macie obaw?
Chciałabym dac swojemu TŻ'towi maksymalną frajdę z takiej bliskości, ale chyba nie ufam do końca pierścieniowi... jak to jest u Was?

Tymbardziej, że ja mam w sobie NR niecały tydzien i jeszcze chyba dokońca nie oswoiłam się z myślą, że to małe cudo jest gwarantem dużej bezpieczności (żeby nie powiedzieć stuprocentowej).

Z góry dzięki za odpowiedź.
Zanim pozwolisz konczyc w sobie Twemu pratnerowi przeczytaj lepiej moj post wyzej.
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-13, 19:03   #207
~Olya~
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 866
GG do ~Olya~
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

czytałam...
Mnie ginekolog upewniał, że nic złego nie stanie się mojemu partnerowi (bo najbardziej obawiałam się o jego zdrowie i doznania). Na jakimś forum docztałam (a sporo studiowałam o tym zanim sie zdecydowalam na NR), że to dość bezpieczna metoda. W dodatku w ulotce się niczego nie doczytałam...
Myślisz, że wypuszczaliby na rynek coś co ewidentnie szkodziłoby komukolwiek (czy to płci pięknej czy tej brzydszej?).
Z tego co się zorientowałam większość kobiet stosujących tę metodę zabezpieczenia nie używa jednocześnie mechanicznych środków... i jakoś żadna nie wspomniała, że obudziła się i zauważyła, że jej mężczyzna ma większe piersi niż ona... że ma w ogóle
jakoś z dystansem patrzę na te tezę...
Rzeczywiscie zależy mi na zdrowiu mojego TŻ'ta... i nie chcę mu żadnej krzywy zrobić, dlatego poszukam jeszcze jakiś info na ten temat... ale raczej dzielę to na 4 .

pozdrawiam
__________________
...cause your love is my love & my love is your love.






Faza I: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14
~Olya~ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-13, 19:25   #208
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez ~Olya~ Pokaż wiadomość
czytałam...
Mnie ginekolog upewniał, że nic złego nie stanie się mojemu partnerowi (bo najbardziej obawiałam się o jego zdrowie i doznania). Na jakimś forum docztałam (a sporo studiowałam o tym zanim sie zdecydowalam na NR), że to dość bezpieczna metoda. W dodatku w ulotce się niczego nie doczytałam...
Myślisz, że wypuszczaliby na rynek coś co ewidentnie szkodziłoby komukolwiek (czy to płci pięknej czy tej brzydszej?).
Z tego co się zorientowałam większość kobiet stosujących tę metodę zabezpieczenia nie używa jednocześnie mechanicznych środków... i jakoś żadna nie wspomniała, że obudziła się i zauważyła, że jej mężczyzna ma większe piersi niż ona... że ma w ogóle
jakoś z dystansem patrzę na te tezę...
Rzeczywiscie zależy mi na zdrowiu mojego TŻ'ta... i nie chcę mu żadnej krzywy zrobić, dlatego poszukam jeszcze jakiś info na ten temat... ale raczej dzielę to na 4 .

pozdrawiam
Ja bym z dystansem brala to co pisze na strnach w necie i to co powiedzial Twoj gin. Dlaczego? Bo nie wiadomo, czy tego krazka nie zachwalaja sami jego producenci a w necie kazdy jest anonimowy.

Ja by nie wierzyc mojej doktorce z zajec nie ma podstaw, bo jakby nie patrzec wyklada na uniwersytecie medycznym, czyli jakos jej wiedza ciagle jest weryfikowana, ciagle jezdzi na jakies sympozja, wiec wiedze ciagle poszerza, no i pracuje na klinice, wiec ma wiekszy poglad na to co sie dzieje niz lekarz pracyjacy w przychodni.

Do tego facetowi od ciaglych dawek zenskich hormonow z dnia na dzien piersi nie rosnal. To pojawia sie z czasem, a nie po jednym numerku i przez jedna noc...

No i jakby rzeczywiscie to nie bylo prawda to niemialby racji bytu ani sam krazek ani plastry antykoncepcyjne, ktorych hormony wchlaniane sa wlasnie przez powloki skorne. A penis jakby nie patrzec skora wlasnie jest i jakbysmy ja wysmarowali jakims drazniacym srodkiem to od razu partner by to odczul. Wiec logiczne jest, ze tak samo i hormony z krazka beda na niego dzialac.


A to, ze nie pisza o tym, czy na ulotce czy gdziekolwiek... Na witaminie C tez nie jest napisane o skutkach ubocznych, a przeciez ona tez je ma...

Do tego nuva ring jest nowoscia na rynku i tak na prawde do konca nie wiadomo jaki beda mialy wplyw na sama kobiete, a tym samym na mezczyzne, bo moze nie tylko wplynal na rozwoj piersi, a to, ze nadmiar hormonow zenskich w organizmie mezczyzny wplywala na wzrost tego gruczoly to wiadomo nie od dzis.

No i istnieje cos takiego jak "chlyt maketingody"... Koncerny medyczne tak na prawde sie nie patyczkuja i ile moga tyle mydla oczy potencjalnym klientom, czyli nam.
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-16, 15:59   #209
naily
Raczkowanie
 
Avatar naily
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań/Wroclaw/...
Wiadomości: 301
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Fajnie ze taki temat zostal poruszony, pewnie cos w tym jest, choc wydaje mi sie ze firma go produkujaca raczej przewidziala ze meski penis bedzie sie okrazek ocieral i jakos to zabezpieczyla... nie jest to tak do konca rzecz nowa, na amerykanskim rynku jest juz pare lat i nikt w USA jakos sie nie skarzyl ostatnio na przyrost piersi wsrod mezczzn.ja poki co z krazka nie zrezygnuje.
naily jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-16, 17:33   #210
joa_b
Raczkowanie
 
Avatar joa_b
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 229
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Wydaje mi się że żeby taki skutek nastąpił, męski kontakt z Ringiem musiałby być bardzo częsty - prawda?
joa_b jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-23 12:54:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:35.