Podzielenie się radością(uzdrowienia) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-04-18, 21:06   #1
Lidoczka
Raczkowanie
 
Avatar Lidoczka
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 71

Triduum Paschalne i nasze zmartwychwstanie


To, co dzieje się podczas Wielkanocy jest czymś niesamowitym. Wydaje się, że Wielki Piątek jest wspomnieniem śmierci Chrystusa, ale... tak naprawdę jest także już uczestnictwem w Jego zmartwychwstaniu. Możemy zacząć żyć na nowo.
Dlatego Święta Wielkanocne są najważniejsze ze wszystkich w roku. Doświadczamy tajemnicy Bożego Miłosierdzia, które jest tak niezgłębione, że tajemnicą pozostanie. Dla Boga nie ma nic niemożliwego, On może zgładzić każdy grzech, a codzienność zamienić w rzeczywistość pełną cudów. Doświadczam tego zwłaszcza w sakramencie spowiedzi.
Mimo tego, że czasem aż boli, świadomość, że Pan Jezus jest przy Tobie... to fragment tej radości, jakiej pełni doświadczymy tylko w niebie.
Chrystus oddał za nas Swoje życie, aby Ci dać szczęście mimo trudności. Jeśli ofiarujemy Mu swoją ufność, On zdziała wiele w naszych sercach, zwłaszcza w tym pięknym czasie.
"Jezu, ufam Tobie"- taka krótka modlitwa, a czasem lepsza niż wszelkie hymny, czy litanie.
Życzę Ci właśnie ufności w Miłosierdzie Boże, które może dać Ci pełnię życia i wszystko przebaczyć.
Lidoczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-19, 04:55   #2
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Triduum Paschalne i nasze zmartwychwstanie

Bardzo ładnie i ciepło napisane.

Choć nie uznaję spowiedzi usznej, bo rozrachunki człowiek powinien prowadzić tylko z Bogiem i bliźnim, bez udziału osób trzecich (moim zdaniem), jednak zgadzam się z tym, co napisałas o obecności Chrystusa w naszym codziennym życiu. Dzięki za miłe i dobre słowa, których współczesnemu człowiekowi tak bardzo brakuje
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-19, 13:24   #3
Organa
Raczkowanie
 
Avatar Organa
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 285
Dot.: Triduum Paschalne i nasze zmartwychwstanie

Nie nalezę do osób wierzących, wiec tym bardziej nie czuje tego podnioslego klimatu Wielkanocy (sorry, Boze narodzenia ma lepszy PR ) niemniej ciesze sie, że osoby wierzące odczuwaja ja w takie sposoby i zycze im wesołych
Organa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-21, 07:12   #4
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: Triduum Paschalne i nasze zmartwychwstanie

Cytat:
Napisane przez Lidoczka Pokaż wiadomość
To, co dzieje się podczas Wielkanocy jest czymś niesamowitym. Wydaje się, że Wielki Piątek jest wspomnieniem śmierci Chrystusa, ale... tak naprawdę jest także już uczestnictwem w Jego zmartwychwstaniu. Możemy zacząć żyć na nowo.
Dlatego Święta Wielkanocne są najważniejsze ze wszystkich w roku. Doświadczamy tajemnicy Bożego Miłosierdzia, które jest tak niezgłębione, że tajemnicą pozostanie. Dla Boga nie ma nic niemożliwego, On może zgładzić każdy grzech, a codzienność zamienić w rzeczywistość pełną cudów. Doświadczam tego zwłaszcza w sakramencie spowiedzi.
Mimo tego, że czasem aż boli, świadomość, że Pan Jezus jest przy Tobie... to fragment tej radości, jakiej pełni doświadczymy tylko w niebie.
Chrystus oddał za nas Swoje życie, aby Ci dać szczęście mimo trudności. Jeśli ofiarujemy Mu swoją ufność, On zdziała wiele w naszych sercach, zwłaszcza w tym pięknym czasie.
"Jezu, ufam Tobie"- taka krótka modlitwa, a czasem lepsza niż wszelkie hymny, czy litanie.
Życzę Ci właśnie ufności w Miłosierdzie Boże, które może dać Ci pełnię życia i wszystko przebaczyć.
Mów za siebie. Nie czuję niczego niesamowitego, nie podziwiam człowieka, za to, że dał się zabić za coś, w co wierzył, chociażby miał przekonanie, że to dla dobra ludzkości, nie wierzę w żadne czary mary, bogów, szatanow i krasnoludki. Niemniej dziękuję za życzliwość i życzę miłego odpoczynku i smacznego jajka.
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-07, 07:51   #5
Odwazna_jak_sliwa
Raczkowanie
 
Avatar Odwazna_jak_sliwa
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 405
Dot.: Podzielenie się radością(uzdrowienia)

Wizaż nigdy nie przestaje mnie zawodzić. Ponieważ swoją radością na forum dzieli się ktoś, kto jest osobą wierzącą, to można ją zgnoić i poprawić sobie jej kosztem humor, no bo jak to tak, ktoś śmie mieć inny światopogląd niż ja?! Wyznawać jakąś religię?! A fe! Ja jestem nowoczesna, postępowa i tolerancyjna, JA MUSZĘ pojechać po takiej osobie jak po burej surce! JA NIE POZWOLIŁAM innym ludziom na posiadanie swoich poglądów i wyznawanie swojej religii! O, napiszę komentarz, który nie będzie miał żadnego związku ze sprawą, ale za to dokopie autorce, hehe, no bo patrzcie, jaka ona głupia, ona wierzy w Boga i się modli, wierzy w cuda! ONA MA INNE POGLĄDY NIŻ JA! Muszę ją ukarać!


Niewierzący z klasą po prostu to przemilczy. Ateiści na poziomie gimnazjum płodzą komentarze w takiej ekscytacji, że niemalże sikają sobie po nogach.

Edytowane przez Odwazna_jak_sliwa
Czas edycji: 2019-06-07 o 08:00
Odwazna_jak_sliwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-07, 07:55   #6
stewardesa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomości: 9 515
Dot.: Podzielenie się radością(uzdrowienia)

Cytat:
Napisane przez Odwazna_jak_sliwa Pokaż wiadomość
Wizaż nigdy nie przestaje mnie zawodzić. Ponieważ swoją radością na forum dzieli się ktoś, kto jest osobą wierzącą, to można ją zgnoić i poprawić sobie jej kosztem humor, no bo jak to tak, ktoś śmie mieć inny światopogląd niż ja?! Wyznawać jakąś religię?! A fe! JA mu na to nie pozwoliłam, więc tfu tfu tfu, nie wolno, a be! Muszę teraz koniecznie ukarać go swoim komentarzem! Ja jestem nowoczesna, postępowa i tolerancyjna, JA MUSZĘ pokazać mu, gdzie jego miejsce! Spalić go na stosie!


Niewierzący z klasą po prostu to przemilczy. Ateiści na poziomie gimnazjum płodzą komentarze w takiej ekscytacji, że niemalże sikają sobie po nogach.
jej celem było głoszenie swojej wiary i uświadamianie innych, a nie podzielenie się radością, nie jesteśmy naiwni
stewardesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-07, 08:18   #7
tinpanalley
Zadomowienie
 
Avatar tinpanalley
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 479
Dot.: Podzielenie się radością(uzdrowienia)

Cytat:
Napisane przez stewardesa Pokaż wiadomość
jej celem było głoszenie swojej wiary i uświadamianie innych, a nie podzielenie się radością, nie jesteśmy naiwni
To, przepraszam, nie wolno głosić swoich poglądów? Wizaż jest miejscem li tylko dla jednej, słusznej, ateistycznej gawiedzi? A po czym poznałaś, że Autorka nie dzieli się radością z pewnych zdarzeń w jej życiu, tylko podstępnie uprawia apostolstwo?
Kiedy ktoś pisze, że uważa śluby kościelne za głupotę, to jakoś nie ma wrzasku, że uświadamia i głosi swoje poglądy.
Dyskryminacja w czystej postaci. Chciałam podyskutować z Autorką i podzielić się swoimi spostrzeżeniami w tej kwestii, ale jak zwykle najwięcej do powiedzenia mają tu "nowoczesne" i " tolerancyjne" o podwójnych standardach.
tinpanalley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-06-07, 08:39   #8
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Podzielenie się radością(uzdrowienia)

Cytat:
Napisane przez stewardesa Pokaż wiadomość
jej celem było głoszenie swojej wiary i uświadamianie innych, a nie podzielenie się radością, nie jesteśmy naiwni



A co jest celem ateistów lecących na złamanie karku do np. tego wątku?
Przypadkiem nie uświadamianie innych?
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-07, 08:48   #9
amillia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2 364
Dot.: Podzielenie się radością(uzdrowienia)

Cytat:
Napisane przez tinpanalley Pokaż wiadomość
To, przepraszam, nie wolno głosić swoich poglądów? Wizaż jest miejscem li tylko dla jednej, słusznej, ateistycznej gawiedzi? A po czym poznałaś, że Autorka nie dzieli się radością z pewnych zdarzeń w jej życiu, tylko podstępnie uprawia apostolstwo?
Kiedy ktoś pisze, że uważa śluby kościelne za głupotę, to jakoś nie ma wrzasku, że uświadamia i głosi swoje poglądy.
Dyskryminacja w czystej postaci. Chciałam podyskutować z Autorką i podzielić się swoimi spostrzeżeniami w tej kwestii, ale jak zwykle najwięcej do powiedzenia mają tu "nowoczesne" i " tolerancyjne" o podwójnych standardach.
No właśnie, nie wolno głosić swoich poglądów, że tak się oburzyłaś? Wizaż jest miejscem li tylko dla jednej słusznej, katolickiej gawiedzi, że nie można zakwestionować relacji autorki?

Wszędzie już tę dyskryminację wciśniecie. Autorka wypowiada się na publicznym forum dyskusyjnym, przypisując uzdrowienie pacjenta bóstwu, no bardzo dziwne, że ludzie to kwestionują. Tak samo kwestionowaliby uzdrowienie przypisywane działaniu lewoskrętnej witaminy C i okładom z rumianka.

No i naprawdę, na Wizażu, gdzie dziewczyny potrafią się kłócić latami o to jak często wypada zmieniać pościel naprawdę nie wiem jakim cudem twierdzisz, że nie ma wrzasku w innych sytuacjach Jest dyskusja za każdym razem gdy znajdzie się użytkownik o innych poglądach, nie jesteście świętymi krowami, jak chcecie głosić dogmaty i zabronić innym ich kwestionowania to są od tego inne fora.

Edytowane przez amillia
Czas edycji: 2019-06-07 o 08:49
amillia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-07, 21:07   #10
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Podzielenie się radością(uzdrowienia)

Załóżmy, że każdy z nas dostaje od boga inne zadanie. Jeden ma być chory, inny ma mieć jakieś trudności finansowe, jeden umrze na raka a inny zginie w zamachu. W takim razie, skoro decyzja zapadła (i stąd choroby, nieszczęścia, no bo przecież taki los mamy przepracować, tak? nie mogą być wszyscy tylko piękni i szczęśliwi), to po co się modlić? Ten co ma umrzeć to i tak umrze, "bóg dał, bóg wziął, chwała mu na wysokości". Modlitwa może podnieść na duchu modlącego się, ale choremu jest po nic.
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-08, 20:30   #11
stewardesa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomości: 9 515
Dot.: Podzielenie się radością(uzdrowienia)

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Wiara w powodzenie leczenia jest jednak ważna. Mimo, że NIE gwarantuje sukcesu terapii. Jednak potrzebna jest wiara w powodzenie tejże, by chory widział sens i cel swojej codziennej walki. Za studenkich czasów robiłam wolontariat na onkologii. Ludzie bardzo chcą żyć.
Jakiej walki? On ma tylko brać leki. Wiadomo, że będzie mu weselej albo mniej tragicznie, jeśli będzie miał nadzieję. Tak samo jak każdemu człowiekowi w każdej sytuacji i chwili swojego życia. Jest to ważne dla jego przyjemności, komfortu, spokoju, poczucia bezpieczeństwa. Nadal nie ma wpływu na leczenie.
stewardesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-08, 20:41   #12
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Podzielenie się radością(uzdrowienia)

Cytat:
Napisane przez stewardesa Pokaż wiadomość
Jakiej walki? On ma tylko brać leki. Wiadomo, że będzie mu weselej albo mniej tragicznie, jeśli będzie miał nadzieję. Tak samo jak każdemu człowiekowi w każdej sytuacji i chwili swojego życia. Jest to ważne dla jego przyjemności, komfortu, spokoju, poczucia bezpieczeństwa. Nadal nie ma wpływu na leczenie.
Ok, Stewardeso.
Od jutra zawieszam terapię z pacjentami i swoje obowiązki ograniczam jedynie do pilnowania przyjmowania przez chorych farmakologii. Przecież moja praca to tylko zapewnienie im komfortu i przyjemności oraz poczucia bezpieczeństwa. Generalnie z człowieka można zrobić warzywko otumaniając go barbituranami i opiatami. Po co tam terapia? Niech sobie leży. Polepszy mu się, wypiszemy z oddziału a jak za jakiś czas znów do nas trafi (o ie przeżyje kolejną próbę samobójczą) to znów go oszołomimy lekami, potrzymamy jakiś tydzień-dwa i znowu wypuścimy. Niech sobie leży i łyka tabletki.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-09, 15:51   #13
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Podzielenie się radością(uzdrowienia)

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
... Serio? I to ja zadaję dziecinne pytania?
Twierdzenie, że się zdało egzamin tylko i wyłącznie dzięki modlitwie jest po prostu głupie.
Nie - dzięki mojej wiedzy i wsparciu boga.

Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka
Tak jesteś bardzo dziecinna,ale to nic złego

Jeżeli człowiek czuje,że sie wystarczająco nie nauczyl,że tylko "cud" go uratuje przed oblaniem i powie: Boże pomóż, to uważasz,że to złe?

Albo boi się lotu samolotem i też odmówi zdrowaske, to co w tym złego?

Nie kumasz co to zło? W tym przypadku widzę,że nie.
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-09 16:51:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:16.