Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-07-01, 08:55   #151
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Ne wiem, czy dojdziecie do consensusu. Do wiary/niewiary trudno kogoś przekonać. Wiara często odrzuca argumenty racjonalne, często nie jest poparta żadnymi dowodami. Np. ja nigdy nie widziałam Boga a jednak w niego wierzę. Gdybyś mnie spytała dlaczego, chyba nie umiałabym Ci odpowiedzieć.



Oczywiście nie wierzę w cuda, że coś się samo z siebie stanie/zmieni. Nie wierzę w kościół katolicki i nie chcę mieć chyba nic wspólnego z jakąkolwiek religią (poki co) ale jednak wierzę w Boga, jakimkolwiek nazwiesz go imieniem.
Niekoniecznie dyskutujemy, aby dojść do porozumienia. Ja naprawdę jestem pewnych rzeczy ciekawa, ale NIKT nie jest w stanie mi nic przedstawić czy wytłumaczyć, bo słyszę "bo tak jest i już"

Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-01, 08:59   #152
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Bo to trudno wytłumaczyć niektore rzeczy co sie dzieja, a juz w co sie wierzy to szczegolnie.

Nikt tego Ci nie powie czemu jest tyle zła na świecie
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-01, 09:11   #153
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
Bo to trudno wytłumaczyć niektore rzeczy co sie dzieja, a juz w co sie wierzy to szczegolnie.

Nikt tego Ci nie powie czemu jest tyle zła na świecie
I właśnie dlatego nie wierzę w boga. Bo dla mnie musi być konkretne wytłumaczenie, a nie "bo tak i już"

Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-01, 09:30   #154
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Niekoniecznie dyskutujemy, aby dojść do porozumienia. Ja naprawdę jestem pewnych rzeczy ciekawa, ale NIKT nie jest w stanie mi nic przedstawić czy wytłumaczyć, bo słyszę "bo tak jest i już"

Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka

tylko że wiary nie da się wytłumaczyć. na tym polega właśnie wiara - wierzysz mimo braku racjonalnych dowodów, mimo że cały świat Ci krzyczy i udowadnia, że oszalałaś. Ty wierzysz. to nie jest przypadek, że wierzący osobom niewierzącym nie są w stanie wyjaśnić, dlaczego wierzą ani na czym ich wiara polega. i oni i Ty opieracie się na zupełnie różnych wykluczających się podstawach.
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-01, 09:44   #155
Lidoczka
Raczkowanie
 
Avatar Lidoczka
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 71
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

[QUOTE=tinkerver2;86947074]A ja uważam, że to, że twój dziadek trafił na super lekarza to zasługa tego, że lekarz przykładał się do nauki, miał dobrych wykładowców na studiach a w dodatku dysponuje dużą dozą empatii i miał dobry dzień.
Nie ma to nic wspólnego z twoim bogiem, jednak cieszę się, że twój dziadek ma się dobrze i miał zapewnioną dobrą opiekę w szpitalu.
Jednak czytając twojego posta poruszyło mnie coś innego. A co z ludźmi, którzy umierają np. W czasie operacji? Twojego boga tam nie ma? Opuścił ich? Jeśli jest, to czemu nic nie zrobi, żeby człowiek nie umarł? Jaki interes ma twój bóg w tym, że np. Na stole operacyjnym umiera małe dziecko czy nastolatek?
Od czego to zależy? Od widzimisię twojego boga? Czy nie wiem, od ilości modlitw?


Przecież napisałam, że dobrze wykwalifikowanego lekarza, więc to wcale nie wyklucza tego, co piszesz, że przykładał się do nauki.

Od czego zależy? Również Cię zawiodę, bo tego nie możemy być pewni. Ale pewne jest to, że życie tej osoby nie kończy się na tym świecie. Czasem osoby wierzące w czasie trudności przeżywają kryzys wiary, a czasem zbliżają się do Boga z ufnością, że Jego wola, choć trudna do przyjęcia, jest ich szczęściem. Nie, nie można przyjąć, że tylko od ilości modlitw, przecież osoby bardzo religijne też cierpią. Ale nie są same, bo Bóg jest ich radością.

To jest istota chrześcijaństwa, że nie jesteś sama. Modlitwy są ważne, bo zbliżają do Boga. Trzeba ufać, mieć nadzieję, że On spełni prośbę, ale nie ma takiej pewności. Czasem Bóg wysłuchuje inaczej niż się tego spodziewamy np. naszej prośby o szczęście.

Ale prawdziwe szczęście jest z Bogiem. To nie oznacza "bo tak jest i już"
Po prostu z Nim ciemność tak nie przeraża.
Lidoczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-01, 09:56   #156
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
tylko że wiary nie da się wytłumaczyć. na tym polega właśnie wiara - wierzysz mimo braku racjonalnych dowodów, mimo że cały świat Ci krzyczy i udowadnia, że oszalałaś. Ty wierzysz. to nie jest przypadek, że wierzący osobom niewierzącym nie są w stanie wyjaśnić, dlaczego wierzą ani na czym ich wiara polega. i oni i Ty opieracie się na zupełnie różnych wykluczających się podstawach.

Chyba inaczej tego się nie da uzasadnić. Ja wierzę, że Bóg to dobro i staram się (choć nie zawsze mi to wychodzi) czynić to dobro. Świata nie zbawię i nie mam takiego zamiaru ale myślę, że odrobina dobra zawsze może zniwelować odrobinę zła. Miło i łatwo jest dać komuś taką odrobinę
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-01, 10:03   #157
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
I właśnie dlatego nie wierzę w boga. Bo dla mnie musi być konkretne wytłumaczenie, a nie "bo tak i już"

Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka
No ja po prostu to czuję, nie wiem czemu, ale tak czuję.
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-07-01, 14:48   #158
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
tylko że wiary nie da się wytłumaczyć. na tym polega właśnie wiara - wierzysz mimo braku racjonalnych dowodów, mimo że cały świat Ci krzyczy i udowadnia, że oszalałaś. Ty wierzysz. to nie jest przypadek, że wierzący osobom niewierzącym nie są w stanie wyjaśnić, dlaczego wierzą ani na czym ich wiara polega. i oni i Ty opieracie się na zupełnie różnych wykluczających się podstawach.
No właśnie nie. Wszyscy ludzie na co dzień opierają się na logice, na wiedzy. Kierowanie się wiarą bez dowodów jest karane przez rzeczywistość i nazywane naiwnością. A tu nagle w jednym wypadku wiara w coś bez dowodów uznawana jest wręcz za cnotę. Przekonanie o czymś bez powodu, wyłącznie dlatego, że byśmy tego chcieli, jest uznawane w większości przypadków za głupotę. No chyba że chodzi o istnienie Boga. To wtedy już zupełnie akceptowalne. Dlaczego?
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-01, 15:33   #159
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
No właśnie nie. Wszyscy ludzie na co dzień opierają się na logice, na wiedzy. Kierowanie się wiarą bez dowodów jest karane przez rzeczywistość i nazywane naiwnością. A tu nagle w jednym wypadku wiara w coś bez dowodów uznawana jest wręcz za cnotę. Przekonanie o czymś bez powodu, wyłącznie dlatego, że byśmy tego chcieli, jest uznawane w większości przypadków za głupotę. No chyba że chodzi o istnienie Boga. To wtedy już zupełnie akceptowalne. Dlaczego?

a skąd ja mam to wiedzieć?
nie, nie wszyscy na co dzień opierają się na logice czy na wiedzy. jeśli czyjaś wiara zostanie ukarana przez rzeczywistość, to będzie to sprawa tej osoby, nic nam do tego.
że się posłużę analogią komputerową - moim zdaniem wszyscy rodzimy się z takim samym systemem operacyjnym, ale w trakcie wychowywania i poznawania świata oraz obcowania z innymi ludźmi ten system operacyjny ulega ciągłym zmianom. ktoś coś przeprogramuje, gdzieś wkradnie się robal, gdzieś coś niechcący się wykasuje. owszem, uważam, że wiara w Boga jest naiwnością, że religia została stworzona, by łatwiej było rządzić ludźmi i że nie ma żadnych racjonalnych dowodów na istnienie Boga. ale nie mam w sobie ani potrzeby, ani buty, by komukolwiek udowadniać, że jest idiotą, bo wierzy w wymyśloną postać. bo jednak przyjmuję, że jest jakiś tam procent, że mogę się mylić.
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-01, 16:17   #160
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
a skąd ja mam to wiedzieć?
nie, nie wszyscy na co dzień opierają się na logice czy na wiedzy. jeśli czyjaś wiara zostanie ukarana przez rzeczywistość, to będzie to sprawa tej osoby, nic nam do tego.
że się posłużę analogią komputerową - moim zdaniem wszyscy rodzimy się z takim samym systemem operacyjnym, ale w trakcie wychowywania i poznawania świata oraz obcowania z innymi ludźmi ten system operacyjny ulega ciągłym zmianom. ktoś coś przeprogramuje, gdzieś wkradnie się robal, gdzieś coś niechcący się wykasuje. owszem, uważam, że wiara w Boga jest naiwnością, że religia została stworzona, by łatwiej było rządzić ludźmi i że nie ma żadnych racjonalnych dowodów na istnienie Boga. ale nie mam w sobie ani potrzeby, ani buty, by komukolwiek udowadniać, że jest idiotą, bo wierzy w wymyśloną postać. bo jednak przyjmuję, że jest jakiś tam procent, że mogę się mylić.

A czy ktoś tutaj przekonuje wierzących, że są idiotami? Co najwyżej zadajemy pytania, które wskazują na pewne luki w logice. To, co powiedziałam, także ma taki cel. Skłonić do myślenia w ten sposób: "jeśli ktoś jest przekonany o czymś bez dobrego powodu, uznajesz go za głupca. Ale przekonanie bez dobrych powodów, że Bóg istnieje, uznajesz za wyjątek. Dlaczego?'.
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-01, 16:27   #161
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
A czy ktoś tutaj przekonuje wierzących, że są idiotami? Co najwyżej zadajemy pytania, które wskazują na pewne luki w logice. To, co powiedziałam, także ma taki cel. Skłonić do myślenia w ten sposób: "jeśli ktoś jest przekonany o czymś bez dobrego powodu, uznajesz go za głupca. Ale przekonanie bez dobrych powodów, że Bóg istnieje, uznajesz za wyjątek. Dlaczego?'.

przecież wiara z założenia stoi w sprzeczności z nauką i logiką. dlatego nazywa się wiarą. wierzysz w coś. nie wiesz, nie masz dowodów, a wierzysz. na tym to polega.
jeśli masz potrzebę skłaniać osoby wierzące do myślenia w nakreślony przez siebie sposób - proszę bardzo. ja nie mam takiej potrzeby. ba, uważam wręcz, że wielu osobom wiara jest potrzebna do życia. plus jestem daleka od nazywania kogokolwiek głupcem tylko i wyłącznie z tego powodu, że wierzy w Boga. głupcem to może być wtedy, jak narzuca mi swoje przekonania, ale jeśli wierzy sobie w coś w swoim własnym zaciszu domowym, to niech sobie wierzy, co mi to przeszkadza?
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-01, 18:00   #162
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
Ale nie musi Ci być przykro. Ja jestem pi prostu pogodzona,że śmierć jest nieunikniona i sie jej nie boje .Cieszę się życiem jakie dostalam, małymi rzeczami, drobiazgami. Dostałam tyle od życia, w którym nic nie dzieje sie bez przyczyny. Gdyby nie jedne wydarzenia, nie byłoby drugich. I co najważniejsze żyje tak jakby każdy dzień miałby być ostatnim i wiem, że śmierć to nie koniec, a dopiero początek czegoś nowego.

---------- Dopisano o 21:14 ---------- Poprzedni post napisano o 21:08 ----------


Bo życie to dar, bo jestem odpowiedzialna, mam dziecko, pieski, męża, rodzinę i nie chce ich zostawić w smutku (chyba) Zdecydowałam się być dla kogoś, to jestem.
Bo wierzą,że samobójstwo to grzech. Choć ja akurat nie. Ja nie wierzę w piekło, szatana, w złego Boga, bo tak to bym nie wierzyła. Piekło mamy na ziemi, zła też, więc trzeba się z tym zmierzyć, a tchórzem nie jestem.
Ale to co piszesz nie trzyma mi się kupy. W sensie z jednej strony cieszysz się życiem. Z drugiej - życie to piekło na ziemi. Z trzeciej - twoje życie to powrót do domu - do boga. Ja to rozumiem tak, że skoro życie na ziemi to piekło, a śmierć to wybawienie, to dlaczego nie przyspieszyć śmierci i nie być "w niebie" wcześniej?
Jeszcze raz zaznaczę, że nie chce na ciebie napadac czy wysmiewac, tylko po prostu próbuję rozumieć to, co czujesz.

Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-01, 18:49   #163
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Ale to co piszesz nie trzyma mi się kupy. W sensie z jednej strony cieszysz się życiem. Z drugiej - życie to piekło na ziemi. Z trzeciej - twoje życie to powrót do domu - do boga. Ja to rozumiem tak, że skoro życie na ziemi to piekło, a śmierć to wybawienie, to dlaczego nie przyspieszyć śmierci i nie być "w niebie" wcześniej?
Jeszcze raz zaznaczę, że nie chce na ciebie napadac czy wysmiewac, tylko po prostu próbuję rozumieć to, co czujesz.

Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka
Ale ja już na to odpowiedziałam w innym poście

Dla mnie akurat piekło w sensie ,że jestem za bardzo wrażliwa i wszystko za mocno przeżywam, więc cierpię często.

Ale ogólnie mam fajne życie, spotyka mnie tyle "cudow" ,że dziękuję za wszystko co mam nie tylko sobie.
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-01, 18:52   #164
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Ale to co piszesz nie trzyma mi się kupy. W sensie z jednej strony cieszysz się życiem. Z drugiej - życie to piekło na ziemi. Z trzeciej - twoje życie to powrót do domu - do boga. Ja to rozumiem tak, że skoro życie na ziemi to piekło, a śmierć to wybawienie, to dlaczego nie przyspieszyć śmierci i nie być "w niebie" wcześniej?
Jeszcze raz zaznaczę, że nie chce na ciebie napadac czy wysmiewac, tylko po prostu próbuję rozumieć to, co czujesz.

Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka
Życie ma być niejako testem na to, czy możesz pójść do nieba po śmierci. Gdyby ludzie mieli się szybko zabijać, żeby trafić do Boga, to właściwie nie byłoby sensu, żeby byli na ziemi. Bóg nie oczekuje, że ktokolwiek skróci swoje życie, żeby być szybciej w niebie.

Niech mnie ktoś poprawi, jeśli się mylę,
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-01, 19:04   #165
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

No tak jest u katolików, że nawet księdza na pogrzebie po samobójstwie nie powinno być.

Ale to religia , dla mnie miłosierny Bóg, bo taki niby wg religii jest nie jest okrutny. Po prostu wierzę,że i tak zatoczymy kolo i co nam przeznaczone sie wypelni.

Mi tak szkoda samobojcow, jak pomyślę co musiało się stać by nie chcieć żyć i sobie coś zrobić, to tak myślę,że bogu też jest przykro.
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-01, 21:08   #166
Lidoczka
Raczkowanie
 
Avatar Lidoczka
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 71
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Groszek75, to jakaś bzdura, co piszesz.
Przecież Kościół modli się za osoby, które odebrały sobie życie. Wierzymy we wszechmoc miłosierdzia Bożego, które jest większe niż śmierć. O nikim nie wydajemy sądu, że jest stracony.

Edytowane przez Lidoczka
Czas edycji: 2019-07-01 o 21:15
Lidoczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-01, 21:48   #167
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Tak. A do mojej koleżanki rozwodki ksiądz nie chciał przyjść. A że mąż pił i bil nieważne, ważne,że rozwodka.

Bzdury to często księża mówią, szczególnie o karze Bożej. Bóg jest miłosierny, a nie msciwy.

I o samobojcach też wiem ,że z innej parafii trzeba było księdzu płacić by przyszedł.
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-01, 21:57   #168
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
No tak jest u katolików, że nawet księdza na pogrzebie po samobójstwie nie powinno być.

Ale to religia , dla mnie miłosierny Bóg, bo taki niby wg religii jest nie jest okrutny. Po prostu wierzę,że i tak zatoczymy kolo i co nam przeznaczone sie wypelni.

Mi tak szkoda samobojcow, jak pomyślę co musiało się stać by nie chcieć żyć i sobie coś zrobić, to tak myślę,że bogu też jest przykro.
Jeeeeżu, Groszku ale ciężki temat ruszyłaś na wieczór

Na szczęscie samobójców już się nie chowa pod płotem. Choć z drugiej strony, od proboszcza miejscowej parafii przy okazji wręczenia mu aktu apostazji (choć cały proces przebiegł w sumie spokojnie) dowiedziałam się, że tak własnie mnie, apostatę będą chować. Cytuję: "Jak psów" (gramatyka oryginału zachowana). Cóż... W sumie to chyba mi już i tak będzie wtedy wszystko jedno.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-01, 22:07   #169
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Bo są księża i księża. U nas był cudowny wikary, o wszystkim z nim mogłam rozmawiać. Dlatego nie wkładam do jednego wora, ale tak mi przykro jak trafia się na takiego co aż chce się uciec i nigdy nie wracać do tego kościoła.

Ale spojrze w oczy psa i mi lepiej, widzę ten cud boży
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-01, 22:22   #170
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
Bo są księża i księża. U nas był cudowny wikary, o wszystkim z nim mogłam rozmawiać. Dlatego nie wkładam do jednego wora, ale tak mi przykro jak trafia się na takiego co aż chce się uciec i nigdy nie wracać do tego kościoła.

Ale spojrze w oczy psa i mi lepiej, widzę ten cud boży
Ja się też staram nie wkładać wszystkich do jednego wora. Nie lubię uogólnień. Ale patrząc na to, co się dzieje w kościele katolickim odnoszę wrażenie, że nie ma tam już miejsca dla Boga. Takie moje zdanie i niekoniecznie trzeba się z nim zgadzać.

Natomiast wkurza mnie to, że statystycznie nadal jestem katolikiem, tyle że obłożonym anatemą.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-01, 22:42   #171
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

W sumie mnie tez takie refleksje nachodzą. Często się pytam w co ludzie wierzą, bo już sami czesto nie wiedzą.
Tak jak Jezus był skromny, tak powinno być w kościele.
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-02, 05:46   #172
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
Bo są księża i księża. U nas był cudowny wikary, o wszystkim z nim mogłam rozmawiać. Dlatego nie wkładam do jednego wora, ale tak mi przykro jak trafia się na takiego co aż chce się uciec i nigdy nie wracać do tego kościoła.

Ale spojrze w oczy psa i mi lepiej, widzę ten cud boży
Psy to faktycznie cud, szkoda tylko, że zdaniem kościoła nie mają duszy. Bo jeśli człowiek ma duszę, to psy moim zdaniem mają ją tym bardziej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-02, 09:07   #173
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Psy to faktycznie cud, szkoda tylko, że zdaniem kościoła nie mają duszy. Bo jeśli człowiek ma duszę, to psy moim zdaniem mają ją tym bardziej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tez uważam, że maja duszę
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-02, 10:12   #174
wlosomaniaczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar wlosomaniaczkaaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 3 261
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
Bo wierzą,że samobójstwo to grzech. Choć ja akurat nie. Ja nie wierzę w piekło, szatana, w złego Boga, bo tak to bym nie wierzyła. Piekło mamy na ziemi, zła też, więc trzeba się z tym zmierzyć, a tchórzem nie jestem.
Czyli masz swojego boga, nie tego z pisma świętego?
wlosomaniaczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-02, 10:26   #175
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez wlosomaniaczkaaa Pokaż wiadomość
Czyli masz swojego boga, nie tego z pisma świętego?
Pismo święte jest stworzone przez ludzi, zostalo tak napisane by straszyć ludzi bogiem i jego karami jesli nie bedziemy mu posluszni

I nawet jak sie zdarzylo duzo z tych rzeczy to zostalo tak odpowiednio napisane, zeby manipulować ludem.

Jezeli Bog jest miloscia, to wg kosciola ta milosc jest wyrachowana nie ?
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-02, 10:58   #176
wlosomaniaczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar wlosomaniaczkaaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 3 261
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
Pismo święte jest stworzone przez ludzi, zostalo tak napisane by straszyć ludzi bogiem i jego karami jesli nie bedziemy mu posluszni

I nawet jak sie zdarzylo duzo z tych rzeczy to zostalo tak odpowiednio napisane, zeby manipulować ludem.

Jezeli Bog jest miloscia, to wg kosciola ta milosc jest wyrachowana nie ?
Bóg z PŚ jest zaprzeczeniem miłości, nawet "swoim" pokazał fatalne oblicze.

Zastanawiam się tylko jak można wierzyć w boga bez wiary w piekło. Bo co wg Ciebie dzieje się z niewiernymi? Dobry los ich spotyka po śmierci czy dostaną za swoje? Twoja religia nie zakłada kary za brak wiary? Ty idziesz do domu, a ateiści dokąd zmierzają?
wlosomaniaczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-02, 11:24   #177
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Bo to jest za duże rozkminianie juz.

Z natury powinnismy czynic dobro, a nie, bo kara nas spotka i trafie do piekła. Jesli na tym co u niektorych tak to działa, to sie ciesze, ze chociaz tak sie zachowuja, bo wierzą w te kary, piekło itd.

Dla mnie kazda istota ma duszę , czy ktos wierzy czy nie. Moze po śmierci taki ktos zaczyna wierzyc i wraca jego dusza w kimś wierzącym.

Nie wszystko bedzie miec wytłumaczenie w logice, jak co niektorzy by tu chcieli. Wiara to nie tabliczka mnozenia i wszystkiego się nie da wytłumaczyć.
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-02, 11:50   #178
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
Dla mnie kazda istota ma duszę , czy ktos wierzy czy nie. Moze po śmierci taki ktos zaczyna wierzyc i wraca jego dusza w kimś wierzącym.

reinkarnacja ?
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-02, 12:02   #179
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

[1=749d3470e67da5a340716cf 11c99d98c9d41692a_5eab587 331573;86957211][/U]
reinkarnacja ?[/QUOTE]
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-02, 12:09   #180
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość

oznacza tak czy nie ?
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-16 15:27:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:13.