makijaż z problemem... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-12-25, 20:26   #1
Czupurek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 25

makijaż z problemem...


Mam pytanko: moja Bratowa ma zaburzenia hormonalne i z tego powodu mnóstwo włosów (ciemnych) na twarzy. Do tego jest brunetką, ma kasztanowe, wypukłe oczy i wyraźne cienie pod nimi z przemęczenia. Ma podłużną twarz z tzw. "drugą brodą" (jest "przy kości"...). Ogólne wrażenie - ciemna, zmęczona, szara, przygnębiająca... Ideałem byłoby dołączenie zdjęcia, ale nie mam Proszę o najdrobniejszą radę - jaki makijaż powinna robić? W jakich kolorach (uwielbia w beżach i brązach, a ja zasugerowałabym jej ecru, kakao ("z większą ilością mleka"!) i delikatny, pastelowy róż). Jak ukryć te nieszczęsne cienie pod oczami? No i co z tymi włosami na policzkach i brodzie?
Czupurek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-27, 13:05   #2
Czupurek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 25
Re: makijaż z problemem...

Proszę, podsuńcie mi jakiś pomysł Trochę już się dowiedziałam z innych źródeł (np. depilacja policzków, malowanie wypukłego oka), ale jak rozjaśnić ma cienie pod oczami? I jakimi kolorami powinna ogólnie "rozjaśnić" twarz? Mam jakieś swoje pomysły, ale liczę na podpowiedzi "z zewnątrz" ! Help!
Czupurek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-27, 18:04   #3
Lee
Wtajemniczenie
 
Avatar Lee
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 121
Re: makijaż z problemem...

hejka
jeśli chodzi o owłosienie to ja bym proponowala depilacje woskiem, wiem ze to sie robi np. przy "damskim wąsiku" ale nie wiem jak z innymi częściami twarzy, mysle jednak ze też można.
Malowanie wypukłych oczu - o, to nie wiem.. trzeba sie Agi albo Sam zapytac, napewno jest kilka trików makijażowych, popatrz też w kursie makijażu na stronce.
Na cienie pod oczami mojej kumpeli pomagają okłady z rumianku, a rano kostki lodu na oczy. Ocxzywiście cienie można zamaskować odpowiednim korektorem do tego - wszystko masz napisane w kursie makijażu (ponownie )
Na wizażu dużo sie słyszy o korektorze Vanish - nie wiem nie próbowalam, ale powinien byc zgłoszony na KW - oceny recenzentek napewno pomogą
Żeby rozjaśnić buźkę proponuje jakiś fluid rozświetlający do twarzy - dużo tego na KW , można go nałożyc tylko na np. policzki środek czoła i pod oczy - fajny efekt
Ogrągłą buzie czy "drugą brode" można łądnie wycieniować za pomocą ciemniejszego podkładu albo pudru brązujacego - po prostu potraktować kosmetykiem "wystające" elementy twarzy
Nie mam pojęcia jakie kolory moga pasować Twojej bratowej bo jej nie widziałam, ale czasem "ciemne" osoby ładnie wyglądają w takim samym "ciemnym" makijażu. To nie jest powiedziane ze on musi byc jasniejszy
Niech bratowa potrenuje z kolorami, w jakich jej ładnie. Ja mam ciemne oczy i moim odkryciem był ostatnio bardzo jaskrawy zielony cień do powiek
no, to tyle ode mnie
buziaki i pozdrowienia
__________________
if i'm not wasted, then the day is.
Lee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-27, 20:04   #4
Czupurek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 25
Re: makijaż z problemem...

OOO!gromne dzięki ! O rozjaśnieniu jej oczu makijażem pomyślałam dlatego, że jest osóbką "przysadzistą", ubierającą się w szarości-burości i przy tej "ciemnej", zmęczonej twarzy mam wrażenie, że moją Bratową..."ciągnie do dołu"... A wbrew pozorom jest osobą o dużym poczuciu humoru i ekspresji! Zobaczę, co da się zrobić Dzięki jeszcze raz !
Czupurek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-27, 20:04   #5
Czupurek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 25
Re: makijaż z problemem...

OOO!gromne dzięki ! O rozjaśnieniu jej oczu makijażem pomyślałam dlatego, że jest osóbką "przysadzistą", ubierającą się w szarości-burości i przy tej "ciemnej", zmęczonej twarzy mam wrażenie, że moją Bratową..."ciągnie do dołu"... A wbrew pozorom jest osobą o dużym poczuciu humoru i ekspresji! Zobaczę, co da się zrobić Dzięki jeszcze raz !
Czupurek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:21.