Dieta dr Ewy Dąbrowskiej - Strona 23 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-16, 16:11   #661
bluebrunete
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 16
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Masz rację, a jak przetrwam 28 dni to dopiero będzie satysfakcja
Z takich małych plusów, które już widzę to:
- już 2 dnia zniknęła mi wiecznie niegojąca się ranka/afta na dziąśle,
- moje wiecznie zimne stopy są od kilku dni ciepłe,
- mam cudna skórę od wczoraj, na początku miałam taki wysyp maleńkich krostek, że nie mogłam na siebie patrzeć, a teraz mam skórę jak po kilkumiesięcznej kuracji AXOTRET-em, przeglądam się tylko w lusterku i podziwiam
Przy pierwszym podejściu do postu też widziałam te zmiany, później jak zaczęłam jeść mięso to wszystko wróciło do stanu wyjściowego. Dlatego teraz po poście nie ma mowy na żadne świąteczne ciasta, czy mięso w dużej ilości.
bluebrunete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-17, 09:19   #662
ola1511
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 31
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Nie no weźcie mnie nie załamujcie. Jakie 1000kcal?? To nie możliwe...Ja jem dość duże te porcje, tak że się najadam, a nie że tyci tyci. Powiem Wam tylko, że kilka dni temu zjadłam na kolację 3 kajzerki razowe z humusem, bo taki był pyszny, że się nie mogłam opanować i trochę popcornu i po godzinie męki związanej z bólem mojego brzucha wszystko zwróciłam...Nie mogę jeść więcej niż napisałam, bo mnie od razu brzuch boli. W ogóle mam doła od wczoraj bo znowu zaczęło mnie piec przy sikaniu i nie wiem co mam zrobić. Najchętniej wróciłabym o diety dr Ewy znowu na długo, bo przynajmniej wtedy mnie nic nie bolało no oprócz głowy czasem i w sumie było mi dobrze wtedy, a teraz to znowu płakać mi się chce tylko. Nie wiem co mam jeść żeby było dobrze i żeby nic złego się nie działo. Aj pies to wszystko drapał....
ola1511 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-17, 11:23   #663
bluebrunete
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 16
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Olu, to niedobrze, że masz pieczenie pęcherza. Teoretycznie powinno się to wyleczyć, zwłaszcza, że tak długo byłaś na poście. Może zaglądają tu jeszcze dziewczyny, które były już chwile temu na poście, to jeśli możecie, podzielcie się swoimi spostrzeżeniami odnośnie powrotu różnych dolegliwości. Sama nie wiem Olu co Ci doradzić, boję się natomiast, że u mnie będzie podobnie, że zapalenia wrócą. Ostatnio zaraz po zakończeniu postu dostała zapalenie pęcherza i pochwy, ale myślałam, że po prostu post był za krótki, żeby mnie całkowicie wyleczyć. Nie wiem już co myśleć. A co do ilości jedzenia, to ja po prostu porównałam Ciebie do siebie (ogromnego smakosza i jadłomaniaczki ) i dlatego stwierdziłam, że mało jesz. Nie bierz tego do siebie. weri_beri też na pewno nie miała nic złego na myśli.
A teraz apel do wszystkich, którzy są teraz na poście. Proszę napiszcie jak Wam idzie. Dodajcie trochę otuchy, bo chodzi za mną chlebem razowy i omlet ze szpinakiem
bluebrunete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-17, 11:38   #664
gucia6
Zakorzenienie
 
Avatar gucia6
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 7 636
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Olu dr Dàbrowska mowila o nietolerancjach pokarmowych
moze powinnas sprawdzic to tym calym Food Detective, tez przez nia polecanym
__________________
"what doesn't kill me makes me feel alive"
gucia6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-17, 18:00   #665
ola1511
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 31
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Coraz częściej o tym myślę....bo przecież zwariuję, oszaleję i wszystko naraz...nie mam już sił. W sensie dostałam zapalenia pęcherza takiego jak wcześniej. Leżę teraz skulona i czekam aż nospa i furagina zaczną działać. Ból w podbrzuszu nie do opisania. Mam dość. Jestem już tym tak strasznie zmęczona. Napiszę maila do dr Ewy co ona o tym myśli, może mi odpisze coś sensownego...Może pójść do dietetyka w ogóle? Ah smutno mi tak bardzo...
ola1511 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-17, 18:43   #666
bluebrunete
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 16
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej


Rzeczywiście, napisz do Dąbrowskiej, ciekawe co ona na to odpisze. Miejmy nadzieję, że tyle Twojego zaangażowania nie poszło na darmo.
bluebrunete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-17, 21:32   #667
weri_beri
Raczkowanie
 
Avatar weri_beri
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 81
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Olu, może trzeba po prostu iść do lekarza. Jeśli masz nawracające infekcje pęcherza to i ostatecznie antybiotyk trzeba łyknąć dobrze dobrany by mieć raz na zawsze spokój. Tak mi kiedyś lekarka powiedziała, że furagina i podobne pomagają tylko docześnie a bakteria i tak tam ciągle siedzi. Popytaj się jeszcze lekarzy i innych może jest coś lepszego zamiast antybiotyku by to do końca wyleczyć. A i pamiętaj, że przy takich infekcjach unikać słodkiego, bo bakterie tylko na to czekają. Życzę zdrowia i nie załamuj się!
Dziś mną też targają wątpliwości co do diety. Też mam mega zachcianki jak ty bluebrunete, ślinię się na widok chleba z masłem nie mówiąc już o marzeniach o sushi.... Też mnie martwi co będzie po diecie, bo oprócz okresu wychodzenia z niej, czyli drugie tyle co sama dieta, zawsze może pojawić się potwór jojo Jak na razie biję się z myślami by dietę skończyć i po wyjściu z niej wrócić na moją wcześniejszą dietę 5:2.
weri_beri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-18, 01:36   #668
gucia6
Zakorzenienie
 
Avatar gucia6
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 7 636
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Olu zrob sobie tez badania krwi pod katem candidy
__________________
"what doesn't kill me makes me feel alive"
gucia6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-18, 11:28   #669
ola1511
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 31
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Kochane przecież ja leczyłam ten mój pęcherz nie raz nie dwa u lekarza antybiotykiem. W posiewach zawsze wychodził lekko podniesiony poziom bakterii np o 5-10% i dostawała antybiotyk zgodny z antybiogramem. I dupa, że tak powiem...dzisiaj znowu sięgnęłam po WO z bezsilności. Będę na niej tydzień czyli tak do "wyleczenia" pęcherza. Tak myślę. Aktualnie chciałabym być na niej do końca życia. Krótkie byłoby to życie co prawda, ale jakie szczęśliwe Wiem wiem gadam od rzeczy...ale to z bólu, który choć już dzisiaj mniejszy to nadal odczuwalny na tyle by skutecznie zepsuć mi humor...
ola1511 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-19, 11:15   #670
bluebrunete
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 16
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Dziś zaczynam 3 tydzień, ale trochę u mnie kiepsko. Delikatnie mnie piecze przy sikaniu , mam nadzieje, że to jest przejściowe i szybko minie. Poza tym mam strasznie sucha skórę na prawej dłoni, nawet pękła mi kilka razy skóra na kostce i polała się krew, co jest bardzo dziwne, bo nigdy w życiu nie miałam problemów z suchością. Niczym nie smaruję, bo nie lubię. A ponadto od dwóch, czy trzech dni mam okropnie lodowate stopy, wcześniej była wyraźna poprawa, a teraz masakra. Muszę wieczorem zawijać w dwa koce, bo zasnąć nie mogę. weri_beri jak Ci idzie?
bluebrunete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-19, 12:58   #671
weri_beri
Raczkowanie
 
Avatar weri_beri
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 81
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

bluebrunete masz kryzys dokładnie w tym momencie co ja miałam. Co prawda nic się ze mną specjalnego fizycznie nie działo, ale psychicznie już miałam wszystkiego serdecznie dosyć! Całej tej diety i moich niespełnionych zachcianek. Dokładnie na początku 3 tygodnia. Ale jakoś przetrzymałam mówiąc sobie jeszcze tylko jutro dieta, i jeszcze jutro, do końca tygodnia i jakoś poszło. Też marznę okrutnie, noszę 2 pary wełnianych skarpet do zimowych górskich butów, śpię pod kocem i kołdrą i w skarpetkach, a po domu chodzę w wełnianym swetrze. Co do tego pęcherza to niestety często jak przemarzają stopy to i pęcherz wysiada. Dlatego trzeba zawsze trzymać stopy ciepłe (o okolicy nerek nie wspominając). Jeśli masz niezbyt ciepłe buty to kup do nich dobrą wełnianą wkładkę, to naprawdę pomaga. Olu to o pęcherzu też dla Ciebie!
Wczoraj zwróciłam uwagę, że skóra na twarzy bardzo mi się wygładziła i też od innych usłyszałam, że lepiej na buzi wyglądam. Moje kilogramy stoją z czego się cieszę, bo jak za szybko spadają to też nie dobrze. Tak mam nadzieję, że miesiąc na tej diecie wytrzymam i nie dłużej, bo potem kolejny miesiąc wychodzenia z diety, a po drodze mam sporą imprezę 3 dniową na której chcę się bezstresowo bawić. Dziś zajadam się warzywami z patelni doprawionymi mocno cytrynką oraz moja ulubioną pastą marokańską z oberżyny, pomidorów, zielonej pietruszki i kuminu do smaku.

Edytowane przez weri_beri
Czas edycji: 2015-02-19 o 13:00
weri_beri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-20, 16:30   #672
bluebrunete
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 16
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Coś tu cicho trochę.
Mam pytanie: jak myślicie, czy można na tej diecie przyjmować doustnie probiotyki ginekologiczne (np Lacibios Femina), żeby dodatkowo zakolonizować pałeczki kwasu mlekowego?
bluebrunete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-20, 16:42   #673
ola1511
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 31
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Moja znajoma, która jest lekarzem nie wierzy w "ginekologiczne probiotyki doustne". Uważa, że to ściema totalna. Nawet moja ginekolog nie potrafiła mi nigdy wytłumaczyć jak właściwie one działają i zawsze kazała mi brać coś dopochwowego i szczerze tylko po takim czymś zawsze widziałam i czułam jakiś efekt. Myślę, że branie ich doustnie zaszkodzić nie powinno, a przynajmniej nigdzie nie spotkałam się z przeciwwskazaniem do ich brania podczas diety dr Ewy. Jakby kogoś to interesowało to ja aktualnie jestem na antybiotyku, bo rozłożyło mnie totalnie. Furagina nie dała rady z pęcherzem, a dzisiaj doszedł kaszel, katar, ból głowy i gardła i w ogóle nie chce mi się już nawet o tym pisać, bo mam dość...o.
ola1511 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-23, 13:57   #674
weri_beri
Raczkowanie
 
Avatar weri_beri
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 81
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Witam nielicznych w poniedziałek! Dziś zaczynam 4 i ostatni tydzień mojej diety. Dziś także idę w końcu na ukochaną saunę by wypocić resztki toksyn i zadbać ostro o moja zmizerowana skórę po zimie. Wynik na dziś to minus 5 kg, może to dla niektórych niezbyt dużo, ale mnie się podoba Pozostałe 10 kg będę zrzucała teraz powoli i systematycznie z dietą 5:2, która te 2 dni ma prawie takie jak nasza dieta. Czuje się wyśmienicie mimo, że od wczoraj nieco nos mam przytkany. Może to w końcu zatoki się oczyszczają?
Olu współczuje tobie tego chorowania, dbaj o siebie i trzymaj się ciepło!
Bluebrunete jak tobie idzie?
weri_beri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-24, 08:19   #675
bluebrunete
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 16
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Po pierwsze dzięki Olu za informację. Raczej nie będę stosować tych probiotyków, choć na moje nawracające zapalenia lekarze mi wciskali, że to tylko to może pomóc. Zobaczę jak zadziała dieta, najwyżej później coś pokombinuję.
A po drugie super weri_beri że już jesteś na finiszu. Dziś mój 20 dzień, gonię Cię, ale jakoś dogonić nie mogę . Masz jakoś rozplanowane wychodzenie z diety? Ja już co nieco zaplanowałam, ale nie mogę za dużo myśleć o jedzeniu, bo boję się, że nie wytrzymam końcówki. Więc na razie to takie ogólne plany. Zastanawiam się też nad zrezygnowaniem z glutenu. Bo wyczytałam na stronie Biosłone, że może to mieć związek z nawracającymi zapaleniami intymnymi.
Jak ta Olu Twój pęcherz? Kiedy masz zamiar zrobić przypominajkę?
bluebrunete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-24, 17:13   #676
ola1511
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 31
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Pęcherz lepiej dzięki antybiotykowi Humor tez lepszy. Od dzisiaj przypominajka na 3dni. Stwierdzam, że jestem uzależniona od diety dr Ewy :P Stwierdzam również, że nie jadłam dostatecznie zdrowo. W sensie to, że mi się wydawało, że zdrowo jem. Gdzieś zagubiłam książkę dr Ewy z konkretnym jadłospisem zdrowego żywienia i jadłam tak jak mi się wydawało, że będzie ok. Książka odnaleziona, więc wiem już, że jadłam po prostu źle i pretensje mieć mogę wyłącznie do siebie. ALE wiem już co i jak i będę się tego trzymać choćby się waliło i paliło. Lubię być zdrowa i szczupła po prostu A i dr Ewa nie odpisała mi niestety na mojego maila...
ola1511 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-25, 13:20   #677
weri_beri
Raczkowanie
 
Avatar weri_beri
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 81
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Olu cieszę się z twojej poprawy zdrowia Zaciekawiło mnie co piszesz o zdrowym odżywianiu, jaki aspekt tego tematu miałaś na myśli? Nie mam tej książki więc z chęcią bym chciała wiedzieć na co szczególnie zwrócić uwagę. Mogłabyś proszę skrótowo to wytłumaczyć.
Wczoraj chciałam już to wszytko rzucić przez smutną i stresującą sytuację w mojej rodzinie. Ale jakoś przetrwałam, a po dzisiejszym spacerze wokół jeziora już mi lepiej.
Bluebrunete jeszcze nie myślałam jak będę wychodzić z diety, trzeba powoli i będzie to ciężkie, bo już mi się marzy tona zakazanych rzeczy. Spróbuję utrzymać przez tydzień owocowe śniadania i sałatkowe drugie śniadania, a do tego powoli kasze z warzywami, potem tłuszcze jak oliwa i na końcu rybka na parze. A jak już wyjdę to mam pomysł by co tydzień gotować coś specjalnego z moich książek kucharskich np paella z owocami morza i celebrować każdy kęs namiętnie
weri_beri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-26, 23:59   #678
yougogirl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 45
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Witajcie Czy ktos planuje rozpoczac diete w-o w najblizszym czasie? przydaloby się miec kogos, kto rownolegle bedzie ja prowadzic.
Planuje byc na diecie przez 2tygodnie+2tygodnie fazy wyjsciowej. Do tego duzo plynow i sport (orbitrek i basen, nic na sile).
Mam do zrzucenia okolo 15 kg, ale nie oczekuje tak dluzej utraty wagi przez te 4 tygodnie.
Diete dr.Dabrowskiej chce potraktować jako bodziec do zdrowego odżywiania na całe zycie. jestem wegetarianka, także i po zakończeniu nie będę włączać mięsa itp.

Kto jest ze mną?
yougogirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-28, 20:39   #679
Pietruszkowa
Raczkowanie
 
Avatar Pietruszkowa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 318
GG do Pietruszkowa
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Cytat:
Napisane przez yougogirl Pokaż wiadomość
Witajcie Czy ktos planuje rozpoczac diete w-o w najblizszym czasie? przydaloby się miec kogos, kto rownolegle bedzie ja prowadzic.
Planuje byc na diecie przez 2tygodnie+2tygodnie fazy wyjsciowej. Do tego duzo plynow i sport (orbitrek i basen, nic na sile).
Mam do zrzucenia okolo 15 kg, ale nie oczekuje tak dluzej utraty wagi przez te 4 tygodnie.
Diete dr.Dabrowskiej chce potraktować jako bodziec do zdrowego odżywiania na całe zycie. jestem wegetarianka, także i po zakończeniu nie będę włączać mięsa itp.

Kto jest ze mną?
Ja jutro zaczynam z dietą dr Dąbrowskiej. Również jestem wegetarianką z skonnościami do weganizmu. Chciałabym zrzucić tak z 5 kg.

Macie może jakieś do polecenia strony z przepisami do diety?
Pietruszkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-01, 01:36   #680
yougogirl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 45
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Cytat:
Napisane przez Pietruszkowa Pokaż wiadomość
Ja jutro zaczynam z dietą dr Dąbrowskiej. Również jestem wegetarianką z skonnościami do weganizmu. Chciałabym zrzucić tak z 5 kg.

Macie może jakieś do polecenia strony z przepisami do diety?
ja stopniowo odrzucilam produkty niedozwolone na diecie dr. Dabrowskiej, wstawilam buraki do kiszenia i zaczynam w poniedzialek.
milo, ze nie będę sama, mam nadzieje, ze bedziemy się wspierac
jak będę miala jakies ciekawe przepisy, to na pewno wrzuce
yougogirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-01, 15:25   #681
Pietruszkowa
Raczkowanie
 
Avatar Pietruszkowa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 318
GG do Pietruszkowa
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

To super! Ja niestety też dopiero od jutra co prawda śniadanie i lunch zgodnie z dietą, ale później miałam zamiar iść do sklepu na zakupy,ale wszystko było już zamknięte. No nic.
Dziś próbowałam smoothie z jarmużu i jabłka i naprawdę świetnie smakuje 😊
Pietruszkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-01, 19:20   #682
GabrielaPyj
Raczkowanie
 
Avatar GabrielaPyj
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 48
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

dziewczyny zaintrygowałyście mnie ta dietą, po przeczytaniu wielu postów, myśle że warto zastosowac jako taką dietę oszczyszajacą
__________________
Gabriela Py
GabrielaPyj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-01, 20:24   #683
weri_beri
Raczkowanie
 
Avatar weri_beri
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 81
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Witam nowe osoby na naszej diecie Co prawda ja już na niej nie jestem, bo wczoraj, dzień przed czasem zjadłam coś niedozwolonego, ale bardzo smacznego i zdrowego- naleśniki na mleku kokosowym i mące orkiszowej pełnoziarnistej. Poza tym będę dalej wychodzić stopniowo z diety i trzymać 2 dni w tygodniu post na diecie 5:2.
A to podsumowanie: na diecie byłam 27 dni, schudłam około 8 kg i to widać! Dużo zmieniłam się na twarzy, zeszła opuchlizna (też z całego ciała) i wygładziła się skóra. Poza tym nie wiem co jeszcze się naprawiło, bo pewnie na efekty trzeba będzie poczekać, jak np moje paznokcie, o ile w ogóle coś się zmieni. Teraz na spokojnie i powoli wraz z ćwiczeniami mam do zrzucenia około kolejnych 8 kg i zgubienia brzucha który mi najbardziej przeszkadza.
To dziwne ale już się do tej diety przyzwyczaiłam i nie odczuwałam jej jako wielką trudność. No może poza zachciankami ale i one były zdrowe tylko nie zgodne z dietą. Tak więc trzymajcie się dziewczyny, będę jeszcze tu zaglądać. I trzymam za was kciuki!!!
weri_beri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-02, 00:53   #684
yougogirl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 45
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

ja juz w gotowości. na diecie będzie cały dom i dom znajomej mamy, u ktorej często bywamy w końcu udało mi sie namówić domowników na wspólne odchudzanie/oczyszczanie
lodówka wyczyszczona ze zbędnych produktów, zakupy zrobione na najbliższe dni. przygotowane śniadanie i czesc obiadu.
jak dla mnie surówki sa przepyszne! najbardziej pasuje mi sałatka z pomidorem, cebula, selerem naciowym i jabłkiem doprawina sola ziołowa i cytryna. pycha!

jedyna obawa: czas. zgodziłam sie przygotowywać wszystkie posiłki, bo nie pracuje ani nie zajmuje mnie szkoła czy studia. ale matura zbliża sie wielkimi krokami (a poprawiam biologię i chemie) i boje sie, ze nie pogodzę tego ze sobą. mam nadzieje, ze znajdę wsparcie w domownikach

---------- Dopisano o 00:49 ---------- Poprzedni post napisano o 00:48 ----------

Cytat:
Napisane przez GabrielaPyj Pokaż wiadomość
dziewczyny zaintrygowałyście mnie ta dietą, po przeczytaniu wielu postów, myśle że warto zastosowac jako taką dietę oszczyszajacą
zapraszamy!

---------- Dopisano o 00:51 ---------- Poprzedni post napisano o 00:49 ----------

Cytat:
Napisane przez Pietruszkowa Pokaż wiadomość
To super! Ja niestety też dopiero od jutra co prawda śniadanie i lunch zgodnie z dietą, ale później miałam zamiar iść do sklepu na zakupy,ale wszystko było już zamknięte. No nic.
Dziś próbowałam smoothie z jarmużu i jabłka i naprawdę świetnie smakuje 😊
a ile planujesz dietowac? 🙈
uwielbiam jarmuz! wyprobuje na dniach smoothie.
damy radę! powodzenia! 💪

---------- Dopisano o 00:53 ---------- Poprzedni post napisano o 00:51 ----------

Cytat:
Napisane przez weri_beri Pokaż wiadomość
Witam nowe osoby na naszej diecie Co prawda ja już na niej nie jestem, bo wczoraj, dzień przed czasem zjadłam coś niedozwolonego, ale bardzo smacznego i zdrowego- naleśniki na mleku kokosowym i mące orkiszowej pełnoziarnistej. Poza tym będę dalej wychodzić stopniowo z diety i trzymać 2 dni w tygodniu post na diecie 5:2.
A to podsumowanie: na diecie byłam 27 dni, schudłam około 8 kg i to widać! Dużo zmieniłam się na twarzy, zeszła opuchlizna (też z całego ciała) i wygładziła się skóra. Poza tym nie wiem co jeszcze się naprawiło, bo pewnie na efekty trzeba będzie poczekać, jak np moje paznokcie, o ile w ogóle coś się zmieni. Teraz na spokojnie i powoli wraz z ćwiczeniami mam do zrzucenia około kolejnych 8 kg i zgubienia brzucha który mi najbardziej przeszkadza.
To dziwne ale już się do tej diety przyzwyczaiłam i nie odczuwałam jej jako wielką trudność. No może poza zachciankami ale i one były zdrowe tylko nie zgodne z dietą. Tak więc trzymajcie się dziewczyny, będę jeszcze tu zaglądać. I trzymam za was kciuki!!!
powiedz mi jeszcze prosze, czy masz duzo luźniejsze ubrania? i ile masz wzrostu i jaka była waga wyjściowa? (:

gratuluje! świetny wynik! marze o takim! 👌
yougogirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-02, 01:12   #685
Pietruszkowa
Raczkowanie
 
Avatar Pietruszkowa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 318
GG do Pietruszkowa
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Ja nie jestem pewna co do długości , przypuszczam tak 2-3 tygodnie? Nie mam nadwagi,ani nic z tych rzeczy,ale dla własnego zdrowia i odpowiedniego samopoczucia robię to , bo obecny wygląd nie do końca mnie zadawala. Powodzenia dziewczyny! Uda się ! Wszystko jest w głowie
Pietruszkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-02, 10:03   #686
weri_beri
Raczkowanie
 
Avatar weri_beri
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 81
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Witam w poniedziałek! Wychodzenie z diety ciąg dalszy. Na dziś to nieco oliwy do surówki a wieczorem będzie kawałek łososia na parze. Uczę się jeść powoli, przeżuwając każdy kęs wielokrotnie, to jest naprawdę trudne! Do tego staram się pamiętać o zdrowych ziołowych herbatkach, polecam z dodatkiem korzenia lukrecji, bo są słodkie i zdrowe na dziąsła i zęby.
Yougogirl, mam 37lat, 170cm wzrostu, ważyłam 75 kg a teraz 67 kg, na diecie byłam 27 dni. Spadek wagi najlepiej widać na moich dżinsach, w które już się od paru miesięcy nie mieściłam. Całą zimę przechodziłam w elastycznych legginsach i jak parę dni temu zmierzyłam te nieszczęsne dżinsy to prawie spadały mi z tyłka! Żeby nie było za pięknie to w szafie jest jeszcze jedna para sprzed ciąży i w te jeszcze nie mogę się wcisnąć, jeszcze Do zgubienia mam kolejne 8kg. Podziwiam że chce się Tobie gotować dla całej rodziny, ale z drugiej strony nie masz pokus innego jedzenia i robicie to wszyscy razem.
weri_beri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-03, 12:49   #687
yougogirl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 45
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Witajcie pierwszy dzien przebiegl zaskakujaco dobrze! byłam w sklepie i nie ciągnęło mnie nawet do jogurtów w-o i naprawdę duzo płynów (woda i herbata) dalo cale -1,1kg na wadze! dobra motywacja na dalsze dietowanie!

muszę jednak przyznać, ze dieta jest dosyć prachochlonna. tym bardziej, ze wczoraj i dzisiaj przyrządzalam posiłki nie dla trzech, a dla pięciu osób.

bedzie dobrze
yougogirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-03, 17:03   #688
rozita
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 6
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

kochane kobietki błagam o wsparcie, sama nie dam rady. dziś kończę 1 dzień pozdrawiam Was wszystkie
rozita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-03, 20:20   #689
yougogirl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 45
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Cytat:
Napisane przez rozita Pokaż wiadomość
kochane kobietki błagam o wsparcie, sama nie dam rady. dziś kończę 1 dzień pozdrawiam Was wszystkie

witaj Jak się czujesz po pierwszym dniu?
nie poddawaj sie, bo nie warto mysl o tym, jezeli skusisz sie na cos niedozwolonego- Twoj organizm przejdzie z wewnętrznego Odzywiania na zewnetrzne, a to przy jedzeniu samych owoców i warzyw moze doprowadzić do anemii...

mi to pomaga przechodzę koło najlepszych rarytasów i nie mam na nie ochoty
pozdrawiam i trzymaj sie!
yougogirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 06:47   #690
rozita
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 6
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

dziękuję serdecznie. czytałam książkę ED ale jakoś zapomniałam teraz o tym co powiedziałaś - o tej anemii - faktycznie mega motywacja dzięki!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
a wczoraj było mi bardzo bardzo zimno
rozita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-07 21:22:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:59.