Lotion i esencja do pielęgnacji twarzy - czy ktoś używa? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-06-11, 18:31   #1
kasia6713
Zakorzenienie
 
Avatar kasia6713
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 3 579

Lotion i esencja do pielęgnacji twarzy - czy ktoś używa?


Dzień dobry wszystkim

Czytając ostatniego Skarba z Rossmana trafiłam na 2 artykuły - jeden był na temat lotionu do twarzy, który pokazany był jako kosmetyk stosowany w azjatyckiej pielęgnacji a drugi na temat esencji (nie tylko do twarzy), którą używa się przed nałożeniem serum.
Prawdę powiedziawszy pierwszy raz spotykam się z takim rodzajem kosmetyków do twarzy.
Czy ktoś używa któregoś z tych kosmetyków do pielęgnacji? Czy warto?
__________________
Wymianka
kasia6713 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-11, 18:47   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Lotion i esencja do pielęgnacji twarzy - czy ktoś używa?

Cytat:
Napisane przez kasia6713 Pokaż wiadomość
Dzień dobry wszystkim

Czytając ostatniego Skarba z Rossmana trafiłam na 2 artykuły - jeden był na temat lotionu do twarzy, który pokazany był jako kosmetyk stosowany w azjatyckiej pielęgnacji a drugi na temat esencji (nie tylko do twarzy), którą używa się przed nałożeniem serum.
Prawdę powiedziawszy pierwszy raz spotykam się z takim rodzajem kosmetyków do twarzy.
Czy ktoś używa któregoś z tych kosmetyków do pielęgnacji? Czy warto?
Wątek o kosmetykach azjatyckich KLIK.

Esencja to lejący, niemalże wodny kosmetyk zawierający substancje aktywne. Esencje są bardzo lekkie, praktycznie niewyczuwalne po nałożeniu, nie zostawiają warstwy, nie lepią się.
Lotion - to zależy gdzie. W Japonii to inaczej tonik/toner. W Korei lotion to prawie to samo co krem, tyle że z reguły w buteleczce z pompką. Jest to kosmetyk bardzo często nawet cięższy od kremu, przynajmniej z perspektywy przetłuszczającej się skóry tak to wygląda. Tłuste skóry mogą sobie tej rodzaj kosmetyku darować.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-12, 21:53   #3
Frau_Nachbarin
Frau_Nachbarin
 
Avatar Frau_Nachbarin
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 94
Dot.: Lotion i esencja do pielęgnacji twarzy - czy ktoś używa?

Tak. Uzywam produktu o nazwie Plynna esencja rozswietlajaca "Zloty Wiek" 60+ z L'Oreala. Esencja jest przeznaczona do stosowania rano pod krem na dzien. https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...review-1479266

Esencja jest przeznaczona do stosowania rano pod krem na dzien. Ja stosuje krem rozany z tej samej serii. https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...cream-60-.html

Sa to jednak produkty przeznaczone dla cer dojrzalych i bardzo dojrzalych, beda wiec dla Ciebie nieodpowiednie. Z wlasnego doswiadczenia powiem, ze esencja wraz z kremem dziala cuda, to prawdziwy eliksir mlodosci.

Chimay dokladnie wyjasnila roznice miedzy lotionem a esencja. Jest to wiec typowa esencja. Z drugiej jednak strony w opisie produktu w jez. polskim, angielskim i finskim jest to esencja. W jezyku dunskim, norweskim i szwedzkim - lotion-serum. Wydaje mi sie, ze czasami nazwa jest kwestia poprawnosci lub wygody jezykowej.
__________________
"Glücklich ist, wer vergißt, was doch nicht zu ändern ist!" - Liedtext aus der Operette "Die Fladermaus" und auch gute Lebensweisheit (pol. Tekst piosenki z operetki "Zemsta Nietoperza" oraz madrosc zyciowa).
Johann Strauss (Sohn /Syn)(1825-1899).

Edytowane przez Frau_Nachbarin
Czas edycji: 2017-06-12 o 22:05
Frau_Nachbarin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-13, 08:32   #4
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Lotion i esencja do pielęgnacji twarzy - czy ktoś używa?

Cytat:
Napisane przez Frau_Nachbarin Pokaż wiadomość
Chimay dokladnie wyjasnila roznice miedzy lotionem a esencja. Jest to wiec typowa esencja. Z drugiej jednak strony w opisie produktu w jez. polskim, angielskim i finskim jest to esencja. W jezyku dunskim, norweskim i szwedzkim - lotion-serum. Wydaje mi sie, ze czasami nazwa jest kwestia poprawnosci lub wygody jezykowej.
Tak, to w dużej mierze zależy od fantazji producenta. Jednemu uwidzi się wypuścić serię, gdzie jest toner, serum, krem, a drugiemu toner, first ampoule, essence, serum, gel, lotion i jeszcze na to krem i bazę z filtrem i do kompletu jeszcze olejek, sheet mask i cushion. Ostatnio widziałam gdzieś esencję, którą producent zalecał kłaść na krem czy tam na lotion. Tak więc są to dość dowolne kombinacje. Trzeba zawsze popatrzeć, co wchodzi w skład serii i poszukać jakichś zdjęć konsystencji produktu/swatchy/blogów, bo czasem można się niemiło zdziwić.

Co do naśladownictwa azjatyckich formuł na naszym rynku się nie wypowiem, bo nie mam za bardzo z takimi styczności.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2017-06-13 o 08:33
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-13, 09:41   #5
kasia6713
Zakorzenienie
 
Avatar kasia6713
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 3 579
Dot.: Lotion i esencja do pielęgnacji twarzy - czy ktoś używa?

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Co do naśladownictwa azjatyckich formuł na naszym rynku się nie wypowiem, bo nie mam za bardzo z takimi styczności.
co do tego naśladownictwa tych formuł firmy zaczynają własnie wprowadzać produkty "na wzór" azjatyckiej pielęgnacji bo jest to teraz "na topie". W artykule, o którym wypomniałam w pierwszym poście, wskazany był konkretny lotion, konkretnej marki. Mimo tego, że skład pozostawia wiele do życzenia najważniejsze jest to, że to produkt, którego Azjatki używają
__________________
Wymianka
kasia6713 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-13, 11:07   #6
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Lotion i esencja do pielęgnacji twarzy - czy ktoś używa?

Cytat:
Napisane przez kasia6713 Pokaż wiadomość
co do tego naśladownictwa tych formuł firmy zaczynają własnie wprowadzać produkty "na wzór" azjatyckiej pielęgnacji bo jest to teraz "na topie". W artykule, o którym wypomniałam w pierwszym poście, wskazany był konkretny lotion, konkretnej marki. Mimo tego, że skład pozostawia wiele do życzenia najważniejsze jest to, że to produkt, którego Azjatki używają
Jeśli masz na myśli ekologiczność/organiczność składu to azjatyckie też pozostawiają wiele do życzenia w tej kwestii, oczywiście jeśli dla kogoś to kryterium jest ważne. Np bardzo dużo produktów myjących typu balsamy, olejki bazuje na parafinie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-06-13 12:07:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:23.