Bardzo obfity okres endometrioza czy nie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-04-10, 09:24   #1
halucynogenna
Raczkowanie
 
Avatar halucynogenna
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 389

Bardzo obfity okres endometrioza czy nie?


Odkąd pamiętam mam bardzo obfite i bolesne okresy. Za czasów szkoly/ studiow radziłam sobie, bo mogłam opuscic jakies zajecia w te dni itd., a teraz gdy się pracuje uprzykrza mi to zycie. Ratuje się silnymi tabletkami przeciwbolymi od gina na recepte. Jednak anty nie chce brać, ze wzgledu na zbyt duza swiadomosc jak zatruwają one organizm. Przeraza mnie ta ingerencja w zdrowie, to ze odklada się to w postacie zlogow i kwasow w organizmie (inne tabletki tez, ale inne bierze się kilka dni w mies, a nie codziennie).

Ostatnimi czasy zaczelam się bać, bo naczytalam się o endometriozie. Czy jest opcja, ze ginekolodzy przy badaniu nie wykryli tego? Nigdy zaden mi nie mowil o tym,jedyne co to, ze mam dwurozna macice i tylozgiecie, ale wyczytalam ze endometrioze nie zawsze mozna wykryc poprzez usg i zaczelam panikowac. Na dniach umowie się do lekarza, ale chcialam zasięgnąć opinii tutaj...

Czy ew. Polecacie jakies inne metody na obfite okresy? Sam nol mozna ukoic, ale najgorsze jest to, ze doslownie leci mi po nogach bokiem mimo czestych zmian podpasek
halucynogenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-10, 10:29   #2
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Bardzo obfity okres endometrioza czy nie?

Cytat:
Napisane przez halucynogenna Pokaż wiadomość
Odkąd pamiętam mam bardzo obfite i bolesne okresy. Za czasów szkoly/ studiow radziłam sobie, bo mogłam opuscic jakies zajecia w te dni itd., a teraz gdy się pracuje uprzykrza mi to zycie. Ratuje się silnymi tabletkami przeciwbolymi od gina na recepte. Jednak anty nie chce brać, ze wzgledu na zbyt duza swiadomosc jak zatruwają one organizm. Przeraza mnie ta ingerencja w zdrowie, to ze odklada się to w postacie zlogow i kwasow w organizmie (inne tabletki tez, ale inne bierze się kilka dni w mies, a nie codziennie).

Ostatnimi czasy zaczelam się bać, bo naczytalam się o endometriozie. Czy jest opcja, ze ginekolodzy przy badaniu nie wykryli tego? Nigdy zaden mi nie mowil o tym,jedyne co to, ze mam dwurozna macice i tylozgiecie, ale wyczytalam ze endometrioze nie zawsze mozna wykryc poprzez usg i zaczelam panikowac. Na dniach umowie się do lekarza, ale chcialam zasięgnąć opinii tutaj...

Czy ew. Polecacie jakies inne metody na obfite okresy? Sam nol mozna ukoic, ale najgorsze jest to, ze doslownie leci mi po nogach bokiem mimo czestych zmian podpasek



Tez miałam tak okropne , obfite miesiączki, ale niebolesne.
Nie mam stwierdzonej żadnej wady, po prostu tak mam, przebadali mnie na wszystkie strony bo i mam już swoje lata i rodziłam i kilka razy ladowałam w szpitalu bo to już były krwotoki a nie miesiączki. :/


Ja w końcu założyłam spirale hormonalną Mirenę.
Pomaga BARDZO, bo po prawie pół roku uzytkowanaia, okresy mam tak skąpe, że nawet podpasek nie uzywam, wystarczają wkładki higieniczne. I bez nich bym sie obyła, tylko ze belizna by była brudzona, ale by nie przeciekło.
A wczesniej tampon OB super plus i duża wkładka nocna potrafiły mi przecież po trochę godzine. po 2-3 to już się po prostu bokiem wylewało. I tak półtorej doby.

Nie mogę wybaczyć poprzednim ginekologom że mi tego nie poradzili, tylko całe zycie się męczyłam i wykrwawiałam.





Na wątku spiralowym, jest od niedawna użytkowniczka Kusum, która miała miesiączki obfite i bardzo bolesne i tez założyła za porada gina wkładkę hormonalną, tylko ze nowszej generacji niż Mirena- Kylenę i tez u niej działa- idz tam i jej zapytaj o szczegóły.




A przebadać się pod kątem endometriozy tez warto.

Nie bój się, to nie jest żaden wyrok, jak masz to i tak masz tyle że nie wiesz i nie leczysz tylko cierpisz.
Najważniejsze to wiedzieć i jak się ma , to leczyć.




I nie bój się hormonu z wkładki.
To jest bardzo malutka dawka działająca tylko w obrębie macicy.
Ja nie toleruję tabletek antykoncepcyjnych, musiałam brać kilka razy, przerobiłam 4 różne rodzaje i skutki uboczne miałam okropne. A wkładkę hormonalną toleruje bez żadnych problemów, w ogóle nie widzę żadnych skutków ubocznych.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2019-04-10 o 10:32
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-10, 11:39   #3
halucynogenna
Raczkowanie
 
Avatar halucynogenna
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 389
Dot.: Bardzo obfity okres endometrioza czy nie?

Tylko, ze ja jeszczcze nie rodziłam. Moj gin niby odradzał wkladke poki co.

Czy jedynyn rozpoznaniem endometriozy jest laparoskopia?

Naczytalam się o malej plodnosci przez endometrioze, w dodatku jak pisalam- mam dwurozna macice i tylozgiecie i ginekolodzy ciagle uprzedzają mówiąc "pierwsze ciaze na pewno pani poroni przy tej wadzie" co mnie jeszcze bardziej zalamuje, bo chcialabym miec dzieci i za 3 lata planujemy się starać...
halucynogenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-10, 11:53   #4
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Bardzo obfity okres endometrioza czy nie?

Cytat:
Napisane przez halucynogenna Pokaż wiadomość
Tylko, ze ja jeszczcze nie rodziłam. Moj gin niby odradzał wkladke poki co.

Czy jedynyn rozpoznaniem endometriozy jest laparoskopia?

Naczytalam się o malej plodnosci przez endometrioze, w dodatku jak pisalam- mam dwurozna macice i tylozgiecie i ginekolodzy ciagle uprzedzają mówiąc "pierwsze ciaze na pewno pani poroni przy tej wadzie" co mnie jeszcze bardziej zalamuje, bo chcialabym miec dzieci i za 3 lata planujemy się starać...



Można zakładać wkładki nieródkom.
Idz na ten watek spiralowy.


Tyłozgięcie to ma chyba większość kobiet, w niczym nikomu nie przeszkadza poza jakimiś może ekstremalnymi przypadkami.
Tez mam.



dwurożność _może_ powodować pewne trudności ale NIE MUSI.
bardziej Ci zaszkodzi myślenie o tym i stresowanie się.



Pierwsze ciąże sa ronione zaskakująco często przez nawet 100% zdrowe i poprawnie anatomiczne zbudowane kobiety, mało się o tym mówi a może powinno.
Nie ma to wpływu na możliwość posiadania dzieci później.




zasadniczo, to odnoszę wrażenie, ze lekarz Cie niepotrzebnie tylko straszy, może warto by było zmienić na bardziej badającego a mniej snującego domysły.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-17, 11:00   #5
xNightingale
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 244
Dot.: Bardzo obfity okres endometrioza czy nie?

Cytat:
Napisane przez halucynogenna Pokaż wiadomość
Tylko, ze ja jeszczcze nie rodziłam. Moj gin niby odradzał wkladke poki co.
Naczytalam się o malej plodnosci przez endometrioze, w dodatku jak pisalam- mam dwurozna macice i tylozgiecie i ginekolodzy ciagle uprzedzają mówiąc "pierwsze ciaze na pewno pani poroni przy tej wadzie" co mnie jeszcze bardziej zalamuje, bo chcialabym miec dzieci i za 3 lata planujemy się starać...
To ja mam to samo, to samo lekarz mi powiedzial (ze pierwsze ciaze to bedzie trudny temat do donoszenia jezeli w ogole uda sie zajsc, jeszcze dodatkowo mam niski poziom zelaza wiec spoko, kilka razy zebralam ochrzan za wegetarianizm), tez mam obfite okresy i podejrzenie endometrio, moja przyjaciolka ma od lat i takie miesiaczki, ze ode mnie z domu zabierala ja karetka a chcesz zdecydowac sie na laparoskopie?

Edytowane przez xNightingale
Czas edycji: 2019-05-17 o 11:20
xNightingale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-17 12:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:16.