Uniwersytet Łódzki - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-09-10, 21:42   #811
Shangri-La
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 277
Dot.: Uniwersytet Łódzki

Cytat:
Napisane przez Mooniik Pokaż wiadomość
No ja właśnie się zastanawiam nad tą inauguracją czy iść czy nie. Jeszcze zobaczę bo szczerze mówiąc mi się nie chce ;p bo wiem, że to jedna wielka nuda ale tu znowu nowa szkoła...
Aha, może na dziennych też będzie podobnie z grupami. Wiadomo na pewno będzie więcej ale mam nadzieje, że nie będzie problemu z ewentualnym przepisaniem się do innej.
Na początku na pewno będzie mi ciężko ogarnąć ten budynek ale to kwestia czasu ;p
Będę dojeżdżać. Mieszkam w Skierniewicach to nie tak daleko od Łodzi ale zawsze coś. Podobno na II stopniu nie ma aż tylu zajęć, raptem z 3 razy w tygodniu ale zależy jak plan ułożą. Jak będzie ciężko z dojazdami itd. to potem może pomyśli się nad jakimś mieszkaniem.
Mysle ze nie powinni robic szcegilnych problemow, tym bardziej jak sie podaje jakis wazniejszy powod np ze dojezdzasz i zajecia i godziny innej grupy ci bardziej odpowiadaja (nie wazne czy to prawda) No z tego co widzalam to nie ma tragedii co do ilosci zajec, tylko chyba sporo okienek... ale prawda jest taka ze nadal nieogarniam planu w 100% wiec nie wiem czy dobrze to czytam
Shangri-La jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-11, 10:12   #812
agusia587
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 34
Dot.: Uniwersytet Łódzki

Hej dziewczyny

Złożyłam podanie o miejsce a akademiku (logistyka - na WZ) jakoś w połowie sierpnia i widzę, że decyzję o przyznaniu będą ogłaszane do 15 września. W zwziąku z tym chciałabym się od Was dowiedzieć czy przy ewentualnym niedostaniu miejsca da radę w 15dni znaleźć jakieś sensowne lokum czy to już czas, gdzie zostaje to czego inni nie wzięli ? W ogóle uważam, że tak póżne ogłaszanie tej decyzji jest wielkim błędem ze strony uczelni. Od znajomych wiem, że w innych miastach już w połowie sierpnia wiedzieli na czym stoją.
agusia587 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-11, 10:30   #813
mikimarta
Raczkowanie
 
Avatar mikimarta
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 277
Dot.: Uniwersytet Łódzki

Cytat:
Napisane przez agusia587 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny

Złożyłam podanie o miejsce a akademiku (logistyka - na WZ) jakoś w połowie sierpnia i widzę, że decyzję o przyznaniu będą ogłaszane do 15 września. W zwziąku z tym chciałabym się od Was dowiedzieć czy przy ewentualnym niedostaniu miejsca da radę w 15dni znaleźć jakieś sensowne lokum czy to już czas, gdzie zostaje to czego inni nie wzięli ? W ogóle uważam, że tak póżne ogłaszanie tej decyzji jest wielkim błędem ze strony uczelni. Od znajomych wiem, że w innych miastach już w połowie sierpnia wiedzieli na czym stoją.
bedzie ci ciezko, ale dla chcacego nic trudnego. Ja szukalam w lipcu i byla straszna lipa, duzo drogich mieszkan, a duzo juz bylo zarezerwowanych ...
mikimarta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-11, 11:15   #814
PorcelaineRose
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 3
Dot.: Uniwersytet Łódzki

witajcie,
a czy któraś z Was orientuje się czy na wydziale prawa i administracji jest już dostępny plan? Kiedy będzie plan, a kiedy rejestracja na USOS?
PorcelaineRose jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-11, 16:25   #815
ohmonique
Rozeznanie
 
Avatar ohmonique
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 794
Dot.: Uniwersytet Łódzki

Cytat:
Napisane przez PorcelaineRose Pokaż wiadomość
witajcie,
a czy któraś z Was orientuje się czy na wydziale prawa i administracji jest już dostępny plan? Kiedy będzie plan, a kiedy rejestracja na USOS?
Planu na WPiA jeszcze nie ma, będzie na stronie wydziału. Zazwyczaj jakoś tydzień po opublikowaniu planu jest rejestracja na zajęcia (w każdym razie dają trochę czasu, żeby ten plan sobie ułożyć)
__________________
Bez słodyczy od 25.08.2015r.

Myśli się materializują!
ohmonique jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-11, 22:44   #816
zula626
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 30
Dot.: Uniwersytet Łódzki

Jest któs może z Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politologicznych ? Na ich srtonie w zakładce ,,zajęcia'' jest m.in. taka informacja :
Na większość zajęć obowiązują limity ilościowe (konwersatoria i proseminaria 30 osób, seminaria licencjackie 20 osób). Limity nie obowiązują na lektoraty językowe, translatoria językowe i wykłady.

Studenci wybierający seminaria licencjackie na stacjonarnej politologii powinni pamiętać, że ich wybór jest równoznaczny z wyborem specjalności dyplomowania.

PRZYPOMINAMY, ŻE WYBÓR ZAJĘĆ JEST OBOWIĄZKIEM STUDENTÓW A JEGO ZIGNOROWANIE MOŻE PROWADZIĆ DO NIEZALICZENIA SEMESTRU STUDIÓW, W KTÓRYM POWINNY ZOSTAĆ ZREALIZOWANE PRZEDMIOTY PODLEGAJĄCE WYBOROWI.


Więc wybraliście już te wszystkie poszczególne zajęcia, niby uspokajacie, że czas z tym Usos-em ale.... ?? ja sie troche denerwuje, ze potem nie bedzie miejsc itp.
zula626 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-12, 13:28   #817
pingus11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 78
Dot.: Uniwersytet Łódzki

Cytat:
Napisane przez ohmonique Pokaż wiadomość
O właśnie, wf!
Monique_05 dzięki za info o siłowni
Też zastanawiam się nad siłownią, ale chodzi mi po głowie również basen
Czy ktoś tutaj chodził może na zajęcia z nauki pływania (te dla początkujących, jeśli chodzi o pływanie) i może podzielić się wrażeniami z zajęć? I do kogo warto iść, a kogo odradzacie? ;>

Co do pływania to moja koleżanka wybrała taki wf i każdemu odradza, bo okazało się, że prawie wszyscy umieją pływać, a te osoby, które nie umiały musiały same! się nauczyć przy pomocy ratownika, który chodził za nimi z kijem, taką tyczką długą, a prowadzący zajęcia zajmował się tymi, którzy umieli wcześniej pływać i zajęcia polegały na tym , że mówił "teraz przepłyńcie ileś długości żabką, teraz kraulem, a teraz na plecach" i tyle, a tych co przyszli na naukę, a nie doskonalenie to olewał. Ale zależy co kto lubi

Cytat:
Napisane przez kokieta Pokaż wiadomość
immatrykulacja to pic na wodę, darujcie sobie, bo nic się tam nie dzieje. wynudzicie się tylko. Indeksy i legitymacje na pewno można odbierać w dziekanacie.

Oprócz immatrykulacji ogólnej każdy kierunek powinien mieć swoje rozpoczęcie dla pierwszego roku - wtedy podają Wam wszystkie informacje dotyczące studiów i wręczają indeksy. No ale jak się ma 500 osób na roku (Ek-Soc pozdrawia) to wierzcie mi, lepiej odebrać je w dziekanacie. Legitymacje dostajecie po uiszczeniu opłaty za ubezpieczenie.
Legitymację można odebrać kiedy się chce w dziekanacie, można nawet po rozpoczęciu jeśli będzie otwarte. Ubezpieczenie nie jest obowiązkowe, więc nie wiem skąd ty takie informacje bierzesz.

Indeksy dają kilku osobom na immatrykulacji, a reszcie na spotkaniu po rozpoczęciu. Każdy kierunek ma podaną godzinę i salę, w której takie spotkanie się odbędzie. Tam wręczą wam indeksy i podadzą informacje na temat waszego kierunku, przedstawią wam koła naukowe itp. A poza tym komu nie chce się na to iść, to można odebrać indeks i legitymację w dziekanacie.

Edytowane przez pingus11
Czas edycji: 2011-09-12 o 13:45
pingus11 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-12, 14:21   #818
zlotarybka1234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 4
Dot.: Uniwersytet Łódzki

Witajcie Jest tutaj ktoś z analityki gospodarczej na ek-socu?
zlotarybka1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-12, 14:57   #819
allmyloving
ninja
 
Avatar allmyloving
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: A foxhole somewhere in Bastogne
Wiadomości: 109
Dot.: Uniwersytet Łódzki

Cytat:
Napisane przez zula626 Pokaż wiadomość
Jest któs może z Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politologicznych ? Na ich srtonie w zakładce ,,zajęcia'' jest m.in. taka informacja :
Na większość zajęć obowiązują limity ilościowe (konwersatoria i proseminaria 30 osób, seminaria licencjackie 20 osób). Limity nie obowiązują na lektoraty językowe, translatoria językowe i wykłady.

Studenci wybierający seminaria licencjackie na stacjonarnej politologii powinni pamiętać, że ich wybór jest równoznaczny z wyborem specjalności dyplomowania.

PRZYPOMINAMY, ŻE WYBÓR ZAJĘĆ JEST OBOWIĄZKIEM STUDENTÓW A JEGO ZIGNOROWANIE MOŻE PROWADZIĆ DO NIEZALICZENIA SEMESTRU STUDIÓW, W KTÓRYM POWINNY ZOSTAĆ ZREALIZOWANE PRZEDMIOTY PODLEGAJĄCE WYBOROWI.


Więc wybraliście już te wszystkie poszczególne zajęcia, niby uspokajacie, że czas z tym Usos-em ale.... ?? ja sie troche denerwuje, ze potem nie bedzie miejsc itp.
Ja jestem z WSMiP
Wydaje mi się, że osoby z I roku nie zapisują się na wyżej wymienione zajęcia. Bo jedyne, na które zapisy by nas obejmowały to konwersatoria, z tym, że one są /chyba/ od drugiego semestru (?) (Nie jestem pewna bo link do planu niestety nie działa )

Edytowane przez allmyloving
Czas edycji: 2011-09-12 o 15:04
allmyloving jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-12, 15:51   #820
zula626
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 30
Dot.: Uniwersytet Łódzki

Aha też tak myślałam , ze I roku to nie dotyczy bo daliby jakis znak, pewnie wysłaliby do nas jakiś dokument lub dzwonili, ale wolałam się upewnić
zula626 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-12, 17:07   #821
allmyloving
ninja
 
Avatar allmyloving
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: A foxhole somewhere in Bastogne
Wiadomości: 109
Dot.: Uniwersytet Łódzki

Cytat:
Napisane przez zula626 Pokaż wiadomość
Aha też tak myślałam , ze I roku to nie dotyczy bo daliby jakis znak, pewnie wysłaliby do nas jakiś dokument lub dzwonili, ale wolałam się upewnić
Kto pyta - nie błądzi!

By the way, na jakim kierunku będziesz studiowała?
allmyloving jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-12, 19:37   #822
ohmonique
Rozeznanie
 
Avatar ohmonique
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 794
Dot.: Uniwersytet Łódzki

Cytat:
Napisane przez pingus11 Pokaż wiadomość
Co do pływania to moja koleżanka wybrała taki wf i każdemu odradza, bo okazało się, że prawie wszyscy umieją pływać, a te osoby, które nie umiały musiały same! się nauczyć przy pomocy ratownika, który chodził za nimi z kijem, taką tyczką długą, a prowadzący zajęcia zajmował się tymi, którzy umieli wcześniej pływać i zajęcia polegały na tym , że mówił "teraz przepłyńcie ileś długości żabką, teraz kraulem, a teraz na plecach" i tyle, a tych co przyszli na naukę, a nie doskonalenie to olewał. Ale zależy co kto lubi .
Dzięki za informacje A myślałam, że mogłabym się w końcu pływać nauczyć, ale za taką 'naukę' to ja podziękuję Zaczerpnęłam w międzyczasie języka odnośnie tego basenu i też niepochlebne opinie usłyszałam. Czyli zdecyduję się pewnie na coś innego
__________________
Bez słodyczy od 25.08.2015r.

Myśli się materializują!
ohmonique jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-12, 19:38   #823
zula626
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 30
Dot.: Uniwersytet Łódzki

Ja na WSMiP stosunki międzynarodowe a Ty ?? Bo ja jeszcze jestem na eko-socu - gospodarka przestrzenna
zula626 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-12, 20:43   #824
zyrtec
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 102
Dot.: Uniwersytet Łódzki

Kurcze a ja myślałam, że to taka fajna sprawa z tym basenem. A co myślicie o gimnastyce zdrowotnej? Zależy mi na zajęciach gdzie można indywidualnie dostosować sobie tempo, poćwiczyć dla siebie rekreacyjnie. Mam dwuletnią przerwę w zajęciach ruchowych, wadę wzroku. I złe doświadczenia w tej dziedzinie! Co polecacie?
zyrtec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-12, 21:31   #825
allmyloving
ninja
 
Avatar allmyloving
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: A foxhole somewhere in Bastogne
Wiadomości: 109
Dot.: Uniwersytet Łódzki

Cytat:
Napisane przez zula626 Pokaż wiadomość
Ja na WSMiP stosunki międzynarodowe a Ty ?? Bo ja jeszcze jestem na eko-socu - gospodarka przestrzenna
Też SM.
Dwa kierunki od pierwszego roku? Nieźle. Ja postanowiłam, że jeśli już to wezmę drugi po pierwszym roku... No ale - pożyjemy, zobaczymy. Życie zweryfikuje moje plany. :P

---------- Dopisano o 22:31 ---------- Poprzedni post napisano o 22:30 ----------

Cytat:
Napisane przez zyrtec Pokaż wiadomość
Kurcze a ja myślałam, że to taka fajna sprawa z tym basenem. A co myślicie o gimnastyce zdrowotnej? Zależy mi na zajęciach gdzie można indywidualnie dostosować sobie tempo, poćwiczyć dla siebie rekreacyjnie. Mam dwuletnią przerwę w zajęciach ruchowych, wadę wzroku. I złe doświadczenia w tej dziedzinie! Co polecacie?
^Podbijam pytanie!
allmyloving jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-12, 22:01   #826
zula626
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 30
Dot.: Uniwersytet Łódzki

Cytat:
Napisane przez zula626
Ja na WSMiP stosunki międzynarodowe a Ty ?? Bo ja jeszcze jestem na eko-socu - gospodarka przestrzenna

Też SM.
Dwa kierunki od pierwszego roku? Nieźle. Ja postanowiłam, że jeśli już to wezmę drugi po pierwszym roku... No ale - pożyjemy, zobaczymy. Życie zweryfikuje moje plany. :P


Wiesz co no tak wyszło... ale wydaje mi sie ze zrezygnuje z gospodarki przestrzennej zobaczymy jeszcze, musze porozmawiac ,, na zywo'' z osobami ktore sie zdecydowaly na 2 kierunki..... Poza tym nie wiem do końca jak to jest ten rok miał byc ostatni jesli chodzi o bezplatny dodatkowy kierunek a niedawno przeczytałam coś takiego :http://www.mmlodz.pl/366477/2011/4/6...?category=news

więc sama nie wiem
zula626 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-12, 22:47   #827
allmyloving
ninja
 
Avatar allmyloving
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: A foxhole somewhere in Bastogne
Wiadomości: 109
Dot.: Uniwersytet Łódzki

Cytat:
Napisane przez zula626 Pokaż wiadomość

Wiesz co no tak wyszło... ale wydaje mi sie ze zrezygnuje z gospodarki przestrzennej zobaczymy jeszcze, musze porozmawiac ,, na zywo'' z osobami ktore sie zdecydowaly na 2 kierunki..... Poza tym nie wiem do końca jak to jest ten rok miał byc ostatni jesli chodzi o bezplatny dodatkowy kierunek a niedawno przeczytałam coś takiego :http://www.mmlodz.pl/366477/2011/4/6...?category=news

więc sama nie wiem
A no fakt... Ciągle o tym zapominam. *fool*

Już nawet nie czytam informacji odnośnie opłat za drugi kierunek, bo słyszałam newsy całkiem sprzeczne z tym, co się powszechnie mówi. Chyba nie warto drążyć tego tematu, ech... >_>


_________________________ ___________

Stosunki międzynarodowe, nadchodzimyyyyyy!
allmyloving jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-13, 08:31   #828
mnka
Zakorzenienie
 
Avatar mnka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 3 927
Dot.: Uniwersytet Łódzki

Cytat:
Napisane przez zula626 Pokaż wiadomość
Właśnie dziewczyny bo mnie już na 2 kierunki przyjeli ;/ i nie weim co i jak. Od tego roku podobno 2 kierunek jest płatny tak? Jeśli tak jest to ja z jednego rezygnuje. Wydaje mi się że powinni zadzwonić albo wysłać jakies pismo do tych ktorzy zdecydowali sie na 2 kierunki !
Od następnego jest płatny Tzn. jeśli rekrutacja zakończyła się przed 1 października 2011 to drugi kierunek jest bezpłatny.

---------- Dopisano o 09:31 ---------- Poprzedni post napisano o 09:11 ----------

"Art. 28. 1. Studenci przyjęci na studia przed dniem wejścia w życie niniejszej ustawy studiują
według programów opracowanych na podstawie dotychczasowych przepisów do końca
okresu studiów przewidzianego w programie i planie studiów."

Przyjęci zostaliśmy w lipcu/sierpniu 2011. Ustawa wchodzi w życie 1 października 2011.


"Studenci przyjęci na studia przed dniem wejścia w życie niniejszej ustawy oraz w
roku akademickim 2011/2012:
1) studiujący bez opłat za kształcenie na więcej niż jednym kierunku studiów nie
wnoszą opłat, o których mowa w art. 99 ust. 1 pkt 1a ustawy, o której mowa w art. 1, w brzmieniu nadanym niniejszą ustawą, do końca okresu studiów
przewidzianego w programie i planie studiów;"

Także jesteśmy traktowani na równi z tymi, którzy rozpoczęli dwa kierunki już wcześniej.

Edytowane przez mnka
Czas edycji: 2011-09-13 o 08:36
mnka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-13, 08:41   #829
zyrtec
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 102
Dot.: Uniwersytet Łódzki

Zgadzam się z mnka - też to czytałam. My mamy wciąż tak zwane "czyste konto".
zyrtec jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-13, 09:19   #830
regretsareuseless
Zadomowienie
 
Avatar regretsareuseless
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 559
Dot.: Uniwersytet Łódzki

Widzę, że większość z Was jest zorientowana w tym, co się dzieje na UŁ i w związku z tym mam pytanie. Od października zaczynam pierwszy rok psychologii i słyszałam, że na tym kierunku nie ma już indeksów, w liście z decyzją o przyjęciu też była tylko informacja o wpłacie 17 złotych za legitymację, o indeksie nie było mowy. Dzisiaj mam już plan zajęć i na dole jest informacja o szkoleniu bibliotecznym, z tym, że studenci mają przynieść swoje indeksy. O co tutaj chodzi?
regretsareuseless jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-13, 10:13   #831
zula626
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 30
Dot.: Uniwersytet Łódzki

Dziewczyny jesteście niesamowite dzięki za informacje bo ja od pan z sekretariatu słyszałam, że rzeczywiście to jest ostatni rok kiedy 2 kierunek jest bezpłatny ale co chwila czytamy coś innego. Dobrze, że sprawa się wyjaśniła Właśnie co z tymi zajęciami -wf?Ja też chciałam to pływanie- od podstaw no ale skoro odradzacie ....
zula626 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-13, 10:16   #832
Nickita55
Raczkowanie
 
Avatar Nickita55
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 81
Dot.: Uniwersytet Łódzki

Ja w kwestii wf myślałam o siatkówce... tylko też się tak zastanawiam, czy tam też są tylko osoby które potrafią w miarę grać czy jest szansa się nauczyć? Wie ktoś coś w tej sprawie?
Nickita55 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-13, 12:15   #833
magda1492
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 32
Dot.: Uniwersytet Łódzki

Cytat:
Napisane przez regretsareuseless Pokaż wiadomość
Dzisiaj mam już plan zajęć i na dole jest informacja o szkoleniu bibliotecznym, z tym, że studenci mają przynieść swoje indeksy. O co tutaj chodzi?
Też myślałam ,że indeksów ma nie być i nic z tego nie rozumiem teraz
magda1492 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-13, 12:36   #834
werczans
Przyczajenie
 
Avatar werczans
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Stąporków/ niedługo Łódź
Wiadomości: 9
GG do werczans
Dot.: Uniwersytet Łódzki

Co do Kilińskiego 172, byłam wczoraj i nie ma możliwości wprowadzenia się wcześniej więc musimy kombinować.
Jednak będę mieszkać na 2 piętrze w pokoju "K". Jest tu może moja współlokatorka?
__________________
Weronka
werczans jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-13, 16:33   #835
mnka
Zakorzenienie
 
Avatar mnka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 3 927
Dot.: Uniwersytet Łódzki

A czy ktoś wie o stypendiach? Jaki dochód na członka rodziny żeby było socjalne?
mnka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-13, 16:44   #836
agusia587
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 34
Dot.: Uniwersytet Łódzki

Cytat:
Napisane przez mnka Pokaż wiadomość
A czy ktoś wie o stypendiach? Jaki dochód na członka rodziny żeby było socjalne?
Chyba do 780zł na łebka. Niestety UŁ nie wiedzieć czemu liczy dochody za zeszły rok, także jeśli ktoś w 2010 żył jak panicz a w obecnie klepie biedę to stypendium nie dostanie, takie chore zasady
agusia587 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-13, 16:59   #837
zyrtec
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 102
Dot.: Uniwersytet Łódzki

Cytat:
Napisane przez agusia587 Pokaż wiadomość
Chyba do 780zł na łebka. Niestety UŁ nie wiedzieć czemu liczy dochody za zeszły rok, także jeśli ktoś w 2010 żył jak panicz a w obecnie klepie biedę to stypendium nie dostanie, takie chore zasady
Liczenie ubiegłorocznego dochodu to zapis w ustawie i jest tak na wszystkich uczelniach. Jeżeli sytuacja materialna uległa zmianie w porównaniu do roku ubiegłego to możemy to wykazać, na tą potrzebę stworzone zostały definicje dochodu utraconego i uzyskanego, poparte odpowiednimi dokumentami np. utrata pracy rodzica - zaświadczenie z PUP itd.
zyrtec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-13, 17:54   #838
niki_milka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 16
Dot.: Uniwersytet Łódzki

A wiecie może kiedy i jak dowiemy się czy przyznano nam stypendium socjalne? Przyjdzie jakiś list czy jak?:P I kiedy?:P
niki_milka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-13, 18:23   #839
zyrtec
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 102
Dot.: Uniwersytet Łódzki

Cytat:
Napisane przez niki_milka Pokaż wiadomość
A wiecie może kiedy i jak dowiemy się czy przyznano nam stypendium socjalne? Przyjdzie jakiś list czy jak?:P I kiedy?:P
Pisałam e-mail do Centrum Obsługi Studenta. Dostałam informację, że decyzje w sprawie stypendiów będą w listopadzie, pierwsza wypłata (z wyrównaniem za październik) również w listopadzie. Nie wiem jak z poinformowaniem kto dostał, ale czy nie jest to odnotowane w USOSie?
zyrtec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-13, 18:54   #840
agatkaLodz
Raczkowanie
 
Avatar agatkaLodz
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 63
Dot.: Uniwersytet Łódzki

Mam pytanie, co do studiów II stopnia.
Skoro kontynuuje studia na tym samym wydziale, to czy dostanę swoją starą legitymację? Czy będą mi wyrabiać nową?

Na stronie rekrutacyjnej jest coś takiego, jak wstawienie zdjęcia do legitymacji.
I zrobiłam coś takiego.A zaraz potem przypomniało mi się, że jak odbierałam dyplom, to pani w dziekanacie mówiła coś, że będę mieć z powrotem starą legitymację, żebym nie płaciła za nową...

Zdjęcia ze strony wycofać nie mogę, bo nie ma tam takiej opcji.
A skoro mogę mieć swoją starą wysłużoną legitymację i mogę zaoszczędzić te kilkanaście złotych to chętnie z tego skorzystam.
Czy ktoś wie, jak to się odbywa?
Z góry dzięki
agatkaLodz jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:24.