Odżywianie w trakcie ciąży - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-23, 13:50   #1
mrstambouriine
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6

Odżywianie w trakcie ciąży


Cześć dziewczyny
Zbieram drobny wywiad i mam kilka pytań
Jak się odżywiacie w trakcie ciąży? Jakie macie sposoby na mdłości?
Jak wygląda wasz jadłospis? Ile przytyłyście?
Uprawiacie jakieś sporty?

Mnie czasami męczą mdłości, ale staram się jeść zdrowo, dużo warzyw, owoców, nasion.. Chociaż ostatnio miałam ochotę tylko na pasztet i pączki
Nie mam energii, muszę się zmuszać żeby wyjść na spacer
mrstambouriine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-23, 16:38   #2
My Sweet Little Precious
Zadomowienie
 
Avatar My Sweet Little Precious
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 435
Dot.: Odżywianie w trakcie ciąży

Ja jestem od 19 tc na diecie cukrzycowej, czyli dość rygorystycznej, ale zdrowej, jem dobre węglowodany, dużo warzyw, chude mięso, za to prawie wcale owoców i nabiału. Ale jestem już w 36tc i przez całą ciąże miałam dobre wyniki

Ćwiczyłam, owszem, dopóki mogłam, wypróbowałam dużo ćwiczeń, opisałam je u siebie na blogu o tutaj, jakbyś miała siłę i ochotę bardzo polecam

Przytyłam 7,5 kg, z tego jestem najbardziej zadowolona.

Mdłości jako takich nie miałam, tyle co lekkie na początku, pomagały krakersy jedzone przed wstaniem z łóżka
__________________
http://www.magdam.com.pl
My Sweet Little Precious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-23, 16:39   #3
kordelka85
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 6 973
Dot.: Odżywianie w trakcie ciąży

18 tc, przytyłam 3 kilo.
Ciężko mówić o zdrowym jedzenie jak na 90 procent produktów Jem to na co mam ochotę bo inaczej zwrócę.
W poprzedniej ciąży przytyłam 25 kilo bo byłam ciągle głodna i głodna. Od ok.18 tc byłam na zdrowej diecie ale pod względem jakościowym, pod ilościowym nie byłam w stanie wytrzymać.
kordelka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-24, 20:26   #4
mrstambouriine
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6
Dot.: Odżywianie w trakcie ciąży

Cytat:
Napisane przez My Sweet Little Precious Pokaż wiadomość
Ja jestem od 19 tc na diecie cukrzycowej, czyli dość rygorystycznej, ale zdrowej, jem dobre węglowodany, dużo warzyw, chude mięso, za to prawie wcale owoców i nabiału. Ale jestem już w 36tc i przez całą ciąże miałam dobre wyniki

Ćwiczyłam, owszem, dopóki mogłam, wypróbowałam dużo ćwiczeń, opisałam je u siebie na blogu o tutaj, jakbyś miała siłę i ochotę bardzo polecam

Przytyłam 7,5 kg, z tego jestem najbardziej zadowolona.

Mdłości jako takich nie miałam, tyle co lekkie na początku, pomagały krakersy jedzone przed wstaniem z łóżka

Super, na pewno zajrzę na bloga
Krakersy też wcinałam, ostatnio zamieniłam na kilka paluszków..



Hmm, niestety mi też nie zawsze smakuje zdrowe jedzenie.
Zazwyczaj staram się jeść zdrowo, odżywiałam się też tak przed ciążą - nie jadłam chleba, białego makaronu, smażonego, przetworzonych rzeczy, jadłam dużo warzyw, nasion, ryb, chudego mięsa, kaszy..
Ale teraz przynajmniej kilka razy w tygodniu się 'złamię'.. a to pączek, serek homogenizowany, pasztet, buła z masłem, chipsy..
Waga na razie stoi w miejscu, ale to dopiero 9 tc. Zobaczymy co będzie dalej.
Moja mama w ciąży ze mną przez kilka miesięcy praktycznie piła tylko wodę, sok jabłkowy, jadła suchy chleb i boczek. Tylko to była w stanie zjeść :P

Jeszcze raz dzieki za adres bloga, poszukam jakiś ćwiczeń. Na youtubie też jest kilka setów z ćwiczeniami.
No i Chodakowska też proponuje zestaw ćwiczeń dla kobiet w ciąży, ktoś może się wypowiedzieć?
mrstambouriine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-24, 20:54   #5
My Sweet Little Precious
Zadomowienie
 
Avatar My Sweet Little Precious
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 435
Dot.: Odżywianie w trakcie ciąży

Cytat:
Napisane przez mrstambouriine Pokaż wiadomość
Super, na pewno zajrzę na bloga
Krakersy też wcinałam, ostatnio zamieniłam na kilka paluszków..



Hmm, niestety mi też nie zawsze smakuje zdrowe jedzenie.
Zazwyczaj staram się jeść zdrowo, odżywiałam się też tak przed ciążą - nie jadłam chleba, białego makaronu, smażonego, przetworzonych rzeczy, jadłam dużo warzyw, nasion, ryb, chudego mięsa, kaszy..
Ale teraz przynajmniej kilka razy w tygodniu się 'złamię'.. a to pączek, serek homogenizowany, pasztet, buła z masłem, chipsy..
Waga na razie stoi w miejscu, ale to dopiero 9 tc. Zobaczymy co będzie dalej.
Moja mama w ciąży ze mną przez kilka miesięcy praktycznie piła tylko wodę, sok jabłkowy, jadła suchy chleb i boczek. Tylko to była w stanie zjeść :P

Jeszcze raz dzieki za adres bloga, poszukam jakiś ćwiczeń. Na youtubie też jest kilka setów z ćwiczeniami.
No i Chodakowska też proponuje zestaw ćwiczeń dla kobiet w ciąży, ktoś może się wypowiedzieć?
Na blogu właśnie mam ćwiczenia z youtube'a, wypróbowałam ich mnóstwo i wybrałam najlepsze A Chodakowska miała tylko płatny pakiet ćwiczeń dla ciężarnych więc się tym nie interesowałam

Jesteś w ciąży! Masz prawo czasem się złamać i zjeść coś, co nie jest super zdrowe. Zobaczysz jakie gastro Ci się włączy pod koniec
__________________
http://www.magdam.com.pl
My Sweet Little Precious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-25, 05:46   #6
dorotape1987
Wtajemniczenie
 
Avatar dorotape1987
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 412
Dot.: Odżywianie w trakcie ciąży

ja jestem na diecie cukrzycowej od 8 tyg ciazy praktycznie przytylam jeszcze niecale 10 kg no ale organizm szybko sie przyzywail dlatego pewnie wiecej leci 33tc a od ostatnich 3tyg zastoj na wadze to normalne ze czasem masz ochote na cos slodkiego czy inne rarytasy ja tez mam i podjadam hihi mam swoje sposoby szczesliwa mama to szczesliwy dzidzius z cwiczen to malo co bo mialam ciaze z malymi komplikacjami a pomimo tego dobrze sie czuje czasem tylko plecy bola tak to nie jest tragicznie wszsytko z rozsadkiem i bez przesady noi spokojnej ciazy

---------- Dopisano o 06:46 ---------- Poprzedni post napisano o 06:43 ----------

a cl do mdlosci to mialam tragiczny poczatek tak mniej wiecej 7-12 tydz. sucharek dziennie i szklanka wody czasem sie zdarzala a i tak wszystko ladowalo w kibelku z powodu za duzych wymiotow bralam czasem tabletki navidoxine
__________________
moje szczęście Navidek 02.12.2014

Edytowane przez dorotape1987
Czas edycji: 2014-10-25 o 05:45
dorotape1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-25, 18:43   #7
bianeczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar bianeczkaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13 955
Dot.: Odżywianie w trakcie ciąży

Jadłam normalnie, wszystko. Przestały mi smakować pierogi ruskie, za to rozsmakowałam sie w pizzy z szynką i pieczarkami
__________________
Pozdro

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031


bianeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-25, 22:28   #8
andere
Zadomowienie
 
Avatar andere
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Valhalla
Wiadomości: 1 024
Dot.: Odżywianie w trakcie ciąży

Ja jestem w 17 tygodniu ciąży, jeszcze nic nie przytyłam (pewnie ze względu na więcej ruchu, ograniczenie cukrów i tłuszczu), początkowo schudłam 4 kg, teraz nie wiem jak jest, bo się nie ważyłam.
Cieszę się, że teraz jestem za granicą i tutaj mam swoja położną, która zaprzeczyła wszelkim nakazom i zakazom polskich lekarzy. Od 13 roku życia jestem wegetarianką - żaden problem. 5 dni w tygodniu robię ponad 20 km rowerem, zdarzało się 30 - mam jeździć tak żeby się nie przemęczać i wolniej niż normalnie.
Najlepszy sposób na mdłości, wymioty, niesmak od żołądka to herbata z imbirem. Tylko imbiru dodać sobie odrobinę, 1/3 płaskiej łyżeczki Jak mi siostra sprzedała ten sposób to zrobiłam porządną herbatkę, 2 łyżeczki czubate imbiru i chlust łyka
__________________
A śnieg pada, zasypując sny i idee, a śnieg pada mrożąc w żyłach krew...

Maleńka
andere jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-29, 19:48   #9
izkaa84
Raczkowanie
 
Avatar izkaa84
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 162
Dot.: Odżywianie w trakcie ciąży

Chyba każda z nas w ciąży zaczyna dbać bardziej o to co je. U mnie zero niezdrowej i przetworzonej żywności. Jeśli mam ochotę na coś niezdrowego np. kebab, czy pizza - robię ją w domu. Może jest to bardziej czasochłonne niż kupienie kebaba na mieście, ale za to mam pewność, że jem zdrowo i nie szkodzę dzidziusiowi Troszkę przepisów umieściłam na moim blogu
__________________
"Wyleczyć można tylko tego, kto chce być zdrowy" - mój blog: skuteczneodzywianie.pl. Zobacz w jaki sposób udało mi się osiągnąć wymarzoną sylwetkę
izkaa84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-30, 07:41   #10
celin10
Rozeznanie
 
Avatar celin10
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 609
Dot.: Odżywianie w trakcie ciąży

w pierwszej ciaży czułam się kiepsko,rano przed wstaniem z łóżka piłam wodę z cytryną(do imbiru nie mogłam się przemóc),na śniadanie wciskałam małą bułeczkę popijając duża ilością herbaty,obiad też jakoś zmęczyłam a kolację to jadłam pod okiem męża bo mi wszystko rosło w buzi(tak wygladał pierwszy trymestr,później trochę się poprawiło).do tej pory nie jem rosołu i nie lubię gotowanego mięsa bo mi śmierdziprzytyła m tylko 8 kg.miałam anemię przez ok 6 m-cy mimo brania zelaza i piciu soku z buraka.nie miałam na nic sił,ale ost.3 mies. była poprawa o 360 stopni-byłam jak kombajn,pożerałam wszystko
zachodząc w drugą ciążę przygotowywałam się na powtórkę z rozrywki,ale było zupełnie inaczej,wogóle nie czułam że jestem w ciaży,apetyt miałam tak dobry że przytyłam 22 kg morfologia była idealna.
na co dzień staram się jeść w miarę zdrowo,także w ciaży nie było duzej modyfikacji diety,jedynie ograniczyłam sól w pierwszej ciąży i tak zostało do dziś.a pączek raz na jakiś czas to nie grzech w drugiej ciąży popijałam raz na jakiś czas colę,mocno schłodzoną i wygazowaną

myślę ze na moje samopoczucie miały wpływ pory roku w jakich zaciążyłam.z Milką na jesień,zimę gdzie nie ma sezonowych owoców i warzyw,na dworze szaro-buro i nie zachecająco do spacerów,z Arturem lato-ciepło,słonecznie i przyjemnie,warzywa i owoce sezonowe w ogródku
__________________
23.06.2007r Dzień Ojca-Milena
28.02.2014r Imieniny taty-Artur

Edytowane przez celin10
Czas edycji: 2014-10-30 o 07:45
celin10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-07, 11:25   #11
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: Odżywianie w trakcie ciąży

Cytat:
Napisane przez mrstambouriine Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny
Zbieram drobny wywiad i mam kilka pytań
Jak się odżywiacie w trakcie ciąży? Jakie macie sposoby na mdłości?
Jak wygląda wasz jadłospis? Ile przytyłyście?
Uprawiacie jakieś sporty?

Mnie czasami męczą mdłości, ale staram się jeść zdrowo, dużo warzyw, owoców, nasion.. Chociaż ostatnio miałam ochotę tylko na pasztet i pączki
Nie mam energii, muszę się zmuszać żeby wyjść na spacer
hej
U mnie koniec 39 tc więc mogę Ci odpowiedzieć już.
Przytyłam 8 kg. Jadłam podobnie jak przed ciążą tzn w miarę racjonalnie. W ciąży dodatkowo straciłam chęć na słodycze (jadłam mało przed a teraz to już w ogóle sporadycznie) i w ogóle nie miałam dużego apetytu ani zachcianek.
Ze sportem trochę ciężko- dawniej chodziłam na fitness, w ciąży trochę gorzej z tym było ale starałam się codziennie o spacery.
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-07, 21:02   #12
Beffana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 150
Dot.: Odżywianie w trakcie ciąży

Ja jestem w 13 tc i nie moge patrzeć na jedzenie. Jakbym mogła to wogole bym nie jadła. Jem tylko wtedy gdy muszę, czyli jak robi mi sie słabo to wymuszam w siebie jedzenie. Najcześciej sa to tosty z serem. Co prawda nie wymiotuje juz od tygodnia ale jedzenie nadal mnie obrzydza. Zwłaszcza mięso, ryby, jajka. Tego juz nie jem od 2 miesięcy.
Beffana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-08, 08:37   #13
kordelka85
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 6 973
Dot.: Odżywianie w trakcie ciąży

Cytat:
Napisane przez Beffana Pokaż wiadomość
Ja jestem w 13 tc i nie moge patrzeć na jedzenie. Jakbym mogła to wogole bym nie jadła. Jem tylko wtedy gdy muszę, czyli jak robi mi sie słabo to wymuszam w siebie jedzenie. Najcześciej sa to tosty z serem. Co prawda nie wymiotuje juz od tygodnia ale jedzenie nadal mnie obrzydza. Zwłaszcza mięso, ryby, jajka. Tego juz nie jem od 2 miesięcy.
I tyle na temat zdrowego odżywiania w ciąży
kordelka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-08, 10:23   #14
Beffana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 150
Dot.: Odżywianie w trakcie ciąży

Cytat:
Napisane przez kordelka85 Pokaż wiadomość
I tyle na temat zdrowego odżywiania w ciąży

Dokładnie tak.
Mam nadzieje, ze wkrótce się to zmieni.
Beffana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-08, 14:51   #15
andere
Zadomowienie
 
Avatar andere
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Valhalla
Wiadomości: 1 024
Dot.: Odżywianie w trakcie ciąży

Cytat:
Napisane przez Beffana Pokaż wiadomość
Ja jestem w 13 tc i nie moge patrzeć na jedzenie. Jakbym mogła to wogole bym nie jadła. Jem tylko wtedy gdy muszę, czyli jak robi mi sie słabo to wymuszam w siebie jedzenie. Najcześciej sa to tosty z serem. Co prawda nie wymiotuje juz od tygodnia ale jedzenie nadal mnie obrzydza. Zwłaszcza mięso, ryby, jajka. Tego juz nie jem od 2 miesięcy.
Nie martw się. Miałam to samo na początku! Ja nie mogłam patrzeć na jedzenie, zwłaszcza na owoce, normalne obiady i w ogóle na nic nie miałam ochoty. TŻ wmuszał we mnie małe porcje Jeżeli Twój dzidziuś będzie czegoś potrzebował i tak ,,zabierze'' to z tego, co zgromadził Twój organizm.
Teraz przechodzę fazę właśnie jajek, serów, jogurtów itp. Na każdy posiłek muszę mieć nabiał
__________________
A śnieg pada, zasypując sny i idee, a śnieg pada mrożąc w żyłach krew...

Maleńka
andere jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-02, 21:09   #16
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Odżywianie w trakcie ciąży

mnie na początku ciąży męczyły straszne nudności i wymioty. przez pierwsze 3 miesiące jadłam 1-2 maleńkie posiłki dziennie, z wielkim trudem, i schudłam 4kg... do tego przez kilka tygodni wtedy byłam na tabletkach przeciwwymiotnych. potem się to trochę uspokoiło, więc zaczęłam jeść więcej, ale apetyt zaczął wracać tak naprawdę ok.18tc. wcześniej nie mogłam patrzeć na jedzenie.

teraz jestem w 24tc i jem w miarę normalnie, choćn a pewno nie książkowo, bo nie jestem w stanie wmusić w siebie czegoś, od czego mnie danego dnia odrzuca.. powiedzmy średnio 4 posiłki dziennie. owoce, warzywa, pieczywo, nabiał, trochę mięsa, choć od tego to mnie akurat odrzuca. woda, rooibos i soki owocowe 100%. pochłonęłam już sporo słodyczy i nie mam z tego powodu wyrzutów sumienia. odkąd przestałam chudnąć przytyłam 5-6kg, choć tego po mnie raczej nie widać. na szczęście z malcem wszystko ok, rozwija się prawidłowo
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-02 22:09:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:59.