Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5 - Strona 24 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-10-10, 09:18   #691
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Cytat:
Napisane przez kocia_lapka Pokaż wiadomość
Ruscy od rana bombardują cały kraj. Atakują i obiekty cywilne i infrastrukturę energetyczną, m.in. w obwodzie lwowskim i kijowskim.
Myślę że nikt nie powinien być zaskoczony. To jest po prostu odwet za most krymski. Jednak nie dość że uwalili im dość duży symbol to jeszcze znaczącą infrastrukture.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-10, 09:25   #692
_Bumblebee_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Bumblebee_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 976
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Ale to jest jednak swołocz swoją drogą. Z żołnierzami im walka nie idzie to walą w cywilów. Byleby coś rozpieprzyć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Bumblebee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-10, 19:06   #693
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Cytat:
Napisane przez _Bumblebee_ Pokaż wiadomość
Ale to jest jednak swołocz swoją drogą. Z żołnierzami im walka nie idzie to walą w cywilów. Byleby coś rozpieprzyć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Może rzadko się z Tobą zgadzam, ale tutaj masz absolutną rację.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-10, 20:09   #694
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Rosyjskie pociski trafiły w niemiecki konsulat

Mam nadzieję że UA dostaną wiecej nowoczesnych systemw antyrakietowych od USA
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-11, 08:39   #695
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 591
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Co myślicie o fuzji Orlrnu ,Lotosu i PGNiG ? W sieci jest mnostwo reakcji wręcz panicznych .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-11, 09:25   #696
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

[1=71253839b04673f7804766e 160d807ea33c37805_6578f48 49ccb9;89375680]Rosyjskie pociski trafiły w niemiecki konsulat

Mam nadzieję że UA dostaną wiecej nowoczesnych systemw antyrakietowych od USA[/QUOTE]




A to ciekawe.
Bo walili pociskami z naprowadzeniem, czyli to nie przypadek.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-11, 09:43   #697
Eveen
Rozeznanie
 
Avatar Eveen
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 512
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
A to ciekawe.
Bo walili pociskami z naprowadzeniem, czyli to nie przypadek.
Rosja od dawna nie posiada na froncie wybitnie precyzyjnej broni i to żadna tajemnica, że gdy już walą rakietami to moga uderzyć równie dobrze w odleglejszy cel niz zakładany.
Eveen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-10-11, 09:49   #698
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
A to ciekawe.
Bo walili pociskami z naprowadzeniem, czyli to nie przypadek.
Wiesz jak jedziesz z nawigacją to też nie zawsze trafisz tam gdzie chcesz Broń to jedno ale też trzeba ją umieć używać a ze szkoleniem u ruskich to wiadomo. Więc może faktycznie to był przypadek. Z drugiej strony może to troszke da do myślenia Niemcom

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-11, 09:54   #699
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Cytat:
Napisane przez Eveen Pokaż wiadomość
Rosja od dawna nie posiada na froncie wybitnie precyzyjnej broni i to żadna tajemnica, że gdy już walą rakietami to moga uderzyć równie dobrze w odleglejszy cel niz zakładany.



Tym razem ostrzał był amunicją precyzyjną.


I nie, Rosja wbrew naszym życzeniom i obiegowej opinii, to nie jest tylko zbieranina nieogarniętych buriatów w onucach.
Jak się mają wstrzelić to się wstrzeliwują, skoro padło w ambasadę niemiecką to tam miało właśnie paść.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-11, 10:11   #700
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Z drugiej strony jak już ruskie w Niemców walą to żeby z tego jakieś III wojny światowej nie było. Być może Rosja chce wywrzec presje na Niemczech. Teraz to wygląda tak że prawie całą Europą jest przeciw Rosji. Francja i Niemcy są tak trochę pomiędzy. Niby są przeciwko wojnie ale tak by chcieli się z Rosją dogadać. Plus myślę że jednak dużo niemieckich polityków jest powiązanych z Rosją. Więc może chcą Niemcy postraszyc żeby jednak "trzymali" ich stronę.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-11, 10:21   #701
_Bumblebee_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Bumblebee_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 976
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Nie no, ludzie. Za dużo amerykańskich filmów. Nie ma takiej opcji, żeby ostrzałem rakietowym, już nie mówiąc o artyleryjskim, trafić w konkretny fragment budynku, w którym akurat był ten konsulat. Takiej broni to nawet USA nie ma. Bo nie wiem czy wiecie, ale to nie był osobny budynek tylko biuro w wieżowcu. Po prostu przypadek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Bumblebee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-10-11, 10:25   #702
837577522c61f12fd19d26721bfa89a63d19e6ec_63eec3821f71b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 768
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Z drugiej strony jak już ruskie w Niemców walą to żeby z tego jakieś III wojny światowej nie było. Być może Rosja chce wywrzec presje na Niemczech. Teraz to wygląda tak że prawie całą Europą jest przeciw Rosji. Francja i Niemcy są tak trochę pomiędzy. Niby są przeciwko wojnie ale tak by chcieli się z Rosją dogadać. Plus myślę że jednak dużo niemieckich polityków jest powiązanych z Rosją. Więc może chcą Niemcy postraszyc żeby jednak "trzymali" ich stronę.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
A jak nie będą z nimi trzymać, to co im zrobią? Zaatakują członka NATO?

Atak na obiekty głównie cywilne pokazuje tak naprawdę desperację i słabość Rosji, i jest obliczony jedynie na wewnętrzną propagandę. Dzięki temu zwykły Sasza ma swoją zemstę i może znowu poczuć, że Rosja jest silna. Nawet, jeśli trafili w ambasadę celowo, to też na cele wewnętrznej propagandy - patrzcie, jacy jesteśmy za☠☠☠iście i mocni, nie boimy się zaatakować nawet niemieckiej ambasady.

Jednak, jakby Rosja naprawdę była silna, to by precyzyjnie niszczyła przeciwnika na froncie i jego obiekty wojskowe, i tam by odnosiła sukcesy, a nie waliła rakietami na oślep w cywilów.
837577522c61f12fd19d26721bfa89a63d19e6ec_63eec3821f71b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-11, 10:42   #703
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

[1=837577522c61f12fd19d267 21bfa89a63d19e6ec_63eec38 21f71b;89376073]A jak nie będą z nimi trzymać, to co im zrobią? Zaatakują członka NATO?



Atak na obiekty głównie cywilne pokazuje tak naprawdę desperację i słabość Rosji, i jest obliczony jedynie na wewnętrzną propagandę. Dzięki temu zwykły Sasza ma swoją zemstę i może znowu poczuć, że Rosja jest silna. Nawet, jeśli trafili w ambasadę celowo, to też na cele wewnętrznej propagandy - patrzcie, jacy jesteśmy zaiście i mocni, nie boimy się zaatakować nawet niemieckiej ambasady.



Jednak, jakby Rosja naprawdę była silna, to by precyzyjnie niszczyła przeciwnika na froncie i jego obiekty wojskowe, i tam by odnosiła sukcesy, a nie waliła rakietami na oślep w cywilów.[/QUOTE]Wystarczy że ujawnia parę rzeczy a myślę że wielu ludzi będzie "skończonych". Myślę że Rosja posiada bardzo dużo materiałów które mogą skompromitować wielu polityków z Niemiec. Niemcy od paru lat bardzo dążyli do tego żeby Europa uzależniła się od gazu z Rosji. Myślę że wielu jest bardzo powiązanych z Rosją.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-11, 12:12   #704
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Tym razem ostrzał był amunicją precyzyjną.


I nie, Rosja wbrew naszym życzeniom i obiegowej opinii, to nie jest tylko zbieranina nieogarniętych buriatów w onucach.
Jak się mają wstrzelić to się wstrzeliwują, skoro padło w ambasadę niemiecką to tam miało właśnie paść.

Też tak uważam. Takie "niezdary hiehiehie" ale jakoś końca wojny nie widać.Lekceważenie przeciwnika nie przynosi zwykle nic dobrego.
Też trudno mi uwierzyć, że to przypadek.
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-11, 12:23   #705
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 1 931
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Z drugiej strony jak już ruskie w Niemców walą to żeby z tego jakieś III wojny światowej nie było. Być może Rosja chce wywrzec presje na Niemczech. Teraz to wygląda tak że prawie całą Europą jest przeciw Rosji. Francja i Niemcy są tak trochę pomiędzy. Niby są przeciwko wojnie ale tak by chcieli się z Rosją dogadać. Plus myślę że jednak dużo niemieckich polityków jest powiązanych z Rosją. Więc może chcą Niemcy postraszyc żeby jednak "trzymali" ich stronę.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Powiedz mi prosze na jakiej podstawie tak uwazasz?
Ja juz nie widze zadnych prorosyjskich ciagot.
Ja tego rzadu za bardzo nie lubie, ale nie mozna mu zarzucic, ze probuja jakos powrocic jak najszybciej do gadania z ruskimi. Oni teraz szybko przepychaja energie odnawialna, zeby z ruskimi nigdy wiecej nie rozmawiac.
Im to pasuje do ich agendy.
Powiazania z Rosja ma np. byly kanclerz Schröder i on w Niemczech jest baaaardzo mocno krytykowany.
Obecny kanclerz bardzo powoli podejmuje wszystkie decyzje ale tak z perspektywy czasu moze to nie bylo az takie glupie, moze faktycznie wojna na wlosku wisi, kiedys w jakims wywiadzie on sugerowal, ze nie wszystko co jest wysylane do Ukrainy jest tez podawane do opinii publicznej, moze to jest madrzejsze niz to hurr durr '' Putin nie strasz nie strasz bo sie z...''.
Tak jak juz pisalam, nie jestem fanem tego rzadu, ale akurat prorosyjskosci na chwile obecna nie mozna mu zarzucic mimo wszystko.

---------- Dopisano o 12:19 ---------- Poprzedni post napisano o 12:16 ----------

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Wystarczy że ujawnia parę rzeczy a myślę że wielu ludzi będzie "skończonych". Myślę że Rosja posiada bardzo dużo materiałów które mogą skompromitować wielu polityków z Niemiec. Niemcy od paru lat bardzo dążyli do tego żeby Europa uzależniła się od gazu z Rosji. Myślę że wielu jest bardzo powiązanych z Rosją.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
To tez jest mozliwe. Ale to beda raczej pojedynczy ludzie... pytanie tylko, na jak wysokiej pozycji...

---------- Dopisano o 12:23 ---------- Poprzedni post napisano o 12:19 ----------

Swoja droga to wczoraj ogolnie wyrzucono 83 rakiety, ale polowe z nich przechwycono. To tez jakis sukces.
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-11, 12:41   #706
Eveen
Rozeznanie
 
Avatar Eveen
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 512
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

[1=4d032753774d1a68efa6ccf c57dfedd4115cfe72_6584d22 253d76;89376178]Powiedz mi prosze na jakiej podstawie tak uwazasz?
Ja juz nie widze zadnych prorosyjskich ciagot.
Ja tego rzadu za bardzo nie lubie, ale nie mozna mu zarzucic, ze probuja jakos powrocic jak najszybciej do gadania z ruskimi. Oni teraz szybko przepychaja energie odnawialna, zeby z ruskimi nigdy wiecej nie rozmawiac.
Im to pasuje do ich agendy.
Powiazania z Rosja ma np. byly kanclerz Schröder i on w Niemczech jest baaaardzo mocno krytykowany.
Obecny kanclerz bardzo powoli podejmuje wszystkie decyzje ale tak z perspektywy czasu moze to nie bylo az takie glupie, moze faktycznie wojna na wlosku wisi, kiedys w jakims wywiadzie on sugerowal, ze nie wszystko co jest wysylane do Ukrainy jest tez podawane do opinii publicznej, moze to jest madrzejsze niz to hurr durr '' Putin nie strasz nie strasz bo sie z...''.
Tak jak juz pisalam, nie jestem fanem tego rzadu, ale akurat prorosyjskosci na chwile obecna nie mozna mu zarzucic mimo wszystko.[/QUOTE]

Ociężałośc w pomocy Ukrainie to jedno, drugie to dekady polityki tzw. "rozumiejących Rosję", którzy aż do wojny na Ukrainie praktycznie dyktowali polityke zagraniczną Niemiec - zarówno za Schroedera, jak i Merkel. Teraz są chwilowo na cenzurowanym, ale szczerze wątpie aby nie wychylili sie znowu gdy opadnie wojenny kurz.
Eveen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-11, 18:14   #707
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 095
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Cytat:
Napisane przez _Bumblebee_ Pokaż wiadomość
Nie no, ludzie. Za dużo amerykańskich filmów. Nie ma takiej opcji, żeby ostrzałem rakietowym, już nie mówiąc o artyleryjskim, trafić w konkretny fragment budynku, w którym akurat był ten konsulat. Takiej broni to nawet USA nie ma. Bo nie wiem czy wiecie, ale to nie był osobny budynek tylko biuro w wieżowcu. Po prostu przypadek.

Jeśli ktoś celował w konsulat i rzeczywiście trafił to jestem mega pod wrażeniem. Czego Rosjanie nie mają w sprzęcie, to mają w umiejętnościach snajperskich.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-11, 20:04   #708
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Musk się popisał. Nie sądziłam, że można go kupić. Jeżeli prawda okażą się jego konszachty z Putinem to nie wiem co zrobię. Zbojkotowałabym ale Tesla nie jeżdżę i w kosmos nie latam

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-12, 05:11   #709
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 892
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Cytat:
Napisane przez Paprotka_ Pokaż wiadomość
Musk się popisał. Nie sądziłam, że można go kupić. Jeżeli prawda okażą się jego konszachty z Putinem to nie wiem co zrobię. Zbojkotowałabym ale Tesla nie jeżdżę i w kosmos nie latam

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka
A co zrobił? Czy on się do tej pory nie wypowiadał jasno przeciwko Rosji?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-10-12, 05:41   #710
emiliais
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 774
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Tak, ale widać jego poglądy zmieniają się jak chorągiewka na wietrze. Wrzucił na tweetera jakąś idiotyczną ankietę, gdzie proponuje, żeby Ukraina się poddała, a w komentarzu dodał, że jak tego nie zrobią, to więcej ludzi zginie i spadnie atomówka.
https://www.outono.net/elentir/2022/...ised-by-putin/
emiliais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-12, 06:44   #711
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Cytat:
Napisane przez emiliais Pokaż wiadomość
Tak, ale widać jego poglądy zmieniają się jak chorągiewka na wietrze. Wrzucił na tweetera jakąś idiotyczną ankietę, gdzie proponuje, żeby Ukraina się poddała, a w komentarzu dodał, że jak tego nie zrobią, to więcej ludzi zginie i spadnie atomówka.

https://www.outono.net/elentir/2022/...ised-by-putin/
Niektórzy sugerują że jak ceny surowców nabywanych od Rosji, ale nie wiadomo ile w tym prawdy. Zaprzecza, że rozmawiał z Putinem tuż przed publikacją, ale wiadomo - prawdę zna tylko on. Jak starlinki przestaną działać, to Ukraina będzie miała kłopot. Już chyba narzekali na problemy z łącznością? Albo coś sobie wkręciłam.

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-12, 06:47   #712
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 1 931
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Musk troche odplywa ostatnio niestety.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-12, 13:19   #713
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Sasin dopuścił do sprzedaży przez PGE wegiel brunatny. Bedzie można kupić go bezpośrednio w np. w kopalniach Bełchatów i Turów . W dodatku jest tańszy więc na pewno bedzie zbyt.

Sęk w tym, ze on jest bardzo pyłotwórczy i trujący w procesie spalania.
tak ze smog w Polsce bedzie gigantyczny, warto się chyba zaopatrzyć w maseczki antysmogowe i juz nie z nakazu , tylko z dbałości o własne zdrowie.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-12, 16:09   #714
Elliott_2020
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 438
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Sasin dopuścił do sprzedaży przez PGE wegiel brunatny. Bedzie można kupić go bezpośrednio w np. w kopalniach Bełchatów i Turów . W dodatku jest tańszy więc na pewno bedzie zbyt.

Sęk w tym, ze on jest bardzo pyłotwórczy i trujący w procesie spalania.
tak ze smog w Polsce bedzie gigantyczny, warto się chyba zaopatrzyć w maseczki antysmogowe i juz nie z nakazu , tylko z dbałości o własne zdrowie.
I wydziela się w procesie spalania bardzo dużo trujących tlenków siarki, a przed nimi to (chyba) maski antysmogowe nie uchronią. Chyba maski gazowe trzeba by było nosić
Elliott_2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-12, 17:31   #715
bibi1234
Zadomowienie
 
Avatar bibi1234
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 634
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Sasin dopuścił do sprzedaży przez PGE wegiel brunatny. Bedzie można kupić go bezpośrednio w np. w kopalniach Bełchatów i Turów . W dodatku jest tańszy więc na pewno bedzie zbyt.

Sęk w tym, ze on jest bardzo pyłotwórczy i trujący w procesie spalania.
tak ze smog w Polsce bedzie gigantyczny, warto się chyba zaopatrzyć w maseczki antysmogowe i juz nie z nakazu , tylko z dbałości o własne zdrowie.

Brunatna władza -> brunatny węgiel.



Na youtubie jest spora część audiobooka książki Krystyny Kurczab-Redlich o dzieciństwie Putina pt.: "Wowa, Wołodia, Władimir".

W sumie 2 godz. 44 minuty.
https://youtu.be/D58YUx-SpUM

Wynika z niej, że część oficjalnej biografii jest sfałszowana i:
- Putin jest starszy niż się oficjalnie podaje (chyba 2 lata, już nie pamietam dokładnie),
- jego prawdziwa matka mieszka w Gruzji,
- gdy był mały był źle traktowany przez gruzińską stronę rodziny,
- Putin jest nieślubnym dzieckiem, a gruzińskie dzieci w szkole przezywały go "bękart" i mu dokuczały, bo taka jest tradycja w Gruzji wobec nieślubnych dzieci...

Czyli klasyczny przykład cyklu przemocy? Mógł wybaczyć oprawcom, a zdecydował się na masowe morderstwa i zbrodnie wojenne.

Ciekawe czasy u władzy Trump, Kaczyński, Putin - wszyscy z trudnymi relacjami z ojcami/ojczymami i traumami z dzieciństwa i potem brak wybaczenia prowadzi do takich skutków. Ich zachowania w polityce to ekspresja ich wstydu i niskiej samooceny? Ktoś mógł ich przytulić w dzieciństwie i byłoby spokojniej.

Putin kiedyś mówił w znanym przemówieniu, że po rozpadzie ZSRR odczuwał traumę.

Teraz po tych porażkach też ma traumę, jest smutny i naburmuszony.

Co ciekawe Chiny już trzeci raz powiedziały Putinowi, że nie może użyć broni jądrowej. Rosja jest kropce.


Edytowane przez bibi1234
Czas edycji: 2022-10-12 o 17:32
bibi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-12, 18:36   #716
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 1 931
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Noo, widze ze w Polsce bardzo ekologicznie, wegiel brunatny.
Z kolei w Niemczech az zbyt ekologicznie, nie chca uruchomic i przedluzyc dzialalnosci trzech elektrowni jadrowych ktore jeszcze sa do tego zdolne. Nawet Greta Thunberg dzisiaj powiedziala, ze nieuzywanie energii jadrowej ktora jest dostepna, a zamiast tego uzywanie wegla, to blad. XD

W ogole w Niemczech cyrk tak jak w Polsce. Uchwalili blokade cen gazu, nareszcie ludzie odetchna - tyle tylko ze bedzie to obowiazywac dopiero od marca. XD wiosna na pewno sie przyda!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-12, 18:53   #717
_Bumblebee_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Bumblebee_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 976
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Widzieliście co się dzieje we Francji na stacjach benzynowych?

https://businessinsider.com.pl/wiado...odziny/jme8knr

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Bumblebee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-12, 19:01   #718
emiliais
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 774
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Niemiecka firma z którą współpracujemy chce wysłać wszystkich pracowników do domu, bo nie będą biura w ogóle ogrzewać. Tak w ramach oszczędzania. Więc wszyscy będą siedzieć i grzać w swoich domach. Taka logika.
emiliais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-12, 19:20   #719
bibi1234
Zadomowienie
 
Avatar bibi1234
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 634
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Cytat:
Napisane przez emiliais Pokaż wiadomość
Niemiecka firma z którą współpracujemy chce wysłać wszystkich pracowników do domu, bo nie będą biura w ogóle ogrzewać. Tak w ramach oszczędzania. Więc wszyscy będą siedzieć i grzać w swoich domach. Taka logika.



To powinni wam dać dodatek na ogrzewanie domu. Jakbyście byli w pracy, to w domu byście nie grzali, bo dom pusty w tym czasie. Praca zdalna zwiększy wasze koszty ogrzewania domu.
bibi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-12, 19:27   #720
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Cytat:
Napisane przez bibi1234 Pokaż wiadomość
To powinni wam dać dodatek na ogrzewanie domu. Jakbyście byli w pracy, to w domu byście nie grzali, bo dom pusty w tym czasie. Praca zdalna zwiększy wasze koszty ogrzewania domu.
Abstrahując - ktoś nie grzeje, gdy go nie ma w domu? Przecież po tych 8 godzinach dom byłby bardzo wychłodzony.
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-04 16:43:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:01.